HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 20:58. Pogledaj neodgovorene postove
Gdje / kako naći osobu za vezu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Da li ste ikada bili u vezi?

Da 
67%
 67%  [ 37 ]
Ne 
32%
 32%  [ 18 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Gdje/kako naći osobu za vezu?
To se ne traži. to je Božji dar.
Ako tražimo nekoga onda je to kao požuda za nećim.
Treba čekati.

pljesak Wink Tak je, u ovom slučaju prije ćeš naći pravog/pravu ako ga/ju ne tražiš.
Najljepše u cijeloj ovoj priči "pronalaska" je baš ta spontanost, iznenađenje jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
pljesak Wink Tak je, u ovom slučaju prije ćeš naći pravog/pravu ako ga/ju ne tražiš.

jel mi može netko objasnit kako se to "ne traži" dečko ili cura? jel to podrazumijeva sjedenje doma pred TV-om umjesto izlazaka s prijateljima? ili možda izbjegavanje započinjanja razgovora sa suprotnim spolom kad si vani? [Hloverka Novak Srzić] šta je to? šta? šta? [/Hloverka Novak Srzić]

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Žan napisa:

jel mi može netko objasnit kako se to "ne traži" dečko ili cura? jel to podrazumijeva sjedenje doma pred TV-om umjesto izlazaka s prijateljima? ili možda izbjegavanje započinjanja razgovora sa suprotnim spolom kad si vani? [Hloverka Novak Srzić] šta je to? šta? šta? [/Hloverka Novak Srzić]

Ma izlazi ti s svojim prijateljima i upoznavaj nove osobe, ali pravu osobu će ti Bog poslati. Nemožeš ti gledati okolo u nekom kafiću ili disku, i onda jednu odabrati i kažeš. Ta je super zgodna. Ta mora biti moja cura. Eh, sada će mi frendi biti ljubomorni što imam ljepšu curu od njuh. Možda je ona tvoja prava osoba neka tvoja prijateljica iz zajednice, ali još s njom nisi ušao u neku konkretnu temu, da bih svatio da je ona prava osoba za tebe, neovisno o izgledu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Ma izlazi ti s svojim prijateljima i upoznavaj nove osobe, ali pravu osobu će ti Bog poslati. Nemožeš ti gledati okolo u nekom kafiću ili disku, i onda jednu odabrati i kažeš. Ta je super zgodna. Ta mora biti moja cura. Eh, sada će mi frendi biti ljubomorni što imam ljepšu curu od njuh. Možda je ona tvoja prava osoba neka tvoja prijateljica iz zajednice, ali još s njom nisi ušao u neku konkretnu temu, da bih svatio da je ona prava osoba za tebe, neovisno o izgledu.

Pa i ovo što si napisao po meni isto spada pod "traženje". Ne znam kako ti definiraš taj pojam.

A da izgled uopće nije važan se ne bih složio. Uzalud ti svi najbolji razgovori svijeta i srodnosti duša ako ne postoji baš nikakva fizička privlačnost i kemija. To je onda prijateljstvo, a ne ljubavna veza.

Benedikt XVI.
gogo6ak

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Traženje je onda kada ti baš tražiš tu osobu. Kada baš želiš imati curu.
A ako ti iz svoje prijateljice nakon nekog vremena dobiješ curu, to onda nije bilo traženje nego je to došlo spontanim putem.

Najčešće je onako kako ti želiš.
npr. ja nikad nebih mogao doći k nekoj curi (ma koluiko god mi se sviđala) i onda s njom zapoćeti neku spiku pa da nakon nekog vremena budemoz aajedno. Ja bih molio Boga da mi na nekin način pošalje curu za mene, koja će biti moja srodna duša. Ali najprije bi ta cura morala biti moja najbolja prijateljica. jer Ako se ljubav ne rodi iz najboljeg prijateljstva, ta će ljubav brzo propasti. A da ne govorim kako će brzo propasti ako se svodi samo na fizičku privlačnost.
coldplayer

PostanoPostano: sub 12 tra 2008, 15:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
jer Ako se ljubav ne rodi iz najboljeg prijateljstva, ta će ljubav brzo propasti.

uh... stari moj, u zabludi si i to velikoj. ne da ima masu primjera koji demantiraju ovu tvoju tezu, nego su takvi primjeri u debeloj većini. evo ja ću ti prvi dati primjer svojih roditelja koji nisu bili najbolji frendovi prije nego su ušli u vezu pa evo ih danas 31 godinu u braku, zaljubljeni kao nikad.

čini mi se da si si ti u glavi već zacrtao neki idealan plan kako će se ta tvoja ljubav dogoditi i kako bi to sve trebalo izgledati. a to najčešće ne ide tako. ma istina je da je prekrasno ako se ljubav izrodi iz prijateljstva, ali moraš bit svjestan da se to događa rijetko iz sto različitih razloga. kad bi svi čekali da s nekim najprije budu najbolji prijatelji, a tek onda ulazili u vezu, brakova bi bio minimalan broj i ubrzo bi se o čovjeku pričalo "bio jednom homo sapiens" Smile

Citat:
A da ne govorim kako će brzo propasti ako se svodi samo na fizičku privlačnost.

ma naravno, nitko ni ne tvrdi drukčije. ali da bi jedna veza uspjela moraju biti zadovoljena tri osnovna uvjeta:
1) mora postojat obostrana fizička privlačnost
2) obostrana zaljubljenost
3) dotični se moraju "kužiti" na intelektualnoj razini (tu spadaju slični pogledi na svijet, temeljni stavovi, načela, etc)

ako imate sva 3 uvjeta, nemaš kaj čekat. najbolji prijatelji ćete ionako postati s vremenom, prirodnim razvojem situacije. Wink

Benedikt XVI.
..ana..

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima i BVB.
Nova sam ovdje, pa iščitavam sve po redu, ova me tema trenutno malo odvukla od ostalih.
Što se tiče traženja cure/dečka, rekla bih da je to pomalo manijakalno. Naći si odgovarajuću osobu mislim da je lakše nego čekati na nju. Čas je posla hodati od jednog do drugog po redu i tražiti, u krajnjem slučaju dati u oglas Very Happy Meni je osobno takav način traženja nepojmljiv i bježim od takvih slučajeva, djeluju prenapadno i isfrustrirano, koliko god im mozda namjere bile najbolje. S druge strane, ljubav je prijateljstvo koje izgara, pušta korijenje i raste s vremenom, zato mislim da je ona sazrijevanje prijateljstva. Biti zaljubljen je predivno, ali koliko smo (svaki za sebe neka kaze) spremni taj tren za drugu osobu učiniti čin koji je svojstven samoj, iskrenoj ljubavi? Nesigurno je ispočetka, pitanja sama naviru je li to ispravno, što ako... Sa osobom s kojom si prijatelj siguran si da ćeš na čvrstim temeljima povjerenja izgraditi nešto još ljepše, ona te prihvaća takvog kakav jesi. Po meni, prijateljstvo je temelj veze. Međutim, jedno ne isključuje drugo. Parovi koji su se najprije zaljubili, jednako tako mogu postati dobri prijatelji, ali onda to ide obratnim tokom. Različiti smo i načini komunikacije su drugačiji, različite situacije i razvijanje odnosa. Imam dosta primjera i za jedan i za drugi slučaj. A ako Bog spoji, onda su oba prava Very Happy Treba moliti i čekati, ali ne doslovce prekriženih ruku...

I am too blessed to be stressed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ana.. napisa:
Treba moliti i čekati, ali ne doslovce prekriženih ruku...

Gdje je po tebi granica "manijakalnog traženja" i traženja u granicama normale? Prošle godine sam bio na vjenčanju para koji se prije dvije godine upoznao preko Iskrice. Je li to po tebi prenapadno i isfrustrirano? Misliš li da Bog ne može spajati ljude i na takve načine?

Benedikt XVI.
..ana..

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 19:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozda se nisam dobro izrazila, manijakalno mi je kad netko naprasito pristupa osobi u svrhu da si pošto-poto nekoga nađe. Imala sam sličnih iskustava u društvu. Nemam ništa protiv da se ljudi tako traže, tipa Iskrice i sl., ali nije način na koji bi ja postupala. Za taj par kažem Bogu hvala da su se našli. Čudni su putevi Gospodnji.

smješko

PostanoPostano: ned 13 tra 2008, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iako sam već na par tema pisala o svojem slučaju,al eto,ponovit ću opet....
prije par godina sam i ja bila takva da sam htijela nać nekog...nisam se ja sad ne znam što gurala,nabacivala-to ni u kojem slučaju,ali sama ja iznutra sam imala veliku potrebu da imam nekoga i to me dosta opterećivalo.....i naravno dok sam bila pod takvim nekim pritiskom nije bilo ništa....prije 3 godine sam se toga oslobodila,stvarno sam Bogu dala svoj život u ruke nek radi samnom što mi je namjenio,bilo samostan,bilo samački život,bilo ljubav druge osobe....kad sam se u svojoj glavi toga oslobodila tek su mi se tad počele događat prekrasne stvari....osoba koju sam znala par godina površno sa raznih susreta mladih se opet pojavila na jednom susretu gdje sam bila u organizaciji...tamo smo imali malo prilike za komunikaciju...nakon toga se pojavio ovdje na forumu pa smo se još i tu krenuli dopisivat i uskoro naši dejtovi...i eto sad smo hvala Bogu u sretnom braku i svaki dan išćekujemo našu prvu bebicu,plod naše ljubavi,velik Božji dar. Hoću reći,mog sada supruga,poznavala sam par godina prije nego smo se počeli viđat,bili smo si ok,ali ništa posebno....svak je imao u svojoj glavi razne svoje filmove, kad sam prepustila Bogu svoj život..kad mi je konačno poslagao malo moje kockice u glavi koje je trebalo vjerojatno prije nego nać bolju polovicu...poslao mi je čovjeka koji je zapravo cijelo vrijeme bio tu u blizini,samo se nismo tad gledali tim očima....
Budite strpljivi, isplati se i nemojte se previše opterećivat ako se molite Bogu za tu nakanu,sigurno će vam sredit vaš život puno bolje nego što bi vi sami to ikad mogli!!! Sretno svima

LJUBAV UVIJEK POBJEĐUJE!!!!
gogo6ak

PostanoPostano: pon 14 tra 2008, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

čestitam smješko. neka bude tvoje djete, naš budući ćlan foruma. Smile
davorseljan

PostanoPostano: uto 15 tra 2008, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Gdje/kako naći osobu za vezu?
To se ne traži. to je Božji dar.
Ako tražimo nekoga onda je to kao požuda za nećim.
Treba čekati.

Nemoj ići za ljepotom, ona je prolazna, idi za onim tko te ćini sretnim jer potreban je samo jedan smješak da ti popravi dan.

S ovim se slažem.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smješko, veselim se i ja vašem djetetu ! Very Happy

Slažem se i ovo za ljepotu. Ona je relativna, prolazna, a u braku treba i pričati kroz život. Poštovanje međusobno i razumijevanje je najbitnije.
Pa makar imali i drugačije poglede na svijet.
Negdje sam čuo kako po smješku čovjeka prepoznate.
Koga smiješak poružni je kao loš a koga poljepša da je dobar.
Ipak ako se netko smije, ne može biti ružan. Smile

Apropos teme, nazove me neki dan prijatelj i pita hoću li ići s njim i dvije prijateljce u školu plesa. Niti čuo niti vidio žemske. Pa ti vidi, hahahahaha.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Negdje sam čuo kako po smješku čovjeka prepoznate.
Koga smiješak poružni je kao loš a koga poljepša da je dobar.

Slažem se da osmijeh ne može poružniti osobu.... To sam baš primjetila na prijateljima, svi su ljepši kad se smiju Laughing .Ozbiljno!

A šta se tiče ljepote... Istina da ti uvijek osoba mora bit i fizički privlačana da se zaljubiš, ne kažem da je sve u "unutarnjoj ljepoti". Ali, znam da mi se više puta dogodilo da se s nekim duže vremena družim (prijatelji) i tek kad mi postane simpatična osoba i drag prijatelj; skužim kako zapravo ima lijepe oči, osmijeh...
Hoću reći, da nema osobe koja je "nepopravljivo ružna" Wink i da nam se može dogoditi da zbilja zbog "unutarnje ljepote" počnemo otkrivati i neke fizički privlačne i lijepe karakteristike te osobe.

Joj, kompliciram Rolling Eyes Embarassed !

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lucija napisa:
A šta se tiče ljepote... Istina da ti uvijek osoba mora bit i fizički privlačana da se zaljubiš, ne kažem da je sve u "unutarnjoj ljepoti". Ali, znam da mi se više puta dogodilo da se s nekim duže vremena družim (prijatelji) i tek kad mi postane simpatična osoba i drag prijatelj; skužim kako zapravo ima lijepe oči, osmijeh...

Zanimljivo je kako muškarci i žene imaju vrlo različite "prekidače privlačnosti" (attraction triggers), tj. privlače ih različite osobine kod suprotnog spola. U posljednje vrijeme dosta čitam o psihologiji pa sam tako naišao na neke znanstvene studije koje govore da muške osobine koje najviše privlače žene jesu samopouzdanje, status i ponašanje u društvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim riječima osobine koje joj podsvjesno govore da je muškarac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlače u jednakoj mjeri ili čak i više nego fizički izgled.

A kod muškaraca situacija je puno jednostavnija. Mr. Green Oko 90% privlačnosti zavisi o fizičkom izgledu žene i ako mu se žena fizički ne sviđa, teško će se zaljubiti.

Interesting stuff. Wink

Benedikt XVI.
little_angel

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 16:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

U posljednje vrijeme dosta čitam o psihologiji pa sam tako naišao na neke znanstvene studije koje govore da muške osobine koje najviše privlače žene jesu samopouzdanje, status i ponašanje u društvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim riječima osobine koje joj podsvjesno govore da je muškarac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlače u jednakoj mjeri ili čak i više nego fizički izgled.

Slažem se s tim, i ja sam shvatila da me više od fizičkog izgleda privlače neke od tih osobina, koje baš kako si napisao podsvjesno govore da je dotični sposoban brinuti se za obitelj Smile A fora je to jer se baš nekako podsvjesno događa, ali kad razmislim, zaista je tako. Ipak, mislim da takve stvari privlače možda poslije 18., 19. (ovisi o osobi), a sve prije toga je po meni ipak presudan neki fizički izgled, i da dečko nije dosadan (haha, znate kad cure u osnovnoj padaju na frajere koji rade gluposti Cool )... veseo

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Čokolada
isključen

PostanoPostano: čet 17 tra 2008, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

.

Nisi vdio mene kada se smijem.Izgledam ko baba roga. Confused
vjernik

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nabaviš i nosiš majicu "nemam curu/dečka" pa će valjda upalit Laughing
Ne, stvarno, ona osoba koja ima problema s time neka zapravo pronađe problem i neka ga nastoji riješiti.
Sram,nesigurnost,razni oblici straha i nelagode jedni su od njih.
Neutral

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
..ana..

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Nabaviš i nosiš majicu "nemam curu/dečka" pa će valjda upalit Laughing
Ne, stvarno, ona osoba koja ima problema s time neka zapravo pronađe problem i neka ga nastoji riješiti.
Sram,nesigurnost,razni oblici straha i nelagode jedni su od njih.
Neutral

Ima istine...međutim, postoje slučajevi kad osoba nije svjesna toga da ima problem, možda je on dublje naravi. Psiha je malo teža "zvijer".

Cordelia

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 1:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
lucija napisa:

Zanimljivo je kako muškarci i žene imaju vrlo različite "prekidače privlačnosti" (attraction triggers), tj. privlače ih različite osobine kod suprotnog spola. U posljednje vrijeme dosta čitam o psihologiji pa sam tako naišao na neke znanstvene studije koje govore da muške osobine koje najviše privlače žene jesu samopouzdanje, status i ponašanje u društvu, smisao za humor, stabilnost, samokontrola, racionalnost, superiornost, drugim riječima osobine koje joj podsvjesno govore da je muškarac sposoban brinuti se za nju i djecu. Te ih osobine privlače u jednakoj mjeri ili čak i više nego fizički izgled.

A kod muškaraca situacija je puno jednostavnija. Mr. Green Oko 90% privlačnosti zavisi o fizičkom izgledu žene i ako mu se žena fizički ne sviđa, teško će se zaljubiti.

Interesting stuff. Wink

Ja mislim da i muškarce i žene u biti privlače iste stvari, i što se tiče izgleda i što se tiče karakternih osobina, samo suprotnog spolnog predznaka (ovdje mislim na heteroseksualce, naravno Mr. Green )... a poanta je otprilike u ovom: što su bolje razvijeni i upadljiviji pokazatelji koji ukazuju na nečiju sposobnost, inteligenciju, stabilnost karaktera, izgled (proporcionalnost i simetričnost lica i tijela, mladolik izgled, pokazatelji seksualne privlačnosti i plodnosti...), to je veća šansa da takve osobe podignu veću prašinu kod suprotnog spola navijacica jupi Mr. Green ).

Dakle, ne bih se baš složila s tobom da je kod muškaraca stvar jednostavnija nego kod žena (u pogledu fizičkog izgleda)... Probaj napraviti anketu o tome koji se i kakvi muškarci ženama najviše sviđaju, i dobit ćeš cijelu plejadu uspješnih i markantnih muškaraca koji su uza sve to ništa manje i upadljivo zgodni, odnosno lijepi.

Doista, bilo bi čudno kada bi ženska sklonost estetici, koja se tako lijepo dade prepoznati u popriličnoj potrošnji kozmetike i pažljivom izboru odjeće i obuće, odjednom i posve nelogično Wink , zakazala kada se radi o ženskom izboru muškarca s obzirom na kriterij fizičkog izgleda. Naravno, ovdje ne mislim reći da muškarcima nedostaju estetske sklonosti, već samo da žene spomenute sklonosti upadljivije pokazuju brigom oko vlastitog izgleda.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cordelia napisa:
Dakle, ne bih se baš složila s tobom da je kod muškaraca stvar jednostavnija nego kod žena (u pogledu fizičkog izgleda)... Probaj napraviti anketu o tome koji se i kakvi muškarci ženama najviše sviđaju, i dobit ćeš cijelu plejadu uspješnih i markantnih muškaraca koji su uza sve to ništa manje i upadljivo zgodni, odnosno lijepi.

A ti probaj napraviti anketu o tome koje se i kakve žene muškarcima najviše sviđaju i dobit ćeš plejadu lijepih žena, po mogućnosti s karakternim osobinama dobre majke, a uspješnost, bogatstvo i socijalni status ti nitko neće ni spomenuti. Wink

Što hoću reć, većini žena neće biti privlačan primjerice djelatnik Gradske čistoće koji živi na socijalnoj pomoći (da ne bude zabune, ne govorim ništa protiv smetlara, dapače, skidam kapu njima i tome što rade) ma kako on zgodan bio. Upravo iz razloga što za privlačnost ženama nije presudan fizički izgled (pazi, nisam rekao da nije uopće važan, već da nije presudan), nego će im privlačniji biti oni muškarci koji su uspješni, koji imaju dobar socijalni i financijski status, ugled i cijenjenost u društvu i koji joj dokazuju da su sposobni brinuti se za obitelj s materijalne strane, ali i s one druge strane što žena procjenjuje na temelju njegovog karaktera, samopouzdanja, stava, čak i govora.

S druge strane, lijepa žena će biti privlačna muškarcu pa makar bila najsiromašnija žena svijeta, nezaposlena i živjela od 1.000 kuna mirovine svojih roditelja. Njen fizički izgled i karakterne osobine koje muškarcu govore da bi ona bila i dobra majka ono je što ženu čini privlačnom. Teško ćeš naći muškarca koji će pri opisu privlačnih osobina svoje "idealne žene" spomenuti uspješnost ili materijalnu osposobljenost.

Pa nije slučajno da se ona lista "najpoželjnijih Hrvata" koju možeš nać u valjda svakoj novini osim Glasu koncila mijenja kako koji sportaš postigne neki značajniji uspjeh. kad je Goran Ivanišević uzeo Wimbledon, on je bio najpoželjniji, kad je Ivica Kostelić bio prvak svijeta onda je on bio prvi, kad je Eduardo zabio Englezima eto njega na vrhu. danas je najpoželjniji Duje Draganja koji prije nego je postao svjetski prvak i rekorder nije bio ni u konkurenciji. Niti jedan od njih nije ništa manje ili više lijep nego prije, nego se promijenilo nešto drugo što ih čini privlačnijima. a lista najpoželjnijih žena uopće ne postoji, već se rade izbori najljepših žena u kojoj su već duže vrijeme više manje ista imena. Wink

Benedikt XVI.
Cordelia

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma sve to stoji što si napisao o onome što muškarce najviše privlači kod žena, tj. fizički izgled, ali to je lako objašnjivo, jer dobar fizički izgled kod žene u sebi objedinjuje i osobine seksualne privlačnosti i osobine plodnosti - zbog toga što se kod žena plodna dob (koja je u uskoj vezi s dobi spolne privlačnosti, odnosno dobi u kojoj žena najbolje izgleda) znatno kraća nego kod muškarca. Naime, muškarce će u više privlačiti lijepe, mladolike i njegovane žene u dobroj kondiciji, jer su to sve pokazatelji koje je s godinama sve teže održavati u najboljem mogućem izdanju, i zato su vrlo pouzdani kod procjene ženine fertilne dobi. Dakle, narodski rečeno, bitno je što prije "uloviti" pravu, i to dok je što mlađa, jer si s biološkog gledišta na taj način jednim udarcem ubio dvije muhe. Mr. Green

E sad, ta kratkoća biološkog sata svakako je jedan od razloga zašto je kod žena uvijek glavni problem sukob između emotivnih/obiteljskih prioriteta i profesionalnih prioriteta, i zašto ta dilema kod žena uopće postoji, dok je kod muškaraca gotovo da i nema. I to je također i odgovor na pitanje zašto je muškarcima na prvom mjestu izgled žene - jednostavno zato jer taj izgled (u biološkom smislu) odmah osigurava sve potrebne informacije: i o spolnoj privlačnosti i o reproduktivnoj dobi/sposobnosti. Dakle, na tvoj (vrlo dobar) komentar da će muškarcu lijepa žena biti privlačna čak i ako nije bogata ili društveno ugledna, može se odgovoriti da je to zato što u trenutku procjene za to nema ni vremena, jer je bitno preduhitriti biološki sat. Međutim, to još uvijek nije argument kojim bismo mogli odbaciti privlačnost postignuća i statusa žene u očima muškarca, jer nisu baš rijetki slučajevi veza i brakova mladih muškaraca sa ženama visokog društvenog i/ili materijalnog statusa - bilo naslijeđenog (što je češće kada je riječ o mlađim ženama), bilo stečenog (što je češće kada je riječ o ženama srednje dobi, pa i starijim ženama). Dakle, taj tvoj argument ne govori ništa o privlačnosti ženskog društvenog i materijalnog statusa za muškarca, već taj argument spomenuti fenomen jednostavno ignorira.

A sada da se pozabavim muškim rodom... poznato je da kod muškaraca reproduktivna dob traje mnogo dulje i stoga je i moguća diskrepancija između fizičkog izgleda, odnosno privlačnosti i kondicije s jedne strane, i plodnosti s druge strane. I ta se diskrepancija s godinama povećava, pa fizička privlačnost i kondicija mogu već znatno opasti, a da muškarčeva opća reproduktivna sposobnost još dugo neće biti dovedena u pitanje (iako s godinama kvaliteta sperme opada, što također nije nevažan podatak). Upravo ta diskrepancija omogućava muškarcima da se istovremeno mogu neopterećeno posvećivati profesionalnim postignućima, a da pitanje ozbiljne emotivne veze, odnosno braka, a na kraju i reprodukcije, mogu poprilično odgađati i još uvijek neće (s biološkog stajališta) biti u tako nepovoljnom položaju kao žene. Tu također leži i objašnjenje one tvoje tvrdne da žene kod muškaraca privlači uspješnost, socijalni status, itd., a ne samo fizički izgled. Međutim, to još uvijek ne znači da je ženama izgled muškarca nevažan... jer nisu rijetki slučajevi da su upravo uspješni stariji muškarci, oženjeni mlađim ženama, "izvisili" od nekog mlađahnog ljepotana koji je jako dobro znao koliko je ženama izgled muškarca visoko na listi prioriteta Mr. Green Naime, dobar fizički izgled mladog muškarca, jednako nepogrešivo kao i dobar fizički izgled mlade žene, govori o superiornosti njegove spolne privlačnosti i reproduktivne sposobnosti pred (već ocvalom) privlačnošću i reproduktivnom sposobnošću starijeg muškarca. Pa ako je i djelatnik gradske čistoće (da upotrijebim tvoj primjer), ako pokazuje znakove inteligencije i prodornost karaktera, nikad ne znaš kada će postati direktor komunalnog poduzeća. Laughing Laughing Laughing Pa zar nisi vidio koliko puta u serijama i filmovima kako mladoj, lijepoj i dokonoj supruzi uglednog starijeg biznismena, političara ili industrijalca (kojeg naravno nikad nema doma), krati vrijeme ljepuškasti i nabildani vrtlar, čistač bazena ili tjelohranitelj... dakle, sve redom muškarci koji ni izbliza nemaju društveni i materijalni status njezinog supruga, ali zato imaju nešto što on već odavno nema - mladost i dobar izgled. veseo

Međutim, iako sve ovo što sam navela dobro objašnjava zašto, npr. brakovi i veze mlađih žena sa starijim muškarcima nisu rijetkost, to s druge strane ne može objasniti zašto nisu rijetke ni obrnute kombinacije - brakovi i veze starijih žena i mlađih muškaraca. To ne znači da "teorija biološkog sata" (nazovimo ju tako) uopće ne funkcionira, već da ona daje samo djelomičan odgovor na naše pitanje.

Naime, ta teorija dobro objašnjava seksualni izbor/reprodukciju sa stajališta tzv. sebičnog gena ili opstanka vrste, ali još uvijek ne objašnjava dovoljno dobro seksualni izbor/reprodukciju sa stajališta pojedinca, tj. što od svojeg odabranika/odabranice traži konkretna žena/muškarac i koliko je čovjeku kao pojedincu uopće važno i prioritetno, kada se zaljubi, to da uspješno prenese svoje gene dalje ili da pridonese opstanku vrste homo sapiens. A za takve stvari njega ili nju, kada su zaljubljeni, doslovno zaboli đon - sviđa im se upravo ono što vide pred sobom jupi

Dakle, mislim da se i muškarcima i ženama, kada procjenjuju privlačnost pripadnika suprotnog spola, sviđaju neki općeniti pokazatelji sposobnosti poput fizičkog izgleda i općeg dojma o karakteru i inteligenciji. Međutim, ni jedan muškarac i ni jedna žena ne stupaju u vezu s nekim općenitim pojmom privlačnog muškarca ili privlačne žene, već s konkretnim osobama... pa kada već i odabereš, recimo, neku djevojku kao privlačnu na temelju izgleda, da bi uopće s njom krenuo ostvarivati i najpovršnije poznanstvo, a zatim hodanje, vezu, brak i općenito sve moguće stupnjeve bliskosti, slijedi daljnja i sve stroža selekcija s obzirom na duhovitost, interese, stavove, seksualnu i emotivnu kompatibilnost, karakter, inteligenciju, itd. Ista stvar je i kod ženskog izbora muškarca: ono što najprije zapazimo je izgled, a onda slijedi daljnje procjenjivanje svega ostalog da bi se zbližavanje uopće moglo nastaviti, a kamoli još i rezultirati stvaranjem potomstva... neki istraživači su izračunali naizgled bizaran podatak: da je prosječnom muškarcu i ženi, koji su u vezi, prije no što uopće prvi put stupe u seksualne odnose, potrebno da međusobno izmijene najmanje milijun riječi... Milijun riječi! Dakle, da bi uopće i došlo do seksa (a gdje je još začeće prvog djeteta!), trebaju oboje imati poprilično mozga u glavi i uložiti nemali napor da onog drugog impresioniraju svojim udvaranjem i prikažu se u najboljem mogućem svjetlu... inače će ih evolucija jednostavno preskočiti Razz Laughing

Dakle, i muškarcima i ženama se u stvarnosti, na razini konretnih odnosa, veza i brakova, doista sviđaju iste stvari (ali suprotnog spolnog predznaka), i na temelju onoga što im se sviđa uspostavljaju veze jedni s drugima i stvaraju potomstvo, a ne na temelju viših interesa vrste ili gena, tj. nekih apstraktnih pojmova o zgodnim muškarcima i zgodnim ženama, očinstvu i majčinstvu. Zapravo, te apstraktne slike ili ideale ženske i muške privlačnosti dobivamo apstrahiranjem stvarnih veza i stvarnih preferencija, i poprilična je pogreška postavljati ih kao neke principe ili normativne kriterije u izboru partnera.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S dosta toga što si napisala se slažem i vidim da si dosta upućena u materiju. Respect. Smile Ali evo nekih stvari s kojima se ne slažem:

Cordelia napisa:
Međutim, to još uvijek nije argument kojim bismo mogli odbaciti privlačnost postignuća i statusa žene u očima muškarca, jer nisu baš rijetki slučajevi veza i brakova mladih muškaraca sa ženama visokog društvenog i/ili materijalnog statusa

Mislim da si u krivu. Muškarac će u vezu sa ženom visokog društvenog/materijalnog statusa samo ako mu je ona i fizički privlačna kao nužan uvjet. Iznimke su naravno muškarci-sponzoruše, no takvih je malo, ako ih uopće i ima. Smile Muškarci ne gledaju na postignuće i status suprotnog spola na način kako to čine žene, niti im to predstavlja neku ulogu. Možeš li mi pronaći primjer bogate i uspješne, ali ne baš atraktivne žene koja je u vezi s mlađim muškarcem fizički atraktivnijim od nje? Teško, dok obrnutih slučajeva sa zamijenjenim ulogama ima na pretek.

Citat:
Naime, dobar fizički izgled mladog muškarca, jednako nepogrešivo kao i dobar fizički izgled mlade žene, govori o superiornosti njegove spolne privlačnosti i reproduktivne sposobnosti pred (već ocvalom) privlačnošću i reproduktivnom sposobnošću starijeg muškarca.

Točno, ali spolna i reproduktivna superiornost je jedan od, ali ne i jedini "attraction trigger" u ženskom mozgu. Drugi je materijalna i socijalna superiornost muškarca. Dok s druge strane, taj drugi čimbenik u mozgu muškarca ne zauzima bitno mjesto.

Citat:
Pa ako je i djelatnik gradske čistoće (da upotrijebim tvoj primjer), ako pokazuje znakove inteligencije i prodornost karaktera, nikad ne znaš kada će postati direktor komunalnog poduzeća. Laughing Laughing Laughing Pa zar nisi vidio koliko puta u serijama i filmovima kako mladoj, lijepoj i dokonoj supruzi uglednog starijeg biznismena, političara ili industrijalca (kojeg naravno nikad nema doma), krati vrijeme ljepuškasti i nabildani vrtlar, čistač bazena ili tjelohranitelj... dakle, sve redom muškarci koji ni izbliza nemaju društveni i materijalni status njezinog supruga, ali zato imaju nešto što on već odavno nema - mladost i dobar izgled. veseo

Ali hoće li ijedna žena napustiti tog svog starog bogataša, razvesti se od njega i udati se za čistača bazena? Naravno da neće, zato što joj ovaj mlađi služi samo za ispunjavanje seksualnih potreba, ali unatoč tome ostaje s bogatašem jer joj čistač bazena ne može pružiti materijalnu sigurnost. to ti je ujedno i odgovor na pitanje koja od tih dviju stvari je ženi važnija. Kada je u situaciji da mora birati, žena u pravilu odabire materijalnu sigurnost ispred seksualnog zadovoljstva.

Citat:
Dakle, i muškarcima i ženama se u stvarnosti, na razini konretnih odnosa, veza i brakova, doista sviđaju iste stvari (ali suprotnog spolnog predznaka),

Da, sviđaju im se iste stvari, ali one nemaju jednak prioritet i utjecaj kod stvaranja privlačnosti među spolovima. Ti različiti prioriteti su ugrađeni u osobnost muškarca, odnosno žene i nije žena odabrala da ju materijalna sigurnost privlači barem jednako ako ne i više od fizičkog izgleda, već je to zato što nas je Bog takvima stvorio. Wink

Benedikt XVI.
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gluposti pričate.ne trebaju ti ni novac, ni skupi auti ni velika plaća ni vlastit stan da bi nekog volio.tili bi novcem kupit ljubav, prokletstvo je došlo na svit.današnjim ljudima je novac Bog, umjesto da im je ljubav Bog.diskasting.žena kojoj je potrebno da muškarac ima novaca da bi ga voljela nema pojma šta je to ljubav.Koja je razlika između nje i prostituke.
rađe ću biti sam za sve vijeka vijekova nego imat takvu curu,ženu
coldplayer

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čokolada napisa:
gluposti pričate.ne trebaju ti ni novac, ni skupi auti ni velika plaća ni vlastit stan da bi nekog volio.

nisi shvatio poantu cijele priče, a malo je kasno da ti idem objašnjavati ispočetka.

Benedikt XVI.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.