HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 18 kol 2019, 1:38. Pogledaj neodgovorene postove
Don KaƦunko
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Rainy

Spol: muško
PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 17:09
PostNaslov : Don KaƦunko
Citiraj i odgovori

Evo, zanimaju me vaÅ”a miÅ”ljenja o dotiĆØnom sveƦeniku, njegovim javnim nastupima, komentiranju aktualnosti, pojavljivanju na raznim promocijama....

Ne znam, meni na prvu loptu don KaƦunko laganini ide na živce, pogotovo nakon juĆØeraÅ”njeg pojavljivanja na promociji knjige Nives (Celzijus) DrpiƦ "Gola istina" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ...

Å to mislite o tome??? Da li je to potrebno, da li ima smisla, jel ima itko kakve koristi od toga, jel se tamo samoinicijativno pojavio,....
ƈemu uopƦe sve to???????????

Ja zapravo vrlo malo znam o njemu i ne želim donositi neku iskrivljenu sliku, ali sam ga negativno doživio, zapravo ne toliko negativno koliko neozbiljno,...
Pitam se, Ŕto mu to treba u životu?!

Može li me tko razuvjeriti???
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nike92

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” sam ja mislila otvoriti tu temu,
Meni se on ĆØini nekako dvoliĆØan
protiv Severinih rijeĆØi u pjesmama uvijek ima neÅ”to protiv,a sad najedanput nagla promjena.
ƈula sam par reĆØnica i smatra da je to neprimjereno da to jedan sveƦenik podržava.
Danas u Exsplozivu je bilo da bi to moglo postati dio misnih ĆØitanja.. krajne neprimjereno..
Nerazumijem zaŔto sada nije onako burno reagirao nego je i podržao njezin roman..

Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni meni osobno se to uplitanje u medije previÅ”e ne sviĆ°a, smatram da Nives DrpiƦ nije jedina osoba koja je u obitelji naÅ”la mir i sreƦu kako je don KaƦunko objasnio to pojavljivanje na promociji knjige. Ali opet, ne može se ĆØovjeka tako osuditi, ne znamo njegove istinske razloge i namjere. Možda on u tome svemu vidi neko dublje znaĆØenje, neÅ”to Å”to bi moglo donijeti neÅ”to dobro.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 5:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni mu to trebalo, kaj joÅ” da velim.

Tak si ja to mislim
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Drosera

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kaj se ĆØudite? nisu sveƦenici imuni na svjetla reflektora. nije on jedini koji se zaželio medijske pozornosti. ko zna, možda se rode i neke nove zvijezde na medijskom nebu.

Zemlja ne pripada ĆØovjeku; ĆØovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Å to god snaĆ°e zemlju snaƦi Ʀe i sinove zemlje. ƈovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Å to god ĆØini tkanju ĆØini i sebi samome.
El Pepe

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 9:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nebih ulazio u prosudbu toga voli li reflektore jer on je javna osoba, pa nije ĆØudno Å”to se i pojavljuje u javnosti.
ƈudno je to da je prozvao (mislim s punim pravom) Severinu, zbog pjesama dok je dao podrÅ”ku Nives, za knjigu koja je isto tako moralno problematiĆØna.
Njegovo objaÅ”njenje, da je prema Severini strog jer tvrdi da je katolkinja a Nives ne tvrdi, mi ne drži vodu jer mi možemo osuĆ°ivati neĆØije ponaÅ”anje a ne osobu kao takvu.
Mislim da je ovim ĆØinom ispao nedosljedan i ni mu to trebale.

Tak si ja to mislim
spocky

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam se blago reĆØeno ostala zateĆØena njegovim nastupom na toj promociji knjige.
no mislim da ga netreba osuĆ°ivati za te njegove postupke jer razloge i njegove namjere neznamo, možda i postoji neka dobra svrha toga.
a mislim da bi trbalo proĆØitati i tu knjigu, mediji mogu iskrviti mnoge stvari i prikazati ih drukĆØijim nego kakve stvarno jesu
(mada u ovom sluĆØaju ĆØisto sumnjam, ali to je samo moje miÅ”ljenje)

live long and prosper!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 18:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A tko je taj don KaƦunko?

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nike92

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

ĆØudi me kaj nisi ĆØuo za njega

On ti je kancelar Vojnog Ordinarijata.
ƈesto su o njemu pisali mediji kada je Severina otpjevala pjesmu "zdravo Marijo".
kako stvari stoje sve Ʀe se viÅ”e pojavljivat u medijama pa ƦeÅ” ga imat priliku vidjet

ivoo

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe a vidio sam naslov danas al nisam stigao ĆØitati Wink
Njega novinari instrumentaliziraju al ako se proĆØitaju intervjui njegovi i tako to je ok, pa onda mediji izvlaĆØe iz konteksta naslove i tako se stvara priĆØa o njemu. A sad koliko on tu dozvoljava te stvari hm, Krista treba navjeÅ”tati svim ljudima, on to radi na svoj naĆØin, Å”to se Severinine pjesme tiĆØe tu je sasvim ok postupio, a Å”to se ove knjige tiĆØe ne znam Å”to u njoj piÅ”e.
El pepe kaze da je i knjiga diskutabilna ja to ne mogu komentirati jer nisam ĆØitao, al ako knjiga nije diskutabilna onda nije problem Å”to je bio na promociji, jer ne smijemo osuĆ°ivati osobu, ako se u kjizi hvali obitelj onda je to dobra stvar Wink A Å”to se njegova objaÅ”njenja tiĆØe mislim da i ja tako mislim, jer veƦa je Å”teta za vjeru i loÅ” odgoj primjer Severine nego Nives ( ovdje govorim o njima kao javnim osobama da ne bude zabune i njih uzimam samo kao sinonime da se ne bi tko uvrijedio ili pomislio da opravdavam nekoga a nekoga osuĆ°ujem). Netko tko karijeru gradi na vrijednostima i koji se percipira kao katolik ĆØini ono Å”to i drugi pokazuje da je isti kao i ostali, s tim da je on licemjeran ovo mu samo koristi za karijeru, dok netko tko uopƦe nije katolik radi isto al nije katolik po meni je iskreniji. Mnogi mladi gledaju estradu i tkz celebrity i vide Å”to se dogaĆ°a, polako shvate da su svi oni isti s tim da neki glumataju i prave se fini al s vremenom sve ispliva na povrÅ”inu ( npr Britney Spears i poĆØetak njezine karijere ) dok su drugi iskreni i ne prave se ĆØistunci. I onda oni zakljuĆØuju da su katolici uglavnom licemjerni. U tom svjetlu ja smatram za odgoj puno loÅ”iji primjer javnih osoba poput Severine nego Nives. Jer ljudi se okreƦu kad se razoĆØaraju u idole i onda idu prema Nives jer oni ispadaju iskreni, ljudi svi vole iskrenost, ne vole muljaže ni licemjerje, stvar je Å”to Ʀe svi osuditi ponaÅ”anje Nives dok Severine neƦe jer ona je katolkinja. Sad sam ja malo pojednostavio al na to se svodi. Pa i mnogi ljudi koji su daleko od Krista koji se bave stvarima kao Nives prije su dosljedni i iskreni ĆØesto su do toga doÅ”li jer su se uvjerili da su tkz katolici isti kao oni samo su licemjeri, razoĆØarali se sigurno da su im oni primjer za bijeg od takvog Krista, isto kao npr ateista dosljedni oni su puno iskreniji od ljudi koji su po potrebi malo katolici malo ateisti itd.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nike92 napisa:
Žan napisa:

ĆØudi me kaj nisi ĆØuo za njega

On ti je kancelar Vojnog Ordinarijata.
ƈesto su o njemu pisali mediji kada je Severina otpjevala pjesmu "zdravo Marijo".
kako stvari stoje sve Ʀe se viÅ”e pojavljivat u medijama pa ƦeÅ” ga imat priliku vidjet

Ma ĆØuo sam ja za njega, moje pitanje je bilo zapravo druge prirode Wink Osim Å”to je kancelar vojnog ordinarijata, ne znam zaÅ”to je toliko istaknut (u medijima) u odnosu na sve druge sveƦenike... Svi ti raznorazni komentari u medijima o svakakvim "Å”kakljivim" temama, ovo - ono, kaj je on jedini sveƦenik koji se "usuĆ°uje", može ili hoƦe tak neÅ”to? A nekak sumnjam da mu je to u opisu službe (kancelara). Zapravo hoƦu reƦi da ne kužim baÅ” njegovu pojavu nemam blage

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
davorseljan

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da on niŔta loŔe ne radi.
Pojavljivanje na promociji knjige me ne ĆØudi.
InaƦe on piÅ”e i svoj blog u kojem je dosta realan.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nike92

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova njegova realnost je neke ĆØudne naravi...
Meni je jadno kaj je Severinu tak optužil da je duÅ”u prodala vragu radi jedne pjesme.. a koliko pjevaĆØa ima nemoralne i nekulturne rijeĆØi u svojim pjesmama.
Mislim da mu je Nives draža pa nije burno reagirao. Nisam ĆØitala knjigu i nemam tu namjernu ali ĆØula sam na explozivu dio reĆØenice.. " i onda ju je on rukom primio za sisu" prema tom djelju zakljuĆØujem da to baÅ” nije moralno za jednog sveƦenika, ali tu dolazi u obzira da su i sveƦenici samo ljudi.
Isto tako slažem se sa Žanom. Kako ni jedan drugi sveƦenik ni bilo tko drugi niÅ”ta ne poduzima ni ne reagira na takvim pitanjima..

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zanimljiv tekstiƦ (odskrolajte malo dolje- tekstiƦ se zove Å TO SAM HTIO REƆI O "GOLOJ ISTINI")
http://angelo1.blog.hr/

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ivoo, nike92
ivoo

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nike ja mislim da je je ok Å”to je optužio Severinu, samo možda nije naĆØin pravi ( ili možda jest, možda je zaista trebalo da prodrma ljude da postanu svjesni o ĆØemu se radi), ali svatko ima svoj stil. A Å”to se eksploziva tiĆØe i vaĆ°enja iz konteksta samo bih rekao to je taj novinarskli senzacionalizam i isticanje svega onoga Å”to se dobro prodaje. Ali mogao bi tako ĆØak i pojedine dijelove Biblije uzimati i priĆØati o erotizmu, nemoralu, itd.
A ja bih rekao da krÅ”Ć¦ani trebaju imati stav o svemu pa tako i o ovim pitanjima za koje kažete da ne bi trebali odgovarati na njih. I ne treba baÅ” gledati svijet crno bijelo nekoga odmah idealizirati a drugoga osuĆ°ivati. U svakome ĆØovjeku treba potaknuti ono dobro i isticati ( a svaki ĆØovjek ima neÅ”to dobro u sebi, ipak smo svi stvoreni na sliku Božju).
Dubravko

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne treba procjenjivati niĆØiji moralni kredibilitet, ali Severina je puno "bezopsanija" od dotiĆØne gospoĆ°e...KaƦunkov mi je postupak izrazito upitan, buduƦi da se radi o Å”und-knjizi bez ikakve vrijednosti, osim praƦenja trendova suvremenog svijeta. A znamo kakvi su ti trendovi. Nije stvar ĆØak niti morala, veƦ i razine komunikacije i ponaÅ”anja...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer
coldplayer

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 14:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se. Bez obzira kakvi bili KaƦunkovi motivi, ovo mu jednostavno nije trebalo jer Crkva od ovog poteza ama baÅ” nikakve koristi neƦe imati, samo Å”tete i joÅ” loÅ”eg publiciteta. JoÅ” bih možda to mogao i progutati da dotiĆØna "spisateljica" svojom knjigom ne nastoji upropastiti brak dvoje oženjenih ljudi (Dubravko IvaniÅ” i Yaya) koji imaju malu kƦerkicu. Sramota i veliki gaf. Neutral

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih se složio sa Dubravkom kada govori da je dotiĆØna osoba opasnija od Severine. Jer dotiĆØna osoba se nikad nije predstavljala kao katolkinja niti se sada predstavlja kao katolkinja, Hrvatica koja propagira vrijednosti jedne žene majke itd. Ona je uvijek bila suprotnost svemu tome, ali Ʀu opet ponoviti takve osobe i ne bi doÅ”le do izražaja da se one osobe koje su predstavljale ono Å”to sam naveo nisu pokazale kao samo maska, Å”minka, tako su ideali sruÅ”eni, vrijednosti pogažene. Knjigu nisam proĆØitao al sam siguran da nije napisana da se ruÅ”i brak, prije bih rekao da se bolje proda i napravi neka promidžba. A Å”to se braka kojeg spominje cold tiĆØe mislim da se ljudi kad uzimaju prihvaƦaju osobu onakvu kakva i sa njezinom proÅ”loÅ”Ć¦u kakva je, al bitna je sadaÅ”njost i buduƦnost. Ako netko o nekome priĆØa ružno to viÅ”e govori o njemu nego o onom o kome priĆØa. Ako je Ljubav prava i iskrena neƦe je priĆØe iz proÅ”losti uniÅ”titi, one je naprotiv mogu i ojaĆØati Wink
A svaki sveƦenik ima pravo družiti se sa svim ljudima, zar se Isus nije družio sa greÅ”nicima, bludnicama i carinicima. Opet Ʀu ponoviti ako se u knjizi istiĆØe obitelj kao vrhunac onoga ĆØemu teži ĆØovjek, gdje dobija svoje ispunjenje to je pozitivno. A Å”to se javnog eksponiranja don KaƦunka tiĆØe o tome bi mislim trebao razmisliti njegov biskup i odredi da stane ako to naruÅ”ava ugled Crkvi.
coldplayer

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
A Å”to se braka kojeg spominje cold tiĆØe mislim da se ljudi kad uzimaju prihvaƦaju osobu onakvu kakva i sa njezinom proÅ”loÅ”Ć¦u kakva je, al bitna je sadaÅ”njost i buduƦnost. Ako netko o nekome priĆØa ružno to viÅ”e govori o njemu nego o onom o kome priĆØa. Ako je Ljubav prava i iskrena neƦe je priĆØe iz proÅ”losti uniÅ”titi, one je naprotiv mogu i ojaĆØati Wink

Treba imati u vidu da tu u pitanju nisu samo muž i žena, nego i malo dijete. Kako Ʀe na malu Luciju utjecati kad proĆØita onakve gadosti koje stoje u toj knjizi, Å”to Ʀe joj govoriti druga djeca u Å”koli kada proĆØitaju optužbe i navode da joj je tata drogeraÅ” i ovisnik o heroinu, protusrpski Å”ovinist i da mu se 16-godiÅ”njakinja trljala o da ne kažem Å”to? O kakvom ĆØuvanju obiteljskih vrijednosti KaƦunko govori? Je li ĆØuvanje obiteljskih vrijednosti slikanje za Playboy udane žene i majke? Je li ĆØuvanje obiteljskih vrijednosti prodavanje obnaženih fotografija ĆØasopisima joÅ” za vrijeme trudnoƦe?

Ovakvo otvoreno davanje povoda medijima za povezivanje Crkve i katoliĆØkog sveƦenika s takvim djelima mi je nevjerojatno i degutantno. Po meni bi KaƦunko za ovo morao biti suspendiran jer ovakvi istupi nanose nemjerljivu Å”tetu Crkvi i vjernicima.

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Rainy, El Pepe, Cordelia
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Treba imati u vidu da tu u pitanju nisu samo muž i žena, nego i malo dijete. Kako Ʀe na malu Luciju utjecati kad proĆØita onakve gadosti koje stoje u toj knjizi, Å”to Ʀe joj govoriti druga djeca u Å”koli kada proĆØitaju optužbe i navode da joj je tata drogeraÅ” i ovisnik o #######, protusrpski Å”ovinist i da mu se 16-godiÅ”njakinja trljala o da ne kažem Å”to?

bila sam znatiželjna i proĆØitala knjigu (nažalost- ne samo zbog sadržaja,veƦ i zbog naĆØina pisanja,koji ie blagoreĆØeno katastrofa) i u nijednom trenu knjige se ne spominje da je taj Dudu(ili kak ga veƦ naziva) dotiĆØni roker, to javnost i mediji samo nagaĆ°aju ko bi to mogel biti..a i na samom poĆØletku knjige piÅ”e da nisu sve autobiografski elementi,da ima i elemenata iz života njenih prijateljica

Citat:
O kakvom ĆØuvanju obiteljskih vrijednosti KaƦunko govori?

nije da ga branim,podržavam ili bilokaj,ĆØist objektivno govorim, ali on tu govori o samom kraju knjige,kad glavni lik knjige,stanovita Mina, mir i spokoj nalazi u djeci i obitelji

coldplayer

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
bila sam znatiželjna i proĆØitala knjigu (nažalost- ne samo zbog sadržaja,veƦ i zbog naĆØina pisanja,koji ie blagoreĆØeno katastrofa) i u nijednom trenu knjige se ne spominje da je taj Dudu(ili kak ga veƦ naziva) dotiĆØni roker, to javnost i mediji samo nagaĆ°aju ko bi to mogel biti..

Ne nagaĆ°aju. Zna se da je rijeĆØ o Dubravku IvaniÅ”u (ex Ripperu), frontmanu benda Pips, Chips & Videoclips i ocu male Lucije, Å”to je ona i viÅ”e puta potvrdila u medijima.

Citat:
nije da ga branim,podržavam ili bilokaj,ĆØist objektivno govorim, ali on tu govori o samom kraju knjige,kad glavni lik knjige,stanovita Mina, mir i spokoj nalazi u djeci i obitelji

KaƦunko je u viÅ”e navrata spominjao (pa i u svojem blogu) da se u knjizi radi zapravo o životnoj priĆØi i putu Nives DrpiƦ. Predstavio ju je kao obraƦenicu i mirnu obiteljsku osobu, suprugu i majku. A sada pogledaj fotografiju na naslovnici, tj. koricama knjige. Zar tako izgleda obraƦena vjernica katolkinja, supruga i majka dvoje djece?

Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izgleda da je 5rich jedina proĆØitala knjigu. Dakle nigdje nije napisano tko je i Å”to je, a dok mala Lucija naraste ova Ʀe knjiga biti zaboravljena pogotovo ako je ovako loÅ”e napisana kako kaže 5rich. Cold da se mi ne zavaravamo vjerojatno se i radi o Ripperu, ali to nigdje u knjizi nije napisano a knjiga ima sretan zavrsetak kada glavni lik ta Mini ( eto saznali smo neke detalje knjige od 5rich) pronalazi spokoj u obitelji i djeci. To se meni sviĆ°a takav zavrÅ”etak knjige, a ne oni ameriĆØki filmovi gdje uvijek zloĆØesti na kraju mora biti ubijen. ZaÅ”to zloĆØesti ne bi zavrÅ”io u zatvoru ili se preobratio, ne on mora biti ubijen.
I Nives nikad nije tvrdila da je katolkinja, možda je ona na putu da postane, možda don KaƦunko neÅ”to viÅ”e o tome zna, a možda i nastavalja svoj život kao i dosada a ovo koristi radi medijske promocije nije na nama da sudimo. U svakom sluĆØaju mediji su u stanju svaÅ”ta uĆØiniti i uniÅ”titi živote ljudi. Vjerujem da Ripperu nije lako, a evo mediji priĆØaju da se raspada i brak Nives i Dina DrpiƦa. Možda baÅ” zbog toga kako mediji to sve prezentiraju, prvo i osnovno zaÅ”to je vjenĆØavao ako nije znao osnovne stvari, onda kad je sve pretrpio a zbog nje je bio predmetom sprdnje na nogometniom stadionima a pogotovo od svoijih navijaĆØa i na kraju mu je zbog nje propao transfer u BeÅ”iktaÅ” sad puca zbog knjige ili mediji to samo tako prezentiraju.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Ne nagaĆ°aju. Zna se da je rijeĆØ o Dubravku IvaniÅ”u (ex Ripperu), frontmanu benda Pips, Chips & Videoclips i ocu male Lucije, Å”to je ona i viÅ”e puta potvrdila u medijima.

ja do te informacije nisam doŔla,barem koliko sam uspjela pohvatati po netu i u novinama...
a osim toga, ako se i govori o njemu,i ako se sve to zbilo,kako autorica knjige kaže, ne bi on trebao stati i reƦi: da,radio sam to sve,sad mi je/nije žao,ili to nije istina,itd..vjerujem da kad bi javnost i on sam bio 100% siguran da je Dudu iz knjige on, bez primjesa ili priÅ”ivenih dogaĆ°aja koje je poĆØinio netko drugi, demantirao bi to javno,ali oĆØito ili nije siguran da je to se radi o njemu,ili se sve to dogodilo,a ĆØemu onda to skrivati..svatko ima proÅ”lost..

Citat:
KaƦunko je u viÅ”e navrata spominjao (pa i u svojem blogu) da se u knjizi radi zapravo o životnoj priĆØi i putu Nives DrpiƦ.

a autorica i sama kaže da se ono Ŕto opisuje u knjizi zbilo,ali ne njoj
Citat:
VeƦina ljudi polazi u startu od ĆØinjenice da je knjiga autobiografska, meĆ°utim to nije u potpunosti istina. Svi dijelovi su stvarni, samo se sve te epizode možda nisu dogodile baÅ” meni, nego nekim bliskim ljudima koje sam htjela zaÅ”tititi, pa sam knjigu pisala u prvom licu, a izmijenila sam i prava imena protagonista -objaÅ”njava autorica
-izvor-slobodna dalmacija

usput..knjiga je bezveze utroÅ”eno 250 stranica... reĆØenice na nivou otprilike 8 razreda osnovne Å”kole, tak da to ne bih niti nazvala knjigom ili književnim djelom....i ĆØim novinari nanjuÅ”e neku novu aferu,knjiga Ʀe past u zaborav,a papir utroÅ”en na nju,nadajmo se, Ʀe se reciklirati

coldplayer

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
ja do te informacije nisam doŔla,barem koliko sam uspjela pohvatati po netu i u novinama...

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=70287&_no_browse=1
http://www.index.hr/xmag/clanak/nives-zasto-si-se-okomila-na-sretno-ozenjenog-briznog-oca-rippera/394234.aspx

5rich napisa:
a osim toga, ako se i govori o njemu,i ako se sve to zbilo,kako autorica knjige kaže, ne bi on trebao stati i reƦi: da,radio sam to sve,sad mi je/nije žao,ili to nije istina,itd..vjerujem da kad bi javnost i on sam bio 100% siguran da je Dudu iz knjige on, bez primjesa ili priÅ”ivenih dogaĆ°aja koje je poĆØinio netko drugi, demantirao bi to javno,ali oĆØito ili nije siguran da je to se radi o njemu,ili se sve to dogodilo,a ĆØemu onda to skrivati..svatko ima proÅ”lost..

Znaju svi vrlo dobro da je Dudo iz knjige zapravo Dubravko IvaniÅ” jer mu je to i nadimak u stvarnom životu, a i poznato je da su oni jedno vrijeme bili u vezi. Nives nije toliko glupa (iako njezini javni nastupi bacaju sumnju na to) da ne bi znala kako Ʀe se te stvari koje je pisala o njemu, bile one istinite ili ne, sigurno povezivati s Dubravkom i da bi mogle naÅ”tetiti njegovoj obitelji. No, svejedno ju to nije sprijeĆØilo da sve objavi. Zar to ĆØini obraƦena osoba kojoj je obitelj svetinja? Ripper i Yaya ne žele izlaziti ni s kakvim komentarima niti dodatno hraniti medije koji jedva ĆØekaju takvo neÅ”to, pretpostavljam kako bi zaÅ”titili kƦer od nepotrebnih stresova.

Citat:
a autorica i sama kaže da se ono Ŕto opisuje u knjizi zbilo,ali ne njoj

ƈemu onda sva ta KaƦunkova priĆØa i potpora "sirotoj Nives koja je nakon teÅ”kog života u raljama grijeha pronaÅ”la utjehu u mirnom obiteljskom životu", ako se u knjizi taj dio zapravo uopƦe ne odnosi na nju? ZnaĆØi li to da je on sve ovo iskoristio za osobnu promociju?

Citat:
usput..knjiga je bezveze utroÅ”eno 250 stranica... reĆØenice na nivou otprilike 8 razreda osnovne Å”kole, tak da to ne bih niti nazvala knjigom ili književnim djelom....i ĆØim novinari nanjuÅ”e neku novu aferu,knjiga Ʀe past u zaborav,a papir utroÅ”en na nju,nadajmo se, Ʀe se reciklirati

JoÅ” jedan razlog zaÅ”to je trebalo izbjeƦi povezivanje Crkve s takvim kvazi-književnim otpadom. Takva "djela" promoviraju povrÅ”nost, ispraznost, senzacionalizam, jeftinu zabavu bez suviÅ”ne upotrebe mozga. Upravo ono protiv ĆØega bi se Crkva trebala boriti. S jedne strane Crkva propovijeda o ispraznosti i Å”tetnosti Big Brothera, a s druge predstavnici Crkve se pojavljuju i nasmijeÅ”eni slikavaju na predstavljanju knjige Playboyeve zeĆØice. Veliki palac dolje.

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: El Pepe, Rainy, Cordelia
ivoo

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa iz ovih linkova se vidi Å”to je autor tih tekstova htio vidjeti i sve aludira na to Å”to cold piÅ”e al je pitanje jel zaista u knjizi piÅ”e npr ono Å”to su novinari napisali da piÅ”e. Tada nisam znala da je Ripper na heroinu. To objaÅ”njava oscilacije u njegovu ponaÅ”anju Jel to možda samo nadimak toga lika Dudu iz knjige. Ili je možda to Nives izjavila na promociji knjige? Ili možda kad je priĆØala o Ripperu o kojem priĆØa i cold, a ako je to onda znaĆØi da novinari lažu.
Ako su oni povezali Dudu sa Ripperom i onda stavili Å”to je ona govorila o Ripperu da piÅ”e u knjizi mi je malo nategnuto. Dakle pitanje za 5rich koja je jedina proĆØitala knjigu jel se Ripper spominje ovako doslovno u knjizi kako su to naveli visoko profesionalni novinari 24 sata i index.hr
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.