HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 23 stu 2017, 14:28. Pogledaj neodgovorene postove
Narodnjaci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : da li slusas narodnjake?

da 
21%
 21%  [ 12 ]
ne 
78%
 78%  [ 45 ]

Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
igor

Spol: muško
PostanoPostano: sub 22 svi 2004, 21:02
PostNaslov : Narodnjaci
Citiraj i odgovori

volio bih kada bi svatko napisao neko razmisljanje na ovu temu. dakle, kako on dozivljava narodnjake, da li mu se svidjaju ili ne itd. da li pozna vise osoba kojima se oni svidjaju ili vise onih drugih...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 0:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej narodnjaci
sve vam je u šaci.....

zanimljiva tema. moglo bi se nadugo i naširoko.

ono što mene s tim u vezi jako smeta je stav velikog broja ljudi u hrvatskoj - odbacuju se narodnjaci kao nešto manje vrijedno, kao glazba istočnjačkog štiha, kao to hrvati ne slušaju, e pazi sad , ali jako se sluša magazin, maja šuput, danijela i sl. čija je glazba krcata turcizama i poskočica. toliko o hrvatima i narodnjacima. tužan

druga stvar - ja bi to ovdje podijelila na 1. izvornu narodnu glazbu (klapska pjesma, sevdalinke, kola i ostalo koje dolazi doslovno iz naroda iz određenih krajeva) i 2. ono drugo (koje usput rečeno ne mogu smisliti) su one novokomponirane pjesmice iliti cajke (u koje spadaju i gore navedeni izvođači).

dakle moje je mišljenje da ono prvo prolazi, a drugo nikako.....

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
igor

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 9:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slazem se s tobom barem ja..

iako mislim da pod ovim narodnjaci se podrazumijeva samo ono drugo. ono prvo je narodna glazba...

od onih izvodjaca, imaju oni neke pjesme koje bi se mogle shvatiti kao narodnjaci, no narodnjaci kao takvi su pretezno iz srbije.. dakle, pink kultura i grand produkcija.. necu reci da li je to dobro ili ne, ali meni se ne svidja... Cool
zole

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ono sto mene izuzetno smeta su najnoviji pokusaji predstavljanja narodnjaka kao sotonisticke glazbe...

davno je netko pametan rekao kako se o ukusima ne raspravlja! E sad ako to uvazimo, ostaje nam jos jedan dio za raspraviti - stetan utjecaj narodnjaka (ili bilo koje druge vrste glazbe)

Ukoliko se ja ne moram napiti, nadrogirati ili nesto drugo slusajuci narodnjake tada sam potpuno jednak osobi koja slusa klasiku ili neku drugu vrstu glazbe. Ako tebe ispunja klasika, a mene narodnjaci, onda ne znaci da si ti pametniji, ili sam ja pametniji ili smo oba glupi, nego znaci da imamo razlicite ukuse...

I sto se stetnog utjecaja tice... istina je da narodnjaci i alkohol "idu zajedno", ali ako pogledate nekakav rock/heavy metal ili techno... tu su stvari mnogo izopacenije i bolesnije (od sado-mazo gluposti do kojekakvih tabletica tj. droge)

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 14:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobro.. narodnjaci i pice idu zajedno.. ne uvijek, ali je to dosta cesto..
sto se tice techno glazbe.. mislim da droga i techno nemaju neke velike veze. ima jako puno poklonika te glazbe koji nikad u zivotu nisu uzeli tableticu.. a rock i heavymetal, pa cuj, ima uvijek onih koji rade nesto lose, ali ima i onih koji slusaju tu glazbu, al ne rade nis lose..

meni se svidja ponekad poslusati i metallicu, jer su stvarno vrhunski muzicari clanovi metallice. dok, volim ponekad cuti i koji ritam techna.. a ne drogiram se i ne napijam se..

dakle, nije sve crno-bijelo.. ima tu nesto i sivo u svemu tome..
zole

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe... e bas sam to i htio dokazati! Zato sam i napisao takav post. Stoga ces i ti, kao i svi drugi, iduci put kad krenu osudjivati narodnjake prvo pomisliti sude li mozda krivo... Wink Cool

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zelio bih podijeliti jedan narodnjacki stih s vama.. to je nesto najnovije sa pinka, grand produkcije...
"a ja ljubim dupe svima
kao da te svugde ima"

ovo je stvaran stih iz jedne pjesme jednog neafirmiranog pjevaca narodnjacke glazbe. nadam se da nece netko shvatiti ovo uvredljivo, to je samo prenijeto iz te pjesmice Wink
veki

PostanoPostano: ned 23 svi 2004, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nevolim narodnjake jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Narodnjaci i etno glazba nisu isto! Pod prvim se smatra turbofolk, one "novokomponovane" poskocice, a pod drugim je ona glazba koja se u narodu pjevala godinama prije pojave televizije i iz koje se poslije razvila jedna devijacija- jako popularna- turbofolk.

Ja mislim da je pitanje bilo upuceno narodnjacima kao turbofolku. Ne volim tu glazbu, makar nekad i nehotice je imam prilike cuti, i cesto me iznenadi, a i nasmije nekim interesantnim stvarima. Da ona ide zajedno s alkoholom, o tome nema dvojbe, znate kako se kaze, prve 2 runde ide Magazin, treca Mate Miso Kovac, a kasnije, kad si na stolu ili pod njim, ide "ludnica"! O tome koliko je stetna ili nije nema potrebe raspravljati, jer je to sve individualno.

Istina je da ovi nasi nekadasnji hrvatski "zabavnjaci", Magazin, Enjoy,... a i "denseri" I.B, E.T..., u zadnje vrijeme, u nedostatku slusanosti a i inspiracije, blago receno naginju narodnjacima. No, mislim da oni ipak nisu karakteristicni predstavnici te vrste.

I na kraju, moram priznati da mene fascinira etno glazba iz svih krajeva bivse jugoslavije, pa i iz srbije. To nisu narodnjaci, ona se razlikuje od sela do sela, najzanimljivija mi je Makedonska, a onda Hrvatska etno glazba. Pogledajte koliko je to raznoliko, od Dalmacije s klapama do Slavonske tamburice, od Medjimurja do Istre koja je jednistvena u svijetu po svojim ljestvicama. Da ne spominjem ostale dijelove, u kojima se razlika vidi doslovce od sela do sela. Smatram da bismo napravili veliku pogresku nazvavsi to sve "narodnjacima".

E pa isto tako, u Bosni postoji sevdah. Meni je to jako lijepa i bogata glazba, no gospoda narodnjaci su se sjetili izvuci najatraktivnije djelove odatle, nadodati neki "vruci" ritam srbijanskih kola, i sve to profurati pod imenom turbofolk. I sad to tako postoji i skvadra to "pusi". Sta reci, ko voli nek izvoli!

Znas sta...
zoki

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 9:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da treba razlikovati narodnjake i cajke! ( barem tako kažu ovdje!) pravi narodnjak bi po meni bile one stare pjesme tipa sevdalinka. sva ova glazba koja se danas puno sluša, a dolazi više iz Bosne, ali i iz Srbije su cajke! To je po meni čisti šund. Niti u Hrvatskoj nema nekog izbora. Danijela, Maja Šuput, Minea i sli. isto je šund! Stvarno je žalosno što ljudi iz jedne odlične vrste umjetnosti kao što je glazba stvaraju nešto tako! to za mene nisu nikakvi umjetnici!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O (ne)ukusima ne treba raspravaljati, ali ako je tema pokrenuta... da i ja prozborim koju " pametnu ".

Narodnu glazbu volim, ali pod nju smatram: klapsko pjevanje, tambure i sl. Što se tiče "narodnjaka" ili "turbo folka"- FUJ Exclamation

Žao mi je što su klubovi poputt "Ludnice" isl. uzeli previše maha, jer takva vrsta "glazbe" mi je apsolutno neprihvatljiva za slušanje.
Inače, volim čuti izvornu bosansku sevdalinku, jer je to NARODNA pjesma, ali ovi "điđi-miđi" ritmovi i tekstovi: "režem žile, ona me ne voli"...
Neukus i šund!

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slazem se da o (ne)ukusima ne vrijedi raspravljati, a to sam shvatio kad sam pokusao uvjeravati ljude, koji inace slusaju narodnjake, kako su oni glupi. pa im naveo niz razloga zasto ta glazba nema nikakve umjetnicke kvalitete i kako je ta glazba totalan promasaj.. shvatio sam evo sad da to nema smisla nikome dokazivati. ako netko to vidi, ok.. a ako netko ne, i ako mu se svidjaju takvi "ritmovi", samo naprijed...

no, jos uvijek mi je zao sto moja subotia sve vise postaje narodnjacka, i sve manje ima ljudi koji ne slusaju to. to mi je nekako uzasno i ne osjecam se bas najbolje.. ili kad maturanti suboticke gimnazije idu poslije zavrsene skole u centar grada sa trubacima (ciganima koji su dosli iz nisa, koje su inace platili sveukupno 1000 eura)... uzas... umjesto da odu do centra s tamburama... ipak je to nekako instrument koji obiljezava suboticu, a ne limenjacka glazba...

totalno sam razocaran u svoj grad...
Gandalf

PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni su recimo dobre one "dragačanske trube", kod Bregovica su oni stalno na cd-ima (ili se drugacije zovu, no Cigani su) i opako praše. Među njima ih ima koji su najbrži trubači na svijetu...

Znas sta...
igor

PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se niti bregovic osobno nesto ne svidja, ali nije to isto BREGOVIC ili ovako neki trubaci iz nis...

ne znam, ali meni bi mnogo vise prijalo onako kao u zagrebu, jedan kamioncic s DJom, i da vidis... malo basova, ritma, jedan techno i svi skacu ko ludi...
Gandalf

PostanoPostano: pon 24 svi 2004, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja to recimo ne volim. Iako nisam protiv te klupske glazbe, dapace skuzio sam prije mozda godinu i pol da i tamo ima mrak pjesama, ali vecina dj-a pusta neka smeca kojima je jedina vrijednost to sto su nova.

Znas sta...
Srki

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 8:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UŽAS! U neku ruku i smiješno.
A oni koji ih slušaju,bolje da ne kažem... tuzan
Vi iz gornjih krajeva koji ih ne volite, na vrijeme se oboružajte!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Srki

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zoki, nemoj mi Danijelu stavljat s njima!
To je teška uvreda, i za nju i za mene!
Twisted Evil
zoki

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 11:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajme, Srki, sorry!!!! Smile no, ipak drži se ti Mikulića, on ti bolje paše! Laughing

DAJEŠ MI KRILA ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fuj

"`ko sam pije sam će i umrijeti"
veki

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan
bas interesantno. Ja mislim da novi narodnjaci nsu nista. Ti njihovi glasovi fuj. To bi svako mogao da otpeva. Tekst nema smisla itd.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas su i maturanti iz srednje ekonomske skole izisli u centar grada sa trubacima... FUUUUUJJJJJJJJJJJJJ!!!!

ne mogu vise prepoznat svoj grad SUBOTICU... u sto se on pretvorio??

uzas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! place
veki

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

necu nista da kazem
igor

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa reci nesto.... ja sam svoje rekao Cool
igor

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. Jedva cekam da sa'ranim majku pa u kucu da dovedem Rajku!

2. Suzama sam lepio tapete kad ti ode i odvede dete!

3. Kuce laje, a ja mislim ti si, otis'o si sarmu probo nisi!

5. Igra kolo a u kolu Duda, od radosti tresu mi se kosti!

6. Ja sam seljak veseljak, a u dusi tugu skrivam, sta cu jadan kraj Morave kad ne znam da plivam!

7. Uz vetar sam uvek is'o i nikoga nisam sis'o, od malena radim tako ja sam rodjen naopako!

8. Sto na kafu zoves mene kad nemas samlevene!

9. Nemoj da places na mom pragu da mi vrata ne povu-ku vlagu!

10. Imam garazu i mercedesa tri, jos samo mi falis ti!

11. Placi mala placi, ost'o sam na Raci. . .

12. Pijem vino i rakiju vrucu i ne mislim na traktor i kucu. Sta ce meni vencanje i zena kad sa tudjom zivim bez problema!

13. Na kuci se odzak pusi na tavanu meso susi, ja sam seljak u srcu i dusi.

14. Puce puska u dolini Drima pa udari mili babo Ibrahim Selima.

Cool Laughing
veki

PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 15:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto je to?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.