HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 08 pro 2019, 19:41. Pogledaj neodgovorene postove
Prijateljstvo i sve o prijateljstvu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: čet 08 ruj 2005, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijatelji mogu samo Å”utjet,ali da se lijepo osjeƦaju zajedno.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 09 ruj 2005, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moji prijatelji su mi uistinu najvažniji u životu, najznaĆØajniji ljudi... Neprocjenjivo blago!
InaĆØe, primijetila sam da su mi deĆØko puno bolji prijatelji od cura! Å to se tiĆØe ženskih osoba, imam puno "frendica" s kojima se zezam, izlazim, redovno se ĆØujemo, pa ima i povjeravanja... Ali bit je u tome da se nikada ne mogu do kraja pouzdati u koju od njih, znam da od njih mogu doživjeti i zloƦu i ljubomoru... Cure su puno emotivnije Å”to se prijateljstava tiĆØe i puno viÅ”e znaĆØenja pridaju sitnicama, puno viÅ”e ukljuĆØuju interese... Imam možda jednu-dvije prijateljice za koje znam da su uistinu pouzdane i da kod njih nema nimalo interesa, ljubomore, zlobe.
Dok, muÅ”kih prijatelja imam viÅ”e (od forumaÅ”a bih izdvojila svog dragog Siketa, eh koji je to prijatelj! jako sretan ) i ĆØak sam i slobodnija i otvorenija s njima nego s curama, a nisam primijetila da ima neke seksualne privlaĆØnosti ili zaljubljivanja ili bilo ĆØega, Å”to je vrlo važno za muÅ”ko-ženska prijateljstva.

Dakle, moj kriterij za prijatelje jest pouzdanost i bezuvjetna ljubav - kada to osjetim kod nekoga, znam da je to to!

Jao, koja su mene filozofiranja uhvatila... Laughing
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
smjeŔko

PostanoPostano: pet 09 ruj 2005, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha ovaj tvoj post bi skoro pa u potpunosti i ja mogla potpisat,ista stvar pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak hop hop hop

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
vasha

PostanoPostano: pet 09 ruj 2005, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

smjeŔko napisa:
vasha ovaj tvoj post bi skoro pa u potpunosti i ja mogla potpisat,ista stvar pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak hop hop hop

Eh, veliki umovi jednako misle Cool Laughing
Btw, u kojim se pojedinostima ne slažeŔ?
smjeŔko

PostanoPostano: pet 09 ruj 2005, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i to Å”to kažeÅ” Smile Smile Smile Smile Smile Smile pljesak pljesak pljesak !!!! A u ĆØem se ne slažem,pa sad ne mogu reƦi da se ne slažem,ali na svu sreƦu ne mogu reƦi da sam osjetila žensku zloƦu,ali jednostavno se niti s jednom curom nisam uspjela tolko jako pak sprijateljit kao s nekim deĆØkima,ko zna možda sam u proÅ”lom životu bila deĆØko Wink Wink Wink

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
Srki

PostanoPostano: sub 10 ruj 2005, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije dok sam bio mali pa i u osnovnoj imao sam samo cure prave prijateljice i družio sam se uglavnom s njima. Tek kad sam doÅ”ao na framu vidio sam Å”to znaĆØi imati muÅ”kog prijatelja. Imam i jednog prijatelja iz srednje i to je to. Prijateljice su mi uglavnom na frami,a žao mi je Å”to sam prekinuo s ovima iz osnovne. Jednostavno tada nisam vjerovao da prava prijateljstva traju cijeli život. Jedna prijateljica se jednostavno zbog gluposti posvaĆ°ala sa mnom,a cijelu osnovnu smo se družili.Bili smo susjedi pa smo se stalno igrali. Jedna se promijenila,a drugoj se nisam javljao dugo vremena nakon osnovne,a bila mi je stvarno super prijateljica. Å to mi savjetujete,da joj se javim,da vratim staro prijateljstvo? Molim vas,pomozite jer sam veƦ o tome razmiÅ”ljao. Možda mi pomogne neĆØiji savjet.
vasha

PostanoPostano: sub 10 ruj 2005, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Prije dok sam bio mali pa i u osnovnoj imao sam samo cure prave prijateljice i družio sam se uglavnom s njima. Tek kad sam doÅ”ao na framu vidio sam Å”to znaĆØi imati muÅ”kog prijatelja. Imam i jednog prijatelja iz srednje i to je to. Prijateljice su mi uglavnom na frami,a žao mi je Å”to sam prekinuo s ovima iz osnovne. Jednostavno tada nisam vjerovao da prava prijateljstva traju cijeli život. Jedna prijateljica se jednostavno zbog gluposti posvaĆ°ala sa mnom,a cijelu osnovnu smo se družili.Bili smo susjedi pa smo se stalno igrali. Jedna se promijenila,a drugoj se nisam javljao dugo vremena nakon osnovne,a bila mi je stvarno super prijateljica. Å to mi savjetujete,da joj se javim,da vratim staro prijateljstvo? Molim vas,pomozite jer sam veƦ o tome razmiÅ”ljao. Možda mi pomogne neĆØiji savjet.

Srki, deifinitivno joj se javi! Ja sam isto tako sa nekim svojim frendovima/icama bila izgubila kontakt, ali sam im se nakon duljeg vremena opet javila i ispalo je odliĆØno!
Isto tako sam imala super frenda u osnovnoj Å”koli - nakon osnovne Å”kole on je poĆØeo iƦi u srednju Å”kolu u drugi grad i od tada smo izgubili kontakt (iako oboje živimo u MeĆ°ugorju..). MeĆ°utim, u zadnje vrijeme smo se opet bili poĆØeli viĆ°ati (poĆØelo je sa pozdravljanjima, zezancijom), ovo ljeto smo se sreli u Makarskoj i nakon dugo vremena opet priĆØali.. Govorio je kako jedva ĆØeka kad Ʀe se ova jedna naÅ”a frendica udavati pa da se opet sastane stara raja iz osnovne Å”kole, da opet budemo skupa... Prije nekoliko dana smo se opet sreli, pozdravili, popriĆØali... Dva dana nakon toga otiÅ”la sam u Zagreb i tu mi je stigla vijest o njegovoj pogibiji... To je se dogodilo prije nekoliko dana i ne mogu vjerovati koliko me je ta vijest pogodila, ne mogu vjerovati da ga viÅ”e nema, da je otiÅ”ao i žalim za prilikama koje smo imali, a nismo iskoristili.
Nikad ne znaÅ” Å”to ti život donosi zato se javi toj frendici i neka ljudi oko tebe uvijek znaju koliko ti znaĆØe i koliko ih voliÅ”! Uostalom, prijatelja nikada dosta i uvijek se trudi da ih Å”to viÅ”e stekneÅ”!
Srki

PostanoPostano: sub 10 ruj 2005, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vasha,puno hvala na savjetu! Bome Ʀu se i javit,kad za to smognem snage. Dok sam bio u srednjoj,znao sam ju zvati doma,ali je nije nikad bilo.
Puno si mi pomogla! Žao mi je zbog tvog prijatelja.
logica

PostanoPostano: ned 11 ruj 2005, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vasha, baŔ mi je žao zbog tvog prijatelja.

Htjela bih s vama podijeliti svoju radost. Danas sam na Misi srela nekoliko ljudi iz osnovne koje nisam dugo vidjela. Izgleda da sad polagano svi zavrÅ”avamo fakultete i ljudi se vraƦaju kuƦi. Ona prijateljstva koja sam imala u Zadru su se vremenom ohladila i slabo sam s nekim ostala u kontaktu. Zato mi je i povratak kuƦi izgledao kao da se selim u novu i nepoznatu sredinu u kojoj trebam sve ispoĆØetka. Sad se veselim "starim" ljudima i novim brojevima u mobitelu.

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
Coje

PostanoPostano: ned 11 ruj 2005, 21:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Logoreja, tek sad kad se vratiÅ” zavoljet ƦeÅ” svoj Zadar viÅ”e nego sve na svijetu,... A dolje ima divnih ljudi,... Kad bih mogao zavidjeti onda bih ti zavidio na moguƦnostima koje ti se otvaraju,... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trudim se maksimalno dati u prijateljstvo jer mi je to najvažnije.

Bog vas svih blagoslovio! anĆ°eo
sike

PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 22:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I dajeÅ” se Srki - sav! To ti mogu reƦi ja, tvoj prijatelj..
Bog nas nikada ne ostavlja same, uvijek Ʀe nam dati prijatelja,makar jednog,da nas prati, podiže kad padnemo, da raduje se s nama i plaĆØe ako treba..
Sve vas želim poslati u Raj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 22:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hello! Å to ima novoga? jako sretan
Molim jedan kakao, s malo Ŕlaga, a može i malo meda! jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe,fratre, PRIJATELJU, birtija je drugi ulaz desno! jako sretan
Ali nije to bilo sluĆØajno,jer niÅ”ta u životu nije sluĆØajno pogotovo kada su prijatelji u pitanju i tema o prijateljstvu!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemogu vjerovati da sam fulao temu, buhahahaha to je zato Å”to me udarila upala grla i imam temperaturu, hahahah, e to vam je pouka dragi prijatelji nejdite s temperaturom u birtijum tko zna gdje Ʀete zavrÅ”iti buhahahaha

- to troje -

andjelcic
Ancica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 20 ruj 2005, 18:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da nemam prijatelja, nedostajalo bi mi neŔto cijeli život. Hvala Bogu na njima!
Prijatelja bi svog opisala.... uzajamna bezuvjetna ljubav koja je uvijek uz tebe, kad god ti je potrebna i koja je posebno vidljiva u nevoljama....

Meni jedna od ljepŔih misli je "... s prijateljem je lijepo i Ŕutjeti..."
zaista je, ako se to može, onda mislim da je prijateljstvo, kako se kaže, pravo..... jako sretan

Lijepo je da na ovoj zemlji žive ljudi kao Ŕto si ti...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 20 ruj 2005, 18:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ancica napisa:

Prijatelja bi svog opisala.... uzajamna bezuvjetna ljubav koja je uvijek uz tebe, kad god ti je potrebna i koja je posebno vidljiva u nevoljama....

Kako visoki kriteriji,... Prema ovima nikad ne bih mogao nikome biti prijatelj, a samim time - prema tome - ne bih ni smio oĆØekivati pravo prijateljstvo,... A mislio sam da ja imam velike zahtjeve,.... Embarassed Embarassed Embarassed

Prijatelji su mi oni kojima mogu reƦi sve Å”to me muĆØi. Ne oĆØekujem da me uvijek razumiju; ne oĆØekujem niti da me uvijek podrže,... Ono Å”to oĆØekujem i Å”to sam želim dati jest: biti blizu onima koje smatram prijateljima,... Cool Cool

Ancica

PostanoPostano: uto 20 ruj 2005, 19:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda sam napisala tako da se može misliti da imam tako visoke kriterije.... ali nisu toliki kako ti misliŔ....

Imamo sliĆØno miÅ”ljenje o prijateljima..... jednostavno sam mislila na osobu kojoj možeÅ” sve reƦi da budeÅ” pravilno shvaƦena..... i ono Å”to si rekao, biti uvijek blizu...

Prijatelj te ni ne treba uvijek u svemu podržati, nego te, ako grijeŔiŔ, treba vratiti na pravi put... i tako se uzajamno nadopunjujete, zar ne......

Pozdrav ti Ŕaljem....!!! Smile

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: uto 20 ruj 2005, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda sam bio malo nejasan u ovoj namjeri da pokažem kako netko ima previsoke kriterije za prijateljstvo. Stoga Ʀu reƦi kako je prijateljstvo neÅ”to stvarno veliko i ne može svatko biti prijatelj niti se može svakome biti prijatelj. Prijateljstvo jest neÅ”to zahtjevno, ĆØak se može smatrati i posebnim Božjim darom. MeĆ°utim, kao Å”to je Ancica primjetila, moramo biti umjereni sa svojim kriterijima,... Niti prezahtjevni, niti nezahtjevni,...

Uostalom, smatram da se veƦina nas priliĆØno dobro slaže oko predodžbe pravog prijatelja - prijateljice,... Cool Cool Cool

Ancica

PostanoPostano: uto 20 ruj 2005, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo da se svakome ne može biti prijatelj, znam iz iskustva.... kada ne ide ni uz sav napor.... ali.....

Prijatelju, jako sretan jako sretan tu smo mi negdje na istoj dužini s miŔljenjima.... Laughing Laughing

Zita

PostanoPostano: pet 23 ruj 2005, 9:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Hello! Å to ima novoga? jako sretan
Molim jedan kakao, s malo Ŕlaga, a može i malo meda! jako sretan

e bratac kako si me nasmijao, baÅ” ti hvala!!! JoÅ” uvijek ne mogu vjerovati

administratori i moderatori znam da ovo ne spada pod temu, ali jednostavno nisam mogla odoljeti, nadam se da opraŔtate Rolling Eyes
fratar

PostanoPostano: pet 23 ruj 2005, 11:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kak ne spada pod ovu temu, eto prijatelji su tu da nasmiju jedni druge(a tek svoju seku),.... a ja stvarno neznam kak sam uspio fulat temu,... Laughing Laughing

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: ned 25 ruj 2005, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad viÅ”e nisam siguran je li fratrov lapsus bio sluĆØajan ili namjeran,... Naime, izazvao je tako dobre - prijateljske reakcije uz bujice smjeha da nije mogao bolje pogoditi samu temu,...
Rekao bih da je fratar postao iskusan rudar - odmah je pronaŔao žilu kucavicu ove teme,... Cool Cool Cool

Ipak, pitam vas - je li moguƦe biti nekome prijatelj bez dobrog poznavanja osobe koju smatramo prijateljem ili prijateljicom???

logica

PostanoPostano: pon 26 ruj 2005, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijatelj se postaje! Prijateljstvo se gradi. Dakle, kad nekome pružaÅ” prijateljstvo to bi znaĆØilo da mu dajeÅ” priliku da te upozna i obratno.
sike

PostanoPostano: sri 28 ruj 2005, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Ipak, pitam vas - je li moguƦe biti nekome prijatelj bez dobrog poznavanja osobe koju smatramo prijateljem ili prijateljicom???

Mislim da je bitno koliko smo mi otvoreni tom drugom,makar ga ne poznamo..
Ako njemu ili njoj damo srce,sigurno Ʀe ostaviti nekog odjeka kod te druge osobe..
Kako sv.Klara kaže:Gospodine,pomozi mi da ja ljubim a da ne budem ljubljena
Ako idemo tim stavom druge gledati,onda Ʀemo u svakoj osobi gledati prijatelja

Prijatelji,nikad ne prestajmo davati jedni drugima do znanja koliko ih ljubimo,koliko nam obogaƦuju živote!
Ljubim vas!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.