HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 2:12. Pogledaj neodgovorene postove
Gdje / kako naći osobu za vezu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Da li ste ikada bili u vezi?

Da 
67%
 67%  [ 37 ]
Ne 
32%
 32%  [ 18 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
tkoko

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 23:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich slazem se s tobom stavarno zna biti bed pitam se ja sad!

vjerujem da je Bog za mene "spremio" nekoga posebnog ali jos nije vrijeme da mi ga da- cuva ga dok budem spremna za njega... (ovo je skoro pa parabola)

...
Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj štap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 7:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Meni najdraže cure odlaze u časne, i kaj da sad ja radim ?

Yecteris napisa:
Suosjećam s tobom deda, al znaš, tak je i curama, stalno se žale da svi dobri dečki idu u svećenike. Al kaj je činjenica, inače više znam dobrih cura neg baš tak dobrih dečki, tak da mislim da je ipak njima još nešto teže. Ak ti je to ikakva utjeha... Wink

Vjeruj mi i ja tak mislim. Imam više prijateljica. ( od kojih su pola časne Laughing )

Nekako sam si čitajuć sve ovo pomislio kako se u potpunosti slažem s vama.
Opet sreo sam prije pola godine staru prijateljicu koja se taman udala.
I nekako počne priča s kime se vidiš, blablabla...i nekako joj se počnem ispričavat kako se skoro s nikime iz starog društva ne vidim jer sam više jer sam posato "crkvenjak" a većina od starih prijatelja brije isti film kao prije koji mene više ne zanima.
Ona mi pak veli da se udala za lika koji s vjerom nema skoro nikave veze i da mu je ona na neki način veza s njom.
Ona je ustvari jedina pobožna cura s kojom sam se družio i blago za čovjeka koji ju je oženio( usput i rijetka ljepotica ).

Razmišljajuć u tom tonu, pomislio sam kako je u pravu ustvari.
Ako se mi vjernici koji pokušavamo biti i praktični ( moj otac to zove fundamentalisti i fanatici Rolling Eyes Laughing ) zatvorimo u neki geto možda i nije baš najbolje iako je najpraktičnije i najlakše.
Ako se pak otvorimo ljudima, koji naravno moraju ipak imati neke crte općeg humanizma i naravno dopustiti nam kršćanski život i pogotovo odgoj djece u tom duhu, možemo pozitivno svojim primjerom utjecati na njih i širiti Duh Kristov.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam jednu curu iz susjedstva koja je kako mi kažemo "dobra ko kruh"! Bila je već ušla u nezgodne godine. Njezin izgled možda nije atraktivan al ima veliko srce! Pričao sam s njom prije 2 godine i saznah da 2 puta tjedno posti o kruhu i vodi da joj Bog pošalje pravu osobu za nju, a u isto vrijeme je radila i na sebi.... Šta reć...
Udala se krajem prošle godine! I to za momka koji se u današnje vrijeme traže pod mikroskopom!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
coldplayer

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Ako se mi vjernici koji pokušavamo biti i praktični ( moj otac to zove fundamentalisti i fanatici Rolling Eyes Laughing ) zatvorimo u neki geto možda i nije baš najbolje iako je najpraktičnije i najlakše.
Ako se pak otvorimo ljudima, koji naravno moraju ipak imati neke crte općeg humanizma i naravno dopustiti nam kršćanski život i pogotovo odgoj djece u tom duhu, možemo pozitivno svojim primjerom utjecati na njih i širiti Duh Kristov.

Bravo merkat. zivio
Često si mi u glavi stvorimo sliku gdje i kako ćemo upoznati budućeg ženu/muža i sve si lijepo isplaniramo u glavi misleći da mi znamo najbolje. Recimo ja sad odlučim da ću svoju curu upoznat u crkvi ili na nekim kršćanskim susretima ili drugim aktivnostima vezanim uz crkvu i ništa me drugo ne zanima. I onda se toliko fiksiram na to da sve ono što se ne uklapa u tu sliku olako odbacujem. A to uopće ne mora biti u skladu s Božjom voljom. Možda je baš izvan tog našeg "idealnog scenarija" Bog namijenio osobu za nas. Treba biti otvoren prema ljudima, a ne se začahuriti u zatvoreni krug ljudi (dobar izraz - geto Very Happy ) i žaliti se kako za mene nema prave osobe. Praktičnih vjernika je malo pa razmislimo malo kakva je vjerojatnost (i postoji li ona uopće) da će svaki praktičan vjernik baš unutar tog kruga upoznati bolju polovicu.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Jako lijepo rečeno deda! jako sretan

Pa zapravo, nažalost jako puno ljudi odjeljuje svoj duhovni život u Crkvi od onoga u svijetu, a ta dva života bi zapravo trebala biti jedan život prožet u oba ta djela naših života. Ima i dosta ljudi koji se baš učahure u svoje zajednice i zajednica je centar svijeta, što je s jedne strane jako lijepo i korisno za te ljude, ali s druge strane često se događa da se stvore takve zajednice u koje je onda teško da se netko novi ubaci u "staru ekipu" ili se uopće zajednica izolira od vanjskog svijeta. A upravo to doprinosi i stvaranju slike Crkve kao fundamentalne i zatvorene. Mi svi trebamo svoje zajednice da napunimo vlastite baterije, ali tu naš posao tek počinje, naša glavna zadaća je to što tamo proživimo nositi dalje svim ljudima s kojima se susrećemo. Ovo je možda malo OT, ali u sklopu toga se može ubaciti i traženje partnera. Lijepo je ako se dvoje ljudi nađu u svojim zajednicama ili srkvenim krugovima, ali bi trebali biti otvoreni prema svakome tko dođe, pa otkuda da dođe.

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
smješko

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 8:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da i ja nešto napišem na ovu temu....a ne da samo budem pasivan čitač....iako ne znam da ću nešto pametno reći....ja sam isto tak uvijek željela svog dragog nać u crkvi,na nekom susretu....ali družeći se tad s ljudima iz crkve u jednom periodu došla sam do tog zaključka da su me još više oni razočarali nego ljudi izvan crkve,svašta sam doživjela baš od ljudi iz crkve-jer ako idu u crkvu ne znači da su sveci. Tako da sam samu sebe prestala ograničavat,a pošto sam i dosta komunikativna uvijek bi dosta lako stjecala poznanstva bilo na poslu,bilo na nekom susretu mladih,bilo na nekom tulumu,iako nije da sam baš previše tulumarila,svadbe razno razne...al uvijek sam negdje bila s ljudima!!!!!! Eto Bog je tako posložio da sam svog dragog upoznala na planinarskom križnom putu,iako naš prvi susret nije uopće na to upućivao....ali očigledno trebao se on izgradit,trebala se ja izgradit....i tako tek kroz dvije godine što smo se onako površno znali je nešto zaiskrilo...zaiskrilo na susretu,susret prošao i kaj sad.....ehhh gle iznenađenja nakon tog susreta se moj dragi aktivnije uključio na ovaj forum,pp-i nam pomogli da probijemo led i ubrzo je eto sve se posložilo kak je i trebalo bit. Jest da smo svježi bračni par,ali svaki dan zahvaljujemo Bogu što nam je dao jedno drugo i što tako zajedno rastemo i u vjeri jedno uz drugo!!!!!!!

LJUBAV UVIJEK POBJEĐUJE!!!!
merkat

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš tak coldplayer i yec !
Zatvaranje nije dobro a najvažnije je baš kao i kod traženja duhovnog poziva da treba tražiti Božju volju.
Najteže ju je prepoznati a vjerujem da je put da se zatiru svoji sebični interesi i nađe neki mir i sa osobom koja možda i ima malo onih atributa koje smo sami nametnuli kao prioritetne.
Zaista sam znao biti u društvu djevojaka koje bi bile takorekuć bez mane i nebi osjećao ništa a kada bi bio u blizini nekih i živčanih i čudakinja osjećao bi se potpuno slobodno i mirno. Čudno, al nekako brijem da je to otprilike pokazatelj da si takve strane zbog nekih razlika pašu i nadopunjuju. ( ja sad kao šatro nisam čudak i živčenjak, hahahahaha ) Wink

Smješko, lijepo rečeno !

Imao sam vas prilike upoznat jednom na kratko i oboje ste mi jako simpatični !
Dobro si rekla kako se čovjek može itekako u crkvenim zajednicama razočarati u ljude, jer previše očekuje.
Baš zato ne treba ništa forsirati te ako dođe netko iz neke drugačije sredine a da je idealan za nas je dobro kao naravno i ako je takav unutar crkvene zajednice.
Također smatram da se s nikime ne treba prebrzo oduševljavat i idealizirat nego baš nakon nekog vremena bolje upoznati i vidjeti s kime nam je imati kakav odnos.

Ycteris

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Zaista sam znao biti u društvu djevojaka koje bi bile takorekuć bez mane i nebi osjećao ništa a kada bi bio u blizini nekih i živčanih i čudakinja osjećao bi se potpuno slobodno i mirno. Čudno, al nekako brijem da je to otprilike pokazatelj da si takve strane zbog nekih razlika pašu i nadopunjuju.

Pa može i to bit, znaš kak se i u prirodnom svijetu minus i plus privlače... Wink Al opet može to biti netko identičan tebi. Zapravo po tom pitanju ne postoje pravila. Postoje određeni stereotipi, ali oni su tu čist da se ruše, da nam ne bu dosadno. Mr. Green

merkat napisa:
ja sad kao šatro nisam čudak i živčenjak, hahahahaha Wink

Hehehe, može bit, budući da nas uvijek izbjegavaš pod izlikom svojih godina, ne mogu ni potvrdit ni zanijekat... zeleni

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bananko napisa:
heh...ja sma angažirala svoje prijatelje, bogoslove, da mole za mene...pa bude valjda nešto, valjda oni imaju neki popust aaa hehehe

ha-ha, a ja sam svoje muške (a i ženske) prijatelje angažirala help me da me upoznaju sa svojim prijateljima, bratićima (jel da, M.T. Wink), braćom (jel da, Zita Wink)... Laughing
ali, s mojim uvjetima ajoj teška im je odluka koga mi ''preporučiti''

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
merkat

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
merkat napisa:
ja sad kao šatro nisam čudak i živčenjak, hahahahaha Wink

Hehehe, može bit, budući da nas uvijek izbjegavaš pod izlikom svojih godina, ne mogu ni potvrdit ni zanijekat... zeleni

Čuj, ipak sam se ja približio Isusovim godinama, kaj bum deci dosadjival ?
Osim toga vidio sam se sa nekima...( Sike, Klara, Davor, neka ekipica s čudnim nadimcima, hahahahaha...)
sorry za off topic

p.s. ipak nekako moj zaključak je da u ljubavi nema logike. da je ima, gdje bi bila ljubav ?

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

p.s. ipak nekako moj zaključak je da u ljubavi nema logike. da je ima, gdje bi bila ljubav ?

ima ima logike Wink samo što sve ono što činimo iz ljubavi, ne može se opravdat logikom! Laughing

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Ycteris

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
merkat napisa:

ima ima logike Wink samo što sve ono što činimo iz ljubavi, ne može se opravdat logikom! Laughing

Pa ima tu nešto kod ovog kaj ste obojica rekli, al ja bi to malo prefrmuliral. Rekel bi ko i merkat da u ljubavi nema logike (barem kolko nama može biti vidljivo), ali isto tako često nismo svjesni što je ljubav pa kako Franc legenda kaže, hrpu stvari kaj činimo pitanje je da li činimo iz ljubavi ili iz osjećaja/poticaja koji se javlja vezan uz ljubav ili možda neke stvari vezane uz osobnu psihu svakog čovjeka.

Hmm, kad malo bolje razmislim, bolje ste vi rekli, kratko i jednostavno, čovjek kad krene razmišljat, sam zakomplicira sve... zeleni

little_angel

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:

Slažem se, Franjo Very Happy Nama se ništa ne čini logično dok se ne dogodi, i onda nakon nekog vremena shvatimo kako je to zapravo bilo potpuno logično. Tako je valjda i u ljubavi Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 6:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
... braćom (jel da, Zita Wink)... Laughing...

Jesi li ti sigurna da to želiš? Cool

Tko je kao Bog?
Ycteris

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

arkandeo napisa:
Leli napisa:

Trebaš prvo to sve popamtiti... Rolling Eyes Mr. Green

MARIJA

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da se osoba za vezu može naći u prijateljstvu i iskrenosti Very Happy lokacija? nije bitna...

Želim te voljeti, a da te ne ograničavam;

Cijeniti te, a da te ne obescijenim;

Prihvaćati te ozbiljno, a da te za nešto ne privežem,

Doći k tebi, a da te na to ne prisiljavam.

Želim te pozvati, a da ti ne postavljam zahtjeve;

Nešto ti darovati, a da time ne postavim neka očekivanja;

Odjeliti se od tebe, a da bitno nisam zaboravila: iskazati ti moje osjećaje,

a da te ne činim za njih odgovornim;

Informirati te, a da te ne poučavam;

Pomoći ti, a da te ne povrijedim;

Brinuti se za tebe, a da te ne želim skučiti…

Da se veselim zbog tebe, onakav kakav jesi.
zaljubljeni

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Čokolada
isključen

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 17:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da sam se zaljubio. zaljubljen
mate

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Ovo lijepo zvuči u teoriji, ali u praksi ne mora biti točno.
Iskustvo uči da čim te žena počne gledati kao prijatelja, slobodno piši kući propalo je. Wink

Iz vlastitog iskustva: upoznali se na nekom susretu, bili smo prijatelji dosta godina, imali veze s drugima, tražili sebe i nju/njega ... Onda se odigrao zaplet ... kraljevna i vitez ... malo prije mi je poslala poruku da će za 50 dana imati muža, a ja se molitva da joj budem dobar (i da se ne predomisli, naravno Wink). I ne mogu ne biti veseo kako je sve ispalo.

Dalje nije direktno tebi coldplay. Mislim da je ključ u tome da ja kao osoba rastem i budem pravi. A duhovni poziv se u tom odrastanju nekako "izpregovara" s Bogom. Ako mi Gospodin nije ispunio moje ranije molitve sada vidim da je to bilo dobro za mene. Tada sam tražio što je "djetinje". I sve moje "pozicioniranje" i "traženje" tada nije bilo uspješno jer zapravo ja nisam bio spreman, odnosno što sam ja želio nije bilo dobro za mene. Nakon dugog vremena ulaganja u sebe vidio sam jasnije kamo trebam ići i odjednom moje "poduzeće" je postalo uspješno.

Dok ne dođe gost imaš još vremena da pripraviš kuću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marija - prekrasno rečeno...ovako bi svi trebali voljeti...

Čokolada - nadam se da će se tvoja zaljubljenost pretočiti u istinsku ljubav i da će ona trajati...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Čokolada
isključen

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 0:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali, krivo si shvatila! To je i Leli pomislila...Ne, NISAM ZALJUBLJEN!Stoga ovdje moram naglasiti da je moja rečenica "mislim da sam se zaljubio" SAMO moja šaljiva reakcija na tekst koji je napisala Marija.S tom rečenicom sam htio izrazitit da mi se sviđa način na koji Marija razmišlja o ljubavi.Ali NISAM zaljubljen niti u Mariji niti u bilo koju drugu žensku osobu Laughing .
MARIJA

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 14:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe
srce
pusa
zaljubljen
jupi

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 15 vel 2008, 8:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
arkandeo napisa:
Leli napisa:

Trebaš prvo to sve popamtiti... Rolling Eyes Mr. Green

Laughing
možda bi bilo najbolje da pitam Thlaspi za savjet Wink

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
little_angel

PostanoPostano: pet 11 tra 2008, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I drage moje i dragi moji, ima li što na vidiku? Laughing

Ma ja sam shvatila da me Bog čuva od svih tih dečkiju koje gledam oko sebe, jer većina ih očito gleda na cure kao na objekt koječega. A pravi će doć kad Bog bude htio, on bira mjesto, vrijeme i osobu, a mi se možemo opustit i čekat. Je li tako? A pukla me sad inspiracija da ovo napišem pa eto zaljubljeni Vjerojatno ne zvuči baš suvislo razmislja zeleni

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 5:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
I drage moje i dragi moji, ima li što na vidiku? Laughing

iskreno,više ne baš...a kaj..brzo bu mi bogeg poslal drugoga Laughing Laughing Laughing

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
gogo6ak

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 7:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gdje/kako naći osobu za vezu?
To se ne traži. to je Božji dar.
Ako tražimo nekoga onda je to kao požuda za nećim.
Treba čekati.

Nemoj ići za ljepotom, ona je prolazna, idi za onim tko te ćini sretnim jer potreban je samo jedan smješak da ti popravi dan.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.