HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 12 stu 2019, 19:46. Pogledaj neodgovorene postove
Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
sv.Franjo legenda napisa:
gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baŔ sve dobija besplatno

ne sve... samo Ŕkolstvo i zdravstvo. To se može.
Ali pod Å”kolstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoƦi,ali trebamo malo i sami stisnuti.

stisnut? kaj stisnut?
pa poŔteni ljudi nemaju kaj stisnut...

a kad se veƦ u svemu ugledamo na "Europu"..
tablica Ŕkolarina:

Å vedska Nema
Slovenija Nema
SlovaĆØka Nema

Portugal ā‚¬ 464 - ā‚¬ 852
Poljska Nema
NorveŔka Nema

Nizozemska ā‚¬ 1.505
Litva ā‚¬ 320
Latvija Varijabilna
Italija ā‚¬ 1.000
Irska ā‚¬ 750
MaĆ°arska Do ā‚¬ 300
NjemaĆØka Nema
Francuska Varijabilna
Finska Nema
Estonija Nema
Danska Nema

ƈeÅ”ka Nema
Austrija ā‚¬ 727

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ali pod Å”kolstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoƦi,ali trebamo malo i sami stisnuti.

Kad kažemo da tražimo besplatno Å”kolstvo tu mislimo na besplatne Å”kolarine.... A ne sve Å”to si ti naveo. Jer puno toga Å”to ne spada u Å”kolarine sami plaƦamo, i puno sami stiskamo (da se tako izrazim). Ok, država pomaže u plaƦanju hrane i prijevoza, ali stan (a veƦina je u podstanarstvu), knjige i sve ostalo potrebno za život u gradu gdje studiraÅ” plaƦamo sami, odnosno roditelji (a tu govorimo o desetcima tisuƦa kuna na godinu). I to je u redu, ali nije u redu da pored toga plaƦamo i samo studiranje, Å”kolarine koje su previsoke...

I bez tih Ŕkolarina neki studenti ne mogu studirati jer nemaju novca za ovo Ŕto sam navela. Znam one koji besplatno studiraju preddiplomski ali moraju raditi kako bi platili stan i režije. Tako da bar to osnovno (a sigurno jest osnovno) država nam treba dati.

I naravno da Ʀemo se borit za to, i naravno da Ʀemo blokirat nastavu dok ne dobijemo. Ok, neki kažu da Å”tetimo sebi tim blokadama, ali ne možemo tako kratkoroĆØno i povrÅ”no gledati.... Studenti ovim svojim prosvjedom traže neÅ”to dugoroĆØno, neÅ”to Å”to bi se trebalo uvesti i trajati od sad pa zauvijek.... Ako je cjena toga par tjedana izgubljene nastave pa neka bude.

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I kažeÅ” ti Gladijatore da je država u krizi pa ne bismo trebali tražit baÅ” sve besplatno. E, pa upravo zato Å”to je u krizi treba se tražit besplatno ono osnovno a to su ovdje bespl. Å”kolarine. Jer ako smo veƦ u krizi, ako se veƦ plaƦe smanjuju, znaĆØi da se smanjuju i prihodi naÅ”ih roditelja... I otkud njima novac joÅ” i za Å”kolarine, dosta im je i drugih studentskih troÅ”kova....
I kriza zato i jeste pravo vrijeme da se bunimo

davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra i preksutra je u viskoŔkolskim ustanovama referendum oko Ŕtajka.
PlaĆØe ne profesorskog osoblja i nas u knjižnicama koje su pod nadležnim ministarstvom male tj mizerne.
Može i podrŔka za nas.
Ne trežimo puno. Tražimo dostojanstvo i malo veĆØe plaĆØe tj plaĆØe koje Ʀe pratit one u privredi.
Što kažete ekipo.
U NSK je referendum u dvorani na mezaninu pa doĆ°ite i podržite nas.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Lalaith

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baŔ sve dobija besplatno,jer porez od proizvodnje nemože sve pokriti.

Država nije osoba koju trebamo sažalijevati i prema kojoj treba imati suƦuti. Države su tvorevine koje su nastale zato da bi Å”titile interese svojih ĆØlanova.
Cilj države bi trebao biti da ima Å”to viÅ”e obrazovanih ljudi koji Ʀe joj jednom donijeti dobit. Da bi se to postiglo uzima se novac iz poreza onih koji zaraĆ°uju. I tu se zatvara krug.
I niŔta tu nije besplatno kao Ŕto vidite.

Kao Å”to sam rekla na poĆØetku ja sam za besplatno Å”kolovanje- ali zanima me Å”ta vi mislite o tome da li bi možda trebalo ipak staviti nekakve uvjete na ocjene, ili padanje godina i takve stvari....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 17:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Lalaith"]
Citat:

Kao Å”to sam rekla na poĆØetku ja sam za besplatno Å”kolovanje- ali zanima me Å”ta vi mislite o tome da li bi možda trebalo ipak staviti nekakve uvjete na ocjene, ili padanje godina i takve stvari....

Ja podržavam u potpunosti blokadu i sve (veƦ sam gore navela), ali mislim da bi tribalo stavit neke uvjete... PreviÅ”e je tražit da sve bude svima besplatno... Mislim da je realno kao Å”to je bilo i dosada (prema rang listi na prijemnima, odreĆ°eni broj ljudi upada na teret ministarstva, a dio plaƦa; takav sliĆØni sistem stavit i za diplomski studij)...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Sutra i preksutra je u viskoŔkolskim ustanovama referendum oko Ŕtajka.

nama su naÅ”i profesori Å”trajk veƦ najavili..od 12.5.

Lalaith napisa:

definitivno se slažem,
smatram da je uredu da ako se godina ponavlja,da se plaƦa

i definitvno se slažem s felicitom,treba ukinuti Ŕkolarine,
u Ŕto ne ulaze troŔkovi prijevoza i stanovanja,knjiga itd...
npr. ja sam sad maturantica,nisam iz zagreba,i nemam kod koga stanovati u zagrebu,uvijete za dom imam,ali isto tak znam da ima joÅ” onih koji imaju veƦe Å”anse da dobiju dom,a i veƦu potrebu...
s joÅ” 4 prijateljice naÅ”la sam stan...mjeseĆØno 1000 kn plus režije...užasno puno,jel tak...a da vam velim..to je jedan od jeftinijih stanova koje smo naÅ”le...stan je 5-osoban,120 kvadrata,i nas 5 može biti unutra..relativno mi je blizu faksa...ali prije par dana,naiÅ”la sam na oglas za stan na britancu...dvosobni...kao jeftino..i 5rich ne budi lijena,zovem za stan...2-sobni stan, 1600 kn + režije i grijanje na drva Shocked

i po svemu ispada,da ak ja ne upiÅ”em fakultet bez plaƦanja, Å”kolarina i stan,+ troÅ”kovi oko knjige i prijevoza, Ʀe me mjeseĆØno izaƦi viÅ”e od plaƦe moje mame...

zbilja je žalosno,da u zemlji sa 7% visokoobrazovanih, u "zemlji znanja",Ŕkolovanje postaje luksuz i zanimacija za bogate.. Confused

coldplayer

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
zbilja je žalosno,da u zemlji sa 7% visokoobrazovanih, u "zemlji znanja",Ŕkolovanje postaje luksuz i zanimacija za bogate.. Confused

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, veƦ nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIÅ E, a ne premalo. Vidjet ƦeÅ” kad se kreneÅ” zapoÅ”ljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapoÅ”ljava na SSS, u najbolju ruku VÅ S poslovima. Pa kod mene na ekonomiji se dipl.ing. elektrotehnike zapoÅ”ljavaju u informatiĆØkoj službi i mijenjaju tonere na printerima profesora. Ljudi s filozofskog, psihologije i sliĆØnih fakseva ĆØuvaju djecu po zgradama... Prema tome, prvo stvorimo uvjete, a onda Å”tancajmo VSS.

Å kolarine ĆØine najveƦi dio prihoda svakog fakulteta u Hrvatskoj. Mene zanima otkuda biste vi namaknuli novac za plaƦe profesora i asistenata, za troÅ”kove nastave, materijala, održavanja zgrade, itd? Svi bi samo neÅ”to besplatno, a nitko se ne pita tko Ʀe to na kraju platiti?

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
Gladijator

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
5rich napisa:

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, veƦ nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIÅ E, a ne premalo. Vidjet ƦeÅ” kad se kreneÅ” zapoÅ”ljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapoÅ”ljava na SSS, u najbolju ruku VÅ S poslovima. Pa kod mene na ekonomiji se dipl.ing. elektrotehnike zapoÅ”ljavaju u informatiĆØkoj službi i mijenjaju tonere na printerima profesora. Ljudi s filozofskog, psihologije i sliĆØnih fakseva ĆØuvaju djecu po zgradama... Prema tome, prvo stvorimo uvjete, a onda Å”tancajmo VSS.

Å kolarine ĆØine najveƦi dio prihoda svakog fakulteta u Hrvatskoj. Mene zanima otkuda biste vi namaknuli novac za plaƦe profesora i asistenata, za troÅ”kove nastave, materijala, održavanja zgrade, itd? Svi bi samo neÅ”to besplatno, a nitko se ne pita tko Ʀe to na kraju platiti?
Ma nikoga ni nije briga,kako se do sada plaĆØalo?Svi samo kukaju,a kako je umirovljenicima koji su zaradili svoje mirovine,poumirat Ʀe od gladi,ni na to nitko nemisli.Znamo svi da je danas teÅ”ko,ali kome nije?Å ta kad bi svi izaÅ”li na ulice i vikali da nem treba država rijeÅ”avat probleme.Tko može neka se Å”koluje dalje,a tko ne, neka odustane,iako mislim da onaj tko hoƦe,uspijet Ʀe kao i uvijek!
ja

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3283101/index.do

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, veƦ nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIÅ E, a ne premalo. Vidjet ƦeÅ” kad se kreneÅ” zapoÅ”ljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapoÅ”ljava na SSS, u najbolju ruku VÅ S poslovima. ....

opƦenito je problem nedostatak radnih mjesta u RH
ali moja prof. veli da za svakog tko želi raditi Ʀe se naƦi radno mjesto..
svaki dobar student za svoje radno mjesto brinuti ne mora
imam puno prijatelja koji su se zaposlili prije nego kaj su zavrŔili fakultet,i
sad sa svojih 25-26 imaju dobra radna mjesta,koja su postigli svojim radom

Znanje je prvi, glavni i osnovni uvjet koji ti otvara radno mjesto. Ako znaÅ” firmi kreirati nove vrijednosti viÅ”e od tvoje plaƦe i ostalih troÅ”kova te stvoriti dobit gazdi - naƦi Ʀe se i poslodavac kojemu si zanimljiv.

inaĆØe,psiholog je dificitarno zanimanje..a i to je joÅ” jedan od problem hrvatskog Å”kolstva...ne usmjerava se uĆØenike na deficitarna zanimanja,tj uĆØenici nemaju nikakvu profesionalnu orijentaciju,a i popis deficitarnih zanimanja nema baÅ” vjerodostojne podatke..nedavno je bilo Europski dan poduzetniÅ”va u koprivnici,pa sam sudjelovala na jednoj radionici,na kojoj su se doslovno gospoĆ°a iz zavoda za zapoÅ”ljavanje i gospoĆ°a iz obrtniĆØke komore pred gostima iz italije,slovenije,maĆ°arske,austrije,itd posvaĆ°ale tko bi trebao raditi listu deficitarnih zanimanja Confused

osim toga, moram priznati da su hrvati priliĆØno ksenofobiĆØni,pogotovo kontinentalci ,i ne žele se seliti zbog posla,kaj je po meni apsurdno...

coldplayer napisa:

pa ko i sve ostalo,porezni obveznici...
neko je spomenuo da plaƦe profesora,asistenata,itd idu iz DP-a...nisam vjerovala,al sam iÅ”la provjeriti,i tak je.....
kaj se ovog ostalog tiĆØe, i fakulteti imaju sponzore,ko i neke srednje Å”kole..

a ak svi stežemo remen, mogli bi i profesori na fakultetu...
i žalosno je da se Ŕpara na Ŕkolstvu i zdrastvu...

nedavno sam ĆØitala Prokletu avliju,Ive AndriƦa(ko bi rekel da bi mi lektira koristila Laughing Laughing ),pa smo izveli zakljuĆØak da se politka boji obrazovanih..mislim da je to situacija i kod nas...

coldplayer

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

Tvoja prof. nažalost nije u potpunosti upoznata s realnoÅ”Ć¦u. Realnost je takva da je burza svakim danom sve punija mladim ljudima i da velika veƦina VSS-ovaca pristaje raditi SSS poslove jer drugog posla jednostavno nema.

Citat:
Znanje je prvi, glavni i osnovni uvjet koji ti otvara radno mjesto. Ako znaÅ” firmi kreirati nove vrijednosti viÅ”e od tvoje plaƦe i ostalih troÅ”kova te stvoriti dobit gazdi - naƦi Ʀe se i poslodavac kojemu si zanimljiv.

O tome s koliko stvarnog znanja studenti odlaze s hrvatskih fakulteta i o primjenjivosti tih znanja u praksi bi se itekako dalo raspravljati...

Citat:
a ak svi stežemo remen, mogli bi i profesori na fakultetu...
i žalosno je da se Ŕpara na Ŕkolstvu i zdrastvu...

Dakle, ako sam te dobro razumio - ti bi da država ulaže u znanost, ali bi smanjila plaƦe profesorima? Ne vidiÅ” li o kakvoj je kontradikciji ovdje rijeĆØ?

Sve je rekao Å kegro - Ekonomija ekonomistima!

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
davorseljan

PostanoPostano: uto 28 tra 2009, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas i sutra je referendum u viskoŔkolskim ustanovima.
Kako doznajem ako bude Ŕtajka s nama izlaze i studenti.
Isto tako doznajem da je odaziv veĆØ sada velik.
Podržite nas jer svi mi u visokoŔkolstvu podržavamo i Vas.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Danas i sutra je referendum u viskoŔkolskim ustanovima.
Kako doznajem ako bude Ŕtajka s nama izlaze i studenti.
Isto tako doznajem da je odaziv veĆØ sada velik.
Podržite nas jer svi mi u visokoŔkolstvu podržavamo i Vas.

Nije problem, podržat Ʀe vas studenti... Ali drugo je podrÅ”ka a drugo iziƦi sa vama u Å”tajk (jer profesori i ostali radnici s faksa ovih dana su nam davali podrÅ”ku ali nisu bili doslovno u prosvjedu sa nama)....

I malo mi je glupo Å”to Ʀe se eto tako poklopiti naÅ”i prosvjedi i Å”tajk djelatnika... I to se ne bi smjelo spajati i tretirati kao jedno, jer tražimo sasvim dvije razliĆØite stvari. Mi tražimo pravo koje bi svaki ĆØovjek trebao imati-besplatno obrazovanje, a djelatnici poveƦanje plaƦa. To se ne može isto gledati, i bit Ʀe svega ako se spoji u jedno...........

Dubravko

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo bih ispravio neke navode...neke od zemalja za koje se ovdje tvrdi da nemaju Å”kolarine, ipak ih imaju (Skandinavske zemlje). Ne plaƦaju se za vrijeme studija, nego se studij otplaƦuje odmah po zaposlenju, odreĆ°enim postotkom koji se odbija od plaƦe. Ideja o smanjenju plaƦa profesorima je smijeÅ”na, ako želimio kvalitetnije obrazovanje. Å toviÅ”e, znanstveno-nastavno osoblje je potplaƦeno, pri tome ne mislim samo na profesore, veƦ asistente, znansvene novake i ostale suradnike. Isto tako, nije istina da se visoko obrazovanje ne plaƦa iz državnog proraĆØuna. Nego odakle? Å to se tiĆØe radnih mjesta...pojedini fakulteti obrazuju nepotrebni kadar (primjerice ekonomija), odnosno kvote su proizvoljne, a ne prema potrebama. Postoje sluĆØajevi da tvrtke ne mogu pronaƦi VSS za odreĆ°eni posao, i postoji tendencija njihova uvoza, jer se gomilaju kadrovi u ekonomiji i ostalim "popularnim" podruĆØjima, dok primjerice, nedostaje strojara ili agronoma odreĆ°enih profila.
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 14:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Samo bih ispravio neke navode...neke od zemalja za koje se ovdje tvrdi da nemaju Ŕkolarine, ipak ih imaju (Skandinavske zemlje).

tak piŔe u mojoj knjizi iz Politike i Gospodarstva,,,

Lalaith

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Profesori s filozofskog fakulteta (koji su btw podržali blokadu) inaĆØe dobivaju dodatak na plaƦu od 15% koji se financira iz Å”kolarina....
malo licemjerno.....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
davorseljan

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ViskoŔkolske ustanove izgleda idu u Ŕtrajk. Odaziv na referendum je velik i ljudi žele Ŕtajk.
ƈak se i sindikalne sportske igre odgaĆ°aju zbog Å”tajka.
Na Vama je dragi studenti red da nas podržite.

U radu je spas.
Specijalac

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
5rich napisa:

Tvoja prof. nažalost nije u potpunosti upoznata s realnoÅ”Ć¦u. Realnost je takva da je burza svakim danom sve punija mladim ljudima i da velika veƦina VSS-ovaca pristaje raditi SSS poslove jer drugog posla jednostavno nema.

Burza je svakim danom punija sa onim zanimanjima kojih ima previÅ”e, dok dobar dio studenata posao naĆ°e odmah ili jako brzo. problem je Å”to neki fakulteti poveĆØavaju kvote (i to one kvote koje plaĆØaju Å”kolarinu), te na taj naĆØin zaraĆ°uju dodatne novce, a sa druge strane dolazi do prevelikog broja ljudi iste struke (mislim da je najbolji primjer ekonomija). Na mome faksu, a preciznije na mome smjeru, nema nikoga (ponavljam NIKOGA) ko ne može naĆØi posao ĆØima zavrÅ”i faks. A opet je tužno da makar ti je posao osiguran svake godine ostane preko pola ne popunjenih mjesta na smjeru.

Ja u globalu ovaj prosvjed podržavam, jer to je tužno da se govori da smo mi zemlja znanja i da obrazovanje mora biti dostupno svima, a istovremeno ako želiÅ” studirati na nekom faksu tvoji roditelji moraju biti jako dobro financiski potkovani (medicina i sl. faksovi), a takoĆ°er se ne cjeni da neko možda nije genijalac da može imati visoki prosjek ali je radiÅ”an, marljiv i trudi se ali poÅ”to nije izvrstan (a kod na se cijeni samo izvrsnost, tako neki naÅ”i politiĆØari govore) odmah mora plaĆØati Å”kolarine.

Gdeje je tu jednakost o kojoj se toliko priĆØa na i oko faksova. Ako smo svi jednaki, onda neka nam se i da jednake uvjete.

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
mala_ive21

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji ovo sve poprima nevjerojatne razmjere ...

Ok,ja sam za besplatno Å”kolovanje,no.... stvari su takve kakve jesu i realno gledajuƦi mislim da se ovom revolucijom neƦe postiƦi niÅ”ta(osim eventualno predavanja i rokova do 15.8 ).
Mogu oni ukinuti Ŕkolarine ali mogu ih isto tako lako vratiti...
država je u stanju kakvom je... nema se para,pa svatko traži svoje pa i studenti.
ƈinjenica je da fakulteti koji primaju puno studenata svake godine ih upisuju viÅ”e s plaƦanjem,a povisuju Å”kolarine.
ja recimo, pohaĆ°am fax na kojem nitko neplaƦa studij te naÅ”a jedna profesorica nama predlaže da se mi pobunimo protiv Bolonjskog sustava ... Laughing

Moje miÅ”ljenje je; Revolucija je poĆØela sa Å”kolarinama ,neznam na ĆØem Ʀe zavrÅ”it jer kako je krenulo ima tu Å”toÅ”ta zbog ĆØega bi se moglo prosvjedovati.
Kako je krenulo reformirati Ʀe cijelo Å”kolstvo....možda i poĆØne sliĆØiti na neÅ”to nakon ovoga Smile

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: čet 30 tra 2009, 8:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mala_ive21 napisa:

ƈinjenica je da fakulteti koji primaju puno studenata svake godine ih upisuju viÅ”e s plaƦanjem,a povisuju Å”kolarine.
ja recimo, pohaĆ°am fax na kojem nitko neplaƦa studij te naÅ”a jedna profesorica nama predlaže da se mi pobunimo protiv Bolonjskog sustava ... Laughing

Mala_ive21, slažem se sa svime Å”ta si napisala... Samo san tila joÅ” dodat na ovo Å”ta sam citirala: nije poanta u tome jeste li dosad plaƦali fax, akcija je nastala kao reakcija na ideju da Ʀe diplomski studij (4.i 5.god.) SVI morat plaƦat fax...
Npr. na mom smjeru (psihologija) male su kvote i jako malo ljudi upisuje s plaƦanjem (tako je bilo dosad), ali da se usvojio zakon da svi moraju plaƦat diplomski...to je apsurdno...
Na kraju krajeva, dosta faxeva je nakon prediplomskog niÅ”ta (meni Ʀe na diplomi nakon preddiplomskog pisat da ne smijem obavljat posao psihologa Laughing ), tako da MORAMO upisat diplomski...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lucija napisa:
Mala_ive21, slažem se sa svime Å”ta si napisala... Samo san tila joÅ” dodat na ovo Å”ta sam citirala: nije poanta u tome jeste li dosad plaƦali fax, akcija je nastala kao reakcija na ideju da Ʀe diplomski studij (4.i 5.god.) SVI morat plaƦat fax...

OK ako je tako, ali ni u jednoj izjavi predstavnika studenata nije spomenuto da se bore protiv plaƦanja diplomskog studija, ne konkretno. Barem ja nisam ĆØuo, iako nastojim pratiti situaciju.
davorseljan

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izgleda da Ʀe slijedeƦi tjedan poĆØet Å”tajk profesora i ostalog osoblja.
Kako znam to je izglasano referendumom. Å to Ʀe biti sa nastavnom, radom knjižnica i svega ostalog ne zna se.
Isto tako u Å”tajk idu i bolnice i sve ostale ustanove koje su na državnom proraĆØunu.
Sada su izbori i najgore vrijeme za Å”tajk. Vlada se oĆØito igra sa biraĆØima.

U radu je spas.
vjernik

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, danas opet blokirana nastava na fakultetima.
Danas sam trebao imat engleski ali neƦe se održat predvanje.Tako je bilo i proÅ”li ponedjeljak.
Ne znam hoƦemo li to nadoknadit mi izvanredni studenti tuzan

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
fat drummer

PostanoPostano: ned 10 svi 2009, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno besplatno studiranje... zaŔto tu nema onog emoticona koji se valja od smijeha i udara Ŕakom po podu

buhahahaha

lažna uzbuna, tu je! veƦ sam se prepao...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.