HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 10:34. Pogledaj neodgovorene postove
Narodnjaci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : da li slusas narodnjake?

da 
21%
 21%  [ 12 ]
ne 
78%
 78%  [ 45 ]

Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pardon! ovo navedeno gore nije narodnjak nego zabavnjak!molim lijepo.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zlatousta

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
čuj morat ćeš što bi rekli 'uzeti dan ispred sebe', pripremi čipsa (a možeš i ćevapa jako sretan ), sjedni i čitaj....

to se kaže "uzeti dan na glavu" Mr. Green

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
ja

PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 16:59
PostNaslov : Narodnjaci i "narodnjački" clubovi
Citiraj i odgovori

Slušate li narodnjake? Što mislite o takvoj vrsti muzike? Jeste li ikad bili u kakvom clubu u kojem se pušta takva muzika? Podijelite svoja razmišljanja.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 17:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osobno ne volim narodnjake,ali nemam ništ protiv njih...ko voli nek izvoli...mislim...znam 2 narodnjaka...ali u redu su....možda to čak i nisu narodnjaci..ko zna...nemam ništ proticv ljudi koji sulšaju narodnjake...najbolja frendica mi to sluša i kaj sa ja sad radim,ako se to njoj sviđa...i bila sam jedanput u nekom klubu kada su počeli treštati narodnjaci....i kaj sad...mislim žalosno je to kaj puno mladih sluša narodnjake samo jer se uz njih super zabavi, a ne zna da postoje druge vrste zabave..tj da se može zabaviti uz drugu vrstu glazbe bolje nego uz narodnjake,npr puno se bolje zabavim uz tamburaše nego kaj sam se taj put zabavila uz narodnjake,ali ponavljam ko voli nek izvoli...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: terezija.tere
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne slušam takvu vrstu glazbe.
Što mislim o narodnjačkim klubovima?
Sve najbolje dok je mir i nema divljanja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ToNkIć

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 22:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Primitivno.....

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
suzana

PostanoPostano: pet 22 lip 2007, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

riječi pjesama su im koma, glazba jadna!
nema se šta više reć!
al ko voli nek izvoli!
sve je stvar osobnog ukusa!

ODLUČILA SAM SLIJEDITI KRISTA, NEĆU SE VRATIT NIKADA....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nevolim narodnjake... niti slusam.
nevidim nist posebno u toj glazbi.

nemam nist protiv ljudi koji slusaju, i kojima to odgovara.. ko voli nek slusa,ja se mog zabavit uz neku drugu glazbu.

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
igor

PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Turbofolk i nije glazba.
"To je kakofonija svih ukusa i mirisa" - Rambo Amadeus
neptun01

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

žao mi je kad čujem kak netko sluša narodnjake; meni ta vrst glazbe smeta, ak se to i može nazvati glazbom..drugo je kad čujem bulića koji pjeva na hrvatskom i nekog seljaka kak pjeva na srbetanskom..osobno znam ljude koji slušaju tu -- pa dobro znam kako su se promjenili, postali su svadljiviji i počeli se opijati, ne kažem da se inače ne bi, ali jednostavno, ne voolim ni narodnjake, a ni srbi mi nisu baš mili

Tvoj dodir je u meni odagnao bijeg, obnovio zavjet, slomio ponos da ne ostanem, ne padnem dolje (opet). Opet sasušen žeđam za Tobom i večeras, ovaj put zaista obnavljam svoju vjeru spašen u Tvojoj milosti i ljubavi.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoji konfuzija oko imenovanja nekih struja u glazbi....
Narodnjak potječe od (riječi) narodne glazbe tj. tradicionalne. To je glazba koja je kulturno nasljeđe.
glazba koja se danas oslanja na tu glazbu jest uglavnom tzv zabavna...

Glazba koju si ti spomenuo je Turbofolk....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
neptun01

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 23:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, i mislio san to, sam se nisam mogao odma sjetit jer je naslov narodnjaci, a svi su zapravo i mislili na turbofolk;
legendo, imaš pravo..sam se nadam da i ti ne slušaš turbofolk, ali i ako slušaš, ne mogu prigovorit jer o ukusima se ne raspravlja..ipak još uvik mislim da cajkaroši imaju loš ukus..

Tvoj dodir je u meni odagnao bijeg, obnovio zavjet, slomio ponos da ne ostanem, ne padnem dolje (opet). Opet sasušen žeđam za Tobom i večeras, ovaj put zaista obnavljam svoju vjeru spašen u Tvojoj milosti i ljubavi.
ofca

PostanoPostano: ned 14 lip 2009, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naišla sam na ovu temu dok se malo upoznajem s forumom i htjela bih ovdje samo podijeliti svoju frustraciju činjenicom da je tucet mojih prijatelja i općenito toliko ljudi bilo jučer na koncertu Lepe Brene, jednostavno me zbog toga sram gdje živim (a nije da zbog toga mrzim one koji su išli na koncert, ipak su mi to prijatelji). odkud god ta glazba potjecala, iako mislim da ne treba zaboravit činjenicu da potječe iz Srbije, jer jedno je nekakvo normaliziranje odnosa i kršćansko ponašanje, a drugo je jednostrana degradacija hrvatskog naroda pred onim istim ljudima(pjevačima) koji su do jučer pjevali 'klat ćemo Hrvate' i nikad se nisu ogradili od toga ili ispričali. mislim da Isus nikad nije rekao da trebamo dati da nas bazrazložno gaze i poricati istinu, meni tu pada na pamet ''Budite mudri kao vukovi, a bezazleni kao golubovi'', mislim da treba znati pametno oprostiti, a promicanje nekakvog oprosta kroz cajke je jednostavno glupost i loše opravdanje za spuštanje na tu glazbenu razinu.
a što se tiče cajki kao glazbe tu bih se osvrnula na ''po plodovima ćete ih prepoznati'', kakve vrijednosti ta glazba promovira, kakve se stvari događaju u tim klubovima, pogledajte malo tekstove o čemu su - o ničemu što bi jedan kršćanin mogao usvojiti i tolerirati na svojoj playlisti, niti za zabavu niti zbog društva. pa zar ćemo ići protiv svojih načela zbog toga jer svi to slušaju. ja neću, ne hvala. iako to znači da uglavnom nemam kamo niti s kim izaći van, ali eto. nemam namjeru nikoga napadati ili nešto, samo izražavam svoju frustraciju nastalim stanjem Smile
Anny

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 6:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš sam ovih dana komentirala s nekim pa rekoh iovo; narodnjaci su glazba koja potiče iz naroda. I zato mi nije jasno zašto se turbo - folk naziva narodnjacima?
Sljedeće, zašto ne bismo slušali pjesme srpskih glazbenih umjetnika ako slušamo irske, američke, talijanske....? Ne pjevaju oni svi turbo - folk!
Kad smo kod Lepe Brene iliti Fahrete Juhić Živojinović, reći ću ovo; koliko mi je poznato ona prija nije pjevala turbo folk. Sada ne znam što pjeva.
Moje mišljenje je da turbo - folk potječe od Srba iz Bosne.
A ako ćemo iskreno, i kod nas ima onih koji se mogu svrstati u to.
Dakle, ja slušam narodnjake ali ne turbo folk.

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 9:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma tradicionalna narodna glazba je zakon!
Kad mi zapjevamo bećarac sve gori! jako sretan

Brena jest turbofolk... sve umjetnički jeftine pjesme koje koketiraju sa tradicionalnom glazbom za mene su turbofolk.
Još jednostavnije "to je šund"

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
ant_zg

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

suzana napisa:
riječi pjesama su im koma, glazba jadna!
nema se šta više reć!
al ko voli nek izvoli!
sve je stvar osobnog ukusa!

jel ti sviras koji instrument?
bavis li se glazbom itd.? ODG

stvarno me zanima! Wink

p.s. ne slusam bas nesto intenzivno narodnjake, al znam par meni dobrih.

Vjerujem da si uvijek uz mene
Vjerujem da me ljubiš, Isuse
I kada lutam, kad se u tami izgubim
Ti me pronađeš, sve mi oprostiš
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mislim da nije toliki problem u tome što netku sluša srpske izvođače (meni su npr. dobre neke stvari srpskih punkera), ali cila ova strka u medijima se (koliko san skontala Wink ) obrušila na lepu brenu zato što je ona osobno bila u ratno vrime na strani četnika (ima ona neka slika nje u njihovoj odori...). Inače, ne pratim njen privatni život, tako da ne znam ništa detaljnije...

A šta se tiče turbo folka, to mi je katastrofa u svakom smislu Rolling Eyes Shocked (ne kažem da ako neko to sluša, da je on katastrofa...). Narodnjake u smislu narodne glazbe mislim da bi svi tribali poštivat, jer je to jednostavno dio kulture (iako mi bećarci nisu gl.hit, poštujem ih... možda neko drugi ne voli klape, al se po takvoj glazbi ne može "pljuvat", jer je to kulturna baština Wink )

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
ofca

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je potrebno razlikovati pojmove ovdje kao što je čini mi se dobro započeto na početku teme, ja to ovako vidim: narodna glazba je jedno - tradicijska narodna glazba, folklor, whtvr, to je dio kulture i baštine svakog naroda ma kakav on bio i neki vole tu glazbu, ja osobno ne baš pretjerano, al ok, ukusi su različiti Smile

drugo je glazba koja je kvalitetna i ima namjeru bit umjetnost, tu opet mislim da ima važnijih kriterija do narodnosti izvođača, ja recimo volim Balašavića iako je Srbin i osobito još zato što se izjašnjavao protiv rata ovog žalosnog, ali imam svoje kriterije i da je kojim slučajem pjevao četnicima i širio mržnju ne bi ga slušala ma kako dobar bio kao što ne bih slušala nekog nacista ili bilo koga tko je branio i zagovarao stavri koje se protive mojim uvjerenjima - jednostavno ne želim da me se na bilokoji način može povezati s tako nečim, a mislim da svi možemo priznati da je ono što slušamo na neki način i ono što nas opisuje u očima drugih, barem se meni tako čini.

nadalje, stjecajem okolnosti razlikujem i druge vrste glazbe, a to su cajke: to su novokomponirane skladbe s nekakvim tradicionalnim prizvucima - netko je to lijepo opisao tako pred par postova. to nije umjetnost i nema tendenciju niti biti koilko se meni čini, cilj je zaradit što više para na niskim strastima ljudi (pogledajte tematiku tih pjesama) tu spada Lepa Brena, Ceca, Seka Aleksić, Boban Rajović, Mile Kitić,... - slobodno provjerite na Youtubeu ako ne znate i želite (i ne pitajte zašto znam kako se zovu - to je tužna stvarnost da im ne mogu pobjeći iako ih ne podnosim tuzan )

e sad a turbo folk je mješavina techna i tog nekog etno prizvuka sa očajnim tekstovima - glavni predstavnik je DJ Krmak (mislim da ime dovoljno govori) - potražite na Youtubeu samo ako imate želudac

i možda će vam ta muzika bit/je smiješna, meni je smiješna koliko je očajna, al ono što je žalosno je da se neki (većina) u tome ozbiljno pronalaze i time 'hrane' na svakodnevnoj bazi.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Anny, fratar, Dubravko
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.