HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 13:31. Pogledaj neodgovorene postove
Prijateljstvo i sve o prijateljstvu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 08 sij 2007, 23:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niti jedna veza nije vrijedna ako je uzrok rušenja prijateljstva!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: uto 09 sij 2007, 8:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zvijezda napisa:
Eh, to je već malo teže! "Najjednostavnije" tuzan bi bilo "čekati" da zaljubljenost prođe Wink , ili čekati da se druga strana zaljubi, jer i do toga može doći. Ali...
Ne bih znala dalje odgovoriti. Preporučila bih molitvu, i jedne i druge strane, puuuuno strpljivosti u čekanju rješenja, jer ono će se pojaviti, ali kako - to se zna tek u tom trenutku.
Tu bih stala jer dalje ne znam. tuzan
Btb!

A šta bi bilo pametnije? Nekoga zaboraviti koga voliš i krenuti dalje i biti si samo dobar prijatelj ili neko vrijeme zapostaviti to prijateljstvo i nadati se da će se ta osoba zaljubiti i u tebe, pa će tada opet biti ono pravo prijateljstvo? Molitva tu pomaže, ali nije riješenje.
sike napisa:

Pa kako u takvoj vezi moze doci do rušenja prijateljstva?
Moze doci samo do još većeg pijateljstva.
Ako ćeš ti jednom naci curu (ako je još nemaš), tada će ti ona morati biti najbolja prijateljica inace vasa veza neće dugo opstati. Jednoga dana kad ces biti u braku, nećeš valjda svoje nedaj Bog bračne probleme govoriti nekome od prijatelja, več ćeš ih reći svojoj ženi najboljoj prijateljici i zajedno će te pokušati doći do rješenja.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 09 sij 2007, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
sike napisa:

Pa kako u takvoj vezi moze doci do rušenja prijateljstva?
Moze doci samo do još većeg pijateljstva.
Ako ćeš ti jednom naci curu (ako je još nemaš), tada će ti ona morati biti najbolja prijateljica inace vasa veza neće dugo opstati. Jednoga dana kad ces biti u braku, nećeš valjda svoje nedaj Bog bračne probleme govoriti nekome od prijatelja, več ćeš ih reći svojoj ženi najboljoj prijateljici i zajedno će te pokušati doći do rješenja.

pljesak pljesak Upravo to sam i ja mislio napisat Smile Ako ti tvoj partner neće biti najbolji prijatelj, tko će, i ima li takva veza uopće smisla? Veza nije prava veza ako u njoj ne postoji i ono što najbolji prijatelji daju jedan drugome. Ja osobno čvrsto stojim (iako će se sigurno naći neki koji se ne slažu sa mnom) kod konstatacije da je prava veza pravo i istinsko prijateljstvo podignuto na jednu višu razinu, razinu koja vodi potpunom predanju drugome (u braku), a većeg prijateljstva od toga nema.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 09 sij 2007, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Jednoga dana kad ces biti u braku, nećeš valjda svoje nedaj Bog bračne probleme govoriti nekome od prijatelja, več ćeš ih reći svojoj ženi najboljoj prijateljici i zajedno će te pokušati doći do rješenja.

Zašto ne? Ako ćeš imat nekog dobrog prijatelja s kojim ćeš puno toga dijelit, zašto mu ne bi rekao da imaš i neki bračni problem? Možda je on baš to isto prošao i moći će nekim savjetom pomoći. Možda će te moći bar ohrabriti nekako. To ne znači da ti nećeš pričati i rješavati taj problem i sa svojim supružnikom. Samo ne razumijem zašto ne bi mogao to govoriti i svojem dobrom prijatelju. Naravno da će ti bračni partner biti i najbolji prijatelj. Ali ne i jedini prijatelj.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: sri 10 sij 2007, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazeme se s time djelomicno.
Bilo bi skroz glupo da neki svoj problem kazes prijatelju a da zena za to ni nezna.
little_angel

PostanoPostano: sri 10 sij 2007, 10:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6ak napisa:
Slazeme se s time djelomicno.
Bilo bi skroz glupo da neki svoj problem kazes prijatelju a da zena za to ni nezna.

Zašto djelomično? belji se Wink Pa gdje sam ja rekla da ćeš ti govoriti problem prijatelju, a žena za to neće znati? Još sam napisala da to što ćeš ti neki bračni problem govoriti prijatelju ne znači da ga nećeš rješavati i sa suprugom. Bilo bi skroz glupo da nekoga zoveš prijateljem, a ne možeš mu reći probleme zato jer imaš suprugu Cool (šalim se malo...Wink)

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 10 sij 2007, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se u potpunosti s tobom,little angel. Wink

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
pingi

PostanoPostano: sri 10 sij 2007, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za Božić sam dobila najveći dar ikada: prijatelja...
banana

PostanoPostano: sri 24 sij 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Evo ljudi, samo bih htjela reći kako vidim da tu ima puno ljubavi i svi su tako optimistični glede svega.....a pouzdani prijatelji i netko za razonodu i razgovor bi mi, vjerujte mi, dobro došao!

( ovo je interno Laughing ) Ee, Kornić ostavljam ti samo smile-> jako sretan .. Budeš pogodila zašto Wink ?! A ni odgovor gmail niti je ''netko'' u pitanju.. Wink

Ah, nemam pojma što pametnoga napisati o ovoj temi.. Rolling Eyes
Pravog prijatelja ( tj. ono što ja smatram pravim priajteljem) nisam imala tuzan pa bi bezveze bilo kada bi govorila o nekim svojim prevelikim doživljajima prijateljstva.. Wink
U osnovnoj sam imala par pehića. Baš kada bi se skompala sa ljudom on bi se odselio ili prešao u drugu školu. Jelena otišla, druge godine Nina odselila u Zagreb pa na kraju i Mirjam u Gorski kotar..
Ok?! Možda je to bilo i dobro jer sam radi Jelene i Nine znala izmišljati svojima dosta stvari..
Onda nekako upala u neku grupicu cura gdje nas je bilo neparnih sedam pa bi ja uvijek izvisila.. Zbog tog nisam baš sa radošću išla na višednevne izlete, voljela rad u parovima, pitanja vezano za to u leksikonima.. Postojala je u to vrijeme i ekipica na treningu no nekak smo si dobre bile samo na trening.. Tek nedavno sam skužila da sam nekim curama ipak malo više značila..
Onda došla u srednju gdje nisam baš nikoga poznavala ( eh, više ni sama ne znam zašto sam se onda uopće upisala tu )..
Prvi dan se zakacila sa nekim curama jer su mislile da se mogu samnom sprdati ( a ne znam jel to primjeren izraz Rolling Eyes ), ismijavati..
A ja kako god katkad jadno, povuceno izgledala to im nisam dopustila pa im na neki čudan naćin rekla što ih je išlo.. Kak nisam nikoga znala, a ostali su se gotovo svi poznavali sjela sam sama ( i to sam baš super poziciju zauzela Laughing ) pa je bilo pokušaja tjeranja iz klupe, vrijeđanja.. Ma možda i ja bila kriva, a i danas sam što ne želim popustiti u mnogim stvarima, dopustiti da me ucjenjuju?! (Ma dobro to su sam sitnice..)
Bilo me ljetos nešto puklo pa sam zbog nekog strahića da bi se ponovilo lijepo rečeno dosađivanje i ignoriranje sa početka prvog razreda razmišljala o prelasku u neki drugi.. (ma čudna sam ja i sebi, a kako ne onda drugim..) Bila sam otišla do ravnatelja na razgovor sa usmenom i pismenom molbom da me prebaci.. Na dan sjednice nakon puno razbijanja glave sa tim odlučila povući molbu.. I tak... Malo me u svemu tome pogodilo pitanje ( a u biti je u pravu ) svojih doma ; Jel' ja nisam prihvatila njih ili oni mene ?! A niš im nisam na kraju rekla već sam se tuka razcmizdrila..
A toliko puta možda i jesam ja kriva.. Jednostavno se ne volim baš gurati negdje ako procijenim da nisam dobrodošla, tražiti od nekoga da mi kaže nešto što ne želi, previše ljudove pozivati na kavice jer mislim da ću ih gnjaviti.. Možda sam katkad kriva i zato što bi nekak prema svima bila jednaka, a to ne možeš baš. Jer ovi ljudovi imaju toliko toga protiv onih, oni protiv onih drugih i nitko nikad zadovolajn.. Možda zato što se i sama toliko puta zazidam, radije bi voljela da netko drugi priđe..
Ma pitavala sam se ja moraju li svi i imati pravog prijatelja, mogu li ja biti nekom prijatelj, jesam li vrijedna prijatelja..?! Ne znam.. Rolling Eyes
Eh, jedno vrijeme sam se dosta bila opterecivala tim svojim ( ne )prijateljstvima.. Mislila da sam ja kriva ( a ne kažem da nisam Wink ), da sam ružna, nevrijedna, glupa...
A eto.. bar me neš puklo da jednog dana sva tak u bedu zbog ( ne)prijateljskih razloga zapevši mi za uho ( kak je mama stalno slušala Katolički) ona pjesmica ''..prijatelji kad te prezru, to za žrtvu Bogu daj, On će uzet te za ruku, utjeha će biti znaj..'' odem do crkve, prvi puta kleknem ( a da nije zato što su svi ljudi to napravili u tom trenu ) i malo se pomolim tom Bogu.. ( iako mi je užasno glupo bilo ući u crkvu običnim danom..)
I tak, da skratim... svaki danček je novi, novi susretići sa ljudovima koji su mi draži ili ne.. Život ide dalje Laughing !!
Natipkala sada bez veze nekih stvari.. Shocked Rolling Eyes Hehe, a vidi se da mi je danas dosadno, naši pobjeđuju na rukometnoj tekmi pa sam tipkam što trebam i ne.. Rolling Eyes
A ovo je u biti ( bar se tak nadam i vjerujem ) tek uvod u priči o mojim (ne )prijateljstvima..... jako sretan

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 27 sij 2007, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidiš,bananice,taj strah je i mene obuzimao jako dugo,a pogotovo u srednjoj školi,jer su tamo ljudi bili drugačiji od mene. Nisu bili loši,ali nisam ih se ni trudio bolje upoznati. Znam da su me doživljavali kao dobrog,mirnog,nekoga koji će im u svemu popustiti i kojeg mogu "veslati".
Zato dolaskom na framu,ne odmah prve godine,nego druge i treće,našao sam prijatelje za koje zbilja mogu reći da su oni pravi. Tako ćeš i ti. Kako vrijeme bude prolazilo i ti stjecala iskustvo u frami,upoznavati ćeš stalno nove ljude,a neki među njima će biti pravi prijatelji,koji će to ostati do kraja.

little_angel

PostanoPostano: sub 10 vel 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Prijatelj je onaj, koji uvijek osjeti, kad nam je potreban."
J. Renard

Kada sam ovo prvi put pročitala, nisam se baš složila s tim. Jer znam da ljudi ipak nisu vidoviti da baš uvijek osjete našu potrebu. Ali ipak sam se odlučila složiti s tim, samo gledajući iz jednog drugog kuta.

Događalo se i meni samoj da sam se slučajno znala javiti prijateljima kojima je baš u tom trenutku trebala šačica lijepe riječi, utjehe, savjeta, ili jednostavno jedno tiho uho. Ipak, za mene ova izreka ima jedan drugi smisao. Onaj da čovjek ne treba reći da je u potrebi, da bi pravi prijatelj to primjetio. Ljubav, brižnost, jedno otvoreno srce, trebali bi nam otkriti da smo potrebni nekome. Mislim da u toj izreci - osjetiti znači upravo to. Otvoriti srce, osluškivati, i čuti.

prvi znaci su pobjedi
Čokolada
isključen

PostanoPostano: sub 10 vel 2007, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja nemam nijednog prijatelja.nekad mi dođe da poludim zbog toga jer nemam šta radit.
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 10 vel 2007, 22:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ni gogija?

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Gogi

PostanoPostano: sub 10 vel 2007, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogiju isto dođe da poludi majko mila , jer ima puno uciti kavendisanje pa se nemoze druziti s prijateljima. place

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 11 vel 2007, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi moji, to je samo takvo razdoblje (čit. drugi mjesec Laughing).
čim prođe, osjećat ćete se bolje!!!
a onda slijedi - forumaški susret u Splitu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a to će izgledat otprilike ovako:

ali sa više stolica Wink

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 11 vel 2007, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Gogiju isto dođe da poludi majko mila , jer ima puno uciti kavendisanje pa se nemoze druziti s prijateljima. place

Izvuka si se...jedva Laughing buhahahaha
Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 11 vel 2007, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eto, a šta bi rekao da ništ nisam napisala... kako potaknem ljude da se pomire... ponosna sam na sebe, hihi! Laughing

Live. Love. Laugh.
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 11 vel 2007, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej,nismo se mi nikad ni posvađali,krivo si shvatila! jako sretan Samo bi htio da se više družimo.Prije smo puno više vremena provodili zajedno,ali izgleda da ne može nać vrimena zbog faxa.Naša bi on vrimena da ne spava svaki dan po 12 sati.To je stvarno nadnaravna sposobnost,nikad nisam upozna osobu koja tako dugo spava.buhahahaha Laughing
Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 11 vel 2007, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogi toliko spava koliko ti i ja provodimo vremena na internetu, haha! Laughing

Live. Love. Laugh.
Srki

PostanoPostano: pon 19 ožu 2007, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijateljstvo je krhko kao latica ruže.

Ima jedna latinska izreka: "Najčvršće je prijateljstvo među jednakima."
Nisam siguran vrijedi li to pa ako netko zna,nek mi objasni..

Ivan25

PostanoPostano: uto 20 ožu 2007, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Prijatelj je onaj tko u tvoj život uđe, kada cijeli svijet iz njega izađe"
dragi moj
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Korny

PostanoPostano: sri 09 svi 2007, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U zadnje vrijeme baš dosta razimšljam o prijateljstvu...i svim ljudovima koji su dosad prošli kroz moj život... zaljubljeni

Nekako se osjećam kao da sam na prekretnici....jer, nekako, otkad sam završila srednju, ništa više nije isto.... a ne ne

Sa ljudima iz srednje se rijetko čujem..naravno, ostalo ih je dvoje - troje s kojima se redovito i čujem i vidim i s kojima ću vjerojatno ostati dobra kroz cijeli život, ali neki ljudi za koje sam čvrsto vjerovala da će nakon srednje sve biti kao i u srednjoj su se jednostavno povukli...i od njih više ni glasa...a žao mi je vidjeti da se takve stvari događaju kada znam kako smo četiri godine bili praktički nerazdvojni...

Ali eto....

A onda sam došla na fax....
Opet hrpa novih ljudova, novo društvo, nova 'ekipa'....i sve je to super, sve je za pet, ali....nije to to....nekako ljudi nisu povezani kao što je to bilo u srednjoj...sve se bazira na tom nekom 'službenom' nivou, kad se čujemo, pričamo samo o obavezama koje nas čekaju, kad idemo na kave, pričamo samo o seminarima i zadaćama..... diplomiro
A čuh jednom da se na faxu stječu ona najbolja, prava, iskrena prijateljstva koja traju zauvijek....

Nekak zasad nisam baš uvjerena... Confused

I onda, kad pogledam, shvatim da su ona najbolja prijateljstva koja imam prijateljstva na daljinu...a čudno je to...cura s kojom se vidim samo ljeti je i cura s kojom se čujem svaki dan i koja je uvijek tu kad mi zatreba.... andjelcic a s nekim koga vidim svaki dan ne mogu tri normalne rečenice progovoriti...

Al u zadnje vrijeme se često sjetim još nečega...Hvala dragom Bogu što mi je dao framaše.... srce jer u njima u zadnje vrijeme sve više i više nalazim svoje prijatelje...PRAVE prijatelje, s kojima mogu o apsolutno svemu pričati i na koje se mogu osloniti...od kojih mogu tražiti i savjet i pomoć...

Pa eto....valjda je to zaista moja prekretnica...jedan dio života je gotov, a drugi tek počinje... Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobio sma inspiracije da napišem nešto na ovu temu nakon susreta s dragim prijateljem,autorom ove teme

Priznajem,premalo sebe dajem u prijateljstva, ono kava u dvoje, a možda više gledam sve kroz zajednicu..

Jasno mi je da ne mogu imati desetke pravih prijatelja,pa je značajan svaka osoba u životu koju možeš nazvat prijateljem..

A i to je relativan pojam, za svakog znači nešto drugo..No čim je nedefinirano,znači da je nešto više,poput ljubavi,nešto što ne možeš strpat u jednu definiciju koja će vrijedit za sve,a što potvrđuje i 10 stranica ove teme

Koliko sebe ulažete u prijateljstva? Na koji ih način održavate kvalitetnima?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
cromahalia

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u svakodnevici se susrećem sa mnoštvom ljudi i teško je, naročito zato što su sa raznih strana, uvijek biti u kontaktu s njima.
dajem se dosta u prijateljstva, ali ne sva jer to jednostavno nije moguće. nije mi niti bitno da se stalno čujemo i vidimo, uglavnom smo u kontaktu nekim telefonskim pozivom, iznenadnim sms-om. a kad bude vremena i volje, nađemo se...
postoje i ljudi s kojima ne pijem kave i ne izlazim, teško je ako s nekim stalno nisi sad doći i istresati dušu, prepričavati život. ali ti ljudi znaju da me u bilo koje doba mogu zamoliti bilo šta, i ja isto tako za njih.

s godinama se suzuje krug prijatelja, počneš se družit s onim manjim brojem koji su ti najbliži. ove ostale vidiš tu i tamo, ali je bitno da ste tu jedni za druge kad treba.

When you are through with the blues, you've got nothing to rest on.
(Mahalia Jackson)
Srki

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osobno mislim da se premalo dajem u prijateljstva,osobito sa prijateljem koji je prije dvije godine otišao u samostan. Putevi su se razdvojili i nije lako održavati prijateljstvo,ali trudim se.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.