HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 11:59. Pogledaj neodgovorene postove
Progon kršćana u Iraku
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Luka7

Spol: muško
PostanoPostano: uto 15 sij 2008, 9:02
PostNaslov : Progon kršćana u Iraku
Citiraj i odgovori

Vidim da se broji svaka američka žrtva u iraku, također svaki bombaški napad se spominje u vijestima, ali ni rječi o progonu kršćana i spaljivanju i rušenju crkava. Kršćani u Iraku danas proživljava sudbinu prvih kršćana. Evo pred 9 dana, na njihov Božić, 7 crkava je bilo metom raznih bombaških napada.

2003. uoči američke invazije na irak, u iraku je živjelo oko 1,2 milijuna kršćana. Danas je ta brojka prepolovljena jer ljudi masovno bježe pred progonom, pogotovo u bagdadu i mosulu. Žalosno.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 15 sij 2008, 9:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost to nije samo u Iraku već i u pola afrike, Indiji, Kini, Maleziji, Libanonu, Turskoj, Pakistanu.... Samo što to nije vijest dana. Neki dan pročitah jedan mali članak u kojem piše da su Hindusi u Indiji u jednoj pokrajni (u jednom gradu) spalili 7-8 crkava... Naime u toj pokrajni je misionarima zabranjeno raditi i svako preobraćenje na kršćanstvo se kažnjava .

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
eufrazije

PostanoPostano: uto 15 sij 2008, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek je bilo progona kršćana i kršćanstva, od davnina. Blago onima koji pate zbog Isusa i daju život za njega.

Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje.....
Anđeo

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"A i svi koji hoće živjeti pobožno u Kristu Isusu, bit će progonjeni." 2 Tim 3, 12

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Lux

PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo se priča o progonu kršćana u Iraku. Svaki dan se napadaju crkve u toj zemlji. Baš mi je jedna osoba nedavno koja ima neke veze tamo rekla da im je ful teško.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne kažu bezveze da je 20st imalo više mučenika nego cijela povijest kršćanstva!
danas mi se čini da će ga 21st vrlo brzo nadmašit

El Pepe

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 7:27
PostNaslov : Re: Progon kršćana u Iraku
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
Vidim da se broji svaka američka žrtva u iraku, također svaki bombaški napad se spominje u vijestima, ali ni rječi o progonu kršćana i spaljivanju i rušenju crkava. Kršćani u Iraku danas proživljava sudbinu prvih kršćana. Evo pred 9 dana, na njihov Božić, 7 crkava je bilo metom raznih bombaških napada.

2003. uoči američke invazije na irak, u iraku je živjelo oko 1,2 milijuna kršćana. Danas je ta brojka prepolovljena jer ljudi masovno bježe pred progonom, pogotovo u bagdadu i mosulu. Žalosno.

Ja se bum složol z tobom, je tak kak si napisal ampak si pozabil povedati pravi uzrok progona amerikansku invaziju i okupaciju. I sam si napisal da ih je biolo 1,2 mil i tad ih ni niko diral i bil je onaj Tarik Aziz kršćanin i ministar vanjskih dela. E kad su se dopeljali tam oni kršćani ameri nastal je progon.

Tak si ja to mislim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 12:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čitam danas da je u zadnjih 20 dana u Mosulu ubijeno 11 kršćana. sve redom su likvidirani zbog vjere.
To je prisililo oko 1000 kršćanskih obitelji da prije 2 dana zajednički napuste Mosul zbog straha za svoje obitelji.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.