HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 21 ruj 2018, 21:47. Pogledaj neodgovorene postove
Narodnjaci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : da li slusas narodnjake?

da 
21%
 21%  [ 12 ]
ne 
78%
 78%  [ 45 ]

Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehhe

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he-he al ste se raspisali... jako sretan

a ono:

otvor' ženo kapiju
man' se očenaša.......

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
igor

PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ima super stihovu u tom turbo folku..
da ne moram barem cuti tu glazbu, meni bi jos ti stihovu zvucali komicno, jer su stvarno smijesni.. dakle , kao neka komedija.. steta sto prati tako losa melodija i zavijanje tih glasova, pa mi se onda place... tuzan

evo jos nekih...
15. Ustaj more babo iz te zemlje ladne, pa nahrani mili babo sirocice gladne.

16. Caki, Caki, Cale kupi mi sandale, samo pazi Cale da ne budu male!

17. Zbogom sine zbogom rode, pazi da ti voz ne ode!

18. Kraj kazana svako vece gledam kad se sljiva pece, gradiram svako pice pa ga punim u burice!

19. Kazi mala svoje muke, cica ima zlatne ruke! Nece cica tu da srlja, hoce samo da podrlja!

20. Moja mala nema prednji zubi, kad me ljubi jezikom me ubi!

21. Ti ode na zeleno, ja osta na crveno rastavi nas semafor!

22. Dva losa ubise Milosa, a mene ce jedan sto mu zenu gledam!

23. Hop mala bosonoga, kako zivis bez onoga. Sladak secer, hladna voda, hajde mala dok je zgoda.

24. Plitak potok, a voda duboka. . . !!!

25. Nasa je ljubav duga kao dugotrajno mleko!

26. Nisam lopov al' bi znao tom coveku sta bi krao!

27. Pozn'o bih te medju ruza trista, ali nije svaka ruza ista!

28. Milane moja ruzo, cale mi se naoruz'o, u vazduh ce sve da digne samo kad te stigne!

29. . . . neces cak ni pasulj da mi skuvas, a kamo li decu da mi cuvas!

30. Vetar ljulja camac, riba trza mamac, a obalom cura seta, pecanje ometa!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Wink
igor

PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 23:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a sad pazite ovu rimu!!!!

Novogodisnja cestitka (istinita provala):
Na novosadskom PAN-radiju uvece 1. januara voditelj cestita koleginici voditeljki Novu godinu sa recima:
"Ja te volim, ja te obozavam, ja bih s tobom da se razmnozavam. "
nata

PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HA HA igore super!!! najbolje su ti 8. i 9.

sike

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su jaki oni stihovi iz "Kraljice trotoara"
..prvu ljubav sretoh tu na ulici mokru do koze..
..2-3 dana nije jela,cigaretu nije htjela,uzela je,uzela je samo dim..
..moja prva ljubav sada svetom hara,postala je kraljica trotoara..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Igore svaka cast, ovo je stvarno zlata vrijedna narodna mudrost!
Laughing Cool Laughing
A onda mi ti jos nesto pricas protiv narodnjaka, ma hajde brate svi da se ukolo lepo uvatimo i da igramo i da se pitamo: "ko nas bre zavadi?!" pljesak pljesak pljesak pljesak

Sala, ali doista ih ima bisera, mogao bi se smijati do jutra, recimo, ona mi je najjaca:

"uzela si cigluuuuuuuu..., iz temelja ljuuubavi našeeeee....!" Rolling Eyes belji se Shocked

Znas sta...
zole

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ljudi moji sad ste sve izmjesali: i prave narodnjake i narodnjacke sprdacine i parodije na narodnjake...

ps. ima narodnjaka sa dobrim rijecima... no tamo nije toliko bitan tekst (vecinom), nego ritam!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: čet 27 svi 2004, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
meni su recimo dobre one "dragačanske trube", kod Bregovica su oni stalno na cd-ima (ili se drugacije zovu, no Cigani su) i opako praše. Među njima ih ima koji su najbrži trubači na svijetu...

slažem se s ovim a i s mnogim drugim Cool

Mash

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf:
Citat:
"uzela si cigluuuuuuuu..., iz temelja ljuuubavi našeeeee....!"

pljesak pljesak pljesak buhahahaha buhahahaha Mr. Green ajme što me ovo nasmijalo, a tek svi oni stihovi što nam ih Igor napisa, suze su mi curile od smijeha...
no, moram primijetiti da neki naši pjevači, a ne pjevaju narodnu glazbu, u svojim pjesmama imaju isto tako koma stihove, tek tako napisane da rima štima jako sretan ! Grozno!
Inače u tu našu narodnu glazbu spadaju i klape, a njih toliko volim slušati za razliku od sveg ostalog što ne mogu baš "probaviti" Wink !

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

veki

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako neko kod narodnjaka slusa ritam no koment to je sve isto. U tehno muzici je samo ritam. Mash i ja vise necu ni da slusam nerodnjake bas zato sto nemaju smisla ni za pricanje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 16:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O tome ti ja Mash pricam. potpuno se slazem.

A sto se tice nasih "nenarodnjaka", stvarno ima tekstova za izopacit se od smijeha... recimo od Colonie (dok ljuljaju se kreveti tidabudibuda), ili jos gora je ova mala Ivana Brkić, sa svojim: "zaboravinetraziocibojejeseni...." sta vec.... Ma katastrofa.

ali ponavljam, ko voli nek izvoli!

Znas sta...
Mash

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 18:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf:

Citat:
recimo od Colonie (dok ljuljaju se kreveti tidabudibuda), ili jos gora je ova mala Ivana Brkić, sa svojim: "zaboravinetraziocibojejeseni...." sta vec.... Ma katastrofa.
hm hm hm hm Mr. Green buhahahaha buhahahaha

Ima toga jako puno, svojevremeno smo se moj naj frend i ja zezali, pa kad bi čuli neki besmisleni stih , uvijek bi si to poslali porukom i umirali od smijeha, baš sam mu danas slala ove što ih je Igor napisao...
Šteta što se sad ne mogu sjetiti niti jednog od naših pjevača, ako se sjetim, napišem Laughing Shocked

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

jelena

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nasmijala sam se do suza ovim stihovima.
Kod nas je do nedavno na Primorskom radiju bila emisija "Šundaljka", znalo je biti zgodnih primjeraka a na top-listi bili su zajedno Mate Bulić, Magazin, Super Silva, Vesna Pezo, Dražen Zečić...
Osobno ne podnosim narodnjake, stvarno me hvata mučnina od "toga" (ne usuđujem se to zvati glazbom). I bez obzira što bi trebali biti tolerantni i reći da je sve to stvar ukusa, narodnjake bih zabranila kad bih mogla.
Narodnu glazbu (ono što ste ovdje ispravno tako definirali) poštujem ali osobno ne volim ni tu baš sve. Recimo sevdalinke ili kola ili istarske... Ne znam, to mi nije blisko ali recimo klape i dalmatinske pjesme, pa i zagorske su mi super.
"Minus i pus, k'o Amer i Rus, u mom svijetu ti si korov a ja hibiskus" (Magazin)
nata

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gori gora gori borovina
nesta dušo naša hladovina

nata

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he he inače ovi gornji stihovi su jučer treštali iz nekog bijesnog bmw-a jako sretan hm hm zivio

nastavak:
nesta mala zelenoga lada
mi ćemo se milovati sada................. hop

Daniel

PostanoPostano: sub 29 svi 2004, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Sike "Kraljica" je zakon, sigurno bi teta Nada i naša Ivona voljele da im je otpjevamo još jednom u duetu, jedna i druga su oduševljene pjesmom.
Meni je osobno gora od narodnjaka Colonia sa svojim stupidnim pjesmama ili oni što pjevaju "čabi čabi Abu Dabi", koja glupa pjesma.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 29 svi 2004, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kod tih glupih tekstova bismo onda mogli uvrstiti bez problema onda i KARMU...

evo, vratio sam se sa jednog seminara na kojima smo ucili nesto malo u ljudskim pravima, i kako ih mi mozemo ostvarivati u drustvu.. pretjerano interesantno je bilo!!!
jelena

PostanoPostano: sub 29 svi 2004, 23:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Meni je osobno gora od narodnjaka Colonia sa svojim stupidnim pjesmama ili oni što pjevaju "čabi čabi Abu Dabi", koja glupa pjesma.

Reci to Franciski ako smiješ!?! (ha,ha)
SLažem se da mi imamo strašno puno šunda, poput navedenih, a ne zaboravimo i Ivanu Kindl i slične novopečene zvijezde kojima ne znam baš ni sva imena koliko ih je, ali mislim da su narodnjaci ipak teža kategorija strave i užasa.
veki

PostanoPostano: ned 30 svi 2004, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Do sada smo kritikovali narodnjake. Mogli bi napisati tko sto voli da slusa.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sunčica

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 11:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni ste vi ljudi osobno jako smiješni. Tu nešto protestirate , a onda počnete nabrajati stihove raznoraznih narodnjaka...vidim da vas to jako zanima!!1osobno ne slušam tu vrstu glazbe i ne izlazim na takva mjesta al nemam ništa protiv toga -tko voli nek izvoli!svatko ima pravo na svoj ukus i stavove!!! Wink

pozdrav od Sunčy
Mala Truba

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Narodnjake baš i ne slušam no jedna stvar mi je kod njih baš fora. Gdje su god narodnjaci ljudi se uvijek dobro zabave, svi pomalo cupkaju, plešu, veseli su! Dobro Sunčica reče, tko voli nek izvoli! NE HVALA!

Mala Truba svira dalje...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma daj, Suncice, kao da ih ti ne bi mogla izvuci iz rukava bar 5, odjednom, to je jednostavno nesto sto se provlaci kroz nase medije, kulturu, i vjerujem ti da nista od toga ne znas jedino ako kazes da ne gledas tv i ne slusas radio i nisi nikad bila na svadbi.

Citat:
SLažem se da mi imamo strašno puno šunda, poput navedenih, a ne zaboravimo i Ivanu Kindl i slične novopečene zvijezde kojima ne znam baš ni sva imena koliko ih je, ali mislim da su narodnjaci ipak teža kategorija strave i užasa

Ima puno sunda, ali I.K. ne bih stavio ni blizu te kategorije. Zena pjeva strasno dobro, ima i relativno dobre i originalne tekstove (recimo "ja necu biti kao druge"), a i glazbeno je dobra, ako pjeva r'n'b, onda ga bar posteno pjeva. Meni je ona ok, i pozitivna slika u tom estradnom kaosu.
No sigurno je ne bih usporedio sa jednom Karmom, koja je slika slike Colonijine (a ni original nije bas dobar) i koja uz to ne zna pjevati (a ruku na srce ni plesati) i glavni su joj argumenti veseo ritam i haljina bez grudnjaka. Ne znam jeste li culi Kindlicinu pjesmu "Ljubav" meni je to stvarno mrak.

Znas sta...
igor

PostanoPostano: pon 31 svi 2004, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivana kindl, nazalost, cini mi se da ce predstavljati hrvatsku na eurosongu sljedece godine. ne kazem da ce hrvatska lose proci s njom, ali nece niti prikazati kvalitetu glazbe u hrvatskoj.
meni se osobno ona ne svidja. pjesme su mi doista bezveze, a ni izgled joj bas nije jaca strana..

o karmi stvarno nije potrebno trositi rijeci
sunčica

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najiskrenije čula sam i to ne pjesmu već stih o tapetama!ruku na srce i ovi naši Hrvatski izvođači i njihove riječi...jednostavno nema neke pretjerano dobre muzike!!!činjenica je ta da u okolici kojoj živim djeluju najmanje 3 noćna kluba sa živom muzikom koja svira isključivo narodnjake i ti su klubovi dupkom puni a kada prolaziš cestom pored njih ne možeš normalno ni voziti koliko se samo auta natiskala uz rub!ljudi mogu pričati što hoće i ova tvoja anketa mislim da je beskorisna jer priznali to mi ili ne više od polovine mladih zabavlja se na taj način!i o.k. to je njihov vid zabave neka oni uživaju!mislim da je sada tu nekoga crniti nepotrebno ako neko uživa u tih stihovima , glazbi i atmosferi ...primjerice imam kolegicu koja u društvu govori da ne voli baš narodnjake , čini mi se isključivo zato što ih to društvo nevoli , a svaku subotu je glavna na cajkama...vjerujte ima mnogo više licemjerja nego što mislimo...ja recimo od glazbe cijenim Dragojevića , Dedića , Gibonnija , Balaševića....volim kada pjesme imaju smisla!!!!! belji se

pozdrav od Sunčy
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.