HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 24 stu 2017, 1:40. Pogledaj neodgovorene postove
Stručni studij teologije za laike na KBFu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
ofca

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 21 sij 2010, 21:08
PostNaslov : Stručni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

Jel ima netko da to studira? kako je? Smile ja bih upisala ove godine, ali to znači da bih neko vrijeme paralelno studirala, jel ima netko takva iskustva? prvi faks već studiram bez plaćanja, jel mogu i drugi? Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Specijalac

Spol: muško
PostanoPostano: pet 22 sij 2010, 12:09
PostNaslov : Re: stručni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

ofca napisa:
Jel ima netko da to studira? kako je? Smile ja bih upisala ove godine, ali to znači da bih neko vrijeme paralelno studirala, jel ima netko takva iskustva? prvi faks već studiram bez plaćanja, jel mogu i drugi? Smile

http://www.unizg.hr/
Ovo ti je stranica od zagrebačkog sveučilišta. tamo imaš pod link pitanja i primjedbe te tamo pošalji mail, oni bu ti najbolje znali. a ja mislim da se nomogu paralelno sturirati na dva fakulteta bez plačanja. Ali provjeri.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ofca

PostanoPostano: sub 23 sij 2010, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ja sam čula da se mogu, al treba pisat nekakve molbe samo nitko ne zna kamo točno, a poslat ću im mail i tamo, hvala.
al više me zanima kako izgleda studij ako netko zna, jel teško, jesu predavanja obavezna i tako to... Smile
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 18:38
PostNaslov : Re: stručni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

ofca napisa:

ja sam studirala ITKL, ali kad sam mudrost upisivala KBF (IKD) moglo se bez problema studirati paralelno bez plaćanja...
a za upis razlike s IKD na ITK pisala sam molbu. tad je već bio novi sustav sudiranja. već sam imala diplomu prvog faxa, ali sam prvu godinu platila...

jesi li probala nazvat tajništvo ITKL?
tajnica nije baš preljubazna dragi moj , ali sigurno će ti znati odgovoriti! diplomiro

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
ofca

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma pitala sam u tajništvu i rekla mi je da oni nemaju nikakvog problema s tim da me upišu bez plaćanja ili već onako kako prođem na prijemnom (odn. sad državnoj maturi), ali onda su mi poslije drugi rekli da bi ministarstvo moglo imat nešto protiv Smile ako me nađu da studiram dva faksa to jest Smile ali isto tako su mi rekli da se vjerojatno neće baš tražit Smile ali svejedno bih htjela znat za sigurno na čemu sam Smile

i s obzirom da si studirala tamo daj mi reci kako je s predavanjima, vidjela sam u rasporedu da su svaki dan u tjednu neka predavanja, jel to sve obavezno i korisno ili? mislim čula sam da ljudi to studiraju uz obitelj i posao, a kako se ja nadam zaposlit kad završim prvi faks zanima me kako to ide jedno s drugim?
davorseljan

PostanoPostano: čet 28 sij 2010, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jesi razmišljala o dopisnoj teologiji.
Traje 7 godina, može se uz rad, nema nikakvih uslova.
Na kraju se dobiva puno.
Ima posebna tema o tome pa si pogledaj.
Ja sam na drugoj godini a upisi su do Uskrsa.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ofca napisa:
kako je s predavanjima, vidjela sam u rasporedu da su svaki dan u tjednu neka predavanja, jel to sve obavezno i korisno ili? mislim čula sam da ljudi to studiraju uz obitelj i posao, a kako se ja nadam zaposlit kad završim prvi faks zanima me kako to ide jedno s drugim?

obveznost predavanja ovisi od profesora do profesora, ali rijetko tko proziva i zapisuje.
korisna su jako jer, osim predavanja i, eventualno, profesorove skripte, neka dodatna literatura ti većinom nije ni potrebna za ispit. izuzev nekih kolegija (kao npr. trinitarna)

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ofca
Gladijator

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Na kraju se dobiva puno.
Možeš li malo pojasniti??Jeli teško?Trebaju li predavanja?Može li se uz rad i djecu?I na kraju,što se dobiva i što možeš s tom diplomom??Hvala!!!
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 vel 2010, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
davorseljan napisa:
Na kraju se dobiva puno.
Možeš li malo pojasniti??Jeli teško?Trebaju li predavanja?Može li se uz rad i djecu?I na kraju,što se dobiva i što možeš s tom diplomom??Hvala!!!

ŠTO NUDI DOPISNA TEOLOGIJA

Poštovani čitatelji !

Nakon mnogo razmišljanja i mnogostruka savjetovanja započinjemo, evo, tečaj dopisne teologije. Razmišljali smo i razgovarali o svima Vama koji želite izvanredno studirati na našem Institutu za višu teološku kulturu, o Vama koji ste nekoć pohadjali vjeronauk u studentskim i drugim zajednicama, koji želite dublje razmišljati o svojoj vjeri, koji želite imati zaokružen pogled u kršćanski misterij, o Vama kojima se nameću pitanja o smislu i cilju života, o Vama koji želite nešto više znati o Kristu i kršćanstvu, o Vama koji želite pratiti kako današnja teologija obradjuje ono što vjerujete; razmišljali smo napose o Vama koji želite biti Kristovi svjedoci danas i ovdje, koji drugima želite dati "obrazloženje nade koja je u vama" (1 Pt 3,15), koji želite biti vjernički odgovorni i suodgovorni u današnjem društvu i Crkvi; posebno smo mislili na Vas, roditelji, koji stojite pred ozbiljnim i odgovornim problemom vjerskog odgoja svoje djece, na Vas kojima ovo društvo, osobito škola, postavlja posebna pitanja s obzirom na vjeru, razmišljali smo i o Vama, redovnici i redovnice, koji želite da Vaše zajednice, sjemeništa, studentati, novicijati, postulature, kandidature, juniorati dublje razmišljaju i žive Isusovu poruku. Željeli smo pružiti neku pomoć i Vama, kateheti i katehistice, koji mladima, odraslima, katekumenima i dr. želite vječnu Božju riječ posredovati u njima danas razumljivoj ljudskoj riječi. Željeli smo pružiti svoju uslugu i Vama, svećenici, koji želite i trebate sustavnu informaciju o tijekovima današnje teologije i koji drugima želite na suvremen i pristupačan način posredovati Božju Riječ. Svi smo mi - svijesno ili nesvijesno - djeca svoga vremena: nosimo radosti i brige toga vremena. Mnogi se bore i s velikim teškoćama. Krist je već mnogima promijenio život. Ne bi li on mogao promijeniti i moj život: učiniti ga ljepšim i dostojnijim? Može li kršćanska vjera dati odgovor na čovjekova pitanja, napose na pitanja koja na poseban način postavlja naše vrijeme? Mogu li se i ja danas osobno susresti s Kristom? Odoljeva li kršćanska vjera kritičnom ispitivanju našega razuma?

Iz svih tih pitanja, razmišljanja, savjetovanja i želja rodila se misao o dopisnoj teologiji. Sve Vas pozdravljamo kao njezine prve suradnike i sudionike. Posrijedi su zaista važna pitanja našega vjerničkoga postojanja i naše Crkve. Rješavati ih možemo samo u najužoj suradnji jedni s drugima. Za tu Vas suradnju već na početku molimo i na njoj Vam prijateljski unaprijed zahvaljujemo.

TEOLOGIJA I TEBI DOSTUPNA
u školi i u kući

* za znanstveno i dublje poznavanje vjere, Biblije, teologije
* za upućivanje u život i poslanje Crkve
* za dijalog sa suvremenim svijetom i kulturom
* za svjedočenje i kvalificirano navješćivanje Kristove poruke

1. CIKLUS

Namijenjen onima koji žele
- (bolje) upoznati Bibliju
- (bolje) upoznati i produbiti vjeru
- snaći se u problemima Crkve i svijeta

Sastoji se od 4 godine:

1. Uvodni tečaj "PUT" - 20 pisama - 7 mjeseci
2. Tečaj Novi Zavjet I - 8 pisama - 8 mjeseci
3. Tečaj Novi Zavjet II - 8 pisama - 8 mjeseci
4. Tečaj Psalmi - 8 pisama - 8 mjeseci

2. CIKLUS - 3 godine

Namijenjen onima koji su bili sudionici svega 1. ciklusa ili imaju naobrazbu koja im daje pravo na visokoškolski studij.

Okvirne teme pojedinih godina:
1. Kršćanin u vremenu i prostoru
2. Krist osloboditelj čovjeka
3. Crkva i njezino služenje

Želi izložiti kako kršćanska vjera treba da se shvati, živi i da se iskaže kao odgovor upravo na pitanje sadašnjice i kao presudna Božja pomoć čovjeku našega vremena i trenutka.

STRUKTURA UVODNOG TEČAJA "PUT"

Svrha

Svrha ovoga tečaja jest: podržati sudionike u njihovu razmišljanju o vjeri i pomoći im njihovu osobnu vjeru unijeti u vjeru Crkve.
Produbljena osobna vjera može svakome dublje posvijestiti zadaću i poziv koji ima u situaciji koju živi. Iskustvo vjere obogaćeno spoznajom o njoj omogućit će Vam da bolje uspijete u nastojanju da drugima posredujete to razumijevanje vjere
Svatko treba da drugima posreduje vjeru, ali ne svatko u istoj mjeri i na isti način:

- Roditelji žive svoju vjeru pred i sa svojom djecom.

- Krsćansko svjedočenje na radnome mjestu ili u krugu prijatelja treba obrazložiti, kad se postavi pitanje o njemu, o Vašem svjedočenju, načinu života. I tu nije riječ o tom da nekome spretno i spremno odgovorite na upit, ili da ga ušutkate, nego je nadasve važno biti sposoban i spreman ući u otvoren i pošten razgovor o vjeri.

- Založenost u župi, samostanu, pojedinim grupama i u pojedinim crkvenim službama (osobito u katehizaciji) uključuje suodgovornost. A za nju je osim smisla za crkvenu praksu potrebno imati i odgovarajuće informacije i osposobljenja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: pet 05 vel 2010, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala puno!!Ovo me je baš zanimalo!!Slobodno e pitam ako me još što bude interesiralo?
davorseljan

PostanoPostano: uto 09 vel 2010, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
Hvala puno!!Ovo me je baš zanimalo!!Slobodno e pitam ako me još što bude interesiralo?

Naravno.
Sada se ide na to da će se moći uz plačanje polagat i ispiti.
Sve je sada u pregovorima i dogovorima.
Kada će završit to se ne zna jer se u sve uplela i Bolonja tako da se po njima treba vidjet što se smije a što ne.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.