HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 13:50. Pogledaj neodgovorene postove
Ycteris vs. Ficko
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
MARIJA

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 12:03
PostNaslov : Ycteris vs. Ficko
Citiraj i odgovori

Znači li riječ ficko doista frajer na mađarskom ili ne? hm....

a sada općenito...FRAJER. Cool Kakve osobine, po vašem mišljenju treba imati osoba da biste rekli: "wou gle koji FRAJER/ICA, FACA!!"
jesi li ti frajer/ica? želiš li to biti? btw. misliš li da je tema ova glupa?? Laughing
(ak to misliš,nisi frajer-šalim se)

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kada sam vidio naziv teme ništa mi nije bilo jasno, a kad sam pričitao post, onda još manje he he jako sretan

Citat:
Kakve osobine, po vašem mišljenju treba imati osoba da biste rekli: "wou gle koji FRAJER/ICA,

Uf ovo je teško pitanjce.
Čini mi se da je danas uglavnom frajer onaj sa cvikama, bijesnim autom, dobrom facom i frizurom punom gela! he he Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Anđeo

PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

glupa tema...

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MARIJA! pa, pa , pa čemu ova tema?
Tj. čemu ono vs., pa nismo mi u svađi to je bila samo blaža rasprava!

He- he! Baš si supač! Wink Laughing Wink

I ficko znači frajer- pitaj bilo kojeg mađara ako kojeg znaš!
To što je Yvteris dezinformiran, to ti ja nemam nič s time!

Hi-hi! Baš si simpa! Laughing Wink

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehehe, ideš čovječe, kaj sam ja sad počel! Laughing

A dobro kad si već počel pa da zbunjene ljude malo zabavimo i još više zbunimo! Wink Inače, kad je Robert prvi put došel i prozval te Ficko, to nam je svima zapelo za uho i svi pomalo smo te počeli tak zvat, iako ja možda najčešće. Odma kad smo čuli da to nekaj i znači na mađarskom, pitali smo Petera koji je rekao da je to nekaj ala ljudina ilitiga "ko od brda odvaljen" kaj mi je taman pasalo uz tebe zbog čega sam te tak stalno i zval. Mr. Green Sad zadnji put veli da je provjeril i da to znači frajer.

Al kad veliš da bi to svaki mađar rekel, eto da budemo sigurni, pogledal sam na netu u englesko - mađarski rječnik. Tamo fino crno na tirkiznom pod fickó piše: chap, chappie, chappy, fella, feller, fellow što bi se prevedeno na hrvatski značilo momak ili momčić. Isto tako našlo se i "bozo", al to nečemo prevodit jer ti to ipak ne paše.

Daklem, da zaključim, ponavljam da ja ne kažem da Ficko nije frajer, on stvarno JE frajer i to više nego što bi sad za njega bilo dobro, samo sam htio malo rasčistit ovo sve oko značenja nadimka i tko ga je počeo koristit. jako sretan

sv.Franjo legenda napisa:
MARIJA napisa:
Kakve osobine, po vašem mišljenju treba imati osoba da biste rekli: "wou gle koji FRAJER/ICA,

Uf ovo je teško pitanjce.
Čini mi se da je danas uglavnom frajer onaj sa cvikama, bijesnim autom, dobrom facom i frizurom punom gela! he he Wink

Hmm, cvike ima, frizuru punu gela ima, dobru facu... recimo da ima Mr. Green, al pada na polju bjesnog auta... (i bolje mu je Wink )

Svi neupućeni (znači svi osim Ficka, Anđela i moje malenkosti) ako ste ovo sve pročitali sad sigurno gledate tupim zbunjenim pogledom u ekran i govorite si "pa ovaj nije normalan" Mr. Green

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
MARIJA

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo što ja mislim tko je frajer Cool :

onaj tko je spontan-
Spontane reakcije ne mogu se naučiti. Spontani možemo biti kada smo toga svjesni i kada nas to ispunjava samopouzdanjem. Reći da ne razumijemo joke, nasmijati se kada situacija od nas traži ozbiljnost ili se obratiti potpunom neznancu s nekim sasvim neuobičajenim i iskrenim pitanjem, istupiti iz reda kada svi pokorno čekaju, treba činiti s puno šarma.

onaj tko je nonšalantan-
opuštenost koja dobro stoji samo kada je prati ulaganje i rad na sebi. Nonšalantni, izgrađeni ljudi sa sobom nose val olakšanja, opuštenosti i obično su omiljeni u društvu.

onaj tko je duhovit-
Duhovitost je uvijek dobrodošla i jedan je od najjačih aduta cool osoba. Pritom doza sarkazma i ironije može biti u prilog našoj inteligenciji, a prekoračen dozvoljeni prag može otkriti upravo suprotno - ogorčenost i frustraciju koju skrivamo iza cool etikete.

onaj tko ima mjeru-
Odlika cool osobe (muškarca ili žene) je imati mjeru, što nije uvijek lagan zadatak. Puno raditi, ali znati i dokoličariti, konzumirati sadržaje, ali i uživati u osami i ne događanjima, biti angažiran, ali ne i štreber, biti osviješten, ali ne i napadan, biti zabavan, ali ne i naporan.

onaj tko zna slušati-
Zna li osoba slušati, čut će i naučiti puno više. Čitati govor tijela, lica, postaviti pitanje tek kada govornik želi razraditi neku od svojih teza, poticanje, pronicanje i nenapadački stav odlike su dobrog sugovornika i slušača.

onaj tko zna šutjeti-
Bilo se radilo o tome da nam je netko povjerio tajnu, od nas očekuje reakciju na neku svoju radnju ili izjavu, prava je umjetnost znati šutjeti. Pustiti da jezik ide ukorak ili za "klikerima" uvijek je mudrije i više cool, dok "blebetavost" često označava slabost.

onaj tko je tajanstven-
Svoj privatni život ostaviti tamo gdje spada. Ne hvaliti se uspjesima na ljubavnom polju i ne govoriti o svojim problemima ostavit će dojam osobe koja se zna nositi sa životom.

onaj tko ima znanje-
Širina, obrazovanost, načitanost, ali prije svega nerazmetanje i nenametljivost vlastitim informacijama jesu cool.

onaj tko zna kuhati-
mmmmm

onaj tko ima stila-
Pronaći svoj stil i nositi ga s puno samopouzdanja, čak i kada on nije in, ispravan je put. Biti svoj uvijek je bolje nego plagirati pa čak i najbolje, a previše se truditi, provoditi silne sate pred ogledalom kako bi postigli dobar izgled jednostavno nije cool. Ni jedna žena ne želi muškarca koji će pred ogledalom ili u kupaonici provoditi više vremena od nje same.

onaj tko je jednostavan-
Biti jednostavan u svojem izričaju.

Cool Cool Cool miiir

pozdrav svim FRAJERIMA!!

vicky

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 16:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marija, potpisujem svaku tvoju riječ miiir

bas sam cool bas sam cool bas sam cool

Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
Ficko

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris ja sebe ne smatram nekim frajerom, ali thanks što stavraš dobru sliku o meni! Laughing Wink
Ja mislim da je najveći frajer onaj koji zna popustiti onda kada nije u pravu, i ispričati se, kada je to potrebno ili priznati krivnju, kada si odgovoran za nju!
Dakle frajer je iskren, odgovoran, tolerantan, objektivan!
Nadam se da sam kolko tolko razumljiv! veseo

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja nisam frajer, prije bih rekao da sam vilenjak, trol ili gnom.Neko čudno biće, ne baš lijepo.Al baš me boli briga.Svejedno, pozdrav svim frajerima i onima koji se tako osjećaju! Razz
Ycteris

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čokolada napisa:
Ja nisam frajer, prije bih rekao da sam vilenjak, trol ili gnom.Neko čudno biće, ne baš lijepo.Al baš me boli briga.Svejedno, pozdrav svim frajerima i onima koji se tako osjećaju! Razz

Ja bum se pridružil tebi u samoklasifikaciji, svakakvih nas ima i naravno u pozdravu svim frajerima. Wink

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
MARIJA

PostanoPostano: pon 03 ožu 2008, 10:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frajer nikada za sebe ne kaže da je frajer... pozdrav Wink Cool

angelous

PostanoPostano: pon 03 ožu 2008, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
onaj tko zna kuhati-
mmmmm

ovo mi je najjače iz tog popisa Laughing Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 03 ožu 2008, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajer se ustaje sa sjedala u tramvaju kada uđe starija osoba! Smile

MARIJA

PostanoPostano: uto 04 ožu 2008, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajer se ustaje sa sjedala u tramvaju kada uđe starija osoba! Smile

pljesak mudrost

dobro zboriš!

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 04 ožu 2008, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajer uvijek drži do dostojanstva žene!
Frajer ide u market kada ga mama zamoli! jako sretan
Frajer staje autom kada klinci stoje na zebri!!

M-o-S

PostanoPostano: sub 08 ožu 2008, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iliti uglavnom onaj kojeg sponzoruše opsjedaju Laughing Laughing belji se

al slažem se s onim da frajer za sebe nikad neće reć da je on frajer.. isto tako kad se radi o bilo čem.. jer onda se pravi važan. Very Happy
to je njegovo mišljenje a ne nekog drugog Smile

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: sub 28 ožu 2009, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad je to bilo!!! Very Happy

Ycteris

PostanoPostano: uto 31 ožu 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehehe jako sretan

mateja_p

PostanoPostano: čet 17 lip 2010, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ficko je jedno veeeeeliko veeeeliko veeeeeliko dijete lepi bil lepi bil lepi bil lepi bil lepi bil lepi bil

Gospodin mi je svjetlost i spasenje, koga da se bojim?
Gospodin je štit života moga, pred kime da strepim?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.