HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 17:22. Pogledaj neodgovorene postove
Izjava Predsjednika o uklanjanju križeva iz javnih ustanova
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:

To je bio samo prijdlog koji NIJE prošao, dakle izbori su slijedeće godine, dakle nakon redovnog, a ne produženog mandata.

kolko ja znam mesić je odbio taj prijednog...
a izbori bi trebali biti u studenom ove godine... Wink

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ja

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich, na koju foru su predsjednički izbori ove godine?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_predsjedni%C4%8Dki_izbori_2010.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
angelous

Spol: muško
PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 18:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobro, cura se zeznula...život ide dalje..
.kad budu izbori znat će te sigurno...
nema grada koji neće bit oblijepljen Neutral

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ja

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma sve je ok. Ja sam samo mislila da je to nešto novo pa sam htjela informacije. Cool

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
fat drummer

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Pink Panther"]
Dubravko napisa:
Članak 41.

Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Prije bih rekao obratno jer članak 40 istog ustava kaže:

Članak 40.
Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

Onda to valjda vrijedi i za državne službenike, ne?

naravno... slijedom istog sustava razmišljanja ti kao katolik možeš tražiti da se u obližnju džamiju stavi križ jer želi nesmetano očitovati svoju vjeru

vjerske zajednice su odvojene od države, a službenik kao dio izvršne vlasti rh ima pravo na očitovanje svoje vjere u obližnjoj crkvi, kod sebe doma, kod punice, u vikendici, na obližnjoj livadi, ali ne i na poslu.

što onda ne bi službenici lijepili plakte gibonija jer su njegovi obožavatelji, a svaki hrvat ima pravo po ustavu na slobodu izražavanja?

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
ja

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:

naravno... slijedom istog sustava razmišljanja ti kao katolik možeš tražiti da se u obližnju džamiju stavi križ jer želi nesmetano očitovati svoju vjeru

vjerske zajednice su odvojene od države, a službenik kao dio izvršne vlasti rh ima pravo na očitovanje svoje vjere u obližnjoj crkvi, kod sebe doma, kod punice, u vikendici, na obližnjoj livadi, ali ne i na poslu.

što onda ne bi službenici lijepili plakte gibonija jer su njegovi obožavatelji, a svaki hrvat ima pravo po ustavu na slobodu izražavanja?

Hm, možda nije za usporedbu. Koliko znam i u SAD-u je religija odvojena od države pa po filmovima vidim da zaposlenici stavljaju na svoje stolove npr. sliku svoje obitelji. Gledano tim slijedom, koja razlika ako netko na zid svoga ureda stavi križ?

fat drummer

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno, i čim rh postane 51 savezna država moći ćemo svi imati novčanice na kojima piše tetragramaton, a na trgu će biti burger king

ustav i prava koja proizlaze iz ustava nisu različita od kojeg drugog pravnog propisa i prava koja poizlaze iz njih. svako pravo je ograničeno nekim oblikom odgovornosti ili obvezom
da, vi imate pravo vikati bog je velik, ali ne kao odgovor na pitanje: kada će moj zahtjev za izdavanjem građevinske dozvole biti riješen?

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 9:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možemo se praviti velikim legalistima i raspravljati o svakom slogu ustava koji je u biti onakav kako odlučimo a ne ono po čemu jesmo to što jesmo

ako ćemo gledati malo šire od okvira postavljenih revolucijom krajem 18st... vidjet ćemo da je religija neizostavni dio naše kulture, odgoja, uređenja, načina razmišljanja... Na strani one koji su ostali zaglupljeni marksističkom filozofijom i prosvjetiteljstvom...
Upravo zahvaljujući manjini koja je bila sol zemlje zapad se uzdignuo a zahvaljujući onima koji miču križeve zapad će pasti.

Šta mi daje garanciju da je maknuti križeve ispravan potez? ništa!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
fat drummer

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ispravan potez? divna floskula koja nema neko točno značenje

ispravno na koji način?

gladano legalistički, što je i svrha samog ustava i odredbi ustava taj potez je ispravan koliko god biskup paničario sa oltara da se bojimo križeva. nitko se ne boji križeva, jednostavno se radi o tome hoćemo li poštovati zasade sekularizma i odvojenosti crkve od države ili ćemo biti dvolična gamad pa ćemo ovisno o unutarnjim željama izvitoperiti ustav.

da, religija je bitan dio našeg odgoja, ali kakve to veze ima s ustavom? pa nitko ne zagovara ukidanje religija na području rh već se traži da se maknu vjerski simboli iz javnih ustanova

fascinira kako se npr. židovska zajednica nije našala uvrijeđenom i rabin kotel da don nije vikao na šabat da se davidove zvijezde ne miču i da ne smijemo bojati menore, muftija omerbašić nije pisao protestno pismo predsjedniku da kako se samo usuđuje maknuti mjesec iz sudnica i škola. sve ostale religije su odvojene od države osim kršćanstva.

to što je kršćanstvo dominantna religija u državi znači ništa ako tražimo jednakost građana pa odjednom douštamo faktičnu nejednakost jer nas je više

Gladijator

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 10:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što je slijedeće na redu?Križevi uz ceste?Crkve kao građevine?Ogrlice s križevima oko vrata?Ukidanje procesija kroz razna mjesta na Tijelovo???????????Nemojmo biti dvolični,sve bi to moglo smetati "manjine" ili koga već,jer to je sve vidljivo na javnim mjestima kao i u uredima.Može li tko predvidjeti,gdje je kraj uklanjanju krščanskih simbola?Hočemo li mi krščani opet u arene?Malo nerazumijem komentare "odvojenosti crkve od države",jer crkva su narod koji ide u crkvu,ckva smo mi o kojima država odlučuje i koji rade za ovu državu i plaćaju porez za nju.-----------------------------Pitanje: Što je crkva?

Odgovor: Mnogi ljudi danas pod crkvom misle na zgradu. To nije biblijsko shvaćanje crkve. Riječ crkva dolazi od grčke riječi „eklesia“ koja se definira kao „zajednica“ ili pak kao „oni koji su pozvani“. Glavno značenje „crkve“ ne odnosi se na zgradu, nego na ljude. Ironično je da ljudi kada ih pitate koju crkvu pohađaju obično kažu da idu u baptističku, metodističku ili u neku drugu denominaciju. Puno puta govore o denominaciji ili o zgradi. Pročitajte Rimljanima 16,4: „…Pozdravite i crkvu koja se sastaje u njihovoj kući...“ Pavao govori o crkvi u njihovu domu, dakle ne o crkvenoj zgradi, nego o skupini vjernikâ.

Crkva je Tijelo Kristovo. U Efežanima 1,22-23 piše: “I sve mu je podložio pod noge, a njega dade za glavu nad svim u Crkvi, koja je njegovo tijelo – punina Onoga koji ispunja sve u svima.“ Tijelo Kristovo čine svi vjernici od dana Pedesetnice do Uzeća. Tijelo Kristovo čine dva aspekta:

(1) Sveopća crkva jest crkva koja se sastoji od svih onih koji imaju osoban odnos s Isusom Kristom. U 1. Korinćanima 12,13 piše: „Uistinu, mi smo svi – bilo Židovi bilo Grci, bilo robovi bilo slobodnjaci – kršteni jednim Duhom u jedno tijelo. I svi smo napojeni jednim Duhom. Jer tijelo se ne sastoji od jednoga uda, već od mnogih.“ Vidimo da tijelu Kristovu pripadaju svi koji vjeruju. Prava Božja crkva nije neka određena crkvena građevina ili denominacija. Sveopću Božju crkvu čine svi koji su primili spasenje po vjeri u Isusa Krista.

(2) Mjesna crkva opisana je u Galaćanima 1,1-2: „Pavao – apostol … i sva braća koja su sa mnom, crkvama u Galaciji.“ Ovdje vidimo da je u pokrajini Galaciji bilo mnogo crkava – koje mi nazivamo mjesnim crkvama. Baptistička crkva, luteranska crkva, katolička crkva itd. nisu Crkva, u smislu sveopće crkve – već mjesne crkve. Sveopću crkvu čine oni koji su se pouzdali u Krista kao svoga Spasitelja. Ovi članovi sveopće crkve trebali bi tražiti zajedništvo i izgradnju u mjesnoj crkvi.

Na kraju, crkva nije građevina ni denominacija. Prema Bibliji, crkva je Tijelo Kristovo – svi koji su se pouzdali u Isusa Krista kao svoga Spasitelja (Ivan 3,16; 1. Korinćanima 12,13). U mjesnim crkvama postoje članovi sveopće crkve (Tijela Kristova).
Coje

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 10:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponovio bih: prvo bih volio znati u koliko je to državnih institucija križ na zidu? Prođite Istru i Kvarner pa ćete uvidjeti da bi za provedbu mogućeg zakona o skidanju križeva - prvo trebalo križeve staviti - da bi ih se moglo skinuti.

Drugo: križ nije samo simbol vjerske pripadnosti, nego je i dio kulture ovog podneblja. On zasigurno može stajati kao kulturno znamenje ovog kraja - i to ustav ne zabranjuje. Pitanje je samo kako će tko gledati na taj znamen.

Križ je sastavni dio grbova mnogih gradova. Ni jednom gradu nije naređeno da to izbaci iz svog grba - upravo zato jer križ nije samo simbol jedne vjere, nego i tekovina naše kulture. Kao jedna takva kulturna baština - križ nema što smetati ni ateistima, ni pripadnicima drugih religija.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
Gladijator

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Križ u životu nisam ćuo da nekome smeta a hvala Bogu imam prijatelje ateiste,muslimane,židove i jehove.Svi oni smatraju križ dobrim simbolom i nikome ne smeta dok nije poćeo "naš predsjednik"se htijeo osvetiti našim poglavarima preko naših leđa!
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
5rich, na koju foru su predsjednički izbori ove godine?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_predsjedni%C4%8Dki_izbori_2010.

pa naš biviši premijer se početkom godine pohvalio da će njegova stranka pobijediti na dvojim izborima ove godine... Wink Wink
pa to moraš pitati njega( a to točno znam,jer smo gledali taj intervju na satima govorništva)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
fat drummer

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich - mislim da će izbori biti raspisani ove godine i da će kampanja tada i početi

@gladijator - smetanje nema veze s ničim. ne radi se o smetaju nego o ustavnosti postavljanja vjerskog smibola u javnu ustanovu

@coje- ne miješaj jedinice lokalne tj područne i regionalne samouprave s državom i javnim tjelima
ako te zanima mislim da članak 3 ustava diferencira neke stvari (nisam ziher, neki viši stavak tipa treći ili drugi)

Gladijator

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nebih baš rekao da smetanje nama veze sa nićim,jer od ovoliko problema u državi "naš predsjednik" o križevima po javnim ustanovama.Meni su na prvom mjestu Božji zakoni,a državne poštujem koji ne idu kontra vijere.Gospodin mi je na prvom mijestu!Meni osobno ne trebaju nikakvi križevi po ustanovama,jer ljudi ionako bacaju križeve sa svojih ramena,Isus je svoj grlio.Samo mi je najviše žao,što im to tako očito smeta,jer vidi se iz kojih stranaka i tko to gura pod nos.Ljudi buraju po kantama za smeće,a oni se bave križevima po javnim ustanovama kojih jedva da se koji može naći.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Anny
Kruno_sirko

PostanoPostano: sri 26 kol 2009, 9:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator, ovo si dobro rekao da ljudi kopaju po kantama, a drugi se bave križevima.. Jasna je stvar da je to prvo žalosno jer je dio i kulture i vjere i mislim da koliko god ustav govorio o simbolima itd, svi dobro znamo što je križ (oni koji to žele znati). Ako bi to i uspjelo (a mislim da neće), križ i Onaj koji je na njemu ostaje u našim srcima i neka ih netko ondje skine ako može. Pišem onako kako shvaćam i što se mene tiče, neka svatko ima u svom uredu i kući što želi, ja ću imati svoje, ne? Pa i to je pravo na slobodu! Gledano logički: stvoreni smo od Boga. Kako onda možemo izbaciti nekoga o kome ovisimo? To mi ne ide u glavu kod takvih ljudi. Vjerojatno oni ne ovise, a što drugo?! Pritom nikog ne osuđujem, samo kažem kako mislim...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sri 26 kol 2009, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Gledano logički: stvoreni smo od Boga. Kako onda možemo izbaciti nekoga o kome ovisimo?

ja to znam. ti to znaš.
ja to vjerujem. ti to vjeruješ. Very Happy

ali ne vjeruju svi...tu je problem

svi mi tu pričamo za i protiv uklanjanja vjerskih obilježja..ali
koliko ona uistinu izazivaju poštovanja u ustanovama? (tamo gdje se vjerska obilježja nalaze) S koliko strahopoštovanja se gleda na taj križ u ustanovama?

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 9:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Otišli smo u ovoj temi - predaleko.

Pravno gledano - Ustav se može tumačiti onako kako ga je predsjednik protumačio. Može ga se tumačiti i drugačije - no to ovisi o uvjerenju onoga koji tumači Ustav.

Praktično gledano - ovo je još jedan način na koji je predsjednik htio pokazati što mu je na srcu i što ga je svih ovih goidna naše samostalnosti smetalo.

Još malo praktičnosti - cijela ova tema služi samo jednoj svrsi - a to je da se građanstvo zabavi i da se s puno važnije teme prijeđe na nešto beznačajno - nebitno. Umjesto da se raspravlja o razlozima gospodraske bijede; umjesto da se naši saborski lopovi pokaju za svoje lopovluke i odluče vratiti lupeški stvorenu imovinu; umjesto da se zaista objavi pravi registar PRAVIH branitelja,... tu nam se prodaju sitne priče oko kojih se mi trebamo zabavljao kao što se psi zabavljaju kostima kad im ih gazda baci...

Naši će nas političari zabvaljti kakvim god temama, samo da im ne postavljamo prava pitanja.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, slažem se.
ovim se zabavlja narod.

bitnije se stvari sad događaju negdje drugo... bit će zanimljivo vidjeti što će biti sa slovencima.
kako će im udovoljiti. takođe ovo sa MMF-om.
To su sada 2 glavne stvari... a nama prodaju priču o križevima i Bandićevoj tzv kampanji....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Coje
fat drummer

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 17:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
Nebih baš rekao da smetanje nama veze sa nićim,jer od ovoliko problema u državi "naš predsjednik" o križevima po javnim ustanovama.Meni su na prvom mjestu Božji zakoni,a državne poštujem koji ne idu kontra vijere.Gospodin mi je na prvom mijestu!Meni osobno ne trebaju nikakvi križevi po ustanovama,jer ljudi ionako bacaju križeve sa svojih ramena,Isus je svoj grlio.Samo mi je najviše žao,što im to tako očito smeta,jer vidi se iz kojih stranaka i tko to gura pod nos.Ljudi buraju po kantama za smeće,a oni se bave križevima po javnim ustanovama kojih jedva da se koji može naći.

blablablablablabla... da želim raspravljati na razini svođenja svega djecauafricigladujuamitugledamotv otvorio bih topic nemam mišljenje pa sve svodim na patetiku

tebi su na prvom mjestu božiji zakoni i to je super, ali kao i većina stvari koju pišeš to nema nikakvo praktično značenje. koji su to zakoni i kako se provode je drugi par čarapa, jer koliko sam upoznat imaš gro budala po afganistanu koji uz pomoć božijih zakona dižu intifade

mi možemo poštivat ustav ili se povinuti nekoj patetici kao i biskupi i cviljugati kako je neučuveno da se miču križevi

Gladijator

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako neznaš argumentirano odgovorit,nemoraš pokušavat vrijeđat svojim cinizmom i filozofiranjem.Zar ne vidiš da tako stalno odgovaraš na moje postove,ako sam ti što krivo ućinio,OPROSTI!Ali nije lijepo uspoređivat moju vjeru sa afganistanskim fanaticima.Probaj se malo smirit,i pokaži da nisi baš toliko osvetoljubiv,jer postaje tako očito.Iako me ovo što radiš ne vrijeđa,jer znam dobro što mislim i pišem,već mi je samo žao.Ne smeta meni što hoće skinuti križeve,meni je i moj pretežak,samo mi je žao što im smeta simbol raspete i bezuvijetne Ljubavi.Ako smijem tako napisati i ako mi ti dopuštaš.Pusti predrasude prema meni ili bilo kome,bit ćeš sretan.
Gladijator

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Gladijator napisa:

blablablablablabla... da želim raspravljati na razini svođenja svega djecauafricigladujuamitugledamotv otvorio bih topic nemam mišljenje pa sve svodim na patetiku

tebi su na prvom mjestu božiji zakoni i to je super, ali kao i većina stvari koju pišeš to nema nikakvo praktično značenje. koji su to zakoni i kako se provode je drugi par čarapa, jer koliko sam upoznat imaš gro budala po afganistanu koji uz pomoć božijih zakona dižu intifade

mi možemo poštivat ustav ili se povinuti nekoj patetici kao i biskupi i cviljugati kako je neučuveno da se miču križevi
Tko je donijeo taj ustav i kako ga tumaćiš?Ja ovdije nemogu raspravljati o Križu na razini ustava ili Mesičevog mišljenja.Križ za mene znaći nešto puno,puno više. A vijerujem i za veliku većinu na ovom forumu.Jednostavno se o križu nemože prićati kao o kamadu drveta.Ja sam svijestan da ti to nerazumiješ,i ne tražim to od tebe.Ali bar malo poštuj križ i ne svodi ga na neke površne razgovore ili rasprave.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda
Kruno_sirko

PostanoPostano: čet 27 kol 2009, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma dajte ljudi, stvarno je malo daleko otišlo, nije to bila namjera da se netko nadmudruje i da to vodi ka svađi. Zanimalo me vaše mišljenje, ali ne da se vrijeđamo, to nije dobro. Ok je raspravljati, ali nije fer ulaziti u nečije stavove, itd. Inače mi se sviđaju komentari. Laughing veseo
Kak se netko nasalio, nikad nije nist uspjelo pa neće i ovo, tak i ja mislim. Ali da je ovo priča (o križevima) koja je izišla jer se nema o čemu "pametnijem" baviti, to stoji... ok je što se mandat bliži kraju veseo
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Pink Panther

PostanoPostano: ned 30 kol 2009, 15:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
službenik kao dio izvršne vlasti rh ima pravo na očitovanje svoje vjere u obližnjoj crkvi, kod sebe doma, kod punice, u vikendici, na obližnjoj livadi, ali ne i na poslu.

To je tvoje mišljenje, ali to ne piše u Ustavu. Prema tome, ja samo kažem, nemojte se licemjerno pozivat na Ustav kad u Ustavu nema stvarne potpore vašim stavovima.

Citat:

Tko im brani?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: uto 01 ruj 2009, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čovjek može više posvjedočiti svojim životom, nego križem na zidu. S križem na zidu ili bez njega nećemo biti ni bolji ni lošiji kršćani. Nedavno sam obavljao nešto na šalteru jedne državne firme; i zaista je postojao križ na tome mjestu. Međutim, gospođa koja je na šalteru radila svojim ponašanjem i odnosom prema strankama ničim nije pokazala da je kršćanka; niti elementarnom ljubaznošću, niti željom da olakša strankama posao, a niti načinom komunikacije sa strankama. Puno, puno više za našu vjeru i svjedočenje znači ono što nam je u srcu nego što nam je na zidu.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.