HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 19 ruj 2019, 19:45. Pogledaj neodgovorene postove
Vjerski vrtiƦi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
cassie-10

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 8:36
PostNaslov : Vjerski vrtiƦi
Citiraj i odgovori

veseo veseo veseo

Zanima me koliko je od Vas iÅ”lo u vjerske vrtiƦe (od mlaĆ°ih) i da li se rado sjeƦate tih dana. Ja sam imala viÅ”e nego pozitivno iskustvo kad je moj sin pohaĆ°ao takav vrtiƦ. Toliko ljubavi, brige i truda da ne mogu opisat. I dan danas moj sin se njih spominje sa ljubavlju a da ne kažem koliko su mu samo vrijednosti usadila u nježnu djeĆØju duÅ”u. Te vrijednosti su ostale trajne i zapisane u njegovu srcu na Å”to se samo kroz godine nadograĆ°ivao. Svi njegovi vrÅ”njaci su bila i ostala dobra djeca s kojima nikada nije bilo problema (barem oni s kojima smo ostali u kontaktu) a sudeƦi po tome da mnogi i danas posjeƦuju svoje ĆØasne govori u prilog tome. ima li na ovom forumu roditelja ĆØija djeca idu kod ĆØasnih neka napiÅ”u rijeĆØ-dvije.
Ovim putem koristim i priliku i da im u svoje ime zahvalim za sve dobro Å”to su ĆØinile i ĆØine za odgoj naÅ”ih malih andjeo .

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je sve do osoba koje vode vrtiƦe... Ponekad Ʀe možda bolje pomoƦi u odgoju Tete koje rade u klasiĆØnom vrtiƦu... Al se naĆØelno slažem s idejom! Vjerski vrtiƦ je mnogo bolji ako ih vode prave osobe. To bi za djecu bilo kao neka vrsta zajednice (kao npr. Frama) i sigurno bi bilo lijepo da ih se od malena uĆØi na te stvari... Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
M-o-S

PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Mislim da je sve do osoba koje vode vrtiƦe... Ponekad Ʀe možda bolje pomoƦi u odgoju Tete koje rade u klasiĆØnom vrtiƦu... Al se naĆØelno slažem s idejom! Vjerski vrtiƦ je mnogo bolji ako ih vode prave osobe. To bi za djecu bilo kao neka vrsta zajednice (kao npr. Frama) i sigurno bi bilo lijepo da ih se od malena uĆØi na te stvari... Wink

potpisujem... Wink

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
cassie-10

PostanoPostano: pet 26 lis 2007, 5:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... Ponekad Ʀe možda bolje pomoƦi u odgoju Tete koje rade u klasiĆØnom vrtiƦu

Prvo zahvaljujem na odgovorima ali baÅ” Å”to se tiĆØe teta u klasiĆØnom vrtiƦu ja sam imala loÅ”e iskustvo. Naime,sin mi je silom prilika baÅ” u predÅ”kolskom razdoblju morao krenuti u klasiĆØni vrtiƦ i to je bila jedna katastrofa.Ne samo da nisu nauĆØili ni jednu piÅ”ljivu pjesmicu veƦ su ih stavili u grupu sa mlaĆ°ima (bio je nakakav eksperiment) ne bi li se maĆ°i poveli za starijima a desilo se obrnuto,da su se predÅ”kolci poĆØeli ponaÅ”ati kao trogodiÅ”njaci. Uglavnom ja sam njega izvadila nakon 3 mj. i sama proÅ”la s djetetom predÅ”kolsko gradivo koji su oni bili dužni proƦi. JoÅ” dan danas mi sin zna spoĆØitnuti to Å”to nije iÅ”ao do kraja kod ĆØasnih. Napominjem da su ĆØasne Å”to se tiĆØe odgoja bile fenomenalne, straÅ”no puno su radile s njima posvetile su im se maksimalno, to su bile predstave ,ĆØitavi igrokazi, same su s djecom pravile kulise i kostime,hrana je bila domaƦa rekla bi da se ni kod kuƦe ne jede tako kvalitetno,a ako netko misli da su ih drilale s vjerskim odgojem sve je bilo prilagoĆ°eno njihovom uzrastu.Osim toga draže mi je bilo da mi dijete uĆØi o malom Isusu za BožiƦ nego o Coca-colinom dedeku Mrazu. Slažem se Franjo da nisu svi klasiĆØni vrtiƦi loÅ”i ima ih jako dobrih ali eto ja ( i ne samo ja) sam bila jako ogorĆØena i razoĆØarana sa ovim u koji je to kratko razdoblje iÅ”ao moj sin.

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 26 lis 2007, 10:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink nisam mislio dati toliki naglasak na ( Ponekad Ʀe možda bolje pomoƦi u odgoju Tete koje rade u klasiĆØnom vrtiƦu) Very Happy

slažem se da je vjerski vrtiƦ puno bolji... Wink
htio sam samo reƦi da je manje zlo ako djete pokupi loÅ”e odlike iz onog svjetovnog nego iz religioznog... ƈini mi se da Ʀe gora posljedica nastati ako se djete ne nauĆØi zdravoj religioznosti, nego ako nauĆØi...Tako mi se ĆØini. djeca u toj dobi najviÅ”e uĆØe, i kako napisah najvažnije je kakve su osobe odgajatelji, a naravno ako su ĆØasne sestre IN CHARGE onda nema frke! Very Happy Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Maki

PostanoPostano: pet 26 lis 2007, 23:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zanima, dali ima neki vjerski vrtiƦ u okolici kvatriƦa, tj na potezu kvatriƦ - trg bana JelaĆØiƦa?

Tražio sam ja vas, sada ste vi doŔli meni. Hvala vam. Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IÅ”la sam u klasiĆØni vrtiƦ, bilo je nas 10-15, tete su bile ok, znam da je bilo nemirne djece...ruku na srce ni ne sjeƦam se Å”ta smo radili, tako da ne mogu komentirat svoj vrtiƦ...al sestra mi je iÅ”la u drugi vrtiƦ i njima je bilo super, uglavnom su sve uĆØili kroz igru. Primjetila sam da jako malo vjerskih vrtiƦa, jedini za koji ja znam u St je u zgradi Samaritanca. DoduÅ”e nedostatak je i klasiĆØnih vrtiƦa, ako se ne varam, u Zg se moraju otimat za upisat djecu u vrtiƦ, pa se upisivat na nekakve liste za dogodine... ? Svakako ih fali, al ĆØinjenica je da je vjerski vrtiƦ puno kvalitetniji, svaki dan se proĆØita jedan tekst iz Biblije o kojem priĆØaju, odgovaraju na pitanja...pa do kreativnih-likovnih radionica....stvarno imaju sve od uĆØenja, igranja,kreativnog rada...atmosfera je puno toplija... Laughing

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 01 sij 2008, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam iÅ”la godinu dana..ali onda se moja prijateljica Petra preselila u zagreb..a ja sam se stalno tukla s jednim Markom(koji je sad deĆØko moje najbolje prijateljice),pa sma se preselila u klasiĆØni vrtiƦ..i bilo mi je fenomenalno..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
pahuljica

PostanoPostano: sub 12 sij 2008, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih voljela da moja djeca jednog dana idu u neki vrtiƦ koji vode ĆØasne Very Happy
davorseljan

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 15:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki napisa:
Mene zanima, dali ima neki vjerski vrtiƦ u okolici kvatriƦa, tj na potezu kvatriƦ - trg bana JelaĆØiƦa?

Ima.
Ne znam kako se zove ulica ali znam da je iza uglu sa VlaŔkom.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
snjegoviƦ

PostanoPostano: sri 30 sij 2008, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VrtiƦ koje vode sestre milosrdnice u VarÅ”avskoj ulici je pravi pogodak za vaÅ”u djecu! TakoĆ°er i vrtiƦ na Jordanovcu (isto ĆØasne sestre vode).

Od pouzdane osobe koja je iÅ”la na praksu na Jordanovac saznah koliko se s tom djecom puno radi i na taj naĆØin odgaja. A rezultate pokazuju, ne samo njihovi radovi, nego i ponaÅ”anje! Da se znaju prekrstiti prije jela, poslije; izmoliti; pozdraviti, odzdraviti; za sobom pospremiti!!!

U mnogim klasiĆØnim vrtiƦima nema toga! Ok, možda nisu svi Katolici pa se ne pretendira na križanje, molitvu, ali ipak blagoslov hrane ili neki red treba postojati, a ne sjedi i jedi...

TakoĆ°er, Å”to je žalosno, mnogi s djecom ne rade (upale im TV i ti se sad zabavljaj). Mislim da vam nije u interesu da vaÅ”e dijete tako provodi dan!

Ugodan dan želi vam snjegoviƦ!!! Very Happy

Kad bi svaki ĆØovjek na svijetu usreƦio barem jednog ĆØovjeka, ĆØitav bi svijet bio sretan!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.