HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 19:05. Pogledaj neodgovorene postove
2. Susret katoličke mladeži BIH - LIVNO
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 18:40
PostNaslov : 2. Susret katoličke mladeži BIH - LIVNO
Citiraj i odgovori

Susret hrvatske katoličke mladeži 2009. u Livnu

Tekst preuzen sa www.molitve.info

Četvrtak, 07 Kolovoz 2008
U zgradi Biskupskog ordinarijata u Banjoj Luci održana je 6. kolovoza prva sjednica Inicijativnog odbora za Drugi susret hrvatske katoličke mladeži u Bosni i Hercegovini. Sjednici je predsjedao biskup banjalučki mons. Franjo Komarica, predsjednik Vijeća za laike odnosno mlade Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine. Na sjednici su sudjelovali: mons. Ivo Tomašević, generalni tajnik BK BiH, vlč. dr. Šimo Maršić, predstojnik Ureda za mlade BK BiH, i vlč. Ilija Piličić, povjerenik za mlade Banjalučke biskupije.

U skladu sa zaključkom biskupa BK BiH s posljednjeg zajedanja, održanog od 11. do 14. srpnja 2008. u Banjoj Luci, biskup Komarica je priopćio da će se Drugi susret hrvatske katoličke mladeži u Bosni i Hercegovini održati na području Banjalučke biskupije i to u Livnu u subotu, 9. svibnja 2009. uoči blagdana blaženog Ivana Merza. Prema već uhodanom programu, mladi će se okupiti na zajedničkom susretu u Livnu 9. svibnja, a u nedjelju 10. svibnja na blagdan bl. Ivana Merza poći ću po župama livanjskog dekanata te u banjalučku katedralu na središnju proslavu blagdana zaštitnika hrvatske mladeži.

Između ostalog, dogovoreno je da Inicijativni odbor predloži Biskupskoj konferenciji BiH članove Organizacijskog odbora koji će imati svoju prvu sjednicu 21. kolovoza u Livnu. Razmotreno je više prijedloga gesla predstojećeg susreta mladih imajući na umu jasne poruke mladima, koje je sluga Božji Ivan Pavao II. izrekao u Banjoj Luci i Sarajevu, kao i sadržaj aktualne Godine sv. Pavla. Ti prijedlozi bit će predstavljeni na sjednici Organizacijskog odbora.

Na susretu se očekuje sudjelovanje više tisuća mladih iz Bosne i Hercegovine ali i Republike Hrvatske kao i hrvatske katoličke madeži iz inozemstva. (kta)

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 18:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Promocija Susreta hrvatske katoličke mladeži

Preuzeto sa www.mladicentar.org koji su i sami organizatori susreta

Na drugoj formaciji animatora, izvršena je kratka promocija Susreta hrvatske katoličke mladeži, koji će se održati 9.i 10. svibnja u Livnu.
Tekst himne susreta, „Korake nam upravljaj putovima mira i dobra“, napisao je Franjo Komarica i Luka Balvan, a glazbu Luka Balvan.
Himnu susreta među prvima su imali priliku čuti učesnici druge formacije animatora. Svi su dobili kateheze za pripreme, a svaki predstavnik župe CD s himnom susreta. Prvi test njihove spremnosti i odlučnosti da postanu i budu animatori, sada dolazi na kušnju. Svi su dobili za zadatak pripremiti mlade iz svoje župe za susret u Livnu. Materijale koje su dobili pomoći će im i olakšati pripreme.

Tekst himne: KORAKE NAM UPRAVLJAJ PUTOVIMA MIRA I DOBRA

DOLAZIMO TEBI
KRISTE DOBRI BOŽE
ŽELIMO TE LJUBITI
CRKVI VJERNI BITI.

Most:
MI IDEMO ODVAŽNO
S NAŠOM MAJKOM MARIJOM
PREDAJEMO SE U TVOJE RUKE.

Ref:
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA, KRISTE...

GRADITELJI MIRA
ČINITELJI DOBRA
ŽELIMO TE SLIJEDITI
POZIVU DOSTOJNI BITI.

Most:
MI IDEMO ODVAŽNO
S NAŠOM MAJKOM MARIJOM

Ref:
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA.

GRADIMO BUDUĆNOST
SAMO S TOBOM KRISTE
ŽELIMO SVI BITI
SVJETLO DOMOVINE.

Most:
MI IDEMO ODVAŽNO
S NAŠOM MAJKOM MARIJOM

Ref:
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA
KORAKE NAM UPRAVLJAJ
PUTOVIMA MIRA I DOBRA.

Tekst: Franjo Komarica / Luka Balvan, Glazba: Luka Balvan, Pjesmu izvode: Luka Balvan i Iva Jelić
Pjesma je snimljena tijekom prosinca 2008. godine. Instrumental pjesme se može koristiti kao glazbena podloga u radio i tv emisijama za najavu Susreta hrvatske katoličke mladeži u Bosni i Hercegovini.
Supervizor: Luka Balvan
Prateći vokali: Ivo Šeparović, Marija Glasnović, Antonija Glasnović, Bojan Jambrošić.
Violine: Antun Stašić
Gitare: Luka Balvan
Aranžman i produkcija: Toni Eterović
Izdavač: Biskupski ordinarijat Banja Luka

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na facebooku se može naći već tema o ovom susretu

http://www.facebook.com/home.php#/event.php?eid=46754982732

Jeste li razmišljali o dolasku.
A o organizaciji?
Vjerujem da ćemo moći nešto dogovoriti?
Sad je polako već vrijeme...

5rich
mod team

PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slušala sam o tome prošli tjedan na HKR-u...i baš bi htjela ići,ali mi je norijada taj tjedan,pa mislim da bi me razred upucao kad bih ih ostavila Confused

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 03 vel 2009, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se nadam da ću prisustovati. Nije mi daleko za razliku od Pule, Varaždina i Podmilačja...imam 2 sata vožnje... Mislim da je Splićanima još bliže.
I sam sam se iznenadio kad sam čuo da će Livno biti domaćin. siguran sam da će biti odlični domaćini.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Specijalac

PostanoPostano: uto 03 vel 2009, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nadam se da bum i ja uspio skoknuti do tamo. samo da nebude ispita molitva

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 04 vel 2009, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja planiram ići samo tražim zajednicu s kojom bi išao s obzirom na godine. Svaki puta pali presica s obzirom da sam dopisnik nekih web portala.
Ako netko ide iz Zagreba neka mi se javi.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 18 ožu 2009, 14:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako netko ide na ovaj susret iz Zagreba neka mi se javi.
Volio bi krenut na ovaj susret kao novinar.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gelo

PostanoPostano: pet 03 tra 2009, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...meni se jako ide na ovaj susret....i tražim pomoć....jel se još uvijek primaju prijave iz neke župe u Zagrebu da se mogu prijaviti??? Question

Ištite i dat će vam se,tražite i naći ćete...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 04 tra 2009, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja i dalje tražim župu iz Zagreba ili okolice koja ide na ovaj susret.
Ponude primam na pp.

U radu je spas.
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 30 tra 2009, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tko ide na kraju od forumaša u Livno???
Moja župa je odustala na kraju...Sad

ali pripremati ćemo se bolje za Zadar druge godine.

Specijalac

PostanoPostano: pet 01 svi 2009, 0:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

idem ja, ali moja župa ide sa jednim busom i imamo listu čekanja.
Ko još ide?

BVB
osjecanka

PostanoPostano: pet 01 svi 2009, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod mene se ne ide, jer je isti dan nadbiskupijski susret mladih u Belom Manastiru, i mi kao zbor pjevamo na misi.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 10 svi 2009, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjerujem da je onima koji su išli bilo plodonosno i lijepo!

ja bi se samo osvrnuo na glazbu.
slušao sam malo na radiju misu i razočarao se.
Nakon što su u Puli odličnom svirkom i pjevanjem podigli SHKM i jako me ugodno iznenadili ovo me jednako razočaralo.
Izbor pjesama neprikladan susretu mladih, zbor koji jako falša, instrumenti koji su takođe neuštimani a da ne govorim o ispadanjima iz ritma.
Ne znam kako je zvučalo uživo u livnu al je na radiju bilo a bolje da ne pišem.
Za takve susrete jednostavno se ne može prilaziti sa takvom nonšalancijom. Glazba je na takvim susretima nevjerojatno važna.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
bananko

PostanoPostano: ned 10 svi 2009, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo ja sam bila u livnu, ali smo se odmah vraćali u zagreb.
muzika baš i nije bila najbolje, ali eto možda meni to tad toliko previše nije smetala. mogla je biti puno bolje. neki nisu znalia kada treba počet pjevat, pa ranije ulete i tak to Smile
bilo je dosta maldih, ali pošto je to bilo na jednoj veliki livadi kojaide u koso gore, kao neko brdašce. i sunce piči ko ludo. pa su se ljudi sklonili okolo crkve i sa strana ispod drveća tako da smo se malo rasuli.
meni je bilo dobro sve u svemu.

...ako te nije, pronašla ljubav potraži me
bit ću ko prije, na istom mjestu
svu ljubav skrit ću od svih....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Specijalac

PostanoPostano: ned 10 svi 2009, 21:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo mene iz livna. Ja sam prove dva dana u livnu. Spavao sam u centru livna i bilo mi je super veseo
Kaj se tiće zbora to definitivno nije bio baš najbolji na svijetu (isto ko i razglas), ali mene su svejedno uspjeli animirati a prvi dan su pjevali bez prekida do 7h. A to im svaka čast. Ovo ostalo bi se trebalo malo popraviti.

Kaj se tiće samog susreta "ostat" će mi u pamčenju malo pre duga misa (trajala je skoro 2 i pol sata) i sigurno posljedice te mise. Opekotine da bum danima dolazio ksebi place (vrat mi ima nekoliko nijansi crvene boje).
Ali sve ostali mi je bilo jako ljepo osobito ljudi koji su bili sa nama i koji su nas preljepo ugostili.

Pozdrav idem ja lječiti opekotine Confused

BVB
gogo6ak

PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 6:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da i ja kažem svoje dojmove.

Što se tiće zbora i glazbenika, sastavljen je od više raznih župa, a kakvo je stanje u bosni, pošto ima malo kršćana, teško ih je bilo okupiti, a još i teže s njima nešto kvalitetno uvježbati. Npr. Zbor mladih Varaždinske biskupije, prije nego je pjevao na susretu u Varaždinu, on je službeno djelovao 3 godine, a neslužbeno još i više. Tako da su bili jako uviježbani.

Malo sam dobio boje od sunca, ali ništa strašno, al sam zato dobio jedan žulj, jer sam cjelo vrijeme šetao. Rezultati šetnje (fotografije) budu vidljive na uskoro www.mladi-vz.com

Drugi dan sam bio u Banja Luci, i misu su animirali domaći mladi (potreseni od nesretnog slućuja, jer im je 2 dana ranije u prometnoj nesreći poginuo prijatelj i clan njihovog zbora (gitarista)) ali su zatražili od svih gostiju da daju 4 pjevaća pa da im se prikljuce. Misa je bila u katedrali i po prvi puta je misu iz katedrale prenosila Radio-Televizija Republike Srpske.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan s susretnom. Itak oni još uvijek lagano uče od nas.

P.S. Jedva sam našao mjesto gdje mogu podići svoju akreditaciju koju sam prethodno registrirao, a kad sam neke pitao gdje si mogu podići akreditaciju, onda su me pitali: "a šta je to?", a ni šatora s informacija nije bilo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.