HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 17:19. Pogledaj neodgovorene postove
volite svoje neprijatelje... to ih izluđuje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 31 pro 2007, 17:26
PostNaslov : volite svoje neprijatelje... to ih izluđuje
Citiraj i odgovori

Što da vam kažem. Nažalost svijet je danas prepun ljudi koji osuđuju nas vjernike te nas se na razne načine gaze... Teško je ponekad pregristi jezik i otići ne osvrćući se na njihova pogrdna djela. Ipak, riječi nas, ponekad više od djela, povrijede.
Na razno razne načine pokušavaju nas ˝izbaciti iz takta˝,ali ne smijemo posustati i ...
MOLITE ZA SVOJE NEPRIJATELJE I OPROSTITE SVAKU NJIHOVU POGRDNU RIJEČ NAMJENJENU VAMA I VAŠIM BLIŽNJIMA!
Neka vam nova godina započne s mirom, oprostom i Božjim blagoslovom!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi dušu ranama krije i da usne moje kažu riječi za kojima žude... Tvoje riječi Majko, Tvoje riječi- NEKA MI BUDE!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: uto 01 sij 2008, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naslov ove teme me asocira na nesto... Ispričat ću vam svojim ričima, al valjda ćete uspit pohvatat bit Wink
Bila sam na katehezama i svećenik nas pita: Po čemu bi se trebalo prepoznavat da smo mi vjernici, katolici Question Šta bi mi tribali radit?
Da više molimo? To je dobro, ali opet... pripadnici nekih drugih religija mole više od nas (npr. muslimani, mislim da je njima obaveza 5 puta na dan; nisan točno sigurna)
Da činimo više dobrih djela, da pomažemo potrebnima? To je isto lipo, i to mi isto "trebamo", ali često neki potpuno nereligiozni ljudi često više, i organiziranije pomažu (npr. "zvijezde").
.....

Dobro, pa po čemu mi moramo bit prepoznatljivi?
Po tome što ljubimo neprijatelje; po tome što se tribamo trudit ljubit ljude i onda kad idu protiv nas, protiv naše volje (ne neke "grozne", daleke neprijatelje; nego možda i bliske ljude ili ljude koje često susrećemo.

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Ficko

Spol: muško
PostanoPostano: čet 31 sij 2008, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih možda rekao ljubite svoje neprijatelje-to ih izluđuje
Prije bih rekao ljubite svoje neprijatelje da ih potaknete na razmišljanje, na razmišljanje koje će voditi Bog! Bog koji nas može izvući i iz najveće prljavštine, ako odlučimo ubijeliti svoje haljine (naše živote) u krvi jaganjčevoj (sveta misa,ispovijed)!
Zato ne uzvraćajmo zlo zlim! Vatra se vatrom ne gasi! Ugasite je rijekom Božje milosti!
Very Happy Wink Very Happy
-Ljubav je strpljiva-

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh Ficko možeš ti mislit kaj god hoćeš, al činjenica je da taj "tvoj neprijatelj" ne zna kaj ti misliš i inače kad on očekuje da mu vratiš istom mjerom, a ti njemu odvratiš ljubavlju, postić ćeš upravo taj efekt: izludit ga Laughing

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Heh Ficko možeš ti mislit kaj god hoćeš, al činjenica je da taj "tvoj neprijatelj" ne zna kaj ti misliš i inače kad on očekuje da mu vratiš istom mjerom, a ti njemu odvratiš ljubavlju, postić ćeš upravo taj efekt: izludit ga Laughing

Ja ću ponoviti:
Ljubav je strpljiva!!!
Ljubavi je sve moguće!!!

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam ja niš rekao protiv toga, dapače, samo kažem kako to zna ispasti... Wink

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
.bubamara.

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:

heh... imam puno upravo takvih primjera oko sebe... al uvijek su mi čudni ti ljudi, ko da ne mogu podnjeti da je netko dobar prema njima, da ima ne pamti njihove pogreške i loše ponašanje... heh i onda redovito izbjegavaju onog koji je takav prema njima... place meni je to uvijek tak žao vidjeti (i još više osjetiti, eh...) place

... s Tobom želim poć ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink ne želim praštati da bih nekoga izludio... već zato da bi im pokazao primjerom da sam Kristov. Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
davorseljan

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 16:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Treba ljubit svoje neprijatelje i stime ih izluđujemo.
Trebamo praštati svaki dan, svakome.
Kada praštam, barem meni je lakše prebroditi teške sitvacije.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
-Petra-

PostanoPostano: uto 11 ožu 2008, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to gledam ovako: mrzim li onoga tko me mrzi, mrzit ćemo se još više, vrijeđam li onoga tko me vrijeđa, naše će uvrede prijeći u sukob koji će možda i izmaći kontroli, gazim li onoga tko mene gazi, netko će od nas biti pregažen i tada više neće biti povratka, a i tako zasigurno nitko neće naći mir. Tuđe loše namjere je teško poništiti vlastitim lošim namjerama, tako se samo nastavlja pakleni krug kojega netko mora prekinuti. Čovjek loših namjera nema volje niti je osvijestio to što čini pa to očito mora biti netko razuman i rasterećen negativnih misli. Istina je, takvi često ostanu bez argumenata za opstanak svoje zloće kada se suoče s prazninom, nedostatkom dobrote koja im nedostaje, a zbog koje su naprosto ujedali.
Čovjek koji mrzi, siromašan je jer jedini koga prezire je on sam, a da to ne bi osjetio, svoju mržnju i bijes projicira na druge koji nisu ni za što krivi. Upravo zato u njih tako negativne treba usmjeriti ono pozitivno jer tome se jedino ne mogi oduprijeti. Ipak smo svi mi samo ljudi - koliko teški, toliko i meki.

Now I say to you that you are Peter and upon this rock I will build my church, and all the powers of hell will not conquer it. [Mathew 16:18]
Bepo

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 11:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zapitam se, kada samo prešutim na nečije podbadanje ili možda i malo grublju provokaciju, da li sam postupio ispravno.
Moram priznati da s težinom prešutim, ali srce osijeća i dalje nemir.
Što znači ljubiti svoje neprijatelje?
Ili bolje je pitanje tko su moji neprijatelji?

Smatram da su meni neprijatelji svi koji na bilo koji način narušavaju moj unutarnji mir.
Što sam dublje razmišljao shvatio sam da svoj mir vrlo često narušim upravo sam sebi. Jer način na koji reagiram proizlazi iz mene. Zašto bi neko imao toliku vlast nadamnom da se srdim ili ljutim na njegovo ponašanje.
Mislim da je korjen ove boli puno dublji.
Smeta me ono što sam ja.

JA sam sebi vrlo često najveći neprijatelj.

Moram se još bolje upoznati i pokušati ljubiti sebe.
Ja sam Božje djete. Stvoren sam na sliku Božju, dionik sam njegove slave u budućnosti. Zašto sam srdit. Zašto me ljudi nerviraju. Tko sam ja.
DUŠO MOJA, GDJE JE TVOJ MIR.

Nadam se da shvaćate moje unutarnje razmišljanje. Ako upoznam sebe i ako bude mogao voljeti sebe onda mi neće smetati što mi drugi rade, jer ako ja sam sebe ne poznajem kako mogu očekivatio od drugih da me poznaju, pa samim time da me uvažavaju ili prihvaćaju.

Iako, ako se sam prihvatim, neće me smetati što me drugi ne prihvaćaju.
Biti ću zadovoljan što znam da sam Ja Ja i da tražim što je volja ONOGA koji me htio upravo ovakoga.

MORAM NAUČITI LJUBITI SAM SEBE. JER ĆU U SPOZNAJI SEBE LJUBITI ONOGA ČIJI DUH POČIVA U MENI.
emma

PostanoPostano: ned 11 svi 2008, 9:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bepo napisa:
Ili bolje je pitanje tko su moji neprijatelji?

Smatram da su meni neprijatelji svi koji na bilo koji način narušavaju moj unutarnji mir.
Što sam dublje razmišljao shvatio sam da svoj mir vrlo često narušim upravo sam sebi. Jer način na koji reagiram proizlazi iz mene.

To je točno, mi smo ti koji reagiramo.
Baš sam o tome nedavno razmišljala.Svatko u našoj blizini nam ponekad naruši duševni mir, razljuti nas ili razočara, htjeli mi to ili ne i htio on/ona to ili ne. Po tom kriteriju svi su nam neprijatelji, ali mi smo isti takvi prema drugima- trudimo se biti ok, ali ipak nam to ne uspije svaki put. Ne bih rekla da ih "tko tebe kamenom, ti njega kruhom" način ponašanja izluđuje u negativnom smislu, već da ih ostavlja s upitnikom iznad glave, primiri ih i možda čak malo i mijenja. Moja vjeroučiteljica je govorila da je to šok "kao da si ih zalio žeravicom po glavi" Laughing Izluđuje ih možda isprva jer se ne mogu pošteno niti posvađati majko mila ili te rastužiti a možda bi baš to htjeli, ali kasnije se pitaju zašto si tako (odnosno nisi) reagirao i vide da to i nije tako loše. Nekad treba malo duže, ali mislim da uvijek ostavi bar malo traga.
A ako sam ja "negativka" u priči, kad kažem ili učinim nešto što povrijedi drugoga, draže mi je kad reagira dobroćudno, odmah se posramim i smirim. Embarassed

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati čitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Cordelia

PostanoPostano: ned 11 svi 2008, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Wink ne želim praštati da bih nekoga izludio... već zato da bi im pokazao primjerom da sam Kristov. Wink

Ovo potpisujem Very Happy

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.