HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 22 lis 2019, 6:42. Pogledaj neodgovorene postove
Glazba na HKR-u
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
penziƦ

Spol: muško
PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 18:37
PostNaslov : Glazba na HKR-u
Citiraj i odgovori

redovito sluÅ”am HKR i malo me muĆØi glazba koju znaju pustiti.
nisam neko konzervativac, dapaĆØe sluÅ”am rock, al me ĆØudi da HKR puÅ”ta grupe popud LED ZEPELLINA, THE EUROPE, ili BILLY IDOLA. pogotovo pjesmu STAIRWAY TO HEAVEN
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
suzana

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a za moj ukus na HKRu ima previŔe strane mjuze!

ODLUƈILA SAM SLIJEDITI KRISTA, NEƆU SE VRATIT NIKADA....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja umirem od smijeha kad mi frend ateist govori da puno sluŔa HKR jer ima najbolju muziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
suzana

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 21:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, to je smijeŔno, hehe

ODLUƈILA SAM SLIJEDITI KRISTA, NEƆU SE VRATIT NIKADA....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ponekad zna "zalutat" neka glazba.Osim nekih rock pjesama , ĆØuo sam "world hold on"od Bob Sinclarea-možda nije loÅ”a pjesma ali mislim da joj nije mjesto na HKR-u. Ipak ne sluÅ”aju samo mladi taj radio

InaĆØe, petkom je po meni na HKR-u najbolje glazba "inozemna krÅ”Ć¦anska" koju vodi Andrej Grozdanov -Ti glazbeni žanrovi su mi najbolji. Wink
Sama pomisao krÅ”Ć¦aninu na rock glazbu izaziva muĆØninu, no rock koji se puÅ”ta u toj emisiji uz pop, rnb ,worship i ostalu glazbu daje sasvim drugu glazbenu dimenziju i pravo su osvježenje bubnja

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i mene ponekad zaĆØudi Å”to sve puÅ”taju jer sam jako dobro upoznat sa tom tematikom...
Ipak jedno im se ne može zamjerit... Kvalitativno (produkcija) puÅ”taju najbolju glazbu. Nisam nikada ĆØuo Å”und, kao na npr Radio mir Medjugorje gdje puÅ”taju sve Å”to ima religiozan tekst... ƈak puÅ”taju ponekad i glazbu ispod 128 kbita Å”to je komiĆØno (ako znate Å”ta sam mislio)

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
penziƦ

PostanoPostano: pet 04 sij 2008, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a na žalost ĆØuo sam i pjesme koje nisu rockerske, veƦ su kak bi rekli pop, i domaƦe i strane, koje u svojim tekstovima propagiraju vrijednosto koje i nisu baÅ” krÅ”Ć¦anske, npr žudnja za bogatstvom, razuzdani sexualni život i sliĆØno.
nisam ja za nikakve zabrane, i ja si doma ĆØesto posluÅ”am sliĆØne pjesme(znaĆØi da sam u stvari licemjer), ali mislim da si jedan radio koji se predstavlja kao krÅ”Ć¦anski, to ne bi smio dopustiti. postavio sam to pitanje mailom uredniÅ”tvu HKR-a prije nekog vremena ali joÅ” nisam dobio odgovor
M-o-S

PostanoPostano: pet 04 sij 2008, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

penziƦ napisa:
postavio sam to pitanje mailom uredniŔtvu HKR-a prije nekog vremena ali joŔ nisam dobio odgovor

mislim da ako si se postavio previÅ”e kritiĆØki, da niti neƦeÅ” dobit odgovor..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
penziƦ

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 18:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa nisam se ponio optuživaĆØki i osuĆ°ujuĆØki. možda sam nekaj nekaj krovi poslal, a možda mi nisu poslali odgovor jer sam takoĆ°er pitao zakaj se u glazbenim željama nemre naruĆØiti balaÅ”eviƦa?
M-o-S

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 18:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

penziƦ napisa:
pa nisam se ponio optuživaĆØki i osuĆ°ujuĆØki. možda sam nekaj nekaj krovi poslal, a možda mi nisu poslali odgovor jer sam takoĆ°er pitao zakaj se u glazbenim željama nemre naruĆØiti balaÅ”eviƦa?

ponekad je potrebno ĆØekati malo duže na odgovor, al iskreno, ak dosad nisi dobio odgovor, neƦeÅ” niti dobit, nevjerujem Wink

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:

InaĆØe, petkom je po meni na HKR-u najbolje glazba "inozemna krÅ”Ć¦anska" koju vodi Andrej Grozdanov -Ti glazbeni žanrovi su mi najbolji. Wink
Sama pomisao krÅ”Ć¦aninu na rock glazbu izaziva muĆØninu, no rock koji se puÅ”ta u toj emisiji uz pop, rnb ,worship i ostalu glazbu daje sasvim drugu glazbenu dimenziju i pravo su osvježenje bubnja

Slažen se sto posto; predobra mi je ta emisija veseo . Samo ĆØesto ispadne da nisan doma tada; al kad god mogu - posluÅ”an Wink ... Btw, priko neke web stranice se mogu kupit ti cd-ovi (zaboravila san koja, al' koga zanima nek' gugla Grozdanova, pa Ʀe naƦ) - taman planiran upilit svoje da mi kupe neki krÅ”Ć¦anski rock cd Laughing Wink veseo belji se

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 06 sij 2008, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doma sluŔam HKR i po meni je dobra glazba.
Istina je da imaju par bisera ali to može proĆØi.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 19:38
PostNaslov : Glazba
Citiraj i odgovori

im je okej...ali može puno bolje. Imaju dakako propusta poput ĆØinjenice da im je Hladno pivo bilo na top listi (nakon gostovanja Mile Kekina u emisiji Nedjeljom u 2). Veliki nedostatak jest taj Å”to s jedne strane produciraju duhovnu glazbu, a s druge strane ta ista glazba je zastupljena 10% vremena. No ako se trude valjda Ʀe bit bolje... Neutral
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 20:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nesluÅ”am baÅ” hkr, al niti radio opƦenito.. al mislim da bi HKR barem po svom imenu ako to neÅ” znaĆØi, trebao viÅ”e puÅ”tat duhovne glazbe, treba i ovako svjetovne, al prvo duhovne... a onda ostalo.

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne sluÅ”am, baÅ” previÅ”e radio, al kolko sluÅ”am, najĆØeÅ”Ć¦e sluÅ”am HKR i moram priznat da mi se zbilja sviĆ°a. Puno ljudi se žali da se puÅ”ta premalo duhovne glazbe, neki bi da je samo il bar pretežito duhovna glazba. Al to je možda i problem opƦenito druÅ”tva Å”to uz ovo "katoliĆØki" automatski samo na duhgovnu stranu, tj. nekako odvajamo svoje svjetske živote i duhovni život pa isto tako kad želimo sluÅ”ati duhovnost prebacuje se recimo na radio Marija a ak se hoƦe sluÅ”at svjetovna glazba ili neÅ”to iz života sviejta na bilokoji drugi ovisno kaj se kome sviĆ°a. Al meni se baÅ” na HKR-u sviĆ°a to Å”to ima i duhovnosti i svjetovnosti, ali u krÅ”Ć¦anskom duhu (istina Å”to se tiĆØe izbora nekih pjesama i takvih stvari bi ipak trebalo malo viÅ”e pripazit). Mnogi ljudi Crkvu doživljavaju kao užasno konzervativnu i smatraju kako je Crkva za molitvu, a vani u životu nema niÅ” od toga. Na ovakv naĆØin se Crkva može lakÅ”e približit Å”iroj populaciji, uz malo dobre glazbe koju sluÅ”a Å”ira populacija a koja se ne krÅ”i s krÅ”Ć¦anskim naukom privuƦi ljude da nastave sluÅ”ati dalje.

Svaka pohvala na Grozdanovu emisiju, nedavno sam ju otkrio i stvarno mi se dopala. Volim vidjeti kako ljudi u raznim žanrovima glazbe, ovisno prema svojoj osobnoati i afinitetima izražavaju svoju vjeru.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Puno ljudi se žali da se puÅ”ta premalo duhovne glazbe, neki bi da je samo il bar pretežito duhovna glazba. Al to je možda i problem opƦenito druÅ”tva Å”to uz ovo "katoliĆØki" automatski samo na duhgovnu stranu, tj. nekako odvajamo svoje svjetske živote i duhovni život pa isto tako kad želimo sluÅ”ati duhovnost prebacuje se recimo na radio Marija a ak se hoƦe sluÅ”at svjetovna glazba ili neÅ”to iz života sviejta na bilokoji drugi ovisno kaj se kome sviĆ°a. Al meni se baÅ” na HKR-u sviĆ°a to Å”to ima i duhovnosti i svjetovnosti, ali u krÅ”Ć¦anskom duhu (istina Å”to se tiĆØe izbora nekih pjesama i takvih stvari bi ipak trebalo malo viÅ”e pripazit). Mnogi ljudi Crkvu doživljavaju kao užasno konzervativnu i smatraju kako je Crkva za molitvu, a vani u životu nema niÅ” od toga. Na ovakv naĆØin se Crkva može lakÅ”e približit Å”iroj populaciji, uz malo dobre glazbe koju sluÅ”a Å”ira populacija a koja se ne krÅ”i s krÅ”Ć¦anskim naukom privuƦi ljude da nastave sluÅ”ati dalje.

Slažen se totalno sa svime Ŕta si napisa, pogotovo ovo Ŕta san boldala. Smile

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: sri 26 ožu 2008, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

katoliĆØki veƦinom ima dobru glazbu, al ne znam koliko to zapravo za nas znaĆØi, jer onda radije sluÅ”am druge radije, Plavi, Otvoreni, Sljeme... isto imaju dobru mjuzu, sad ovisi samo kome Å”to paÅ”e.. Od HKR bih oĆØekivao samo i jedino VIÅ E DUHOVNE GLAZBE!
Ova koliĆØina koju oni sad puÅ”taju je zapravo samo alibi. Kao da se srame.

I sad Ʀe se neki urednik pohvaliti kako imaju svaki sat vremena po 2-3 duhovne pjesme, i po noƦi vjerojatno imaju nekih sat vremena samo duhovne (kad nitko živ ne sluÅ”a radio). Meni je to premalo, kad surfam po stanicama i kad tražim HKR radim to samo oĆØekujuƦi ĆØuti duhovnu glazbu. Volim svjetovnu, i nisam iskljuĆØivo za duhovnu, ali neki omjer od bar 50:50 bi se morao poÅ”tovati. Jer na taj naĆØin HKR sigurno neƦe izgubiti sluÅ”ateljstvo, tko traži samo dobru mjuzu taj neƦe ni iƦi na HKR veƦ Ʀe sluÅ”ati druge postaje, jer zaÅ”to da mu dobru glazbu kvare recimo Vjesti iz života Crkve...

A mi koji bi s vremena na vrijeme htjeli ĆØuti neÅ”to duhovne glazbe bi konaĆØno imali mjesto gdje bi to mogli i naƦi (izuzimam R.Mariju iz ove priĆØe, oni nemaju kriterija uopƦe, ni glazbenih ni tehniĆØkih, to se ne može sluÅ”at)

Znas sta...
CroStorm

PostanoPostano: sri 26 ožu 2008, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” jedan nedostatak jest nepostojanje nacionalne top liste duhovne glazbe gdje bi se poticalo autore da snimaju ĆØeÅ”Ć¦e CD-ove i da ih promoviraju. Kao Å”to imate nacionalnu top listu svjetovnih singlova, tako bi trebao HKR imati nac.listu duhovnih skladbi...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sri 26 ožu 2008, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa meni je glazba na HKR-u baÅ” super... Smile

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Gandalf

PostanoPostano: čet 27 ožu 2008, 9:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
"Sama pomisao krÅ”Ć¦aninu na rock glazbu izaziva muĆØninu, no rock koji se puÅ”ta u toj emisiji uz pop, rnb ,worship i ostalu glazbu daje sasvim drugu glazbenu dimenziju i pravo su osvježenje "
Vjernik

Ovo mi fakat ĆØudno zvuĆØi, zaÅ”to bi krÅ”Ć¦aninu rock izazivao muĆØnine?

Znas sta...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 27 ožu 2008, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije svega treba reƦi na Å”to mislite kada kažete Rock...
Papa je rekao da je rock "oĆØajni vapaj prema niĆØemu"...
Slažem se i ja s njim kada ĆØujem bendove kao Nirvana, Radiohead...
Ja ne bi u isti koÅ” stavio svaki bend sa elec gitarom kao Å”to neki tumaĆØe rock...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
davorseljan

PostanoPostano: čet 27 ožu 2008, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glazba je dobra.
Svuda ima kukolja tako i tamo ali mislim da je opĆØi dojam da je glazba dobra i volim ga sluÅ”at.

U radu je spas.
Cordelia

PostanoPostano: sub 29 ožu 2008, 16:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
Citat:
"Sama pomisao krÅ”Ć¦aninu na rock glazbu izaziva muĆØninu, no rock koji se puÅ”ta u toj emisiji uz pop, rnb ,worship i ostalu glazbu daje sasvim drugu glazbenu dimenziju i pravo su osvježenje "
Vjernik
Ovo mi fakat ĆØudno zvuĆØi, zaÅ”to bi krÅ”Ć¦aninu rock izazivao muĆØnine?

Hm... meni daleko veƦu muĆØninu izazivaju neki "uratci" koji pokuÅ”avaju biti krÅ”Ć¦anska duhovna glazba molitva kosa mi se dize na glavi ... iako im glazba zvuĆØi kao natezanje maĆØke za rep, a tekstovi su gori od oĆØajnog Embarassed

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
El Gibbor

PostanoPostano: sub 29 ožu 2008, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se tiĆØe glazbe na HKR-u smatram da je glazba raznovrsna i na nivou. Osjeti se da im je fonoteka slabija strana, ali Å”to je tu je. Å to se pak duhovnjaĆØa tiĆØe, Hrvatska scena grca u nekvaliteti i doza koja se puÅ”ta na HKR-u je sasvim dovoljna, jer u protivnom bi izgubili sluÅ”atelje. To je nacionalna mreža i mora se poÅ”tovat prosjek i sveukupnost, a ne biti iskljuĆØiv. Veliki dio duhovnih pjesama je sumnjive kvalitete, loÅ”e skladano, joÅ” loÅ”ije izvedeno, a najslabija karika je (najĆØeÅ”Ć¦e) aranžerski posao. Glazbeni urednici koji drže do svoga imena moraju vrtiti kvalitetne brojeve jer dovode u pitanje svoju profesionalnost, a kako se HKR može pratiti i preko interneta urednik je izložen velikom broju sluÅ”atelja i kritiĆØara te možebitna sutraÅ”nja poslovna ponuda može postati samo pusti san ako netko procjeni da je ono Å”to urednik puÅ”ta smjeÅ”no. Nažalost, 80% duhovnjaĆØa zvuĆØi smjeÅ”no, tako da opravdavam glazbene urednike.
Å to se tiĆØe sumnjivih pjesama, smatram da takve ne postoje, barem se na puÅ”taju na HKR-u, postoje samo sumnjivi sluÅ”aĆØi. Primjerice, mene Ʀe Stairway to heaven oplemeniti i potaknuti na plemenite osjeƦaje puno prije duhovne pjesmice slabe kvalitete u kojoj se 368 puta spominje Isus, a jednog antikrÅ”Ć¦ana Ʀe ista ta duhovna pjesma izazvati da opsuje zbog naglaÅ”ene nekvalitete dok za vrijeme Stairwaya Ʀe smireno pjevuÅ”it.
Nije zlato sve Ŕto sja. Živjeli
Daisy Adaire

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SviĆ°a mi se ovaj odgovor Smile I ja dijelim tvoje miÅ”ljenje Smile

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema