HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 5:03. Pogledaj neodgovorene postove
Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
sv.Franjo legenda napisa:
gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baš sve dobija besplatno

ne sve... samo školstvo i zdravstvo. To se može.
Ali pod školstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoći,ali trebamo malo i sami stisnuti.

stisnut? kaj stisnut?
pa pošteni ljudi nemaju kaj stisnut...

a kad se već u svemu ugledamo na "Europu"..
tablica školarina:

Švedska Nema
Slovenija Nema
Slovačka Nema

Portugal € 464 - € 852
Poljska Nema
Norveška Nema

Nizozemska € 1.505
Litva € 320
Latvija Varijabilna
Italija € 1.000
Irska € 750
Mađarska Do € 300
Njemačka Nema
Francuska Varijabilna
Finska Nema
Estonija Nema
Danska Nema

Češka Nema
Austrija € 727

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ali pod školstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoći,ali trebamo malo i sami stisnuti.

Kad kažemo da tražimo besplatno školstvo tu mislimo na besplatne školarine.... A ne sve što si ti naveo. Jer puno toga što ne spada u školarine sami plaćamo, i puno sami stiskamo (da se tako izrazim). Ok, država pomaže u plaćanju hrane i prijevoza, ali stan (a većina je u podstanarstvu), knjige i sve ostalo potrebno za život u gradu gdje studiraš plaćamo sami, odnosno roditelji (a tu govorimo o desetcima tisuća kuna na godinu). I to je u redu, ali nije u redu da pored toga plaćamo i samo studiranje, školarine koje su previsoke...

I bez tih školarina neki studenti ne mogu studirati jer nemaju novca za ovo što sam navela. Znam one koji besplatno studiraju preddiplomski ali moraju raditi kako bi platili stan i režije. Tako da bar to osnovno (a sigurno jest osnovno) država nam treba dati.

I naravno da ćemo se borit za to, i naravno da ćemo blokirat nastavu dok ne dobijemo. Ok, neki kažu da štetimo sebi tim blokadama, ali ne možemo tako kratkoročno i površno gledati.... Studenti ovim svojim prosvjedom traže nešto dugoročno, nešto što bi se trebalo uvesti i trajati od sad pa zauvijek.... Ako je cjena toga par tjedana izgubljene nastave pa neka bude.

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I kažeš ti Gladijatore da je država u krizi pa ne bismo trebali tražit baš sve besplatno. E, pa upravo zato što je u krizi treba se tražit besplatno ono osnovno a to su ovdje bespl. školarine. Jer ako smo već u krizi, ako se već plaće smanjuju, znači da se smanjuju i prihodi naših roditelja... I otkud njima novac još i za školarine, dosta im je i drugih studentskih troškova....
I kriza zato i jeste pravo vrijeme da se bunimo

davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra i preksutra je u viskoškolskim ustanovama referendum oko štajka.
Plače ne profesorskog osoblja i nas u knjižnicama koje su pod nadležnim ministarstvom male tj mizerne.
Može i podrška za nas.
Ne trežimo puno. Tražimo dostojanstvo i malo veče plače tj plače koje će pratit one u privredi.
Što kažete ekipo.
U NSK je referendum u dvorani na mezaninu pa dođite i podržite nas.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Lalaith

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baš sve dobija besplatno,jer porez od proizvodnje nemože sve pokriti.

Država nije osoba koju trebamo sažalijevati i prema kojoj treba imati sućuti. Države su tvorevine koje su nastale zato da bi štitile interese svojih članova.
Cilj države bi trebao biti da ima što više obrazovanih ljudi koji će joj jednom donijeti dobit. Da bi se to postiglo uzima se novac iz poreza onih koji zarađuju. I tu se zatvara krug.
I ništa tu nije besplatno kao što vidite.

Kao što sam rekla na početku ja sam za besplatno školovanje- ali zanima me šta vi mislite o tome da li bi možda trebalo ipak staviti nekakve uvjete na ocjene, ili padanje godina i takve stvari....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 17:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Lalaith"]
Citat:

Kao što sam rekla na početku ja sam za besplatno školovanje- ali zanima me šta vi mislite o tome da li bi možda trebalo ipak staviti nekakve uvjete na ocjene, ili padanje godina i takve stvari....

Ja podržavam u potpunosti blokadu i sve (već sam gore navela), ali mislim da bi tribalo stavit neke uvjete... Previše je tražit da sve bude svima besplatno... Mislim da je realno kao što je bilo i dosada (prema rang listi na prijemnima, određeni broj ljudi upada na teret ministarstva, a dio plaća; takav slični sistem stavit i za diplomski studij)...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Sutra i preksutra je u viskoškolskim ustanovama referendum oko štajka.

nama su naši profesori štrajk već najavili..od 12.5.

Lalaith napisa:

definitivno se slažem,
smatram da je uredu da ako se godina ponavlja,da se plaća

i definitvno se slažem s felicitom,treba ukinuti školarine,
u što ne ulaze troškovi prijevoza i stanovanja,knjiga itd...
npr. ja sam sad maturantica,nisam iz zagreba,i nemam kod koga stanovati u zagrebu,uvijete za dom imam,ali isto tak znam da ima još onih koji imaju veće šanse da dobiju dom,a i veću potrebu...
s još 4 prijateljice našla sam stan...mjesečno 1000 kn plus režije...užasno puno,jel tak...a da vam velim..to je jedan od jeftinijih stanova koje smo našle...stan je 5-osoban,120 kvadrata,i nas 5 može biti unutra..relativno mi je blizu faksa...ali prije par dana,naišla sam na oglas za stan na britancu...dvosobni...kao jeftino..i 5rich ne budi lijena,zovem za stan...2-sobni stan, 1600 kn + režije i grijanje na drva Shocked

i po svemu ispada,da ak ja ne upišem fakultet bez plaćanja, školarina i stan,+ troškovi oko knjige i prijevoza, će me mjesečno izaći više od plaće moje mame...

zbilja je žalosno,da u zemlji sa 7% visokoobrazovanih, u "zemlji znanja",školovanje postaje luksuz i zanimacija za bogate.. Confused

coldplayer

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
zbilja je žalosno,da u zemlji sa 7% visokoobrazovanih, u "zemlji znanja",školovanje postaje luksuz i zanimacija za bogate.. Confused

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, već nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIŠE, a ne premalo. Vidjet ćeš kad se kreneš zapošljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapošljava na SSS, u najbolju ruku VŠS poslovima. Pa kod mene na ekonomiji se dipl.ing. elektrotehnike zapošljavaju u informatičkoj službi i mijenjaju tonere na printerima profesora. Ljudi s filozofskog, psihologije i sličnih fakseva čuvaju djecu po zgradama... Prema tome, prvo stvorimo uvjete, a onda štancajmo VSS.

Školarine čine najveći dio prihoda svakog fakulteta u Hrvatskoj. Mene zanima otkuda biste vi namaknuli novac za plaće profesora i asistenata, za troškove nastave, materijala, održavanja zgrade, itd? Svi bi samo nešto besplatno, a nitko se ne pita tko će to na kraju platiti?

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
Gladijator

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
5rich napisa:

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, već nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIŠE, a ne premalo. Vidjet ćeš kad se kreneš zapošljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapošljava na SSS, u najbolju ruku VŠS poslovima. Pa kod mene na ekonomiji se dipl.ing. elektrotehnike zapošljavaju u informatičkoj službi i mijenjaju tonere na printerima profesora. Ljudi s filozofskog, psihologije i sličnih fakseva čuvaju djecu po zgradama... Prema tome, prvo stvorimo uvjete, a onda štancajmo VSS.

Školarine čine najveći dio prihoda svakog fakulteta u Hrvatskoj. Mene zanima otkuda biste vi namaknuli novac za plaće profesora i asistenata, za troškove nastave, materijala, održavanja zgrade, itd? Svi bi samo nešto besplatno, a nitko se ne pita tko će to na kraju platiti?
Ma nikoga ni nije briga,kako se do sada plačalo?Svi samo kukaju,a kako je umirovljenicima koji su zaradili svoje mirovine,poumirat će od gladi,ni na to nitko nemisli.Znamo svi da je danas teško,ali kome nije?Šta kad bi svi izašli na ulice i vikali da nem treba država riješavat probleme.Tko može neka se školuje dalje,a tko ne, neka odustane,iako mislim da onaj tko hoće,uspijet će kao i uvijek!
ja

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3283101/index.do

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Problem Hrvatske nije premalo visokoobrazovanih, već nedostatak radnih mjesta koja zahtijevaju VSS. S obzirom na ponudu i strukturu poslova, u Hrvatskoj je visoko obrazovanih PREVIŠE, a ne premalo. Vidjet ćeš kad se kreneš zapošljavat - masa, ogromna masa ljudi s diplomama se zapošljava na SSS, u najbolju ruku VŠS poslovima. ....

općenito je problem nedostatak radnih mjesta u RH
ali moja prof. veli da za svakog tko želi raditi će se naći radno mjesto..
svaki dobar student za svoje radno mjesto brinuti ne mora
imam puno prijatelja koji su se zaposlili prije nego kaj su završili fakultet,i
sad sa svojih 25-26 imaju dobra radna mjesta,koja su postigli svojim radom

Znanje je prvi, glavni i osnovni uvjet koji ti otvara radno mjesto. Ako znaš firmi kreirati nove vrijednosti više od tvoje plaće i ostalih troškova te stvoriti dobit gazdi - naći će se i poslodavac kojemu si zanimljiv.

inače,psiholog je dificitarno zanimanje..a i to je još jedan od problem hrvatskog školstva...ne usmjerava se učenike na deficitarna zanimanja,tj učenici nemaju nikakvu profesionalnu orijentaciju,a i popis deficitarnih zanimanja nema baš vjerodostojne podatke..nedavno je bilo Europski dan poduzetnišva u koprivnici,pa sam sudjelovala na jednoj radionici,na kojoj su se doslovno gospođa iz zavoda za zapošljavanje i gospođa iz obrtničke komore pred gostima iz italije,slovenije,mađarske,austrije,itd posvađale tko bi trebao raditi listu deficitarnih zanimanja Confused

osim toga, moram priznati da su hrvati prilično ksenofobični,pogotovo kontinentalci ,i ne žele se seliti zbog posla,kaj je po meni apsurdno...

coldplayer napisa:

pa ko i sve ostalo,porezni obveznici...
neko je spomenuo da plaće profesora,asistenata,itd idu iz DP-a...nisam vjerovala,al sam išla provjeriti,i tak je.....
kaj se ovog ostalog tiče, i fakulteti imaju sponzore,ko i neke srednje škole..

a ak svi stežemo remen, mogli bi i profesori na fakultetu...
i žalosno je da se špara na školstvu i zdrastvu...

nedavno sam čitala Prokletu avliju,Ive Andrića(ko bi rekel da bi mi lektira koristila Laughing Laughing ),pa smo izveli zaključak da se politka boji obrazovanih..mislim da je to situacija i kod nas...

coldplayer

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

Tvoja prof. nažalost nije u potpunosti upoznata s realnošću. Realnost je takva da je burza svakim danom sve punija mladim ljudima i da velika većina VSS-ovaca pristaje raditi SSS poslove jer drugog posla jednostavno nema.

Citat:
Znanje je prvi, glavni i osnovni uvjet koji ti otvara radno mjesto. Ako znaš firmi kreirati nove vrijednosti više od tvoje plaće i ostalih troškova te stvoriti dobit gazdi - naći će se i poslodavac kojemu si zanimljiv.

O tome s koliko stvarnog znanja studenti odlaze s hrvatskih fakulteta i o primjenjivosti tih znanja u praksi bi se itekako dalo raspravljati...

Citat:
a ak svi stežemo remen, mogli bi i profesori na fakultetu...
i žalosno je da se špara na školstvu i zdrastvu...

Dakle, ako sam te dobro razumio - ti bi da država ulaže u znanost, ali bi smanjila plaće profesorima? Ne vidiš li o kakvoj je kontradikciji ovdje riječ?

Sve je rekao Škegro - Ekonomija ekonomistima!

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
davorseljan

PostanoPostano: uto 28 tra 2009, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas i sutra je referendum u viskoškolskim ustanovima.
Kako doznajem ako bude štajka s nama izlaze i studenti.
Isto tako doznajem da je odaziv več sada velik.
Podržite nas jer svi mi u visokoškolstvu podržavamo i Vas.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Danas i sutra je referendum u viskoškolskim ustanovima.
Kako doznajem ako bude štajka s nama izlaze i studenti.
Isto tako doznajem da je odaziv več sada velik.
Podržite nas jer svi mi u visokoškolstvu podržavamo i Vas.

Nije problem, podržat će vas studenti... Ali drugo je podrška a drugo izići sa vama u štajk (jer profesori i ostali radnici s faksa ovih dana su nam davali podršku ali nisu bili doslovno u prosvjedu sa nama)....

I malo mi je glupo što će se eto tako poklopiti naši prosvjedi i štajk djelatnika... I to se ne bi smjelo spajati i tretirati kao jedno, jer tražimo sasvim dvije različite stvari. Mi tražimo pravo koje bi svaki čovjek trebao imati-besplatno obrazovanje, a djelatnici povećanje plaća. To se ne može isto gledati, i bit će svega ako se spoji u jedno...........

Dubravko

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo bih ispravio neke navode...neke od zemalja za koje se ovdje tvrdi da nemaju školarine, ipak ih imaju (Skandinavske zemlje). Ne plaćaju se za vrijeme studija, nego se studij otplaćuje odmah po zaposlenju, određenim postotkom koji se odbija od plaće. Ideja o smanjenju plaća profesorima je smiješna, ako želimio kvalitetnije obrazovanje. Štoviše, znanstveno-nastavno osoblje je potplaćeno, pri tome ne mislim samo na profesore, već asistente, znansvene novake i ostale suradnike. Isto tako, nije istina da se visoko obrazovanje ne plaća iz državnog proračuna. Nego odakle? Što se tiče radnih mjesta...pojedini fakulteti obrazuju nepotrebni kadar (primjerice ekonomija), odnosno kvote su proizvoljne, a ne prema potrebama. Postoje slučajevi da tvrtke ne mogu pronaći VSS za određeni posao, i postoji tendencija njihova uvoza, jer se gomilaju kadrovi u ekonomiji i ostalim "popularnim" područjima, dok primjerice, nedostaje strojara ili agronoma određenih profila.
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 14:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Samo bih ispravio neke navode...neke od zemalja za koje se ovdje tvrdi da nemaju školarine, ipak ih imaju (Skandinavske zemlje).

tak piše u mojoj knjizi iz Politike i Gospodarstva,,,

Lalaith

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Profesori s filozofskog fakulteta (koji su btw podržali blokadu) inače dobivaju dodatak na plaću od 15% koji se financira iz školarina....
malo licemjerno.....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
davorseljan

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Viskoškolske ustanove izgleda idu u štrajk. Odaziv na referendum je velik i ljudi žele štajk.
Čak se i sindikalne sportske igre odgađaju zbog štajka.
Na Vama je dragi studenti red da nas podržite.

U radu je spas.
Specijalac

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
5rich napisa:

Tvoja prof. nažalost nije u potpunosti upoznata s realnošću. Realnost je takva da je burza svakim danom sve punija mladim ljudima i da velika većina VSS-ovaca pristaje raditi SSS poslove jer drugog posla jednostavno nema.

Burza je svakim danom punija sa onim zanimanjima kojih ima previše, dok dobar dio studenata posao nađe odmah ili jako brzo. problem je što neki fakulteti povečavaju kvote (i to one kvote koje plačaju školarinu), te na taj način zarađuju dodatne novce, a sa druge strane dolazi do prevelikog broja ljudi iste struke (mislim da je najbolji primjer ekonomija). Na mome faksu, a preciznije na mome smjeru, nema nikoga (ponavljam NIKOGA) ko ne može nači posao čima završi faks. A opet je tužno da makar ti je posao osiguran svake godine ostane preko pola ne popunjenih mjesta na smjeru.

Ja u globalu ovaj prosvjed podržavam, jer to je tužno da se govori da smo mi zemlja znanja i da obrazovanje mora biti dostupno svima, a istovremeno ako želiš studirati na nekom faksu tvoji roditelji moraju biti jako dobro financiski potkovani (medicina i sl. faksovi), a također se ne cjeni da neko možda nije genijalac da može imati visoki prosjek ali je radišan, marljiv i trudi se ali pošto nije izvrstan (a kod na se cijeni samo izvrsnost, tako neki naši političari govore) odmah mora plačati školarine.

Gdeje je tu jednakost o kojoj se toliko priča na i oko faksova. Ako smo svi jednaki, onda neka nam se i da jednake uvjete.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
mala_ive21

PostanoPostano: sri 29 tra 2009, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji ovo sve poprima nevjerojatne razmjere ...

Ok,ja sam za besplatno školovanje,no.... stvari su takve kakve jesu i realno gledajući mislim da se ovom revolucijom neće postići ništa(osim eventualno predavanja i rokova do 15.8 ).
Mogu oni ukinuti školarine ali mogu ih isto tako lako vratiti...
država je u stanju kakvom je... nema se para,pa svatko traži svoje pa i studenti.
Činjenica je da fakulteti koji primaju puno studenata svake godine ih upisuju više s plaćanjem,a povisuju školarine.
ja recimo, pohađam fax na kojem nitko neplaća studij te naša jedna profesorica nama predlaže da se mi pobunimo protiv Bolonjskog sustava ... Laughing

Moje mišljenje je; Revolucija je počela sa školarinama ,neznam na čem će završit jer kako je krenulo ima tu štošta zbog čega bi se moglo prosvjedovati.
Kako je krenulo reformirati će cijelo školstvo....možda i počne sličiti na nešto nakon ovoga Smile

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome što ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo Saleški, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: čet 30 tra 2009, 8:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mala_ive21 napisa:

Činjenica je da fakulteti koji primaju puno studenata svake godine ih upisuju više s plaćanjem,a povisuju školarine.
ja recimo, pohađam fax na kojem nitko neplaća studij te naša jedna profesorica nama predlaže da se mi pobunimo protiv Bolonjskog sustava ... Laughing

Mala_ive21, slažem se sa svime šta si napisala... Samo san tila još dodat na ovo šta sam citirala: nije poanta u tome jeste li dosad plaćali fax, akcija je nastala kao reakcija na ideju da će diplomski studij (4.i 5.god.) SVI morat plaćat fax...
Npr. na mom smjeru (psihologija) male su kvote i jako malo ljudi upisuje s plaćanjem (tako je bilo dosad), ali da se usvojio zakon da svi moraju plaćat diplomski...to je apsurdno...
Na kraju krajeva, dosta faxeva je nakon prediplomskog ništa (meni će na diplomi nakon preddiplomskog pisat da ne smijem obavljat posao psihologa Laughing ), tako da MORAMO upisat diplomski...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lucija napisa:
Mala_ive21, slažem se sa svime šta si napisala... Samo san tila još dodat na ovo šta sam citirala: nije poanta u tome jeste li dosad plaćali fax, akcija je nastala kao reakcija na ideju da će diplomski studij (4.i 5.god.) SVI morat plaćat fax...

OK ako je tako, ali ni u jednoj izjavi predstavnika studenata nije spomenuto da se bore protiv plaćanja diplomskog studija, ne konkretno. Barem ja nisam čuo, iako nastojim pratiti situaciju.
davorseljan

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izgleda da će slijedeći tjedan počet štajk profesora i ostalog osoblja.
Kako znam to je izglasano referendumom. Što će biti sa nastavnom, radom knjižnica i svega ostalog ne zna se.
Isto tako u štajk idu i bolnice i sve ostale ustanove koje su na državnom proračunu.
Sada su izbori i najgore vrijeme za štajk. Vlada se očito igra sa biračima.

U radu je spas.
vjernik

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, danas opet blokirana nastava na fakultetima.
Danas sam trebao imat engleski ali neće se održat predvanje.Tako je bilo i prošli ponedjeljak.
Ne znam hoćemo li to nadoknadit mi izvanredni studenti tuzan

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
fat drummer

PostanoPostano: ned 10 svi 2009, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno besplatno studiranje... zašto tu nema onog emoticona koji se valja od smijeha i udara šakom po podu

buhahahaha

lažna uzbuna, tu je! već sam se prepao...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.