HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 13:57. Pogledaj neodgovorene postove
Jeste li ikada masturbirali?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jeste li ikada masturbirali?

1. muški spol; samozadovoljavam se od doba puberteta, skoro svakodnevno i teško mi je riješiti se te loše navike, 
80%
 80%  [ 4 ]
2. ženski spol; samozadovoljavam se od doba puberteta, skoro svakodnevno i teško mi je riješiti se te loše navike, 
0%
 0%  [ 0 ]
3. muški spol, samozadovoljavam se od puberteta ali samo povremeno (1-2 puta tjedno ili par puta mjesečno), 
0%
 0%  [ 0 ]
4. ženski spol, samozadovoljavam se od puberteta ali samo povremeno (1-2 puta tjedno ili par puta mjesečno), 
0%
 0%  [ 0 ]
5. muški spol, samozadovoljavao sam se samo jedno kratko vrijeme u doba puberteta, više uglavnom ne masturbiram, ali vrlo rijetko (1-2 puta u godini ili i rjeđe) mi se dogodi da opet masturbiram, 
0%
 0%  [ 0 ]
6. ženski spol, samozadovoljavala sam se samo jedno kratko vrijeme u doba puberteta, više uglavnom ne masturbiram, ali vrlo rijetko (1-2 puta u godini ili i rjeđe) mi se dogodi da opet masturbiram, 
0%
 0%  [ 0 ]
7. muški spol, za života sam svega par puta masturbirao, 
0%
 0%  [ 0 ]
8. ženski spol, za života sam svega par puta masturbirala, 
0%
 0%  [ 0 ]
9. muški spol, nikada u životu nisam masturbirao, 
0%
 0%  [ 0 ]
10.ženski spol, nikada u životu nisam masturbirala. 
20%
 20%  [ 1 ]

Ukupno glasova : 5

Autor Poruka
9.81

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 9:52
PostNaslov : Jeste li ikada masturbirali?
Citiraj i odgovori

Prema studiji biologa Alfreda Kinseya, koja je provedena 50-ih, za svog životnog vijeka je masturbiralo oko 92% muškaraca i oko 62% žena.

Novije studije pak donose podatak o 95% muškaraca i oko 89% žena, koji masturbiraju.

Neke zemlje kao Nizozemska i VB idu čak tako daleko da pozivaju tinejdžere da masturbiraju svakodnevno.

Postoje pak studije koje govore kako se masturbiranjem u dobi do 30g. kod muškaraca smanjuje rizik od tumora prostate, dok se masturbiranjem nakon 30.g. životga, taj rizik povećava.

Ipak, većina medicinskih enciklopedija donosi tezu kako se masturbiranjem poboljšava zdravlje srca i krvotoka, regulira tlak, smanjuje stres, no tamo se također navodi da nije štetno ni apstiniranje od masturbiranja.

Svi znamo koje je mišljenje Katoličke crkve o samozadovoljavanju.
Dakle što se tiče muškaraca, zabranjeno je bezrazložno prolijevanje sjemena, oskvrnjivanje vlastitog tijela (tijelo je Hram Božji) te svaka seksualna radnja kojoj nisu ciljevi unitivnost i prokreacija unutar braka i između muškarca i žene, no kod žena očigledno ne dolazi do prolijevanja reproduktivnog materijala, pa se na njih odnosi tek ovaj drugi dio o oskvrnjivanju svog tijela te narušavanje prirodne svrhe spolnosti.

Dakle, koje je vaše mišljenje i jeste li se za svog života ikada samozadovoljavali?

Moderatori i ostali, molim vas da se ne ljutite zbog ove teme, jer smatram da je masturbiranje zaista težak problem koji imaju mnogi vjernici, to je zaista tabu tema, no svakako spada pod temu ''Iz života Crkve'' jer vjernici su također crkva, a njihovi su problemi onda i problemi crkve i vezani su uz svakodnevni život vjernika, pogotovo mladih ljudi, koji su s jedne strane izloženi velikom pritisku ne samo medija već i medicinske znanosti, školskog sustava i okoline, a s druge strane potrebe da ne griješe i da se pridržavaju crkvenih zapovijedi.

9.80665 m/s2
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jeste li ikada psovali?
Jeste li ikada maltretirali nekoga?
jeste li ikada lagali?

Šta imam od toga ako znam koliko ljudi griješe?

Ne vidim baš nikakvu poantu ove ankete.
Ovo me podsjeća na teen časopise.....i žutilo...

tema Dugo hodanje i predbračna čistoća je dovoljna na ovu temu.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, vjernik
9.81

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
jeste li ikada psovali?
Jeste li ikada maltretirali nekoga?
jeste li ikada lagali?

Šta imam od toga ako znam koliko ljudi griješe?

Ne vidim baš nikakvu poantu ove ankete.
Ovo me podsjeća na teen časopise.....i žutilo...

tema Dugo hodanje i predbračna čistoća je dovoljna na ovu temu.

Pa mi se naravno možemo praviti da problem ne postoji i mesti stvari pod tepih, ali činjenica je da je masturbiranje izuzetno težak problem.
Nije svakome dano da zabranu masturbacije prihvaća bez ikakvih problema, postoji veliki broj ljudi koji s time zaista ima velikih problema.

Tema Dugo hodanje i predbračna čistoća, nema baš nikakve veze sa ovom temom, masturbiranje je problem pojedinca a ne para, javlja se puno prije nego li pojedinac stupi u neku vezu i daleko je raširenije od seksa prije braka.

Ti vjerojatno nemaš ništa od ove ankete, ali dopusti da neki drugi imaju i da neki drugi nisu toliko sveti kao što si ti svet.

Otvorenost je uvijek najbolji put rješavanja problema a ignoriranje problema dovodi do stvari kao što su posljednji pedofilski skandali.

Stvarno neznam kome i zašto smeta otvorenost?

9.80665 m/s2
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znaš da su prvi kršćani imali javne ispovijedi...
To se izbacilo jer su vidjeli da ljudi tako otkriju stvari i grijehe koji nekima nikada nebi pali na pamet... pa se to širilo..
Masturbacija je grijeh i to je jasno.
Ne kužim čemu toliko naglašavanje i anketa?
Što ćeš postići anketom?

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
9.81

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Znaš da su prvi kršćani imali javne ispovijedi...
To se izbacilo jer su vidjeli da ljudi tako otkriju stvari i grijehe koji nekima nikada nebi pali na pamet... pa se to širilo..
Masturbacija je grijeh i to je jasno.
Ne kužim čemu toliko naglašavanje i anketa?
Što ćeš postići anketom?

To o javnim ispovijedima možda i vrijedi za neke egzotične grijehe, ali za vrlo poznate grijehe, svakako se ne može očekivati da se nekome daje nova ideja za grijeh.

Masturbiranje je nešto što djeca prirodno otkriju za istraživanja svog tijela i prije nego li su u stanju povezati taj čin sa spolnošću, prije negoli uopće išta (sa)znaju o crkvenom pogledu na to pitanje, pa tako bez stvarnog razumijevanja što im se događa, ponavljaju taj čin koji im stvara ugodu i time ih privlači, a tek nešto kasnije, prilikom priprema za prvu pričest, djeca uvide (vjeronauk) kako je taj čin nepoželjan, a još nešto kasnije shvate kako je taj čin (reakcija tijela) ustvari vezan uz ljudsku spolnost.

Anketa je tu zbog znanstvene znatiželje ali i zbog podrške ljudima koji misle da su jedini sa tim problemom, koji ih jako mući.

Kada ljudi koji pate i koji žive sa velikim problemom, vide da postoje i mnogi drugi sa istim problemom, onda im je nešto lakše nositi se sa time i voditi borbu do konačnog ozdravljenja od tog poroka (ovisnosti).

9.80665 m/s2
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Kada ljudi koji pate i koji žive sa velikim problemom, vide da postoje i mnogi drugi sa istim problemom, onda im je nešto lakše nositi se sa time i voditi borbu do konačnog ozdravljenja od tog poroka (ovisnosti).

Ima i one druge "vrste" ljudi koja će uvidjevši da i vjernici padaju pod tim grijehom više no što je ta osoba mislila, uzeti neki grijeh kao nešto što rade svi, pa će time pokušati opravdati i umanjiti svoj grijeh. Mislim da je više štete od koristi kad se radi o ovakvim anketama. Drugo, mislim da postoji velika korist razgovarati o tome, ali u kontekstu načina borbe protiv tog grijeha.

I naslov ove teme bi se trebao promijeniti, zvuči mi kao nepotrebna provokacija s ovim "Jeste li ikada".

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
9.81

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
9.81 napisa:

Ima i one druge "vrste" ljudi koja će uvidjevši da i vjernici padaju pod tim grijehom više no što je ta osoba mislila, uzeti neki grijeh kao nešto što rade svi, pa će time pokušati opravdati i umanjiti svoj grijeh. Mislim da je više štete od koristi kad se radi o ovakvim anketama. Drugo, mislim da postoji velika korist razgovarati o tome, ali u kontekstu načina borbe protiv tog grijeha.

Ta druga vrsta ljudi o kojoj pričaš, morala bi živjeti na Marsu, pa da ne sazna sa svih strana jako dobro poznatu stvar, da ne samo da mnogi ljudi imaju problema sa masturbiranjem već i da se jako malo ljudi u vezama pridržava predbračne čistoće.

Ta druga vrsta ljudi, ne treba ovakvu anketu i točne podatke, kako bi činila što god želi, tu su u pitanju drugi problemi, kao što su pomanjkanje vjere, slabost, ovisnost itd.

U svakom je slučaju korisno znati, da i drugi muku muće s istim problemom i kako se i drugi bore kako bi se riješili istog problema.

9.80665 m/s2
little_angel

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Ta druga vrsta ljudi o kojoj pričaš, morala bi živjeti na Marsu, pa da ne sazna sa svih strana jako dobro poznatu stvar, da ne samo da mnogi ljudi imaju problema sa masturbiranjem već i da se jako malo ljudi u vezama pridržava predbračne čistoće.

A ti nam onda pišeš s Marsa ili nekog ipak malo udaljenijeg planeta? Pogledaj si naslov teme Wink Laughing

Moje mišljenje je da si ti tu anketu stavio samo radi vlastite znatiželje. Koristi od broja ljudi koji jednom dnevno, tjedno, godišnje pada u bilo koji grijeh po meni nema. Sa druge strane, razgovor o načinu borbe protiv bilo kojeg grijeha uvijek je koristan.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Tema Dugo hodanje i predbračna čistoća, nema baš nikakve veze sa ovom temom, masturbiranje je problem pojedinca a ne para, javlja se puno prije nego li pojedinac stupi u neku vezu i daleko je raširenije od seksa prije braka.

ja se slažem sa sv.Franjom
predbračna čistoća definitvno ubraja suzdržavanje od samozaovoljavanja

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
9.81

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
9.81 napisa:

A ti nam onda pišeš s Marsa ili nekog ipak malo udaljenijeg planeta? Pogledaj si naslov teme Wink Laughing

Moje mišljenje je da si ti tu anketu stavio samo radi vlastite znatiželje. Koristi od broja ljudi koji jednom dnevno, tjedno, godišnje pada u bilo koji grijeh po meni nema. Sa druge strane, razgovor o načinu borbe protiv bilo kojeg grijeha uvijek je koristan.

A ti onda očigledno ne znaš kako je svakom čovjeku svojstvena (Hvala Bogu!) znatiželja.

Znati da većina ljudi pada po pitanju masturbacije, još uvijek ne znači potpuno poznavati fenomen.

Imaš pravo na svoje mišljenje, ja sam pak znatiželjan što također imam pravo.

Zadnja promjena: 9.81; uto 23 ožu 2010, 13:28; ukupno mijenjano 1 put.

9.80665 m/s2
9.81

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
9.81 napisa:

ja se slažem sa sv.Franjom
predbračna čistoća definitvno ubraja suzdržavanje od samozaovoljavanja

Možda, ali samozadovoljavanje je nešto što se javlja kod mnogih ljudi daleko prije negli ovi uopće nauče što je to spolnost i još puno prije negli ostvare bilo kakvu vezu sa suprotnim spolom.

Dakle, nešto što se pojavljuje puuuno prije ikakve i primisli o seksu, vezi, braku, u pravilu djeca istraživanjem dođu sama do masturbiranja, ali u prvo vrijeme ne razumiju što im se događa prilikom masturbiranja, jedino što znaju jest da im to stvara ugodu i zbog toga se dalje navlače na to, te postaju ovisni.

Poslije kada spoznaju da je to grijeh, te kada uvide da je to pitanje vezano uz spolnost, postaje im jako teško odviknuti se toga.

Masturbiranje je prije vezano uz problematiku odrastanja, odgoja, ovisnosti, općenito spolnosti a tek sporedno uz predbračnu čistoću.

9.80665 m/s2
klara

PostanoPostano: sri 24 ožu 2010, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Pa mi se naravno možemo praviti da problem ne postoji i mesti stvari pod tepih, ali činjenica je da je masturbiranje izuzetno težak problem.
Nije svakome dano da zabranu masturbacije prihvaća bez ikakvih problema, postoji veliki broj ljudi koji s time zaista ima velikih problema.

Ti vjerojatno nemaš ništa od ove ankete, ali dopusti da neki drugi imaju i da neki drugi nisu toliko sveti kao što si ti svet.

Otvorenost je uvijek najbolji put rješavanja problema a ignoriranje problema dovodi do stvari kao što su posljednji pedofilski skandali.

Stvarno neznam kome i zašto smeta otvorenost?

ne vjerujem da ikome smeta otvorenost,
mislim da su mnogi pozdravili otvaranje teme (najviše među onima koji čitaju "sa strane")
samo je tema što bi rekli - poprilično "škakljiva"...
ulazi u jedan duboki dio čovjekove intime, ali i duboki dio intime između čovjeka i Boga...
kojega svatko, iz njemu znanih razloga, ipak najvećim dijelom želi
zadržati za sebe (i svog ispovjednika)
i ne dijeliti s ostatkom Hrvatske, a pogotovo ne s forumašima od kojih
većinu poznaje i u real lifeu...
zato se nemoj čuditi na slabom odazivu i (ne)iznošenju vlastitih iskustava...
ipak smo svi samo ljudi... s različitim gledanjima, shvaćanjima,
različitim svjetonazorima, predrasudama, načinima odgoja ...

mislim da bi više koristi bilo od jednog dobrog duhovnika,
nego od nas...
Wink

ovdje (klikni) imaš iskustva nekih ljudi i odgovore p. Luke...
možda će ti štogod biti od koristi...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 9.81
9.81

PostanoPostano: sri 24 ožu 2010, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara

Slažem se da je tema dosta intimna, no nije mi jasno da ljudi ne mogu ni glasati, pa čega se boje, glasovi su anonimni.

9.80665 m/s2
klara

PostanoPostano: sri 24 ožu 2010, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zašto ljudi ne glasaju?
a tko će ga znat...
možda treba ostaviti malo vremena...
možda je "suočavanje" na ispovijedi i više no dovoljno...
možda imaju osjećaj kako će svi znati tko je glasao (iako je anketa anonimna)
i da je taj neki glas baš njihov...
možda ne glasaju zbog toga što misle da će admin vidjeti tko je kako glasao...
možda im nedostaje još koja opcija...
možda zato što je to njihov izbor (da ne glasaju)...
možda ih ne zanima i ne vide svrhu toga...
možda...

a možda su u šumi... Laughing

često reakcije nisu u skladu s našim očekivanja,
no life goes on... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.