HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 17:16. Pogledaj neodgovorene postove
Dubina naše vjere
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: sri 24 ruj 2008, 10:32
PostNaslov : Dubina naše vjere
Citiraj i odgovori

S obzirom da u zadnje vrijeme u vjeri padam i to kao brzi vlak pitam vas što Vas drži da svake nedjelje idete na misu, na ispovijed?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mima

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 24 ruj 2008, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što nas drži zapravo mene osobno pa to je vrlo jednostavno drži me ljubav.

I ja sto puta kažem sebi baš danas neću namjerno ići na misu jer da pokažem Bogu da sam jako ljuta na njega jer mi taj tjedan ili općenito nije ispunio sve što sam tražila, a onda opet odem na misu jer me nešto u srcu vuče da odem i duboko u sebi znam da ako ne odem da će mi biti još teže jer misa je izvor žive vode na kojem se svi trebamo napajati da bi uopće imali život i uvijek kada mi je tako mrsko ići na misu u propvijedi ćujem odgovore na sve probleme koji su me tištili i tada uvidm kako je zapravo sva ljutnja bila nepotrebna i da je sve tako jednostavno u LJUBAVI

Zapamti vjera je uvijek stvar izbora, svaki dan izabireš da li ćeš krenuti za Isusom ili ne, odlučuješ dali ćeš se ustati iako te teški križ života opet poklopio..no drugog puta nema po kojem ćeš se spasiti jer ISUS je i sam rekao ja SAM PUT,ISTINA I ŽIVOT!!!

Odlika je velikih da ustaju koliko god puta pali!!!

Nije lagano i nikada neće biti ali uz Isusa je sve moguće i najbitnije je da se trudiš, a Bog sve vidi i naša mane i vrline...A i tako je divino i srcu milo provesti sat vremena sa Bogom, gledaj to samo ovako on je tebi darovao život i svo dobro u tvome životu pa možeš mu bar vratiti da jedan sat u tjednu provedeš sa njim u LJUBAVI...

Ne možemo svi biti veliki, ali možemo biti bolji..

Veliki pozdrav od mene!!! Very Happy

Zadnja promjena: Mima; pet 26 ruj 2008, 12:49; ukupno mijenjano 2 put/a.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer, Gita, davorseljan, Kika
Gita

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 26 ruj 2008, 10:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam imala sličan problem, ovog ljeta. Još i gori. Pokušavala sam biti primjer svojim prijateljima, poticala ih da idu na misu, mole se, a sama sam gubila vjeru da Bog uopće postoji. Neutral

Danas se sramim svojih razmišljanja tjekom ljeta. Ovo je zapravo prvi put da to priznajem.

Na pravi put me vratila moja draga Frama. Kada vidim vjeru drugih i moja ojača.

Preporučam ti da se uključiš u neku takvu zajednicu. U razgovoru s drugima vidiš da nisi jedini sa takvim problemima.

Pozdrav

Ti si moj život, drugog nemam ja, Ti si moj put, moja istina. Po svakoj Tvojoj riječi želim živjet ja dokle daha je u meni, sve dok želiš Ti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 26 ruj 2008, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja pokušavam živjet vjeru.
Svaki dan se molim, ali zbog posla nejdem preko tjedna na misu.
Već dugo nisam bio na ispovjedi, mada se spremam.
Padam u vjeri, ali jedan razgovor sa prijeteljem me je opet digao, tako da sada opet se dižem u vjeri.
Pokušat ću opet molit krunicu, otić na ispovijed.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.