HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 0:53. Pogledaj neodgovorene postove
PredsjedniĆØki izbori 2009/2010.?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Da li Ʀete izaƦi na izbore?

Da! 
85%
 85%  [ 6 ]
Ne! 
14%
 14%  [ 1 ]
Ne znam! 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 7

Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 25 sij 2010, 23:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Citat:

daklem poslovna sposobnost izmeưu ostalog,omoguƦava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy
...

Wink
omoguƦava, ne obavezuje nekog na pravne poslove
Wink

nemoj izvlaĆØit rijeĆØi iz konteskta belji se belji se

neizvrÅ”avanje odreĆ°enih pravnih poslova,tj nepoÅ”tivanje pravnih normi, se sankcionira,Å”to je opisano u 2. djelu postiƦa,oliti o tome kak je Ustav lex imperfectae,i prema pravnim subjektima= graĆ°anima on ima pravni karakter,tj postoji moguƦnost da se naknadno odredi kazna za nepoÅ”tivanje norme/neizvrÅ”avanje pravnog posla...kapiraÅ”?

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 0:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
...

PreviÅ”e pravnih igri rijeĆØi da bih se trudio pohvatati belji se Laughing Wink Ma vrtimo se zapravo oko toga je li glasanje pravni posao iz ĆØega proizlaze sve ove lijepe zavisne reĆØenice proÅ”arane zanimljivim rijeĆØima Laughing Wink Meni jednostavno nije logiĆØno da je biraĆØko pravo dužnost i obveza i to je to Wink

Pravo na nekaj u samom korijenu rijeĆØi govori da se radi o ostvarivoj moguƦnosti, a ne o nužnom izvrÅ”avanju. Imam pravo uĆØiniti neÅ”to ili ne. Ostvariti svoje biraĆØko pravo ili ne. Ako je to dužnost i obveza, zakaj onda nisu napisali jasno i glasno isto kak je to napisano koji ĆØlanak niže: "Vojna obveza i obrana Republike Hrvatske dužnost je svih za to sposobnih državljana."? Wink Il koja je razlika izmeĆ°u prava da ĆØovjek može na glasanje i ovog da: "Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe, davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor."? Wink Ima pravo, al ne mora, stvar izbora, dakle nije dužnost i obveza, nema sankcija, isto ko i kad ne izaĆ°eÅ” na izbore. Ako je pravna država i organi rade po svojoj dužnosti, onda je normalno da se neizlazak na glasanje, koje se smatra nekom normom i dužnoÅ”Ć¦u, ne sankcionira jer bi bilo previÅ”e posla? U pravnoj državi? Osim ako biraĆØko pravo nije dužnost i obveza belji se Laughing Wink Ah kak ja volim pravo Laughing

5rich, ja uopƦe ne velim da sam u pravu Laughing tj. da je moje toĆØno, samo mi ovo nije logiĆØno.. al u pravu ima previÅ”e toga isprepletenoga, svaka rijeĆØ ima svoju definiciju koja koristi pak druge rijeĆØi koje povlaĆØe treƦe pojmove itd itd tak da bi lako moglo biti da se neki deseti pojam poveže s biraĆØkim pravom pa da to zapravo i povlaĆØi tu neku dužnost, hahah Laughing Možda si to i navela, al previÅ”e mi Laughing SluÅ”al sam par takvih predmeta na faxu pa znam kak to otprilike ide jako sretan Wink Bože saĆØuvaj belji se Wink
No dobro, dosta od mene za ovu temu.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bi to nazvala graĆ°ansko-moralna obveza Laughing Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
angelous napisa:
Citat:

daklem poslovna sposobnost izmeưu ostalog,omoguƦava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy
...

Wink
omoguƦava, ne obavezuje nekog na pravne poslove
Wink

nemoj izvlaĆØit rijeĆØi iz konteskta belji se belji se

neizvrÅ”avanje odreĆ°enih pravnih poslova,tj nepoÅ”tivanje pravnih normi, se sankcionira,Å”to je opisano u 2. djelu postiƦa,oliti o tome kak je Ustav lex imperfectae,i prema pravnim subjektima= graĆ°anima on ima pravni karakter,tj postoji moguƦnost da se naknadno odredi kazna za nepoÅ”tivanje norme/neizvrÅ”avanje pravnog posla...kapiraÅ”?

je, možda izvlaĆØim iz konteksta, al jedno je omoguƦiti nekome neÅ”to a drugo je obvezati koga na neÅ”to Razz
Al ja joÅ” nisam ĆØuo da negdje u zakonu piÅ”e da se mora iziƦ na izbore
Mada, po ovom lex imperfectae ispada doista tako...
No opet, gdje je tu slobodna volja (izuzev naravno odabira kandidata) ako te netko tjera na neŔto Ŕto se nigdje striktno ne navodi da se mora?

Citat:
Ja bi to nazvala graĆ°ansko-moralna obveza

otprilike takoĆ°er
Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 27 sij 2010, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
objektivno pravo je ono Å”to okuplja postojeƦe pravne norme,tj pravo da biraÅ” je u objektivnom pravu je pravo,ali ono se ispoljuje kroz subjektivno pravo,i tako postaje pravo i obveza Very Happy i poslovna sposobnost koja omoguƦuje pravo glasa da se tako jel izrazim,donosi odreĆ°ena prava i obveze,a jedno od njih je glasaĆØko pravo

obiĆØno teoretiziranje koje niÅ”ta ne govori.... Wink

složio bi se sa LA koja u dijelu posta kaže da je to moralna obveza.

Kada govorimo u ovom smislu obvezi onda se obveza koristi kao laiĆØki a ne kao struĆØni (termin) naziv.
Ne postoji nikakva sankcija za ne glasanje.
Pogotovo se ne može nazvati pravnim poslom.... to nema nikakve veze s vezom.....

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.