HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 20:27. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva u korizmi - Križni put
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9. postaja: Isus pada treći puta pod križem
Jopica

Klanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te.
Jer si po svojem svetom križu otkupio svijet.

Kako tada dalje živjeti kada čovjek uvijek nanovo pada u svoj grijeh i bol je sve
jača, a mi sve slabiji?
Napušteni, sami sa tim jadom, kako ustati? Sa samoga dna ću ustati poput Tebe, neću tada znati zašto to činim, niti odakle mi snaga. Neka će me topla smirenost voditi da se suočim sa sobom, kada sve drugo blisko meni mine.
Tada kada neću znati zašto živim, a živim, tada ćeš u mome srcu trijumfirati najviše. Gubim sve, ali i tada znam: zauvijek si moj, jedini moj oslonac do kraja!
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se Gospodine!
* Smiluj nam se!

Molitva za milost ustrajnosti do kraja

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

10. postaja: Isusa svlače
anny

Isuse, svukli su s tebe odjeću tvoju i mislili kako su te do kraja ponizili. Eh, kako li se prevariše jer ne znadoše da poniziti ti možeš jedino sam sebe.
Isuse, mladi su danas često na "stupu" srama. Ako ne znaju strani jezik ne mogu dobiti posao, ako su informatički neobrazovani to je više nego da pisati ne znaju, ako ne nose markiranu odjeću nisu dostojni pojaviti se u društvu.Osramoćeni i poniženi često bivamo.
Molim te, Isuse, pošalji mladima Duha Jakosti i Razuma kako bi razlučili dobro od zla. Danas se teško nositi sa svime i mnogo mladih se skriva jer se boje "svlačenja". Isuse, pomogni nam svući lažnu masku i obući istinu. Danas je vojnika,koji bacaju kocku na svakom uglu. Daruj nam hrabrost kako bismo im se čista srca i vedra duha suprotstavili.
Hvala ti, Isuse, za sve mlade koji usprkos porugama kroče kroz "sramotu" i ne obaziru se. I ja želim tako ići, želim se osmjehom i molitvom suprotstaviti neprijateljima svojim.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 01 tra 2010, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

11. postaja: Isusa pribijaju na križ
fratar

I danas, preko 2000 godina nakon tvoga križnog puta, mi te i dalje pribijamo na križ. Iz dana u dan teškim čekićem udaramo zahrđale čavle u tvoje ruke i tvoje noge. Svojim te grijesima svaki dan iznova pribijamo na taj križ.
Pomozi nam da shvatimo veličinu tvoga križa, te odbacimo čekić i čavle i odlučimo više ne griješiti te punim srcem krenuti putem tvoje ljubavi i dobrote.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 01 tra 2010, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

12. postaja:Isus umire na križu
Magali

Koliko puta se zapitam ima li svjetla u tami. Da pao sam, malen sam. Bol je dosegla granicu i moja duša umire sa hladnim željezom. Probodeno je moje srce, guŠi me moja stvarnost....umirem od slabosti...I pitam se? Što, što mi preostaje do molitve?
Moja duša gubi se, tinja i gasi poput svijeće. Ima li još života za mene. Ima li nade? Život je usaho, postao je isprazan, ja sada samo osvrćem pogled prema nebu i tiho u šaptu govorim – Milost, milost molim...
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Felicita
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.