HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 14:57. Pogledaj neodgovorene postove
Don Kaćunko
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Rainy

Spol: muško
PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 17:09
PostNaslov : Don Kaćunko
Citiraj i odgovori

Evo, zanimaju me vaša mišljenja o dotičnom svećeniku, njegovim javnim nastupima, komentiranju aktualnosti, pojavljivanju na raznim promocijama....

Ne znam, meni na prvu loptu don Kaćunko laganini ide na živce, pogotovo nakon jučerašnjeg pojavljivanja na promociji knjige Nives (Celzijus) Drpić "Gola istina" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ...

Što mislite o tome??? Da li je to potrebno, da li ima smisla, jel ima itko kakve koristi od toga, jel se tamo samoinicijativno pojavio,....
Čemu uopće sve to???????????

Ja zapravo vrlo malo znam o njemu i ne želim donositi neku iskrivljenu sliku, ali sam ga negativno doživio, zapravo ne toliko negativno koliko neozbiljno,...
Pitam se, što mu to treba u životu?!

Može li me tko razuvjeriti???
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nike92

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš sam ja mislila otvoriti tu temu,
Meni se on čini nekako dvoličan
protiv Severinih riječi u pjesmama uvijek ima nešto protiv,a sad najedanput nagla promjena.
Čula sam par rečnica i smatra da je to neprimjereno da to jedan svećenik podržava.
Danas u Exsplozivu je bilo da bi to moglo postati dio misnih čitanja.. krajne neprimjereno..
Nerazumijem zašto sada nije onako burno reagirao nego je i podržao njezin roman..

Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni meni osobno se to uplitanje u medije previše ne sviđa, smatram da Nives Drpić nije jedina osoba koja je u obitelji našla mir i sreću kako je don Kaćunko objasnio to pojavljivanje na promociji knjige. Ali opet, ne može se čovjeka tako osuditi, ne znamo njegove istinske razloge i namjere. Možda on u tome svemu vidi neko dublje značenje, nešto što bi moglo donijeti nešto dobro.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 5:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni mu to trebalo, kaj još da velim.

Tak si ja to mislim
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Drosera

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kaj se čudite? nisu svećenici imuni na svjetla reflektora. nije on jedini koji se zaželio medijske pozornosti. ko zna, možda se rode i neke nove zvijezde na medijskom nebu.

Zemlja ne pripada čovjeku; čovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Što god snađe zemlju snaći će i sinove zemlje. Čovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Što god čini tkanju čini i sebi samome.
El Pepe

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 9:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nebih ulazio u prosudbu toga voli li reflektore jer on je javna osoba, pa nije čudno što se i pojavljuje u javnosti.
Čudno je to da je prozvao (mislim s punim pravom) Severinu, zbog pjesama dok je dao podršku Nives, za knjigu koja je isto tako moralno problematična.
Njegovo objašnjenje, da je prema Severini strog jer tvrdi da je katolkinja a Nives ne tvrdi, mi ne drži vodu jer mi možemo osuđivati nečije ponašanje a ne osobu kao takvu.
Mislim da je ovim činom ispao nedosljedan i ni mu to trebale.

Tak si ja to mislim
spocky

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam se blago rečeno ostala zatečena njegovim nastupom na toj promociji knjige.
no mislim da ga netreba osuđivati za te njegove postupke jer razloge i njegove namjere neznamo, možda i postoji neka dobra svrha toga.
a mislim da bi trbalo pročitati i tu knjigu, mediji mogu iskrviti mnoge stvari i prikazati ih drukčijim nego kakve stvarno jesu
(mada u ovom slučaju čisto sumnjam, ali to je samo moje mišljenje)

live long and prosper!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 18:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A tko je taj don Kaćunko?

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nike92

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

čudi me kaj nisi čuo za njega

On ti je kancelar Vojnog Ordinarijata.
Često su o njemu pisali mediji kada je Severina otpjevala pjesmu "zdravo Marijo".
kako stvari stoje sve će se više pojavljivat u medijama pa ćeš ga imat priliku vidjet

ivoo

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe a vidio sam naslov danas al nisam stigao čitati Wink
Njega novinari instrumentaliziraju al ako se pročitaju intervjui njegovi i tako to je ok, pa onda mediji izvlače iz konteksta naslove i tako se stvara priča o njemu. A sad koliko on tu dozvoljava te stvari hm, Krista treba navještati svim ljudima, on to radi na svoj način, što se Severinine pjesme tiče tu je sasvim ok postupio, a što se ove knjige tiče ne znam što u njoj piše.
El pepe kaze da je i knjiga diskutabilna ja to ne mogu komentirati jer nisam čitao, al ako knjiga nije diskutabilna onda nije problem što je bio na promociji, jer ne smijemo osuđivati osobu, ako se u kjizi hvali obitelj onda je to dobra stvar Wink A što se njegova objašnjenja tiče mislim da i ja tako mislim, jer veća je šteta za vjeru i loš odgoj primjer Severine nego Nives ( ovdje govorim o njima kao javnim osobama da ne bude zabune i njih uzimam samo kao sinonime da se ne bi tko uvrijedio ili pomislio da opravdavam nekoga a nekoga osuđujem). Netko tko karijeru gradi na vrijednostima i koji se percipira kao katolik čini ono što i drugi pokazuje da je isti kao i ostali, s tim da je on licemjeran ovo mu samo koristi za karijeru, dok netko tko uopće nije katolik radi isto al nije katolik po meni je iskreniji. Mnogi mladi gledaju estradu i tkz celebrity i vide što se događa, polako shvate da su svi oni isti s tim da neki glumataju i prave se fini al s vremenom sve ispliva na površinu ( npr Britney Spears i početak njezine karijere ) dok su drugi iskreni i ne prave se čistunci. I onda oni zaključuju da su katolici uglavnom licemjerni. U tom svjetlu ja smatram za odgoj puno lošiji primjer javnih osoba poput Severine nego Nives. Jer ljudi se okreću kad se razočaraju u idole i onda idu prema Nives jer oni ispadaju iskreni, ljudi svi vole iskrenost, ne vole muljaže ni licemjerje, stvar je što će svi osuditi ponašanje Nives dok Severine neće jer ona je katolkinja. Sad sam ja malo pojednostavio al na to se svodi. Pa i mnogi ljudi koji su daleko od Krista koji se bave stvarima kao Nives prije su dosljedni i iskreni često su do toga došli jer su se uvjerili da su tkz katolici isti kao oni samo su licemjeri, razočarali se sigurno da su im oni primjer za bijeg od takvog Krista, isto kao npr ateista dosljedni oni su puno iskreniji od ljudi koji su po potrebi malo katolici malo ateisti itd.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nike92 napisa:
Žan napisa:

čudi me kaj nisi čuo za njega

On ti je kancelar Vojnog Ordinarijata.
Često su o njemu pisali mediji kada je Severina otpjevala pjesmu "zdravo Marijo".
kako stvari stoje sve će se više pojavljivat u medijama pa ćeš ga imat priliku vidjet

Ma čuo sam ja za njega, moje pitanje je bilo zapravo druge prirode Wink Osim što je kancelar vojnog ordinarijata, ne znam zašto je toliko istaknut (u medijima) u odnosu na sve druge svećenike... Svi ti raznorazni komentari u medijima o svakakvim "škakljivim" temama, ovo - ono, kaj je on jedini svećenik koji se "usuđuje", može ili hoće tak nešto? A nekak sumnjam da mu je to u opisu službe (kancelara). Zapravo hoću reći da ne kužim baš njegovu pojavu nemam blage

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
davorseljan

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da on ništa loše ne radi.
Pojavljivanje na promociji knjige me ne čudi.
Inaće on piše i svoj blog u kojem je dosta realan.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nike92

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova njegova realnost je neke čudne naravi...
Meni je jadno kaj je Severinu tak optužil da je dušu prodala vragu radi jedne pjesme.. a koliko pjevača ima nemoralne i nekulturne riječi u svojim pjesmama.
Mislim da mu je Nives draža pa nije burno reagirao. Nisam čitala knjigu i nemam tu namjernu ali čula sam na explozivu dio rečenice.. " i onda ju je on rukom primio za sisu" prema tom djelju zaključujem da to baš nije moralno za jednog svećenika, ali tu dolazi u obzira da su i svećenici samo ljudi.
Isto tako slažem se sa Žanom. Kako ni jedan drugi svećenik ni bilo tko drugi ništa ne poduzima ni ne reagira na takvim pitanjima..

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zanimljiv tekstić (odskrolajte malo dolje- tekstić se zove ŠTO SAM HTIO REĆI O "GOLOJ ISTINI")
http://angelo1.blog.hr/

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ivoo, nike92
ivoo

PostanoPostano: sub 12 srp 2008, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nike ja mislim da je je ok što je optužio Severinu, samo možda nije način pravi ( ili možda jest, možda je zaista trebalo da prodrma ljude da postanu svjesni o čemu se radi), ali svatko ima svoj stil. A što se eksploziva tiče i vađenja iz konteksta samo bih rekao to je taj novinarskli senzacionalizam i isticanje svega onoga što se dobro prodaje. Ali mogao bi tako čak i pojedine dijelove Biblije uzimati i pričati o erotizmu, nemoralu, itd.
A ja bih rekao da kršćani trebaju imati stav o svemu pa tako i o ovim pitanjima za koje kažete da ne bi trebali odgovarati na njih. I ne treba baš gledati svijet crno bijelo nekoga odmah idealizirati a drugoga osuđivati. U svakome čovjeku treba potaknuti ono dobro i isticati ( a svaki čovjek ima nešto dobro u sebi, ipak smo svi stvoreni na sliku Božju).
Dubravko

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne treba procjenjivati ničiji moralni kredibilitet, ali Severina je puno "bezopsanija" od dotične gospođe...Kaćunkov mi je postupak izrazito upitan, budući da se radi o šund-knjizi bez ikakve vrijednosti, osim praćenja trendova suvremenog svijeta. A znamo kakvi su ti trendovi. Nije stvar čak niti morala, već i razine komunikacije i ponašanja...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer
coldplayer

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 14:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se. Bez obzira kakvi bili Kaćunkovi motivi, ovo mu jednostavno nije trebalo jer Crkva od ovog poteza ama baš nikakve koristi neće imati, samo štete i još lošeg publiciteta. Još bih možda to mogao i progutati da dotična "spisateljica" svojom knjigom ne nastoji upropastiti brak dvoje oženjenih ljudi (Dubravko Ivaniš i Yaya) koji imaju malu kćerkicu. Sramota i veliki gaf. Neutral

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih se složio sa Dubravkom kada govori da je dotična osoba opasnija od Severine. Jer dotična osoba se nikad nije predstavljala kao katolkinja niti se sada predstavlja kao katolkinja, Hrvatica koja propagira vrijednosti jedne žene majke itd. Ona je uvijek bila suprotnost svemu tome, ali ću opet ponoviti takve osobe i ne bi došle do izražaja da se one osobe koje su predstavljale ono što sam naveo nisu pokazale kao samo maska, šminka, tako su ideali srušeni, vrijednosti pogažene. Knjigu nisam pročitao al sam siguran da nije napisana da se ruši brak, prije bih rekao da se bolje proda i napravi neka promidžba. A što se braka kojeg spominje cold tiče mislim da se ljudi kad uzimaju prihvaćaju osobu onakvu kakva i sa njezinom prošlošću kakva je, al bitna je sadašnjost i budućnost. Ako netko o nekome priča ružno to više govori o njemu nego o onom o kome priča. Ako je Ljubav prava i iskrena neće je priče iz prošlosti uništiti, one je naprotiv mogu i ojačati Wink
A svaki svećenik ima pravo družiti se sa svim ljudima, zar se Isus nije družio sa grešnicima, bludnicama i carinicima. Opet ću ponoviti ako se u knjizi ističe obitelj kao vrhunac onoga čemu teži čovjek, gdje dobija svoje ispunjenje to je pozitivno. A što se javnog eksponiranja don Kaćunka tiče o tome bi mislim trebao razmisliti njegov biskup i odredi da stane ako to narušava ugled Crkvi.
coldplayer

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
A što se braka kojeg spominje cold tiče mislim da se ljudi kad uzimaju prihvaćaju osobu onakvu kakva i sa njezinom prošlošću kakva je, al bitna je sadašnjost i budućnost. Ako netko o nekome priča ružno to više govori o njemu nego o onom o kome priča. Ako je Ljubav prava i iskrena neće je priče iz prošlosti uništiti, one je naprotiv mogu i ojačati Wink

Treba imati u vidu da tu u pitanju nisu samo muž i žena, nego i malo dijete. Kako će na malu Luciju utjecati kad pročita onakve gadosti koje stoje u toj knjizi, što će joj govoriti druga djeca u školi kada pročitaju optužbe i navode da joj je tata drogeraš i ovisnik o heroinu, protusrpski šovinist i da mu se 16-godišnjakinja trljala o da ne kažem što? O kakvom čuvanju obiteljskih vrijednosti Kaćunko govori? Je li čuvanje obiteljskih vrijednosti slikanje za Playboy udane žene i majke? Je li čuvanje obiteljskih vrijednosti prodavanje obnaženih fotografija časopisima još za vrijeme trudnoće?

Ovakvo otvoreno davanje povoda medijima za povezivanje Crkve i katoličkog svećenika s takvim djelima mi je nevjerojatno i degutantno. Po meni bi Kaćunko za ovo morao biti suspendiran jer ovakvi istupi nanose nemjerljivu štetu Crkvi i vjernicima.

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Rainy, El Pepe, Cordelia
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Treba imati u vidu da tu u pitanju nisu samo muž i žena, nego i malo dijete. Kako će na malu Luciju utjecati kad pročita onakve gadosti koje stoje u toj knjizi, što će joj govoriti druga djeca u školi kada pročitaju optužbe i navode da joj je tata drogeraš i ovisnik o #######, protusrpski šovinist i da mu se 16-godišnjakinja trljala o da ne kažem što?

bila sam znatiželjna i pročitala knjigu (nažalost- ne samo zbog sadržaja,već i zbog načina pisanja,koji ie blagorečeno katastrofa) i u nijednom trenu knjige se ne spominje da je taj Dudu(ili kak ga već naziva) dotični roker, to javnost i mediji samo nagađaju ko bi to mogel biti..a i na samom počletku knjige piše da nisu sve autobiografski elementi,da ima i elemenata iz života njenih prijateljica

Citat:
O kakvom čuvanju obiteljskih vrijednosti Kaćunko govori?

nije da ga branim,podržavam ili bilokaj,čist objektivno govorim, ali on tu govori o samom kraju knjige,kad glavni lik knjige,stanovita Mina, mir i spokoj nalazi u djeci i obitelji

coldplayer

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
bila sam znatiželjna i pročitala knjigu (nažalost- ne samo zbog sadržaja,već i zbog načina pisanja,koji ie blagorečeno katastrofa) i u nijednom trenu knjige se ne spominje da je taj Dudu(ili kak ga već naziva) dotični roker, to javnost i mediji samo nagađaju ko bi to mogel biti..

Ne nagađaju. Zna se da je riječ o Dubravku Ivanišu (ex Ripperu), frontmanu benda Pips, Chips & Videoclips i ocu male Lucije, što je ona i više puta potvrdila u medijima.

Citat:
nije da ga branim,podržavam ili bilokaj,čist objektivno govorim, ali on tu govori o samom kraju knjige,kad glavni lik knjige,stanovita Mina, mir i spokoj nalazi u djeci i obitelji

Kaćunko je u više navrata spominjao (pa i u svojem blogu) da se u knjizi radi zapravo o životnoj priči i putu Nives Drpić. Predstavio ju je kao obraćenicu i mirnu obiteljsku osobu, suprugu i majku. A sada pogledaj fotografiju na naslovnici, tj. koricama knjige. Zar tako izgleda obraćena vjernica katolkinja, supruga i majka dvoje djece?

Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izgleda da je 5rich jedina pročitala knjigu. Dakle nigdje nije napisano tko je i što je, a dok mala Lucija naraste ova će knjiga biti zaboravljena pogotovo ako je ovako loše napisana kako kaže 5rich. Cold da se mi ne zavaravamo vjerojatno se i radi o Ripperu, ali to nigdje u knjizi nije napisano a knjiga ima sretan zavrsetak kada glavni lik ta Mini ( eto saznali smo neke detalje knjige od 5rich) pronalazi spokoj u obitelji i djeci. To se meni sviđa takav završetak knjige, a ne oni američki filmovi gdje uvijek zločesti na kraju mora biti ubijen. Zašto zločesti ne bi završio u zatvoru ili se preobratio, ne on mora biti ubijen.
I Nives nikad nije tvrdila da je katolkinja, možda je ona na putu da postane, možda don Kaćunko nešto više o tome zna, a možda i nastavalja svoj život kao i dosada a ovo koristi radi medijske promocije nije na nama da sudimo. U svakom slučaju mediji su u stanju svašta učiniti i uništiti živote ljudi. Vjerujem da Ripperu nije lako, a evo mediji pričaju da se raspada i brak Nives i Dina Drpića. Možda baš zbog toga kako mediji to sve prezentiraju, prvo i osnovno zašto je vjenčavao ako nije znao osnovne stvari, onda kad je sve pretrpio a zbog nje je bio predmetom sprdnje na nogometniom stadionima a pogotovo od svoijih navijača i na kraju mu je zbog nje propao transfer u Bešiktaš sad puca zbog knjige ili mediji to samo tako prezentiraju.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Ne nagađaju. Zna se da je riječ o Dubravku Ivanišu (ex Ripperu), frontmanu benda Pips, Chips & Videoclips i ocu male Lucije, što je ona i više puta potvrdila u medijima.

ja do te informacije nisam došla,barem koliko sam uspjela pohvatati po netu i u novinama...
a osim toga, ako se i govori o njemu,i ako se sve to zbilo,kako autorica knjige kaže, ne bi on trebao stati i reći: da,radio sam to sve,sad mi je/nije žao,ili to nije istina,itd..vjerujem da kad bi javnost i on sam bio 100% siguran da je Dudu iz knjige on, bez primjesa ili prišivenih događaja koje je počinio netko drugi, demantirao bi to javno,ali očito ili nije siguran da je to se radi o njemu,ili se sve to dogodilo,a čemu onda to skrivati..svatko ima prošlost..

Citat:
Kaćunko je u više navrata spominjao (pa i u svojem blogu) da se u knjizi radi zapravo o životnoj priči i putu Nives Drpić.

a autorica i sama kaže da se ono što opisuje u knjizi zbilo,ali ne njoj
Citat:
Većina ljudi polazi u startu od činjenice da je knjiga autobiografska, međutim to nije u potpunosti istina. Svi dijelovi su stvarni, samo se sve te epizode možda nisu dogodile baš meni, nego nekim bliskim ljudima koje sam htjela zaštititi, pa sam knjigu pisala u prvom licu, a izmijenila sam i prava imena protagonista -objašnjava autorica
-izvor-slobodna dalmacija

usput..knjiga je bezveze utrošeno 250 stranica... rečenice na nivou otprilike 8 razreda osnovne škole, tak da to ne bih niti nazvala knjigom ili književnim djelom....i čim novinari nanjuše neku novu aferu,knjiga će past u zaborav,a papir utrošen na nju,nadajmo se, će se reciklirati

coldplayer

PostanoPostano: uto 15 srp 2008, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
ja do te informacije nisam došla,barem koliko sam uspjela pohvatati po netu i u novinama...

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=70287&_no_browse=1
http://www.index.hr/xmag/clanak/nives-zasto-si-se-okomila-na-sretno-ozenjenog-briznog-oca-rippera/394234.aspx

5rich napisa:
a osim toga, ako se i govori o njemu,i ako se sve to zbilo,kako autorica knjige kaže, ne bi on trebao stati i reći: da,radio sam to sve,sad mi je/nije žao,ili to nije istina,itd..vjerujem da kad bi javnost i on sam bio 100% siguran da je Dudu iz knjige on, bez primjesa ili prišivenih događaja koje je počinio netko drugi, demantirao bi to javno,ali očito ili nije siguran da je to se radi o njemu,ili se sve to dogodilo,a čemu onda to skrivati..svatko ima prošlost..

Znaju svi vrlo dobro da je Dudo iz knjige zapravo Dubravko Ivaniš jer mu je to i nadimak u stvarnom životu, a i poznato je da su oni jedno vrijeme bili u vezi. Nives nije toliko glupa (iako njezini javni nastupi bacaju sumnju na to) da ne bi znala kako će se te stvari koje je pisala o njemu, bile one istinite ili ne, sigurno povezivati s Dubravkom i da bi mogle naštetiti njegovoj obitelji. No, svejedno ju to nije spriječilo da sve objavi. Zar to čini obraćena osoba kojoj je obitelj svetinja? Ripper i Yaya ne žele izlaziti ni s kakvim komentarima niti dodatno hraniti medije koji jedva čekaju takvo nešto, pretpostavljam kako bi zaštitili kćer od nepotrebnih stresova.

Citat:
a autorica i sama kaže da se ono što opisuje u knjizi zbilo,ali ne njoj

Čemu onda sva ta Kaćunkova priča i potpora "sirotoj Nives koja je nakon teškog života u raljama grijeha pronašla utjehu u mirnom obiteljskom životu", ako se u knjizi taj dio zapravo uopće ne odnosi na nju? Znači li to da je on sve ovo iskoristio za osobnu promociju?

Citat:
usput..knjiga je bezveze utrošeno 250 stranica... rečenice na nivou otprilike 8 razreda osnovne škole, tak da to ne bih niti nazvala knjigom ili književnim djelom....i čim novinari nanjuše neku novu aferu,knjiga će past u zaborav,a papir utrošen na nju,nadajmo se, će se reciklirati

Još jedan razlog zašto je trebalo izbjeći povezivanje Crkve s takvim kvazi-književnim otpadom. Takva "djela" promoviraju površnost, ispraznost, senzacionalizam, jeftinu zabavu bez suvišne upotrebe mozga. Upravo ono protiv čega bi se Crkva trebala boriti. S jedne strane Crkva propovijeda o ispraznosti i štetnosti Big Brothera, a s druge predstavnici Crkve se pojavljuju i nasmiješeni slikavaju na predstavljanju knjige Playboyeve zečice. Veliki palac dolje.

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: El Pepe, Rainy, Cordelia
ivoo

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa iz ovih linkova se vidi što je autor tih tekstova htio vidjeti i sve aludira na to što cold piše al je pitanje jel zaista u knjizi piše npr ono što su novinari napisali da piše. Tada nisam znala da je Ripper na heroinu. To objašnjava oscilacije u njegovu ponašanju Jel to možda samo nadimak toga lika Dudu iz knjige. Ili je možda to Nives izjavila na promociji knjige? Ili možda kad je pričala o Ripperu o kojem priča i cold, a ako je to onda znači da novinari lažu.
Ako su oni povezali Dudu sa Ripperom i onda stavili što je ona govorila o Ripperu da piše u knjizi mi je malo nategnuto. Dakle pitanje za 5rich koja je jedina pročitala knjigu jel se Ripper spominje ovako doslovno u knjizi kako su to naveli visoko profesionalni novinari 24 sata i index.hr
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.