HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 15:15. Pogledaj neodgovorene postove
Susret hrvatske katoličke mladeži u ZADRU 2010.!!!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: pon 24 stu 2008, 15:01
PostNaslov : Susret hrvatske katoličke mladeži u ZADRU 2010.!!!
Citiraj i odgovori

bubnja Otvaranjem Godine mladih u zadarskoj nadbiskupiji pod geslom "Učitelju gdje stanuješ? – Dođite i vidjet ćete" na svetkovinu Krista Kralja u nedjelju 23. studenoga službeno je započela priprema za Nacionalni susret Hrvatske katoličke mladeži u Zadru godine 2010. jako sretan

Misno slavlje u katedrali Sv. Stošije predvodio je zadarski nadbiskup Ivan Prenđa. Premijerno je nastupio veliki Zbor mladih Zadarske nadbiskupije od više od sto članova, koji će biti i animator pjevanja na nacionalnom susretu katoličke mladeži u Zadru. jako sretan

Križ mladih u procesiji su nosili predstavnici iz 13 dekanata nadbiskupije, mladići iz komuna Cenacolo u Jankolovici i Mondo Nuovo u Nuniću, u pratnji djevojaka s bakljama. Ti su mladi simbolizirali svu mladež nadbiskupije, okupljene oko Krista koja s Kristom živi i s njim ide prema vječnosti koja je cilj.
    Autor Križa mladih, po predlošku Križa iz 12. st. iz zadarske samostanske crkve Sv. Mihovila je umjetnik iz Pakoštana Petar Kazija, koji je izradio i sedes na kojem je sjedio Ivan Pavao II. za pohoda Zadru. U tom središnjem znaku Godine mladih – križu koji će biti postavljen i u bogoslužnom prostoru Nacionalnog susreta Hrvatske katoličke mladeži u Zadru povezuju se kontinent i obala Lijepe naše, spajaju se hrvatska rijeka i more. Naime, drvo za križ izvučeno je iz rijeke Drave. Taj hrastovi splav star je čak 5000 godina, to je drvo iz vremena praooca vjere Abrahama, rekao je Kazija, dodavši da je simbolika toga kako je Krist oduvijek bio, jest i bit će zauvijek. To drvo križa u sebi ujedinjuje postojanu mudru starost i mladost koju će okupljati na molitvu i kojoj se predaje. Pet tisuća godina staro drvo iz mulja dubine Drave sad započinje svoj plov kopnom po rukama mladih kršćana a sebe je prepustilo izradi križa veličine 3,10 m x 2 m, težine 100 kg. U reljefu iskucano tijelo Krista okružuju na krajevima križa reljefi: golub, znak Duha Svetoga, Višeslavova krstionica, lik Gospe od Zečeva, središnjeg marijanskog svetišta zadarske nadbiskupije te sv. Krševan, zaštitnik Grada Zadra uoči čije svetkovine je Godina mladih otvorena.
Križ mladih će do proljeća 2010. ići od župe do župe nadbiskupije gdje će provesti tjedan dana. Mladi će se pred njime okupljati u zajedništvo i moliti, pripremajući se za događanja u Godini mladih, nadbiskupijski susret mladih te nacionalni susret HKM-a u Zadru. (opširnije na ika.hr)

hop hop eeehaa palac gore

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, vjernik
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 24 stu 2008, 15:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jedva čekam veseo veseo veseo veseo veseo

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: pon 24 stu 2008, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

juuhhhuuuuu navijacica woohoo

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 24 stu 2008, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Do tad se Zadrani ponovno trebaju reaktivirati...ima ih sam nekad previše šute...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 01 pro 2008, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:
Do tad se Zadrani ponovno trebaju reaktivirati...ima ih sam nekad previše šute...

Slažem se da šute.
I zato se sada trebaju aktivirat što više.
Inaće se radujem Zadru i sigurno dolazim.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: uto 09 pro 2008, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne šutimo mi nego ste vi predaleko pa nas ne čujete... Wink ne možemo se toliko detati... šalu na stranu, ok možda nem treba malo više da se pokrenemo al kad se to dogodi onda ne stajemo. Ne brinite, mi već kujemo planove za dolazak svih vas 2010. Laughing

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 14 pro 2008, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obavijesti i događanja oko godine mladih u Zadarskoj nadbiskupiji i pripremama za nacionalni susret 2010. možete pratiti i na web stranici njihovog ureda za pastoral mladih: www.mladi-zadar.com Wink

(Iv 13, 35)
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 19 pro 2008, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super je stranica, vjerujem da će i Susret biti superiška...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 13 ožu 2009, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bubnja Predstavnici Zadarske nadbiskupije uputili su u četvrtak 12. ožujka poziv na Natječaj za autore himne i loga Nacionalnog susreta hrvatske katoličke mladeži koji se dogodine održava u Zadru.

Logo i himna moraju biti u skladu s geslom nacionalnog susreta "Da radost vaša bude potpuna". Autore izabranog loga i himne Zadarska nadbiskupija će honorirati iznosom od 3000 kn. Natječaj je otvoren do 15. svibnja i naknadne prijave prosudbena komisija neće razmatrati. Prijave se šalju na adresu: Ured za pastoral mladih Zadarske nadbiskupije, Jurja Biankinija 2, 23000 Zadar ili na e-mail: zadar@mladi-zadar.com.

Detaljnije na web stranici Susreta Smile

(Iv 13, 35)
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
anđeo mihovil

PostanoPostano: sri 27 svi 2009, 15:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da svi mi to jedva čekamo jer dolazite u najljepši grad u hrvatskoj,,,,,,jedva čekam

Ljubav sve pobjeđuje
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 02 srp 2009, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zabilježite u svoje kalendare datum Susreta - 8. i 9. svibnja 2010. jako sretan Wink

Također, izabran je logo Susreta i evo ga ovdje: Smile

Himna Susreta će isto uskoro doći veseo

(Iv 13, 35)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 03 ruj 2009, 19:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan Pripreme Susreta hrvatske katoličke mladeži 2010. godine u Zadru u punom su jeku! Na internetu možete pratiti sve novosti na shkm2010.mladi-zadar.com. Na novootvorenoj web stranici nalaze se poziv i molitva Susreta, tekst i note himne, tumačenje gesla "Da vaša radost bude potpuna", materijali, katehetski priručnik i druge korisne informacije. Novosti, fotografije i ostale detalje o Susretu možete također pratiti i na stranici unutar društvene mreže Facebook.
(vijest sa mladi.hbk.hr)

(Iv 13, 35)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 28 sij 2010, 19:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na službenoj stranici Susreta pojavio se audio zapis himne "Da radost bude potpuna", poslušajte (link) jako sretan pjeva Smile pa se vratite ovdje i podijelite s ostalima svoje dojmove Wink

(Iv 13, 35)
dora

PostanoPostano: čet 28 sij 2010, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm,iskreno prošla himna,koja je bila za susret HKM u Varaždinu,bila mi je puno bolja!
treba mi još malo u uho ući! Laughing

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
davorseljan

PostanoPostano: pet 29 sij 2010, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je najbolja himna bila ona iz Istre.
Stvar je fenomenalna.
Ova nije loša, mada svaka himna ima svoje draži i sama je po sebi posebna.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 ožu 2010, 8:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudeki,
kak teku priprave...???
eto još malo i krajnji je rok za prijave...

davorseljan

PostanoPostano: čet 25 ožu 2010, 9:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
Prijave za Zadar još malo, pa nestalo.
Prijave su do 1. travnja.
Po župama do nedjelje najkasnije do ponedjeljka.
Tko ide?
Dali čemo i ovaj put forumaški susret orgarnizirat.
Ja sam kao i zadnji puta u novinarskoj ekipi.

U radu je spas.
osjecanka

PostanoPostano: sri 21 tra 2010, 15:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko ne pise ovdje! place
Ima li kakvih informacija, koje nisu na sluzbenoj stranici? Zna li se kako ce biti smjesteni mladi po zupama, gdje ko?

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: sri 21 tra 2010, 20:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Problem je što forum šteka baš sad kad najviše triba, pa dosta ljudi nema pristup njemu, zato se vjerovatno i ne piše.... Koliko ja znam svi će imat smještaj u obiteljima, konkretkno tko gdje - mislim da se još ne zna... Načula sam da će i obitelji na otocima primat mlade (Ugljan)....

Baš jedva čekam.... Večeras sam imala prilike čut i himnu u živo (mi Zadrani smo imali primanje novog nadbiskupa koji je došao ovih dana, bila je svečanost njemu u časti), i stvarno predobro zvuči, totalno me dirnulo. Baš je nekako u zadarsko-dalmatinskom stilu...

Hoće li bit susreta forumaša na samom susretu, ko što je bilo u Varaždinu? Ako nam forum ne "proradi" pitam se na koji ćemo se način dogovorit Question

osjecanka

PostanoPostano: čet 22 tra 2010, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nas dolazi pedesetak iz moje zupe ("Preslavnog Imena Marijina", Osijek III) i kako je receno vjerojatno se spajamo sa jos jednom zupom, jer dobivamo autobus na kat. Drugo se nista ne zna.
Kada smo isli u Varazdin, znali smo nekih desetak dana ranije da idemo u Madjarevo.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 03 svi 2010, 13:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad se napokon zna tko dolazi u koju župu.... Ne znam za druge al znam da u moje selo i župe u okolici dolaze mladi iz Sisačke b. Wink

angelous

PostanoPostano: pon 03 svi 2010, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, mi smo tamo Very Happy konkretno, mladi iz moje župe (i ja skup s njima) su smješteni u Kožinu il tak nekak Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 03 svi 2010, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sumnjam da je Kožino,... al moje selo nosi sličan naziv pa vjerovatno i jeste kod nas.. javit ćeš di ste točno bili kad se vratite Wink

angelous

PostanoPostano: pon 03 svi 2010, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja samo prenosim informaciju koju ja imam iz prve ruke Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 03 svi 2010, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je iz prve ruke onda si vjerovatno u pravu Very Happy

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.