HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 20 lis 2019, 21:59. Pogledaj neodgovorene postove
Svibanj u molitvi Mariji i s Marijom
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: ensko
PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 17:23
PostNaslov : Svibanj u molitvi Mariji i s Marijom
Citiraj i odgovori

Mjesec svibanj posveæen je Blaženoj Djevici Mariji, pa æemo joj se uteæi molitvom otajstava svete krunice.
Neka Marija, naša majka, zagovara i štiti posebno mlade koji lutaju tražeæi cilj i smisao svoga života. Neka im pomogne rasti i napredovati u vjeri i ljubavi.

Vrijeme molitve u danu nije odreðeno i svi su pozivani da svakodnevno zastanu ovdje pri svom dolasku na forum i odvoje vrijeme za molitvu.

Svi koji æe moliti, neka kliknu 'hvala' na ovom postu, tako da znamo tko sve sudjeluje.

Svaki æemo dan izmoliti jednu deseticu Krunice uz koju æe biti stavljeno razmatranje (meditacija).

Zahvaljujmo našoj Majci za sve primljene milosti, kojih toliko èesto puta nismo ni svjesni...
Zahvaljujmo joj za Njeno djevièansko i majèinsko Srce koje pod posebnim djelovanjem Duha Svetoga uvijek prati djelo svog Sina te ide ususret svima koje On prihvaæa svojom neizmjernom ljubavlju.

Molimo za ovu našu forumašku zajednicu, da i dalje nastavimo zajedno hoditi na Putu koji je Istina i Život, da jedni drugima budemo oslonac, a ne kamen spoticanja, da se možemo zvati braæom i sestrama u punini te rijeèi, koji æe po Njenom zagovoru i Gospodnjom milošæu zadobiti èisto srce, srce koje je spremno opraštati i koje je spremno ljubiti... I tu ljubav i pokazati!
    Ostale nakane neka budu nakane vašeg srca...
Budimo ustrajni, a na tom putu molitve neka nas prati Marijin zagovor i Božji blagoslov!

Zadnja promjena: teta Jeja; sub 06 lip 2009, 7:38; ukupno mijenjano 1 put.

Svevišnji, dièni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, èvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: coldplayer, Jopica, Magali, LJUBIÈICA
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 17:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SUBOTA, 02.05.
prvo radosno otajstvo

Majko, rekla si svoje DA anðelu, nisi ustuknula, nisi pitala zašto, rekla si svoje DA i pustila da te vodi Duh Sveti na tvome putu. Bilo je možda teško, ali kroz svoj prihvat odgovornosti potvrdila si koliko si snažna kao osoba.

Gospodine podaj i nama snage da Ti kažemo da, da prihvatimo naš put i križ koji nam je namjenjen. Dopusti nam da se vodimo za onim dobrim i uoèavamo svjetlo, uoèavamo da svojim djelovanjem kao vjernici, kao Božja djeca možemo uèiniti mnogo. Gospodine, daj da Te prihvatimo i spoznamo kako je lijepo biti u Tvom oèinskom zagrljaju.

Oèe naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti meðu ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, po Duhu Svetom zaèela
Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grješnike sada i na èasu smrti naše.
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, saèuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveæa potreba tvojega milosrða.

NEDJELJA, 03.05.
drugo radosno otajstvo

Marijo, veæ si pohodom dragoj prijateljici, poèela svojim primjerom navještati Isusov lik i djelo. Iako toga nisi bila svjesna, samom prisutnošæu podno tvoga srca, Elizabeta je radosno progovorila i postala dionik prisutnosti svoga Spasitelja te Marijine posebnosti i svetosti.

Gospodine, iako smo ocrnjeni ljagom istoènog grijeha, mi nosimo to svjetlo Isusova lika u svom životu i primamo moguænost našim krštenjem za djelovanjem po Tvojem planu. Mi smo ti koji se moramo truditi biti ''sveti'', i svojim životom raditi na svetosti, jer sveci su takoðer bili obièni ljudi koji su svojim djelovanjem i služenjem Tvojoj rijeèi postali trajni dionici Tvoga vjeènoga doma. Mi moramo biti ''sveti'' i ostaviti taj znak svojim buduæim naraštajima.

Oèe naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti meðu ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, saèuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveæa potreba tvojega milosrða.

PONEDJELJAK, 04.05.
treæe radosno otajstvo

Djevice, bila si prognana, zajedno sa zaruènikom odbijena, ali ipak si na najodbaèenijem, najsiromašnijem mjestu rodila nam Spasitelja. Svjedoci su ti bili pastiri i životinje koji nisu gledali kakvi ste, nego što sjaji u vašem srcu. Na Tvome licu nije bilo boli, sve To si nosila hrabro i kada si primila Spasitelja u svoje naruèje, znala si da je to tek poèetak, poèetak milosti.

Slava Gospodine, što si nam poslao svoga Sina, slava Njemu na nebesima. Radujmo se svakim danom što si nam pružio da, iako ponekad odbaèeni, umorni, tužni, naðemo svoje mjesto u Tvome naruèju i budemo mala djeca, nevini, a potpuni. Gospodine, hvala Ti što nas uvijek primaš, bez obzira na naše odijelo, porijeklo, status. Hvala Ti što ne radiš razlike, nego nam daješ ono po èemu smo zaslužili biti Tvoja djeca. Gospodine hvala Ti što nas tješiš i daješ nam novu nadu èak i kad padnemo. Uvijek nas prati svojim korakom, svojom nevidljivom sjenom, da se osjeæamo sigurno i da se ne bojimo hodati grbavim i prašnjavim putem.

Oèe naš ...

koga si Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 05.05.
èetvrto radosno otajstvo

Èetrdeseti dan, pohodila si hram Oca nebeskoga. Dala si svoga Sina u ruke Šimuna, starca koji je svojim proroštvom nagovijestio patnju koju æeš podnositi kada Jaganac bude prinesen, žrtvovan. Maè kojeg æeš osjetiti, maè je kojeg nikada niti jedna majka neæe osjetiti jer dijete koje si tada prinijela, blagoslovila, je dijete koje je postao Spasitelj svijeta, umro radi spasenja svih duša. Hvala Ti majko što si tada u tom trenutku bila majka sviju, hvala ti što si to i danas.

Gospodine, slave koju smo dobili proroštvom i prikazanjem Isusovim, neka uvijek budemo prisebni. Neka toga maèa i tih rana budemo svjedoci. Sjetimo se da mi ranjavamo svakoga dana Isusa, ali istoga dana mi smo ti koji ga trebamo slaviti. Jer on je dao svoj život za nas, on je put, uskrsnuæe i život. Zato hodajmo Njegovim stazama, svjedoèimo za Istinu jer Istina Gospodin.

Oèe naš ...

koga si Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 06.05.
peto radosno otajstvo

Majko, veæ tada u tom trenutku kada si našla svoga Sina u domu Oca svoga kako propovijeda, veæ tada je on èinio èuda. Znala si da ga ne možeš držati pored sebe, da On mora iæi dalje, širiti rijeèi života vjeènoga. Tada je On bio siguran, siguran da se nalazi na pravom mjestu, iako je bio dijete. Veæ tada je on svjedoèio da kraljevstvo Njegovo nije od ovoga svijeta i da budemo spremni, spremni za ono što dolazi.

Iako se teško rastati od obiteljskog doma, od onog gdje nalazimo zaštitu, naša prava obitelj uvijek i zauvijek treba biti Gospodin. Mi smo ti koji trebamo naæi uvijek svoj put k njemu. Mi smo ti koji se ne trebamo bojati svjedoèiti Rijeèi koje nam je Isus donio. Mi smo ti koji se sada, upravo u ovom trenutku trebamo spremiti za ono što slijedi, jer dan kada æe se suditi može biti veæ sutra. Živimo sada, ovdje u ovom trenutku i podajmo mu slavu, podajmo mu njegovu baštinu. Neka naše duše budu isprepletene tajnom Njegova spasenja i spremne na baštinjenje života vjeènoga.

Oèe naš ...

Koga si Djevice u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: LJUBIÈICA, klara
Magali
mod team

PostanoPostano: et 07 svi 2009, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas ponovno imamo radosna otajstva krunice.
Molimo zajedno za sve iskazane nakane.
Mir vama...u molitvi zajedno...
_____

ÈETVRTAK, 07.05.
prvo radosno otajstvo

Majko, rekla si svoje DA anðelu, nisi ustuknula, nisi pitala zašto, rekla si svoje DA i pustila da te vodi Duh Sveti na tvome putu. Bilo je možda teško, ali kroz svoj prihvat odgovornosti potvrdila si koliko si snažna kao osoba.

Gospodine podaj i nama snage da Ti kažemo da, da prihvatimo naš put i križ koji nam je namjenjen. Dopusti nam da se vodimo za onim dobrim i uoèavamo svjetlo, uoèavamo da svojim djelovanjem kao vjernici, kao Božja djeca možemo uèiniti mnogo. Gospodine, daj da Te prihvatimo i spoznamo kako je lijepo biti u Tvom oèinskom zagrljaju.

Oèe naš ...

koga si Djevice, po Duhu Svetom zaèela
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 08.05.
drugo radosno otajstvo

Marijo, veæ si pohodom dragoj prijateljici, poèela svojim primjerom navještati Isusov lik i djelo. Iako toga nisi bila svjesna, samom prisutnošæu podno tvoga srca, Elizabeta je radosno progovorila i postala dionik prisutnosti svoga Spasitelja te Marijine posebnosti i svetosti.

Gospodine, iako smo ocrnjeni ljagom istoènog grijeha, mi nosimo to svjetlo Isusova lika u svom životu i primamo moguænost našim krštenjem za djelovanjem po Tvojem planu. Mi smo ti koji se moramo truditi biti ''sveti'', i svojim životom raditi na svetosti, jer sveci su takoðer bili obièni ljudi koji su svojim djelovanjem i služenjem Tvojoj rijeèi postali trajni dionici Tvoga vjeènoga doma. Mi moramo biti ''sveti'' i ostaviti taj znak svojim buduæim naraštajima.

Oèe naš ...

koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 09.05.
treæe radosno otajstvo

Djevice, bila si prognana, zajedno sa zaruènikom odbijena, ali ipak si na najodbaèenijem, najsiromašnijem mjestu rodila nam Spasitelja. Svjedoci su ti bili pastiri i životinje koji nisu gledali kakvi ste, nego što sjaji u vašem srcu. Na Tvome licu nije bilo boli, sve To si nosila hrabro i kada si primila Spasitelja u svoje naruèje, znala si da je to tek poèetak, poèetak milosti.

Slava Gospodine, što si nam poslao svoga Sina, slava Njemu na nebesima. Radujmo se svakim danom što si nam pružio da, iako ponekad odbaèeni, umorni, tužni, naðemo svoje mjesto u Tvome naruèju i budemo mala djeca, nevini, a potpuni. Gospodine, hvala Ti što nas uvijek primaš, bez obzira na naše odijelo, porijeklo, status. Hvala Ti što ne radiš razlike, nego nam daješ ono po èemu smo zaslužili biti Tvoja djeca. Gospodine hvala Ti što nas tješiš i daješ nam novu nadu èak i kad padnemo. Uvijek nas prati svojim korakom, svojom nevidljivom sjenom, da se osjeæamo sigurno i da se ne bojimo hodati grbavim i prašnjavim putem.

Oèe naš ...

koga si Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 10.05.
èetvrto radosno otajstvo

Èetrdeseti dan, pohodila si hram Oca nebeskoga. Dala si svoga Sina u ruke Šimuna, starca koji je svojim proroštvom nagovijestio patnju koju æeš podnositi kada Jaganac bude prinesen, žrtvovan. Maè kojeg æeš osjetiti, maè je kojeg nikada niti jedna majka neæe osjetiti jer dijete koje si tada prinijela, blagoslovila, je dijete koje je postao Spasitelj svijeta, umro radi spasenja svih duša. Hvala Ti majko što si tada u tom trenutku bila majka sviju, hvala ti što si to i danas.

Gospodine, slave koju smo dobili proroštvom i prikazanjem Isusovim, neka uvijek budemo prisebni. Neka toga maèa i tih rana budemo svjedoci. Sjetimo se da mi ranjavamo svakoga dana Isusa, ali istoga dana mi smo ti koji ga trebamo slaviti. Jer on je dao svoj život za nas, on je put, uskrsnuæe i život. Zato hodajmo Njegovim stazama, svjedoèimo za Istinu jer Istina Gospodin.

Oèe naš ...

koga si Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 11.05.
peto radosno otajstvo

Majko, veæ tada u tom trenutku kada si našla svoga Sina u domu Oca svoga kako propovijeda, veæ tada je on èinio èuda. Znala si da ga ne možeš držati pored sebe, da On mora iæi dalje, širiti rijeèi života vjeènoga. Tada je On bio siguran, siguran da se nalazi na pravom mjestu, iako je bio dijete. Veæ tada je on svjedoèio da kraljevstvo Njegovo nije od ovoga svijeta i da budemo spremni, spremni za ono što dolazi.

Iako se teško rastati od obiteljskog doma, od onog gdje nalazimo zaštitu, naša prava obitelj uvijek i zauvijek treba biti Gospodin. Mi smo ti koji trebamo naæi uvijek svoj put k njemu. Mi smo ti koji se ne trebamo bojati svjedoèiti Rijeèi koje nam je Isus donio. Mi smo ti koji se sada, upravo u ovom trenutku trebamo spremiti za ono što slijedi, jer dan kada æe se suditi može biti veæ sutra. Živimo sada, ovdje u ovom trenutku i podajmo mu slavu, podajmo mu njegovu baštinu. Neka naše duše budu isprepletene tajnom Njegova spasenja i spremne na baštinjenje života vjeènoga.

Oèe naš ...

Koga si Djevice u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas molimo slavna otajstva krunice.

UTORAK, 12.05.
prvo slavno otajstvo

Marijo, tvoj sin je usksnuo od mrtvih. Dao nam je novi život, dao nam je snagu da nastavimo dalje. Svojom objavom anðeo navješæuje radosnu vijest o Isusovom uskrsnuæu pozivajuæi da vjerujemo i da ga ne tražimo meðu mrtvima, nego meðu živima. Bitna je stvar da anðeo govori Mariji Magdaleni i uèenicima da se ne boje, jer On živi. Život je pobijedila smrt.

I mi vjernici moramo iæi za tim pozivom. Ne smijemo se bojati hodati. Ne smijemo hodati u tami nego na svjetlu. Isus je uskrsnuo i otkupio nas svojom smrti na križu. On živi sada, ali živjet æe zauvijek. Biti nam naš prijatelj kada nikoga neæe biti. Biti æe kao naša sjena i nevidljiva utjeha. On, koji je svladao tamu i donio svjetlo.

Oèe naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 13.05.
drugo slavno otajstvo

Nakon uskrsnuæa, Isus se ukazuje uèenicima. Govori im o stvarima o kojima ih je nauèio. Podsjeæa ih na zakone koji su zapisani u njihovim srcima. Oni su svjedoèili o prispodobama, o velikim djelima koje je on uèinio. Ujedno ih je ohrabrio da se moraju odvažiti krenuti u svijet i govoriti, govoriti o najsavršenijoj Ljubavi, o Ljubavi kojom smo svi ljubljeni.

Budimo i mi kao uèenici, spremni prihvatiti rijeèi koji su zapisane u knjizi života, uèimo se svakoga dana od njih i darujmo tu spoznaju drugima. Budimo svjesni Isusovog uzašaæa na nebo i rijeèi koje nas je nauèio. Uèimo se razumijeti te rijeèi i živjeti po njima.

Oèe naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

ÈETVRTAK, 14.05.
treæe slavno otajstvo

Na dan Pedesetnice, uèenici su primili Duha Svetoga i njegove darove. Primili su najèišæu ljubav koja je darovana poslije Sina. Primili su treæu Božansku osobu i poèeli govoriti razlièitim jezicima. Tada su primili darove koje mi primamo utvrðenim sakramentom Svete Potvrde. Možda tada u tom trenutku nisu znali koji su ti darovi, ali to je bio dan, kada je još jednom promjenjen njihov život, ali i dan kada su stekli novu odgovornost.

Mi darove Duha Svetoga primamo sakramentom Svete Potvrde. Ali ne samo tada, mi te darove primamo svakoga dana iako ih možda nismo ni svjesni. No trebamo se uèiti spoznati naše talenate i uèiniti ih oruðjem za rad po Kristovim rijeèima. Da, trebamo preuzeti i odgovornost koja nam je dana i svjesno èiniti sve kako te talente ne bi zadržali za sebe, nego ih na nesebièan, individualan dan darovati drugima, kako bi i oni spoznali Njegovu velièinu i slavu. Mi imamo dare, ali i odgovornost...Neka svaki naš primljeni dar, bude samo na Njegovu slavu. Ne trebamo èiniti èuda, jer možda su neki od darova samo naèin pomoæu kojeg mi možemo darovati srce.

Oèe naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 15.05.
èetvrto slavno otajstvo

Marijo, Ti nisi imala grijeha, tvoje tijelo i tvoja duša su bili èisti i ostali su èisti nakon tvoje smrti. Zbog toga si kao najsvetija meðu svim ljudima bila uzdignuta na Nebesko kraljevstvo kako bi bila poticaj i zagovor svima koji hodaju ovom zemljom. Ti si Marijo postala Kraljicom nad kraljicama, kako bi postala svjetlo i pokazala put nama do Krista.

Djevice, svojim životom i uzašaæem si potvrdila da svi trebamo težiti svetosti. Svi trebamo sjajiti kao zvijezde. Trebamo se truditi kako bi bili bliže tvojem liku, a po njemu Tvome Sinu, jer Ti si kao zaštita i zagovor velika pomoænica u našem duhovnom rastu. Budimo blizu i molimo Te, jer svaka molitva koja je prikazana Tebi, Tebi koja si najbliža svome Sinu, može biti uslišana po Tvojoj svetosti.

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 16.05.
peto slavno otajstvo

Bila si Isusova Majka, okrunjena na nebu po svojoj milosti. Zbog svoje iznimne snage i ufanja postala si majka nad majkama, majka sviju nas na zemlji. Tebe su okrunili da se boriš i na nebu i to za spas duša, da se boriš protiv zla. Darovana ti je moæ da kao svete Majka privodiš malene k Ocu i Sinu.

Molimo Te Majko, da naše duše otvoriš svojoj milosti, da vjerujemo u Tvoje milosrðe i Tvoju zaštitu. Molimo Te da nam pokazuješ kako razaznati dobro od zla i kako slijediti dobro, a boriti se protiv zla. Mi smo ti koji sada, u ovom trenu trebamo èiniti sve kako bi primljenim darovima, pokušali voditi borbu protiv svih loših sila i zabluda koje nas okružuju. Mi smo ti koji u tom svjetovnom svjetu moramo naæi pravi smisao, ali taj jedini i pravi smisao je On sam. Budimo hrabri svjedoci Nebeskog kraljevstva. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: klara
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 17 svi 2009, 6:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I slijedeæih pet dana razmatramo slavna otajstva zauzimajuæi se za obnovu u Kristu - da svi doðu Isusu, posvete se i predaju Isusu i njegovoj Majci.

NEDJELJA, 13.05.
prvo slavno otajstvo

Marijo, tvoj sin je usksnuo od mrtvih. Dao nam je novi život, dao nam je snagu da nastavimo dalje. Svojom objavom anðeo navješæuje radosnu vijest o Isusovom uskrsnuæu pozivajuæi da vjerujemo i da ga ne tražimo meðu mrtvima, nego meðu živima. Bitna je stvar da anðeo govori Mariji Magdaleni i uèenicima da se ne boje, jer On živi. Život je pobijedila smrt.

I mi vjernici moramo iæi za tim pozivom. Ne smijemo se bojati hodati. Ne smijemo hodati u tami nego na svjetlu. Isus je uskrsnuo i otkupio nas svojom smrti na križu. On živi sada, ali živjet æe zauvijek. Biti nam naš prijatelj kada nikoga neæe biti. Biti æe kao naša sjena i nevidljiva utjeha. On, koji je svladao tamu i donio svjetlo.

Oèe naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 18.05.
drugo slavno otajstvo

Nakon uskrsnuæa, Isus se ukazuje uèenicima. Govori im o stvarima o kojima ih je nauèio. Podsjeæa ih na zakone koji su zapisani u njihovim srcima. Oni su svjedoèili o prispodobama, o velikim djelima koje je on uèinio. Ujedno ih je ohrabrio da se moraju odvažiti krenuti u svijet i govoriti, govoriti o najsavršenijoj Ljubavi, o Ljubavi kojom smo svi ljubljeni.

Budimo i mi kao uèenici, spremni prihvatiti rijeèi koji su zapisane u knjizi života, uèimo se svakoga dana od njih i darujmo tu spoznaju drugima. Budimo svjesni Isusovog uzašaæa na nebo i rijeèi koje nas je nauèio. Uèimo se razumijeti te rijeèi i živjeti po njima.

Oèe naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 19.05.
treæe slavno otajstvo

Na dan Pedesetnice, uèenici su primili Duha Svetoga i njegove darove. Primili su najèišæu ljubav koja je darovana poslije Sina. Primili su treæu Božansku osobu i poèeli govoriti razlièitim jezicima. Tada su primili darove koje mi primamo utvrðenim sakramentom Svete Potvrde. Možda tada u tom trenutku nisu znali koji su ti darovi, ali to je bio dan, kada je još jednom promjenjen njihov život, ali i dan kada su stekli novu odgovornost.

Mi darove Duha Svetoga primamo sakramentom Svete Potvrde. Ali ne samo tada, mi te darove primamo svakoga dana iako ih možda nismo ni svjesni. No trebamo se uèiti spoznati naše talenate i uèiniti ih oruðjem za rad po Kristovim rijeèima. Da, trebamo preuzeti i odgovornost koja nam je dana i svjesno èiniti sve kako te talente ne bi zadržali za sebe, nego ih na nesebièan, individualan dan darovati drugima, kako bi i oni spoznali Njegovu velièinu i slavu. Mi imamo dare, ali i odgovornost...Neka svaki naš primljeni dar, bude samo na Njegovu slavu. Ne trebamo èiniti èuda, jer možda su neki od darova samo naèin pomoæu kojeg mi možemo darovati srce.

Oèe naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 20.05.
èetvrto slavno otajstvo

Marijo, Ti nisi imala grijeha, tvoje tijelo i tvoja duša su bili èisti i ostali su èisti nakon tvoje smrti. Zbog toga si kao najsvetija meðu svim ljudima bila uzdignuta na Nebesko kraljevstvo kako bi bila poticaj i zagovor svima koji hodaju ovom zemljom. Ti si Marijo postala Kraljicom nad kraljicama, kako bi postala svjetlo i pokazala put nama do Krista.

Djevice, svojim životom i uzašaæem si potvrdila da svi trebamo težiti svetosti. Svi trebamo sjajiti kao zvijezde. Trebamo se truditi kako bi bili bliže tvojem liku, a po njemu Tvome Sinu, jer Ti si kao zaštita i zagovor velika pomoænica u našem duhovnom rastu. Budimo blizu i molimo Te, jer svaka molitva koja je prikazana Tebi, Tebi koja si najbliža svome Sinu, može biti uslišana po Tvojoj svetosti.

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

ÈETVRTAK, 21.05.
peto slavno otajstvo

Bila si Isusova Majka, okrunjena na nebu po svojoj milosti. Zbog svoje iznimne snage i ufanja postala si majka nad majkama, majka sviju nas na zemlji. Tebe su okrunili da se boriš i na nebu i to za spas duša, da se boriš protiv zla. Darovana ti je moæ da kao svete Majka privodiš malene k Ocu i Sinu.

Molimo Te Majko, da naše duše otvoriš svojoj milosti, da vjerujemo u Tvoje milosrðe i Tvoju zaštitu. Molimo Te da nam pokazuješ kako razaznati dobro od zla i kako slijediti dobro, a boriti se protiv zla. Mi smo ti koji sada, u ovom trenu trebamo èiniti sve kako bi primljenim darovima, pokušali voditi borbu protiv svih loših sila i zabluda koje nas okružuju. Mi smo ti koji u tom svjetovnom svjetu moramo naæi pravi smisao, ali taj jedini i pravi smisao je On sam. Budimo hrabri svjedoci Nebeskog kraljevstva. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 22 svi 2009, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas kreæemo s OTAJSTVIMA SVJETLA.
Ova nam otajstva, poizišla iz pera blagopokojnog pape Ivana Pavla II. na poèetku 25. godine svoga pontifikata, pokazuju Isusa koji je poslan ljudima, Boga koji postaje u svemu slièan èovjeku, osim u grijehu. Pokazuju ljubljenog Sina, kojeg æe Otac na poèetku njegovog spasiteljskog djela predstaviti na Jordanu.
Neka nas zajednièka molitva slijedeæih dana nadahnjuje da puni ljubavi nastavimo djela koja je On zapoèeo: post, molitvu, propovijedanje i svjedoèenje Evanðelja, raèunajuæi uvijek na Njegovu ljubav i ljubav Njegove Majke, koja se oèitovala kako u Kani galilejskoj tako i u dvorani Posljednje veèere.
Neka nas otajstva svjetla uvedu u našu misiju, u naše poslanje, da se oduševimo za Isusa, a onda da živimo i ustrajemo na Njegovu putu.

---------------

PETAK, 22.05.
prvo otajstvo svjetla

Voda rijeke Jordan, snagom Kristova Krštenja teèe - izlila se i izlijeva se na sve nas, krštene u Njegovo Ime, i uvijek æe se izlijevati, dok god bude onih koji žele slijediti Isusa. Krštenje Isusovo, izvor je moga i tvoga krštenja. Izvor Novoga Života - Života u izobilju. Izvor Novoga roðenja - krštenje Duhom Svetim. Po Isusu smo i mi svi postali, zamisli èasti i velièine, ljubljeni sinovi i kæeri - miljenici Božji.

Isus koji je postao slièan meni, želi s tom sliènošæu biti i u mojoj blizini. On je to uèinio svojim krštenjem, na Jordanu. Èinom prihvaæanja, Isus je i mene prihvatio; obukao me u haljinu spasenja, podario mi je vjeèni život. Ocu je On sve bio, Sin Jedinac, kojeg je dao iz ljubavi prema meni, iz ljubavi prema svim ljudima. Darovao mi je taj dar s neba, jer me voli!

Oèe naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 23.05.
drugo otajstvo svjetla

Isus, sama Radosna vijest-Evanðelje, na jednom radosnom ljudskom veselju, na svadbi u Kani Galilejskoj, kada, meðutim, nasta muèna situacija za domaæina, nestalo je vina, žalost pretvara u radost svojom Božanskom moæi. To se dogaða, na posredovanje njegove Majke Marije koja reèe poslužiteljima: Što god vam rekne uèinite.

Njegovo vrijeme još nije došlo! No, njegova prisutnost je nazoèna meðu nama, ona je u nama. Èovjek današnjice oèekuje èuda, vidljive znakove vremena, kako bi neèemu ili nekomu povjerovao. Isusova majka nam je pokazala, da èovjekova èvrsta vjera može, i èini èuda.
Danas i meni želi reæi. Sve što mi je potrebno jest vjera, poslušnost i ljubav prema onome koga danas želim sebi i drugima navijestiti. Dovoljan je moj izgovoreni: Neka mi bude, da postanem dionikom te stvarnosti.

Oèe naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 24.05.
treæe otajstvo svjetla

Uvijek èovjek postavlja pitanje: zašto? Ta evo, jedini koji je uvijek jasan je naš Isus Krist. Trebamo se obratiti, pošto mi ljudi to rijetko možemo odjednom, Bog nam daje priliku da se dok smo živi, obraæamo i vjerujemo Evanðelju, Radosnoj vijesti, jer, približilo se, ni manje ni više, nego sam Bog i Njegovo kraljevstvo.

Èovjek èesto puta zna zatajiti. Zaboravlja da je stvoren od praha. No, u isto vrijeme postaje svjestan da je stvoren od Boga, na njegovu sliku, sliku božanskoga. Ovime èovjek dolazi do zakljuèka da nije samo èovjek, èovjek od praha; postaje živim svjedokom, da je on Božja duša, duša stvorena ne samo za prolazne stvari, nego duša koja je pozvana na više: na svetost!
I danas nas Gospodin poziva poticajnim rijeèima: Budite sveti kao što je svet vaš Otac koji je na nebesima.

Oèe naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraæenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 25.05.
èetvrto otajstvo svjetla

Novost u glasu iz oblaka, u objavi iz oblaka, naspram onoga na krštenju jeste: Slušajte ga! Isus se apostolima pokazao u slavi: lice mu kao sunce sja, a haljine bijele kao svjetlost. Ako se i mi želimo preobraziti, ako želimo biti svjetlo, ako i mi želimo biti u društvu i drugih miljenika Božjih, kao Isus sa Mojsijem i Ilijom, onda, slušajmo ga.

Na mjesto Petra, Jakova i Ivana, danas i mene i tebe Isus želi povesti na visoku goru. Želi da postanemo svjedocima njegova preobraženja – svjedocima Istine i Ljubavi, koju budi u nama. Stojimo zapanjeni pred likom Isusa, u tišini noæi šutimo i osluškujemo Oèeve rijeèi, koje nas èine bližima njegovom Sinu: Ovo je Sin moj, Ljubimac! Njega slušajte!

Oèe naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 26.05.
peto otajstvo svjetla

A što nam nije darovao? Èak i sebe kao hranu, pod prilikama kruha i vina, u svetoj prièesti, da bismo imali snage u ovoj suznoj dolini, i sigurno stigli po euharistijsko-vazmenom Otajstvu koje ovdje na zemlji slavimo, do vjeène Euharistije - Gozbe Ljubavi, Gozbe zahvalnosti, Gozbe radosti, vjeène Gozbe. A što znaèi, vjeèno spasenje.

Ustanovljenjem euharistije, s Isusom smo postali zajednica koja moli; Crkva, sazidana na kamenu temeljcu, po kojem se spašavamo. Njegovo tijelo i krv, nama postade hranom za vjeèni život, život s Ocem po Njemu. Gledaj ga i ti sada širokim pogledom, pogledom ljubavi, poniznosti koja æe cijelo tvoje biæe, svojom prisutnošæu prožeti. Postat æeš komadiæ u vjeènom mozaiku njegove ljubavi

Oèe naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 27 svi 2009, 19:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas imamo ponovno OTAJSTVA SVJETLA s drugim meditacijama.
Molite do kraja svibnja u ovom Marijanskom mjesecu, posebno na Marijin zagovor. Molitve mogu biti uslišane, pogotovo kada imamo Mariju kao zaštitnicu.
Približavamo se i blagdanu Duhova. Spomenimo se i u ovim otajstvima darovima koje primamo i sjetimo se kako nam je Isus pokazao put koji vodi do Kraljevstva Nebeskog. Spoznajmo da samo u poniznosti, pokori i uz Njegovu pomoæ možemo svladati naše svakodnevne borbe i doživjeti potpunu sreæu i život vjeèni.

---------------

SRIJEDA, 27.05.
prvo otajstvo svjetla

Isus je došao na Jordan ponizna srca, znajuæi da se tamo treba dogoditi nešto veliko. Prišao je Ivanu Kristitelju, koji je vidjevši tko stoji pred njim rekao da nije dostojan da on Isusa Krista krsti. Ali Isus je znao da se treba izvršiti Zakon. Primivši krist vodom, dogodilo se èudo. Duh Sveti sišao je s nebesa i nadvio se nad Isusom. Tada u tom trenutku Otac je priznao svoga Sina.

Kao što je Isus bio ponizan, znao je puteve kojima treba iæi, puštao ga je da ga vodi Njegov otac. Tako i mi trebamo pustiti da nas Otac vodi kako bismo primili krst, kako bismo poslije krštenja i brisanja Istoènog grijeha primili krst Duha Svetog koji nam daje darove i odgovornosti. Budimo stoga otvorena srca. Molimo se za svakodnevnu ustrajnost da ne gubimo nadu nego izgraðujemo s primljenim darovim svoj život, ali i život drugih tako da im darujemo to što mi primamo.

Oèe naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

ÈETVRTAK, 28.05.
drugo otajstvo svjetla

Isus je tada uèinio prvo èudo. Pretvorio je vodu u vino na osnovi molitve svoje drage Majke. Time je on uèino ne samo jedno èudo. Uèinio je èudo da uèenici i sudionici svadbe povjeruju u Njega i Njegovo poslanje na zemlji. Ovim èinom objavio je svoju slavu.

Mi smo ti koji trebamo vjerovati. I to ne vjerovati samo u èuda jer i sama vjera je èudo.
Mi trebamo biti svjesni da je Isus èinio èuda. Veæ samim svojim roðenjem, On je postao èudo. To je i bit vjere, da vjerujemo u ono što možda ne vidimo, ne poznajemo. Molimo Te Majko da nam u toj vjeri uvijek budeš potpora, te da nam ukazuješ na èuda koja svakodnevno doživljavamo. Bože molimo te da budemo svjesni tih malih èuda koje nam èiniš.

Oèe naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 29.05.
treæe otajstvo svjetla

Isus nam je svojim rijeèima navijestio ono što dolazi i postanak Kraljevstva nebeskog. Pozvao nas je na obraæenje koje mora biti sada i odmah. Pokazao nam je put kojim trebamo iæi kako bi dosegli Kraljevstvo Nebesko i obeæao nam je da tko hoda s njim, imati æe život vjeèni.

Budimo uvijek svjesni Isusovih rijeèi, Isusovog poziva i zapovijedi, njegove poruke. Pokušajmo da je svaki novi dan u našem životu jedno novo obraæenje na bolje. Svaki dan uèinimo nešto što æe nas približiti Kraljevstvu nebeskom. Bože molimo te za te milosne trenutke našeg obraæenja k Tebi. Molimo Te za snagu u teškim trenutcima i hrabrost da ne okreæemo leða. Molimo te Gospodine...

Oèe naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraæenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 30.05.
èetvrto otajstvo svjetla

Isus se na gori Tabor preobrazio, pokazao je milim uèenicima svoje pravo lice, svoju svjetlot, svoju velièinu. Tada u tom trenutku Otac je ponovno potvrdio Isusa za svog sina i obzanio je uèenicima da je u Isusu sva milina. Iako su se uèenici bojali, nakon Isusovog poziva shvatili su što im Isus govori.

Slava je sva u Isusu Kristu, u Njegovom licu, srcu, Njegovim pruženim rukama kojima nas doziva da mu doðemo. Stalno nas zove. Mi smo ti koji trebamo èuti taj poziv. Nikada nije kasno, ali nikada ne znamo kada æe stiæi smrtni èas. Sada, sada èujmo što nam Isus govori. Sada, sada se približimo Njegovoj slavi jer jedino u Njemu poèiva naš spas. Marijo, moli za nas da èujemo što trebamo èuti, vidimo što trebamo vidjeti, osjeæamo što trebamo osjetiti. I sve to za Isusa.

Oèe naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 31.05.
peto otajstvo svjetla

Na dan Posljednje veèere, Isus je ustanovio euharistiju. Ustanovio je sakrament kojim nas okuplja oko svoga stola, uvijek i zauvijek. Dao nam je priliku da se stopimo s Njegovim tijelom i krvlju, da budemo dio Njegove muke, kojom nas je otkupio. Dao nam je moguænost da ga slavimo u ovom sakramentu. Pružio nam je predivnu radost ponovnog sjedinjenja s Njim.

Oèe molimo te da nas ponovno vraæaš u svoj dom, da blagujemo posljednju veèeru i prekrasnu gozbu slave Gospodnje. Oèe sjeti se svih onih koji nemaju obièaj iæi na svetu misu i blagovati. Molimo te i za one koji ne primaju prièest da smognu snage pomiriti se s Tobom. Molimo Te da dostojno slavimo sakrament koji nam je Isus darovao kako bismo imali veæu priliku biti dionicima Isusove slave.

Oèe naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.