HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 17 srp 2019, 4:55. Pogledaj neodgovorene postove
USA i politika
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Da ste mogli, za koga biste glasali na proÅ”lim ameriĆØkim izborima?

Za Baracka Obamu 
73%
 73%  [ 11 ]
Za Johna McCaina 
26%
 26%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 15

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 14 ruj 2006, 11:53
PostNaslov : USA i politika
Citiraj i odgovori

Bila nekad ta tema ovdje,ali možda iz drugih motiva..

Želim da samo za sada promiÅ”ljamo(a onda u svojoj sredini i viÅ”e ĆØinimo)kako ne bi postali Amerikanci u Hrvatskoj,tj.da živimo samo kao da nam je novac ispred nosa jedini životni cilj,ne osvrĆØuƦi se na druge,posebno ne na potrebite..
Ovo sve potkrepljujem životnim iskustvom jednog od najboljih prijatelja koji je 3 godine živio u Americi i upravo zbog ovako velikog pritiska se vratio doma,ostavivÅ”i za sobom "ameriĆØki san"

PrekjuĆØer gledah priĆØe rodbine onih koji su poginuli u avionu sruÅ”enom 11.9.2001.Mnogi od njih priĆØaju o tome kao da se ne radi o njihovoj djeci,ženama,braƦi..sve kao da je neki folklor u vezi mjesta pogibije..hladno..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 14 ruj 2006, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost, mi veƦ jesmo amerikanci u Hrvatskoj, ili bar to pokuÅ”avamo biti. Pogledajmo oko sebe, vidimo potroÅ”aĆØko druÅ”tvo, udrugu Iskorak, seksualnu opsjednutost, izgubljene mladosti, drogu, alkohol, nasilje u obiteljima i nad djecom. Po ĆØemu smo mi joÅ” drugaĆØiji od Amerike? Po moguƦnostima. Prijateljica mi živi u Americi. Nije tip koji trĆØi za lovom, ali tamo gdje jest ne mora razmiÅ”ljati o njoj - to je rastereƦenje, zar ne? S druge strane radi jednako kao i ja, ali ima osjeƦaj da se njen rad cijeni, Å”to ja baÅ” i nemam, s obzirom da iza 20-tog u mjesecu nemam ni lipe u novĆØaniku. Ukratko, da sad ne duljim, standardom su daleko ispred nas.

S druge strane, njihov mentalitet je puno drugaĆØiji od naÅ”eg. Tako da je i to ĆØesto razlog da se naÅ”i ljudi vraƦaju. OtuĆ°enost, nebriga za bližnjega egocentriĆØnost, to su karakteristike amerikanca. Tako je prisiljen živjeti. Nažalost, to veƦ i kod nas vidim. Pred neko vrijeme je ĆØovjek pao u nesvjest, auti su prolazili, ljudi su prolazili dok se nisu moja majka i joÅ” jedna žena zaustavile i pokuÅ”ale pomoƦi iako nisu mogle gotovo niÅ”ta, s obzirom da je to ipak muÅ”karac, a njih dvije same i to bez mobitela. Znatiželjnih pogleda je bilo koliko hoƦeÅ”... I Å”to reƦi? U kakvo smo se druÅ”tvo pretvorili?

Ismijavamo Ameriku i njihovu naivnost kada sluÅ”aju tupaste propovijedi onog grma (Bush), a mi padamo na iste fore. Nezainteresirani smo. OsiromaÅ”eni smo, izgubljeni, prisiljeni da gledamo samo sebe i postajemo druÅ”tvo bez osjeƦaja i bez ljubavi ispunjavajuƦi svoje obaveze poput robota... I Å”utimo, i dalje Å”utimo na nepravdu, jedan ĆØovjek može malo, ali njih puno može sve. Ali ako svi okreƦemo glavu Å”to nas ĆØeka?

Homoseksualni brakovi, abortusi, naÅ”i sinovi Ʀe putovati u Irak skupa s amerima itd.

Amerika glumi svjetskog policajca. I slažem se s Iranom kada je rekao da iranski narod ima pravo na nuklearnu energiju u mirnodopske svrhe. Jer i imaju pravo. Ma tko je ta Amerika uopƦe? Vlast, moƦ, novac. To je ono Å”to ona jest i tome ostatak svijeta teži. Nažalost.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 14 ruj 2006, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma najviÅ”e me iživciralo kad gledah tu emisiju o 11.9.Å”to su roditelji te djece koja su poginula u avionu svi istaknuli ponos Å”to su položili svoj život za domovinu,za Busha..Kao da im je viÅ”e stalo do toga da su poginuli za to nego žale za smrƦu njihovih najbližih..

A to Å”to si sve napisala je istina,makar se naoĆØigled naÅ” svijet i njihov u globalu razlikuje.Nedavno sam par puta na kavu sjeo s ameriĆØkim studentima u rijeci i oni se dive kako je ovdje ritam života usporeniji,Å”to možemo sjesti i popiti kavu a da to nije onako s nogu,Å”to su ljudi otvoreniji..Eto,oni tako doživljavaju život kod nas!

Istina,na žalost,sve viŔe postajemo kao Ameri u onom negativnom..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: čet 14 ruj 2006, 12:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bila sam s dragim u italiji ovo ljeto. Tamo su ljudi donekle slicni nama po temperamentu. ali ocigledno je koliko taj kapitalizam koji potjece od amerike sve vise zahvaca sve sfere njihova života.

Naime, tamo je samo novac bitan. ƈovjek? to je zastarjel pojam. Sindikati? takoĆ°er... Pod kapitalizmom se zapravo krije neoropstvo. I shvatila sam koliko je zapravo kod nas lijepo. Kad sam iz jednom manjeg, ruralnog mjesta stigla u zagreb, bilo me je strah njegove brzine. Ali sad shavaƦam koliko je zapravo i zagreb pitom sa svojim ljudima koji možda svakamo jure, ali uvijek naĆ°u vremena za jednu kaficu koja ĆØesto bude i viÅ”esatna...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 14 ruj 2006, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Americi, kaže mi prijatelj, ne postoji socijalni sustav za siromaÅ”ne,pa onda ne ĆØudi Å”to postoje cijeli kvartovi,gradovi onih koji su graĆ°ani drugog reda..Jednostavno,to je borba za preživljavanje!

Natty

PostanoPostano: pet 15 ruj 2006, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina je da ne postoji. Ali ameri imaju strahovito jake udruge koje se bore za prava graĆ°ana. I tu je odgovor u Hrvatskoj za istu priĆØu. Vlada neƦe puno, ali ako budu pritisnuti udrugama i graĆ°anima, morat Ʀe. Snaga je u narodu, niÅ”ta se bez borbe ne dobiva...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 02 kol 2007, 13:23
PostNaslov : Amerika zemlja snova ili koÅ”mara?
Citiraj i odgovori

Kakvo je vaŔe miŔljenje o Americi i njezinoj politici?

http://www.voanews.com/croatian/archive/2007-03/2007-03-10-voa2.cfm http://www.wsws.org/sh/1999/jun1999/usa-j23.shtml http://www.voanews.com/Serbian/archive/2007-01/2007-01-22-voa4.cfm http://www.voanews.com/croatian/archive/2004-11/a-2004-11-10-3-1.cfm http://www.voanews.com/bosnian/archive/2007-06/2007-06-08-voa1.cfm http://www.voanews.com/bosnian/archive/2007-06/2007-06-13-voa1.cfm http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/page/2007/06/04/0503006.html http://www.bihweb.com/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Itemid=2
Najnovije istraživanje je pokazalo kako stanovnici SAD-a nisu upoznati s pravim stanjem u zemlji, te nisu svjesni siromaÅ”tva koje pogaĆ°a 33 milijuna njihovih sugraĆ°ana, objavila je ameriĆØka katoliĆØka agencija CNS. Prema istraživanju koje je proveo Media Research Bureau iz Washingtona, Amerikanci smatraju kako je u SAD-u izmeĆ°u milijun i pet milijuna siromaÅ”nih, te istiĆØu da je za zadovoljavanje minimalnih potrebna ĆØetveroĆØlane obitelji godiÅ”nje potrebno 35 tisuƦa ameriĆØkih dolara. Podaci ameriĆØke savezne vlade potpuno su suprotni od miÅ”ljenja graĆ°ana ā€“ u SAD-u je oko 33 milijuna osoba koje žive ispod egzistencijalnog minimuma, a ĆØetveroĆØlanoj obitelji godiÅ”nje za preživljavanje, odnosno da bi bili iznad toga minimuma, treba 18 tisuƦa dolara. KatoliĆØka biskupska konferencija SAD-a svakoga sijeĆØnja prireĆ°uje medijsku kampanju kako bi upozorila na problem siromaÅ”tva. Na tiskovnoj konferenciji u Washingtonu o. Robert Vitillo, izvrÅ”ni direktor KatoliĆØke akcije za razvoj BK SAD, upozorio je kako siromaÅ”tvo u toj zemlji raste, a zabrinjava ga Å”to je samo 3% ispitanika u anketi navelo siromaÅ”tvo kao problem za SAD. VeƦina ispitanika izjednaĆØuje siromaÅ”ne s beskuƦnicima Å”to je u potpunosti pogreÅ”no, rekao je o. Vitillo, tumaĆØeƦi da je u SAD-u 6 milijuna beskuƦnika. ZabrinjavajuƦe je Å”to 29% ameriĆØkih obitelji, od kojih jedan ili oba roditelja imaju stalni posao, ne može zaraditi dovoljno novca za hranu, odjeƦu i stan, rekao je o. Robert Vitillo, istiĆØuƦi da su smanjene donacije za karitativne potrebe nakon teroristiĆØkog napada u rujnu 2001.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 30 kol 2007, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nažalost nametnut im je jedan stil života iz kojeg se može izvuƦi samo ako se odseli na selo....a 96% ih živi u gradovima (planski su preseljeni)

npr. U njih postoje opasni kvartovi tj. siromaÅ”ni kvartovi, jer se kod njih cijeli kvartovi grade odjednom za dobrostojeƦe obitelji, a kada kuƦe ostare i izgube vrijednost onda se u njih useljavaju siromaÅ”ni i nezaposleni... i tako talje...
kod nas ne postoje bogati i siromaŔni kvartovi. Svatko gradi na svojoj zemlji, neovisno o tome koliko ima novca...
Nažalost u veƦim gradovima se pomalo poĆØinje dogaĆ°ati amerika i po meni, to je najlakÅ”i naĆØin da potakne kriminal i sl. u nekoj državi...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
little_angel

PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 10:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste li gledali one MiliƦeve emisije o SAD-u? Proputovao je ĆØitavu zemlju, i joÅ” se jednom potvrdilo da nije ĆØitava zemlja bogata, puna visokih nebodera, bljeÅ”tavih izloga, velikih kuƦa itd. Zapravo smo viÅ”e gledali troÅ”ne drvene kuƦice, u kojima žive ljudi koji imaju vrlo male prihode, za razliku od možda 5 gradova u kojima je situacija "savrÅ”ena", poput New Yorka, Los Angelesa, Chicaga, Washingtona, San Francisca... ima ih joÅ”. SavrÅ”ena sam stavila pod navodnike jer je daleko od toga. KuƦe vrtoglavo gube na vrijednosti ako vam se kojim sluĆØajem crnac doseli u kuƦu do. Å to na to reƦi? Upravo zato crnci žive u svojim "kvartovima", a bijelci u svojim. To je Å”to se tiĆØe srednjeg sloja. Jedino oni bogatiji slojevi žive zajedno. Ali viÅ”e situacija u Americi nije ni približno ista kao Å”to je bila... nije to viÅ”e ona zemlja u kojoj teĆØe med i mlijeko.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
andeli apokalipse

PostanoPostano: čet 04 lis 2007, 20:34
PostNaslov : Kraj Amerike sve bliži
Citiraj i odgovori

Dvije politiĆØke grupe planiraju otcjepljenje od SAD-a
Middlebury Institute i League of the South dvije su separatistiĆØke grupe koje su se sastale kako bi raspravljale i planirale otcjepljenje od SAD-a. Dvije grupe dijele geografske, ideoloÅ”ke i filozofske razlike, no povezuje ih zajedniĆØki cilj. Middlebury Institute tako predstavlja liberale iz Nove Engleske koji kritiziraju stalno uplitanje SAD-a u strane ratove te se zalažu za pravo na abortus i kontrolu oružja, dok League of the South predstavlja ideju južnjaĆØke neovisnosti, a u sluĆØaju otcjepljenja fokusirali bi se na zaustavljanje ilegalnih imigranata. Separatisti se nadaju kako Ʀe privuƦi pozornost pristaÅ”a iz Kalifornije, Aljaske i Havaja koji takoĆ°er teže otcjepljenju. AP... Permalink http://news.yahoo.com/s/ap/20071003/ap_on_re_us/secessionist_movement_1 http://dixienet.org/New%20Site/index.shtml http://middleburyinstitute.org/
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 07 lis 2007, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prema ustavu SAD-a svaka ĆØlanica sjedinjenih država ima pravo na otcjepljenje... ViÅ”e puta mi je pala na pamet misao da Ʀe Latinosi zbog njihovog položaja pokuÅ”ati da odvoje Californiu, Floridu , Novi Mexico i Arizonu tj zemlje u kojima su veƦina...

Al ipak mislim da to neƦe uĆØiniti joÅ” dugo vremena...

M-o-S

PostanoPostano: ned 07 lis 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da vec po samom ustavu SAD-a kojim odobravaju otcjepljenje u svakom trenutku se može izvuƦ zakljuĆØak, da onaj ko se odcjepi Ʀe izvuƦ deblji kraj, tj. da neƦe bolje proƦ nego da ostane u zajedn. SAD-a...

i da neko misli da bi SAD tad loÅ”e proÅ”o da bi veƦ promijenio tu toĆØku ustava.. pa se onda slažem da se neƦe nitko odcijepit joÅ” dugo vremena..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
andeli apokalipse

PostanoPostano: pet 02 stu 2007, 0:01
PostNaslov : Volja naroda se nemože uguÅ”iti silom
Citiraj i odgovori

Ako budu narodi htjeli da odu iz tamnice naroda onda ih nikakva sila u tome ne može sprijeĆØiti a MiliƦ je pokazivao samo elitu u americi a zaobilazio je stvarnu ameriku zbog svoje amerofilije.
little_angel

PostanoPostano: pet 02 stu 2007, 11:15
PostNaslov : Re: Volja naroda se nemože uguÅ”iti silom
Citiraj i odgovori

andeli apokalipse napisa:
...a MiliƦ je pokazivao samo elitu u americi a zaobilazio je stvarnu ameriku zbog svoje amerofilije.

Ako ovo tvrdiÅ”, nisi baÅ” gledao MiliƦeve dokumentarce Wink Ja sam gledala i baÅ” nisam ĆØesto vidjela tu elitu o kojoj priĆØaÅ”. VeƦ sam napisala na ovoj temi da je baÅ” u tim dokumentarcima super prikazano kako postoji i druga strana medalje u Americi koju mi ovdje nismo baÅ” svjesni.

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
cassie-10

PostanoPostano: pet 09 stu 2007, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amerika je za mene Sodoma i Gomora, zvijer opisana u Bibliji u posljednjim vremenima. Sve zlo koje dolazi uvezeno je od njih, kriminal, nasilje, dvostruki moral, sekte i njihov Bog novac. Narod im je zaveden, pa bauljaju po ovom svijetu uvjereni kako im niÅ”ta nitko ne može, postavili su sami sebe za gospodare na ovoj planeti i da li si pravo da nekažnjeno divljaju pod krinkom mira i uspostavljanja reda tamo gdje je njima u interesu. Bush je samo figurica postavljena od moƦnika koji drmaju ovim svijetom i radi kako mu je nareĆ°eno. Znam da to zvuĆØi kao teorija zavjere ali zar nije tako? Dolar drastiĆØno pada, barel je blizu 100 dolara bliži li se financijski slom i ekonomska kriza? Bojim se da se polako ostvaruju neka crna predviĆ°anja a kakve Ʀe to posljedice prouzroĆØiti na ostatak svijeta bojim se i pomisliti. Znam da se oni neƦe odreƦi uloge svjetskog policajca i da Ʀe uĆØiniti sve da tako i ostane. Uglavnom nisam uopƦe optimistiĆØna u vezi njih i ne mogu pronaƦi neku svijetlu toĆØku u buduƦnosti. Twisted Evil Twisted Evil

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 09 stu 2007, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ameri su manji licemjeri od nas u Europi.... Ako ste ikada bili u Americi ili poznate par stvarnih obitelji to Ʀete odmah prepoznati. Nisu oni krivi Å”to je njihova zemlja postala idealan poligon za Å”irenje svakakvih poÅ”asti.... Nemojte Ameriku gledati samo kroz filmove i Oprah show....
Kod njih nema Å”anse da proĆ°u neki zakoni koji postoje u Europi. Nema Å”anse da politiĆØar obeƦa jedno , uĆØini drugo pa opet pobijedi na izborima.... Mnogo su tolerantniji od prosjeĆØnog hrvata tj. Eurpoljanina koji se prema njima uglavnom odnose tutorski kao neznalicama...
Amerika je danas simbol zapadnog svijeta ali nije najgora. EU je mnogo gora....

mate

PostanoPostano: uto 20 stu 2007, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Donedavno sam živio u Houstonu, država Texas. Proveo sam tamo studirajuƦi nepune 3 godine.
Po dolasku sam pronaÅ”ao zajednicu katolika na sveuĆØiliÅ”tu - gotovo svako sveuĆØiliÅ”te ima neÅ”to kao župu na ĆØelu sa studentskim kapelanom. Na poĆØetku sam se trebao prilagoditi razlikama u liturgiji - koju sam kasnije straÅ”no zavolio i sada mi nedostaje: drugaĆØiji jezik, vrijeme za kleĆØanje i stajanje, držanje za ruke kod OĆØenaÅ”a, priĆØest pod obje prilike, pozdravljanje i doĆØekivanje na ulasku u crkvu.
U Hrvatskoj je pastoralna briga loÅ”ije organizirana nego tamo. UnatoĆØ manjem broju sveƦenika, župne zajednice uspjevaju voditi bogat duhovni život. Mnogo laika je zaposleno i plaƦeno od strane crkve da pomaže sveƦeniku u župnim poslovima: voditelji pjevanja, administratori, pravnici, ĆØistaĆØice, knjižniĆØari i katehete. Uz to, na 2 sveƦenika dolazi po jedan stalni Ć°akon. Laici pokreƦu i vode mnoge vjerniĆØke aktivnosti u župi, mnogo viÅ”e nego ovdje. Vjernici su mnogo poduzetniji, žarĆØi u vjeri, ne boje se. Amerikanci su inaĆØe viÅ”e takvi, poduzetni. Uz to, dojma sam da novĆØano viÅ”e daju Crkvi: mnogi pokuÅ”avaju dati 10% prihoda.
Kod nas se mnogo moli za duhovna zvanja, a tamo joÅ” i viÅ”e, a uz to oni su i vrlo praktiĆØni. Ja sam kao neoženjen momak stalno bio pozivan na duhovne susrete na kojima se priĆØalo i razmiÅ”ljalo o duhovnom zvanju. Ne samo sveƦeniĆØki poziv, veƦ i redovniÅ”tvo i braĆØni život - svi se potiĆØu na aktivno sudjelovanje.
Mise su na raznim jezicima: engleski, latinski, Ŕpanjolski, vijetnamski - jer ima raznolikog stanovniŔtva.
Ja sam se bojao da Ʀu se odlaskom u USA izgubiti, a ispada da sam se tamo naÅ”ao.
InaĆØe, ljudi su na ameriĆØkom jugu dosta srdaĆØni i gostoljubivi. Svakako je mentalitet drugaĆØiji nego kod nas, teÅ”ko je usporeĆ°ivati. Nismo niti mi anĆ°eli. Iskreno ja sam se kao stranac osjeƦao uvijek rado primljen u druÅ”tvo. Prijateljstva su tamo pliƦa, povrÅ”nija. Ne oĆØekuje se da ostanete zajedno cijeli život. Ide se dalje, seli se. Ljudi nisu tako statiĆØni kao kod nas.
I tako. Nije sve crno. Daleko od toga. Ljudi ko ljudi, svi imaju vrline i mane. I teÅ”ko je generalizirati. Ako ipak želimo onda i mi imamo svoje mane: mržnja prema Srbima, prezir prema Romima, u naÅ”im gradovima su ljudi viÅ”e stranci nego tamo. u Houstonu je normalno pozdraviti neznanca na ulici, to je kod nas nezamislivo, ljudi misle da si lud, neƦe odzdraviti. Ja sam tamo nauĆØio viÅ”e cijeniti svoje, ali manje se busati u prsa svojom posebnoÅ”Ć¦u. Shvatio sam da su svi posebni, a joÅ” važnije da su svi ljudi.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 21 stu 2007, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaÅ”to uopƦe usporeĆ°ivati Ameriku s Hrvatskom,i to sve u korist Amerike?

Tamo ne znaÅ” koja je hrana zdrava,a koja GMO. Ovdje se joÅ” uvijek proizvodi prirodna,organska hrana. Njihov stil života uopƦe ne volim. Zarazili su nas fast foodom,ali ne dajmo se pobijediti.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
M-o-S

PostanoPostano: sri 21 stu 2007, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
ZaÅ”to uopƦe usporeĆ°ivati Ameriku s Hrvatskom,i to sve u korist Amerike?

Tamo ne znaÅ” koja je hrana zdrava,a koja GMO. Ovdje se joÅ” uvijek proizvodi prirodna,organska hrana. Njihov stil života uopƦe ne volim. Zarazili su nas fast foodom,ali ne dajmo se pobijediti.

misliŔ da nema niŔt dobro u americi?? pa nebi reko da nema.. nekazem da je sve idealno i da volim amere (a možda bi i promjenio miŔljenje kad bi proveo mal vremena tamo).. al mate je bio u americi i živio tamo, pa valjd covjek zna..
Wink

mate sviĆ°a mi se ovo Å”to si napiso, bilo bi ljepo kad bi mi i pokupili neÅ” od njih.. Smile

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 21 stu 2007, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:

misliŔ da nema niŔt dobro u americi?? pa nebi reko da nema.. nekazem da je sve idealno i da volim amere (a možda bi i promjenio miŔljenje kad bi proveo mal vremena tamo)..

Ma ne vjerujem da je Srki mislio reƦi da nema niÅ”ta dobro u Americi (nije to ni rekao Laughing ). Ja mislim da svi mi imamo svojih prednosti i mana. VeƦ sam tu napisala da svi moramo gledat s obje strane medalje Smile

Mate, super mi je bilo ovo ĆØitati, baÅ” mi je drago Å”to si to podijelio s nama. Nadam se da ƦeÅ” napisati viÅ”e i o drugim stvarima, vezanim uz možda obrazovanje, opƦenito naĆØin života, financijsko stanje, život mladih... Jako volim ĆØitati o takvim stvarima paaa... jako sretan Wink

prvi znaci su pobjedi
M-o-S

PostanoPostano: sri 21 stu 2007, 18:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Mate, super mi je bilo ovo ĆØitati, baÅ” mi je drago Å”to si to podijelio s nama. Nadam se da ƦeÅ” napisati viÅ”e i o drugim stvarima, vezanim uz možda obrazovanje, opƦenito naĆØin života, financijsko stanje, život mladih... Jako volim ĆØitati o takvim stvarima paaa... jako sretan Wink

ja bi isto volio kad bi joÅ” neÅ” napiso.. baÅ” me zanima. ameriku viĆ°amo sam u filmovima.pa da doživimo neÅ” iz prve ruke Smile

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 28 stu 2007, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bijah tamo 2 puta . ObiŔao sam preko 20 država.
Ljudi su mnogo srdaĆØniji nego mi. (znaÅ” kako kad ovdje doĆ°eÅ” na kavu konobar te mrko pogleda i "kaže Å”ta ƦeÅ”?". Wink ) Gradovi su uglavnom isti. Imaju centar (downtown) sa visokim zgradama i velika predgraĆ°a gdje su ljudi podjeljeni prema statusu(zaradi). To je jedna stvar koja mi se ne sviĆ°a. Nakon Å”to sam vidio deset veilikih gradova viÅ”e niam znao koji je koji jer su svi isti. Jedino bi izdvojio San Francisco koji je stvarno lijep. Ono Å”to me najviÅ”e zadivilo je priroda! ƈini mi se da je ljepÅ”a nego u EU.
Ljudi mnogo vremena provode u autu (ĆØak doruĆØkuju u autu, i zato dobro rade (drive in restorani)). Auta su ogromna na odnos naÅ”ih. IÅ”li smo jednom na veĆØeru i ja ih pitam koliko ima do restorana i oni i kažu "sat i pol" smraĆØilo mi se he he... Mogao sam otiƦi iz mog mjesta do Dubrovnika... he he
Washington mi je bio najhladniji grad u kojem sam bio ikad (osjeƦaj- ne temperatura)
Na zapadnoj obali se viŔe voze EU-Azijska auta nego made in USA. Dok u Detriotu koji je centar auto industrije nisam vidio nijedno EU auto Smile
U Restoranima je obvezan tip (napojnica). Ja sam htio ostavit tip u jednoj butiku al nisu htjeli uzeti pa smo se dobro nasmijali....
Ako vas zanima nastavit Ʀu... moram iƦi..

Kika

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde da i ja kazem nesto na ovu temu....

Naime trneutno sam u Americi, tocnije u drzavi Conneticut, u gradicu Southbury-u. Moram priznati da mi se svidja. Pale su mnoge moje predrasude o americi i o amerikancima, sve predrasude (bolje mozda receno misljenja o americi) su nam mediji nametnuli....

Gradicu kojem sam ja je malo mjestasce sa puno sume okolo i uistinu ti treba auto ako zelis do ducana jer je dosta udaljeno.... usudila bih se usporediti sa gorskim kotrom... ali malko vece, organiziranije i sadrzajnije...

No bila sam u New Yorku Smile

e, to se zove ogroman grad! Veliki je, mora se priznati.... jako jako velik... sa jaaako jako visokim zgradama... ali opet nije kao na tv da ce te tamo netko napasti ili orobiti ili kaj vec...naravno ne mogu reci da se nikada ne dogodi tako nesto, ali ruku na srce to isto se dogadja i u Zagrebu puno manjem gradu nego sto je NY....
Ima razlicitih cetvrti.... u jednoj su pretezno jedni u drugoj pretezno drugi...

Jedno sto me je jaaako iznenadilo je ljubaznost ljudi... posebice onih koji rade u ducanima.... prvo kaj kazu Hello, how are you, how was your day... ali ne onako kao da ih ne zanima, vec sa punom paznjom, jedno 90 posto njih je uvijek tako raspolozeno, uvijek ce pomoci, nema frke... dapace jako je jako coool

Moram priznati da mi se jako svidja!

jedno je kad to gledas preko tv-a a drugo kad nesto dozivis....

Naucih jedno.. ne treba suditi o necemu gdje nisi bio i nisi vidio....

mozes imati svoje razmisljanje koje je u vecini slucajema nametnuto zbog medija...ako nesto zelis nauciti odi tamo, vidi isprobaj,ako ne mozes ostvariti to nemaj neko misljenje - ostani neutralan..

Ljudi su u americi isti kao i kod nas... svi smo mi Njegova stvorenja samo je neke stavi na jedno mjesto druge na drugo.... sada vidim da smo uistinu svi smo mi jedno.... Smile

mislim znala sam ja to i prije ali sad mi je to nekako "sjelo"

POzdrav iz Southbury-a Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
andeli apokalipse

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 15:25
PostNaslov : Fresh news from Usa
Citiraj i odgovori

http://www.voanews.com/croatian/2008-06-02-voa5.cfm Zemlja blagostanja ima tri milijuna beskuƦnika.
http://www.voanews.com/croatian/2008-05-07-voa12.cfm Gotovo Å”est milijuna obitelji u Sjedinjenim Državama ove je godine podnijelo zahtjev za vladinom pomoƦi u plaƦanju raĆØuna. Samo u Minnesoti, 450 obitelji dnevno ostaje bez struje zbog neplaƦenih režija.
andeli apokalipse

PostanoPostano: čet 25 ruj 2008, 21:06
PostNaslov : Obavezno proĆØitati oba posta o sado-mazo odnosima EU-a i SAD
Citiraj i odgovori

Europa i Amerika trebaju poĆØeti slagati novu transatlantsku agendu, naglasio je u predavanju na temu suradnje dvaju obala Atlantika predsjednik Europske komisije.

Pismo iz Bruxellesa buduƦem ameriĆØkom predsjedniku, bez obzira bio to McCain ili Obama, predstavljalo je podlogu predsjedniku Europske komisije Jose Manuel Barrosu za predavanje o transatlantskim odnosima.

"Imamo transatlantsko tržiÅ”te, NATO, Transatlantsko ekonomsko vijeƦe i druge instrumente u naÅ”u korist, ali se moramo maknuti joÅ” naviÅ”e od toga - sada je vrijeme poĆØeti razmiÅ”ljati o atlantskoj agendi za globalizaciju. Ne govorim o ekskluzivnom klubu zatvorenom za one izvana ili protuteži novostvorenim silama, govorim o atlantskoj zajednici vrijednosti koja efikasnije radi s drugima oblikujuƦi strukturu globalnog upravljanja i rjeÅ”avanja novih vidova izazova s kojima se danas suoĆØava ĆØitav svijet.

U vremenima nesigurnosti" - poruĆØio je Barroso - "Europska unija treba Sjedinjene države kao Å”to Sjedinjene države trebaju Europsku uniju. Mijene koje donosi globalizacija ne uvažavaju državne granice, valja im se suprotstaviti zajedniĆØki."

"Nicanje novih moƦnih država vodi multipolarizmu, a to je sustav utemeljen na nadmetanju i rivalstvu.

Radijee prepuÅ”tam natjecanje biznisima i meĆ°unarodnim sportskim dogaĆ°ajima" - kaže predsjednik Europske komisije, tvrdeƦi da kombinacija globalizacije i novih sila na svjetskoj sceni zahtijeva prilagoĆ°avanje.

Primarno je jaĆØanje transatlantskog gospodarstva Å”to možda izgleda pretjerano oĆØekivati obzirom na ĆØetiri trilijuna dolara vrijednu godiÅ”nju robnu razmjenu ili 40 posto sveukupne svjetske. Potpora trgovinskoj razmjeni bez carinskih barijera izmeĆ°u dvaju obala Atlantika kljuĆØna je za njihov razvoj. I SAD i EU mogu, zajedniĆØki, doprinijeti miru i stabilnosti. "Sada nije vrijeme za hladni rat nego za hladne glaveā€œ - ustrvdio je duhovito Barroso, uz opasku na raĆØun Rusije: "dali smo do znanja predsjedniku Medvedevu da, ukoliko Rusija želi biti doživljavana kao velila sila, Å”to je njezino pravo, ona mora braniti legitimne interese kroz politiĆØki dijalog, multilateralizam i diplomaciju a ne arhaiĆØnim sredstvima koja trebaju ostati u najtamnijim danima dvadesetog stoljeƦaā€œ.

Sve su ovo teme koje se jednako tiĆØu i ameriĆØkog predsjednika- zavrÅ”io je predsjednik Europske komisije pismo buduƦem 44. predsjedniku SAD.

http://www.voanews.com/croatian/2008-09-25-voa5.cfm Rolling Eyes
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.