HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:31. Pogledaj neodgovorene postove
Biskup odbio vjenčati invalida... (nastavak rečenice u temi)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Fleki

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 6:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dodododoprecjednik napisa:
hmmm...
ja da sam svecenik, vjencao bi ih

I da jesi svecenik, ne bi ti moga odluciti o tome, to je stvar mjesnog ordinarija, tj. biskupa, ukoliko se cin skalapanja braka protivi kanonskom pravu.

Kanonski zakon je ljudski zakon koji se kroz povijest u nekim stavkama i mjenjao, tako da se ne osjacam neposlusna Crkvi ako kazem da mi se takva odredba ne sviđa, jednostavno mi nije spojiva s ljubavlju i Evanđeljem....

Ako danas prelomim granu, ne dopusti da uvene drvo...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
penzić

Spol: muško
PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa dobro, priznajem da imate čvrste argumente protiv vjenčanja impotentne osobe, koko god se to meni čini pomalo diskriminirajuće.
ako mi kršćani vjerujemo da je Bog svemoguć, ako vjerujemo da je Isus činil čuda dok je živel na zemlji, i da svakodnevno čini čuda, onda On može i dotičnom nesuđenom mladoženji vratiti potenciju, i tako mu omogućiti vjenčanje.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 14:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
angelous napisa:
Citat:
ali ljubav nije isto što i brak

sve si rekao... Rolling Eyes Rolling Eyes

Milijuni homoseksualaca se slažu s tobom.

i ti si sad sebi fora?

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
i ti si sad sebi fora?

Question

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hajde hajde, dečkovi, bez okretanja očiju i dizanja nosa... lepi bil

Inače, slažem se sa Živcem (osim s njegovim viđenjem početka braka, al to je druga tema) Smile Kad kaže da ljubav nije isto što i brak, onda ne kaže da brak nije ljubav, nego da ljubav nije samo brak Wink

dodododoprecjednik napisa:
ako se oni vole i zele zivjeti zajedno,zasto ih sprecavati? zasto ogranicavati njihovu ljubav na tjelesni nedostatak?

Njihova ljubav nije ničime ograničena. Ako se ne mogu vjenčati, to ne znači da je njihova ljubav umanjena i da prestaje postojati. Već je rečeno - u braku supružnici postaju jedno tijelo, a ovdje je to onemogućeno, jer kako će to biti kad je čovjeku oduzet donji dio tijela... Ako ga ona voli i želi se brinuti o njemu, ostat će uz njega i biti mu pravi prijatelj, to je ljubav koju ona može pružiti. Ljubav im zaista nije ograničena, a o tjelesnoj prisnosti tak i tak u ovoj situaciji neće razmišljati, tako da ne znam kako oni doživljavaju taj brak koji sada žele... Možda kao obećanje da će biti uvijek jedno uz drugo...? To si mogu svaki dan dokazivati i za to ne treba biti u braku Wink Crkva je jasno iskazala smisao braka i sve što se tiče njega, pa mislim da nema razloga za negodovanjem Smile

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar je brak samo "dopuštenje" za stupanje u spolne odnose i odgoj djece? Tu se radi isključivo o jednom tijelu? Zar je to jedino što se događa pred oltarom? Iskreno, meni je ovo prilično čudno. Pred oltarom si obećajemo da ćemo biti zajedno u dobru i zlu, u zdravlju i bolesti. Ako ta "bolest" postoji od prije, zar ne spada pod istu onu "bolest" koja se obećaje pred oltarom? Ne, ne shvaćam zaista to. To je fizički nedostatak čovjeka. Kako se brak može takvome braniti? I više zaista ne shvaćam što je smisao odlaženja pred oltar.

I stavljam još par rečenica sa stranice Plive:
Citat:
Impotencija može biti primarna i sekundarna. Kod primarne impotencije uspješan spolni odnos nije moguć, dok je u drugim situacijama moguća normalna erekcija. Ovo rijetko stanje teško je izlječivo. Sekundarna impotencija je izlječiva u svakoj životnoj dobi i sve je veći broj ljudi koji postaju svjesni te činjenice. Sve više muškaraca traži pomoć i zahvaljujući usavršenom i uspješnom liječenju impotencije, postaje sposobno za normalan spolni život.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Zar je brak samo "dopuštenje" za stupanje u spolne odnose i odgoj djece?

Ne, brak nije SAMO to. Brak je puno puno više, pročitaj u Katekizmu više o smislu braka itd. (od broja 1601 na dalje)...
Evo par točaka koje govore o važnosti tjelesne povezanosti u braku:
  • [1604] Bog koji je čovjeka iz ljubavi stvorio, pozvao ga je na ljubav kao osnovno urođeno zvanje svakog ljudskog bića. Čovjek je naime stvoren na sliku i priliku samoga Boga koji je Ljubav. Budući da je Bog stvorio muško i žensko, njihova uzajamna ljubav postaje slikom posvemašnje i neprolazne ljubavi kojom Bog ljubi čovjeka. To je nešto dobro, vrlo dobro u očima Stvoriteljevim. I ta ljubav koju Bog blagoslivlje namijenjena je plodnosti i da se ostvari u zajedničkom djelu očuvanja stvorenja: "I blagoslovi ih Bog i reče im: Plodite se i množite i napunite zemlju i sebi je podložite" (Post 1,28).

• [1605] Sveto pismo potvrđuje da su muškarac i žena stvoreni jedno za drugo: "Nije dobro da čovjek bude sam." Žena, "meso od mesa njegova", njemu sučelice, njemu jednaka i sasvim bliska, darovana mu je od Boga kao "pomoć", predstavljajući tako Boga od kojega nam dolazi pomoć. "Stoga će muškarac ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu, i bit će njih dvoje jedno tijelo" (Post 2,24). Da to znači neprolazno jedinstvo njihovih dvaju bića, sam Gospodin pokazuje podsjećajući kakav je bio "u početku" Stvoriteljev naum: "Tako više nisu dvoje nego jedno tijelo" (Mt 19,6).

(Iv 13, 35)
little_angel

PostanoPostano: pet 13 lip 2008, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Citat:

Ne, brak nije SAMO to. Brak je puno puno više, pročitaj u Katekizmu više o smislu braka itd. (od broja 1601 na dalje)...

A to "puno puno više" se ne može ostvarit ako je muškarac impotentan?

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Žan napisa:
Citat:

A to "puno puno više" se ne može ostvarit ako je muškarac impotentan?

Ma može se, ali u braku kod čijeg sklapanja su bili zadovoljeni svi potrebni preduvjeti. Jedan od tih preduvjeta je i fizička sposobnost tjelesnog sjedinjenja, što impotencija onemogućuje. Pošto je ovaj čovjek zbog ozljede kralježnice oduzet, vjerojatno trajno, radi se o, kako si navela, primarnoj impotenciji koja nije baš izlječiva, osim ako se kralježnica čudesno oporavi. Kao što reče penzić, Bogu je sve moguće Wink

Ako vjerujemo da je Crkva vođena Duhom Svetim, onda nauk i zakoni koje donese idu u skladu s Božjom voljom. Ako se ova nesreća dogodila 2 mjeseca prije vjenčanja, i pošto je Bog sigurno upoznat (Laughing) sa zakonom koji je Crkva dala, možda (vjerojatno) brak nije ono što Bog SADA želi... A možda (vjerojatno) ih kroz ovu nesreću želi upozoriti na neke stvari, to mi skroz ne možemo znati, ali znamo dobro da sve, pa i nesreća, ima svoj smisao - kako se kaže: "za svako zlo neko dobro" - zna Bog jako dobro zašto dopušta neke stvari. Mi to možda trenutno ne vidimo, ali vrijeme će pokazati da nam Bog uvijek želi ono najbolje. A da bi se to 'najbolje' moglo ostvariti, čovjek često treba proći kroz razne kušnje, teške situacije, da shvati neke stvari, da se izgradi, napuni potrebnim što će mu trebati za to... Tak si ja mislim Wink

(Iv 13, 35)
Dubravko

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Ako vjerujemo da je Crkva vođena Duhom Svetim, onda nauk i zakoni koje donese idu u skladu s Božjom voljom.

Unatoč tome Crkva je i ljudska institucija, koja je već mjenjala svoje stavove i zakone...

Citat:
čovjek često treba proći kroz razne kušnje, teške situacije, da shvati neke stvari, da se izgradi, napuni potrebnim što će mu trebati za to... Tak si ja mislim Wink

Volio bih vidjeti razmišljsnje ovog čovjeka kome je uskraćen sakrament.
Mara

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 19:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok, ajmo malo razmišljat.
Najprije, u Bibliji stoji napisano "...i bit će jedno tijelo". Brak je upravo to.

A sad zamislimo da se biskup nije oglasio i oni se vjenčali. Prođe koji mjesec, možda godina, brak zapadne u krizu, žena se zaljubi u nekoga, želi djecu i odluči pokrenuti proces za proglašenje braka ništetnim. Što sada? Navodi razlog: mi nikada nismo bili jedno tijelo, brak nije izvršen.

Ljubi i čini što hoćeš
little_angel

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Najprije, u Bibliji stoji napisano "...i bit će jedno tijelo". Brak je upravo to.

A sad zamislimo da se biskup nije oglasio i oni se vjenčali. Prođe koji mjesec, možda godina, brak zapadne u krizu, žena se zaljubi u nekoga, želi djecu i odluči pokrenuti proces za proglašenje braka ništetnim. Što sada? Navodi razlog: mi nikada nismo bili jedno tijelo, brak nije izvršen.

A sad zamislimo ovu situaciju: oni se vjenčaju, uspiju posvojiti dijete, odgajaju ga i žive sretno, dijete živi u normalnom okruženju majke i oca, itd. Ne možemo sad zamišljati situacije kad su moguće brojne.

Brak nije samo ljubav, to mi je jasno. Ali nikad nisam mislila da je to "jedno tijelo" tako važno da brak bez tog "jedno tijelo" nije moguć.

I u redu, mogu ja prihvatiti taj zakon, ali da bar malo razumijem razlog zbog čega je donesen, bilo bi mi puno lakše... Radi se ipak o braku, obitelji, a to nije mala stvar...

I samo da pitam, je li muškarac može na neki način saznati da je impotentan, ako čitav život živi istinsku čistoću?

prvi znaci su pobjedi
Dubravko

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 19:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:

Tvoja pretpostavka stoji. I očito bi žena imala pravo na to. Međutim, jednako tako možemo pretpostaviti i da je žena čvrsta u svojoj nakani da provede život s dotičnim...kao i da se situacija koju si opisala može pojaviti primjerice i kod para gdje je muškarac sterilan, pa čak i kod sasvim zdravih ljudi.

"Jedno tijelo" shvaćam puno šire od samog spolnog čina.
Dubravko

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:

I samo da pitam, je li muškarac može na neki način saznati da je impotentan, ako čitav život živi istinsku čistoću?

Može.
coldplayer

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isus kaže da postoje "nesposobni za brak koji se takvi iz utrobe materine rodiše". Kako vi tumačite tu rečenicu?

little_angel napisa:

Ofkors. Sad se sigurno grizeš jer ne znaš kako. muah-ha-ha-ha-ha Laughing belji se lepi bil Wink

Benedikt XVI.
little_angel

PostanoPostano: sub 14 lip 2008, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Isus kaže da postoje "nesposobni za brak koji se takvi iz utrobe materine rodiše". Kako vi tumačite tu rečenicu?

A ne znam, ne vidim na što je točno drugo mogao misliti osim na taj fizički nedostatak... A ako Isus tako kaže, onda očito moram i ja (kao i ostali na ovoj temi...) prihvatiti to. Jer vjerujem ja da je Zakon pisan od ljudi vođenih Duhom Svetim, ali Zakon se mijenjao. Ono što je Isus rekao, neće se mijenjati.

coldplayer napisa:

little_angel napisa:

Ofkors. Sad se sigurno grizeš jer ne znaš kako. muah-ha-ha-ha-ha Laughing belji se lepi bil Wink

A voljela bih znati... mali mišek

prvi znaci su pobjedi
Živac

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 0:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Ako vjerujemo da je Crkva vođena Duhom Svetim, onda nauk i zakoni koje donese idu u skladu s Božjom voljom.

Nauk da, ali zakoni ne. Zakona je bilo svakakvih, i nitko ne tvrdi da moraju biti u skladu s Božjom voljom.

Citat:
Ako se ova nesreća dogodila 2 mjeseca prije vjenčanja, i pošto je Bog sigurno upoznat (Laughing) sa zakonom koji je Crkva dala, možda (vjerojatno) brak nije ono što Bog SADA želi...

E ovdje se ne mogu s tobom složiti. Nisi ti pozvan tumačiti Božju volju u nečijem konkretnom slučaju. Niti imamo pravo iskušavati Boga, što bi iz ovog načina razmišljanja moglo proisteći (npr. donesemo zakon da ćemo nekoga proglasiti krivim i smaknuti ako padne pismo na novčiću, pa budući da Bog zna taj naš zakon, učinit će da novčić padne kako treba da nebismo smaknuli nevina čovjeka.) Mi moramo donositi razumne zakone u skladu s načelnom Božjom voljom, i argumentirati ih takve.

little_angel napisa:
I u redu, mogu ja prihvatiti taj zakon, ali da bar malo razumijem razlog zbog čega je donesen, bilo bi mi puno lakše... Radi se ipak o braku, obitelji, a to nije mala stvar...

Pa upravo zato je donesen, radi se o braku, ne o prijateljstvu. Ako se svašta može nazivati brakom, ne vidim uopće zašto je problem što homoseksualci žele brak. Smile

Citat:

Može. Very Happy
Protupitanje, što je to za tebe istinska čistoća i tko to tako živi?

coldplayer napisa:

I ovako da impotentni ne mogu u brak, ali i šire, tko god ima neki nepopravljivi nedostatak zbog kojeg nije sposoban za brak i obiteljski život, tipa retardirani, bitno psihički bolesni...

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 6:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Mara napisa:

Tvoja pretpostavka stoji. I očito bi žena imala pravo na to. Međutim, jednako tako možemo pretpostaviti i da je žena čvrsta u svojoj nakani da provede život s dotičnim...kao i da se situacija koju si opisala može pojaviti primjerice i kod para gdje je muškarac sterilan, pa čak i kod sasvim zdravih ljudi.

"Jedno tijelo" shvaćam puno šire od samog spolnog čina.

Slažem se da je jedno tijelo puno šire od spolnog čina, ali uklučuje i to kao bitnu sastavnicu bračnog života.
Zakon mora računati na redovite stvari i obične ljude. Sigurna sam da ima žena koje bi bile i sretne u takvoj vezi, ali je puno veća vjerojatnost da ih nosi zaljubljenost, a kad ona prođe, brak treba opstati i kraditi se dalje. I nemojmo se zavaravati - mnoge su svađe izglađene, mnogi problemi umanjeni, mnoge gorke stvari zaslađene baš u krevetu. Takvi smo ljudi i toga je Crkva svjesna kad donosi zakone.

Ljubi i čini što hoćeš
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Žan napisa:

Nauk da, ali zakoni ne. Zakona je bilo svakakvih, i nitko ne tvrdi da moraju biti u skladu s Božjom voljom.

Citat:
Ako se ova nesreća dogodila 2 mjeseca prije vjenčanja, i pošto je Bog sigurno upoznat (Laughing) sa zakonom koji je Crkva dala, možda (vjerojatno) brak nije ono što Bog SADA želi...

E ovdje se ne mogu s tobom složiti. Nisi ti pozvan tumačiti Božju volju u nečijem konkretnom slučaju. Niti imamo pravo iskušavati Boga, što bi iz ovog načina razmišljanja moglo proisteći (npr. donesemo zakon da ćemo nekoga proglasiti krivim i smaknuti ako padne pismo na novčiću, pa budući da Bog zna taj naš zakon, učinit će da novčić padne kako treba da nebismo smaknuli nevina čovjeka.) Mi moramo donositi razumne zakone u skladu s načelnom Božjom voljom, i argumentirati ih takve.

Riječi 'možda' i 'vjerojatno' ne daju nikakvu 100%-tnu sigurnost i nepobitnu istinitost. Nisam svoje rekao da tumačim drugome Božju volju (ta tko sam ja da je tumačim?), nego da podsjetim na nju. A ovo o iskušavanju Boga, u ovom kontekstu kojeg navodiš, i donošenja razumnih zakona, to se u tom smislu tiče Crkvenog učiteljstva, a ne mene i tebe Wink Ali, mislim ('mislim', ne 'znam') da Crkva ipak ne donosi zakone s namjerom da iskušava Boga i s namjerom da ide protiv Božje volje. Nisam upoznat sa zakonima koji su bili prije, ali vjerujem kad kažete da nisu bili baš najbolji pa su mijenjani, no to ne znači da su ti isti donešeni s namjerom iskušavanja Boga i igranja protiv Božje volje.

I još jednom ističem: tak si ja mislim, i to kaj ja mislim nije nikakav zakon ni pravilo ni pravo ni nešto slično, nego obično, osobno razmišljanje o toj temi. Nikoga ne tjeram da razmišlja na isti način.
Eto, toliko. pardon

(Iv 13, 35)
Živac

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
I nemojmo se zavaravati - mnoge su svađe izglađene, mnogi problemi umanjeni, mnoge gorke stvari zaslađene baš u krevetu.

Baš tako. Stara latinska poslovica veli: Penis bonus, pax in domus. Laughing

Žan napisa:
Riječi 'možda' i 'vjerojatno' ne daju nikakvu 100%-tnu sigurnost i nepobitnu istinitost. Nisam svoje rekao da tumačim drugome Božju volju (ta tko sam ja da je tumačim?), nego da podsjetim na nju.

A možda je Bog želio Crkvi posvijestiti da ima loše zakone i da ih treba mijenjati (ja ovo ne mislim, samo iznosim moguću tezu). A možda su u šumi. Very Happy
Podsjetiti na Božju volju je dobro, ali mislim da si tu malo pretjerao. Tada se veli nešto tipa: "Bog sigurno ima neki plan kod ovoga". Imam dojam da ovu tezu iznosiš u korist argumentacije. Wink

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:

little_angel napisa:

Može. Very Happy
Protupitanje, što je to za tebe istinska čistoća i tko to tako živi?

Dobro, već mi je dosta muškaraca reklo da može, ali nitko mi nije rekao kako? belji se

Istinska čistoća? Po mom mišljenju - radi se o izbjegavanju spolnih odnosa prije braka, o izbjegavanju samozadovoljavanja, i o izbjegavanju grešnih tema u razgovoru, gledanja grešnih filmova, i svega ostalog što može dovesti do grijeha protiv čistoće. Čini mi se da izbjegavanje nije najbolja riječ u ovom kontekstu, ali trenutno se bolje ne mogu sjetiti Smile

Tko to tako živi? Pa nadam se da se svi trudimo tako živjeti Wink I čovjek griješi, to je jasno, ali ako je to grijeh, ne može se ići s onim - a čovjek je grešan, sagriješit će, pa će saznat da je impotentan, po meni bi to bilo licemjerno. Zato sam pitala jel se može nekako drugačije to saznat.

prvi znaci su pobjedi
El Gibbor

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa mislim, ujutro kad se muškarac probudi dovoljno je da zaviri pod pokrivač i saznat će je li impotentan ili ne. O noćnim erekcijama, polucijama i ostalim samodogodivim situacijama da ne govorim. Kojem se dečku nije dogodilo da se sunča na plaži i odjednom shvati da bi bilo bolje da si osunča leđa, ležeći potrbuške, jer je malo bed da se ne vidi andjeo
Dame na forumu, da li ste učile biologiju???? Laughing

Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu.
Joseph Joubert
little_angel

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oke, napokon dobila odgovor. Jesam, učila sam ja to iz biologije Wink Ali htjela sam čuti jel se točno na takve situacije misli, ili na nešto treće Laughing

Bolje da pitam nego da nagađam, jel tak? A tak je Cool

prvi znaci su pobjedi
coldplayer

PostanoPostano: ned 15 lip 2008, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbore, partibrejkeru, trebao si ostavit našu LA i ostatak ženske populacije da se još malo grizu od znatiželje. aaa Mr. Green

A vid' šta kaže wikipedia:
"It is normal for a man to have five to six erections during sleep, especially during rapid eye movement (REM). Their absence may indicate a problem with nerve function or blood supply in the penis."

hehe

Benedikt XVI.
El Gibbor

PostanoPostano: pon 16 lip 2008, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, fućkaj ga. Nisam razmišljao na taj način, već me ponukala fundamentalna neupućenost u draži muških pikanterija Very Happy Nije mi bilo jasno kako to da mlade dame to nisu već iz znatiželje same istražile. Primjerice, mladi dečki sve znaju o mjesečnicama, grudima i anatomiji veseo

Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu.
Joseph Joubert
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.