HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 17 srp 2018, 5:54. Pogledaj neodgovorene postove
TAJNA ISPOVIJEDI - kako i zašto ...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 15:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, da, bez uvrede ikome, al stvarno su mi glupe one pokore: 7 Zdravo Marija, 9 Oce Nasa i sl. Jos davnih dana, na ispovijedi za krizmu, pokore su bile takve... pa i ja sama dobih nakakvu takvu... al to mi je ful glupo, jer mislim da se i na taj nacin mlade odbija i od crkve i od ispovijedi i od molitve... Mislim da je puno privlacnije i ljepse kad svecenik daje neku "normalniju", al neuobicajeniju pokoru. Bas to sta si ti, Jelo, rekla: ispricaj mu se. Puno je lakse izmolit 7 Oce Nasa, nego doc u facu tom nekom i ispricat mu se! Mislim, mozes ti izmolit 7 oce Nasa, al ako mu se ne ispricas, ta rana ostaje... Ok, sad sam previse otisla...
Bilo mi je fenomenalno kad sam 1 za pokoru dobila da potrazim "nesto" u Novom Zavjetu...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dodododoprecjednik

Spol: muško
PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majuska napisa:
E, da, bez uvrede ikome, al stvarno su mi glupe one pokore: 7 Zdravo Marija, 9 Oce Nasa i sl.

slazem se u potpunosti! ! !
uopce mi nije jasan taj vid pokore?! koja je to pokora ako ja uzmem 2 minute vremena da izmolim oce nas, zdravo mariju i slava ocu?! to uopce nije pokora...
pokora bi bila da moras ucinit neko dobro djelo ili nesto... nesto oko cega se stvarno moras potrudit pa da bude pokora...
s obzirom da se zurim, ne stignem dulje pisat... Cool

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
jzekic

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo vam nešto zanimkljivo!!!

Ne tako davno, svećenici bi za pokoru davali obavezno hodočašće, doduše tada se išlo na noge, no svakako bi se spojilo ugodno s korisnim, tako su neki i otišli u Rim i druga mjesta koja inače nebi nikada vidjeli.Što se tiče Očenaša i zdravo-marija, nemislim da je to glupa pokora, ali to bi trebao biti uvod u svaku pokoru, jer te nas molitve doista na uhu ljep način mire s Gospodinom i stavljaju u zaštitu svemoćne Majke i Bogorodice, prečiste Djevice Marije!I ako nedobijete pravu pokoru, ako ste se iskreno ispovijedili Bog će voditi vaše korake i sve što budete činili, činit će On u vama da zauvijek budete njegovi, i da se ne raspadnete, nego u njemu za vječnost kao Jedno u Jednom budete sabrani.Neka on uvijek ide s vama, jer znajte da vas ljubi i ne ostavlja, nego samo iskušava da još više budete Njegovi!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da podijelim s vama jedno iskustvo!
Znate onu definiciju sakramenta: Vidljivi znak nevidljive Bozje milosti! Pomalo zvuci djecje!!! A Ispovijed je sakrament! I tako se meni jedanput dogodilo nesto jako ruzno sto mi je tistilo dusu a bila sam sa jednom grupom ljudi koja je od mene zahtjevala da budem prposna, vedra, vesela...! Nisam bas neki glumac sto se tice "sakrivanja kako se osjecas" i bilo mi je grozno jer sam znala da to necu moci! Predala sam Bogu taj problem i nakon prve radionice za koju mi je stvarno dao ogromno puno snage i igrokaza od (15 min!) koji me skroz dotukao bila je prilika za ispovijed! Otisla sam na ispovijed i prvo ispovjedila svoje grijehe a zatim povjerila sto me muci i kad mi je svecenik izrekao nekoliko recenica i dao blagoslov moja dusa je nasla mir! Tesko da cu to sad moci opisat rijecima, ali takvo nesto se ne zaboravlja! Nakon toga uslijedila je misa na kojoj su bila svjedocanstva vjere mojih prijatelja koji su bili tamo... Tada sam po prvi put onako istinski do kraja osjetila snagu te Bozje milosti preko sakramnata koje nam je ostavio!!!! Bog zaista djeluje kroz njih, pa makar na ispovijedi 50 put za redom dosla sa istim grijesima!

Oprostite na duzini i hvala na strpljenju kod citanja! Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sviđa mi se ovaj jzekicev izraz "uvod u pokoru", a "glupo" mi je preteška riječ kojoj ovdje nije mjesto.Mislim da smo nakon svake ispovijedi pozvani pomoliti se i učiniti nešto lijepo i korisno za druge, kako bi onda taj netko ili ti neki doista uvidjeli da je iz one kućice izila jedna nova, Božja osoba. Kao kad se otuširamo pa cijela soba miriše! jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u posljednje vrijeme ispovijedam se pretežno kod istog svečenika, a njegove pokore su vam tipa: sedam dana poradi na jeziku, sedam dana nastoj oko nečeg... ja sam dobivala i čitanje određenih tekstova... sve u stilu da nam se nakon ispovijedi promijeni nešto. Da na nečem proradimo, i da budemo bliže Bogu... moja prija je kod njega dobila npr. da se trudi oko pozitivnih misli, o sebi samoj, pa i drugima...

pokora bi trebala biti uistinu to. Obrat prema...

"mala"
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
vasha

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 16:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam baš jučer skupa sa svojim dečkom otišla na ispovijed, uh, tri kg sam lakša!! Embarassed jako sretan Inače ovdje u Međugorju su sve ispovijedaonice bez pregrada, a kad je prevelika gužva, ispovijeda se i izvan njih, a inače uvijek idem kod jednog staaarog i zaboravnog svećenika koji zaboravi i mene i moje grijehe čim prekoračim van Mr. Green Trudim se ispovijediti jednom mjesečno, nekako mi je uvijek teško ako to ne učinim, a inače uvijek me je strah da se nisam dobro ispovijedila, nekako uvijek svoje grijehe "umotam u celofan", nekako ih neodređeno kažem da svećenik baš i ne skuži na što točno ciljam Confused

Valentina
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
a inače uvijek me je strah da se nisam dobro ispovijedila, nekako uvijek svoje grijehe "umotam u celofan", nekako ih neodređeno kažem da svećenik baš i ne skuži na što točno ciljam Confused

jasno si izrekla sve. imas strah jer te nesto muci... zar ti ne bi bilo lakše da neamš taj strah?lipo rečeš sve što ti stoji na duši, i...ne brini...da samo znas sta oni sve cuju... uistinu ti kazem, a govorim iz iskustva, kad god sam muljala, nikad nista od toga. ne shvacas li da svecenika uopce nije "briga" za tvoje grijehe, a jos kamoli da ih pamti... prvenstveno se ispovijedas Bogu...ispovijed i jest izmirenje s Bogom, a svecenik je tu samo ako posrednk BOzje milosti. A Bozja milost nije nasilna. Ona u tebe ulazi koliko se otvoris. pokusaj iduci put biti konkretna. vjeruj, ima vise efekta!
eto, neka u tebi izobiluje milost iduci put! Wink

"mala"
dodododoprecjednik

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
Trudim se ispovijediti jednom mjesečno, nekako mi je uvijek teško ako to ne učinim, a inače uvijek me je strah da se nisam dobro ispovijedila, nekako uvijek svoje grijehe "umotam u celofan", nekako ih neodređeno kažem da svećenik baš i ne skuži na što točno ciljam Confused

nije važno da svećenik skuži il ne skuži kaj si ti mislila reć i na kaj ciljaš...naravno, treba bit sto je moguce odredeniji, al eto...dogada se.
a uostalom, svecenik je samo posrednik... preko njega ti Otac oprasta

meni je bezveze ispovijed tipa: nabrojim mu kaj sam zgrijesio, on mi malo propovijeda, da pokoru i to je to... ja se kod svojeg ispovjednika na svojoj ispovijedi razgovaram. i nekak mi je tak puno bolje. puno lakse sve ide, i cini mi se kao da je ispovijed kvalitetnija jer kroz taj razgovor me on navede na neke stvari kojih nisam ni svjestan. i tu mi automatski nestaje strah. kad je mom ispovjedniku frka pa nema vremena, a stvarno imam potrebu da se ispovijedim odem u crkvu u "kucicu" i onda osjecam neki strah, ali kad sam s njim ne... eto, vasha predlazem ti da si nades nekog ispovjednika,po mogucnosti ne bas tako senilnog. i kroz neko vrijeme kad te on malo bolje upozna, on ce skuzit oko ceg ti imas problema i mislim da ce te usmjeravat na pravi put i da ces se nekak prije i lakse "oslobit" nekih grijeha... to je moje misljenje; ne moras se slozit... jako sretan

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
vasha

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma u biti to je ovako, evo uzet ću primjer, nije se to stvarno dogodilo nego eto tek tako da poslužio kao primjer, evo uzet ću trenutno najaktualniji događaj u Hrvata heheheh npr. ja umjesto da kažem svećeniku da sam nagovorila frendicu da odgledamo onaj severinin filmić ja kažem "navodila sam na grijeh". Ajme koje fore imam Wink !

Valentina
Gogi

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slicno kao i Vasha i ja samo nabrojim naslove i podnaslove i eventualno učestalost. I nevidim tu nista lose, najvaznije mi je usmjerit se na to da vise ne grijesim. Dragi su mi svecenici koji zajedno samnom prođu neka pitanja.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma meni je samo upalo u oci to sto te strah... dok nas savjest ne osudjuj. znaci da cinimo dobro... mislim, meni je taj strah sugerirao da i sama mislis da trebas drugacije...
Wink

"mala"
sike

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni nije često svejedno tko mi se krije u ispovjedaonici kad ne ciljam na određenog svećenika nego idem na blef, ali moramo biti svjesni da se ispovjedamo BOGU a ne njemu, pa se nadam da ćemo svi što prije prevladati taj,nazovi,strah,ili nelagodu ili celofan kojim umatamo svoje grijehe.Jer pred Bogom nema celofana i On nas poznaje u nutrinu! Sve to govorim jer i ja neki put imam te muke, ali je zato bitna i molitva pred čin ispovijedi te temeljito preispitivanje savjesti, a ne samo jurnuti unutra bez da smo dobro razmislili!

Vašo, živ sam i drago mi je da si i ti,jer te dugo nije ovdje bilo.Jaaaaaakooooo mi je žao što se za 2 tjedna nećemo moći "ispovjedati" jedno drugome! tuzan tuzan
dodododoprecjednik

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike-trsat napisa:
I meni nije često svejedno tko mi se krije u ispovjedaonici kad ne ciljam na određenog svećenika nego idem na blef, ali moramo biti svjesni da se ispovjedamo BOGU a ne njemu

samo bih rekao da ni meni nije svejedno kad ne idem kod svog ispovjednika na ispovijed nego ovak pa 'ko bude... kao sto sam negdje prije napisao,kod ispovjednika mi vlada neka opustenija atmosfera,i nema tog straha (barem ne u tolikoj mjeri)
evo bas sam prosli cetvrtak bio na ispovijedi i to ovak u crkvi. kad sam "postao" prvi ili drugi u redu, srce mi je pocelo ubrzano kucat i bas sam se osjecao nelagodno... a kod ispovjednika tog nema
ne znam kak je vama al...
a istina je da se ispovijedamo Njemu a ne sveceniku; on je samo posrednik preko kojeg dobivamo Sakrament pomirenja...
i sad sam jos nekaj mislio dopisat al sam zaboravio (nije ni cudo s obzirom na to kolko je sati)... Cool

Gost

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 17:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Domac:

Citat:
......prosli cetvrtak bio na ispovijedi i to ovak u crkvi. kad sam "postao" prvi ili drugi u redu, srce mi je pocelo ubrzano kucat i bas sam se osjecao nelagodno...

Evo, ovime si me baš podsjetio na to kako i meni uvijek srce lupa sto na sat kad dođe na mene red da odem u onu "kućicu", ali ne zato što bi mi bilo nelagodno ili što brinem koji će me svećenik dopasti, nego me uvijek uhvati neko uzbuđenje što dolazim pred živog Isusa i tako me isto obuhvati lupanje srca kada krenem na Pričest... Počinjem u tim situacijama razmišljati kako On zaista je sa nama, kako stoji pred nama,kako nije nešto nestvarno i daleko i shvatim kako sam svega toga premalo svjesna,kako neki puta živim tako glupo, kako spavam, a ne da bdijem i to spavam zimskim snom Embarassed Rolling Eyes ...
A što se tiče svećenika kojem dolazim, nekako to uvijek Njemu predam u ruke, On će mi naći najboljeg i uvijek kažem: evo, sada mi Ti Isuse progovori kroz njega...", često , u zadnje vrijeme, za pokoru dobivam da sama nešto izaberem tj. da si ju sama odredim...
Svaka pokora je dragocjena, od onih da molimo Oče naš do nekih drugih...
Pročitala sam u gornjim postovima da se nekima ne sviđa kada dobe za izmoliti Oče naš i sl., a ja bih rekla da baš u tome i je stvar, možda baš zato što ti je draže učiniti nešto drugo, nego izmoliti te molitve jer su kao "dosadne", možda tu i je bit- da te Gospodin uči poniznosti,da činiš ono što je Njemu ugodno, iako tebi možda taj tren i nije...
Osim toga, kada dobijemo pokoru da nešto izmolimo, možemo slobodno reći da smo za pokoru dobili najljepšu moguću, dobili smo razgovor sa Gospodinom, pa što ćeš više od toga?!
Nekada , Gospodin poželi malo pričati sa nama jako sretan , a nekada nas potiče ,preko pokore ,da učinimo neko djelo, u svakom slučaju,On zna kako i zašto!
Što se tiče "zamatanja" grijeha u celofan, ne znam što tu reći...
Npr.ako smo lagali, nije potrebno da sada opisujemo što smo točno slagali ili ako smo ogovarali, pa kud bi došli da sad u detalje opisujemo koga smo ogovarali i zašto, to se niti ne očekuje od nas, jer ispovijed nije duhovni razgovor, tamo dođeš, kažeš grijehe, pomiriš se sa Bogom i ideš doma!
Ne znam, ja nekako nastojim sve reći konkretno, u kratko(ne radi srama ili straha, nego jer nije potrebno ići u opise, osim ako se ne radi o nekom teškom problemu ili nečemu što nas jako muči, pa želimo i da taj svećenik skuži o čemu se radi)... Ne znam nekako je tu svačija granica osobna, svatko radi po svojoj savjesti...
Vasha, ako osjećaš strah i misliš da nešto nisi u redu ispovijedila, onda radi svog mira možeš sve to spomenuti u sljedećoj ispovijedi i baš reći kako smatraš da na prošloj ispovijedi zbog tih i tih razloga nisi bila konkretna, i kako misliš da si previše "zamotala" pravu istinu i to te više neće mučiti, osjećat ćeš se free like a bird!
A inače, ako pogledate svaki ispit savjesti , točno ćete po onim pitanjima znati koja se doza detalja i opisa traži, tako se recimo ja pripremam za Ispovijed, uz molitvu prije i tako mi je najlakše!
Eto Rolling Eyes ! BVB
[Vrh]
Mash

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 17:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A sad kad sam se već raspisala, da vas pitam da li je netko od vas bio na tzv. životnoj ispovijedi ?
I kakva su vam iskustva?

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Ariadne

PostanoPostano: ned 13 lip 2004, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je uzasno zao sto apsolutno svaki put ispovjedam iste grijehe i to kod istog svecenika!
ponekad mislim da ce kad mi cuje glas vrisnut:"ne opet tiiiii!" sto ne znaci da dolazim precesto, ali stvarno je svaki put sve isto. i to sto on meni kaze je svaki put isto. i to sto kaze kaze svim mojim prijateljima, mi se vec godinama zezamo s tim.
dobro je to sto je on uvijek tamo, gotovo pod svakom misom, tako da imamo stvarno priliku uvijek se ispovjediti, ali sto god kazes on odgovori: dobri bog ce sve oprostiti, za pokoru 2 ocenasa, sad se pokaj.

pitam se ima li to vise smisla (s moje strane, o njemu ne zelim razmisljati). ali svaki put linijom manjeg otpora idem k njemu jer znam da me nece ni pilati, ni kritizirati, nego unaprijed znam sta ce biti. ljuta sam sama na sebe.

tili bi,tili bi mo-ru...
Mash

PostanoPostano: ned 13 lip 2004, 14:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ariadne:
Citat:
meni je uzasno zao sto apsolutno svaki put ispovjedam iste grijehe i to kod istog svecenika!

A meni je žao što su moje ispovijedi već godinama iste, jer stalno manje-više ispovijedam isto i baš zato i ne idem kod istog svećenika, što je užas jadno i glupo od mene Embarassed ,tako da mislim da je super što imaš svog ispovijednika i što lijepo bez srama ideš k njemu, jer on te ipak poznaje!

Citat:
ponekad mislim da ce kad mi cuje glas vrisnut:"ne opet tiiiii!"
i opet jedan od mojih glupih razloga zašto vrludam okolo,jer su mi ispovijedi jako česte i hm... iste, pa eto tješim se: lakše je ako me ne prepozna, ko neko dijete se ponašam Embarassed Shocked

A neki puta idem istom svećeniku malo češće, inače se poznajemo, pa sam se uhvatila da mu kažem: ah, opet ćete čuti od mene isto jako sretan i tada se oboje nasmijemo i uvijek je tako dobar i da mi puno savjeta , no onda opet radi gore navedenog, "puštam" njega da se malo odmori od mene i idem drugdje i tako stalno...
Ima to svojih prednosti i nedostataka... No, nastojat ću i ja ići što češće istome!

Cool

"Iskustvo nas uči

Mash

PostanoPostano: ned 13 lip 2004, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash:
Citat:
No, nastojat ću i ja ići što češće istome!

pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak BRAVO JA !!!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Pa, i idemo ISTOME- Isusu,
ajme, samoj sebi se neki puta divim kako mogu izvalit glupost Shocked !

"Iskustvo nas uči

Ariadne

PostanoPostano: ned 13 lip 2004, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije ti to tako pohvalno (na sebe mislim), jer se taj svecenik ne ponasa kao da nas poznaje nego prije kao neki automat za kavu. ubacis i dobijes uslugu. istina, ja sama sebi kazem: nemoj razbijati glavu, nemoj razmisljati o njemu koji sjedi unutra, ides se sada ispovjediti isusu, ne sveceniku, njega zaboravi. i to je sve tako krasno i lijepo, ali mislim da sam dosla sad u fazu kad bi trebala ipak da mi netko ocita dobru bukvicu i da lijepo s nekim porazgovaram. imate mozda neki dobar prijedlog po tom pitanju? nekog dobrog zagrebackog ispovjednika?

tili bi,tili bi mo-ru...
nata

PostanoPostano: ned 13 lip 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash napisa:
A sad kad sam se već raspisala, da vas pitam da li je netko od vas bio na tzv. životnoj ispovijedi ?
I kakva su vam iskustva?

bila sam ja koja se, zamisli, ne ispovijedam baš često svećenicima!
ne znam što bih rekla, svećenik je bio baš pristupačan, sjedili smo zajedno, 'vodio' me kroz moj život. zanimalo ga je u kakvoj sam sredini odrastala, kako sam doživjela određene 'prijelazne' životne faze, nekakva stresna iskustva i sl. plakala sam pred njim ko godina, međutim,ja sam se skoncentrirala na jedan tada aktualni problem pa sam zaboravila reći neke jako važne stvari iz svog života!!! uf, sjetila sam se toga tek poslije kod kuće, tako da mi se čini da baš ta moja životna ispovijed nije bila potpuna. zato mislim da se prije ovakve ispovijedi treba sabrati, srediti misli.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Srki

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja isto uvijek ispovijedam iste grijehe.
Kako dosadno, ali to uvijek iznova sagriješim, no uvijek nastojim naći neki novi grijeh. Protiv sebe ne mogu, vrlo sam živčan, nekad se ne mogu obuzdat, te ponovo isto sagriješim. Ma koliko se borio protiv toga, izgleda da je to jače od mene.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mash

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ariadne:
Citat:
imate mozda neki dobar prijedlog po tom pitanju? nekog dobrog zagrebackog ispovjednika?

Imaš npr. : pater Smiljan u Crkvi Sv.Križa u Sigetu,
u Katedrali u vremenu od 7 do 11 ispovijeda jedan strani svećenik,zna hrvatski i mene se jako dojmio,
na Sv.Duhu u Crkvi Sv.Ante ima jedan koji te zbilja "sredi" jako sretan , bar su mi tako rekli i jako je dobar,mislim da se preziva Bradarić ,tamo je i pater Mihovil, ...
Neka drugi predlažu!
Možda je onda najbolje da samo za promjenu odeš nekom drugom, nije toliko niti bitno kome, glavno da malo promijeniš... Rolling Eyes

A što se životne ispovijedi tiče,i ja sam bila i to prošle godine prije odlaska na doček Pape u Banja Luci i to je bilo nešto neopisivo...
Zapravo mi je to savjetovao moj duhovnik, no ja sam ga samo pogledala i rekla mu da još ne osjećam potrebu za time i moj odg.je bio :" možda, jednom.." i eto zovem ja njega za par dana i kažem, evo došlo je ono "možda i jednom" i tako se nasmijao... Dogovorio mi je to kod jednog svećenika za sljedeće jutro...

Sjećam se da sam čitavu noć probdjela i molila i pripremala se, imam jednu knjižicu od Jamesa i tamo on detaljno upućuje kako se radi životna ispovijed i vodi nas kroz sva životna razdoblja i tako uzela ja papir i olovku i krenula u svoj život jako sretan i kroz molitvu, malo po malo pojavile su se u sjećanju stvari koje sam davno zaboravila, moram reći i da tokom cijele te pripreme je bilo i puno napasti i "ometanja" od zloga, no jutro je jako brzo došlo i tada je najgora napast bila što mi se odjednom više nije išlo i htjela sam sve otkazati... No, Gospodin je jači i brzo sam se spremila i put pod noge i eto me na Ispovijedi...
Trajala je oko sat vremena i nakon toga sam osjećala takvu neopisivu lakoću... Krenula sam prema van i tako silno poželjela da bude i neka Misa da se Pričestim i hvala Bogu taman je počinjala...

Sjela sam i tada sam prvi puta osjetila živu prisutnost Duha Svetog, osjetila sam tako silnu toplinu oko srca i neopisivu radost, gledala sam u Križ, bila u potpunom Miru, uopće nisam bila umorna, samo sam čitavo vrijeme mislila: " ovo je prekrasno, Bože, daj mi toga još, ništa mi nije drugo potrebno..." , teško je to opisati...
Osjećala sam se kao maleno dijete koje je našlo svog Tatu....

Nakon svega toga, imala sam i svoj prvi susret sa jednom siromašnom ženom i to je bilo čudo...
Zaustavila me i tražila da li imam što sitno, a meni prvo što je palo na moju "blistavu" pamet je :"da li je varalica ili je zaista siromašna?!" Embarassed
I stala mi pričati o svom teškom životu, bolesti svoje kćeri i majke... A ja sam samo htjela što prije otići, no Gospodin me jako čvrsto "držao" i nije dao da odem dok ne čujem cijelu priču...
I kako sam ja samo šutila i počela ju slušati što priča, ona se par puta zaustavila i rekla:" a zašto vi mene slušate?" , a ja ko zalivena šutim i ništa suvislo iz mene ne izlazi...
I tada izvadim 10kn i izvalim i na vlastito čuđenje rečenicu:" Morate mi nešto obećati, ja nemam drugo nego vaše obećanje!"
I ona će: " A što?"
Ja: " Pođite danas na Misu tu u Crkvu Sv.Franje..."
Ona(sa podsmijehom):" Zašto? Što mislite da imam toliko problema da bih morala ići u crkvu?"
Ja:" Marija plače sa vama, pođite Njoj, ona vas tamo čeka..."
Ona(sa suzama u očima, sva zbunjena):" Hoću!"
Dale smo si ruku, kada sam odlazila poslala sam joj onako poljubac rukom i ona meni i to je bilo to!
Od kuda mi sve one rečenice, ne znam... Tj. znam i znam da nisu moje..
Tada sam shvatila da nije bitno da li je varalica ili zaista siromašna, bitno je da je osjetila ljubav, osjetila je nešto o čemu će sigurno razmišljati, a nije jedina jako sretan !

Nakon toga, čekam bus i skužim da nemam više kn za kartu i kopam po torbi i nađem neku siću i vozač busa me pogleda i kaže:" Evo, poklanjam vam ovu kartu, ali čuvajte ju za slijedeću vožnju!" Karta je 10kn.
Eto, kako mi je Bog vratio što sam dala i kako me tek posramio zbog svih onih gluposti kojima sam se zamarala! Embarassed Rolling Eyes

Bio je to dan pun blagoslova i čuda, hvala Mu! Od tada su počele i promjene u mojoj obitelji i sve je to nekako povezano!
Hvala Bogu!
E, sad ste se načitali Wink !
BVB

"Iskustvo nas uči

Mash

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 10:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki:
Citat:
Kako dosadno, ali to uvijek iznova sagriješim, no uvijek nastojim naći neki novi grijeh.

Nemoj to raditi, tražiti neki novi grijeh- to je kao da staneš samom sebi ,zbog želje da ti ispovijed postane drugačija, tražiti što bi bilo zgodno da si sagriješio i tada počnu napasti tipa jesam li ili nisam i na koncu počneš ispovijedati nešto što nema veze sa tobom i time što si učinio!
Naravno, ne mislim da ne bi trebao proći ispit savjesti prije, nisam na to mislila,da me krivo ne shvatiš!
No, bez obzira što su ispovijedi iste, najvažnije je da mi imamo uvijek snage i hrabrosti ustati i krenuti opet sve iz početka, pa taman da do kraja života ispovijedali isto!
I hvala Bogu na tome da se trudimo!
Znaš onu: " Duh je voljan , ali tijelo slabo..." , molimo za nas i naša čista srca!

"Iskustvo nas uči

nata

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, mash, načitali smo se, ali jako dobrih stvari!!! jako sretan

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.