HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 16:58. Pogledaj neodgovorene postove
Ministar Milinović o umjetnoj oplodnji
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Anny

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 08 srp 2009, 17:09
PostNaslov : Ministar Milinović o umjetnoj oplodnji
Citiraj i odgovori

Ministar zdravstva se nije samo oglušio na traženja izmjena novog Zakona o umjetnoj oplodnji. Štoviše, pojašnjavajući odredbe, nevjenčanim je parovima 'preporučio' da odu pred oltar.

Predstavljajući Prijedlog zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji saborskim zastupnicima, ministar zdravstva Darko Milinović je pokazao da nije uvrstio prijedloge za modernizaciju Zakona.

Time nije ni odstupio od zabrane zamrzavanja zametaka, obrazlažući da je zametak ljudsko biće te da je neprihvatljivo da se zamrzne te da ga se nakon nekoliko godina ubije jer nije iskorišten. Zamrzavanje zametka nazvao je manipulacijom te napomenuo kako bi se zbog njega braća i sestre mogli naći u bračnim ili izvanbračnim odnosima, a da to i ne znaju.

Ne odstupa ni od stava da nevjenčani parovi nemaju pravo na umjetnu oplodnju, a kao razlog za to navodi da se nerođeno dijete ne smije dovoditi u situaciju da ostane bez oca.

Prijedlog zakona nazvao je iskorakom u odnosu na zakon koji je Hrvatska imala od 1978.

U Hrvatskoj, kaže, neće biti ograničena dob u kojoj žene mogu umjetnom oplodnjom postati majke. Odobrenja će dobivati nakon stručne procjene timova u kojima će biti genetičari, psiholozi i ginekolozi. Moći će se donirati i muške i ženske spolne stanice.

Zakon donosi i odredbu po kojoj dijete s napunjenih 18 godina ima pravo saznati tko mu je otac, a koju ministar pravda Konvencijom o pravima djeteta.

Kako prenosi Večernji list, Zakonu se žestoko usprotivio SDP. Iz te stranke su upozorili da on šteti zdravlju žena, da će smanjiti broj rođene djece, a navode i da je članak kojim se diskriminiraju nevjenčani parovi neustavan.

'Nećete pred oltar, ne možete imati djecu'
'Pitala me jedna znanica, koja je šest godina u izvanbračnoj zajednici zašto joj uskraćujem pravo da na taj način dobije dijete. Ja sam joj rekao da taj njezin drug očito nije spreman reći sudbonosno da pred matičarom ili, što je za mene još važnije, pred Bogom, pa dijeliti s njom dobro i zlo za sve dane života svoga. Ali spreman je imati s njom dijete i voditi brigu o njemu. Mi ne možemo zakonom to podupirati...', priča je kojom je ministar pojasnio zašto se protivi umjetnoj oplodnji u izvanbračnoj zajednici.

net .hr

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gladijator

Spol: muško
PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I jućer stave na naslovnicu većernjeg djecu koja ne bi bila došla bez umjetne oplodnje.Trebali su staviti i svu dijecu koju su napravili silovatelji,pa bi onda trebali pustiti silovatelje van,jer da nije bilo njih nebi bilo ni te njihove dijece,A inda bi pokraj djece koja su došla umijetnom oplodnjom trebali staviti i ostlu koju su ubili kao embrije i napisati da se zbog rođenih trebalo ubiti troje,četvero ili peto.Svaka čast "Večernjem listu"koji me je strašno razočarao i od kojeg se jučerašnjim danom odrićem.
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ah, evo i doktora logike gladijatora veseo

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 10:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je posprdljivko i centru za moral hrvatske? Laughing Laughing
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

izvrsno! neki dan smo otkrili razliku između č i ć. začudi se čovjek! čudom čudnim čudismo se.

ali dobro, okrenimo se umjetnoj oplodnji. nedavno sam čuo priču o jednom tipu koji je isto tako rođen, a da mu se roditelji nisu sljubili. kada je odrastao upoznao je pravog oca. kasnije je umro u nekoj bizarnoj nesreći, ne bih o tome. tuzan bilo je jako tužno.

koliko sam shvatio djeca začeta silovanjem nisu toliko željena kao djeca začeta umjetnom oplodnjom. to me vrlo začudilo jer gladijator u neku ruku izjednačava silovanje s umjetnom oplodnjom.
time više što je umjetna oplodnja u rh dopuštena određenoj grupaciji ljudi, a određenoj nije, samo zato što nisu sklopili brak. brak kao jamac trajnosti ima jednaku težinu kao i osam kubika helija. tražiti neku sigurnost u takvom institutu je sasvim suludo.
silovanje s druge strane nije dozvoljeno nikome, osim ako se ne izjednači sa rukovanjem. ali, te male posebnosti našeg pravosuđa ostavimo sa strane.

gdje nastaje problem, ne znam točno. umjetna oplodnja je u rh kao što smo uvidjeli sasvim dostupna svima koji imaj prsten na ruci. kršćanski moral ministra koji trjanost zajednice pred bogom vidi kao zalog dobrog roditeljstva, nema nikakvih skrupula kada djecu tih istih katolika treba ubiti.

ironično je da ministar milinović upravo katolike vidi kao one koji će koristiti benficije umjetne oplodnje.

stoga, predragi moj gladijatore, osim tvorbene razlike č i ć, nauči i razmišljati i tri koraka dlaje o pompoznog novinarskog natpisa i vidjet ćeš da problem ne leži u ljudima koji žele ubijati fetuse nego u katolicima koji to mogu i čine

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
izvrsno! neki dan smo otkrili razliku između č i ć. začudi se čovjek! čudom čudnim čudismo se.

ali dobro, okrenimo se umjetnoj oplodnji. nedavno sam čuo priču o jednom tipu koji je isto tako rođen, a da mu se roditelji nisu sljubili. kada je odrastao upoznao je pravog oca. kasnije je umro u nekoj bizarnoj nesreći, ne bih o tome. tuzan bilo je jako tužno.

koliko sam shvatio djeca začeta silovanjem nisu toliko željena kao djeca začeta umjetnom oplodnjom. to me vrlo začudilo jer gladijator u neku ruku izjednačava silovanje s umjetnom oplodnjom.
time više što je umjetna oplodnja u rh dopuštena određenoj grupaciji ljudi, a određenoj nije, samo zato što nisu sklopili brak. brak kao jamac trajnosti ima jednaku težinu kao i osam kubika helija. tražiti neku sigurnost u takvom institutu je sasvim suludo.
silovanje s druge strane nije dozvoljeno nikome, osim ako se ne izjednači sa rukovanjem. ali, te male posebnosti našeg pravosuđa ostavimo sa strane.

gdje nastaje problem, ne znam točno. umjetna oplodnja je u rh kao što smo uvidjeli sasvim dostupna svima koji imaj prsten na ruci. kršćanski moral ministra koji trjanost zajednice pred bogom vidi kao zalog dobrog roditeljstva, nema nikakvih skrupula kada djecu tih istih katolika treba ubiti.

ironično je da ministar milinović upravo katolike vidi kao one koji će koristiti benficije umjetne oplodnje.

stoga, predragi moj gladijatore, osim tvorbene razlike č i ć, nauči i razmišljati i tri koraka dlaje o pompoznog novinarskog natpisa i vidjet ćeš da problem ne leži u ljudima koji žele ubijati fetuse nego u katolicima koji to mogu i čine
Pa nemožeš se ni ti s brvnom u oku baš pohvaliti sa pisanjem jer ovo"tri koraka dlaje o pompoznog" traba znati ispravno napisati,ali meni nije bitno,pa zaboravi.Ne želim se jednostavno sa tobom prepirat,jer moje je mišljenje da imaš izokrenuti sustav vrijednosti,tako da nema smisla tući po praznoj slami,imam pametnijeg posla sa moralnijim ljudima.I samo nemoj zaboraviti da smo i mi bili zametci,koje ovi tvoji ubijaju i igraju se sa njima.A ako misliš da nisam u pravu,tvoja stvar.A sad dragi prijatelju,zbogom,i nadam se da će ti nešto jednog dana biti svet,jer nisu svete samo čovjekove želje koje treba pod svaku cijenu ispunjavati,pogotovo kada nije preko tvojih leđa.Bog te blagoslovio!!!
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
jer moje je mišljenje da imaš izokrenuti sustav vrijednosti

to samo kažeš jer sam židov tuzan

također tipfeler nije isto što i nepismenost. sorkač kompa. sorkač.

vidim da si vrlo argumentirano obrazložio svoje stavove. cijenim kada je rasprava intelektualno stimulirajuća.

Citat:
I samo nemoj zaboraviti da smo i mi bili zametci,koje ovi tvoji ubijaju i igraju se sa njima

evo primjerice ova rečenica je divna! "ovi tvoji" je izvrsna sintagma. pretpostavljam da misliš na izvanbračne drugove/znanstvenike/sotoniste/klaune
kao dijete izvanbračnih drugova genetičara klauna sotonista potvrđujem tvoje navode u cijelosti. uistinu, moji se igraju i ubijaju zametke. samo je nesrećom moja sudbina zametka lopte izbjegnuta.

meni ništa nije sveto, pa čak ni dinamo. fetusi ponajmanje. slatke male loptice.

Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stolni tenis
CroStorm

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 18:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zakon je bljutav, mlak. Ni amo ni tamo. A takve će ispljunuti iz usta, slikovito rečeno. Ali vidim jednu dobru stvar, ovaj i još neki zakoni će iskristalizirati situaciju na političkoj sceni. Ma će katolici-biraći biti puno pametniji, već sad vide da življenje vjere i vlast nekima baš i ne ide.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pet 17 srp 2009, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

koja šarada. hss glasa protiv zakona, a mogao ga je rušiti bez problema. rijedak primjer u povijest da netko glasanjem protiv progura zakon. veseo

Specijalac

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 0:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teško moglo izbječi). Problem je što se ispostavilo da su nekrščanske udruge PONOVO puno glasnije od krščanskih i sličnih udruga, te na taj način utječu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad čuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A što je za mene još gore niko se ne buni! Imam osječaj da se uvjek čuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krščana i crkve). A ovo kaj je objavio večernji nije me previše iznenadilo, ovako i onako od kad su redizajnirali stranicu (a i nekaj prije toga) postali su nekaj kao 24sata.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 4:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teško moglo izbječi). Problem je što se ispostavilo da su nekrščanske udruge PONOVO puno glasnije od krščanskih i sličnih udruga, te na taj način utječu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad čuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A što je za mene još gore niko se ne buni! Imam osječaj da se uvjek čuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krščana i crkve). A ovo kaj je objavio večernji nije me previše iznenadilo, ovako i onako od kad su redizajnirali stranicu (a i nekaj prije toga) postali su nekaj kao 24sata.
miiir Ovo si dobro napisao!
fat drummer

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad čuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?!

daj mi objasni kako je to paradoksalno?

Dubravko

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teško moglo izbječi). Problem je što se ispostavilo da su nekrščanske udruge PONOVO puno glasnije od krščanskih i sličnih udruga, te na taj način utječu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad čuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A što je za mene još gore niko se ne buni! Imam osječaj da se uvjek čuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krščana i crkve).

Ne znam na temelju čega očekuješ da će kršćanske udruge biti glasnije, kad smo mi kršćani u manjini u ovoj zemlji, i kad kršćanski svjetonazor ne prihvaća većina stanovnika ove zemlje, bez obzira na deklarirani broj katolika. Taj si broj možemo lijepo zataknuti za šešir...pogledaj kako žive ljudi u ovoj zemlji...malo toga je kršćanskoga...
Gladijator

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda krščanske udruge negdje u pečinama sa Bin Ladenom pripremaju napad.Ili su kupili zračnice pa gađaju naokolo rode!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 15:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Citat:
Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad čuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?!

Paradoksalno je to da su u isto vrijeme za ubijanje i za tzv začeća u kontroliranim uvjetima...
Ipak ako ćemo početi od toga da su protiv sveg što je kršćansko onda nema tu ništa paradoksalnog... Važno je biti protiv! Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
fat drummer

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Logički ovo mi je teško za progutati. Kakve veze točno ima pobačaj sa umjetnom oplodnjom i dalje ostaje misterija.
U jednom se neželjeni plod abortira, u drugom postupku upravo suprotno. Sada ako se ne radi o nekoj ženi koja u utorak abortira, a u srijedu ide na umjetnu oplodnju, tu nema ništa paradoksalno.
Tim više što smatraju da u tom trenutku ne govorimo o živom biću. Da smatraju kako je to živo biće, a protive se smrtnoj kazni onda bi to bio paradoks. Ovako je to samo loš pokušaj da se nešto prikaže kao paradoks.

angelous

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Logički ovo mi je teško za progutati. Kakve veze točno ima pobačaj sa umjetnom oplodnjom i dalje ostaje misterija.
U jednom se neželjeni plod abortira, u drugom postupku upravo suprotno. Sada ako se ne radi o nekoj ženi koja u utorak abortira, a u srijedu ide na umjetnu oplodnju, tu nema ništa paradoksalno.
Tim više što smatraju da u tom trenutku ne govorimo o živom biću. Da smatraju kako je to živo biće, a protive se smrtnoj kazni onda bi to bio paradoks. Ovako je to samo loš pokušaj da se nešto prikaže kao paradoks.

paradoksalno je što prikažu djecu uz natpis da ne bi bila rođena da je umjetna oplodnja zabranjena i sl. natpise, a u isto vrijeme se zalažu za abortus, zaboravljajući na djecu koja bi se rodila da nisu abortirana.
Malo zaborave pravo djeteta na život, onda se s njim razbacuju po potrebi
al šta franjo kaže, važno je biti protiv Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
Specijalac

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:

Ne znam na temelju čega očekuješ da će kršćanske udruge biti glasnije, kad smo mi kršćani u manjini u ovoj zemlji, i kad kršćanski svjetonazor ne prihvaća većina stanovnika ove zemlje, bez obzira na deklarirani broj katolika. Taj si broj možemo lijepo zataknuti za šešir...pogledaj kako žive ljudi u ovoj zemlji...malo toga je kršćanskoga...

U manjin si i feminističke udruge, u manjini su i udruge koje promiču istospolne zajednice kao normalno i mnoge slične udruge ali njihov glas se čuje, a krščanski...? (a mislim da smo ipak puno manja manjina nego gore navedene udruge)

fat drummer napisa:

A paradoks je u tome što ISTI ljudi koji su prije nekog vremena glasno i jasno podizali glas ZA abortus danas podižu glas ZA umjetnu oplodnju. A ne možeš istovremeno govoriti protiv života i za život, nemožeš stvarati dvostruke standarde. To bi trebalo značiti da ću ozeti od onoga šta mi paše i kad mi paše. Kad želim pobacit pobacit ću a kad ipak poželim imati djete (a ne mogu ga imati normalno jer mi se kod pobačaja nekaj dogodilo) onda bum ipak bio za život i tada mi treba umjetna oplodnja. Nemožeš se tako ponašati u životu, to se zov odgovornost i ozbiljnost a da su ljudi u Hr. odgovorniji i ozbiljniji nebi bili u ovakvoj sitvaciji

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
U manjin si i feminističke udruge, u manjini su i udruge koje promiču istospolne zajednice kao normalno i mnoge slične udruge ali njihov glas se čuje, a krščanski...? (a mislim da smo ipak puno manja manjina nego gore navedene udruge)

Što se ovoga tiče - ma stvar je u tome da su to udruge. Glas pojedinaca u društvu istog trena ispari u zraku jer nema težinu, ma kolko god ih skupa titra. U 5 udruga spomenutog karaktera postoji sve skupa 10 ljudi, a čuju se ko da ih je 10 tisuća. Odbor HBK za mlade već neko vrijeme raspravlja baš o tom problemu udruga i nastoji potaknuti da se što više grupacija koje djeluju u Crkvi (a ima ih jako puno, pogotovo na lokalnoj razini) zakonski osnuju kao udruge da ti glasovi konačno dobiju i prav(n)u težinu pa da se zajedničkim snagama onda nastupa i zastupa kak spada. A do tada, uvijek ćemo iznova kukati i čuditi se gdje su ti silni kršćani, katolici, da se izbore za ispravne vrijednosti u ovom društvu. Čuče negdje u mraku izgleda.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda
fat drummer

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 15:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opla, sada ne da miješamo kruške i jabuke nego kruške i lasice. Malo ste egocentrični, jer svoj sustav promišljanja pripisujete i drugima. Smatra li udruga koja je se zalaže za slobodu odabira da je fetus živ? Ne... Onda nisu protiv života unutar njihovog sustava promišljanja. Za vas jesu, ali ostavimo to postrance jer definiramo što je paradoks koji bi proizlazio iz njihovog činjenja, a ne vašeg shvaćanja njihovih ideja. Kod prekida trudnoće se ne radi o tome da je netko protiv života već je za sebe i svoju komociju. U devedest posto slučajeva abortus rade idioti koji ne znaju kupiti kondom ili piti pilulu svaki dan u isto vrijeme. No, zapadno društvo je kroz mnoge turbulencije došlo do zaključka da je tijelo pojedinca njegova stvar (uz jelte iznimke), a pošto zakonski i kako se čini nekim kvazikonsenzusom znanstvenika smatramo kako je do određenog trenutka zametak ipak stvar, trudnica može disponirati do tog trena tom stvari kako želi. Osobno mene više smeta što stvaramo društvo debila umjesto da ljudi mlate svoje kćerke od 16 koje su priglupe kao i svoje sinove koji su jednako priglupi. Kod umjetne oplodnje eto, nemamo glupu djecu nego odrasle ljude koji žele svoju effin djecu. Ovdje se opet radi o mogućnosti da se odlučuje o vlastitom zdravlju. Kao što ste možda čuli zakon će se rušiti na Ustavnom sudu jer se smatra da ugrožava zdravlje majke. Zakonska nejednakost bračnih i izvanbračnih partnera je kao uklonjena, iako je debilno regulirana, jer kako dokazati izvanbračnu zajednicu kada registar ne postoji? Naravno, svim udrugama koje smatraju da je abortus ubojstvo stoje iste pravne mogućnosti da idu rušiti taj zakon navodeći što god žele kao razlog neustavnosti ili mogu lobirati pa da se javnost okrene na stranu ideje da je abortus ubojstvo. Pošto nema zemlje u svijetu u kojoj, makar populacija bila dvjesto posto kršćanska, nema abortusa, zaključujem da kada je panika, katolički nauk pada u vodu. Dokaz da su i katolici jednako glupi i sebični kao i ostatak populacije. Apsolutno ne želim ulaziti u morbidno glupu raspravu je li abortus ubojstvo, jer me ne zanima, ali me živcira kada zloupotrebljavate pojam paradoks jer uzimate svoje vrijednosti i tuđe te ih mješate pa dolazite do zaključaka.

angelous

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Opla, sada ne da miješamo kruške i jabuke nego kruške i lasice. Malo ste egocentrični, jer svoj sustav promišljanja pripisujete i drugima. Smatra li udruga koja je se zalaže za slobodu odabira da je fetus živ? Ne... Onda nisu protiv života unutar njihovog sustava promišljanja. Za vas jesu, ali ostavimo to postrance jer definiramo što je paradoks koji bi proizlazio iz njihovog činjenja, a ne vašeg shvaćanja njihovih ideja. Kod prekida trudnoće se ne radi o tome da je netko protiv života već je za sebe i svoju komociju.

fetus je živ...njihova stvar ako ne priznaju medicinske činjenice.A u 1. osnovne se uči što karakterizira živo biće.
I bilo unutar njihova sustava promišljanja ili ne...kad se zalažu za abortus ustvari se zalažu za legalno usmrćivanje živog (nerođenog) bića, makar nesvjesno... i to onda stave pod pravo majke na odabir, a pravo djeteta na život je negdje potisnuto. A baš suprotno kod umjetne oplodnje. Stave djecu, napišu da ih ne bi bilo da nema umjetne oplodnje, kao, vlada im zabranjuje da se rode...
A par mjeseci prije druga priča...
I onda dođu s natpisima: sram vas bilo i ono kad srce kaže dijete, hrvatska kaže ne i tutnu to djeci u ruke...
Jel, a kad dijete treba rodit, ko onda kaže ne?!

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekoh, možete ga smatrati vrstom madagaskarskog koštuničavog voća ili savršenom replikom bogočovjeka, u raspravu je li ova ili ona nakupina stanica ne želim ulaziti. I don't effin care. Ne, ozbiljno, pobacite, ubijte ih, samo nemojte mješati dva sustava razmišljanja i onda drugu stranu optužiti za paradoksalnost.
Zalažu se za život u oba slučaja jer smatraju da u tom trenu fetus nije živ. Da sutra četa serafima donese dokaz da je fetus živ i dalje ste pogrešno njihovu logiku okarakterizirali kao paradoksalnu jer unutar njihovog sustava vrijednosti i zaključaka nema rupa.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 20 srp 2009, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam potpuno siguran da je njihov način razmišljanja paradoksalan.

drummer napisa:
Zalažu se za život u oba slučaja jer smatraju da u tom trenu fetus nije živ

Naravno da svatko ima svoj mehanizam pravdanja... pa nisu oni priglupi... Ne određuje njihov iq glupost... Već sustav vrijednosti koji podržavaju je glupost.
normalno da je taj sustav paradoksalan jer je jedino mjerilo egoizam. Ja i samo ja.

Ono što je najzanimljivije takvi uglavnom vide znanost kao zamjenu za Boga a kod slučaja fetusa odbacuju znanost... Koji PARADOKS! jako sretan

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Cordelia
Gladijator

PostanoPostano: sri 22 srp 2009, 3:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Majko,što se Božjim djelom poigravaš?Ne dopuštam ti da me abortiraš,jer od volje koja mene stvara na tom svijetu postojiš i ti!Ne prijeti mojoj jedinoj trudnoći!!Jer ona je moja više nego tvoja.Dok će tebi biti prolazna,za me više druga ne postoji.Nemoj, da ja pred našim Stvoriteljem i njegovim vječnim svjetovima tražim svoje ugroženo pravo na istovjetno ljudsko postojanje što ga ti rabiš tako sebično.Zbog čega mi ne daš moje tijelo što tek po tebi ga mogu imati,kad zbog mene si ženom stvorena,kad ja sam razlog tvoje ženstvenosti?Ja želim svoje ljudsko postojanje.Tu želju mi je udahnuo Bog.Zar zbog mene s njim da u ratu budeš?Za čas kraj će tvojoj vladavini nad svim što misliš da je zbilja tvoje.Na smrtnom času vidjet ćeš da nije,osim duše što se sama vraća.Vid vječnosti određuju djela što ih čovjek za svog vijeka čini.Životom se život naplaćuje.To svjedoči tajna svetog križa,da za zločin nema isprike.Zar i tvoj život nije započeo u jednoj majci,kao danas moj?Roditelji se svojoj odužuješ samo tako da porodiš mene,da vratiš nježnost novom naraštaju što za tobom na svijet dolazi.Kad bi majke sve odreda bile kao tvoja strašna misao,ne bi bilo tvoga čovječanstva,nebi sunca vidjela ni ti.Tuđe muke vlastitog rođenja i svu brigu nad vlastitim djetinjstvom ti duguješ Bogu i čovjeku.A ta ti ljubav nudi blagoslov;i za službu i za vlastito ti zdravlje.Pod nebom te ne ostavlja samu.Zato,plodna nemaš isprike.Ta luđačka svjetska mudrovanja ne oslobađaju te moralnoga veza što te s višnjim smislom povezuje u čudesnu čipku čovječanstva.Na Njegov sam teret u tom svijetu ,a ne na tvoj,nit ću ikad biti.Trebaš samo me dići na noge i ja odoh svojim koracima.Na teret sam Njegove ljubavi što i tebi je pripravila dar;da te hranim kad ostariš.U zagrljaju sa mojim si ocem već primila rajsko blaženstvo što ga Bogu trajno duguješ.To blaženstvo me u tebe donijelo da tu krenem na put svoga rasta.Ako bi se mojim očima,čim ih vide,osmjehnuli stranci,zašto ne bi i ti?Predodređen sam da živim kao netko nezamjenjiv i potreban svima s kojima ću dane djeliti.Tebi naročito.Jer dano ti je da mi po rođenju prva dadneš i mlijeko i ime po kojem će me zvati ljudski rod.Kad tvoje klonu,moje će ti noge pritjecati uvijek u pomoć.Ja sam čuvar majčinske ti časti i čvrst temelj tvoga dostojanstva da te branim od zlih jezika,da te tješim u svim nevoljama,da sačuvam tvoj starački mir.U to doba,kad se prorjede, ti što danas s tobom druguju,kad budeš stranac novom naraštaju,o meni ćeš tada ovisiti ,ko o svojoj majci na početku.Među njih ćeš na moje mjesto stati kao mama dobrog prijatelja i do groba bit ću s tobom ja.Zar me zbilja takvog ne trebaš?Zar ni lik mi nećeš vidjeti?Tko ti srce tako prevari?Tko ti dušu tako otrova,da ne gledaš život u sebi već se samoj smrti žrtvuješ?Kad me rodiš,moj osmjeh će ti reći da si meni duša najdraža.Da se tebi svim srcem veselim,više od svih tvojih prijatelja,da vjerniji ću bit od svih njih.Bez mudrosti tvoj se svijet ruši.Bez ljubavi život nestaje.Na svetu te tajnu podsjećam koja mene stvara u tebi.Iz tvoje me krvi izranja i daje mi novi ljudski lik.Ja k njoj ću natrag ako me ne primiš.Na gubitku ja ostat neću.Primit će me ruka stvoritelja kojoj ništa nije nemoguće i dati mi životnu utjehu u mnogo boljem od ovog svijeta;gdje On tješi svoje mučenike i prepušta im sud nad grešnicima.O,mila moja nesvjesna rodiljo,svakoga dana,dana ti je manje i eto kraja tvojoj samovolji.Tad naći ćeš se,ko jedina na svijetu,pred sudom Oca sviju naraštaja.No,neće ti tamo presuditi On,već njegov istiniti vjekovječni Sin.Kad ugledaš me u naručju Svetoga kao teško izranjeno janje,gdje me tješi kao mučenika,kako ćeš ga u lice gledati?Zato što me želi i prihvaća,začeo me u tvojoj utrobi.U roj ljudi bez tebe ne mogu.!!!Ne,nije ti ovo moja prijetnja,već te čuvam od bezumlja Zloga da te njegov grijeh ne uništi.Te paklene ti otrovne misli ustale su više protiv tebe.Nada mnom je tvoja odluka,koja mojoj duši ne škodi jer po tijelu traje za vremena.Ali tebi nad tijelom i dušom moguća je,zbog takva zločina,mnogo gora-vječna osuda.Osvrni se!!!Gle na cijelom svijetu svaku starost okružuju djeca.Što zagrljaj tvojoj duši znači kad u sred njega srce ubijaš?Tko te grubu može grliti.Bit ćeš kao osušeni prut.Majko,s rađanjem je život povezan,a prati ga zajedništva dar.Samoća je najgora osuda.Zašto sebe u taj zatvor trpaš?Zar bi htjela prerezati grozd u kojem si mu i ti jedno zrno što ga hrani loza s korijenom?Korijen ljudski,to je živi Bog.Loza,to je njegov sveti Zakon što u Kristu očituje silu.Grozd je stvarnost prve zapovijedi što je dana prvom ljudskom paru da protegne se kroz sve brakove(«Plodite se i množite i napunite zemlju,i sebi je podložite»!(Post 1,2CoolA zrno,majko,to nisam samo ja,kad me slabog kaniš otkinuti,već zauvijek to isto jesi ti,no,povezana sa prvim do sebe-s mojim ocem;jer u meni je i njegova krv..................................................................................................................Iz knjige Rajka Bundala-Žena!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.