HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 17:33. Pogledaj neodgovorene postove
Prijateljstvo i sve o prijateljstvu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 8:51
PostNaslov : Prijateljstvo i sve o prijateljstvu
Citiraj i odgovori

Otvorio sam ovu temu iz razloga što se ovako na forumu lijepo družimo i ovo je za mene jedan oblik prijateljstva. Otkako sam na frami, stekao sam jedan određeni broj prijatelja koje jako volim i koji mi puno znače. Htio bih da sa mnom podijelite iskustva i razmišljanja. Toliko!
Laughing Laughing
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 25 svi 2004, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijatelj nam je kao zrak u zivotu - bez njega ne bi mogli prolaziti kroz sve lijepo i manje lijepo u zivotu. isus nas je nazvao prijateljima,pa samo po tome ta rijec ima strasno veliko znacenje!
Zahvaljujem Bogu na Srkiju koji je pokrenuo ovu lijepu teme i koji je moj veliki prijatelj,a li i na svim mojim prijateljima bez kojih moj zivot ne bi imao nikakvog smisla!
Hvala vam svima na tome sto ste jednostavno- prijatelji!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 26 svi 2004, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

o ovome bas nesto razmisljam puno jer Bog mi je dao par prijatelja (mislim onih pravih) koji mi zivot znace... A razmisljala sam o tome kako smo razliciti k'o nebo i zemlja! Ali ono sto cijenim kod njih je sto su slobodni reci mi istinu u lice, reci mi sto misle, podijeliti sa mnom svoju radost, tugu, nazvati me u bedu i jednostavno sutjeti, poslati mi poruke i puno puta kad ja ne odgovorim odmah!, ne ljutiti se na mene, nego mi reci iskreno sto ih je povrijedilo, ponekad provaliti puno smijesnih stvari, ali ipak puno vise onih dobrih i pravih koje me tjeraju dalje, slusati moje strahove i utjesiti me kad mi je tesko! nazvati me iz kina kad ne znaju neki odgovor, pjevati i otici na pelin kad suze teku!

Ne mogu vam rijecima opisati sto mi ovi ljudi koje sam opisala rijecima znace!

A ima i puno onih koje upoznajem i koji mi se uvlace, sam tak, pod kozu! I oni su mi veliko bogatstvo i svima hvala na tome!

ne moram ništa objašnjavati

Lav je u zraku
Srki

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijatelji su najveće blago. Bez njih je život nemoguć.
Dara

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 9:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PRIJATELJI SU RIJETKI DRAGULJI!.prijateljstvo nije ptica ona odleti.nije pahuljica ona se otopi,nije zlato ono se kupuje,prijateljstvo je uspomena-ONA OSTAJE
Liki-Trsat

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daria to si vrlo lijepo rekla Cool

Ja mislim da se pravi prijatelji uvijek dokazuju u nevoljama, onda kada nam je potrebna podrška i pomoć. Kad smo tužni, imamo probleme i nevolje...
"Pomozi u nevolji, a veselit se čovjek može i sam"!

Često se razočaramo u nekim "prijateljima" za koje smo mislili da su nam jako važni i da smo zaista prijatelji. Sada govorim iz iskustva jer se prijatelji ne izgrađuju sa vremenom, nego sa djelovanjem.
Prave prijatelje je teško naći, ali one koje imam mogu za njih reći da mi život znače! Smile

ČUDNI SU PUTEVI BOŽJI...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Dara

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LIKI LEGENDO!Totalno se slazem sa tobom!Pravi prijatelj je onaj koji je uz nas kada smo u nevolji:DOBAR PRIJATELJ SE POKAZUJE U NEVOLJI hop
xs...

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 6:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je ovo jako daragao...
Ne hodaj ispred mene, možda te neću sljediti.
Ne hodaj iza mene, možda te neću voditi.
Hodaj pored mene i budi mi prijatelj!

Smile-
jelena

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima prekrasnih misli o prijateljstvu, poput ove koju napisa xs. Baš sam jutros čula na HKR-u ovo: "Tek kad led počne pucati, znat ćeš tko ti je prijatelj!"- eskimska poslovica.
Meni su prijatelji "mjerna jedinica" koliko sam sretna u svom životu. Kad nešto ne štima kao da mi ništa u životu ne valja. Nažalost, događalo mi se, a vjerujem da svi imaju bar jedno takvo iskustvo, da prijatelj jednostavno nestane, ti pustiš da stvar ide svojim tokom, ništa ne učiniš i prijatelj postane poznanik. To je tako tužno..., gubiti prijatelje po putu.
Ja nikad, baš nikad nisam izgubila prijatelja zato što me je razočarao. Izgubila sam ih nekoliko zato što nisam prepoznala pravi korak, zato što sam ih pustila da odu i to mi je jako žao.
Mislim da sam prema ovim mojim "mjerilima" sretna osoba jer ima puuuuno ljudi koje volim i vjerujem da je to obostrano i zbog njih se ne osjećam sama a sve ljude koje volim smatram prijateljima, uključujući i moju mamu, dečka, teta Nadu, kolege i još "neke" s ovog foruma!
pljesak
xs...

PostanoPostano: uto 15 lip 2004, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sada sjedim i razmišljam kako se moja mišljenja i stavovi razlikuju od mnogih mojih nazovimo ih prijatelja.
Bila je neka glupa priča o vezama radi zadovoljavanja potreba, grozno rečeno ali to je poanta svega i kada više nisam mogla izdržat rekla sam što mislim o tome i tima kojima je to uživancija i shvatila da sam crna ovca ... Malo me to žalosti ali nije me to srušilo...
Samo želim reći da sam jaaako sretna što imam a-tore koji su mi nešto najljepše što imam, što ih poznajem i volim više od svega... Njihova ljubav, zajedništvo, predanost jedni drugima... to je prijataljstvo.
Didi, Jo, Mily, Kiki, Žućo ... volim vas svim srcem i sretna sam što vas mogu zvati prijateljima... Pravi ste Božji dar za mene...

Smile-
nata

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 19:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slušala sam brojna iskustva o razočaranju u prijatelje, i to je zaista česta pojava - danas nažalost prevladavaju takva 'prijateljstva'. ja naprotiv nisam imala takvih ružnih iskustava, ali sam izgubila neka prijateljstva u trenucima kad sam ih trebala 'žrtvovati' za nešto drugo što sam tada procijenila kao vrednije. bilo je to jaako teško odlučiti ali moram priznati da i danas mislim jednako. možda zvuči čudno, ali počinjem donekle shvaćati da ponekad tako jednostavno mora biti - moramo izgubiti neke vrijedne stvari da bismo dobili druge.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
xs...

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato zvučiš mi kao da je sve to zbog dečka... Uvjek sam imala stav da su prijatelji ti koji ostaju zauvijek i da tu nema biranja ali na svu sreću nisam to morala iskusiti na svojoj koži...

Smile-
sike

PostanoPostano: čet 17 lip 2004, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je problem u nama što mislimo da drugi trebaju prvi prilaziti nama, prvi nas nazvati, poslati pismo..a tek onda smo mi na redu. Ako tako razmišljamo, onda ćemo često gubiti ljude oko sebe. Prijateljstvo je nešto obostrano gdje nema pravila i gdje sam baš ja pozvan prvi ljude razveseljavati, a posebno kad se radi o prijateljima.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zlatousta

PostanoPostano: ned 27 lip 2004, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
slušala sam brojna iskustva o razočaranju u prijatelje, i to je zaista česta pojava - danas nažalost prevladavaju takva 'prijateljstva'. ja naprotiv nisam imala takvih ružnih iskustava, ali sam izgubila neka prijateljstva u trenucima kad sam ih trebala 'žrtvovati' za nešto drugo što sam tada procijenila kao vrednije. bilo je to jaako teško odlučiti ali moram priznati da i danas mislim jednako. možda zvuči čudno, ali počinjem donekle shvaćati da ponekad tako jednostavno mora biti - moramo izgubiti neke vrijedne stvari da bismo dobili druge.

A..oni koje si "žrtvovala" (ne znam zašto navodnici), jesu li oni razočarani u prijatelje , ..."prijatelje"? Je li to tvoje bilo prijateljstvo ili "prijateljstvo"? Jesu li ti oprostili što si ih žrtvovala, pa makar za nešto tako jako uzvišeno? jesi li zatražila oprost od njih, jesi li ih pitala plaču li zbog gubitka tebe, prijatelja?
Ti sigurno znaš da nema mira u duši bez oprosta, tvog i njihovog.

Ovako negdje piše: Prijatelj je čovjek koji zna sve tvoje mane, a ipak te voli ! ne moram ništa objašnjavati

ne pokušava te mijenjati.
ne postavlja ultimatume.
ne stavlja te pred izbore svakovrsne.
sve podnosi.
voli te onakvu kakva jesi, sa svim tvojim manama.

Isus je sigurno tvoj prijatelj. I moj.
Ali tko još?

I uvijek kad razmišljam o tom, plačem. ne mogu si pomoći.

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
nata

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemam pametne odgovore na ovakva pametna pitanja, samo ja znam kakve su bile moje odluke i nitko, nitko osim Njega to ne razumije. nitko sam i ništa i nemam mudrosti da svih učinim sretnima.

smješko

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi ulaze u tvoj život zbog nekog razloga, na određeno vrijeme ili za
čitav život.
Kad upoznaš ljude na ovaj način, znat ćeš kako se ophoditi s njima.

Kad je netko u tvom životu S RAZLOGOM...
To je najčešće zato da ostvariš potrebu koju si izrazio.
Oni su došli da ti pomognu u tvojim teškoćama,
da ti ponude vodstvo i podršku,
da ti pomognu psihički, emocionalno ili duhovno.
Možda ti se učini da su od Boga poslani; i jesu!
Tamo su s razlogom zbog kojeg ih trebaš.
Ali, jednom bez tvoje krivnje ili u krivo vrijeme
ta će osoba reci ili učiniti nešto cime će učiniti kraj prijateljstvu.
Ponekad umru. Ponekad jednostavno odu od tebe.
Ponekad tako djeluju ili te prisile da ti odstupiš od njih!
Mi moramo shvatiti da je njihovom intervencijom ispunjena naša potreba ili
zelja, da nam je molitva uslišana i da je na taj način njihova služba gotova.
I sada je vrijeme da mi jednostavno krenemo dalje.

Ponekad ljudi uđu u nas život na ODREDJENO VRIJEME.
Možda zato jer je na tebe došao red da podijeliš, porasteš ili naučiš nešto.
Takvi ljudi ti donose iskustvo mira, ili te jednostavno nasmiju.
Možda te nauče nečemu sto još nisi nikada naučio.
Obično donesu u tvoj život nevjerojatnu količinu radosti.
Vjeruj u to, jer to je stvarno!
Ali, samo za neko vrijeme.

Mozda si dovoljno naucila, mozda je vrijeme da krenes dalje.
Mozda sam sada nekome potreban vise nego tebi, mozda je netko u vecoj nevolji nego ti.
nata

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ovo je lijepo. i stvarno. to je život.

Zlatousta

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

čini se da je uvijek lijepo ono što je uhu ugodno čuti.

nata

PostanoPostano: sri 30 lip 2004, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne mora biti lijepo, ali je STVARNO, ŽIVOT.

smješko

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
ne mora biti lijepo, ali je STVARNO, ŽIVOT.

Tu bi se složila s tobom nata.To je stvarno,život,ali kad takve riječi dobiješ od osobe koja ti je na ovoj zemlji najdraži prijatelj zaboli,nije ti svejedno...Tako ja već neko vrijeme čitajući taj tekst pokušavam prihvatiti i razumjeti odlazak prijatelja pa sam evo čitajući malo ovu temu željela s vama podijelit prijateljeve zadnje riječi upućene meni.
heartsong

PostanoPostano: čet 01 srp 2004, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, kako će meni ovo ljeto biti teško, odvojena sam od svojih prijatelja... I fale mi s jedne strane, a opet s druge strane, svaki put kad i nađem priliku da ih vidim, ja ju upropastim, podsvjesno i zbog toga što to nekako nije više to... To mi je jako teško. Osobito zato jer sam sve što ja jesam ovih dvije godine povezivala s njima i sad se ponovno trebam tražiti, a pritom nemam baš nikoga kraj sebe da mi u tome pomogne... Još k tome, na jesen, kad ću ih moći vidjeti dvije najbolje prijateljice će biti na faksu, jedna u Austriji, druga u Sloveniji.
Cijelo vrijeme molim da mi Bog pošalje nekog, ali iz nekog, meni nevidljivog načina, On to ne čini...
Ah, bit će bolje... Wink

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene je jako rastužio ovaj tekst jer ne bi da se osjećam loše, niti za ikog od vas. Pravi prijatelj ne može biti prolazan, ako je pravi.
Jako volim svoje prijatelje sa frame, a i sve ostale s kojima bi želio biti prijatelj, ali nemam snage da prvi pristupim. Onda pomislim, što ako se ta osoba ne želi družiti sa mnom, idem joj na živce, smetam joj.
Sada ne želim izgubiti svoju sreću jer sam sada jako sretan na frami. Imam divne prijatelje koji me vole, koji su me prihvatili bez obzira kakav sam i ovo je za mene kao čaroban san, i bojim se da se to ne prekine jednog dana.
Želim im uzvratiti za svu dobrotu i ljubav koju iskazuju prema meni.

Bože, pomozi mi u tome, daj mi snage da i ja drugima budem pravi prijatelj!
Zlatousta

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijateljstvo je dar.

Netko uđe u tvoj život, i odjednom ti se čini da je cijeli život tu. Shvaća te, dovršava tvoje rečenice, tu je za tebe u svako doba dana i noći ako ustreba. Voli te.

Zašto?
Jer je Bog htio da baš ta osoba, na tom mjestu, u to vrijeme, bude tvoj prijatelj. Jer Bog zna da baš sad trebaš tu osobu.
I ne bih rekla, kao što netko gore reče, da je to prolazno. Sve što je ta osoba dala za tebe, (i ti za nju), svoje osjećaje, svoje vrijeme, svoju ljubav, dio svog života, sebe samog utkala u to prijateljstvo, zar to može biti prolazno?
Prijateljstvo nije nagodba.
Ok, sad te trebam, pa budi tu. Kad te više ne budem baš toliko trebao, možeš otići, žrtvovat ću tu ljubav za neku drugu. Question tuzan
Ljubav nije isključiva. Ljubav prema prijatelju, partneru, domovini, roditeljima, djeci, moru,... ne isključuju jedna drugu. Svaka od njih izgrađuje tebe, mene , svakog od nas. Ni jedna od njih ne može i ne smije tražiti od tebe da žrtvuješ jednu radi druge.

Prijateljstvo ne zahtijeva previše napora ni kompromisa. Ako da, uvijek je netko nezadovoljan i prijateljstvo će kad-tad puknuti. Ili ako neprestano povrijeđujete jedni druge, također nije iskreno prijateljstvo.

Znati biti prijatelj veliki je dar. Prihvatiti i uzvratiti ljubav prijatelja. Radovati se s njim, plakati s njim. Biti tu za njega. Ne okrenuti leđa prijatelju koji te nikad nije povrijedio, koji te uvijek samo volio. Jednostavno nije ljudski, makar ne znam tko tražio da izabereš. Pravi prijatelj nikad te neće staviti pred ultimatum.

Prijateljstvo je dar. Vrijedan i rijedak. Zato nam ne mogu svi ljudi biti prijatelji, već samo odabrani. ne moram ništa objašnjavati

jelena

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki, kad te frama prihvati, a tebe zaista jesu prihvatili, onda se ne moraš bojati "da će to jednog dana prestati". A ako te tko kad povrijedi ili razočara, to može biti samo zbog ljudskih slabosti, nikako zato što te više ne žele za prijatelja ili te više ne trebaju!!! Nemoj to nikad zaboraviti! Ja sam bila na frami 9 godina i doživjela od prijatelja na frami svašta, no pamtim samo dobro i sve što ti još mogu reći, prijatelji koje sam našla na frami su mi prijatelji za cijeli život, tako dragi i nesavršeni!
jzekic

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko se nije rodio bez prijatelja. I to onoga koji ih ljubi vječno i bezuvjetno, svi imamo Oca koji nas nikada ne zaboravlja, i kada nas svijet istjera i izagna mi ostajemo s njim.

Umilna riječ umnožava prijatelje, i jezik uljudan izaziva prijazne odgovore. Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću. Ako želiš imati prijatelja, steci ga kušanjem i nemoj se prebrzo u nj pouzdati. Jer netko je prijatelj samo kad to njemu odgovara i taj ne ostaje vjeran u dan nevolje. A neki će se prijatelj prometnuti u neprijatelja i tvoju sramotu iznijeti na vidjelo. Gdjekoji je opet prijatelj za stolom, ali ga nema u času nevolje. Dok si sretan, on će ti biti kao ti sam sebi: s ukućanima tvojim povjerljiv će biti; a stigne li te zlo, okrenut će se protiv tebe i bježat će od tvog pogleda. Odvoji se od svojih neprijatelja i čuvaj se svojih prijatelja. Vjeran prijatelj pouzdana je zaštita; i tko ga je stekao našao je blago. Pravom prijatelju nema cijene niti se može izmjeriti njegova vrijednost. Pravi je prijatelj balzam života, nalazi ga onaj tko se Gospoda boji. Tko se Gospoda boji, nalazi prave prijatelje, jer kakav čovjek, takav mu i prijatelj.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.