HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 20:08. Pogledaj neodgovorene postove
TAJNA ISPOVIJEDI - kako i zaŔto ...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 15 lip 2004, 10:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash,sad bih te opet nahvalio,ali neƦu da se ne umisliÅ” previÅ”e.. jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 15 lip 2004, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Embarassed Embarassed Embarassed
Nato i Sike, hvala Å”to ste izdržali to sve ĆØitati i evo, uvijek kažem: sve neka je Njemu na slavu, a nitko sretniji od mene ako je i Å”to pomoglo...
Meni puno pomognu vaÅ”a svjedoĆØanstva, uvijek mi donesu puno mira i blagoslova...

Bogu hvala Å”to nam otvara srca da možemo sve to Å”to nam uĆØini izreƦi i napisati i biti si meĆ°u sobom na izgradnju! jako sretan
Velik je naÅ” Gospodin!

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 17 lip 2004, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti, Mash!
Ipak sam malo pretjerao, zar ne?
Embarassed
Question
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mash

PostanoPostano: čet 17 lip 2004, 12:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma znaŔ Ŕto Srki?
Nemoj se uzrujavati zbog toga...
Samo moli da zaista oĆØistiÅ” srce i duÅ”u, a ne i da ih dodatno opteretiÅ” ili ako Ʀe napasti biti prevelike, jednostavno to reci na ispovijedi, reci za taj cijeli problem i sve predaj Gospodinu, On Ʀe sve to rijeÅ”iti najbolje!

Tako i ja imam problema sa pretjerivanjem tj. viÅ”e ne znam kada su u pitanju skrupuli , kada nisu i na kraju sve to kažem u ispovijedi i sve predam Gospodinu, a Å”to ƦeÅ” drugo...

No, evo, ima sve i jednu dobru stranu- želimo biti Å”to bliže Gospodinu i želimo biti Å”to ĆØiÅ”Ć¦i i to je super!
Svaka ispovijed je i Milost i kako rastemo, tako sve viÅ”e uviĆ°amo kako nismo savrÅ”eni, postajemo baÅ” kao i stakalce koje približavaÅ” svjetlu, ako pokuÅ”aÅ” to ĆØiniti, vidjet ƦeÅ” da Å”to ga viÅ”e približavamo to viÅ”e mrlja i
packi vidimo... Tako je i sa nama.. Å to viÅ”e idemo k Njemu, to viÅ”e vidimo na sebi mrlja, ĆØak i nekih kojih prije uopƦe nismo bili svjesni niti smo ih vidjeli!

Samo, eto, treba moliti da to sve ne budu skrupuli, nego zaista rast u ljubavi prema Gospodinu!

Pustimo Njega da nas nauĆØi i oblikuje!

I nikada ne zaboravite koliko nas ljubi baÅ” ovakve kakvi jesmo,
veƦ sam to negdje rekla, a ĆØula sam od jednog sveƦenika:
Zlo nije pobijedilo kada nas je natjeralo na grijeh,
nego kada nas uvjeri da nas Gospodin ne ljubi i kada nas natjera
da ostanemo u tom stanju i tonemo joÅ” dublje!

Eto! Srki, budi u miru, bit Ʀe sve ok! Mi smo Njegovi, zamisli koliko nam je blago dao!
BVB

"Iskustvo nas uĆØi

sike

PostanoPostano: čet 17 lip 2004, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaŔ tako Mash, totalno smo zaglibili kad ne vjerujemo u Božju ljubav i njegov oprost!
Ljudi, ustanimo iz svojeg blata, grijeha i oĆØiÅ”Ć¦eni kroz sakramenat ispovijedi, a potom i priĆØesti, krenimo dalje prema svjetlosti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bijah proÅ”li vikend u MeĆ°ugorju.na godiÅ”njicu ukazanja 25.6. ispovjedalo je stotinu sveƦenika.Onda si zamislize koliko je ljudi prilazilo ispovjedi.Pa da se nebesa neƦe radovati..
A ovo je moja ispovijed vama:Iako sam se ispovjedao proÅ”li tjedan,namjeravao sam to u MeĆ°ugorju,ali nisam.zaÅ”to moramo uvijek žaliti za neĆØim,umjesto da iskoristimo svaki trenutak-Božji dar koji je jedinstven?
Mash

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ĆØesto napasti znaju biti takve da nas zapletu u žaljenje za neĆØime Å”to u proÅ”losti nismo uĆØinili, a mogli smo i tako dok mi žalimo za proÅ”loÅ”Ć¦u, sadaÅ”njost ostaje neproživljena i tako smo 2 puta gubitnici, jer se sadaÅ”njost pretvara u proÅ”lost za kojom opet žalimo i tako u krug i eto u Å”to se pretvori život- u žaljenje... Shocked Confused

Zato, pamet u glavu jako sretan i živimo svaki trenutak SADA koji nam je darovan kao joŔ jedna Ŕansa, kao joŔ jedan izazov za pobjedu i radost, i molimo da nikada ne troŔimo vrijeme na žaljenje i da znamo to prepoznati i boriti se protiv toga, koliko god nam se neki puta to ne dalo raditi! Rolling Eyes

"Iskustvo nas uĆØi

Gost

Spol: neodrešen

PostanoPostano: sri 08 ruj 2004, 8:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

place
Neka vas ne brinu molitvice koje dobijete kao pokoru, jer ta pokora u ispovjedi nije nikakva zadovoljŔtina za naŔe grijehe - ta je molitva viŔe izraz pobožne radosti Ŕto nam je Gospodin oprostio.
A kad ti tvoj ispovjednik veli da, recimo, tjedan dana marljivo uĆØiÅ” onda je to viÅ”e duhovno vodstvo a manje ima veze sa samom pokorom.
[Vrh]
Slaven_0

PostanoPostano: pet 10 ruj 2004, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I JA ƈESTO ISPOVJEDAM ISTE GRIJEHE- ZAPRAVO UVIJEK....ALI MI TO NE PREDSTAVLJA TOLIKI PROBLEM KAO KAD MORAM ISPOVJEDITI GRIJEHE ZA KOJE NISAM SIGURAN JESU LI GRIJESI....ZNAM, OPASNO JE RELATIVIZIRATI GRIJEH, NE ŽELIM TO I NEƆU...ALI JEDNOSTAVNO, NE MOGU SE NOSITI S NEKIM STVARIMA, KAKO SE POKAJATI ZA "GRIJEH" KOJI MORAM ISPOVJEDITI- JER TAKO KAŽE CRKVA- ALI SAVJEST KAŽE DRUGAƈIJE....NADAM SE DA SAD NEƆE KRENUTI ONA VJERONAUƈNA PRIƈA O DEFORMIRANIM SAVJESTIMA.... Confused
Coje

PostanoPostano: sub 11 ruj 2004, 0:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hello ljudi!!

Slavene, sve ovisi sto zelis slusatii?! Zelis li slijediti neku svoju vjeru, svog privatnog Boga, onda ti ne trebaju "vjeronaucne gluposti". Ako pak zelis slijediti krÅ”Ć¦anskog Boga, onda ti je - kao i svim ostalim krÅ”Ć¦anima - sluÅ”ati nauk Majke Crkve (postavljena od Boga da bi nas sigurno vodila do spasenja). Ako majka Crkva u svom nauku nesto proglasi grijehom onda je to grijeh - neovisno o tom kako ja to dozivljavao. Ako ovo ne priznajemo, onda imamo problem s autoritetom, tj. odbacujemo ono sto nam je Bog darovao.
Stoga, ne bih htio zvucati staromodno, niti "pametno". Vjeruj mi: nema nista snaznije od toga kad u iskrenoj poniznosti prihvacas stavoove uciteljstva Crkve (ne bez promisljanja, na koje i oni pozivaju svakog pojedinca). To oslobadja! Provjereno! jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Gost

PostanoPostano: sub 11 ruj 2004, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve je tu jasno....dakako da sluÅ”am i držim se nauka Crkve, meĆ°utim to je puno teže ukoliko se s nekim stvarima u potpunosti ne slažeÅ”. Ali tim veƦa žrtva....
[Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sub 11 ruj 2004, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je možda najteže kod ispovjedi moliti molitvu pokajanja. "i ĆØcrsto obeƦajem da Ʀu se popraviti i da neƦu viÅ”e grijeÅ”iti."
S tim rjeĆØima zavrÅ”avam svoju ispovjed. I totalno se obeshrabrim. Toliko da mi na trenutak padne misao na pamet : Pa ĆØemu sve to kad Ʀu opet iste grijehe ispovjedati sljedeƦi put. Ajde možda Ʀu sljedeƦi put ispovjedati samo jednu laž, za razliku od sadaÅ”njih 10, ali svejedno, grijeh je grijeh.

No ipak, kad nakon toga pogledam gore prema ocu, prema Kristu, to je zbilja kao da pogledam prema mjedenoj zmiji. Bog se viÅ”e ne sjeƦa niti jednog mog grijeha! Oprostio mi je u potpunosti. Nisam ispovjedala buduƦe, veƦ proÅ”le grijehe, kojih sad viÅ”e nema.

Lako se ispovjediti, ali ono kaj je teÅ”ko je primiti Božji oproÅ”taj i u njemu naƦi mir.
Ako budem razmiÅ”ljala o buduƦim grijesima, mira neƦu naƦi, jer znam da Ʀu sagrijeÅ”iti opet. Tada Ʀu se i manje truditi da popravim sebe. Ali ako prihvatim Božji oproÅ”taj, ako dopustim da se Njegova milost u potpunosti razlije na mene, ako proslavim s Gospodinom joÅ” jednom naÅ” predivan odnos, On Ʀe mi dati viÅ”e no dovoljno snage i moguƦnosti, a da ne velim volje da se oduprem grijehu.
možda neƦu uspjeti prvi put, vjerojatno neƦu ni drugi put, ali treƦi put hoƦu. I to Ʀe biti samo na Njegovu slavu, ne na moju, jer se niÅ”ra nije ni popravilo u mojoj snazi!
A Gospodin Ʀe i tada uĆØinit ono Å”to zbog ĆØega ga toliko volim, posjest Ʀe me na ramena kao malo dijete i ponovno tu slavu podjeliti sa mnom...

I kako da Ga ne volim!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 12 ruj 2004, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heartsong, onoj zadnjoj recenici "kajanja" mozes lako doskociti. Osobno, vec od pocetka gimnazije koristim vlastitu (spontanu) verziju kajanja - a napravio sam je jer me je mucilo isto sto i tebe. Zano sam da je ta recenica LAZ!!! Sad s tim nemam problema, ali nisam time nista olaksao samu ispovijed.

Uhvatim sam sebe mnogo puta kako kod ispovijedi ne ispovijedam svoje grijehe nego samo greŔne cine koje sam ucinio. NAkon takve ispovijedi ne mogu imati onu pravu radost. Osim toga, kod takvih priprema nisam niti dopustio sebi da kajanje provre iz mene kao iskrena bujica tuge sto sam uvrijedio ljubav svoga Boga, nego sam znajuci da su oni cini losi ispovijedao grijehe na toj razini spoznaje.

Stoga, dragi moji, kad se odlucujemo ici na ispovijed - pripremimo svoja srca, sidjimo duboko u sebe i susretnimo se u sebi s Bogom. Tada cemo vidjeti puno vise od obicnih cina koje smo ucinili ili propustili uciniti (vidjet cemo korijene svim zlima: pozuda tijela, pozuda ociju i oholost zivota), a to ce nam pomoci da se iskreno pokajemo. Upravo to duboko, iskreno kajanje je ono sto oslobadja. Nakon takve priprave ispovijed ne moze biti nedjelotvorna. Hrabro! jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne brini se toliko, Heartsong! Kad ne bi viÅ”e ponovili iste grijehe, doÅ”li bi u stanje kada ne bi znali prepoznati svoje grijehe jer ne bi znali da smo sagrijeÅ”ili, a proÅ”le grijehe smo pokopali. JaĆØe je od nas da opet sagrijeÅ”imo ono za Å”to smo se veƦ sto puta pokajali. Naravno da se moramo truditi da opet ne ponovimo istu pogreÅ”ku, ali ipak smo svi obiĆØni smrtnici.
sike

PostanoPostano: uto 23 stu 2004, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na duhovnoj obnovi na Krku fra Zoran BibiƦ nam je savjetovao da bi bilo dobro na ispovijed uvijek ulaziti s NZ u ruci, tako da doĆ°emo i analiziramo jednu prispodobu-susret Isusa i nekog grijeÅ”nika te u tome vidimo svoje grijehe. odmah sam odluĆØio to probati uzevÅ”i Izgubljenog sina i mogu vam priznati koliko sams e pronaÅ”ao u starijem sinu, ali i u mlaĆ°em.
To nam doista može puno pomoƦi!
klara

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 22:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, da malo oživimo ovu temu ...
a vjerujem da joŔ uvijek imamo ŔtoŔta napisati ... Wink

u zadnje vrijeme sve ĆØeÅ”Ć¦e možemo ĆØuti reĆØenicu:
"Vjerujem u Boga, redovito se molim, ali ne idem na ispovijed,
jer svoje grijehe ispovijedam direktno Bogu ..."

Ŕto biste rekli nekome takvog stava, recimo bliskom prijatelju,
na koji naĆØin biste mu objasnili vrijednost i nužnost ispovijedi ?

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
fratar

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pred par godina sam ĆØuo za jedan lijep aspekt ispovijedi,.... kad se ispovijedimo direktno Bogu, Bog nam opraÅ”ta grijehe ali ostane ona prljavÅ”tina od naÅ”eg grijeha, npr. ja opsujem pred ljudima i zamolim Boga za oprost i on mi oprosti ali su ljudi oko mene zaprljani mojim grijehom, a ispovijeĆ°u u Crkvi, kod sveƦenika se opraÅ”ta i ta prljavÅ”tina.

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Ljuda Baba

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 9:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sori...malo sam lijena procitat sve prethodno...no sam hocu posvjedocit.
Meni je ispovijed bila tortura do prije 4 godine.
Uvijek mi je kvrcio zeludac i bilo zlo prije ulaska u ispovijedaonicu - tu i tamo mi je bilo poslije super, tu i tamo koma, al u vecini slucajeva klasika - ja grijehe on odrijesenje i vec sam bila u totalnoj krizi jer mi se cinilo da sam ko kazeta koja se ponavlja (pritisnes repeat i eto ga opet).
Al ajde...uvijek mi je bilo drago sto sam ipak bila na ispovijedi jer bar nemam vise grijeha.
I onda DOZIVIH SUSRET S BOGOM KOJI OPRASTA u samoj ispovijedi. I od tad...meni je zakon!!
Ako hocete naci nesto genijalno napismeno o ispovijedi citajte sv.Franju Saleskog - Filotea...taj covjek iako je zivio 1600. vrlo jednostavno i aktualno govori o ispovijedi.

Uf...mozda sam sve ovo malo povrsinski napisala...ali je stvarno snazno dozivljeno...a da bi se raslo potrebna je brutalna iskrenost na ispovijedi i beskrajno povjerenje u Boga koji prasta bez obzira na svecenika.

Didi
merkat

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na ispovijed idem najĆØeÅ”Ć¦e ujutro preko tjedna kad nije gužva i uvijek je isti sveƦenik.
Dosta je onako na prvu loptu strog i tak jednom nisam bio zadovoljan ispovijedi jel sam imao neki osjeƦaj da nisam bio najiskreniji i da sam viÅ”e preopƦenito rekao.
ProĆ°e neko vrijeme i nisam mogao izdržati i odem ponoviti jel nisam mogao na priĆØest koliko me peklo iznutra.
Bilo mi je malo bad zbog sveƦenika koji mi nikako nije pasao.
I skoro je otiÅ”ao al rekao je na izlazu kad me sreo da Ʀe me joÅ” primit pa Ʀe drugi sveƦenik nastaviti s ostalima.
I nakon te ispovijedi bilo mi je puno, puno lakŔe, stvarno je bio lijep razgovor, skužio je da sam sav jadan.
ƈak je dosta utjecao na mene da se pomirim sa reakcijama na zlo, da ne želim nikome zlo a kad bih npr. gledao latinicu želio bih da nekoga Bog kazni Å”to mi je objasnio da nije u redu nego da je smisao moliti baÅ” za takve jel je njima najteže poÅ”to im je duÅ”a toliko crna da ih ĆØeka sigurna propast ako ne dobiju milost Božju. Otprilike tako.
Cijeli dan mi je bio sunĆØan makar sunca nije bilo.
Koliko mi je znaĆØilo to da sam se oslobodio toga tereta, bio on mržnja, ili neki blaži oblik, sveƦenik me je uvjerio da ne mrzim ali ipak , najgore je kad primite zlo od nekoga i ne možete se toga rijeÅ”iti, kao virus vas napadne.
To vjerojatno i je izvor svih zala i patnji na svijetu, virusno zlo.
Jedini pravi lijek je iskrena ispovijed, priĆØest i milost koja je rezultat toga.
Bit Ʀe da je krÅ”tnje onda cjepivo ! Cool

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Amistad

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna ispovijed koja mi je ostala posebna. Slusao sam je predavanje jednog svecenika o ispovijedi i izmedu ostalog rekao je da ne gleda na grijehe nego se raduje sto Bog tako cudesno djeluje i poziva nazad u svoj zagrljaj bas kroz ispovijed. I ja tako odlucio otic k njemu ispovijedit se.
Na pocetku, pitao me sto me najvise muci, ja mu iskreno odgovorio. I dalje, kroz razgovor rekao mi sve sto me ide i stvarno mi pomogao pogotovo oko tog problema. Dao mi je konkretan savjet a takvi su najbolji.

Hvala svima na njihovim iskustvima i svjedocanstvima.
klara

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 8:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da ponovim pitanje:

u zadnje vrijeme sve ĆØeÅ”Ć¦e ĆØujem reĆØenicu:
"Vjerujem u Boga, redovito se molim, ali ne idem na ispovijed,
jer svoje grijehe ispovijedam direktno Bogu ..."

Ŕto biste rekli nekome takvog stava, recimo bliskom prijatelju,
na koji naĆØin biste mu objasnili vrijednost i nužnost ispovijedi ?

Ljuda Baba

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 11:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja imam takvih prijatelja...vidim to i molim za njih prvenstveno - jedino ako dodje neka prilika onda jednostavno kazem svoje misljenje. Ukoliko vidim da se ide nekom proturijecenju ili nametanju vlastitog uvjerenja ne zelim uopce voditi neki ozbiljan razgovor. Nema smisla ako nije slobodan dijalog. To su stvari dushe.
Dakle, kad netko zapocne tu temu samnom - najcesece kazem ono sto sam i sama spoznala: "dragi moj prijatelju, ja ti ne zelim solit pamet, vec ti mogu rec samo svoje iskustvo - ja sam ispovijedajuci se od 3. osnovne skuzila da cesto gradim subjektivnu sliku o Bogu...i zahvaljujem Bogu za ispovijed koja mi pomaze da Boga zaista dozivim kao sto On jest - Bog koji ljubi i prasta. Genijalno je sto vjerujes u Boga, genijalno je sto se molis, al meni osobno bi bilo ful tesko ostati samo na tome...ja imam potrebu za zajednickom molitvom, za podjelom, za zajednicom, za rastom, za ciscenjem...za pomocu u razlucivanju. Ako si ti sretan i miran s tim nacinom - neka ti bude. Razliciti smo i super.

Ponekad je bilo da jednostavno ja shumom a druga osoba drumom...obicno kad sam to skuzila - pustila sam...dok osoba opet ne pita nesto. Ja si nekak mislim da su to prilicno osobne stvari pa zelim postivati.

To je eto moj put.
Nakon toga...kad bi osoba rekla da je znatizeljna, da nije u miru, da trazi...rekla bi svoj put, konkretno sto Crkva naucava i zasto ispovijed postoji i ukoliko osoba izrazi zelju obicno bih odvela nekom od svecenika prijatelja na duh. razgovor i ispovijed koji bi osobi pomogli da dozivi ispovijed...tj.susret s Bogom koji prasta.
Mogu stvarno posvjedociti samo lijepa iskustva tih ljudi...i oni danas kao i ja rastu i traze i idu u BIT sakramenta. Ne ostaju na tom jel svecenik simpa il strog, jel mi rekao puno ili nista, jel mi bilo ugodno ili neugodno...NEEEE, cinjenica da mi Isus prasta, da me voli...svaki ama bas svaki puta je veca od svega!!

Eto Klara...ak ti moze kaj pomoc...heh...kuzim te. Sretno. Bacit cu jednu molitvu za tvog prijatelja!!

Btb
Didi
sike

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prekrasno je Å”to nas je Bog usmjerio jedne na druge,da jedni drugima budemo oslonac i pomoƦ u životu..
Tako je i u ispovijedi.Bog treba jednog sveƦenika da nam pomogne,da sve iskrcamo u njegove ljudske ruke koje onda u jednom trenutku Bog posveƦuje i to postaju ruke Boga koji nam opraÅ”ta
NiŔta ne možemo sami u životu pa tako ni to

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
klara

PostanoPostano: ned 08 sij 2006, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala didi, al trebat Ʀe tu puno molitve, i to ne samo za jednog ...
situacije su to u kojima znaju da je Isus ustanovio ispovijed rekavŔi:
primite Duha Svetoga - kome otpustite otpuŔteno im je,
kome kome zadržite grijehe - zadržani su im ...
al, uporno se ne žele odlijepiti da je Bog onaj koji praŔta ...
postoji takav jedan stav nazvala bih okorjelosti srca
da mi je vrlo teŔko gledati,
a sama viÅ”e ne znam na koji naĆØin, kojim rijeĆØima
pomoƦi im da shvate ... kad oni sami to ne žele ... Confused tuzan

fratar

PostanoPostano: ned 08 sij 2006, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja isto imam jednu prijateljicu koja na sliĆØan naĆØin razmiÅ”lja samo kod nje nije samo ispovijed u pitanju,... ja sam njoj pokuÅ”ao objasniti na miliun naĆØina i mislim da sam joj rekao apslolutno sve Å”to znam o ispovijedi, i zanimljivo je da je ponekad stvarno zastala i zamislila se i to bi ju držalo par dana i poĆØela bi opet po svome,.... onda sam shvatio da je jedino Å”to mogu uĆØiniti jest moliti se za nju i sad je ima deĆØka koji je vjernik i koji bi ju mogao odvesti na pravi put,...
Å”to želim reĆØi jest treba za te ljude jako puno moliti, a onda kroz molitvu Ʀe doƦi i rijeĆØi koje im treba reĆØi, ai Bog Ʀe naƦi naĆØina da svoje ovce privede k svome stadu, samo treba jako puno moliti, to govorim iz osobnog iskustva i znam da Ʀe On naƦi pravi naĆØin andjelcic

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.