HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 17:15. Pogledaj neodgovorene postove
Zašto mlade nije briga za molitvu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 10:07
PostNaslov : Zašto mlade nije briga
Citiraj i odgovori

Hvaljen Isus i Marija! tulifon
kada je riječ o molitvi i o tome koliko ljudi mole, dolazimo do razočarajuće spoznaje! usamljen nikog nije briga! malo je onih koji se ne srame reći da se mole, koliko ste puta vidjeli nekoga da se prekrižio kada je prolazio kraj neke Crkve!
onda se kaže da se nema duhovnih obnova, da svećenici i maldi ništa ne rade!!! primjer je neuspjelo organiziranje duhovne obnove! napravljeno je sve i sve je bilo spremno za susret, a oni koji govore da će doć čim se nešto organizira... nije bilo nikoga! svega šestero nas iz zbora! nemam blage
tako vidi se da ljudi samo govore, a kada se nešto organizira NE MOGU DOĆI! majko mila
ZAR SE NE MOŽE ODVOJITI MALO VREMENA ZA BOGA, ZA SVOJU OBNOVU?! place
ODUSTAT NEĆU JER U MOLITVI JE SPAS moli moli moli
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: antea
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sunny,točno osjećam kroz kakvo razočarenje prolaziš..
sad se čuvaj,bježi iz zamke generaliziranja:nisu SVI mladi nezainteresirani!
Gledaj:netko ti stavi čisti bijeli papir ispred tebe i nakon toga stavi i crnu točkicu na taj isti papir... Jasno,više smo skloni prvo primijetiti tu crnu točkicu nego tu predivnu bjelinu..

Možda ti s ečini da je sad puno više crnog nego bijelog na papiru..

Ali,ne boj se!!!
Gledaj ovako:bilo je vas 6!Raduj se,nek ti ta brojka bude već sutra rekord,moli i čini sve da kad idući put nešto inicirate dođe bar 7 vas!I osjećat ćeš se bolje!Bit ćeš Bogu zahvalna!
Sve je stvar samo kako gledamo na svijet oko sebe..

A znaš i sama da o(p)staje malo stado..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 02 lis 2007, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mladi traže da njihov uzor živi ono što govori. U tome je najveća poenta. Vi molite i ustrajte i vidjet ćeš da će ljudi vas sami tražiti a ne vi njih...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Melija

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 28 sij 2008, 14:52
PostNaslov : Re: Zašto mlade nije briga
Citiraj i odgovori

sunny napisa:
Hvaljen Isus i Marija! tulifon
kada je riječ o molitvi i o tome koliko ljudi mole, dolazimo do razočarajuće spoznaje! usamljen nikog nije briga! malo je onih koji se ne srame reći da se mole, koliko ste puta vidjeli nekoga da se prekrižio kada je prolazio kraj neke Crkve!
onda se kaže da se nema duhovnih obnova, da svećenici i maldi ništa ne rade!!! primjer je neuspjelo organiziranje duhovne obnove! napravljeno je sve i sve je bilo spremno za susret, a oni koji govore da će doć čim se nešto organizira... nije bilo nikoga! svega šestero nas iz zbora! nemam blage
tako vidi se da ljudi samo govore, a kada se nešto organizira NE MOGU DOĆI! majko mila
ZAR SE NE MOŽE ODVOJITI MALO VREMENA ZA BOGA, ZA SVOJU OBNOVU?! place
ODUSTAT NEĆU JER U MOLITVI JE SPAS moli moli moli

Svatko ide svojim putem eto to se događa, ne kazem osobno ali to je istina. Takvi ljudi imaju slabu vjeru.
Bepo

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 6:15
PostNaslov : Re: Zašto mlade nije briga
Citiraj i odgovori

Teško je govoriti o nečemu što se ne poznaje. Teško je slijediti nešto što nisi opipao ili nešto što ti nije potkrijepljeno nečijim primjerom.
Kada se danas govori o molitvi, a posebno u uzrastu mladih dolazi se često do zatvorenih vrata. Zbog čega su ova vrata zatvorena. Zašto vrata izlazaka, ljubakanja, alkohol, duhana i ostalih poroka, koji gospodare mladima, nisu zatvorena.

Nije teško odgovoriti: Sve ovo gore navedeno se reklamira, servira i svakodnevno nudi, naravno ne treba izuzeti činjenicu da je to svakodnevni posao sotonin, ali je poražavajuće da moramo priznati da je taj GOSPODIN prezauzet i da radi često prekovremeno.

Zašto je molitva svima teška i strana.
I tu je lako odgovoriti. Zapitajte roditelj kada su zadnji put molili sa svojom djecom. Kada su djecu u problemu upućivali da se sami obrate MOLITVOM za pomoć.
S druge strane roditelji znaju savjetovati djecu kao da izbjegnu probleme ili pak da se sklone od odgovornosti. Često, jedni roditelji, u svome neznanju ili u očitoj svjesnosti svojih pogrešaka, nemaju hrabrosti napraviti iskorak i uputiti djecu drugim putem, a ne putem svojih grešaka.
Međutim, ne treba zaboraviti ni da su djeca poprilično POKVARENA, kada ucjenjuju roditelje, svjesni njihovih grešaka, na način da se od roditelja dobije ono štro inače nikao nebi. Još jadnije je da roditelji upravo tu padaju.

I kada razmisliš o svemu, vidi se da je to jedan začarani krug kojemu je tvorac SOTONA.
Ali ono što je najvažnije, a još smo u Uskrsnom vremenu, ISUS je pobjedio sotonu i prvim dolaskom apostolima govori NE BOJTE SE, MIR VAMA.

Ako vas malo moli molite bar vi, i u svojim molitvama molite za svoje prijatelje, za svoje roditelje, za svoga svećenika, za nova duhovna zvanja i iznad svega za svoje osobno obraćenje koje nam je svima potrebno. Jer bez obzira koliko mislili da smo na pravom putu NAPASNIK nikada ne spava . Stalno vreba na savki naš korak i jedva čeka da nas udalji od LJUBAVI BOŽJE koja je razlivena u srcima našim.

HRABRO. BOG NAS JE SVE LJUBIO JOŠ PRIJE NEGOLI SMO SE RODILI I SA SVIMA NAMA IMA VELIKI PLAN: MOLITE DA SHVATITE ŠTO NAM JE ULOGA I ŠTO NAM JE BOG NAMJENIO KAKO BI MOGLI ODGOVORITI NA NJEGOV POZIV.
ivoo

PostanoPostano: ned 06 tra 2008, 14:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Biskup Rudolph Graber izjavio je 15 listopada 1967:
" Ako znam da zemlja može biti uništena ili da će više naroda nestati s lica zemlje, a to je danas sa modernim naoružanjem sasvim moguće i ako s druge strane isto tako točno znam da sve to može biti spašeno molitvom i pokorom, kao što je rekla Marija u Fatimi, tada je moja sveta dužnost da to spasonosno sredstvo upotrijebim. A ako to propustim sam sebe činim suodgovornim za uništenje tih naroda. Ne moliti se i ne činiti pokore, kažem to najozbiljnije, to je zločin protiv čovječanstva"
vicky

PostanoPostano: ned 06 tra 2008, 18:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

poznajem mnogo mladih koji vjeru smatraju staromodnom i za stare bakice "koje nemaju što raditi po cijele dane pa hodočaste u crkvu" nemam blage nažalost place

danas nažalost ima puno stvari za koje je ljude više briga nego za Boga. previše smo zaokupirani svakodnevnim problemima, pa zapostavljamo ono najbitnije.

Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 07 tra 2008, 6:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo kada ljudi padnu tj tresnu sjete se da postoji molitva, crkva, misa, krunica i ispovjed.
Tek tada nalaze svoju 'izgubljenu' vjeru.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Bepo

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je i molitva dar. Ponekad sumnjam da je svima dano da mogu shvatiti Isusa, njegovu muku, njegovo predanj, sumnjam da svi mogu razumijeti Boga oca koji ne odustaje.
Skloniji sam mišljenju da oni kojima je dana mogućnost - odnosno oni kojima je gospodar ostavio deset talenata - isto tako po povratku traži novih deste, odnosno, ono što sam sam iskusio jest:

- ljudi koji žive oko mene često me ne razumiju pa me onda s vremena na vrijeme pitaju o nekim stvarima, a posebno na području vjere, i onda osijećam odgovornost da me Bog postavlja na službu te osijećam strah da li ću postupiti ispravno, odnosno da li će ti ljudi gledajući mene razumijeti išta o BOGU.

E ovo je isto molitva, koja je svima nama povjerena. Ne moraju svi osobno moliti, jer im je to strano, ali mislim da mnogi - koji mogu - ŽIVE molitvu za sebe i za druge.
sunny

PostanoPostano: sri 07 svi 2008, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jučer sam pjevala na misi za krizmanike. Na pitanje zašto se krizmaju, jednoglasno su mi odgovorili :˝jer se svi krizmaju pa ću i ja˝! Još jedan problem... kako unijeti u njihova srca istinsku Božju ljubav, ako su se ogradili od svakog čovjeka koji ga pokušava privesti k Bogu i unijeti u srce tu ljubav! treba se poraditi na tome, jer stvarno više njih ništa nije briga!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi dušu ranama krije i da usne moje kažu riječi za kojima žude... Tvoje riječi Majko, Tvoje riječi- NEKA MI BUDE!
Kruno_sirko

PostanoPostano: pet 19 lip 2009, 16:04
PostNaslov : Mladi i molitva...
Citiraj i odgovori

Bog s vama prijatelji! Evo ja sam se nedavno registrirao na forumu i htio bih vas pitati jedno pitanje: što mislite o tome kako danas postoji sve manje prijatelja koje imamo, a koji nisu raspoloženi za razgovor o molitvi; sve drugo samo ne molitva? I u čemu je problem? Hvala unaprijed, zanima me kakva razmišljanja imate u vezi toga! Razz
Budući bogoslov!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bogu hvala, krug ljudi u kojem se ja krečem razgovaramo o svim temama tako i o molitvi. Mislim da je najveći problem u tome što većina ljudi čim čuje "crkva" zakoluta očima i razmišlja kako da promjeni temu. Kako to promjeniti stvarno neznam. Žalosno je da ponekad iljudi koji su redovito u crkvi ne žele pričati o toj temi ali onda prčam o nečemu sličnom pa tako pokušam reči što mislim.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 10:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Bogu hvala, krug ljudi u kojem se ja krečem razgovaramo o svim temama tako i o molitvi. Mislim da je najveći problem u tome što većina ljudi čim čuje "crkva" zakoluta očima i razmišlja kako da promjeni temu. Kako to promjeniti stvarno neznam. Žalosno je da ponekad iljudi koji su redovito u crkvi ne žele pričati o toj temi ali onda prčam o nečemu sličnom pa tako pokušam reči što mislim.

S ovim se slažem.
Kod mene kod kuće s bratom ne pričam o molitvi jer iako smo isto odgojeni on je od jednom postao ateist.
Krećem se u velikom krugu prijatelja i o molitvi se redovno govori, odlazimo zajedno na mise, druženja.
Nemam puno 'svjetovnih' prijatelja jer sam veliku večinu upoznao u raznim zajednicama u kojima sam bio. I sa 'svjetovnim' prijateljima govorim o crkvi, svi oni redovno odlaze na mise, ili na svoje obrede.

U radu je spas.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kruno_sirko napisa:
Bog s vama prijatelji! Evo ja sam se nedavno registrirao na forumu i htio bih vas pitati jedno pitanje: što mislite o tome kako danas postoji sve manje prijatelja koje imamo, a koji nisu raspoloženi za razgovor o molitvi; sve drugo samo ne molitva? I u čemu je problem? Hvala unaprijed, zanima me kakva razmišljanja imate u vezi toga! Razz
Budući bogoslov!

Nisu raspoloženi za razgovor o molitvi jer u biti nisu raspoloženi za molitvu, za Boga. A tko to voli razgovarat o nečemu u čemu je traljav, loš..? Neutral Kad je vjera plitka, srce kratkovidno i nagluho... I zato je rekao Bog jednom davno da nije dobro da čovjek bude sâm Smile i zato oni koji produbljuju svoju vjeru molitvom i usmjeruju život po Božjoj volji trebaju moliti za Duha snage, odvažnosti i kreativnosti - da njihovo svjedočanstvo doprije do takvih Smile Radosnom jednostavnošću približiti im se i šaptati djelima ljubavi (il govoriti malo glasnije pošto su nagluhi Laughing), usmjeravajući ih tako polako, ali sigurno, bliže k Njemu pa da Ga i ti kratkovidni bolje vide Smile Ajmo moliti radosnim srcem da Ljubav i u nama i preko nas postane djelotvorna, čudotvorna jako sretan veseo

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.