HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 12 stu 2019, 19:41. Pogledaj neodgovorene postove
Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 10:38
PostNaslov : Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Citiraj i odgovori

vjerujem da pratite Å”to se ovih dana dogaĆ°a na filozofskom fakultetu.
vaŔe miŔljenje?
Može li netko reƦi malo viÅ”e o tome Å”to zapravo traže studenti. Koliko sam ja skužio oni traže mnogo toga... tuže se na cijenu studiranja, bolonjski proces......

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 11:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da samo na filozofskom...na svim sveuĆØiliÅ”tima Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Podrzavam na neki naĆØin ovaj prosvjed iako ni jedan od mojih fakseva nije u njemu...
mi smo se isto jednom tak pobunili peticijom i tribinama al bas nismo nista postigli...
no totalno mi je nelogicno (i mi se pokusavamo boriti nekak) da se daljnji nastavak studija tkz. magisterij mora plaƦati, a prema bolonji i cijelom sustavu to tak i ne bi trebalo bit...
puno je tu toga za pricati i diskutirati...
al opet kad treba neŔto konkretno odraditi jako malo studenata je zainteresirano...Sad

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ukratko, studenti traže moguƦnost za besplatnim obrazovanjem i na diplomskom studiju. Reakcija studenata se javila kao otpor uvoĆ°enju plaƦanja diplomskog studija za sve studente...

Ja podržavam akciju, kako je i moj fakultet ukljuĆØen, pratim Å”ta se dogaĆ°a... Fascinantno je kako su studenti iz viÅ”e gradova i fakulteta složni u svojim zahtjevima, svi ukljuĆØeni su prihvatili isti kodeks ponaÅ”anja (maksimalno korektan) Very Happy Istina je da nisu svi studenti sa ukljuĆØenih fakulteta angažirani, ali mnogo njih jest, a ukljuĆØuje ih se sve viÅ”e i viÅ”e (ni ja nisam dosad bila aktivna, al od sutra sam na plenumima i ostalim dogaĆ°anjima na faxu Smile )

studenti iz zg i ri su pokrenili i blogove, a takoĆ°er i grupe na facebooku, koji prate i najavljuju daljnja dogaĆ°anja, pa koga zanima... Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da jedni na druge prebacuju lopticu... tko ubire novac sveuĆØiliÅ”ta ili ministarstvo. Studenti su se hrabro odvažili iako znaju da mogu i izgubit "bitku". Samo mi je žao za odgodu predavanja.
Nakupilo se ipak dosta toga.
Koliko znam moje Pulsko sveuĆØiliÅ”te je jedino koje ne Å”trajka, barem ne joÅ”.

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Broj dolazaka u NSB se od Ŕtrajka nije promijenio.
Å to se tiƦe Å”tajka mislim da Ʀe uskoro i profesori i svi u viskom Å”kolstvu u Å”tajk jer nam plaƦe koje su i ovako male smanjuju.
Tako Ʀemo imati da jedni radi plaĆØanja a drugi radi plaĆØa.
Smile

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 2:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Studenti koji blokiraju fakultete imaju samo jedan cilj: besplatno obrazovanje za sve.

Nemam svoje miÅ”ljenje oko toga treba li obrazovanje biti besplatno ili ne. Pobornici sustava sa plaƦanjem i sustava bez plaƦanja imaju svoje argumente.

Smatram da u hrvatskom obrazovnom sustavu postoji puno veƦi problem od ovoga, a to je drastiĆØan pad kvalitete. Zbog toga nisam zadovoljan Å”to ovi studenti o tome uopƦe ne govore i zapravo ih nije briga za to, nego samo ponavljaju ovaj jedan cilj.

Ipak, zadovoljan sam Å”to su se studenti ipak uspjeli diguti oko neĆØega, i vidim ovo kao priliku da se preko njih, ili radi njih, poboljÅ”a situaciju i po pitaju kvalitete. Radi toga svakodnevno sudjelujem na plenumima i nastojim govoriti o tim problemima.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac,slažem se u skoro u svemu s tobom..

cijeli obrazovni sustav jednostavno ne valja,
svi noviteti koji se unose u sustav dolaze na vrat,na nos Rolling Eyes

a kaj se tiĆØe plaƦanja-žalosno je da za viÅ”i stupanj obrazovanja,moraÅ” osvojit na lotu...žalosno je da godina doktorata doĆ°e do 100 000 kn na nekim fakultetima,..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apsolutno se slažem da obrazovanje treba biti besplatno. Na kraju krajeva ionako ga veƦ plaƦamo preko poreza Smile
a Å”to se tiĆØe prosvjeda....mislim da se to malo otelo kontroli....
Mislim da si ekipa blokiranjem nastave samo Ŕteti.
Postoje i drugi naĆØini da se skrene pozornost javnosti, a smatram da je ovaj najloÅ”iji jer je sam po sebi kontradiktoran. S jedne strane svi priĆØaju o tome kako je obrazovanje bitno, kako treba biti svima dostupno, bla bla, a istovremeno spreĆØavaju održavanje nastave....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 11:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Postoje i drugi naĆØini da se skrene pozornost javnosti...

Nažalost, ne postoje. Niti jednim drugim naĆØinom ne bi uspjeli ovoliko skrenuti pozornost na sebe. Prosvjedi, peticije, razgovori i sve tog tipa je veƦ isfurano, nitko to ne primjeƦuje, i vlasti ignoriraju.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitam danas izjave tipa da studenti traže besplatno stjecanje znanja jer ga ne cijene... ili izjave tipa sveuĆØiliÅ”ta gdje se mnogo plaƦa studiranje bolje funkcioniraju... Jasno je da Ʀe ta sveuĆØiliÅ”ta bolje funkcionirat (pogotovo na istraživaĆØkom planu) jer imaju viÅ”e novca. Al ne spominju da roditelji u americi Å”tede cijeli život i osnivaju fondove da Å”koluju jedno dijete. cijena studiranja ide ĆØak i preko 30 000$ na godinu. To nije pravedno. To me podsjeƦa na vrijeme od prije 100 godina kada je u hercegovini cijela obitelj radila da bi se samo jedno dijete Å”kolovalo.
Nama Ameri zavide na naŔem sustavu Ŕkolstva i zdravstvenog. vjerovali ili ne. Samo mali dio njih iskusi sve dobrobiti njihovog sustava.
Zato podržajem u potpunosti incijativu besplatnog studiranja.

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve Å”to je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preoptereĆØena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar neÅ”to plaĆØati da se malo i samo od sebe pogura,mene osobno je sramota da pokraj zdravih ruku i nogu idem tražit besplatno.Mislim da neÅ”to treba država pomoĆØi ali i neÅ”to sami,bar Ʀemo viÅ”e cijeniti.Ili ako hoƦe besplatno,neka kasnije vraĆØaju kad zavrÅ”e i zaposle se!
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neki dan sam ĆØula da su studenti odbili pregovore dok bjeliÅ” i primorac ne doĆ°u k njima na filozovski. Postoji li ovdje netko ko stvarno vjeruje da Ʀe bjeliÅ” i primorac doƦi na filozofski i natezat se sa 500 studenata???
Budimo realni-neƦe....Jednom Ʀe i javnosti dosadit sluÅ”at o studentskim prosvjedima-evo veƦ stiže svinjska gripa koja Ʀe ih zasjenit.
Mislim, ekipa tamo sebi blokira svoj vlastiti fax i predavanja- pitam se tko Ʀe imat najgore posljedice svega ovoga kad to zavrÅ”i?
Ja i dalje mislim da postoje civiliziraniji naĆØini za isto.

Zadnja promjena: Lalaith; ned 26 tra 2009, 13:09; ukupno mijenjano 1 put.

davorseljan

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko ne misli na profesore kojima je standard na niskoj grani da jedva koroje kraj s krajem.
Što bi bilo da i profesori sada odu u Ŕtrajk u tjeku ispitnih rokova kada mnogima godina visi o glavi.
Å to bi bilo da se sve knjižnice zatvore tjekom ispitnih i seminarskih rokova zbog plaĆØa zaposlenika.
Podržavam studente ali isto tako tražim da oni podrže nas u viskom Å”kolstvu kojima su plaĆØe sramotno male.
Ja konkretno da nema majke nebi mogao preživit od plaĆØe do plaƦe.

U radu je spas.
angelous

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
sve Å”to je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preoptereĆØena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar neÅ”to plaĆØati da se malo i samo od sebe pogura...

a knjige? a hrana? a stan/dom? a prijevoz? a kojekakve prijave i sliĆØno?
i to je puno samo za sebe...bez Ŕkolarina Confused
Citat:

Mislim, ekipa tamo sebi blokira svoj vlastiti fax i predavanja- pitam se tko Ʀe imat najgore posljedice svega ovoga kad to zavrÅ”i?

pa ĆØuj ako budu ustrajni pa blokadu održe sve dok im ne ispune obeƦanja, dobro Ʀe zavrÅ”it. Mislim da im nije svejedno kad su im fakulteti na viÅ”e sveuĆØiliÅ”ta blokirani Wink

Citat:
.Jednom Ʀe i javnosti dosadit sluÅ”at o studentskim prosvjedima-evo veƦ stiže svinjska gripa koja Ʀe ih zasjenit.

za to ima jedno drugo ministarstvo. Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
.Jednom Ʀe i javnosti dosadit sluÅ”at o studentskim prosvjedima-evo veƦ stiže svinjska gripa koja Ʀe ih zasjenit.

za to ima jedno drugo ministarstvo.

mislila sam na pažnju medija, koja je moraÅ” priznat dosta bitna u ovom sluĆØaju. Jer ako javnost ne zna Å”to se dogaĆ°a onda Ʀe i uĆØinkovitost biti puno manja.

Citat:

pa ĆØuj ako budu ustrajni pa blokadu održe sve dok im ne ispune obeƦanja, dobro Ʀe zavrÅ”it. Mislim da im nije svejedno kad su im fakulteti na viÅ”e sveuĆØiliÅ”ta blokirani Wink

istina, ali fakultet je prvenstveno namjenjen studentima i oni su prvi koji imaju (barem bi trebali imati) interes da im se održava nastava.
Å to znaĆØi da Ʀe do trenutka kada Ʀe to nekome znaĆØiti dovoljno da udovolji zahtjeve studenata, studenti veƦ biti na puno veƦem gubitku (naravno oni kojima je stalo do studiranja)

Citat:
sve Å”to je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preoptereĆØena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar neÅ”to plaĆØati da se malo i samo od sebe pogura,mene osobno je sramota da pokraj zdravih ruku i nogu idem tražit besplatno.Mislim da neÅ”to treba država pomoĆØi ali i neÅ”to sami,bar Ʀemo viÅ”e cijeniti.Ili ako hoƦe besplatno,neka kasnije vraĆØaju kad zavrÅ”e i zaposle se!

Pa mi veƦ plaƦamo obrazovanje iz poreza Smile

Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Postoji li ovdje netko ko stvarno vjeruje da Ʀe bjeliÅ” i primorac doƦi na filozofski i natezat se sa 500 studenata???
Budimo realni-neƦe....

BjeliŔ je doŔao joŔ pred dva dana. Informiraj se.

5rich
mod team

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 15:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:

da,ali ne nažalost visokoŔkolsko,
veƦ samo osnovno i srednjoÅ”kolsko

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 16:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:

Ja i dalje mislim da postoje civiliziraniji naĆØini za isto.

Ovo boldano ti je stvarno pitanje na mjestu... Jer veƦ sada poĆØinju lagano problemi, jer se raspravlja o dopuÅ”tenju održavanja nekih kolokvija koji su studentima važni i bilo bi jako dobro da se održe kad je i predviĆ°eno... Ali, za sve to postoje plenumi (dogovori, obrazloženja, dogovori sa profesorima). Svi se trude (barem na mom faxu) loÅ”e posljedice blokade smanjit Å”to je viÅ”e moguƦe...
Samo se bojim da Ʀe propast ako potraje predugo...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
mislila sam na pažnju medija, koja je moraÅ” priznat dosta bitna u ovom sluĆØaju. Jer ako javnost ne zna Å”to se dogaĆ°a onda Ʀe i uĆØinkovitost biti puno manja.

kakva god pažnja javnosti bila, mzos ima na brizi visokoÅ”kolsko obrazovanje, i blokade su njihovo podruĆØje. Njihova zainteresiranost nebi trebala padati s interesom javnosti. Wink

Citat:
Å to znaĆØi da Ʀe do trenutka kada Ʀe to nekome znaĆØiti dovoljno da udovolji zahtjeve studenata, studenti veƦ biti na puno veƦem gubitku (naravno oni kojima je stalo do studiranja)

izbori su blizu. a i da nisu...nije mala stvar kad ti se nekoliko sveuĆØiliÅ”ta digne na noge. Kako za ministarstvo, tako i za vladu...sad, tko Ʀe tu biti na veƦem gubitku ako ne popusti, teÅ”ko je reƦi Wink

Otk 19, 11,14
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Citat:

da,ali ne nažalost visokoŔkolsko,
veƦ samo osnovno i srednjoÅ”kolsko

svi profesori primaju plaƦe iz državnog proraĆØuna, a proraĆØun se puni porezima -> svi plaƦamo obrazovanje i osnovnoÅ”kolsko, i srednjoÅ”kolsko i fax Smile

Citat:
BjeliŔ je doŔao joŔ pred dva dana. Informiraj se.

malo sam u zaostatku Smile ispriĆØavam se Smile

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baÅ” sve dobija besplatno,jer porez od proizvodnje nemože sve pokriti.Nije u redu da sad kad nema ni za plaƦe i mirovine svi hoƦe besplatno,jedino ako nam i amerika poĆØne slati pare od svoga poreza.I nije u redu da se za sve naÅ”e probleme i nevolje mora brinuti država,priznajte da ne plaĆØamo baÅ” toliki porez.Za tri godine ĆØe se tražiti da nam Primorac rijeÅ”ava ispite!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baŔ sve dobija besplatno

ne sve... samo Ŕkolstvo i zdravstvo. To se može.

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baŔ sve dobija besplatno

ne sve... samo Ŕkolstvo i zdravstvo. To se može.
Ali pod Å”kolstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoƦi,ali trebamo malo i sami stisnuti.Imam i ja 5 male dijece,pa nikog niÅ”ta netražim,a svi znamo koliko su cijene nabrijane za dijeĆØju hranu,pelene,ĆØajeve,kreme,lijekove,maramice,Å”ampone,odijeĆØa i obuĆØa koÅ”taju skoro kao i za odrasle malo bolja ĆØak i skuplje.Netražimo ribu,nego udicu.Nikad me Bog nije ostavio bez iĆØega,iako imam skromnu plaĆØu i posao.Moramo misliti i na druge koji su krvavo zaradili mirovine,na radnom mijestu ili na bojiÅ”tu,hoƦe li ih dobiti sutra.
angelous

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
I nije u redu da se za sve naÅ”e probleme i nevolje mora brinuti država,priznajte da ne plaĆØamo baÅ” toliki porez.

za naŔe prilike ipak je velik Wink

Otk 19, 11,14
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.