HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 26 ruj 2017, 21:45. Pogledaj neodgovorene postove
Predsjednički izbori 2009/2010.?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Da li ćete izaći na izbore?

Da! 
85%
 85%  [ 6 ]
Ne! 
14%
 14%  [ 1 ]
Ne znam! 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 7

Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 22 stu 2009, 18:16
PostNaslov : Predsjednički izbori 2009/2010.?
Citiraj i odgovori

Počelo je...
Što mislite tko će pobijediti i tko ima najfer kampanju...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 23 stu 2009, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je reći tko će pobjedit.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: pon 23 stu 2009, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Josip Jurčević je moj izbor.
Nema baš neke izglede ali nikad se ne zna.
Bogu je sve moguće. Čovjek mi se čini poštenim...

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: uto 24 stu 2009, 3:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Aj stavite anketu za koga ćemo glasati, glupo je bez toga.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 24 stu 2009, 8:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anketu pokušavam napravit ali neće je prihvatit.

U radu je spas.
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 24 stu 2009, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Budem promjenila anketu, ali malo nek bude ova.

jer kolko sam promatrala u medijima, čak više od 60% građana neće izaći na izbore.
mislim da je to žalosno.
a onda se svi žale...ne razumijem takvu pasivnost i inertnost ljudi...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: uto 24 stu 2009, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a, kad pogledamo kandidate, i njihove predizborne kampanje (na što se svode), te koju funkciju ima predsjednik, ne čudi me tako slab odaziv.

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 25 stu 2009, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, mislim da je kod pasivnosti ljudi presudno to što funkcija predsjednika nije više toliko važna... Samo da ne pravi puno štete...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 30 stu 2009, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas je precjednik republike samo 'fikus' države.
Ovlasti su mu jako male.

U radu je spas.
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 30 stu 2009, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali predsjednik ipak daje imidž državi Smile

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svidjelo mi se razmišljanje na ovu temu od fra Zvjezdana Linića koje smo mogli čitati ovih dana pa stavljam ovdje jako sretan

fra Zvjezdan Linić napisa:
Hrvatska je izabrala novog predsjednika. Gospodin Ivo Josipović bit će tako predsjednik svih Hrvata i Hrvatica, svih građana Republike Hrvatske. Ni on, kao ni drugi prije njega, a ni oni poslije njega, nije po mjeri svakoga i po ukusu svih ljudi. To pokazuju oni koji nisu za njega glasali. Ipak, on je demokratski izabrani predsjednik za sve državljane RH i svima mora služiti na svoj način i po svojoj službi.

Puno se prašine dignulo zbog njegova izjašnjavanja o vjerskom stavu. Jasno je rekao da je agnostik, iskreno i pošteno. Za većinski katolički narod, kako se deklariraju Hrvati, to nije bez stanovitog opterećenja. Hoće li takav predsjednik imati sluha za ono što je većini građana sveto? Tješi fama koja ga prati, da je čovjek uljudan i kulturan. Onda s te strane ne bi trebalo biti nikakvih problema. Svakako da bi vjernicima, i ne samo katolicima, bilo draže da vide svoga predsjednika redovito u crkvi. Možda će se pojaviti tek kod nekih protokolarnih misa i svojom prisutnošću pokazati jedinstvo u brizi za dobro svoga naroda i domovine. Valja razjasniti i riječ agnostik.

To ne znači isto što i ateist. Agnostik je onaj koji priznaje da nema u sebi nikakve sigurnosti u odnosu na sadržaje i uvjerenja koja imaju vjernici. Agnostik priznaje da ne zna. Ateist je u opasnosti da svoj stav smatra jedino pametnim. Agnostik nije takav. Prema tome, od predsjednika možemo očekivati korektnost i toleranciju u poštovanju vjere, očitovanja vjere, vjerskih obilježja. Sigurno ne smatra da sve vjersko treba odmaknuti od javnosti. I vjernici su svakako dužni prihvatiti demokratski novoizabranog predsjednika, a smiju u svojoj vjeri iskreno moliti za njega, kako to preporučuje i Sveto pismo. U uvjerenju da je vjera svjetlo i bogatstvo života i da je Bog dobri Otac svakog čovjeka, vjernici će rado moliti da svaki agnostik dođe do punije spoznaje istine. Nije dobro da se već sada opterećuje predsjednika formulom njegove zakletve u času kad bude primao službu. Ona je određena tako kako glasi za svakoga na tom mjestu. Ako i ne poznaje Boga kako ga vjernici priznaju, novoizabrani predsjednik smije jednako tako, barem iz poštovanja prema većini kojoj će služiti, izgovoriti rečenicu zakletve koja je vjerniku lijepa i sveta: “Tako mi Bog pomogao!”

Tu prepoznajem sličan izazov kao u vrijeme Domovinskog rata kad su naši vojnici tražili krunice da ih nose oko vrata kad idu na ratište. Kad je svećenik jednog vojnika upitao zna li on uopće moliti krunicu, on je odgovorio: “Ne znam, ali znam da će je moliti moja majka i mnogi koji me vole i prate tom molitvom!” Zaista iskreno želim da i ovom predsjedniku Bog pomogne u svemu što ga čeka.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
klara

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stara je izreka da narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje ... Laughing Cool

predobar mi je komentar našeg MM:

Izvrsno je što je Josipović pobijedio!
Komentar jednog vjeroučitelja na rezultat izbora

Dragi prijatelji! Ne bojte se. Nisam ja poput pljeve koju vjetar raznosi čas lijevo, čas desno. Nisam ja neki beskičmenjak koji bi za šaku judinih eura ili pak za skok na višu poziciju mijenjao stavove. Svoje stavove živim, bilo to nekima prihvatljivo ili ne. Jer naime, ja ću svoje stavove umnožiti kod Gospodina, u Kraljevstvu nebeskom, tamo gdje niti jedna recesija nema učinka za Kristove dionice. A tu sam najjači. Čemu ovakav naslov.

Prvo, kao katolik sam legalist i čestitam Ivi Josipoviću. Sumnjam da ću dobiti s njime neki intervju (iako smo se to dogovorili kad sam ga imao na Radiju) nakon mojih pismenih promišljanja o njemu i Bandiću, ali eto, svašta je moguće u našoj Hrvatskoj.

Dragi moji biskupi, svećenici, vjeroučitelji, dobro jutro. Upravo za Crkvu Katoličku je iznimno što je izbore dobio Josipović. Josipović je agnostik, kozmopolit, erudita liberalnih uvjerenja. Danas je Hrvatska sebi za predsjednika izabrala takvog čovjeka i zato je to dobro. Da napokon Čardak siđe s neba i prizemlji se, a mi teolozi i vjernici počnemo pričati druge priče, jer ove koje smo do sada pričali su ipak, budimo iskreni, bajke. Hrvatska nije u većini katolička Hrvatska. To je agnostička Hrvatska vjernika koji se deklariraju katolicima, a o svojoj vjeri znaju kao što ja znam na koji način se proizvodi uzbekistanska žuta pašta. Jer naši katolici čak i odu nedjeljom katkada na misu, ali u ponedjeljak imaju jogu, u srijedu pročišćuju svoje čakre, u petak odu do bioenergetičara, a u subotu tračaju. Svaki dan čitaju horoskope, a Sveto Pismo im je manje poznato od Alana Forda.

Dobro jutro biskupi i svećenici Crkve moje. Dobro je da je Ivo Josipović pobijedio. Možda nam se sada svima otvore oči. Možda više nećemo muljati biskupe o našoj pastoralnoj uspješnosti, a učenici u školama vjeruju u reinkarnaciju, a ne u uskrsnuće, vjeruju u vanzemaljce i kažu - pakla nema. Dobro jutro, Crkvo moja. Eto nam izvrsne prilike. Sam Bog nam je poslao motiva. Sam Bog nas potiče, upoznajte one koji se zovu mojim učenicima sa naukom Jednoga Boga. Upoznajte one koji se zovu mojim učenicima sa vrijednostima Dekaloga, sa učenjima Crkve koju sam ja eksplicitno osnovao.

Dragi moji biskupi, dobro jutro. Napokon. Dobro jutro. Dobro se osjećam. Snažno. Pun želje i motiva. Kristovi smo. Idemo u nove evangelizacije. Jer nema prave katehizacije bez prave evangelizacije. A mi smo vjernicima gurnuli u ruke katekizam i očekivali kako će oni subotom navečer rasti u vjeri. Pih!

Dobro jutro. Evo… unatoč tome što neki vide tamu, ja ipak vidim kako nadolazi novo svitanje.

Dobro jutro.

(P)Ostanite Kristovi!

Marin Miletić

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel, 5rich
Dubravko

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 14:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš kako je napisano, još jedna u nizu potvrda da Hrvatska nije onakva kakvom si je predstavljamo. Pogotovo mi unutar Crkve. Nadam se da će sada doći kraj baratanju s brojkama od 80-90%, da će se naši biskupi okrenuti onima koji u Crkvu dolaze i kojima je do Crkve stalo, da će se više posvetiti pasotralu, a manje koketiranju s politikom. A što se izabranog predsjednika tiče, i s njim bi mogli dobiti neke vrijednosti, koje do sada nismo imali, ali i otvaranje nekih problema kojih do sada nismo imali.
Lalaith

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 15:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iako slika nije ni tako loša kao što se čini.
U drugom krugu je na izbore izašlo 40ak % građana. Znači svih ostalih 60% i oni koji su glasali za Bandića nisu glasali za Josipovića...
Što i nije tako loše...

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 16:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Iako slika nije ni tako loša kao što se čini.
U drugom krugu je na izbore izašlo 40ak % građana. Znači svih ostalih 60% i oni koji su glasali za Bandića nisu glasali za Josipovića...
Što i nije tako loše...

prema podacima DIP-a na izbore je izašlo 50,13 % glasača,od čega je važećih listića bilo 50,12% Wink

ja bi ostalih 49% glasača forumulirala ovak:
sramote koje ne izvršavaju svoju građansku dužnost,ali će se uredno idućih 5 godina žaliti kak je njima loše i kak je vlast za to kriva.
srećom pa se mene ne pita,ali ja bi im oduzela pravo glasa...
(naravno,razumljivo mi je da ima onih koji zbog bolesti/nekih inih uvjeta nisu uspjeli ispuniti građansku dužnost,ali ostale nek bude sram)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Lalaith

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s tim, ali samo za prvi krug.....
U drugom krugu je izbor stvarno bio nikakav

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
angelous

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
da će se naši biskupi okrenuti onima koji u Crkvu dolaze i kojima je do Crkve stalo

A gdje je tu briga za izgubljene ovce ???
Kakva je to evangelizacija samo među onima koji idu u crkvu?
a gdje je ona- idite po svem svijetu... ?

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 17:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Slažem se s tim, ali samo za prvi krug.....
U drugom krugu je izbor stvarno bio nikakav

pa nitko te ne tjera da glasaš za 1 ili 2 Wink
građanska dužnost je izać na izbore,ne zaokružit 1 ili 2 ili 4 ili 5 ili 25,nebitno
moš ti zaokružit sve,ili nijednog,nacrtat cvjetić,kružić,kockicu,napisat stih omiljene pjesme,citat iz biblije ili neke druge knjige,i još 100 stvari koje mi padaju napamet,ali mi ih se ne da pisati,koje čine listić nevažećim...

Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Dubravko napisa:
da će se naši biskupi okrenuti onima koji u Crkvu dolaze i kojima je do Crkve stalo

Gledaj cjelinu:
Dubravko napisa:
da će se naši biskupi okrenuti onima koji u Crkvu dolaze i kojima je do Crkve stalo, da će se više posvetiti pastoralu

Wink

5rich napisa:
građanska dužnost je izać na izbore,ne zaokružit 1 ili 2 ili 4 ili 5 ili 25,nebitno

Građanska dužnost - svi to ponavljaju, građanska dužnost... Laughing Molim lijepo, koja je razlika između građanske dužnosti i prava? Wink Mislim da u Ustavu RH piše da se Predsjednik RH bira na temelju općeg i jednakoga biračkog prava Wink Izać na izbore je pravo, a ne dužnost il obveza. Smile

(Iv 13, 35)
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Dubravko
Dubravko

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Dubravko napisa:

Dakle, ako izvučeš moju rečenicu iz konteksta to je to, ali kao što reče Žan, gledaj cjelinu. Poanta nije bila da se treba zatvoriti samo u samo sebe, nego se VIŠE posvetiti pastoralu, manje se upuštati u besplodne meijske ratove, koketirati s politikom. Možda ćemo tada, izgrađeni u sebi, doći do ovoga o čemu ti pišeš, da manjina koja je u Crkvi postane sol svijeta.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Lalaith
angelous

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 20:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u redu, shvaćam Smile

ali bi opet to formulirao drugačije, no dobro.
Sad shvaćam. Smile

Otk 19, 11,14
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

5rich napisa:

Građanska dužnost - svi to ponavljaju, građanska dužnost... Laughing Molim lijepo, koja je razlika između građanske dužnosti i prava? Wink Mislim da u Ustavu RH piše da se Predsjednik RH bira na temelju općeg i jednakoga biračkog prava Wink Izać na izbore je pravo, a ne dužnost il obveza. Smile

moj najdraži prijatelj zadnjih dana, Berislav Perić kaže ovako:
objektivno pravo je ono što okuplja postojeće pravne norme,tj pravo da biraš je u objektivnom pravu je pravo,ali ono se ispoljuje kroz subjektivno pravo,i tako postaje pravo i obveza Very Happy i poslovna sposobnost koja omogućuje pravo glasa da se tako jel izrazim,donosi određena prava i obveze,a jedno od njih je glasačko pravo

Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 25 sij 2010, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
moj najdraži prijatelj zadnjih dana, Berislav Perić kaže ovako:
objektivno pravo je ono što okuplja postojeće pravne norme,tj pravo da biraš je u objektivnom pravu je pravo,ali ono se ispoljuje kroz subjektivno pravo,i tako postaje pravo i obveza Very Happy i poslovna sposobnost koja omogućuje pravo glasa da se tako jel izrazim,donosi određena prava i obveze,a jedno od njih je glasačko pravo

Ja ti ovog tvog prijatelja nisam niš razumio Laughing Subjektivno pravo? Poslovna sposobnost? Kaj biranje predsjednika ima veze s poslovnom sposobnošću? Ja sam mislio da je dovoljno državljanstvo i punoljetnost. Zaposleni imaju svoje dužnosti i obveze prema poslodavcu, i oni ih kao takvi moraju izvršavati ili će snositi posljedice, jel, a meni glasanje ne izgleda ko neki posao - jel netko snosi kakve direktne posljedice "neizvršavanja" svoje tzv. "građanske dužnosti", netko najuren iz Hrvatske? Wink Tak da mi nije baš jasno kaj to spomenuti hoće reći... Smile Ne znam kak pravo na nekaj može uključivati dužnost i obvezu, po logici jedno nema veze s drugim. Osim ak ovo nema veze s logikom.

(Iv 13, 35)
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 25 sij 2010, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Ja ti ovog tvog prijatelja nisam niš razumio Laughing Subjektivno pravo? Poslovna sposobnost? Kaj biranje predsjednika ima veze s poslovnom sposobnošću? Ja sam mislio da je dovoljno državljanstvo i punoljetnost. Zaposleni imaju svoje dužnosti i obveze prema poslodavcu, i oni ih kao takvi moraju izvršavati ili će snositi posljedice, jel, a meni glasanje ne izgleda ko neki posao - jel netko snosi kakve direktne posljedice "neizvršavanja" svoje tzv. "građanske dužnosti", netko najuren iz Hrvatske? Wink Tak da mi nije baš jasno kaj to spomenuti hoće reći... Smile Ne znam kak pravo na nekaj može uključivati dužnost i obvezu, po logici jedno nema veze s drugim. Osim ak ovo nema veze s logikom.

ni ja ga ne kužim puno puta,bez brige.... Very Happy
i da,pravo je logika Laughing

za pravo glasa nije dovoljno samo državljanstvo i punoljetnost,potrebna je puna poslovna/djelatna sposobnost koja se stječe kod nas punoljetnošću,i dijeli se na deliktnu i poslovnu sposobnost..da sad nejdem u detalje,daklem poslovna sposobnost između ostalog,omogućava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy
osim poslovne svi ljudi imaju pravnu sposobnost,koja se stječe rođenjem...i tako su svi ljudi subjekti prava koji nose prava i obveze...

(izraz poslovne sposobnosti u pravu uključuje sklapanje pravnih poslova)

u Ustavu su izrečene takozvane lex imperfectae,tj.pravne norme bez sankcije,ali postoji organ koji bi mogao odrediti sankciju ukoliko norma nije ispunjena,tak da u teoriji,se bi moglo sankcionirati one koji ne izlaze na izbora,normalno to se neće napraviti jer bi bilo previše posla...

angelous

PostanoPostano: pon 25 sij 2010, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
Žan napisa:

u detalje,daklem poslovna sposobnost između ostalog,omogućava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy

...

Wink
omogućava, ne obavezuje nekog na pravne poslove
Wink

Otk 19, 11,14
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.