HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 16 pro 2019, 9:22. Pogledaj neodgovorene postove
Zbor mladih ZagrebaĆØke nadbiskupije
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 pro 2008, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:
Sam da kažem da ste bili fenomenalni u katedrali...jedva ĆØekamo vaÅ” novi nastup.

Slažem se. Vrhunski ste to izveli, a pogotovo uvodnu pjesmu "Blagoslovljen Bog" sa solo dionicama umetnutim u glavne stihove!

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 21 ožu 2009, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Magali napisa:
Sam da kažem da ste bili fenomenalni u katedrali...jedva ĆØekamo vaÅ” novi nastup.

Slažem se. Vrhunski ste to izveli, a pogotovo uvodnu pjesmu "Blagoslovljen Bog" sa solo dionicama umetnutim u glavne stihove!

Ooo da, pjesma Blagoslovljen Bog me pogodila u sridu, duboko sam je doživio... Embarassed Smile Lagana jeka koja se stvarala zbog ozvuĆØenja i prostora dala je taj divan mistiĆØan Å”tih cijeloj molitvi Smile

Nego, samo da obavijestim da se zna da su živi - zbor danas pjeva u Ciboni na susretu kard. BozaniƦa s krizmanicima grada Zagreba Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Pancho

PostanoPostano: sub 21 ožu 2009, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aha, dakle ovdje :)
Super je zbor i pjevaĆØi i sviraĆØi :)
Jedino Å”to bi meni bilo draže je da zbor ima veƦu ulogu, jer se ponekad ĆØini kao da je samo podloga solistima. Pretpostavljam da Ʀe se to kroz vrijeme promijeniti, kako se zbor bude uvježbavao.
inaĆØe, sve pohvale :)
davorseljan

PostanoPostano: ned 22 ožu 2009, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da zbor dobro zvuƦi samo me i dalje muƦi oko voưenja zbora.
Ipak je tu sukob interesa jer brat povjerenika vodi zbor mladih.
Ovo mito i korupcija i u ZagrebaĆØkoj KC.
Nemam niŔta protiv zbora.
On super radi, dobra su ekipa i svaka ĆØast Å”to su pokazali u Ciboni.
Dovoljno ste me povukli za jezik Laughing .

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
smjeŔko

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 23 ožu 2009, 6:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Davore,molim te prekini s mitom i korupcijom u KC barem Å”to se tiĆØe zbora!!!!VeƦ sam ti ranije rekla da baÅ” ĆØovjek koji ima svoj posao,obitelj i to nedavno dobio drugo dijete se trga da bi vodio zbor,možeÅ” mislit.Radi uslugu bratu,pomaže mu poÅ”to je to tek na poĆØetku pa da stane projekt na svoje noge. Dosta o tom mitu i korupciji,vezama,poznanstvima u KC.
ZaÅ”to bi ja onda uzela flajere za hepi centar...gle ljudi Ʀe reƦ zato jer poznam Davora Seljana djelim flajere na križnom putu....davor je naÅ”o nekog prek veze da podjeli flajere...daj oladi malo

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: biser, 5rich
davorseljan

PostanoPostano: uto 24 ožu 2009, 16:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da vodim borbu sa vjetrenjaĆØama.
Nemam niÅ”ta protiv zbora mladih ZagrebaĆØke nadbiskupje nego o naĆØinu kako je izabran voditelj.
Podržavam ovaj zbor i vodim ga Ʀuti jer super zvuƦe.
Tebi za info izgleda da flejeri za hepicentar neƦe biti gotovi do PKP-a.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 24 ožu 2009, 17:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

po 5555 put, tj onoliko puta kolko se potegla ta rasprava, velim,mislim da se nitko ne "trga" da si na leĆ°a natovari joÅ” jednu obvezu,pogotovo tolkih razmjera,kad u danaÅ”njem svijetu i bez takvih stvari imamo 1000 obveza...
a sigurno neƦe nitko nekog cukat za rukav i preklinjat ga da radi neÅ”to Å”to ne želi,pa da se veƦ netko drugi javio,kad se birao voditelj zbora,sigurna sam da bi mu se dala prilika...
oĆØito se nije,pa je dotiĆØni gospodin na sebe preuzeo tu ogromnu obvezu, i trudi se..
a i da on ne vodi zbor,nego da ga npr emilio kutleÅ”a vodi,postavilo bi se pitanje zakaj ga ne vode meÅ”troviƦi,da ga meÅ”troviƦi vode postavilo bi se pitanje zakaj ga ne vodi neki xy...tak se može u nedogled..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: biser, Magali
davorseljan

PostanoPostano: sri 25 ožu 2009, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja naglaŔavam da nemam niŔta protiv tog zbora.
To je dobar zbor i dobro rade i sudjeluju svuda.
Imaju dobro logistiku.
Znam da je to ogromna obaveza.
Možda da se stavilo javno da se traži zborovoĆ°a to bi bilo neÅ”to drugo.
Ja konkretno nigdje nisam vidio oglas za to a znam da bi se ljudi javili za voĆ°enje.

U radu je spas.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 25 ožu 2009, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja nikad nisam vidio da se glazbenik traži na javnom natjeĆØaju... pogotovo zborovoĆ°a.
Tu se uvijek radi o subjektivnoj procjeni... Ako ima rezultata to znaĆØi da je dobra procjena uĆØinjena

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, coldplayer
Specijalac

PostanoPostano: sri 25 ožu 2009, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bez ljutnje ali ovo mi poĆØinje sliĆØiti na prepucavanje. A mislim da tome nije mjesto na ovom forumu. Svako je izrekao svoja miÅ”ljenja i svoje argumente. Iz toga ljudi koji nisu upuĆØeni mogu sami iznjeti nekakav zakljuĆØak, a ne da se neprestano vrtite u krug i ponavljate. Iz toga neƦe izaĆØi niÅ”ta dobro.

Pozdrav svima i obilje Božjeg blagoslova

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 14 ruj 2009, 7:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam Ŕto mi je ali ovaj put moram pohvalit naŔ nadbiskupski zbor koji je fenomenalno svirao na Bistrici u subotu.
Bilo Vas je lijepo Ʀuti i Å”teta Å”to niste svirali i u nedjelju.

U radu je spas.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Pancho
biser

PostanoPostano: pon 14 ruj 2009, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:

Bilo Vas je lijepo Ʀuti i Å”teta Å”to niste svirali i u nedjelju.

Pa jesmo pjevali i u nedjelju 3 pjesme, tj. 4. Na poĆØetku mise, za priĆØest i dvije za kraj Smile Cool

. . . Jer velik si, ĆØiniÅ” djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Pancho

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uh da i ja kažem nekoliko rijeĆØi o nastupu u subotu (u nedjelju me nije bilo). iskreno, žao mi je Å”to se sam zbor nije bolje (jaĆØe) ĆØuo jer ste stvarno odliĆØni. vrlo rado bi ĆØuo joÅ” koje miÅ”ljenje o nastupu u subotu. : )

When someone ignores you, sing louder.
biser

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zbor ako je za velike prostore i za veliku publiku onda se treba 100% ozvuĆØiti jer se inaĆØe ĆØuje kao neko vikanje i žubor...
na probama je to puno bolje zvuĆØalo jer smo bili u manjem prostoru....inaĆØe smo sve pjesme pjevali troglasno-ĆØetveroglasno, al to se nažalost izgubilo zbog ozvuĆØenja i puno ljudi i velikog prostora....bit Ʀe bolje Smile

Ali zato treba joÅ” viÅ”e pjevaĆØica i pjevaĆØa!!!...najveƦa biskupija, tj. nadbiskupija u Hrvatskoj, a najmanje pjevaĆØa...malo žalosno...ali Bog upravlja naÅ”im koracima pa se nadam da Ʀe se mladi odluĆØit pridružit zboru mladih....

Tko se hoƦe pridružiti i probati pjevati sa nama neka se javi povjereniku za mlade vlĆØ. Domagoju ili nekome koga znate da pjeva u zboru!

Cool

BVB

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 10:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:
uh da i ja kažem nekoliko rijeĆØi o nastupu u subotu (u nedjelju me nije bilo). iskreno, žao mi je Å”to se sam zbor nije bolje (jaĆØe) ĆØuo jer ste stvarno odliĆØni. vrlo rado bi ĆØuo joÅ” koje miÅ”ljenje o nastupu u subotu. : )

Da, Å”teta Å”to nisu bili neki bolji, Å”irokopojasni, mikrofoni za zbor... Tonci su nekak zakazali ili nisu mogli niÅ” bolje zbog tih mikrofona.. muzika se ĆØula prejako, zbor jako jako slabo. Možda da su instrumente stiÅ”ali.. A solisti su se savrÅ”eno ĆØuli, pogotovo kad je bio John Paul Mary sa svojom gitarom i Filipom iza na bubnjevima jako sretan

(Iv 13, 35)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

biser napisa:
Ali zato treba joÅ” viÅ”e pjevaĆØica i pjevaĆØa!!!...najveƦa biskupija, tj. nadbiskupija u Hrvatskoj, a najmanje pjevaĆØa...malo žalosno...ali Bog upravlja naÅ”im koracima pa se nadam da Ʀe se mladi odluĆØit pridružit zboru mladih....

Tko se hoƦe pridružiti i probati pjevati sa nama neka se javi povjereniku za mlade vlĆØ. Domagoju ili nekome koga znate da pjeva u zboru!

Ev, nemojte se ljutit, al probat Ʀu bit objektivan Wink
Mislim da se ljudi ne osjeƦaju pozvanima i da misle da je to za odabrane, upravo zato jer nitko nikad javno nije rekao i obznanio da se ljudi mogu prikljuĆØiti (ja nisam ĆØuo)... Pa nitko neƦe sam od sebe doƦi na to. A javnost ni ne zna kad su probe ni niÅ”, i dobiva se dojam da ste u svoj ĆØetiri zida, tajno druÅ”tvo il kaj Laughing Wink pa eventualno ak koji ĆØlan potegne nekog svog poznatog da doĆ°e, al nije to to... Mislim da bi se trebali ugledati u varaždinski zbor mladih gdje imam dojam da sve jako dobro funkcionira, ima puno mladih i kvalitetno se radi. Ne znam kak sad toĆØno, al mislim da iz župe il dekanata može bit po dvoje u zboru il tak neÅ”to. Treba znaĆØi malo bolje to organizirat, poslat pozive po župama, dekanatima, da to onda bude zaista reprezentativni NADBISKUPIJSKI zbor mladih, da postoje redovne probe itd. Wink

(Iv 13, 35)
biser

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Treba znaĆØi malo bolje to organizirat, poslat pozive po župama, dekanatima, da to onda bude zaista reprezentativni NADBISKUPIJSKI zbor mladih, da postoje redovne probe itd. Wink

Spomenut Ʀu to povjereniku...jer je proÅ”la godina dana, a kaj se tiĆØe reklamacije nije se baÅ” niÅ”ta postiglo...mislim da sad kad Ʀe krenut nove probe da Ʀe to biti za Taize molitve u katedrali...al kolko ĆØujem bit Ʀe dosta popunjen pastoralni kalendar za novu godinu...vidjet Ʀemo Smile

davorseljan

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
biser napisa:

Ev, nemojte se ljutit, al probat Ʀu bit objektivan Wink
Mislim da se ljudi ne osjeƦaju pozvanima i da misle da je to za odabrane, upravo zato jer nitko nikad javno nije rekao i obznanio da se ljudi mogu prikljuĆØiti (ja nisam ĆØuo)... Pa nitko neƦe sam od sebe doƦi na to. A javnost ni ne zna kad su probe ni niÅ”, i dobiva se dojam da ste u svoj ĆØetiri zida, tajno druÅ”tvo il kaj Laughing Wink pa eventualno ak koji ĆØlan potegne nekog svog poznatog da doĆ°e, al nije to to... Mislim da bi se trebali ugledati u varaždinski zbor mladih gdje imam dojam da sve jako dobro funkcionira, ima puno mladih i kvalitetno se radi. Ne znam kak sad toĆØno, al mislim da iz župe il dekanata može bit po dvoje u zboru il tak neÅ”to. Treba znaĆØi malo bolje to organizirat, poslat pozive po župama, dekanatima, da to onda bude zaista reprezentativni NADBISKUPIJSKI zbor mladih, da postoje redovne probe itd. Wink

S ovim se slažem.
Mislim da se i na Bistrici trebalo oglasit da se primaju novi ĆØlanovi i sigurno bi netko novi i doÅ”ao.
Ali to se može popravit da se sada svim župama poÅ”alje pozivnica da iz svog zbora odaberu najbolje i da ih pokuÅ”aju animirat za nadbiskupski zbor Å”to bi po mome sada kada je sezona tek poĆØela imalo efekta.
Mislim da se o tome može sa Domagojem dogovorit koji je i inaƦe otvoren za takve stvari i podhvate.

U radu je spas.
Newform1

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 8:25
PostNaslov : Pitanjce
Citiraj i odgovori

Hm, da se malo ukljuĆØim u temu... Molio bih da mi netko malo objasni razloge osnivanja takvog zbora. Tražih podatke na netu, ali ne naĆ°oh. Da li je osmiÅ”ljen za neke posebne prigode ili za stalno funkcioniranje? U svakom sluĆØaju, podržavam svaku takvu akciju...
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 8:50
PostNaslov : Re: Pitanjce
Citiraj i odgovori

Newform1 napisa:
Hm, da se malo ukljuĆØim u temu... Molio bih da mi netko malo objasni razloge osnivanja takvog zbora. Tražih podatke na netu, ali ne naĆ°oh. Da li je osmiÅ”ljen za neke posebne prigode ili za stalno funkcioniranje? U svakom sluĆØaju, podržavam svaku takvu akciju...

mislim da razlozi nisu puno drugaĆØiji od razloga osnivanja zbora mladih varaždinske biskupije..

jednostavno je postojala potreba za skupinom mladih koja Ʀe animirati biskupijske/nacionale susrete mladih...i tako se iz ideje rodio Zbor,jedinstven u Hrvatskoj do poslije SHKM-a u Varaždinu...(sad vidim sa se osniva takav zbor u zadru)...ZMVB svoje primarno djelovanje(pjevanje na susretima,molitvama i misama mladih) upotpunjuje godiÅ”njom adventsko božiƦnom "turnejom",karitativnim djelovanjem, te izdavanjem notnih materijala...a osim toga, rijetko se naĆ°e neki zbor mladih u župi koji broji preko 70 ĆØlanova,pa se tak stjeĆØe i iskustvo pjevanja u velikom zboru,a i joÅ” jedna bitna stvar, promovira se život po EvanĆ°elju, tj. barem u naÅ”em zboru, se stavnja naglasak na svjedoĆØenje života s Kristom Very Happy

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Newform1
Newform1

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 9:05
PostNaslov : Da
Citiraj i odgovori

Znam kako funkcionira zbor u vž. Zato i pitam principe rada ovoga u zg. Naime, pitam se, kako funkcioniraju ljudi u svojoj župi, ako svake nedjelje pjevaju, recimo, u Katedrali. JoÅ” dvije probe... ZnaĆØi li to da su praktiĆØno otiÅ”li sa župe da bi pjevali u ovom zboru. Ako je tomu tako, onda mislim da to nije dobro!
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa zar nadbiskupijski zbor pjeva svaku nedjelju u katedrali?

onda ne znam kak to funkcinira,jer mi pjevamo po potrebi,pr. 4.10 pjevamo na Veni Sancte Spritus u VŽ,naveĆØer, kad je i kod mene misa mladih,i normalno da neƦu moƦi biti na dva mjesta..nu,sad Ʀu otiƦ u vž, ali iduƦu subotu Ʀu doƦi na probu u KC,a ne u VŽ..
kod nas je jedan od uvjeta za ulazak u zbor pjevanje u zboru(nemora bti u svojoj župi,ali u nekoj od župa)

Newform1

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 9:59
PostNaslov : ToĆØno!
Citiraj i odgovori

Upravo o tome govorim. Bilo bi dobro da se javi netko tko pjeva u Zboru, i kaže kako funkcioniraju na dva mjesta. Koliko sam skužio iz starijih postova, pjevaju nedjeljom.

InaĆØe, da vas pohvalim, bili ste odliĆØni u Molvama. Bilo vas je zaista užitak sluÅ”ati, a jedino pitanje, zaÅ”to Hvalospjev ljubavi pjevate tako sporo. Nije primjedba, nego pitanje!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
ant_zg

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 11:33
PostNaslov : Re: ToĆØno!
Citiraj i odgovori

Newform1 napisa:
Upravo o tome govorim. Bilo bi dobro da se javi netko tko pjeva u Zboru, i kaže kako funkcioniraju na dva mjesta. Koliko sam skužio iz starijih postova, pjevaju nedjeljom.

InaĆØe, da vas pohvalim, bili ste odliĆØni u Molvama. Bilo vas je zaista užitak sluÅ”ati, a jedino pitanje, zaÅ”to Hvalospjev ljubavi pjevate tako sporo. Nije primjedba, nego pitanje!

ne pjeva se svaku nedjelju. :S
i svrha zbora definitivno da se iskljuci ljude i zupe.dapace svrha je jos vise aktivirati ljude da budu poticatelji u vlastitim zupama.
zbor nema cesto probe.vec se nalazi oko 4-5 tjedana prije nekih susreta i sl.i onda vjezbaju pjesme za taj susret. jako sretan

ako je netko i otisao iz svog zupnog zbora,a djeluje u nadbiskupijskom zboru e to je onda stvar pojedinca i definitivno nije na nikome da se od toga radi nekakav bauk,svako ima svoje razloge koje ako je voljan moze reci,a ako nije e onda pssst.
a ZM zagrebacke nadbiskupije nema takve ciljeve i namjere koliko sam ja mogao primjetiti u kratkom vremenu dok sam bio aktivan clan.trenutno to ne mogu biti zbog studija u inozemstvu. i doka sam bio aktivan clan NZ bio sam ujedno i dalje clan svog zupnog zbora i zbora mladih u susjednoj zupi.tako da ne vidim niti u tome problem.bitna je volja,predanost,radost i malo vise vremena.ako netko nije sposoban za takvo sto najbolje je ni upustat se u takvo sto.a svima je dana slobodna volja.tako da kud koji mili moji. jako sretan jako sretan jako sretan BVB+

Vjerujem da si uvijek uz mene
Vjerujem da me ljubiÅ”, Isuse
I kada lutam, kad se u tami izgubim
Ti me pronaĆ°eÅ”, sve mi oprostiÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Newform1
Newform1

PostanoPostano: pet 25 ruj 2009, 11:40
PostNaslov : Hvala...
Citiraj i odgovori

...na odgovoru. Samo me to zanimalo, jer iz prijaÅ”njih postova to nisam tako shvatio. U svakom sluĆØaju, samo naprijed!!!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ant_zg
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.