HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 21:13. Pogledaj neodgovorene postove
Iskustva s hodočašća
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
ivanxxiiii

Spol: muško
PostanoPostano: pet 22 ruj 2006, 7:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvaljen Isus i Marija,

ovo mi je prvi post na forumu - lijep pozdrav ...

klara napisa:
eeeeh... dvije velike želje - Lurd i Santiago de Compostella... dat će (valjda) Bog jednog dana i to... Jel možda netko (kojim slučajem) bio u Santiago de Compostelli?

....u ovo sam se želio uključiti još dok su hodačašća bili aktualnija ali tehnički problemi me spriječiše!
No dobro!
Kad sam pročitao kombinaciju Lourdes i Santiago osjetih se prozvanim . Zašto ?
Zato što sam dobio milost okusiti i jedno i drugo i to zajedno.
Prošle godine u srpnju išao sam sa grupom mladih iz Splita volontirati u Lourdskom svetištu. Ta grupa ide već pet - šest godina U Lourdsko svetište kao ispomoć u brizi za bolesnike.
U Lourdes je lijepo svakako doći i kao turist i kao hodočasnik ali biti dio Lourdes-a , biti ispomoć bolesnicima , pomagati u organizaciji procesije, .... osjećaš se kao kod kuće !

Nakon tjedan dana toga raja jedan dio grupe je krenuo za Španjolsku na hodočasnički put za Santiago....svake godine se hoda druga dionica puta. Lani smo hodili od Carion de los condesa do Astorge (središnji dio Španjolske). Sljedeće godine ,ako Bog da , se hoda zadnja dionica i ulazi u Santiago.....

Nakon tjedan dana hodočaščenja po Španjolskoj svratili smo ponovno na jedan dan u Lourdes i potom Doma......
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ivanxxiiii

PostanoPostano: pon 02 lis 2006, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DANA napisa:
Želja mi je Rim i Jeruzalem.

A od Hrvatskih - lijepo mi je otići do Veprica -

Baš sam jučer cijeli dan proveo u Vepricu, hrvatskom marijanskom lurdskom svetištu pred samom Makarskom. Nekako mi se čini čak originalnije od Lourdesa Smile .
Dok sam malo šetao svetištem u pećini se govorila sv.Misa na talijanskom , na oltaru na gornjoj stazi bila je sv. Misa na jeziku kojeg nisam prepoznao u kapeli se molilo na našem jeziku , stazama križnog puta , kroz duboku borovu šumu, moglo se vidjeti pojedinaca i grupa zadubljenih u svoju molitvu a neki su možda i samo hodili tim svetim mjestom gospina svetišta i udisali mir gospodnji. Baš na jednom starom boru na sred staze križnog puta stoji grdelin na suhoj grani i pjeva kao da je tenor u sred milanske Scale. A bože moj lipote !

hodočašće15.10.2006-nedjelja
-ako Bog da lipo vrime krenut će mo iz Franjevačke crkve u Omišu prema Vepricu, put je dug oko 36 km , dio kroz stara priobalna sela pod brdom a dio uz more

ivanxxiiii

PostanoPostano: čet 05 lis 2006, 17:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

08.10.2006 idemo iz Splita do Starigrada, potom lagonim penjanjem do Velikog Rujna - jedno tri sata.
Gore će mo u Gospinoj crkvici imati Sv.Misu , potom domjenak i nazad živi izdravi andjeo , ako Bog da.
Eto tko kaže da u Splitu nema događanja ?!
jako sretan

ivanxxiiii

PostanoPostano: čet 19 lis 2006, 6:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cincar - 29.10.2006

polazak iz Splita ranom zorom jako sretan

....možda i nije klasični oblik hodočašća, ali jako mu sliči , gdje je u stvari granica između izleta i hodočašća?...cilj?...Ekipa?....Molitva?...

sv.misa u Livnu u 18:00
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 28 ruj 2007, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa eto, da i ja probam prenesti u post štogod svojih dojmova sa svog prvog (daj Bože, ne i zadnjeg ) posjeta Asizu!
Zbog određenih razloga krenuh bez nekih očekivanja pa tako ne mogu reći da su mi se očekivanja ispunila...
Asiz ih je nadmašio Wink !

Mjesto koje smo prvo posjetili, a koje mi se na poseban način urezalo u sjećanje je La Verna. Biti na tom mjestu gdje je sveti Franjo primio Isusove Rane, u onoj kapelici i razmišljati o veličini događaja koji se prije nekoliko stoljeća tu dogodio.. Povuči se u prirodu, osamu, pročitati koji redak iz Evanđelja.. Ma meni je bilo preelijepo trčkarati La Vernom, slušati one ptičice koje su svojom pojavom govorile o veličini Stvoritelja, gledati stabla kroz koja su dopirale zrake sunca, osluškivati tiššinu, zamišljati Franju kako se ondje suobličuje sa Gospodinom, sa njim razgovara, njemu se moli, slavi ga...
Kako da čovjek onda ne klekne, upre pogled prema nebu i zahvalajuje Onome koji je svemir stvorio cijeli, kako da ne skakuće onim puteljcima sa tihom pjesmom na usnama..
Uf, a bolje da me niste vidjeli ni čuli, dosta sam se zacrvenila kada sam naletjela na jednu Talijanku koja me lijepo pozdravila...
Imali smo gore divnu misu, a pružila nam se prilika da se pomolimo na mjestu Dadina preminuća..

Jedno od najposebnijih mjesta meni je zasigurno bazilika svetog Franje. Moliti se pred grobom onoga koji je živio Evaneđelje, koji nam daje primjer da je to moguće, primjer po kojem mnogi žele slijediti Krista.. Preporučiti u njegov zagovor svoje najdraže, one koji su manje dragi, moliti Gospodina da nas sve učini oruđem svoga mira, zahvaljivati na životu...
Ma ima nešto u onoj kapelici, nešto...
Meni je bilo tako lijepo, osjetio se neki mir, toliko da mi je bilo žao svojim šmrcanjem kvariti drugima tu tišinu pa sam izlašla van.. A onda mi je bilo žao što se sa Franjom ne oprostih kak spada pa se vratih dolje još jednom moleći za neke stvari. I tako mi se nije dalo otići...

Nakon toga se većina nas uputila prema još jednom samotištu, Carcerima. Bijele golubice koje se nisu bojale naše blizine u znak velike povezanosti Franje i ostalih stvorenja, stoljetno stablo koje odoljeva zubu vremena i svjedoči o svetosti toga mjesta..

Imali smo priliku zaviriti u Franjinu rodnu kuću, te još jednom prošetati ulicama Asiza. Gradića u kojem vrijeme kao da je stalo. Koji, ako one aute zamjenimo konjima i magarcima, potpuno odiše Franjinim vremenom.

Zanimljiv je bio i posjet Greccu, mjestu na kojem je Franjo rođenje Isusa približio svima napraviši prve žive jaslice. Tamo smo slavili Božićnu misu te si uz najljepše želje čestitali taj blagdan. Bijasmo i na Fonte Colombu gdje je nastalo Pravilo franjevačkog reda.
Na brzak smo posjetili i crkvicu Svetog Damjanja u kojoj je Franjo čuo Kristove riječi "Idi i popravi moju Crkvu, zar ne vidiš da se ruši?" te bez puno razmišljanja krenuo, kamen po kamen.. Ni sam tada nije vjerovao koliko li će samo uz Kristovu pomoć obnoviti Crkvu, kolike će oduševiti za nasljedovanje Krista..

Već rano ujutro u subotu smo posjetili Porcijunkulu. Tu smo nakon ispovijedi, koju sam po prvi puta u životu obavila malo prije jedan ujutro, imali priliku za dobivanje potpunog oprosta. Kako sam se samo iznenadila kada sam, iako očekivavši još jednu crkvicu unutar bazilike Gospe od Anđela, ugledala Porcijunkulu. Ne znam što me sprijećilo da ne potrčim prema njoj. Jer u bazilici je stvarno veličanstveno, a opet kada se zađe u malu Porcijunkulu tako skromno, jednostavno, odvojeno, lako..
Koliko je samo Božje prisutnosti na onom mjestu, mjestu koje svima daje priliku da počmu inova, sa drugačijim stajalištima, razmišljanjima. Mjestu koje nas poziva da krenemo, da poput Franje počnemo obnavljati Crkvu, živeći radosno u obitelji, čineći sitnice kojima svijet oko nas postaje lijepši, više Božji..

Nezaboravno je bilo ponovo navečer stajati na istom mjestu. Sudjelovati u molitvi krunice sa mnoštvom drugih vjernika u bazilici pogleda uprta u malu Porcijunkulu. Upaliti svijeću te hodati u velikoj procesiji predvođenoj Gospinim kipom...
teško je tada ne ostati bez riječi..

Posjetili smo i Padovu. Imali misu u crkvi svetog Leopolda Bogdana Mandića. Sveca koji nas stalno poziva na obraćenje, pokoru, jednostavnost. Daje nam do znanja da se i u malim stvarima može biti velik. U crkvi svetog Ante smo isto tako proveli neko vrijeme. Još jedan od velikih svetaca kojem se mnogi utjecu..

Pitah se tada, a i dan danas ima li taj Asiz i sve to smisla ako se baš, baš ništa ne promjeni..
ako...

al kako je teško ostati ravnodušan nakon svih tih lijepih trenutaka provedenih sa dobrim ljudima u Božjoj prisutnosti...
vjerujem da je Asiz bio baš ono što nam je svima dalo poticaj za dalje, da učinimo koji koračić više, da napredujemo u ljubavi, da učinimo sve kako bi Ljubav bila ljiubljena...

Haha, tri put hura za Asiz, Franju, Klaru.. Laughing !!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 28 ruj 2007, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hura, hura, hura!!!! Very Happy
Banana, samo naprid!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 26 lis 2007, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo malo da potaknemo opet ovu temu...

Imam jedno pitanje....
Je li netko za to da ide druge godine na 15 dana autobusom u posjet 15 najvećih svetišta Europe...
Cijena je cca 7000 kn...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 10 sij 2008, 1:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pitanje...
Je li ikada organizirano hodočašće samih forumaša????

Što mislite o tome? Jel bi to bilo izvedivo???

Recimo jednodnevno u Trsat, MB, Ludbreg...ili negdje izvan RH?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:
Pitanje...

Odlična ideja!!!!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
MAGALI napisa:
Pitanje...

Odlična ideja!!!!

uff... mislim da ce to tesko biti organizirat...

al se potpuno slažem da je odlična ideja.

a još bi bilo ljepše kad bi se uspjeli dog. i kad bi to zaživjelo Wink

pa eto, ajmo neš napravit po tom pitanju

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svakako super ideja! Wink

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 0:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni bi to bilo odlično kada bi svi putovali zajedno npr. iz Zagreba prema nekom odredištu. Inače bi to bio sam forumaški susret a ne zajedničko hodočašće.
Ideja super. ima li itko neku konkretan plan ?

El Pepe

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Meni bi to bilo odlično kada bi svi putovali zajedno npr. iz Zagreba prema nekom odredištu. Inače bi to bio sam forumaški susret a ne zajedničko hodočašće.
Ideja super. ima li itko neku konkretan plan ?

Pa ako je već dozvoljeno hodočastiti u Međugorje ajmo onda tamo.

Tak si ja to mislim
M-o-S

PostanoPostano: ned 13 sij 2008, 8:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možda od zagreba do marije bistrice... to je otprilike 30km.. to bi bio dobar put Wink

il nemoramo uopce od zagreba.. ako neko ima drugi prijedlog, mozemo s nekog drugog mjesta krenut...nemora bit zagreb

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 14 sij 2008, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

forumaša je najviše iz zg a i svima je najlakše i najjeftinije doći do zg.

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 16 sij 2008, 0:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej...tek sad vidjeh da ste skuzili ovaj moj post...

Eto ja predlazem možda stvarno Mariju Bistricu (pješke)...ili Ludbreg (autobusom)-pa na povratku svratit u MB...
Eto malo gledah Ichtisov program oni imaju tu verziju...a to bi mozda bilo dobro preko njih...jer im je sjedište u Splitu pa bi mogli pokupiti odolje forumaše...
Svakako bi bilo dobro da je dvodevno...i da imamo neke radionice...
predlazem recimo 6 mjesec...jer do tad ima dosta događanja (PKP-ovi, SHKM)...a imaju ljudi i ispite, školske obaveze...

Evo par datuma:
24.05.-Marija Pomoćnica-25.05.
31.05.-Bezg. Srce Marijino-01.06.
21.06.-Alojzije Gonzaga (zaštitnik studenata i mladeži)-22.06.
28.06.-29.06.-Sv. Petar i Pavao.
12.07.-13.07. (K.G. M.B. Bistričkoj)-ujedno i Zagrebački romarski put-organizacja PD Stanko Kempney-hodočašće MB

Ako želite možemo i nešto drugo organizirati...
Mislim da Bratovština uvijek ima otvorena vrata jel tako?

Tko bi bio za:
1.

lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sri 16 sij 2008, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej, ideja mi se čini skroz super i mislin da je totalno izvedivo...Laughing veseo
Jedino mislim da će srednjoškolcima kraj petog ili početak šestog miseca bit dosta nezgodan (kraj šk.godine), a nama studentima neman pojma kad su ispiti (zbunjena brucošica Embarassed Wink ).
Ali načelno, ja sam za.
Dakle, lista je bila Wink :
1.lucija

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 17 sij 2008, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:
Ej...tek sad vidjeh da ste skuzili ovaj moj post...

Eto ja predlazem možda stvarno Mariju Bistricu (pješke)...ili Ludbreg (autobusom)-pa na povratku svratit u MB...
Eto malo gledah Ichtisov program oni imaju tu verziju...a to bi mozda bilo dobro preko njih...jer im je sjedište u Splitu pa bi mogli pokupiti odolje forumaše...
Svakako bi bilo dobro da je dvodevno...i da imamo neke radionice...
predlazem recimo 6 mjesec...jer do tad ima dosta događanja (PKP-ovi, SHKM)...a imaju ljudi i ispite, školske obaveze...

Evo par datuma:
24.05.-Marija Pomoćnica-25.05.
31.05.-Bezg. Srce Marijino-01.06.
21.06.-Alojzije Gonzaga (zaštitnik studenata i mladeži)-22.06.
28.06.-29.06.-Sv. Petar i Pavao.
12.07.-13.07. (K.G. M.B. Bistričkoj)-ujedno i Zagrebački romarski put-organizacja PD Stanko Kempney-hodočašće MB

Ako želite možemo i nešto drugo organizirati...
Mislim da Bratovština uvijek ima otvorena vrata jel tako?

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali

M-o-S

PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja sam za.... načelno Wink

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali
3. M-o-S

sike

PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
i ja sam za.... načelno Wink

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali
3. M-o-S

4. sike
Slažem se da to bude pješačenje iz zg u Mariju Bistricu, ali samo da izaberemo datum kad svima odgovara

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Slažem se da to bude pješačenje iz zg u Mariju Bistricu, ali samo da izaberemo datum kad svima odgovara

točno... a za to ćemo se morat dobro potrudit.

Laughing Rolling Eyes

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 16:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej...adje stavite pored svog imena ako vam koji datum odgovara od predlozenih...
tnx..

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali
3. M-o-S
4. Sike

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 18:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali
3. M-o-S
4. Sike
5.5rich(više ima preloženih datuma koji mi ne pašu,ali pokušajmo)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
M-o-S

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 21:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej...adje stavite pored svog imena ako vam koji datum odgovara od predlozenih...
tnx..

Tko bi bio za:
1.lucija
2. magali

3. M-o-S 24.05.-25.05. 31.05.-01.06. 12.07.-13.07. --> mislim da bi ova tri dosla u obzir..

4. Sike

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 0:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja imame veliku želju al mislim da neću moći do zg osim oko uskrsa... Na ljeto mi Australija i mladifest u Međugorju....
Ako vam bude odgovaralo i izorganizira se nešto oko uskrsa onda možete računati na mene.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.