HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 24 stu 2017, 1:51. Pogledaj neodgovorene postove
Iskustva s hodočašća
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 11:34
PostNaslov : Iskustva s hodočašća
Citiraj i odgovori

Za mnoge,zasigurno jedan od najljepsih oblika poboznosti.
Siguran sam da imate predivnih iskustava s mjesta koja zrace mirom,Bozjom prisutnoscu..
Sto vam ta mjesta znace?Jeste li tamo nesto posebno dozivjeli?Imaju li mozda ta hodocasca veze npr. s obracenjem nekih od vas?
Podjelimo svoja iskustva jedni s drugima!
Nadam se da ce ova temica biti malo osvjezenje za sve nas i mozda prilika da srusimo koji rekord(ne smije ovih 9 ostati dugo)

Dame imaju prednost,pa moje dame,izvolite!

Opaska web teama:
[Iskustva]Od sada u ovoj temi će ići samo vaša iskustva s hodočašćima i prijedlozi.
Kažite nam sve ono što ste doživili i kako se to odrazilo na vaš duhovni život.

Sve ostale najave i dogovori ići će pod sličnom temom u podforumu Susreti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, je li ti ovo prikupljaš materijal za novi broj "ZAŠTO NE?" jer nam je to nova tema jako sretan Pametno, nema šta!

Mene se osobno najviše dojmilo Međugorje. Stereotipno, znam, al' eto, subjektivno. Išla sam sa zajednicom i izvan "sezone" i velike gužve. Možda mi je zbog toga to hodočašće ostavilo osobit pečat.

Ali, ja bih kao "vid" hodočašća istaknula duhovsko bdijenje uoči dolaska Svetoga Oca. Mladi iz cijele Hrvatske bdjeli su s nama! Ja nisam spavala u komadu 40 sati, ali kad sam ga ugledala, na onih +40'C umor je nestao! Mogla bih pisati sada cijeli roman o svojim osjećajima, sreći, ponosu...., ali eto Wink

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 06 ožu 2004, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I moj glas ide Medjugorju!!!
To mjesto mi je promjenilo zivot,zapravo,dalo mi smisao zivotu.Kad sam imao krizu u zivotu dolje sam molio za ono sto mi je tada najvise trebalo,a to su bili Bogi i mladi,pravi prijatelji.Bog je moje molitve iz medjugorja uslisao vec nakon mjesec dana,darujuci mi to u paketu zvanom FRAMA.
Od te 1997.godine svake godine idem dolje barem jednom,a zadnje dvije vise solo ili s jos nekim jer se tako mogu vise prepustit molitvama i Gospinoj zastiti u tom,za mene drugom domu u zivotu.
Nek Gospodin blagoslovi Medjugorje,dobre ljude koji zive dolje i sve koji dolje traze ono isto sto sam i ja te davne '97.
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
hrvoje

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 06 ožu 2004, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj glas ide mojem najdražem svetištu u MARIJI BISTRICI. Tamo idem svake godine čak i po više puta i već dugi niz godina. Tamo se osjećam kao kod kuće. Posebno mjesto u mom životu za koje me veže niz događaja od kojih je jedan od najvećih - beatifikacija Alojzija Stepinca. Nezaboravni događaj!

Nešto sasvim novo
www.kriz-zivota.com
zole

PostanoPostano: ned 07 ožu 2004, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf, ovo je tesko pitanje...

Ali, mozda mi je najdraze hodocase u Banja Luku za beatifikaciju Ivana Merza!
Zasto bas to? Putovnica mi je istekla nekoliko dana i trebali smo preci granicu na srpskoj strani! Kada smo dosli na granicu, policajac mi je trazio putovnicu, ja ju pokazao i kaze on: ok je! I krene dalje i vrati se i kaze - daj mi ponovno! I onda je skonto da je istekla. Kaze mi da izadjem dolje izvan autobusa. Pita on nekog starijeg tipa sta ce sa mnom, a ovaj me onako pogleda... i nasmjsi se iskaze - ma ajde bjezi! Ulazim u bus, a ono cijeli bus odvali pljeskat! Pogledam one policajce - ne znam kad su zadnji puta bili bas tako fino nasmjeseni! I onda mi kazu ovi moji kako su se molili kad sam izaso van! Ma ludnica! Inace, prodavao sam tada neke majice (bl. Ivana Merza) koje smo tiskali tom prigodom! Tako da sam se seljako po nasim busevima i prodavao te majice... smijali smo se, zabavljali! I danas me casne pitaju sta cu im prodavat! hehe
Iz Banja Luke me se najvise dojmilo kada je pap prosao pored moga standa! PORED STANDA! Na pola metra od mene! hehe... Kako je duhvnik moje zajednice postulator za kanonizaciju bl. Ivana Merza, imali smo akreditacije i slobodno se kretali svugdje... Svasta se vidjelo i culo... svasta se dogodilo... Jedan od najljepsih detalja je bio kada su u 9 sati "milicajci" prestali pustati hodocsnike u prostor! Onda je na mikrofon biskup Komarica apelirao da puste ljude i onda su ti milicajci dobili takav zvizduk.... uufff! ALI!!! Ali onda su poceli pustati ljude pa je Komarica opet dosao i rekao kako im zahvaljuje sto su poceli pustati ljude! E tada su pobrali nevjerojatan pljesak!!! Mislim da su se i oni sami iznenadili!
Hodocasce, kada su svi (bez obzira na naciju) disali nekako drugacije... Hvala Ivanu za to!

Malo sam razduzio... sorry!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 14:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da smo ranoliki,to je dobro,to nas obogacuje.
Ja sam zaboravio spomenuti susret mladih u Rimu(to spada vise pod susrete,a manje pod hodocasca).2 milijuna mladih na jednom mjestu - jednom rijecju - nevjerojatno!
Jo

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 16:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Definitivno najdraze Marija Bistrica! Kako sam rodjena na dan kad se ona slavi roditelji su mene i bracu odmalena vodili tamo na taj dan! Bilo mi je to nesto prekrasno! Kad sam prvi put pjesacila od katedrale na Bistricu, dozivjela sam jos jace to svetiste (bilo je to za 2. papinog pohoda). Hodali smo puno vise nego se inace hoda jer smo se izgubili (12 sati hoda), ali kad smo dosli, bilo je prekrasno! Ne znam kako bi to rijecima pisala, ali zaista mi puno znaci! Pogotovo kad je hodocasce mladih i kad navecer imamo krizni put po brdu sa svijecama...Medjugorje mi je drago, ali nemam mogucnosti puno ici tamo, pa mi nije bas onako jako priraslo srcu!
A kad je bio Papa u Banja Luci i od mene je prosao na pol metra, cak sam osjetila klimu iz njegovog papamobila! Laughing Mislila sam da nece prolaziti kdo nas jer nije bilo ogradjeno! Ali eto! To mi je bio prekrasan dozivljaj jer ovaj Papa mi je zakon!

P.s. Zole, stvarno si dobro peosao jer nasu jednu animatoricu su vratili sa granice jer joj je istekla putovnica i jos je morala platiti kaznu sto je pokusala preci sa nevazecom putovnicom!!!

Lav je u zraku
jelena

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, sta si za to molio? Pa ti si bio nasa uslisana molitva! A kad sam se vec ukljucila, evo da preporucim Assis, naravno. Kad covjek zakoraci u onu ogromnu baziliku, sav zadrhti od strahopostovanja, a kad udje u malenu Porciunkulu, usred te ogromne crkve, eh, to je gust jer tu vlada Franjina jednostavnost i tako se lako tu moliti. Slicno je i s Loretom.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jela,jesi cula onu staru da muskarci nikad ne placu(nogometni zaljubljenici ce se sjetiti '80.godine i plac nogometasa Hajduka i....).Vjerujte mi da to nije istina,upravo sad vam mogu reci da to nije tocno.HVALA TI!!!
I ja sam zaboravio spomenuti Asiz,to mi se nekako podrazumijeva.
Ako ne znate kako je sve izgledalo u 12./13.stoljeću,uzmite kartu Italije i pravac-za najljepsi grad na svijetu!
Oprostite Splicani,ali to je tako!
Sanders

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moj glas takodjer Medjugorju, moja je prica slicna kao i Siketova,no ja sam na FRAMU dosao nesto kasnije, prije FRAME sam bio 3 puta dolje,
Ajme Sike jedva cekam 18. da odemo..meni je bilo ono hodocasce nas dvojice lani najbolje uistinu..imali smo vremena za sve...idemo opet!
obozavam i Porcijunkulu takodjer nesto jedinstveno...

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos sam htjela napisati kako mi je ljetos bilo naljepsa trodnevnica za Veliku Gospu. Vozili smo Papin kriz svjetskog dana mladih po Hrvatskoj. To je ujedno počelo tri dana prije Velike Gospe, tako smo prvi dan bili na Trsatu u Marijinom svetištu, drugi dan kod Gospe Sinjske, treci kod Gospe od Krasna, a na Veliku Gospu na Mariji Bistrici (moje najdraže Laughing ) To mi je zaista naljepše hodočašće do sad! Najoriginalnije i posebno jer dolazis zaista kao hodocasnik i prima te zajdnica na prenociste a iduci dan ides dalje! Prekrasno za opisati riječima! hm hm

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pohvala Jo na svemu tome,zapravo mogu reci - blago tebi! Mozda je dobro nekakav slican takav projekt napraviti i svake godine za mlade po biskupijama.
Sad sam se sjetio(Jela ce znati)jednog hodocasca u Italiji.Prije Svjetskog susreta mladih s Papom u Rimu 2000. nas nekolicina iz Rijeke imalo je srece biti dio cjelonocnog hodocasca od Macerate do Loretta(bacite pogled na kartu).Naime,zeljelo se povezati cijelu Italiju ili bar dobar dio nje,hodocascima od mjesta do mjesta.Prvo smo se oko 22 sata skupili svi na jednom stadionu,na kojem je bilo na desetke tisuća mladih,spremno za polazak.Bilo je nekakvo predavanje,a potom smo mi koji smo imali akreditacije(koji smo morali nesto raditi za vrijeme hoda)krenuli smo medju prvima.U jednom trenutku trebalo je krenuti,a mi s cela,ne da smo poceli hodati nego smo morali trcati kako bi se sto brze razvila ta duuuuga kolona,ili bolje receno,rijeka mladih iz Italije,pojacana s nama Hrvatima iz Rijeke i Gospica te Albancima,jer smo i mi i oni bili kao gosti pozvani na to njihovo hodocasce.
Do loretta se nismo zaustavljali,hodali smo cjelu noc do 7 ujutro kad smo stigli,a za to vrijeme smo stalno molili,pjevali i svjedocili.Nevjerojatno mi je bilo vidjet ljude koji su u svako doba noci stajali kraj cesta,sumskih putova..i pozdravljali tu masu mladih hodocasnika.I sad se najezim kad se sjetim toga..Posebno mi je draga jedna uspomena kad smo hodali kroz jednu zavojitu sumu s upaljenim lampionima u bojama i kad sam pogledao iza sebe-vijugava,beskrajna rijeka mladih koji pjevaju i mole.
Mozda tako nesto u buducnosti(bliskoj/dalekoj)da organiziramo i po Hrvatskoj?
maja-zagreb

PostanoPostano: sri 17 ožu 2004, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo,Sike me potaknuo da napisem i ja nesto na ovu temu.
Pred točno godinu dana bila sam prvi put u Medjugorju i vjerujem da to hodočašće nikad u životu neću zaboraviti.Ujedno je to bio i moj prvi izlet s Framom, pripremala sam se za to danima, jedva čekala trenutak kad će se motor busa konačno upaliti.
a tek onaj osjećaj kad smo stigli: sve je odisalo nekim mirom, sjalo se predivno sunce, smrzavali smo se, ali znate ono:ljubav grije... kako je tek onda kad te Njegova, Njezina i ljubav tvoje brace ogrne...
osobito me se dojmio krizni put i klanjanje navecer.na njemu sam zaspala, totalno me strefio umor,ali to mi je bio najblazeniji san u zivotu. zamisli zaspat u crkvi,dok su svi oko tebe sjedinjeni u molitvi, a na raznim jezicima kao uspavanka ti je Dodji nam,Gospode...
Uglavnom, bilo mi je predivno i jedva cekam preksutra,kad frama Kaptol ponovo krece na put prema tome prelijepom mjestu. pomisao na to da cu se za dva dana opet naci tamo i "napunit si baterije" drzi me vec tjednima.
jos samo dva dana...ufff,cini se ko vjecnost...
izvjesce dobijete next week... mir i dobro!
sike

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos sam pod dojmovima jutrasnjeg povratka iz medjugorja,sto zelim podjelit s vama.necu se ponavljat kao u orvim postovima,jer je i ovog puta bilo fenomenalno,nezaboravno,blagoslovljeno,milosno..bas nam cesto fale rijeci kad se treba izraziti.
Puno bih toga mogao izdvojiti,ali iospricat cu vam jednu jucerasnju scenu. nas3 smo se penjali na Podbrdo s nasim nevenom,koji ima cerebralnu paralizu i jedva hoda,ali imao je takvu zelju da dodje na Brdo Ukazanja da mu jednostavno nismo mogli odoljeti,a da ga ne uzmemo.Krenuli smo u 8 sati,nakon sto smo ispratili Kaptolase,te bili ograniceni vremenom,jer smpo u 11 sati morali biti na misu,a trebalo je doci do Podbrda,popesti se na njega,malo se zadrzati,a onda spustiti i doci pred pocetak mise.Invalidska kolica smo ostavili ispod brda u suvenirnici i krenuli Nevena voditi na brdo,koracic po koracic,moleci krunicu.tako smo uspjeli proci dvije ploce s otajstvima,a bilo je vruce,mi mokri,izmoreni,znojni,na izmaku snaga..I dok smo se spremali razmatrati 2.otajstvo,iza sebe ugledali smo jedna zenu na stakama koja se spustajuci s brda ugledala nas.prisla na mje i zamolila ako moze s nama moliti,jer da je posla na samo mjesto ukaanja ali presavsi dio puta,nije mogla vise gore zbog bolesti nogu i odmakle dobi:Zaista se jedva kretala,kao i neven,mali koracic po koracic.A onda nam je rekla nesto sto necemo nikad zaboraviti:"Dok sam prosli put bila ovdje,uspjela sam se popesti samo do postaje gdje Veronika pruza Isusu rubac,dalje nisam mogla.Inace,zovem se Veronika!To me je streslo,jer otkud se stvorila ta zena,bas nama prisla i to bas Veronika.Osjetio sam u sebi,a i po drugima sam uvidio da i oni osjecaju jednu izvanrednu snagu koja nas vuce dalje.bas poput sv.veronike,ona nam je svojim suzama i svjedocanstvom "pruzila" rubac,kad nikog drugog nije bilo,zbog cega smo nastavili svoj put k vrhu gdje smo i stigli.pitali smo je dali joj treba pomoc do dolje,na sto nam je samo rekla da mi krenemo dalje a da ce ona nekako doci do dna brda.I rekla nam je suznim ocima da molimo za nju kod Gospinog kipa na mjestu ukazanja,a da ce ona za nas.kad smo stigli gore,nisam mogao a da se ne rasplacem,prisjetivsi se nje,njene muke i molitve koja nam je dala snagu da se popnemo s Nevenom do samog mjesta ukazanja.Ali kako smo to uspjeli?da bi bilči brzi,napravili smo rukama nosila i tako ga nosili do kraja,a spustali smo se tako sto ga je Sanders nosio sam na ledjima skroz do dna,bez da je stao.kakva snaga,vanjska,ali jos vise nutarnja!
Kad smo se spustili sretni sto smo uspjeli u svom piothvatu da dodjemo do kraja naseg kriznog puta,ugledali smo gospodju veroniku u jednom busu,pa je animirala bus i tako su nam svi u busu mahali!
koliko nas moze jedna rijec,gesta i pogled jedne osobe obogatiti u zivotu,dati nam snage,i zauvijek to zapamtiti,makar takvu osobu vjerojatno vise nikad necemo sresti u ovom zemaljskom zivotu?Mozda ivise nego neke osobe koje cesto susrecemo ali ne primamo toliko puno kao od jedne takve osobe.
Sv. Veronika moli za nas!
deny

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam u Lourdes-u (Lurdu) prije par godina s MEP-om, i moram reci da mi je to bilo najbolje duhovno iskustvo! Samo mjesto i sva ta atmosfera te ponese, bas se nekako drukcije osjecas! Najbolje mi je bilo kad smo se ustali u 5 ujutro da bi otisli do spilje, molilo sam krunicu na koljenima na (toboze) mjestu na kojem je i Bernardica klecala i nekako sam se uzivio. Skoro pa si mozes zamisliti kako je to bilo.
Steta sto je to iskustvo proslo, a ja nisam bilo bodinama na duhovnim vjezbama!trebao bih uskoro!

Deny
Sanders

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 13:17
PostNaslov : Medjugorje
Citiraj i odgovori

Bilo je stvarno za "napunit" baterije...Samo da nas te baterije drze cijelu godinu, do iduceg Medjugorja! BVB!

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
maja-zagreb

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bas ko sto je Sike rekao,zvuci isklisejizirano,ali zaista je bilo predivno, blagoslovljeno, prepuno milosti, mira i ljubavi!
ove godine me se posebno dojmila prisutnost Bezgresne kojom Medjugorje odise.ljudi moji, to je nesto nevjerojatno! osjecas da te njeznost blazene Djevice prati bas na svakom tvome koraku.i kao da u svacije srce unese slatkocu svoga pa ste svi po Njenom zagovoru kao jedno. Krizevac, Podbrdo, misa, klanjanje: u svakom susretu mir, u svakom pogledu ljubav, u svakoj osobi tvoj brat ili sestra...
Ljudi,jedva cekam dogodine da opet idemo u Medjugorje!!!
Daniel

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima. Evo i ja sam bio sa Siketom u Međugorju i mogu vam posvjedoćiti o gospođi Veroniki koja je na svih nas koji smo je susreli ostavila snažan dojam i vjerujem da nam je Bog preko nje svima poslao poruku. Zato ja mislim da su hodočašća za nas katolike jako važna, jer nam Bog u svakom hodočasnićkom svetištu nešto poručuje. Ja smatram da je Bog upravo odabrao neka mijesta na svijetu kako bi sam ili posredno, najčešće preko Gospe, slao određene poruke. Da vam posvjedoćim upravo sam u Međugorju doživio neke promjene u svome odnosu prema bližnjima i pogledu na svijet, mogu vam kazati da je Bog slomio u meni neke stvari za koje sam mislio da se ne mogu slomiti, prvenstveno mislim na moj ego.
Jo

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajme, ovdje sve framasi! Laughing moram malo nereda uvest Wink !

kaj kazete da to bude forum hodocasce u Medjugorje na dan ukazanja?
hop

Lav je u zraku
Daniel

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo mene s još jednom obavijesti o hodočašću u Međugorje na dan ukazanja, izgleda da je ovo stvarno bilo nadahnuto od Boga i od Gospe, nadao sam se i molio da uspijemo naći autobus za 8000 Kn i stvarno smo ga našli. Za sve zainteresirane više obavijesti u četvrtak nakon dogovora s prijevoznikom. Molite za nas da se uspješno dogovorimo s prijevoznikom i da uspijemo organizirati hodočašće.
vasha

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E dragi moji kad su već hodočašća tema... i kad ste već zapeli za Međugorje... jako sretan Mogla bih reći da je cijeli moj život jedna vrsta hodočašća jer ja živim u Međugorju, u samom centru, odmah uz crkvu.. I primam hodočasnike i svaki put kad oni dođu na hodočašće to je ujedno i moje hodočašće! Toliko toga sam se nagledala u tim svojim "hodočašćima", ali evo spomenut ću ovaj posljednji događaj, kada su Sike, Danijel, Neven i Sanders bili kod mene. Naučila sam nešto jako važno - kako se ponašati prema osobama sa posebnim potrebama, kao što je Neven. Istina, imala sam ja još takvih hodočasnika u svojoj kući, ali sa njima nisam mogla biti bliska kao sa njim. Naučila sam da se prema njima treba ponašati normalno - bez sažalijevanja i ičega drugog. Naravno, znala sam ja i prije da tako to treba, ali lako je reći, a teško je ponašati se tako! A sada to znam! Hvala vam! I vidimo se uskoro opet, pusaaa! Wink

Valentina
sike

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 10:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vaso,ti si nam ucinila ne samo te dane dok smo bili kod tebe,nego i cijelu godinu,boljom,liepsom,Bozjom..Zahvaljujuci tvojoj,Tatjaninoj,maminoj,tatinoj,Meginoj,Olgicinoj...dobroti,dozivjeli smo obilje Bozje milosti i zbog toga vjecno HVALA. Rijetki su takvi ljudi kao vi s toliko VELIKIM srcem.
Siguran sam da je sve to i Nevenu jako puno znacilo.nadam se da ce nam jednom i on putem ovog foruma moci sve to ispricati.
A sto se tice tvojeg prijedloga Jo,pa bilo bi nam cast da nam se svi pridruzite 25,26 i 27.6 na hodocascu,jer to prvenstveno organiziramo za mlade,ne samo Rijeke nego za sve koji mogu doci
nata

PostanoPostano: sub 03 tra 2004, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oni koji su bili u Medjugorju - koja je razlika ako ides organizirano s crkvom ili u privatnom aranzmanu?
Mislim, dajte savjet..

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Daniel

PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam ti Nato ove godine po prvi puta bio u Međugorju i bio sam u privatnom aranžamanu, ne mogu ti reći kako je to kada ideš u međugorje organizirano s crkvom, ali ja osobno ću uvijek dati prednost vlastitom aranžmanu jer kada tako putujem uvijek si sam određujem tempo i ciljeve koje trebam posjetiti, naravno niti vremenski nisam ovisan o cijeloj jednoj grupi, uvijek se lakše dogovoriti s njih dvoje ili troje nego s pedeset. S crkvom sam išao na neka druga hodočašća koja su imala strogo zacrtani program, i koliko god je znalo biti lijepo, uvijek smo bili u nekoj žurbi i stalno smo hvatali vrijeme, a znaš i ono kako se kaže "sto ljudi sto ćudi". Zato ti ja uvijek dajem prednost privatnom aranžmanu, pogotovo ako ideš s grupom svojih najbližih prijatelja, onda nikako ne možeš pogriješiti.
maja-zagreb

PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je, sto se tice odlazaka s crkvom, velika razlika u tome poznajes li ljude s kojima ides ili ne. ja sam vec dva puta bila u Medjugorju s Framom i bilo mi je puno bolje ove godine,jer lani nisam znala sve ljude, a ove godine nije bilo takvih situacija - svi smo sve poznali i bilo nam je predivno! slazem se s Danielom,(iako ja nisam nikad bila privatno), kad ides u vlastitom aranzmanu, sam si isplaniras vrijeme, ides gdje ti hoces, nisi ovisan o drugima. mozda si opusteniji, u tome je prednost.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.