HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 23:19. Pogledaj neodgovorene postove
Zeitgeist
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
El Gibbor

Spol: muško
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 10:19
PostNaslov : Zeitgeist
Citiraj i odgovori

Jeste li gledali ovaj dokumentarac, Å”to mislite o svakom od 3 dijela, kako utjeĆØe na vaÅ”u vjeru, ima li istine u njemu, treba li ga osuditi???

Oni koji nikada ne mijenjaju miŔljenje, vole sebe viŔe nego istinu.
Joseph Joubert
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

o ĆØemu se radi, reci ukratko...

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Merkat, dokumentarac možeÅ” naƦi i na youtube, samo utipkaj naslov filma.

Ja sam gledala taj dokumentarac... Prvi dio mi izgleda tipiĆØno newageovski s tim svojim 'zagovaranjem' da je u vrijeme Mojsija kad su se Izraelci poĆØeli klanjati zlatnom teletu bilo vrijeme bika, da je sada vrijeme ribe (ne znam kako bi se bolje izrazila, no to vrijeme ribe je vrijeme Isusa te Ʀe on, kako se kaže u dokumentarcu, doƦi na kraju ovog vremena ribe i na taj naĆØin tumaĆØe Isusove rijeĆØi o njegovom ponovnom dolasku), a da nakon ovoga dolazi vrijeme vodenjaka... Na moju vjeru ne utjeĆØe, kao Å”to nije utjecao ni Paulo Coelho i njemu sliĆØni.

O teorijama o kojima se govori u druga dva dijela, veƦ su raĆ°eni i drugi dokumentarci, i neke informacije koje se spominju u dokumentarcu mogu seproĆØitati na internetu. Jesu li Amerikanci sami sudjelovali u ruÅ”nju WTC, vjerojatno se neƦe za sigurno otkriti, a teorije zavjere da Ʀe odreĆ°eni kug ljudi jednom vladati cijelom planetom ĆØine mi se malo pretjeranima..

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Pink Panther

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam pogledao samo prvi dio.

Film se inaĆØe sastoji od tri nepovezana dijela u kojima se obraĆ°uju tri teorije zavjere.

U prvom dijelu napada se krÅ”Ć¦anstvo. Tvrdi se da je rijeĆØ o izmiÅ”ljotini prepisanoj iz poganskih mitova. Ta tvrdnja nastoji se potkrijepiti gomilom navodnih "slliĆØnosti" izmeĆ°u poganskih i krÅ”Ć¦anskih vjerovanja (npr. izmeĆ°u Egipatskog božanstva Horusa i Isusa Krista).

Uz malo samostalnog istraživanja poganske mitologije lako se, meĆ°utim, pokazuje da je veƦina (a možda i sve) od ovih navodnih sliĆØnosti zapravo izmiÅ”ljeno. Cijeli prvi dio filma naprosto poĆØiva na nizu netoĆØnih navoda. I nikom niÅ”ta, pojeo vuk magare.

Film neƦe utjecati na vjeru dvjema kategorijama ljudi: (i) "svjesnim" vjernicima koji dobro poznaju temelje svoje vjere, te (ii) fideistima, tj. onima koji misle da vjera i razum nemaju veze jedno s drugim. MeĆ°utim, film bi mogao utjecati na vjeru neupuƦenih mladih ljudi, koji su u osnovi racionalni, ali ne poznaju ĆØinjenice i prihvaƦaju zdravo za gotovo sve Å”to im se servira.

Treba li osuditi film? Po mom miÅ”ljenju, od javnih osuda i dizanja praÅ”ine viÅ”e je Å”tete nego koristi. Možda ga je stoga bolje jednostavno ignorirati, ali svakako treba imati spremne odgovore. Ipak, smatram da u poĆØetnom dijelu filma ima dosta elemenata za zakonsku tužbu zbog vrlo otvorenog govora mržnje i poticanja religijske netrpeljivosti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
AbFab

PostanoPostano: ned 06 srp 2008, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pink Panther napisa:
Ipak, smatram da u poĆØetnom dijelu filma ima dosta elemenata za zakonsku tužbu zbog vrlo otvorenog govora mržnje i poticanja religijske netrpeljivosti.

Ajmo tužiti autora.

Nakon Å”to se RKC pospe pepelom zbog istih stvari od poĆØetka svoga postojanja.

Ili smo svi jednaki, a Crkva jednakija?
Pink Panther

PostanoPostano: ned 06 srp 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AbFab napisa:
Ajmo tužiti autora.

Nakon Å”to se RKC pospe pepelom zbog istih stvari od poĆØetka svoga postojanja.

Ili smo svi jednaki, a Crkva jednakija?

1. Istina je jednakija od laži.

2. Film krÅ”i SADAÅ NJE zakone koji zabranjuju govor mržnje i poticanje religijske netrpeljivosti. Å to god mi mislili o onome Å”to je Crkva nekoƦ ĆØinila, TADAÅ NJI zakoni nisu se krÅ”ili.

3. Ljudi koji su u negdaÅ”njoj Crkvi to ĆØinili odavno su mrtvi i ne znam kakve veze ima sadaÅ”nja Crkva s njima i zaÅ”to bi sadaÅ”nja Crkva morala snositi kolektivnu krivnju za neĆØije postupke iz proÅ”losti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Drosera

PostanoPostano: pon 07 srp 2008, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad se radi o mitologiji i razliĆØitim božanstvima, teÅ”ko je reƦi Å”to je toĆØno, a Å”to ne. u zeitgeistu je sve ispriĆØano tako da podržava ono Å”to pokuÅ”avaju reƦi, makar se iste stvari mogu objasniti na sto drugih naĆØina. paralele koji oni povlaĆØe ustvari i imaju smisla, ali ne u kontekstu u kojem oni govore. nadam se nitko ovdje ne shvaƦa bibliju baÅ” doslovno. ti su tekstovi pisani kroz povijest i sigurno su unutra unesene mnoge priĆØe koje se nisu zaista dogodile, ali imaju svevremensku poruku. meni nije neobiĆØno da sliĆØne priĆØe postoje i u drugim religijama. ipak moramo shvatiti da ni krÅ”Ć¦anstvo nije nastalo u vakuumu nego u odreĆ°enom vremenu i prostoru, i da nije oduvijek bilo definirano na naĆØin na koji je danas. bilo bi neobiĆØno da na nastanak biblijskih tekstova nije utjecalo baÅ” niÅ”ta iz povijesti, ukljuĆØujuƦi i astrologiju, i razna božanstva (mojsije i egipat - ipak je tu neka veza). svima je jasno da Isus nije roĆ°en baÅ” 25.12. taj je datum najvjerojatnije uzet kao blagdan BožiƦa zato da se "preklopi" jedna od najveƦih "poganskih" svetkovina. i takve stvari su se dogaĆ°ale. danas sve to izgleda tako definirano, ali krÅ”Ć¦anska religija ipak nije izrasla u jednom danu. ove dokumentarce ne treba gledati kao neÅ”to Å”to bi trebalo poljuljati neĆØiju vjeru. ideje iznesene unutra tek su to: neĆØije ideje. i mislim da simbolizam iznesen u tim dokumentarcima ne pokazuje niÅ”ta drugo nego koliko smo svi mi ljudi na svijetu ustvari sliĆØni, bez obzira gdje živjeli i kojoj religiji pripadali, i kome se klanjali, na kraju svi težimo istome, naÅ”em Bogu, i prepoznajemo ga u istim stvarima (Sunce, mjesec, voda, cvijet... )

Zemlja ne pripada ĆØovjeku; ĆØovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Å to god snaĆ°e zemlju snaƦi Ʀe i sinove zemlje. ƈovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Å to god ĆØini tkanju ĆØini i sebi samome.
Fantom

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da je zamrla tema, tj. da ekipa nema kaj za reƦi...
Prvo, nije me bilo na forumu 100 godina, i tko zna kad Ʀu opet doƦi.

Drugo, Zeitgeist priĆØa o stvarima o kojima veƦina nas nema pojma. Stoga nam mogu prodati Å”to god žele, a u principu to i ĆØine sa naivnim masama.

TreƦe, ono Å”to Zeitgeist radi je laž, barem sa religijom. Taj religijski dio su bazirali na djelima jedne žene poznate kao "Acharya S". Nije joj to pravo ime. Njen utjecaj na taj religijski dio o Zeitgeistu je bio ogroman.

No na youtubeu se pojavila hrpetina filmova pod imenom "Zeitgeist debunked", "Zeitgeist refuted", "Zeitgeist exposed", "Zeitgeist's claims debunked" i sliĆØno. Neki od njih odliĆØno su i profesionalno odradili posao, pronaÅ”li informacije na internetu, te ĆØak i intervjuirali ponekoga, ili prepisali intervju... pa tako njene tvrdnje odbacuju struĆØnjaci iz Azije, Afrike, Europe, Amerike... Å”toviÅ”e, ne samo da tvrde da je krivo povezala stvari,nego i dala lažne informacije jer je koristila sekundarne izvore. Sva ta božanstva o kojima Acharya priĆØa su starija od Isusa. Ali onaj dio mitova da su i druga božanstva roĆ°ena 25.12., uskrsnula, razapeta itd... ti mitovi nastali su tek poslije Krista, izmeĆ°u 120. i 150. godine (dakle 2.stoljeƦe, dok za novozavjetne spise znamo da su nastali u 1.stoljeƦu, zar ne?).
(napomena: prije nego nastavim, mnogi od ovih uradaka na youtubeu nisu struĆØni i ne može se vjerovati svakom, ali sadrže pojedine istinite i pojedine izvrnute informacije. Za prepoznati prave zaista morate imati malo znanja a i dobar nos. Mnogi od tih uradaka su baptistiĆØki ili neke druge protestantske denominacije, nazivaju sebe "pravim krÅ”Ć¦anima" a za sve eventualne nesporazume i zla optužuju lažne krÅ”Ć¦ane - katoliĆØku crkvu... pa sam tako naÅ”ao objaÅ”njenje da se spaljivalo ljude jer nisu htjeli Å”tovat Mariju (upotrijebio je rijeĆØ "worship", koju oni upotrebljavaju samo za Boga)...pored svih objaÅ”njenja koja je mogao dati, on je odabrao ono tipiĆØno protestantsko i - krivo! Samo pozivam na oprez. Jer i u tim kontrazeitgeist filmovima ima greÅ”aka). A sad da se vratim na temu pogreÅ”aka Zeitgeista.

Jedan od primjera je Adonis (ovo je engl., ne znam zove li se isto na hrv.), niÅ”ta o njegovom uskrsnuƦu se ne može naƦi prije 120.godine poslije Krista. Ono Å”to se nameƦe kao zakljuĆØak je da su se poganske religije branile od Å”ireƦeg krÅ”Ć¦anstva tako Å”to su pripisivale krÅ”Ć¦anske atribute svojim božanstvima. Tako i onaj "Justin the Martyr" kojeg su citirali...rijeĆØi su mu izvrnuli iz konteksta. On kaže - mi ne propovijedamo niÅ”ta drugo od onoga Å”to vi veƦ vjerujete o svojim božanstvima" ili tako nekako je bilo reĆØeno. No nisu spomenuli nastavak teksta, u kojem tim poganima pokuÅ”ava objasniti Å”to se to sa Kristom zapravo dogodilo. Naprotiv, Zeitgeist to pokazuje kao da je taj ĆØovjek znao da stvaraju novu religiju, da su sve uzeli od starih religija itd.

Pa takoĆ°er zanimljiv Å”tos sa tri mudraca koji bi trebali biti tri zvijezde.... ĆØujte, u EvanĆ°elju jasno piÅ”e da su tri mudraca otiÅ”li kod Heroda te da ih je on uputio u Betlehem. Za Heroda se zna da je postojao i kad je vladao. ZaÅ”to bi onda tri mudraca (tri zvijezde na nebu) doÅ”li do Heroda da ih on uputi u Betlehem... taj dio mi zbilja nije jasan.

Apostoli su poslije Duhova otiÅ”li propovijedati - kamo? upravo u Jeruzalem! Upravo tamo gdje se sve to s Isusom dogodilo! Rimljani su ih progonili, Židovi su ih progonili, ostali pogani su ih progonili jer su imali druga božanstva... a oni odoÅ”e ravno u Jeruzalem, u srediÅ”te zbivanja, u srediÅ”te neprijateljevo... i tamo poĆØinju propovijedati o Isusovom uskrsnuƦu... Pa onda Pavao kaže da je Isusa vidjelo mnogo ljudi... izrekao je troznamenkastu brojku, ne sjeƦam se, je li možda bilo 500? I kaže - pitajte njih ako meni ne vjerujete. U vrijeme nastajanja tog teksta, kao i ostalih novozavjetnih spisa, veƦina svjedoka tih dogaĆ°aja sa Isusom je joÅ” bila živa.

Osim toga, pretpostavlja se da su Marko, Matej i Luka derivati nekog "protoevanĆ°elja" koje je moglo ali nije moralo biti napisano, nego predano usmenom predajom ĆØak i od samih apostola, zar ne? Do danas se joÅ” ako se ne varam toĆØno ne zna Å”to je to, ali EvanĆ°elja im imaju toliko podudarnosti da ne samo potvrĆ°uju vjerodostojnost priĆØe (jer se ne pobijaju meĆ°usobno), nego je gotovo sigurno da su imali isti izvor, no taj izvor nije nužno morao biti pisani izvor, iako se pretpostavlja da je bio.

Å to time želim reƦi? S obzirom da se to dogaĆ°alo u Jeruzalemu, i da je i sam Isus djelovao i u Jeruzalemu i tamo mesijanski uÅ”ao u njega... itd... niti jedna lažna tvrdnja o Isusu se u Jeruzalemu ne bi održala niti jedan jedini dan! Ako nije postojao, stanovnici jeruzalema bi zbunjeno gledali o kakvom ti biĆØevanju priĆØaÅ”, o kakvom raspeƦu, o kakvom Isusu kralju židovskom, mi ni ĆØuli nismo za to!

Nesumnjivo je i da bi se židovsko sveƦenstvo pobunilo... rimljani isto niÅ”ta nisu zanijekali, ta zato jer su upravo oni ĆØuvali grob! Ako su pak znali gdje je Isusovo tijelo, mogli su ga samo pokazati i sasjeƦi krÅ”Ć¦anstvo u korijenu.

Dakle nitko od njih ne nijeĆØe toga Isusa. Nitko od njih ne govori da Isus nije postojao. No Pavao kaže - ako Krist nije uskrsnuo, uzalud je vjera naÅ”a! Dakle, veƦ 2000 godina sluÅ”amo kako Krist možda nije uskrsnuo, ali nikada nitko nije pokazao njegovo tijelo. ƈak ni oni u ĆØije vrijeme se ovo dogaĆ°alo. Radije su ubijali krÅ”Ć¦ane nego da pokažu Isusovo tijelo.

Danas se doÅ”lo na drugu taktiku. Ne može se dokazati da nije uskrsnuo, jer kad se razmotre sve poznate ĆØinjenice i poslože odreĆ°enim redoslijedom, ne samo da se pobija svaka tvrdnja i teza o tome da nije uskrsnuo, nego se ĆØak nameƦe uskrsnuƦe kao jedino logiĆØno objaÅ”njenje. Ali može se neÅ”to drugo. Uvjeriti krÅ”Ć¦ane da je sve to samo davna stara simbolika, da Isus nije postojao i da je netko sve to uzeo od pogana i napravio prijevaru. Å toviÅ”e da veƦ 2000 godina oĆØito postoji tajno druÅ”tvo koje obmanjuje cijeli svijet, a to je upravo KatoliĆØka Crkva...

Autori u Zeitgeistu,i ta Acharya S, vjerojatno nikada nisu imali veze sa krÅ”Ć¦anstvom, ili su eventualno bili protestanti, ali ĆØak i to sumnjam. ZaÅ”to? Vrlo jednostavno - koriste mane protestanata da bi napali KatoliĆØku Crkvu, a na nekim mjestima koriste odreĆ°ene grijehe iz proÅ”losti KatoliĆØke Crkve kako bi osporavali protestante... to jedno s drugim ne ide. Vidite, protestanti zaista žestoko napadaju Crkvu, nerijetko pljuju po njoj, pozivaju se Bibliju, a kad im se biblijski dokaže da su u krivu onda ne žele prihvatiti, papu ne podnose.... pa ok, ako KatoliĆØka Crkva veƦ toliko dugo obmanjuje nas katolike, kako je moguƦe da obmanjuje protestante koji ju mrze, koji s njom nemaju i ne žele imati posla?

ZaÅ”to svi koji vjeruju u Isusa svjedoĆØe o iskustvima s Isusom (a ne samo Katolici)? Å to je sa svim ĆØudesima? Ima li toga danas u židovstvu? U Islamu? U budizmu? Ima li toga da se tijelo poslije smrti ne raspradne? Da se hostija pretvori u meso za koje se istraživanjem utvrdi da je komad unutarnje strane srca, da je krvna grupa ako se dobro sjeƦam bila A, koja je tipiĆØna za izraelske žene... itd... (govorim o prvom poznatom euharistijskom ĆØudu u Lancianu. Lanciano je mjestaÅ”ce u Italiji. Nisam nikada bio, ali ako uspijem hoƦu. Možete o tome naƦi na internetu. NeÅ”to manje na engleskom, i puno viÅ”e na talijanskom kojeg ja ne govorim Smile
Å to je sa tijelom sestre augustinke, Anne Katharine Emmerick? Autor njezine biografije je Thomas Wegener, a ako možete, bar posudite u knjižnici i proĆØitajte! Velika mistiĆØarka, svakog petka je dobivala rane i krvarila, proživljavala Isusovu muku, a onda ĆØudesno bivala zalijeĆØena i obnovljena... svaÅ”ta je proÅ”la, djelovala je u vrijeme najjaĆØih napada na Crkvu i biskupe... živjela je samo o Tijelu Kristovu,drugim rijeĆØima nije jela... par dana iza njezine smrti, da bi se narugali svima koji su je smatrali svetom i koji su joj se divili, iskopali su njezino tijelo iz groba. Na njihovo zaprepaÅ”tenje, doktor-ateist koji je bio tamo, shvatio je da je tijelo svježe, kao da je tek sad usnula. UopƦe se nije poĆØela raspadati.Njeno tijelo se i danas ĆØuva neraspadnuto. Dakle, nije mumificirana ili bilo kojim postupkom obraĆ°ena!

Mogao bih tako nabrajati do besvjesti... no ĆØovjek se pita - ako Isus ne postoji, ok, a kako se onda sve to dogaĆ°a? Jer onda je to oĆØito neÅ”to Å”to je dohvatljivo i naÅ”om spoznajom i neÅ”to ĆØime mi možemo upravljati. Pa zaÅ”to ne?

Eto, a vi sami prosudite Ŕto je vjerojatnije.
Za sve vas, koji joÅ” uvijek vjerujete Zeitgeistu, trebate znati da oni imaju masonski pogled na povijest, a i da su vjerojatno koristili neke masonske izvore... uglavnom, pogledajte ovaj kratak video, i pauzirajte kad bude citirao masone, i proĆØitajte Å”to piÅ”e na ekranu, pa Ʀe vam sve postati jasno.
http://www.youtube.com/watch?v=wRaxf4ZC0e8
Radi se o Zeitgeist Challenge (Zeitgeist izazov). Toliko su sigurni da se Zeitgeistove tvrdnje o religiji ne može dokazati da su ponudili 200$ nagrade onome tko ih uspije dokazati! Pozvali su ĆØak i Acharyu S, ali nije se odazvala. Ono Å”to se traži je samo da kažu gdje su to naÅ”li u originalnim antiĆØkim spisima, umjesto da nas uvjeravaju da je to tako. Jer niti jedan struĆØnjak to ne može pronaƦi. Ima u sekundarnim izvorima, kako sam veƦ rekao, ali ni jedan od njih nije stariji od Isusa Krista. Ti razni bogovi (npr. Mitra) bili su slabo poznati u rimskom carstvu, i bili su usko vezani za pojedine lokalitete, sve do negdje izmeĆ°u 120. i 150.godine, kada se poĆØinju masovno Å”iriti......

Pogledajte video i Bog vas blagoslovio!

Molitva je radost koja uljepŔava duhovni život!
angelous

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas sam pogledao...i mogu reƦi da je lakovjernima lako nasjesti...

Koliko sam shvatio, nastoji se negirati Kristovo postojanje, tj. izjednaĆØiti s astroloÅ”kim periodima i zbivanjima. U jednom dijelu ĆØak kaže da Krist vjerovatno nije ni postojao. Pa sad, ono...Å”to bi na to rekli povjesniĆØari koji znaju nabrojati sve izvore u kojima se potvrĆ°uje Njegovo postojanje... Wink

...drugo Å”to mi je upalo u oĆØi...spominje se da se Krist rodio u periodu ribe i ostalo tamo Å”ta nabraja...i on sad povlaĆØi paralelu toj astroloÅ”kog perioda, tj., ribe s ribom koja oznaĆØava Isusa...bit Ʀe, nije upoznat s stvarim znaĆØenjem simbola ribe u krÅ”Ć¦anstvu i progonima krÅ”Ć¦ana...
JoÅ” mi upala u oĆØi ta promjena perioda (iz vremena bika u vrijem ribe itd)...i sad spominje da su egipƦani ustanovili da se svakih 2150 (toĆØna brojka, nema oscilacija) mijenja kut nagiba zemlje i osi (ili tako neÅ”to, skužit Ʀete po snimci) i on sad prema toj brojci raĆØuna te astro periode i usporeĆ°uje ih s roĆ°enjem Mojsija, Isusa, itd. To se tako lijepo izgleda, lako za povjerovat u tu, ali onom tko ne zna. DotiĆØna kretnja zemljine osi naziva se precesija i zbiva se svakih 25 000- 26 000 godina. Bleh..padoÅ”e u vodu izraĆØuni Laughing

I onda tu joÅ” navodi kako su rijeĆØi krivo prevedene pa onda world prebacuje u age...

ƈini mi se kako je cijeli film postavljen tako da analizira samo krÅ”Ć¦anstvo, i to uglavnom negiranjem istina...
I sad se sjetim one ...i na toj stijeni sagradit Ʀu Crkvu svoju i vrata paklena neƦe je razoriti. Very Happy

Pa eto...joÅ” kad mi na pamet doĆ°e da se u Bibliji 366 puta spominje fraza Ne bojte se! (drugim rijeĆØima: ni jedan dan se ne bojte...) poĆØinjem ovaj filmiƦ shvaƦati kao Ʀorak Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.