HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 11:58. Pogledaj neodgovorene postove
Dalaj Lama
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 19:29
PostNaslov : Dalaj Lama
Citiraj i odgovori

meni ovaj lik nije baš nikada sjeo... Predstavlja se kao veliki mirotvorac a ustvari širi svoju vjeru po svijetu.
a državnici jedva čekaju da se slikaju s njim. Nevjerojatno mi je da se smatra velikim mirotvorcem... A što je npravio?
biskup Komarica je učinio višestruko a nitko ga ne šljivi....
Nedavno sam negdje pročitao da se papa odbio susresti s njim... Mislim da mu ne želi davati publicitet.
mnogi tibet zamišljaju kao raj prije dolaska kineza, a ustvari nije baš tako kako se želi prikazati filmovima sa brad pittom i slično....
Jeste li se ikada razmišljali o ovome?
Taj lik je stalno po novinama....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Pancho

PostanoPostano: ned 03 svi 2009, 7:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je simpa, stalno se smije :) a vjerojatno tako razmišlja i većina ljudi ;)
stvarno je zvijezda, slažem se

When someone ignores you, sing louder.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 03 svi 2009, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:
meni je simpa, stalno se smije Smile a vjerojatno tako razmišlja i većina ljudi Wink
stvarno je zvijezda, slažem se

hehehe važno je smješkati se jako sretan Wink

davorseljan

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tip želi biti u centru pažnje.
Non stop mi na mail stižu njeove poruke od ljudi koji mu vjeruju.
Ne znam kako se od toga zaštitit jer to je poslao bolesno koliko toga stiže.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne razumijem zašto bi trebalo gušiti slobodu govora.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Ne razumijem zašto bi trebalo gušiti slobodu govora.

de objasni?
nisam baš shvatio tko guši slobodu govora?

ja

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je bilo moje retoričko pitanje na prvi post. Odnosno, pitanje mi se nametnulo na tvoju konstataciju da je dalai lama neprestano po novinama i da je medijski jako eksponiran, a pogotovo na rečenicu "predstavlja se kao mirotvorac a ustvari širi svoju vjeru po svijetu". Iz toga ispada kao da je zločin javno govoriti o svojim uvjerenjima.

To što dosta ljudi više favorizira istočnjačke duhovnosti od kršćanske vjere i pristupa istočnjačkim duhovnim vođama je drugi par rukava. Ali mislim da je to isključivo propust Crkve, a ne dalai laminog prevelikog publiciteta. Nije da zagovaram dalai lamu, ali smanjiti mu publicitet i "držati ga u granicama Tibeta" da neki mlaki vjernik ili vjernik na papiru ne bi čuo da postoji koja druga religija osim kršćanske, po meni je samo zatvaranje oči pred puno dubljim problemom.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gledaj on širi vjeru pod krinkom borbe za ljudska prava i neovisni tibet a njihova vjera je u svojoj srži diskriminacijska.
Radi se o tom da se o njemu priča samo o superlativima. Zar to nije čudno?

Gladijator

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 16:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
To je bilo moje retoričko pitanje na prvi post. Odnosno, pitanje mi se nametnulo na tvoju konstataciju da je dalai lama neprestano po novinama i da je medijski jako eksponiran, a pogotovo na rečenicu "predstavlja se kao mirotvorac a ustvari širi svoju vjeru po svijetu". Iz toga ispada kao da je zločin javno govoriti o svojim uvjerenjima.

To što dosta ljudi više favorizira istočnjačke duhovnosti od kršćanske vjere i pristupa istočnjačkim duhovnim vođama je drugi par rukava. Ali mislim da je to isključivo propust Crkve, a ne dalai laminog prevelikog publiciteta. Nije da zagovaram dalai lamu, ali smanjiti mu publicitet i "držati ga u granicama Tibeta" da neki mlaki vjernik ili vjernik na papiru ne bi čuo da postoji koja druga religija osim kršćanske, po meni je samo zatvaranje oči pred puno dubljim problemom.
Nije tu problem ni dalaj lama niti crkva,problem smo mi sami,jer nemože se dalaj lama sam širiti,nego ga mi širimo.Mene osobno jedino žalosti,da mi krščani pokraj biblije,Isusa,Marije,stotine svetaca i mučenika,karizmatika,svečenika,pa i bližnjih,stalno gledamo u tuđe dvorište i upijamo ko suhe spužve.Umijesto da svima naviještamo Krista i evanđelje mi Ga guramo u stranu.E to mene žalosti!!!! Mislim da je i sam dalaj lama ili neki sličan istočnjački vođa jednom rekao,"da nema vas takvih krščana,davno bi mi prihvatili Krista"!!Mislim da je s ovim sve rečeno.
ja

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator, jednom praktičnom vjerniku (u našem slučaju katoliku) ne znači puno što u medijima govori jedan dalai lama u smislu da to prihvati kao svoje novo religijsko uvjerenje. Vjernik koji živi svoju vjeru, zna kome je povjerovao (Isusu). Tako mi nije jasna ova tvoja konstatacija da gledamo u tuđe dvorište i upijamo ko suhe spužve.

Inače, Crkvu čine njezini članovi, pa kad sam rekla da je to propust Crkve, onda sam rekla da je to ujedno propust svih nas.. Smile

Zadnja promjena: ja; uto 05 svi 2009, 18:49; ukupno mijenjano 1 put.

Gladijator

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Gladijator, jednom praktičnom vjerniku (u našem slučaju katoliku) ne znači puno što u medijima govori jedan dalai lama u smislu da to prihvati kao svoje novo religijsko uvjerenje. Vjernik koji živi svoju vjeru, zna kome je povjerovao (Isusu). Tako mi nije jasna ova tvoja konstatacija da gledamo u tuđe dvorište i upijamo ko suhe spužve.

Inače, Crkvu čine njezini članovi, pa kad sam rekla da je to propust Crkve, onda sam i mislila na nas. Smile
U potpunosti se slažem sa tobom,iako mi je u vezi crkve zvučalo kao da misliš na instituciju ili na same svečenikeda možda ne rade dovoljno.I nisam mislio na prave i praktične vjernike da gledaju u tuđe dvorište,nego na formalne krščane.Ustvari nerazumijem u čemu se neslažeš jer moje mišljenje se nerazlikuje baš od tvoga.Ja osobno o tom dalaj lami baš neznam puno niti me baš zanima,jer ni svoju vjeru nisam još dokućio ni 30%, i bilo bo glupo da tražim nešto drugo.Nikakav Bog ni u jednoj vjeri se nije predao kao Krist za nas,i što nam treba više.
ja

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo mi se činilo da se nismo razumjeli. Wink

enkidu

PostanoPostano: pet 22 svi 2009, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dalaj Lama je vjerski poglavar tibetanskog budizma, inkarnirani Budha i vladar u izagnanstvu.
Kinezi su na Tibetu učinili i genocid i kulturocid strašnih razmjera. Nekada su rušili i ubijali, a danas razaraju jednu kulturu svojom kič-ponudom turizma koji bi trebao dočarati bajkovitost tibetanske duhovnosti pa u tu svrhu u nekim ashramima oblače čak vojnike u redovnike za turističku predstavu.
Mi nikada nećemo dobiti pravu sliko o tome kako je nekad bilo i što se to sve dogodilo na Tibetu, jer se snimaju propagandni filmovi crno -bijelo obojeni....
Zapad je u nekoliko navrata ''otkrivao'' Tibet i ono što je bilo toliko privlačno to nije čisti budizam nego mješavina ezoterije, magije i tajnih rituala kakvima ta religija obiluje, jer je to mješavina budizma i predbudističkih animističkih vjerovanja.
Mnogi osnivači tajnih društava na Zapadu, napose oni pod kraj 19. i početkom 20.st. hvalili su se da su inicirani u najviše rangove tibetanske duhovnosti od nekih lama.....
Današnji Dalaj Lama bori se za oslobođenje Tibeta na svoj način. Na Zapadu postoje mnoge sekte tibetanskog budizma koje nije on osnovao, nego im je svojevrsna maskota. Koriste njegovu popularnost za svoje probitke....
Objektivno ne postoji neki strah da će zapadnjaci masovno prihvatiti bilo koju duhovnost koja traži i najmanje odricanja, osim možda sladunjavog new agea koji niti što traži niti što pruža.
Mi se ne trebamo bojati neke tamo dalekoistočnjačke duhovnosti. Više bismo trebali otkrivati bogatstvo izvorne kršćanske duhovnosti, koja je nekada cvala i u Istočnoj i u Zapadnoj Crkvi, a danas se priklanjamo halabuci jeftine, nazovi duhovnosti koja je plod krivo shvaćenog protestantskog kršćanstva.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ja, sv.Franjo legenda
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 23 svi 2009, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

enkidu napisa:
čisti budizam nego mješavina ezoterije, magije i tajnih rituala kakvima ta religija obiluje, jer je to mješavina budizma i predbudističkih animističkih vjerovanja.

kada sam pokrenuo temu nisam mislio da će me se komentirat u smislu " trebamo se više okrenuti sebi"... naravno da i ja isto mislim, al treba biti svjestan i znati da dalaj lama nije baš simpatični dedica koji propagira mir i nevinost koju su im kinezi oduzeli.
kao što si napisao iznad , njihova religija je mješavina ezoterije i sl stvari....
zato mi je taj lik i ono što predstavlja tako odbojno.

Čovjek ima apsolutno pravo da se bori za nezavisni tibet ako ga njegov narod podržava... te ne želim dovoditi u pitanje.

enkidu

PostanoPostano: pet 29 svi 2009, 5:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi kršćani bismo trebali usvojiti neke načelne odrednice po kojima bismo se odnosili prema drugim religijama.
Uzor u tome nam je sam naš Gospodin, koji je bio vrlo tolerantan prema vjernicima izvan židovstva. Čak je u pojedinim primjerima isticao njihovu vjeru, a da pri tome nije ni pomišljao od sadržaja poganskog vjerovanja prihvatiti bilo što, nego je hrabro naviještao ono zbog čega je došao na svijet.
Drugi izvor koji nas upućuje kako se odnositi prema drugima, koji nisu naše vjere je crkveni nauk. U koncilskoj konstituciji I. Vat. koncila LG jasno je je rečeno da je u Duh Božji prisutan u svakoj vjeri u onom intenzitetu koliko je ta u skladu s Istinom.
Bilo je i ima velikih i zadivljujućih primjera vjere i plemenitih djela među inovjercima, jer jedan je Duh koji vodi sve ljude i potiče ih na dobra djela.
Bog se nije nikada odrekao onih koje je stvorio.
O tome je posebno dobro razmišljati u ovo preduhovsko vrijeme.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, ja
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 29 svi 2009, 6:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa i pape i veliki biskupi potiću međureligijski dijalog.
Mi trebamo također raditi na tome...
u našem svakodnevnom životu.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.