HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 20:41. Pogledaj neodgovorene postove
Gospa Trsatska
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 18 lip 2006, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su osim papinog posjeta Trsatu u pamƦenju posebno ostale proslave Velike i Male Gospe...
Tada bi nam ponekad u posjet doÅ”le sestriĆØne, baka, tete i mama bi nam uvijek neÅ”to kupila ako bi ja i seka bile dobre na misi Laughing Laughing
Kao maloj ( naravno i sada ) mi je bilo lijepo vidjeti onoliku rijeku ljudi, a i misa na otvorenom mi je tada bila superiƦ jer sam mogla proÅ”etati i gnjaviti one bakice pod misom, a tek sjedenje na travi Laughing Wink

Sada nekako Trsat, nažalost ne doživljavam kao neko posebno svetiÅ”te, viÅ”e doživim možda Krasno i onaj tamoÅ”nji sviježi zrak Laughing . To mi nekako tek doĆ°e u svijest kada vidim gomilu hodoƦasnika koji prevale kilometre kako bi doÅ”li do Gospe Trsatske.

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: ned 18 lip 2006, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda to bananice tako doživljavaŔ kao i ja jer ti je Trsat na dohvat ruke pa nam onda nije toliko "zanimljiv" kao npr. Krasno ali moramo shvatit da je velika milost živjet i djelovat u sklopu jednog ovakvog SvetiŔta

A kad si veƦ poĆØela o uspomenama s Velike i Male Gospe..Zadnjih 10 godina prva asocijacija na te blagdane na Trsatu su svijeƦe jako sretan tj.kako mi kažemo,ĆØiÅ”Ć¦enje svijeƦa.Ako budeÅ” tu 15.8.ili 8.9.osjetit ƦeÅ” to zadovoljstvo! Laughing

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 02 srp 2006, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ev, juĆØer je isto tako Trsat posjetilo mnoogo hodoĆØasnika. Hehe, meĆ°u njima je bio i Rafo Laughing ( znate onaj koji je pobijedio na onom natjecanju Nove TV Wink ). Neki ljudovi poznati na ovim prostorima su se malo i ''upucavali'' Laughing Laughing Laughing

Nego, osim tih brojnih hodoĆØasnika mnogi RijeĆØani dosta Å”tuju Gospu Trsatsku. Prije neka dva tjedna penjuci se trsatskim stubama sa joÅ” par ljudova naiÅ”la sam na grupicu žena koje su isto tako penjuci se molile krunicu ( nije to niÅ”ta neobiĆØno za vidjeti na tim prostorima Wink ).Poslije smo ih opet sreli kraj kipa pape Ivana Pavla II, koliko sam shvatila tj. iz njihovih usta ĆØula molile su se za svoje muževe koji su pomorci te su baÅ” taj dan zaveslali na puƦinu Wink

Na Trsatu mi je simpa i Križni put. Mislim da sliƦnoga u Rijeci nema Confused Wink ...
Ma kako god katkad doživljavala, crkva na Trsatu tj. SvetiÅ”te Gospe Trsatske je jedno od najdražih mi mjesta u gradu. Gore rado svratim proÅ”etati, odsjesti koju minuticu na klupici u perivoju, ''baciti oko'' na kip uvijek dragog pape Ivana Pavla II. A kad neÅ”to treba ili krene naopako odmah se trĆØi na Trsat Gospi Trsatskoj. TrĆØi se zamoliti ili zahvaliti Majci Božjoj, pa ako je tolikim ljudovima pomogla zaÅ”to ne bi i mene nabrzak sasluÅ”ala Wink ā€¦

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 21 srp 2006, 12:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tradicionalno,rijeke hodoĆØasnika iz Rijeke i okolice uputit Ʀe se 15.8.prema Trsatu da proslave Veliku Gospu.
Ne znam da li znate,ali framaÅ”i tijekog cijelog tog dana,veƦ od 7 ujutro dok se samostan ne zakljuĆØa,dakle,do 22h,stoje na usluzi hodoĆØasnicima oko paljenja svijeƦa u prostoru kod Gospinog kipa.

Kako Ʀe ove godine slijedom nekih okolnosti biti manje framaÅ”a,ovim putem molio bih sve one koji mogu i žele pomoƦi taj dan framaÅ”ima oko svijeƦa,da mi se jave!

Osim toga,obavjeÅ”tavam da Ʀe trodnevnicu uoĆØi Velike Gospe,dakle od 12.do 14.8.predvoditi ĆØesto spominjani fra Miroslav Bustruc. DoĆ°ite,neƦete požaliti!!!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dara

PostanoPostano: sri 16 kol 2006, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gospa Trsatka.-....ah sto drugo reci nego puno svijeeeeeecccccaaaa,i opet sviiieeeeeccccaaa...voooooskkka i opet vooooskkkkkaaa.....jeste da smo bili ali doslavno svi crni,mislim,bar je to moje misljenje...da je to jedna velika milost od Boga,da svojim radom od jutra do kasno navecer zahvalimo nasoj Mjciici za sve sto nam je dala uz molitvu i pjesmu....Hvala svima koji bili osobito framasima(koji su imali vatreno krstenje),starijim framasima i framasima sa Kaptola i Slavonskog broda....i hvala Majcici koja je bila uz nas cijelo vrijeme....
Sljedeca depilacija voskom 8.rujna Mala Gospa

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 16 kol 2006, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kažu da je juĆØer na Trsatu bilo viÅ”e od 50.000 ljudi.Ako Ʀete raĆØunati broj svijeƦa, onda na ovaj broj pomnožite barem x3
Lijepo je bilo vidjeti koliko ljudi pobožno dolaze u SvetiŔte Majke Božje..i mladi i stariji..

Srki

PostanoPostano: sri 16 kol 2006, 21:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije ni ĆØudo da ih je bilo toliko,rijeke ljudi su se slijevale cijeli dan.
Ali bilo je predivno vidjeti toliki broj vjernika koji svake godine vjerno hodoĆØaste naÅ”oj Majci. jako sretan

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Natty

PostanoPostano: čet 17 kol 2006, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve stoji, ali meni nije bio predivan onaj vaŔar pred Dvoranom mladosti. Ja bih to sve zabranila ! Mad

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: čet 07 ruj 2006, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A nakon Velike Gospe,eto nam Male! jako sretan
Zato,svi koji dolazite zapalit svijeƦu tijekom dana na Trsat,znajte da nas ne možete zaobiƦi! Laughing

U nadi lijepog vremena i pto manjeg broja trgovaca..

Daniel

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 19:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidimo se za Malu Gospu na Trsatu, samo ja ovaj puta neƦu ĆØistiti svjeƦe. Laughing Jedino ako mi ne kažu da trebam. Laughing

Bog moj i sve moje.
Dara

PostanoPostano: ned 22 srp 2007, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danco vidimo se......zelim ti neka te nasa Majcica blagoslovi na tvome putu i u godini novicijata koja je pred toobom....

jedva cekam 15.8. i brdo svijeca ........

sike

PostanoPostano: ned 22 srp 2007, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo 3 dana nakon Velike Gospe, Majci Božjoj Trsatskoj dolaze svi hrvatski i slovenski biskupi koji Ʀe na nacionalnom HRV-SLO hodoĆØaÅ”Ć¦u predvoditi vjerni narod

OĆØekujemo vas sve!

banana

PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 23:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oooo da, jedva ĆØekam V. Gospu i to HRV-SLO hodoĆØaÅ”Ć¦e Very Happy !!
Ona proÅ”la mi je ostala u lijepom sjeƦanju..

Hehe, a bude bilo zgodno vidjeti i Daniela kako se ponovo muva prostorima trsatskog samostana Laughing !!

Bog moj i sve moje!
ucenik

PostanoPostano: čet 26 srp 2007, 10:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel može pokoja informacija o programu za Veliku Gospu.
Naime animator sam mladih u župi ovdje u Zagrebu i mladi se veƦ neko vrijeme žale kako bi htjeli na izlet, a kapelan nikako da neÅ”to organizira i sad mi je neki dan pala na pamet ideja da bi to bila izvrsna prilika - organizirati hodo(vozo)ĆØaÅ”Ć¦e za mlade iz naÅ”e župe Gospi Trsatskoj.
BuduƦi nas i nema tako puno u to vrijeme u Zagrebu ideja bi bila da ujutro doĆ°emo vlakom, budemo tamo na misi, malo vremena za osobne pobožnosti, onda svratimo možda malo do plaže i naveĆØer ili u noƦi se vratimo doma.
Pa sad ako netko ima informacije o programu ili dapaĆØe prijedloge kako osmisliti taj dan u Rijeci (ili okolici) neka javi. Very Happy

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 26 srp 2007, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ucenik napisa:
Jel može pokoja informacija o programu za Veliku Gospu.
Naime animator sam mladih u župi ovdje u Zagrebu i mladi se veƦ neko vrijeme žale kako bi htjeli na izlet, a kapelan nikako da neÅ”to organizira i sad mi je neki dan pala na pamet ideja da bi to bila izvrsna prilika - organizirati hodo(vozo)ĆØaÅ”Ć¦e za mlade iz naÅ”e župe Gospi Trsatskoj.
BuduƦi nas i nema tako puno u to vrijeme u Zagrebu ideja bi bila da ujutro doĆ°emo vlakom, budemo tamo na misi, malo vremena za osobne pobožnosti, onda svratimo možda malo do plaže i naveĆØer ili u noƦi se vratimo doma.
Pa sad ako netko ima informacije o programu ili dapaĆØe prijedloge kako osmisliti taj dan u Rijeci (ili okolici) neka javi. Very Happy

sike napisa:
Tijekom cijelog 15.8,framaÅ”i i forumaÅ”i s Trsata pomažu oko hodoĆØasnika u rasporedu svijeƦa,odvozu voska..ma bude svega pa tako bi imali cijelog dana susret.. Wink NaveĆØer sve to fino moiže zavrÅ”iti veĆØerom i noƦnim kupanjem Cool

Å to se programa tiĆØe,osim misa nema nekih drugih dogaĆ°anja,iako znam da naveĆØer obiĆØno bude neki koncert i Å”tandovi rade non-stop..

ucenik

PostanoPostano: uto 31 srp 2007, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A koji je raspored misa?

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 04 kol 2007, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ucenik napisa:
A koji je raspored misa?

Mise su u 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 30 te u 18 i 30 sati Wink

Bog moj i sve moje!
Dara

PostanoPostano: pet 17 kol 2007, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dakle,sto reci Vela Gospa je iza nas,bilo je nekako mi se cini manje ljudi nego obicno,ali lomaca je bila u vise navrata buhahahaha ,bilo je i onog-dvije vrste izgovorenog slova "A",jedan je bio kada ti padne vruci vosak na ruku ,a drugi kada stavis ruke u hladnu vodu....no i sutra nas ceka opet brdo svijeca i voska,a onda velika pauza do male Gospe.....ali uza sve to i voska,i jaukanja,i klizanja po vosku,smijeha i pjevanja,to je bila i jest jedna vellika milost Smile

banana

PostanoPostano: pet 17 kol 2007, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene je stvarno iznenadilo koliko se mnoÅ”tvo ljudi trudi da hodoƦasnici V. Gospu mogu provesti u miru, molitvi, slavljenju..
Koliko samo priprema tu ima...

Iako sam bila u suvenirnici na koji tren sam se iskrala i doslovno protrĆØala Trsatom. Ono Å”to me zadivilo bili su veeliki redovi za ispovijed, a bilo je ako se ne varam dvadeset mjesta gdje se to moglo uĆØiniti..
Ujutro oko 5 i 45 vozila sam se busom koji je bio krcat. Sve mise su bile prepune ljudima, a svatko je poželio zapaliti i koju svijeƦu.. Laughing

Sutra HRV-SLO hodoĆØaÅ”Ć¦e. Bude bilo isto tako zanimljivo i lijepo Wink !!

Bog moj i sve moje!
banana

PostanoPostano: sub 18 kol 2007, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

" Majko Božja Trsatska, moli se za nas. Mi smo tvoja djeĆØica, blagoslovi nas..." orilo se danas od rane zore do kasnih popodnevnih sati Trsatom..

Meni se sve uĆØinilo lijepim, ĆØak mi se Å”timung za vrijeme mise dopao viÅ”e nego za V. Gospu.. ( iako je bilo dosta toga ceremonijalnog.. ). Ono, kada se izgubiÅ” u mnoÅ”tvu pa ĆØovjek do tebe moli vjerovanje na slovenskom, a ti na naÅ”ki, tako sliĆØno a opet... Laughing
Ma par puta sam brzim korakom proÅ”la prepunim perivojem, toliko da su me zezali da bi me jedan od glavnih fratara tamo mogao unajmiti za brojaĆØa hodoĆØasnika...
Ali meni je sve to tako lijepo za vidjeti i bilo mi je Å”teta to vrijeme provesti na pauzi doruĆØkujuƦi..
Tolike ljude koji su se doŔli pokloniti i za zagovor zamoliti naŔu Gospu..
Sretoh i jednog barbiƦa, sluĆØajno, molio je neke da ga puste da proĆ°e putem koji je bio zabranjen jer su kasnije trebali proƦi kardinal i ostali sveƦenici pa naiÅ”la..
Pa kada vidjeh da ĆØovjek želi na priĆØest maknuh ogradu i "proÅ”vercah ga" Laughing ..jer bilo bi glupo od mene i bilo koga uskratiti mu Isusa.
I tak priĆØa on kako bi me uvjerio da nisam pogrijeÅ”ila Å”to sam ga pustila kako Å”epa i teže hoda jer ga je udario auto pa se nije htio niti moga gurati u perivoju sa mnoÅ”tvom veƦ radije sjedio u crkvi, da je bio na ispovijedi, kako je doÅ”ao sa svojima iz župe na Trsat zahvaliti Gospi na životu...

Ma divna je naŔa i vaŔa Gospa Trsatska Wink !!
Kada vidim koliki ljudi hrle na Trsat, mole Majku Božju za zagovor, zahvaljuju.. ma kako da ĆØovjek ne bude radostan i ponosan Å”to u svome gradu ima tako veliko svetiÅ”te.. Wink

Bog moj i sve moje!
Dara

PostanoPostano: sub 18 kol 2007, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jeste.jeste da bome....bilo je predivno...eno svecko prosim za dedeka buhahahaha ....ma strasni su Mr. Green ....bilo je predobro,iako sam se ja kupala doslovno u vosku bila je to velika milost.....prosim lepo jupi ,.....Bog ih sve blagoslovio molitva

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.