HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:33. Pogledaj neodgovorene postove
Narodnjaci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : da li slusas narodnjake?

da 
21%
 21%  [ 12 ]
ne 
78%
 78%  [ 45 ]

Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ostavljam mogucnost svakome da slusa ono sto hoce, a to im nitko ni ne brani. ali ostavljam mogucnost i sebi da im kazem da su seljacine jer slusaju takvu glazbu Wink , mislim to nije uvreda, sami su se svrstali.
A i sa strane domoljublja, kakav si ti to "veliki" Hrvat, ako slusas jednu Cecu V., koja je zena od blagopokojnog Arkana Twisted Evil , koji je poklao brojne Hrvate i druge. Ili onu Draganu Mirković, sad je sve super, ali ona je za vrijeme rata pjevala Srbima/agresorima na fronti cetnicke pjesme, i "dizala im moral" da mogu bolje klat Hrvate? Pa ti sad uzivaj u tome. Evil or Very Mad Rolling Eyes Evil or Very Mad

A da
Citat:
"jednostavno nema neke pretjerano dobre muzike!!!"
ne bih se slozio. Doduse, nema je puno, ali nesto sto je kvalitetno ni ne moze se proizvoditi na traci. Ni prije nije bilo tako. A u prilog da ima ipak neke dobre glazbe sama si rekla:
Citat:
"ja recimo od glazbe cijenim Dragojevića , Dedića , Gibonnija , Balaševića....volim kada pjesme imaju smisla!!!!!"

Slozio bih se s tobom, i jos bih dopunio, al ne da mi se. Shocked

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Niko II Poznat

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

narodnjaci - fuj

"`ko sam pije sam će i umrijeti"
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fuj opet

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i još jednom fuj

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fuj fuj fuj

bilo bi još fujova da mi se da pisat

nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi što se vi čudite što ima puno onih koji slušaju cajke? to je i nama djelomično 'u krvi' iako se smatramo 'zapadnim' balkanom i naginjemo austro-ugarskoj, ipak su ovdje turci vladali stotinama godina!!! jako sretan

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Helena

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Volim čitati grafite, a jedan od omiljenih mi je:

SLUŠAŠ " NARODNJAKE " - UMRI PRIRODNOM SMRĆU!!!!!

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cool Cool Cool
Juraj

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Narodna glazba me odbija ako dolazi od Srba, jer se to u Hrvatskoj prihvaća kao nešto u domaćeno(razumiju se riječi pjesme , pa je lakše doživjeti pjesmu), te ima ljudi kojima smeta prizvuk svega srpskog, jer su od toga istoga proživjeli tragedije. Slažem se sa onim tko voli nek' izvoli, al' ipak sam solidaran sa svojim narodom i njegovim patnjama, te mi je žao što se neke stvari zaboravljaju i ponekad se pitam dali smo trebali izgubiti rat da se vidi prava istina.
nata

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Question Question Question

svaka čast što si iskren za razliku od mnogih danas koji isto misle ali ne bi rekli.
ali ja ne mislim tako. zar ti još nije jasno koliko su ova dva naroda izmiješana i slična, stoljećima zajedno žive, a te sličnosti su prisutne i u glazbi i glazbenom ukusu! narodnjaka ima i u hrvatskoj i dolaze od hrvata! osim toga i glazba koja dolazi od srba i za koju kažeš da je udomaćena pa logično je da je udomaćena - živjeli smo zajedno. i još živimo mada ne kao prije...i u čemu se to pak razlikuju hrvatske od srbijanskih cajki???

a što se tiče zaboravljanja....što je s nijemcima i talijanima kojima ljubimo stope i uvlačimo se u ....?

i na kraju, dokle će se trubiti po istome...? place

Zlatousta

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato, moje zlato!!! ne moram ništa objašnjavati

Ne se nervirati ovako kasno, pred spavanje. Rolling Eyes
Imam blagi osjećaj da time nećeš podsjetiti Juraja na jednu važnu stvar.

Da je bit kršćanina opraštanje i ljubav. I ako nismo spremni
onome tko nas je povrijedio pružiti ruku, tada naše srce treba još
puuuno ljubavi, a naše noge još neko vrijeme hoda prema vjeri.

Ne kažem da je lako, jer nije. Ali ovo je ipak forum gdje bi se trebalo razmišljati u tome pravcu. Naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje i naravno da nitko ne brani iznijeti ga ovdje, ali žalosti me jako kad pročitam postove u kojima nema nimalo želje za mijenjat sebe nabolje. Prema Kristu. Prema Njegovoj ljubavi. On je rekao : Ljubite svoje neprijatelje. Ja Mu vjerujem da tako treba.
Duboko vjerujem, da si sam sebi najveći neprijatelj ako ti je srce tvrdo.

Juraj, pusa. Jesi li ikad susreo Isusa?

Narodnjaci tu nisu nimalo bitni.
Tko ih voli slušat će, tko ne voli - neće. Mr. Green

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
sike

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 11:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glupo je mješati glazbu i politiku, jer dosta politike ima u sportu pa nam ne treba i u glazbi. Tuđe moramo poštovati,pa makar to bili i glazbeni (ne)ukusi.Ako ne možemo,onda u nama nešto nije u redu.jednostavno,kome se ne sviđa neka ne sluša.Zbog čega toliko dižemo prašine oko toga?Ne volim ni ja narodnjake(osim za sprdnju kao Igor)pa što sad?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja fakat ne znam šta je vama ljudi

možda na prvi pogled srbi i hrvati jesu slični ali nikako nisu isti, pa ni približno slični
to su dva različita kulturološka kruga, a ti turci pa to je ostavilo utjecaja ali ne tolikog da se poistovjčujemo svi - po tome su nam i turci slični

i kakve veze ima Isus s narodnjacima - sjetite se zapovjedi o uzaludnom spominjanju Božjeg imena

daj nemojte pričat sve i svašta - govori u svoje ime to mi se sviđa, a to ne i nemoj prosipat pamet svima okolo

igor

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

molite se da ne padnete u napast i slusate narodnjake!!!! to vam ja kazem.. Cool
Zlatousta

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:

možda na prvi pogled srbi i hrvati jesu slični ali nikako nisu isti, pa ni približno slični
to su dva različita kulturološka kruga, a ti turci pa to je ostavilo utjecaja ali ne tolikog da se poistovjčujemo svi - po tome su nam i turci slični

i kakve veze ima Isus s narodnjacima - sjetite se zapovjedi o uzaludnom spominjanju Božjeg imena

daj nemojte pričat sve i svašta - govori u svoje ime to mi se sviđa, a to ne i nemoj prosipat pamet svima okolo

Oprosti, Alan Ford - tko pametuje?
I tko spominje uzalud ime Božje?

Zahvaljujem unaprijed.

sunčica

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zlatousta ja se u potpunosti slažem s tobom!ne volim kada su ljudi nacionalno nastrojeni ,i kada ne shvaćaju da postoji samo jedan Bog , SAMO JEDAN !!!!!!!!!!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation I zaboravljate da je Gospodin na križu položio svoj život za sve sve ljude ovoga svijeta sa svih kontinenata od Afrike , Amerike , Australije , Azije....Prošlo je 10 godina od tog zlog rata za kojeg uostalom nije kriv cijeli narod , pitam se ZAR JE TAKO TEŠKO OPROSTITI!!!zbilja ne volim kada ljudi toliko ograničeno gledaju čak i na glazbu pa se onda ne sluša nešto zato što je srpsko!!!!ako netko uživa u narodnjacima neka uživa!Ja recimo uživam u pjesmama Balaševića!
p.s Wink . u potpunosti se slažem s Natom u vezi talijana i njemaca Exclamation

pozdrav od Sunčy
Juraj

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dal' je moguće da ako ne slušam srpske narodnjake, i ne želim imati posla sa istočnim susjedima da nisam nacionalist, da ih ne mrzim, da mi srce nije tvrdo, da u meni nema želje za osvetom, da sam upoznao Isusa ... Što se tiče zaboravljanja, po neću valjda zaboraviti nešto da mi se opet dogodi isto, previše je puta Hrvat zaboravio neke stvari u svojoj povijesti..... Možda sam promašio neke stvari, možda nešto ne shvaćam....
nata

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi moji, ma ne možemo ovako...

tema je: narodnjaci

kao što balašević reče: narodnjaci, sve vam je u šaci...
kažem vam prašit će narodnjaci i kad prestane sva ostala glazba, i tulumarit će po birtijama i razbijati čaše. i ljudi će ih slušati.

p.s. ovdje mislim na novokomponiranu glazbu (svaka čast izvornoj nar. glazbi) tipa 'čaše lomim ruke mi krvave' i ostalo koje je već (vrlo iscrpno) naveo igor, a od kojeg se ne razlikuju puno neki naši 'zabavnjaci' buhahahaha

zapitajmo se zašto ta šund glazba ima toliko slušateljstvo??? Rolling Eyes

nata

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zlatousta a di si ti?
dođi srićo na kavu buhahahaha

tkoko

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ovo je zanimljiva tema -buduci da jos u potpunosti nisam procitala vase odg.neznam jeste li strogo protiv njih ili.. sta ima lose u nardnjecima?????????? Question

...
Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj štap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja primjerice jesam strogo protiv njih, ali neka ih drugi slusaju slobodno. samo mi je ipak nekako zao kad vidim da ih slusa bas jako jako puno ljudi. to mi nije bas jako drago.

njihova ciljna grupa?? pa to su ljudi koji se zele "provesti" po svaku cijenu i ako je moguce uz to popiti "malo".. to je cinjenica da uz takvu glazbu ide alkohol. i tako do jutra se slusaju ti stihovi i taj ritam dok svi ne popadaju od kolicine alkohola koji su popili... a sljedeci dan, sve je normalno, svi se vracaju svojim aktivnostima, i takvi ljudi se najcesce uopce ne razlikuju od drugih. stovise, ponekad su mnogo normalniji od nekih drugih ljudi. ali eto, to je nesto sto njih 'ispunja', iako ne znam KAKO???
nata

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znači:

narodnjaci + rakija
techno + ectasy
rock + lsd
...

zar uvijek treba nekakva stimulacija?

Zlatousta

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
zlatousta a di si ti?
dođi srićo na kavu buhahahaha

Došla bi ja , samo da te ikad ima kući.. Rolling Eyes

Ili da bar piješ kavu popodne...

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Oprosti, Alan Ford - tko pametuje?
I tko spominje uzalud ime Božje?

ti pametuješ
a i ono drugo

i netko je spomenuo već nije stvar samo u nacionalnoj osnovi nego i šire, a ako nešto ne podržavam ne znači da odmah to i mrzim i ne znam šta drugo što se pokušava prikrpat meni i drugima

istina je da od istočnih susjeda dolaze i dobre stvari, ali narodnjaci to nisu

Zlatousta

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:

Moja namjera nipošto nije bila pametovati. Nikome. Žao mi je da si pomislio da sam htjela pametovati.
A ako ovo gore tvoje nije pametovanje, onda ne znam što je. Rolling Eyes
"ni približno slični", kažeš?
Vidi... Jedan moj roditelj ne moram ništa objašnjavati je hrvatske nacionalnosti , a drugi ne moram ništa objašnjavati srpske nacionalnosti. Well, možda iman i turskih predaka, ko će znat?
Po tebi, Alane, što sam ja? Mr. Green
Izgledam li kao Dvolični iz Batmana? Jesam podvojena ličnost? Dr. Jeckill i Mr.Hyde?

Što se tiče spominjanja Imena Božjeg uzalud, ne mislim da to činim.
Spomenem Ga nekih dana nebrojeno puta, jer Ga moja usta samo hvale i slave. Ili kad pjevam o Njemu . ne moram ništa objašnjavati

Isuse, volim Te, više od sveg drugog volim Te, sve što je u meni želi pjeeeevaaatii, Isuse volim Te........

Moj post koji ti je stao na žulj, izvukao si iz konteksta. Ono što sam htjela reći je, da ne bismo smjeli generalizirati pa osuđivati baš sve što dolazi od jednog konkretnog naroda koji nam nije drag.
Svi smo ljudska bića, koja su u svojoj biti Čovjek stvoren od Boga. Sviđalo se to nekima ili ne.
Podjele su od ljudi, i u granicama i u glavama.

Da ne bude da sam samo ja off topic Confused , a svi drugi ustvari pričaju o narodnjacima, evo: ne podnosim i ne mogu slušat stupidne tekstove pjesama, makar tko ih pjevao. Narodnjake ne slušam, što ne znači da nitko ne valja. Ne mogu ih citirat kao neki, jer ne slušam
E, al kad čujem "minus i plus ko amer i rus u mom svijetu ti si korov a ja hibiskus", ja se naježim od srama. Mislim... zbilja... pitam se ja sad!

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.