HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretra×nik Pretra×nik ╚lanstvo ╚lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 15 stu 2019, 16:38. Pogledaj neodgovorene postove
Bijela nedjelja
ZapoŔni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema SljedeŠa tema
Autor Poruka
gi-gi

Spol: muÜko
PostanoPostano: pet 21 o×u 2008, 16:05
PostNaslov : Bijela nedjelja
Citiraj i odgovori

Uskoro ├Že neslu┼żbeni blagdan Bo┼żjega milosr├░a pa je danas dobro po├Ęeti moliti devetnicu Bo┼żanskom milosr├░u kao pripremu za taj blagdan.

Izvadci iz Dnevnika sv. Marije Faustine Kowalske

Ovdje se nalaze izvadci iz dnevnika sv. Faustine. Dnevnik je izrazito obiman, ima skoro pa 500 stranica, ali ├Ęovjek se ne treba prestra┼íiti pred veli├Ęinom, jer kada ga jednom po├Ęne ├Ęitati ne mo┼że do├Ęekati sljede├Ži dan kako bi vidio ┼íto ├Že se dalje desiti. Ovdje je ne┼íto mnogo ve├Že od svakida┼ínjih romana koje danas pro├Ęitam, a sutra zaboravim; kroz dnevnik susre├Žemo se s Bo┼żjim milosr├░em koje nas jednostavno sasvim obuzme, sav na┼í duh. Bilo bi veoma korisno za svakoga da pro├Ęita ovo djelo, jer kroz milosr├░e upoznajemo Stvoritelja.

Pro├Ęitajmo ovo djelo, za koje se da bi na hrvatskom jeziku iza┼ílo, osobno zalo┼żio i sam Papa Ivan Pavao II. Ovo je Nasljedovanje Krista 20. st.
Ovo je djelo ljubavi, milosr├░a i nade u odnosu izme├░u stvorenja i Stvoritelja; iako se u dnevniku odnos odvija izme├░u jedne male du┼íe i Stvoritelja mo┼że se prenijeti na sve ljude. Ovdje su izvadci prvenstveno onih rije├Ęi kojima se Gospodin obra├Žao sestri Faustini. Organizirani su po temama, a ne po redoslijedu u tekstu.

O svetkovini

699 Jednom sam ├Ęula rije├Ęi: ┬źMora k├Žeri, objavljuj cijelom svijetu Moje neshvatljivo milosr├░e. Ja ┼żelim, da Svetkovina milosr├░a postane uto├Ęi┼íte i zaklon svim du┼íama, posebno jadnim gre┼ínicima. Toga dana otvorena je nutrina Mojeg milosr├░a. Ja izlijevam cijelo more milosti na one du┼íe koje se pribli┼żavaju izvoru Mojeg milosr├░a. Ona du┼ía, koja se ispovijedi i primi Sv. pri├Ęest dobiva savr┼íeni oprost od krivnja i kazni. Toga dana otvorene su sve Bo┼żje ustanove kroz koje teku milosti. Neka se nijedna du┼ía ne boji pribli┼żiti se Meni, pa makar njezini grijesi bili crveni kao skrlet. Moje milosr├░e tako je veliko, da ga u cijeloj vje├Ęnosti ne mo┼że proniknuti nijedan razum, ni ljudski niti an├░eoski. Sve, ┼íto postoji, dolazi iz nutrine Moga milosr├░a. Svaka du┼ía razmi┼íljat ├Že cijelu vje├Ęnost o Mojoj ljubavi i o Mojem milosr├░u. Svetkovina milosr├░a proiza┼íla je iz Moje nutrine. Ja ┼żelim da se ona sve├Ęano proslavi na prvu nedjelju po Uskrsu. ├łovje├Ęanstvo ne├Že na├Ži nikako mira dokle god se ne obrati izvoru Mojeg milosr├░a.┬╗

1146 ┬źNeka najve├Ži gre┼ínici polo┼że svoju nadu u Moje milosr├░e. Oni imaju pravo prije svih drugih pouzdati se u bezdan Mojeg milosr├░a. Moja k├Žeri, pi┼íi za izmu├Ęene du┼íe o Mojem milosr├░u. Radujem me du┼íe, koje se pozivaju na Moje milosr├░e. Takvim du┼íama Ja podjeljujem vi┼íe milosti, nego si same ┼żele. Ja ne mogu ka┼żnjavati, pa kad bi to poga├░alo najve├Žeg gre┼ínika. Kad se on pozove na Moje milosr├░e, opravdavam ga u Mojem neiscrpivom i neistra┼żivom milosr├░u. Pi┼íi: Prije nego do├░em kao pravedni sudac ┼íiroko otvaram vrata Mojeg milosr├░a. Tko ne ┼żeli u├Ži kroz vrata milosr├░a, mora kroz vrata Moje pravednostiÔÇŽ┬╗

998 ┬źJa ┼żelim da se ┼ítuje Moje milosr├░e. ├łovje├Ęanstvu pru┼żam posljednje sidro spasenja ÔÇô uto├Ęi┼íte Mojem milosr├░u. Moje se Srce raduje tom blagdanu.┬╗

965 ┬źTajnice Mojeg milosr├░a, pi┼íi, objavljuj du┼íama Moje veliko milosr├░e, jer je blizu stra┼íni dan, dan Moje pravednosti.┬╗

1517 ┬źMoja k├Žeri, reci da je svetkovina Mojeg milosr├░a do┼íla iz (Moje) nutrine, za utjehu cijelom svijetu.┬╗

300 ┬źZamoli mog vjernog slugu, da toga dana objavi cijelom svijetu o Mom velikom milosr├░u. Tko toga dana do├░e na Vrelo ┼żivota primit ├Že potpuni oprost svojih krivica i kazni.├łovje├Ęanstvo ne├Že na├Ži mira dokle se ne okrene s povjerenjem Mom milosr├░u. Oh kako Me vrije├░a nepovjerenje jedne du┼íe. Takva du┼ía priznaje da Sam svet i pravedan a ipak ne vjeruje da sam Ja milosr├░e. Ne vjeruje Mojoj dobroti. Same sotone veli├Ęaju Moju pravednost, a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Moje srce raduje se nazivu milosr├░e.┬╗

1338 U trenutku, kad sam pisala ove rije├Ęi, ├Ęula sam deranje sotone: ┬źSve ona pi┼íe, sve ona pi┼íe i time gubimo tako mnogo. Ne pi┼íi o Bo┼żjoj dobroti, On je pravedan.┬╗ - Bjesne├Ži je urlikao i nestao.

301 ┬źObjavljuj da je milosr├░e najve├Že Bo┼żje svojstvo. Sva djela Mojih ruku okrunjena su milosr├░em.┬╗

1396 ┬źKad bi gre┼ínici poznavali Moje milosr├░e, ne bi se gubili u tako velikom broju. Reci gre┼ínicima, da se ne trebaju bojati Meni se pribli┼żavati. Govori im o Mojem velikom milosr├░u.┬╗

O molitvama

378 Ali Bog je obe├Žao veliku milost, posebno tebi i svima: ┬źkoji ├Že obznanjivati Moje veliko milosr├░e. Ja Sam ├Žu ih braniti kao Svoju ├Ęast u trenutku smrti. Kad bi grijesi du┼íe bili crni kao no├Ž ÔÇô kad bi se gre┼ínik obratio Mojem milosr├░u, on bi Meni iskazao najve├Žu ├Ęast i posao bi hvalom Mojeg gorkog trpljenja. Kad neka du┼ía veli├Ęa Moju dobrotu, sotona drh├Že pred njom i bje┼żi do u dno pakla.┬╗

1540 Gospodin mi je danas rekao: ┬źK├Žeri, zapi┼íi ove rije├Ęi: Sve du┼íe koje ├Ęaste Moje milosr├░e, ┼íire njegovu slavu i ohrabruju druge du┼íe pouzdavati se u Moje milosr├░e, ne├Že do┼żivjeti u┼żasa u svom smrtnom ├Ęasu. Moje milosr├░e ├Že ih ┼ítititi u toj posljednjoj borbiÔÇŽ┬╗

39 ┬źMoje dijete, za vrijeme ┼żrtve najvi┼íe se sjedini sa Mnom i prika┼żi nebeskom Ocu Moju Krv i Moje Rane kao otkupninu za grijehe svoga grada.┬╗

187 Danas mi re├Ęe Isus: ┬źJa ┼żelim da dublje upozna┼í Moju ljubav, u kojoj je Moje srce rasplamsano prema du┼íama. To ├Že┼í razumjeti kad bude┼í razmatrala Moju muku. Zazivaj Moje milosr├░e gre┼ínicima. ├łeznem za njihovim otkupljenjem.┬╗

187 ┬źKad moli┼í slomljena srca i u vjeri za jednog gre┼ínika slijede├Žu molitvu, podarit ├Žu mu milost obra├Ženja. Molitva je:
O Krvi i Vodo, što potekoste iz Srca Isusovoga kao izvor Milosrða za nas, Ja se uzdam u Tebe.»

1397 Gospodin mi re├Ęe: ┬źGubitak svake pojedine du┼íe obara Me u smrtnu ┼żalost. Ti Me uvijek tje┼íi┼í kad moli┼í za gre┼ínike. Molitva mi je najdra┼ża, i to za obra├Ženje gre┼ínika. Znaj, Moja k├Žeri, da se ta molitva uvijek usli┼íava.┬╗

379 ┬źS du┼íama, koje se utje├Ęu Mojem milosr├░u i s onima koje drugima propovijedaju o Mojem milosr├░u i ├Ęaste ga, postupat ├Žu u smrtnom ├Ęasu po Mojem beskrajnom milosr├░u.┬╗

1074 ┬źReci, Moja k├Žeri, da sam Ja sav ljubav i milosr├░e. Kad Mi se pribli┼żi du┼ía s povjerenjem, ispunjam je tako ogromnom milo┼í├Žu, da je ona ne mo┼że sam u sebi primiti i izru├Ęivati ├Že je na druge du┼íe.┬╗

1075 ┬źDu┼íe, koje ┼íire slavu Mojeg milosr├░a, ┼ítitit ├Žu u cijelom njihovom ┼żivotu kao ┼íto nje┼żna majka za┼íti├Žuje svoje dojen├Ęe. U ├Ęasu smrti ne├Žu im biti Sudac, nego milosrdni Otkupitelj. U tom posljednjem ├Ęasu du┼ía nema ni┼íta za svoju vlastitu obranu nego Moje milosr├░e. Blago du┼íi koja se u ┼żivotu uranjala u izvor milosr├░a, jer je pravednost ne├Že dosti├Ži.┬╗

1076 ┬źPi┼íi: Sve ┼íto postoji duboko je skriveno u nutrini Mojeg milosr├░a, kao dijete u krilu majke. kako Sam bolno ranjavan sumnjom u Moju dobrotu. Najbolnije Me vrije├░aju grijesi nepovjerenja.┬╗

Krunica

474 Nave├Ęer ugledah an├░ela u mojoj ├Želiji, izvr┼íitelja Bo┼żje srd┼żbe. Nosio je svijetlu odje├Žu. Njegovo lice je svijetlilo. Ispod njegovih nogu je bio oblak, iz kojeg su izlazili gromovi i munje u njegove ruke i tek iz njegovih ruku dodirivali su zemlju. Kad sam vidjela znak Bo┼żje srd┼żbe, koja je trebala pogoditi zemlju, ali posebno jedno odre├░eno mjesto koje iz va┼żnog razloga ne mogu navesti, zamolila sam an├░ela da stane jedno odre├░eno vrijeme i svijet ├Že ├Ęiniti pokoru. Ali moja molba nije bila ni┼íta s obzirom na Bo┼żju srd┼żbu. Tada ugledah Presveto Trojstvo. Veli├Ęina Njegove slave pro┼że me do sr┼żi i ne usudih se ponoviti svoju molbu. U istom sam trenutku osjetila u svojoj du┼íi snagu Bo┼żje milosti koja stanuje u mojoj du┼íi. Kad sam bila postala svjesna te milosti trenuta├Ęno sam uznesena pred Bo┼żje prijestolje. O kako je velik na┼í Gospodin i Bog i kako je nepojmljiva Njegova svetost! Ne ┼żelim se zavarati opisuju├Ži Njegovu veli├Ęinu, jer uskoro ├Žemo Ga svi vidjeti kakav On jest. Zapo├Ęela sam moliti Boga za svijet, nutrinom razabranim rije├Ęima.

475 Kad sam tako molila, vidjela sam nemo├Ž an├░ela, koji vi┼íe nije mogao izvr┼íiti pravednu kaznu nad gre┼ínicima. Jo┼í nikada kao tada nisam bila molila takvom nutarnjom snagom. Slijede├Že su rije├Ęi kojima sam vapila Bogu: ┬źVje├Ęni O├Ęe, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Du┼íu i Bo┼żanstvo Tvog ljubljenog Sina, Gospodina na┼íega Isusa Krista, kao zadovolj┼ítinu za na┼íe grijehe i grijehe cijelog svijeta. Po gorkoj Muci Isusovoj smiluj se nama.┬╗

476 Slijede├Žeg jutra kad sam do┼íla u kapelu, ├Ęula sam nutrinom rije├Ęi: ┬źKad god do├░e┼í u kapelu odmah moli molitvu koju sam te ju├Ęer nau├Ęio.┬╗ Kad sam obavila tu molitvu, ├Ęula sam u du┼íi rije├Ęi: ┬źTa molitva je za ubla┼żenje Moje srd┼żbe. Molit ├Že┼í je devet dana kao uobi├Ęajenu krunicu, i to: Najprije O├Ęe na┼í i Zdravo Marijo i Vjerovanje, dodaju├Ži na zrnce O├Ęena┼ía rije├Ęi: Vje├Ęni O├Ęe, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Du┼íu i Bo┼żanstvo Tvog ljubljenog Sina, Gospodina na┼íega Isusa Krista, kao zadovolj┼ítinu za na┼íe grijehe i grijehe cijelog svijeta. Na zrnca Zdravomarije molit ├Že┼í slijede├Že: Po gorkoj Muci Isusovoj, smiluj se nama i cijelom svijetu. Na koncu ├Že┼í ponoviti triput rije├Ęi: Sveti Bo┼że, Sveti Jaki Bo┼że, Sveti Besmrtni Bo┼że, smiluj se nama i cijelom svijetu.┬╗

687 ┬źNeprestano moli krunicu (Bo┼żanskog milosr├░a) koju sam te nau├Ęio. Ma tko je god bude molio, do┼żivjet ├Že u svom smrtnom ├Ęasu Moje veliko milosr├░e. Sve├Ženici ├Že ga pru┼żati gre┼ínicima kao posljednje sidro spasa. Ukoliko bi bio najokorjeliji gre┼ínik - ako samo jednom izmoli tu krunicu, dobit ├Že milost Mog beskrajnog milosr├░a. Neshvatljive milosti podijelit ├Žu onim du┼íama, koje poklone povjerenje Mojem milosr├░u.┬╗

754 Gospodinovo obe├Ęanje: ┬źDu┼íe koje mole ovu krunicu obuzet ├Že Moje milosr├░e, a posebno u ├Ęasu smrti.┬╗

811 ┬źSvaku du┼íu, koja moli tu krunicu, branit ├Žu u ├Ęasu smrti kao svoju ├Ęast. I kad drugi tako mole kod umiru├Žeg, primit ├Že obe├Žani oprost. Kad se ova molitva moli kod umiru├Žeg ubla┼żuje se Bo┼żja srd┼żba i neiscrpivo milosr├░e obuzima du┼íu. Dubine Mojeg milosr├░a pokre├Žu se bolnim mukama Mojeg Sina.┬╗

848 ┬źO kakve velike milosti ├Žu podijeliti du┼íama koje ├Že moliti ovu krunicu. Sredi┼íte Mojeg milosr├░a pokre├Že se za one, koji mole ovu molitvu. Zapi┼íi ove rije├Ęi, Moja k├Žeri, propovijedaj svijetu Moje milosr├░e.┬╗

1541 ┬źMoja k├Žeri, poti├Ęi du┼íe moliti krunicu milosr├░a koju Sam ti dao. Meni se svi├░a po ovoj krunici sve vam darovati za ┼íto Me molite. Du┼íe okorjelih gre┼ínika ispunit ├Žu mirom kad budu molili i bit ├Že sretan ├Ęas njihove smrti. Pi┼íi za o┼żalo┼í├Žene du┼íe: Kad du┼ía vidi i spozna te┼żinu svojih grijeha, kad se pred njezinim o├Ęima odvija sav bezdan njezine bijede u koji se oborila, neka ne o├Ęajava, nego se s povjerenjem baci u ruke Mojeg milosr├░a, kao dijete u ruke svoje drage majke. Te du┼íe imaju pravo prednosti na Moje su├Žutno Srce, imaju prednost na Moje milosr├░e. Reci im da ni jedna jedina du┼ía nije bila razo├Ęarana ili posti├░ena, koja je zazvala Moje milosr├░e. Du┼ía koja se pouzdaje u Moju dobrotu, posebno Mi se svi├░a. Pi┼íi, kad se moli ovu krunicu milosr├░a, kod umiru├Žih ne├Žu stajati izme├░u Mojeg Oca i umiru├Žeg kao pravedni Sudac, nego kao Milosrdni Otkupitelj.┬╗

1565 Gospodin mi re├Ęe: ┬źMoja k├Žeri, pomozi Mi spasiti jednog odre├░enog umiru├Žeg gre┼ínika. Moli za njega krunicu milosr├░a, ┼íto Sam te nau├Ęio.┬╗
Kad sam zapo├Ęela moliti, vidjela sam umiru├Žeg u u┼żasnim mukama i borbama. Branio ga je An├░eo ├Ęuvar, ali on je bio nekako bespomo├Žan s obzirom na ogromnu bijedu te du┼íe. Cijela masa ├░avola ├Ęekala je na du┼íu. Dok sam molila, ugledala sam Isusa u liku kao ┼íto Ga predstavlja na slici. Zrake, koje su dolazile iz Isusova Srca, okru┼żile su bolesnika i sile tame obuze pani├Ęni bijeg. Bolesnik je tiho posljednji put udahnuo. Kad sam do┼íla k sebi, shvatih kako je va┼żna molitva za umiru├Že. Ona ubla┼żuje Bo┼żju srd┼żbu.

948 Danas za vrijeme Muke, ugledah izmrcvarenog Isusa s trnovom krunom, s komadom trske u ruci. Isus je ┼íutio a vojnici su se trudili oko oklade da bi Ga mu├Ęili. Isus ni┼íta ne re├Ęe. On me samo pogleda. U tom trenutku sam osje├Žala Njegovu tako u┼żasnu muku. Jedva mo┼żemo slutiti ┼íto je Isus za nas trpio jo┼í prije svog razapinjanja. Moja je du┼ía puna bola i ├Ęe┼żnje. U svojoj sam du┼íi osje├Žala veliku mr┼żnju prema grijehu i moja mi se najmanja nevjernost ├Ęini kao gorostasno brdo. ├łinim zadovolj┼ítinu mrtvenjem i pokorom. Kad vidim izmrcvarenog Isusa, srce mi se ho├Že razderati, razmi┼íljam ┼íto bi se dogodilo s gre┼ínicima kad ne bi za se koristili Isusovu muku. U Njegovoj muci vidim svo more milosr├░a.

Zazivi Bo┼żanskom milosr├░u

949 Ljubav Bo┼żja je cvijet - a milosr├░e plod. Neka sumnjaju├Že du┼íe pro├Ęitaju ove prikaze o milosr├░u i postanu vjeruju├Že.

Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto izlazi┼í iz krila O├Ęeva -ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, Ti najve├Ža Bo┼żja osobitosti -ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, Ti neshvatljiva tajno -ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, izvore ┼íto izlazi┼í iz tajne Presvetog Trojstva, ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, neistra┼żivo razumom ljudi i an├░ela, ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, iz kojeg te├Ęe sav ┼żivot i sre├Ža, ja se uzdam u Tebe.
Milosr├░e Bo┼żje, vi┼íe od neba.
Milosr├░e Bo┼żje, izvore ├Ęuda i tajni.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto obuhva├Ža sav svemir.
Milosr├░e Bo┼żje, do┼ílo na svijet u osobi utjelovljene Rije├Ęi. (296)
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto izlazi iz otvorene rane Srca Isusova.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto se za nas nalazi u Srcu Isusovu, a posebno za gre┼ínike.
Milosr├░e Bo┼żje, neistra┼żivo u uspostavi presvete Hostije.
Milosr├░e Bo┼żje, u osnivanju svete Crkve.
Milosr├░e Bo┼żje, u sakramentu svetog kr┼ítenja.
Milosr├░e Bo┼żje, u na┼íem opravdanju po Isusu Kristu.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nas prati kroz sav na┼í ┼żivot.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nas posebno obuzima u ├Ęasu na┼íe smrti.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nam poklanja vje├Ęni ┼żivot.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto je uz nas u svakom trenutku na┼íeg ┼żivota.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nas za┼íti├Žuje od vatre pakla.
Milosr├░e Bo┼żje, u obra├Ženju okorjelih gre┼ínika.
Milosr├░e Bo┼żje, ├Ęu├░enje an├░ela i neshvatljivo svetima.
Milosr├░e Bo┼żje, neistra┼żivo u svim Bo┼żjim tajnama.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nas podi┼że iz sve bijede.
Milosr├░e Bo┼żje, izvore na┼íe sre├Že i radosti.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto nas poziva iz ni┼ítavila u ┼żivot.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto obuhva├Ža sva djela Njegovih ruku.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto kruni sve ┼íto jest i ┼íto ├Že biti.
Milosr├░e Bo┼żje, u koje smo svi uronjeni.
Milosr├░e Bo┼żje, slatka utjeho izmu├Ęenih srdaca.
Milosr├░e Bo┼żje, jedina nado o├Ęajnih du┼ía.
Milosr├░e Bo┼żje, odmore srdaca, mire usred u┼żasa.
Milosr├░e Bo┼żje, sre├Žo i zanose svetih du┼ía.
Milosr├░e Bo┼żje, ┼íto budi┼í pouzdanje usprkos beznadnosti.

950 O vje├Ęni Bo┼że, ├Ęije je milosr├░e neistra┼żivo i ├Ęije je blago smilovanja neiscrpivo, milosno pogledaj na nas i umno┼żi u nama Tvoje milosr├░e da u te┼íkim vremenima ne o├Ęajavamo i ne budemo obeshrabreni, nego se predamo s velikim povjerenjem u Tvoju svetu volju, koja je sama ljubav i smilovanje.

Sveti ├Ęas

1320 ┬źU tri sata zazivaj Moje milosr├░e, posebno gre┼ínicima. Udubi se makar na kratko u Moju muku, prije svega u Moju napu┼ítenost za vrijeme umiranja. To je ├Ęas velikog milosr├░a svijetu. Dopu┼ítam ti prodrijeti u Moju smrtnu ┼żalost. U tom ├Ęasu ne uskra├Žujem ni┼íta du┼íi koja Me moli po Mojoj muci.┬╗

1572 ┬źPodsje├Žam te, Moja k├Žeri, da ti, kad god ├Ęuje┼í otkucavanje tre├Žeg sata, uroni┼í posve u Moje milosr├░e, proslavlja┼í ga i hvali┼í. Zazivaj njegovu svemo├Ž cijelom svijetu, a posebno siroma┼ínim gre┼ínicima, jer sada je ono ┼íiroko otvoreno svakoj du┼íi. U ovom ├Ęasu mo┼że┼í izmoliti sve za sebe i za druge. U ovom ├Ęasu dolazi milost cijelom svijetu. Milosr├░e pobijedi pravednost. Moja k├Žeri, potrudi se u ovom ├Ęasu odr┼żavati Put kri┼ża. Ali ako ti to nije mogu├Že, onda po├░i na kratko u kapelu i ┼ítuj Moje Srce, koje boravi puno milosr├░a u Oltarskom sakramentu. Ako ti i to nije mogu├Že, uroni samo na kratko u molitvu na mjestu gdje se nalazi┼í. Ja tra┼żim slavu od svakog stvorenja za Moje milosr├░e, ali najprije od tebe, jer tebi Sam dao najdublje upoznati ovu tajnu.┬╗

1209 Devetnica Bo┼żanskom milosr├░u

koju mi je Isus zapovjedio pribilje┼żiti i moliti prije Svetkovine milosr├░a. Ona po├Ęinje na Veliki petak.
┬źJa ┼żelim, da ti vodi┼í du┼íe za vrijeme devet dana izvoru Mojeg milosr├░a, da bi crpile snagu, utjehu i svekolike milosti ┼íto su im potrebne za muku ┼żivota, a posebno u ├Ęasu smrti. Svakog dana Mojem Srcu privodit ├Že┼í drugu grupu du┼ía i uranjati ih u more Mojeg milosr├░a. A Ja ├Žu voditi sve te du┼íe u ku├Žu Mojeg Oca. Tu djelatnost ├Že┼í obavljati u ovom i u budu├Žem ┼żivotu. Ja ne├Žu ni┼íta uskratiti nijednoj du┼íi, koju ti privodi┼í izvoru Mojeg milosr├░a. Ti ├Že┼í moliti Mojeg Oca svaki dan za milost tim du┼íama, po Mojoj gorkoj muci.┬╗

1210 Prvi dan

┬źPrivedi Mi danas cijelo ├Ęovje├Ęanstvo, ali posebno sve gre┼ínike i uroni ih u more Mojeg milosr├░a. Time Me tje┼íi┼í u Mojoj gorkoj ┼żalosti, u koju Me utapa gubitak du┼ía.┬╗

1211 Milosrdni Isuse, Tvoja osobina jest nama se smilovati i pra┼ítati nam. Ne gledaj na na┼íe grijehe, nego na na┼íe pouzdanje ┼íto imamo prema Tvojoj beskrajnoj dobroti. Primi nas u stan Tvojeg Milosrdnog Srca i zadr┼żi nas vje├Ęno u Njemu. To Te molimo po Tvojoj ljubavi, u kojoj si sjedinjen s Ocem i Duhom Svetim.

O svemo├Ži Milosrdnog Boga,
Ti ├Ęovjekovo spasenje u grijehu,
Ti si Milosr├░e - more smilovanja,
I poma┼że┼í onom, koji Te ponizno nalazi.

Vje├Ęni O├Ęe, pogledaj Svojim blagim okom na cijelo ├Ęovje├Ęanstvo, ali posebno na jadne gre┼ínike. Ono je spa┼íeno u Milosrdnom Srcu Isusovu. Po Njegovoj gorkoj muci iska┼żi nam Svoje smilovanje, tako da hvaljena bude svemo├Ž Tvojeg milosr├░a u sve vjekove. Amen.

1212 Drugi dan

┬źDanas Mi privedi, sve du┼íe sve├Ženika i redovni├Ękih osoba i uroni ih u Moje neistra┼żivo milosr├░e. One su mi dale snagu podnijeti gorku muku. Po njima, kao kroz kanale, izlijeva se Moje milosr├░e na ├Ęovje├Ęanstvo.┬╗

1213 Milosrdni Isuse, od Tebe dolazi sve ┼íto je dobro - umno┼żi u nama milost, da vr┼íimo dostojna djela milosr├░a, da bi oni, koji na nas gledaju veli├Ęali Nebeskog Oca milosr├░a.

Izvor bo┼żanske ljubavi
Gost je u ├Ęistim srcima.
Srca izmijenjena u moru smilovanja
Svijetle kao zvijezde u no├Žima tame.

Vje├Ęni O├Ęe, pogledaj Svojim dobrodu┼ínim o├Ęima na izabrano stado u Tvojem vinogradu. Na du┼íe sve├Ženika i redovni├Ękih osoba i daruj im snagu Tvojeg blagoslova. Osje├Žajem Srca Tvojega Sina, u kojem su spa┼íeni, podari im snagu Tvojeg svjetla da bi mogli drugima prethoditi na putu spasenja, da bi zajedni├Ęki pjevali dovijeka hvalu Tvojem neiscrpivom milosr├░u. Amen.

1214 Tre├Ži dan

┬źDanas Mi dovedi sve pobo┼żne i vjerne du┼íe i uroni ih u more Mojeg milosr├░a. Te su Me du┼íe utje┼íile na Putu kri┼ża. One su bile kapi okrepe u moru gor├Ęine.┬╗

1215 Isuse, samo Milosrðe, Ti nam svima darivaš bogate milosti iz blaga Tvoga milosrða. Primi nas u stan Tvojeg Milosrdnog Srca i ne puštaj nas dovijeka iz njega. Za to Te molimo po Tvojoj neshvatljivoj ljubavi, u kojoj izgara Tvoje Srce prema Nebeskom Ocu.

Neistra┼żiva ostaje tajna smilovanja.
Niti gre┼ínik - niti pravednik ne mo┼że je razumjeti.
Na sve gledaš milosrdnim okom,
I sve ┼żeli┼í ljubavlju obilje┼żiti.

Vje├Ęni O├Ęe, pogledaj Svojim milosrdnim o├Ęima na vjerne du┼íe, kao nasljedstvo Tvojeg Sina. Udijeli im, zbog Tvoje gorke muke, Tvoj blagoslov. I uzmi ih u Svoju trajnu za┼ítitu, da ne izgube ljubav i blago svete vjere, nego da veli├Ęaju s ├Ęetama an├░ela i svetih Tvoje beskrajno milosr├░e u sve vjekove. Amen.

1216 ├łetvrti dan

┬źDanas Mi dovedi pogane i one koji Me jo┼í ne poznaju. I na njih sam mislio za vrijeme Moje gorke muke. Njihova budu├Ža marljivost tje┼íila je Moje Srce. Uroni ih u more Mojeg milosr├░a.┬╗

1217 Isuse, samo Milosr├░e, Ti si svjetlo cijelog svijeta. Primi u stan Tvojeg Premilosrdnog Srca du┼íe pogana koje Te jo┼í ne poznaju. Neka zrake Tvoje milosti prosvijetle njih, da i oni zajedno s nama proslavljaju ├Ęuda Tvojeg milosr├░a i ne daj im vi┼íe izlaziti iz stana Tvojeg Premilosrdnog Srca.

Neka snaga svjetlosti Tvoje ljubavi,
Rasvijetli tamu duša.
Daj, da Te duše upoznaju,
Milosr├░e hvalom nazovu.

Vje├Ęni O├Ęe, pogledaj Tvojim milosrdnim o├Ęima na du┼íe pogana, koji Te jo┼í ne poznaju, ali koji su za┼íti├Ženi u Premilosrdnom Srcu Isusovu. Vodi ih do svjetla Evan├░elja. Te du┼íe ne znaju, kako je velika sre├Ža ljubiti Tebe. - U├Ęini, da i one slave puninu Tvojeg milosr├░a u sve vijeke. Amen.

1218 Peti dan

┬źDanas Mi dovedi du┼íe heretika i odmetnika i uroni ih u more Mojeg milosr├░a. U gorkim mukama oni razdiru Moje Tijelo i Moje Srce ÔÇô to je Moja Crkva. Kad se vrate jedinstvu Crkve, onda ├Že zacijeliti Moje rane i time ├Že ubla┼żiti Moje muke.┬╗

Samim onima, koji su razderali Tvoju odje├Žu jedinstva,
Te├Ęe milosr├░e iz Tvojeg Srca.
Svemo├Ž Tvojeg milosr├░a, o Bo┼że,
Izvodi te duše iz promašaja i oskudice.

1219 Milosrdni Isuse, Ti si Sama dobrota. Ti ne uskra├Žuje┼í prosvjetljenja onima koji Te zato mole. Primi u stan Tvog Premilosrdnog Srca du┼íe heretika i odmetnika. Vodi ih u Tvom svjetlu do jedinstva Crkve. Ne otpu┼ítaj ih iz stana Tvog Premilosrdnog Srca i u├Ęini da i oni veli├Ęaju velikodu┼ínost Tvojeg milosr├░a.
Vje├Ęni O├Ęe, pogledaj milosrdnim o├Ęima na du┼íe heretika i odmetnika, koji su spiskali Tvoja dobra i zloupotrijebili Tvoje milosti ustraju├Ži tvrdokorno na svojim pogre┼íkama. Ne gledaj na njihove pogre┼íke, nego na ljubav Tvojeg Sina i Njegovu gorku muku koju je uzeo na Sebe poradi njih, jer i oni su uklju├Ęeni u Premilosrdno Srce Isusovo. U├Ęini, da i oni slave Tvoje veliko Milosr├░e u svu vje├Ęnost. Amen.

Ostatak nije doslovno prepisan, ve├Ž je ovo devetnica iz molitvenika. Kada budem prepisao i taj dio budem ga zamijenio.

Šesti dan
ISUS: ┬╗Danas mi prinesi nje┼żne i ponizne du┼íe, kao i du┼íe male djece, uroni ih u moje milosr├░e. One su najsli├Ęnije mojemu srcu, i davale su mi snagu u mojoj pregorkoj smrtnoj muci. Bile su kao zemaljski an├░eli koji bdiju na mojim oltarima. Na njih ├Žu izliti slapove milosti, jer su samo ponizne du┼íe u koje stavim sve svoje povjerenje u stanju primiti moje darove.┬ź (Slijede molitve kao prvoga dana.)

Sedmi dan
ISUS: ┬╗Danas mi prinesi one du┼íe koje na poseban na├Ęin ┼ítuju i ├Ęaste moje milosr├░e. Te du┼íe najvi┼íe sudjeluju u mojim patnjama i najvi┼íe su prodrle u moj duh. One su ┼żiva slika mojega milosrdnoga srca. Ove ├Že se du┼íe u budu├Žem ┼żivotu pojaviti u posebnome sjaju i ni jedna od njih ne├Že do├Ži u pakao. U njihovome smrtnome ├Ęasu bit ├Žu uz njih.┬ź (Slijede molitve kao prvoga dana.)

Osmi dan
ISUS: ┬╗Danas mi prinesi du┼íe iz ├Ęistili┼íta i uroni ih u bezdan mojega milosr├░a da bi rijeke moje krvi ubla┼żile njihove muke! Ove su mi siroma┼íne du┼íe drage dok zadovoljavaju Bo┼żanskoj pravednosti. Mo┼żete pomo├Ži tim du┼íama da im ubla┼żite patnje crpe├Ži iz blaga Crkve oproste i prinose├Ži ┼żrtve zadovolj┼ítine. O, kad biste vidjeli njihove patnje, ne biste im prestali prinositi darove svojih molitava kako bi otplatile dug mojoj pravednosti.┬ź (Slijede molitve kao prvoga dana.)

Deveti dan
ISUS: ┬╗Danas mi prinesi mlake du┼íe i uroni ih u more mojega milosr├░a. Ove mi du┼íe najbolnije ranjavaju srce. One su me najvi┼íe rastu┼żile u Maslinskome vrtu i istrgnule iz mojega srca vapaj: ┬╗O├Ęe, neka me mimoi├░e ovaj kale┼ż! Ali neka na bude moja, nego Tvoja volja!┬ź Za njih je moje milosr├░e jedini spas.┬ź (Slijede molitve kao prvoga dana.)

Do├░ite k meni svi koji ste izmoreni i optere├Ženi i ja ├Žu vas odmoriti. Mt 11, 28
KorisniŔki profilPoÜalji privatnu porukuPoÜalji e-mail [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: ned 23 o×u 2008, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je slu┼żbeni blagdan, ne neslu┼żbeni. Papa je 2000. godine ustanovio blagdan Bo┼żanskoga milosr├░a, me├░utim koliko sam primjetio, ve├Ži dio sve├Žensta je pomalo zaobi┼íao to. Ta nedjelja se i dalje zove bijela nedjelja, ali se od 2000. naziva i blagd. Bo┼ż. milosr├░a.

Isus je u ovoj objavi rekao: "Toga dana otvorena je nutrina Mojeg milosr├░a. Ja izlijevam cijelo more milosti na one du┼íe koje se pribli┼żavaju izvoru Mojeg milosr├░a. Ona du┼ía, koja se ispovijedi i primi Sv. pri├Ęest dobiva savr┼íeni oprost od krivnja i kazni."

, pa je papa za taj blagdan i zu pobo┼żnost odobrio upravo tu indulgenciju koju Isus u objavi spominje. Evo i link na slu┼żbene dekret.

Ina├Ęe, ima jedno vrlo zanimljivo proro├Ęanstvo koje je Isus dao sv. Faustini. Bila je poljakinja i dok je molila za svoju zemlju Isus joj je rekao (nisam na┼íao na hrv. pa evo na engl.):
Citat:

I bear a special love for Poland, and if she will be obedient to My Will, I will exalt her in might and holiness. From her will come forth the spark that will prepare the world for My final coming.

Odnosi li se to na papu Ivana Pavla II.?
gi-gi

PostanoPostano: pon 24 o×u 2008, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam znao da je dan dekret o svetkovini. Znao sam samo da ju je biv┼íi Papa htio uspostaviti. Ako je istina, stvarno nije uhvatio korijenje; toliko je malenog odjeka imalo me├░u klerom, da se ne sje├Žam da sam ikada ├Ęuo i┼íta o ovome s propovijednice.

Do├░ite k meni svi koji ste izmoreni i optere├Ženi i ja ├Žu vas odmoriti. Mt 11, 28
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
ZapoŔni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne mo×eÜ otvarati nove teme.
Ne mo×eÜ odgovarati na postove.
Ne mo×eÜ ure­ivati svoje postove.
Ne mo×eÜ izbrisati svoje postove.
Ne mo×eÜ glasovati u anketama.