HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 23:08. Pogledaj neodgovorene postove
kazalo: MEDITACIJE
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 9:56
PostNaslov : kazalo: MEDITACIJE
Citiraj i odgovori

linkovi na meditacije:
(samo klikni na ono što te zanima)

¤ Meditacije uz Evanđelje po Luki
¤ Meditacije uz Evanđelje po Ivanu
¤ Meditacije uz Evanđelje po Marku
¤ Meditacije uz Evanđelje po Mateju

¤ Meditacije uz Psalme
¤ Meditacije uz svetkovine i blagdane
¤ Meditacije uz Isusovih 7 riječi na Križu
¤ Meditacije uz ostale redke iz sv. Pisma
¤ Meditacije kroz Došašće
¤ Ostale meditacije

Meditacije uz Krunicu
¤ Radosna otajstva
¤ Žalosna otajstva
¤ Slavna otajstva
¤ Otajstva svjetla
¤ Tvoj dan s Krunicom

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:02
PostNaslov : kazalo: MEDITACIJE
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Evanđelje po Luki - Meditacije su navedene prema redcima Sv. Pisma

¤ Zdravo, milosti puna, Gospodin s tobom! (Lk 1, 26-38 )
¤ Blago Onoj koja povjerova da će se ispuniti što joj je rečeno od Gospodina. (Lk 1, 45 )
¤ Veliča duša moja Gospodina, klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju. (Lk 1, 46-47)
¤ Pohodit će nas Sunce s visine, da upravi korake naše na put mira … (Lk 1, 76-79)
¤ A Dijete je raslo, jačalo i napunjalo se mudrošću i milost je Božja bila na njemu. (Lk 2, 22.39-40)
¤ Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! (Lk 3, 1-6)
¤ Što nam je činiti? (Lk 3, 10-18 )
¤ Kad osvanu dan, iziđe Isus i pođe na samotno mjesto. I mnoštvo ga tražilo. Dođoše k njemu i zadržavahu ga da ne ode od njih. (Lk 4,42)
¤ Tebi zapovijedam: ustani, uzmi nosiljku i idi kući! (Lk 5, 17-25)
¤ Ne plači! (Lk 7, 11-17)
¤ Kad je Gospodin ugleda, sažali mu se nad njom i reče joj: "Ne plači!" (II.) (Lk 7, 11-17)
¤ ''Bezimena'' - Kad eto neke žene koja bijaše grešnica u gradu (Lk 7, 37a)
¤ Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi. (Lk 7, 46)
¤ Majka moja, braća moja - ovi su koji riječ Božju slušaju i vrše je. ( Lk 8, 19-21)
¤ A on im odgovori: Majka moja, braća moja - ovi su koji riječ Božju slušaju i vrše. (II.) (Lk 8, 21)
¤ A glas se začu iz oblaka: "Ovo je Sin moj, Izabranik! Njega slušajte!" (Lk 9, 28-36)
¤ Dok su išli putom, reče mu netko: "Za tobom ću kamo god ti pošao." (Lk 9, 57)
¤ Dok su išli putom, reče mu netko: "Za tobom ću kamo god ti pošao." (II.) (Lk 9, 57)
¤ Gospodine, nauči nas moliti kao što je i Ivan naučio svoje učenike. (Lk 11, 1)
¤ Kruh naš svagdanji daj nam danas. (Lk 11, 1-4)
¤ Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! (Lk 12, 49)
¤ Istinujući u ljubavi da poradimo te sve uzraste u Njega. (Lk 13,1-9)
¤ Borite se da uđete na uska vrata jer mnogi će, velim vam, tražiti da uđu, ali neće moći. (Lk 13, 24)
¤ Sinovi su ovoga svijeta snalažljiviji prema svojima od sinova svjetlosti. (Lk 16,1-8 )
¤ Ne možete služiti Bogu i bogatstvu. (Lk 16, 13)
¤ K tome između nas i vas zjapi provalija golema te koji bi i htjeli prijeći odavde k vama, ne mogu, a ni odatle k nama prijelaza nema. (Lk 16, 26)
¤ Tko će uzići na Goru Gospodnju, tko će stajati na svetom mjestu njegovu? Onaj u koga su ruke čiste i srce nedužno. (Lk 17,1-6)
¤ Jedan od njih vidjevši da je ozdravio, vrati se slaveći Boga u sav glas. Baci se ničice k Isusovim nogama zahvaljujući mu. (Lk 17, 15-16)
¤ Jedan od njih vidjevši da je ozdravio, vrati se slaveći Boga u sav glas. Baci se ničice k Isusovim nogama zahvaljujući mu. (s. Berislava Grabovac) (Lk 17,11-19)
¤ Jer kraljevstvo je Božje među vama… (Lk 17, 20-25)
¤ Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji? (Lk 18, 8 )
¤ Svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen; a koji se ponizuje, bit će uzvišen. (Lk 18, 14b)
¤ Znam tvoja djela, tvoj trud i postojanost tvoju (Lk 18, 35-43)
¤ Danas mi je proboraviti u tvojoj kući. (Lk 19, 5b)
¤ Svojom ćete postojanošću spasiti svoje duše. ( Lk 21, 12-19)
¤ Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine! (Lk 23,34)
¤ Danas ćeš biti sa mnom u raju! (Lk 23,43)
¤ Zatim ga skinu, zavi ga u platno i položi u grob, izduben u pećini, gdje još nitko nije bio položen. (Lk 23, 50-53)
¤ Zar nije srce gorjelo u nama dok nam je putem govorio i tumačio Pisma? ( Lk 24, 13-35)
¤ Nije li trebalo da Krist sve to pretrpi te uđe u svoju slavu? (Lk 24, 26)
¤ I evo, ja šaljem na vas obećanje Oca svojega. Ostanite zato u gradu dok se ne obučete u Silu odozgor. (Lk 24, 49)
¤ Sam Isus stade među njih te reče: „Mir vama!“ (Lk 24, 35-48 )
¤ Gospodine Isuse, otkrij nam Pisma; ražari nam srce dok nam govoriš! (Lk 24, 35-48 )

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Evanđelje po Ivanu - Meditacije su navedene prema redcima Sv. Pisma

¤ Izjeda me revnost za dom tvoj. (Iv 2, 13-25)
¤ Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne… (Iv 3, 14-21)
¤ Presveto Trojstvo: Hvaljen i slavljen dovijeka! (Iv 3,16-18 )
¤ Da, Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga jedinorođenoga Sina… (Iv 3, 16-21)
¤ A tko bude pio vode koju ću mu ja dati, ne, neće ožednjeti nikada: voda koju ću mu ja dati postat će u njemu izvorom vode koja struji u život vječni. (Iv 4, 14)
¤ Kaže mu Isus: "Idi, sin tvoj živi! (Iv 4, 46-50)
¤ Ako ne vidite, ne vjerujete (Iv 4, 46-53)
¤ Eto, ozdravio si! Više ne griješi da te što gore ne snađe! (Iv 5, 1-9.14)
¤ Kako biste vjerovali, kad tražite slavu jedni od drugih, a slave od Boga jedinoga ne tražite? ( Iv 5, 44)
¤ Ovo djelo Bog hoće - odgovori im Isus- da vjerujete u onoga koga je on poslao. (Iv 6, 22-29)
¤ Ja sam kruh života. (Iv 6, 22-29)
¤ Tko je od vas bez grijeha, neka prvi baci kamen na nju! (Iv 8, 1-11)
¤ Ako ne budete vjerovali da Ja Jesam, umrijet ćete u svojim grijesima. (Iv 8, 21-30)
¤ Upoznat ćete Istinu, a Istina će vas osloboditi... ( Iv 8, 31-42)
¤ Ako tko drži riječ moju, sigurno neće nigda vidjeti smrti. (Iv 8, 51-59)
¤ Ja sam pastir dobri, govori Gospodin; ja poznajem svoje ovce, i mene poznaju moje! (Iv 10, 11-18 )
¤ Moje ovce slušaju glas moj. (Iv 10, 22-30)
¤ Kuća se napuni mirisom pomasti… (Iv 12, 1-11)
¤ Ako pšenično zrno, pavši na zemlju, umre, donosi obilat rod. (Iv 12, 20-33)
¤ A on je ljubio svoje, do vrhunca ih je ljubio (Iv 13,1)
¤ Nalije zatim vodu u praonik i počne učenicima prati noge… (Iv 13, 1-15)
¤ Ostavljam vam mir; mir, i to svoj, dajem vam. (Iv 14, 27-31a)
¤ Tko ostaje u meni i ja u njemu, taj donosi mnogo roda. (Iv 15, 1-8 )
¤ Malo, i više me nećete vidjeti; i opet malo, pa ćete me vidjeti. ( Iv 16, 16-17)
¤ Tijelovo-Slavi Jeruzaleme, Gospodina ( Iv 6,51-58 )
¤ A ovo je vječni život: spoznati tebe, jedino pravog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Krista. (Iv 17, 1-11a)
¤ Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji. (Iv 17, 9)
¤ Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. (Iv 17, 14)
¤ Marija iz Magdale ode i javi učenicima da je vidjela Gospodina. (Iv 20, 11-18 )
¤ Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju! (Iv 20, 19-31)
¤ Na to učenik kojega je Isus osobito ljubio reče Petru: Gospodin je. (Iv 21, 1-14)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Evanđelje po Marku - Meditacije su navedene prema redcima Sv. Pisma

¤ Hajdete za mnom i učinit ću vas ribarima ljudi. (Mk 1, 14-20)
¤ Manje od svega sjemenja na zemlji postane veće od svega povrća. (Mk 4, 26-34)
¤ U onaj dan, uvečer, reče Isus svojim učenicima: „Prijeđimo prijeko!“ (Mk 4, 35-41)
¤ U onaj dan, uvečer, reče Isus svojim učenicima: „Prijeđimo prijeko!“ (II.) (Mk 4, 35-41)
¤ Sin Čovječji došao je da život svoj dade kao otkupninu za mnoge. (Mk 8, 27-35)
¤ Jadnik vapi, i Gospodin ga čuje! (Mk 8, 27-33)
¤ Ti ćeš Gospodine, bdjeti nad nama! (Mk 9, 1-12)
¤ Naredba Gospodnja srce sladi! (Mk 9, 14-29)
¤ I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge. (Mk 10,44-45)
¤ Daj da progledam (Mk 10, 46-52)
¤ No kad ustanete na molitvu, otpustite ako što imate protiv koga da i vama Otac vaš, koji je na nebesima, otpusti vaše prijestupe. (Mk 11,25-26)
¤ Nije on Bog mrtvih, nego živih. (Mk 12,27a)
¤ Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dušom svojom, svom pameti svojom i svom snagom svojom. (Fra Zvjezdan Linić) (Mk 12, 28-34)
¤ Slušaj Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini. (Mk 12, 28b-34)
¤ Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dušom svojom, svim umom svojim i svom snagom svojom. (Mk 12,30)
¤ Sabrat će svoje izabranike s četiri vjetra. (Mk 13, 24-32)
¤ Uistinu, ovaj čovjek bijaše Sin Božji! (Mk 14, 1-15,47)
¤ I dok su blagovali, on uze kruh, izreče blagoslov pa razlomi, dade im i reče: „Uzmite, ovo je tijelo moje.“ (Mk 14, 12-16.22-26)
¤ Tada im reče: Idite po svem svijetu i propovijedajte Radosnu vijest svakom stvorenju! (Mk 16, 9-15)
¤ A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga." (Mt 22, 37-39)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Evanđelje po Mateju - Meditacije su navedene prema redcima Sv. Pisma

¤ Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! (Mt 3, 3b)
¤ Blago čistima srcem: oni će Boga gledati! (Mt 5, 1-12)
¤ Vi ste svjetlost svijeta… svjetiljka – na svjećnjaku, da svijetli svima u kući… (Mt 5, 14.15)
¤ Nagodi se brzo s protivnikom dok si još s njim na putu, da te protivnik ne preda sucu, a sudac tamničaru, pa da te ne bace u tamnicu... (Mt 5, 25)
¤ Ljubite svoje neprijatelje i molite za one koje vas progone. (Mt 5, 43-48 )
¤ Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo nadodati. (Mt 6, 33)
¤ Mjerom kojom mjerite, mjerit će vam se. Što imaš gledati trun u oku brata svojega, a brvna u svom oku ne zapažaš! (Mt 7, 1-5)
¤ Svatko tko sluša ove moje riječi i izvršava ih može se usporediti mudrim čovjekom koji svoju kuću sagradi na litici. (Mt 7, 21. 24-27)
¤ Gospodine, ako hoćeš, možeš me ozdraviti! (Mt 8, 1-4)
¤ Hajdete i proučite što znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva. (Mt 9, 13)
¤ Mislila je: "Dotaknem li se samo njegove haljine, spasit ću se." (Mt 9,21)
¤ Tada reče svojim učenicima: "Žetve je mnogo, a radnika malo.“ (Mt 9, 37)
¤ Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. (Mt 10, 37)
¤ Jesi li ti Onaj koji ima doći ili drugoga da čekamo? (Mt 11, 3)
¤ Evo, Djevica će začeti i roditi sina i nadjenut će mu se ime Emanuel - što znači: S nama Bog! (Mt 11, 23)
¤ Sve je meni predao Otac moj i nitko ne pozna Sina doli Otac niti tko pozna Oca doli Sin i onaj kome Sin hoće objaviti. (Mt 11,27)
¤ Dođite k meni svi koji ste umorni i opterećeni, i ja ću vas okrijepiti. (Mt 11,28 )
¤ Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. (Mt 11, 29)
¤ Učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca. (Mt 11, 28-30)
¤ I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! (Mt 12, 49)
¤ Nešto napokon pade na dobru zemlju i davaše plod: jedno stostruk, drugo šezdesetostruk, treće tridesetostruk. (Mt 13, 8 )
¤ Zasijani na dobru zemlju - to je onaj koji Riječ sluša i razumije, pa onda, dakako, urodi i daje: jedan stostruko, jedan šezdesetostruko, a jedan tridesetostruko. (Mt 13, 23)
¤ Dok su njegovi ljudi spavali, dođe njegov neprijatelj, posije posred žita kukolj i ode. (Mt 13, 25)
¤ Malovjerni, zašto si posumnjao? (Mt 14, 31)
¤ Isus im odmah progovori: "Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!" (Mt 14-27)
¤ Velika je vjera tvoja! Neka ti bude kako želiš. (Mt 15, 28b)
¤ Ja usmrćujem i oživljujem. (Mt 16,24-28 )
¤ Ne ostavljaš onih što tebe traže, Gospodine! (Mt 17,14-20)
¤ Učitelj poručuje: Moje je vrijeme blizu! (Mt 26, 14-25)
¤ Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svom ako se ogriješi o mene? (Mt 18, 21)
¤ Tada pristupi k njemu Petar i reče: "Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?" (II.) (Mt 18, 21)
¤ Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje! (Mt 21,28-32) - s. Lj. Radošević
¤ Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje! (Mt 21,28-32) - p. Z. Linić
¤ Koga god nađete, pozovite na svadbu! (Mt 22,1-14)
¤ Doista, mnogo je zvanih, malo izabranih. (Mt 22, 14)
¤ Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko se ponizuje, bit će uzvišen. (Mt 23, 12)
¤ Zato i vi budite pripravni jer u čas kad i ne mislite Sin Čovječji dolazi. (Mt 24, 44)
¤ Bdijte, dakle, jer ne znate dana ni časa! (Mt 25,13)
¤ I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta. (Mt 28,20)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Psalme - Meditacije su navedene prema redcima Sv. Pisma

¤ On je ko stablo zasađeno pokraj voda tekućica što u svoje vrijeme plod donosi; lišće mu nikad ne vene, sve što radi dobrim urodi. (Ps 1, 1-4.6)
¤ Meni je štit Bog koji spasava čestita srca. (Ps 7, 2-3.9-12)
¤ Vlast mu dade nad djelima ruku svojih (Ps 8, 7)
¤ Ustani, Gospode Bože, podigni ruku, ne zaboravi siromaha.... Jer ti vidiš, gledaš jad i nevolju, u ruci je mjeriš. Siromah se tebi predaje, ubogu ti si pomoć! (Ps 10, 12;14)
¤ Čuvaj me, Bože, jer se tebi utječem. Jahvi rekoh: "Ti si moj gospodar, nema mi blaženstva bez tebe!" (Ps 16, 1-2)
¤ Nebesa slavu Božju kazuju, naviješta svod nebeski djelo ruku njegovih. (Ps 19, 2-5)
¤ Pokaži mi, Jahve, svoje putove, nauči me svojim stazama! (Ps 25, 4)
¤ Pokaži mi, Gospodine, svoje putove, nauči me svojim stazama! (Ps 25, 4-9)
¤ Ti si ipak štit moj,Gospodine; slavo moja, ti mi glavu podižeš. (Ps 27)
¤ Kušajte i vidite kako je dobar Gospodin. (Ps 34, 2-7)
¤ U Jahvu se uzdaj i čini dobro. Sva radost tvoja neka bude Jahve: on će ispuniti želje tvoga srca. (Ps 37,3-4.18-19.27-28.39-40)
¤ Čisto srce stvori mi, Bože, i duh postojan obnovi u meni! (Ps 51,12)
¤ Bog naš jest Bog koji spasava (Ps 68,10-11.20-21)
¤ Jer siromahe Jahve čuje, on ne prezire sužanja svojih. (Ps 69, 34)
¤ Prigni uho svoje, Jahve, i usliši me jer sam bijedan i ubog. Čuvaj dušu moju jer sam posvećen tebi; spasi slugu svoga koji se uzda u te! (Ps 86,1-6)
¤ Svi su izvori moji u tebi! (Ps 87,1-7)
¤ Kad se skupe tjeskobe u srcu mome, tvoje mi utjehe dušu vesele. (Ps 94, 19)
¤ Uđite s hvalama na vrata njegova, u dvore njegove s pjesmama. (Ps 100, 4)
¤ Blagoslivljaj dušo moja, Gospodina i sve što je u meni, sveto ime njegovo. (Ps 103)
¤ Pjevajte mu, svirajte mu, pripovijedajte sva njegova čudesa! (Ps 105)
¤ Što da uzvratim Jahvi za sve što mi je učinio? (Ps 116, 12)
¤ Ako se, Jahve, grijeha budeš spominjao, Gospodine, tko će opstati? (Ps 130,3)
¤ Ne, ja sam se smirio, i upokojio dušu svoju; kao dojenče na grudima majke, kao dojenče duša je moja u meni... (Ps 131)
¤ Zaista, velika je slava Gospodnja! (Ps 138, 1-5)
¤ Proničeš me, Gospodine... (Ps 139)
¤ On liječi koji su srca skršena i povija rane njihove. (Ps 147)
¤ Hvalite Jahvu, prizivajte mu ime, navješćujte među narodima djela njegova! (Ps 105, 1)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz svetkovine i blagdane - prema slijedu u crkvenoj godini

¤ Cvjetnica
¤ Veliki četvrtak
¤ Veliki petak
¤ Velika subota
¤ Uzašašće (Spasovo)
¤ To rekavši, dahne u njih i kaže im: „Primite Duha Svetoga...“ I. (Iv 20, 19-23)
¤ To rekavši, dahne u njih i kaže im: „Primite Duha Svetoga...“ II. (Iv 20, 19-23)
¤ Dođi, Duše Sveti, napuni srca svojih vjernika; i oganj svoje ljubavi u njima užezi!
¤ Presveto Trojstvo
¤ Presveto Trojstvo (II.)
¤ Tijelovo
¤ Tijelovo (II.)
¤ Tijelovo (III.)
¤ Presveto Srce Isusovo
¤ Blago Onoj koja povjerova da će se ispuniti što joj je rečeno od Gospodina. (Lk 1, 45)
¤ Krist Kralj svega stvorenja (p. Zvjezdan Linić)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Isusovih 7 riječi na Križu

¤ Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? (Mt 27,46; Mk 15,34)
¤ Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine! (Lk 23,34)
¤ Danas ćeš biti sa mnom u raju! (Lk 23,43)
¤ Ženo, evo ti sina! Evo ti majke! (Iv 16,26)
¤ Žedan sam. (Iv 19,28 )
¤ Žedan sam II. (Iv 19,28 )
¤ Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj! (Lk 23,46)
¤ Dovršeno je! (Iv 19,30)

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz ostale redke iz sv. Pisma

¤ Blago čovjeku koji trpi kušnju: prokušan, primit će vijenac života… (Jak 1,12)
¤ Krist ostade poslušan do smrti, smrti na križu. (Fil 2, 8 )
¤ Krist postade poslušan do smrti, smrti na križu II. (Fil 2, 8 )
¤ Sklopit ću s njima savez mira; bit će to Savez vječan s njima. Utvrdit ću ih i razmnožiti i postavit ću Svetište svoje zauvijek među njih. Moj će Šator biti među njima i ja ću biti Bog njihov, a oni narod moj! (Ezek 37,26-27)
¤ Recite preplašenim srcima: „Budite jaki, ne bojte se!“ (Iz 35,4)
¤ Bog moj bijaše mi snaga! (Iz 49, 1-6)
¤ Svaki od nas okrenuo se svojim vlastitim putem. (Iz 53, 6)
¤ Pa ipak, naš si otac, o Jahve: mi smo glina, a ti si naš lončar - svi smo mi djelo ruku tvojih. (Iz 64,7)
¤ Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, Bogu koji jest, koji bijaše i koji dolazi! (Otk 1, 8 )
¤ Pripovijedaše što sve Bog učini po njima. (Dj 14, 27)
¤ Razmotrite svoje putove! ( Hag 1, 1-8 )
¤ Blagoslovljen čovjek koji se uzdaje u Jahvu i kome je Jahve uzdanje. (Jr 17,5-10)
¤ Tko je Bog kao ti koji prašta krivnju, koji grijeh oprašta i prelazi preko prekršaja Ostatka baštine svoje, koji ne ustraje dovijeka u svome gnjevu, nego uživa u pomilovanju? (Mih 7,14-15.18-20)
¤ Skini haljinu tugovanja i nesreće, odjeni se zauvijek ljepotom slave Božje. Jer Bog će te voditi u radosti, pratiti milosrđem svojim i pravednošću. (Bar 5,1-9)
¤ Teži svim silama za pravednošću, pobožnošću, vjerom, ljubavlju, postojanošću, blagošću ( 1 Tim 6, 2-12)
¤ Otac Gospodina našega Isusa Krista prosvijetlio nam oči, srca te da upoznamo koje li nade u pozivu našemu. (Ef 1, 17-18 )
¤ Doista, kad god jedete ovaj kruh i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete dok on ne dođe. (1 Kor 11, 23-26)
¤ Dakle, ako je tko u Kristu, on je novi stvor; staro je nestalo, novo je, evo, nastalo. (2 Kor 5,17)
¤ Zakone ću svoje staviti u njihova srca i upisati ih u dušu njihovu. (Heb 10, 11-18 )
¤ Obucite svu opremu Božju da se mognete oduprijeti lukavstvima đavlovim. (Ef 6,11)
¤ Gospodin uspravlja pognute, Gospodin ljubi pravedne (T. Ivančić) (Flm 1, 7-20; Ps146, 7, 8-9, 9-10, Lk 17, 20-25)
¤ Osamljenost (Mt 28, 30; Hb 13, 8 )

klara

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ostale meditacije

¤ Bog i ja - nas dvojica pripadamo skupa
¤ Bog u srcu grada
¤ Bože, hvala ti
¤ Bože, Oče

¤ Čekam te vani

¤ Dopuštam da budem nošen
¤ Duh slobode

¤ Gitara (Meditacija o Crkvi)
¤ Gospodine
¤ Gospodine, evo nas pred Tobom
¤ Gospodine, što hoćeš da učinim?

¤ Hvala Ti, Gospodine

¤ Istina govori duši bez bučnih riječi (T. Kempenac)

¤ Koji je smisao svijeta i mene?
¤ Kruh naš

¤ Molitva Sioux indijanaca

¤ Na kraju dana
¤ Naša snaga (Zlatko Sudac)
¤ Neka vaš život ne postane groblje na kojem ste zakopali sijeme (Mladi-VZ)
¤ Nije li gorjelo srce u nama!

¤ Njegova Misa - naša Misa (Chiara Lubich)
¤ Njegova žrtva za nas (Zlatko Sudac)

¤ Pjesma o skrivenom Bogu
¤ Povezan s Bogom
¤ Pozovi me, Oče
¤ Pred Svetohraništem
¤ Pripadanje i predanje
¤ Prozor otvoren

¤ Stvoren za ljubav (Zlatko Sudac)

¤ Tišina (Zlatko Sudac)
¤ Tko sam ja?
¤ Tko si Ti za mene?
¤ Tvoja logika

¤ U potrazi za ljubavi svog zemaljskog života

¤ Život u vjeri (Rajko Bundalo)

klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Krunicu

Radosna otajstva
¤ 1. radosno otajstvo - koga si, Djevice, po Duhu Svetom začela
¤ 1. radosno otajstvo - koga si, Djevice, po Duhu Svetom začela (II.)
¤ 1. radosno otajstvo - koga si, Djevice, po Duhu Svetom začela (III.)
¤ 1. radosno otajstvo - koga si, Djevice, po Duhu Svetom začela (IV.)

¤ 2. radosno otajstvo - koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila
¤ 2. radosno otajstvo - koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila (II.)
¤ 2. radosno otajstvo - koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila (III.)
¤ 2. radosno otajstvo - koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila (IV.)

¤ 3. radosno otajstvo - koga si, Djevice, rodila
¤ 3. radosno otajstvo - koga si, Djevice, rodila (II.)
¤ 3. radosno otajstvo - koga si, Djevice, rodila (III.)
¤ 3. radosno otajstvo - koga si, Djevice, rodila (IV.)

¤ 4. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu prikazala
¤ 4. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu prikazala (II.)
¤ 4. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu prikazala (III.)
¤ 4. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu prikazala (IV.)

¤ 5. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu našla
¤ 5. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu našla (II.)
¤ 5. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu našla (III.)
¤ 5. radosno otajstvo - koga si, Djevice, u hramu našla (IV.)

klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Krunicu

Žalosna otajstva
¤ 1. žalosno otajstvo - koji se za nas krvlju znojio
¤ 1. žalosno otajstvo - koji se za nas krvlju znojio (II.)

¤ 2. žalosno otajstvo - koji je za nas bičevan bio
¤ 2. žalosno otajstvo - koji je za nas bičevan bio (II.)

¤ 3. žalosno otajstvo - koji je za nas trnjem okrunjen bio
¤ 3. žalosno otajstvo - koji je za nas trnjem okrunjen bio (II.)

¤ 4. žalosno otajstvo - koji je za nas teški križ nosio
¤ 4. žalosno otajstvo - koji je za nas teški križ nosio (II.)

¤ 5. žalosno otajstvo - koji je za nas raspet bio
¤ 5. žalosno otajstvo - koji je za nas raspet bio (II.)

klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Krunicu

Slavna otajstva
¤ 1. slavno otajstvo – koji je od mrtvih uskrsnuo
¤ 1. slavno otajstvo – koji je od mrtvih uskrsnuo (II.)
¤ 1. slavno otajstvo – koji je od mrtvih uskrsnuo (III.)
¤ 1. slavno otajstvo – koji je od mrtvih uskrsnuo (IV.)

¤ 2. slavno otajstvo – koji je na nebo uzašao
¤ 2. slavno otajstvo – koji je na nebo uzašao (II.)
¤ 2. slavno otajstvo – koji je na nebo uzašao (III.)
¤ 2. slavno otajstvo – koji je na nebo uzašao (IV.)

¤ 3. slavno otajstvo – koji je Duha Svetoga poslao
¤ 3. slavno otajstvo – koji je Duha Svetoga poslao (II.)
¤ 3. slavno otajstvo – koji je Duha Svetoga poslao (III.)
¤ 3. slavno otajstvo – koji je Duha Svetoga poslao (IV.)

¤ 4. slavno otajstvo – koji je Tebe Djevice na nebo uzeo
¤ 4. slavno otajstvo – koji je Tebe Djevice na nebo uzeo (II.)
¤ 4. slavno otajstvo – koji je Tebe Djevice na nebo uzeo (III.)
¤ 4. slavno otajstvo – koji je Tebe Djevice na nebo uzeo (IV.)

¤ 5. slavno otajstvo – koji je tebe Djevice na nebu okrunio
¤ 5. slavno otajstvo – koji je tebe Djevice na nebu okrunio (II.)
¤ 5. slavno otajstvo – koji je tebe Djevice na nebu okrunio (III.)
¤ 5. slavno otajstvo – koji je tebe Djevice na nebu okrunio (IV.)

klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije uz Krunicu

Otajstva svjetla
¤ 1. otajstvo svjetla - koji je na rijeci Jordanu kršten bio
¤ 1. otajstvo svjetla - koji je na rijeci Jordanu kršten bio (II.)

¤ 2. otajstvo svjetla - koji nam se na svadbi u Kani objavio
¤ 2. otajstvo svjetla - koji nam se na svadbi u Kani objavio (II.)

¤ 3. otajstvo svjetla - koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao
¤ 3. otajstvo svjetla - koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao (II.)

¤ 4. otajstvo svjetla - koji se na gori preobrazio i svoju nam slavu objavio
¤ 4. otajstvo svjetla - koji se na gori preobrazio i svoju nam slavu objavio (II.)

¤ 5. otajstvo svjetla - koji nam se u otajstvu Euharistije darovao
¤ 5. otajstvo svjetla - koji nam se u otajstvu Euharistije darovao (II.)

¤ 6. otajstvo - koji neka se smiluje dušama u čistilištu

klara

PostanoPostano: pon 17 stu 2008, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tvoj dan s Krunicom

¤ Radosna otajstva

¤ Žalosna otajstva

¤ Slavna otajstva

¤ Otajstva svjetla

..

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
klara

PostanoPostano: ned 30 stu 2008, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meditacije kroz Došašće

¤ Prva nedjelja Došašća (I.)
¤ Prva nedjelja Došašća (II.)

¤ Druga nedjelja Došašća (I.)
¤ Druga nedjelja Došašća (II.)

¤ Treća nedjelja Došašća (I.)
¤ Treća nedjelja Došašća (II.)

¤ Četvrta nedjelja Došašća (I.)
¤ Četvrta nedjelja Došašća (II.)

¤ Stati

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.