HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:57. Pogledaj neodgovorene postove
Prijateljstvo i sve o prijateljstvu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
ivoo

Spol: muško
PostanoPostano: čet 15 stu 2007, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Atolla napisa:
Citat:
Atolla prije oproštenja potrebno je pokajanje Wink
Ups sorry!!!! a ja mislila da Bog oprosti prije, no što se pokajemo. Pa me onda pozove mojom savješću na pokajanje. Sorry, stvarno nisam znala.

Hm čovjek uči dok je živ Wink
Predlažem da ubuduće budeš pažljivija kad odgovaraš na postove, ja kada nekome oprostim nisam Bog ja sam i dalje samo čovjek;) sjeti se da smo pisali o potrebi opraštanja, dakle ako ti je prijatelj lagao potrebno je njegovo priznanje da bi mu oprostio, ne znam kako ćeš mu oprostiti ako ti on i dalje niječe laganje i dalje te laže???????
Atolla napisa:

Citat:
ali ponovno ponavljam bit je povjerenje, ako te netko laže teško je imati povjerenje, pogotovo ako otkriješ da te je lagao, to su rane koje se urezu u tebe

To je točno da te povrijede iskusila ja to na svojoj koži, ali opet volim te ljude i družim se s njima i obožavam ih jer znam zašto su mi lagali.

Da, Isus nas je pozvao i zove da volimo sve ljude, Isus osuđuje grijeh, a ne čovjeka pa smo tako i mi pozvani. Kad bi se nastojali družiti sa ljudima bez grijeha onda bi bili stalno sami i u grijehu, jer ni sami nismo bez grijeha Wink Za svaki se grijeh i zločin moze pronaci neki razlog, svi veliki zločinci su kao mala djeca bili dragi i nevini, to s vremenom se postaje takav počinje sve od najmanjih grijeha i navikavanja na grijeh i ljudi mnoge stvari rade da bi postali sretniji oni misle da će tako postati sretniji, i zato čine loše stvari;)

Atolla napisa:
Citat:
znas onu priču o pastiru koji je stalno vikao vuk i seljani sakrili svoje ovce ali nije bilo vuka pa kad je stvarno došao vuk nisu mu povjerovali i vuk je zaklao ovce

Znam priču i nije kod mene bio pastir, nego dječak. To bi ipak za mene značilo da će osoba koja ti laže kad tad progovoriti istinu.

Maro odgovorila sam ti u drugoj rečenici.

Da, svatko rekne istinu Wink ja sam ti govorio o ljudskoj prirodi, ako te netko sto puta prevari ti ces 101 put pomisliti da te isto laze čak i ako govori istinu. To je tako koliko god mi šutjeli o tome Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Korny

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 15 stu 2007, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mene samo jedna stvar zanima.......a to je - koliko dvoličan čovjek može biti......

Ne znam koliko spada pod ovu temu, ali obzirom na to da se radi o fakultetskim kolegama...pa mislim da ih čovjek u jednu ruku može nazvati svojim prijateljima....kao i prijatelje iz srednje škole s kojima si svaki dan....

Uvijek sam mislila da će na fakultetu odnosi među ljudima biti malo drukčiji....ono - stariji smo, zreliji, osoba se ipak promijeni bar malo kad se makne iz srednje i počne sa novim razdobljem svog života.....ipak je fax nešto drugo....

...al u Rijeci očito nešto ne štima s klimom Laughing

Naime, danas doznah kako iz čiste ljubomore, zato što neki dotični ljudi koji su navikli da budu najbolji u svemu i uvijek prvi, takve stvari pričaju o meni da to nije normalno......zato što ja čak UČIM, a oni idu po cugama i šeću se po gradu.....pa sam ja zato glupača koja štreba i dobiva petice....ajd vi to zamislite..... Shocked

...pred 2 - 3 tjedna nisam bila na faxu jedan dan i pitam dotičnu kolegicu što smo dobili za zadaću.....i došla sam na idući sat iz tog predmeta sa zadaćom za koju mi je ona rekla - naravno, zadaća je bila polovična jer mi nije sve rekla.....pa kad je profesorica pitala tko mi je to rekao i kad sam navelu osobu (jer to je kod nas proces kad se ne napiše zadaća), proglasili su me i zločestom i dvoličnom jer zabijam drugima nož u leđa.....pravim se dobrom, ali zapravo bih svakome svašta napravila samo da budem najbolja....

to su njihovi zaključci.....a što sam još sve čula, neću vam ni pričati.....ja ne znam što da vam kažem.........najbolje ići studirati tamo negdje u Australiju, možda su ljudi malo normalniji Laughing Rolling Eyes

mislim, ovo je prestrašno...... Shocked

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
little_angel

PostanoPostano: čet 15 stu 2007, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Takvih ljudi će uvijek biti... Čovjek svašta doživi od ljudi, jer najlakše je ogovarati drugoga, bacati svu ljagu na njega, i zbog svega toga biti popularan u društvu. Ali kad bi čovjeka baš sve povrijedilo, taknulo, uznemirilo... posebno od ljudi koji ti u životu predstavljaju samo kolege s kojima sjediš u klupi i slušaš predavanja... ma gdje bismo došli Wink Mi znamo ono što smo, koliko vrijedimo, i kako ćemo se ponašati. I svakako je jedna korisna stvar što si ti redovita u učenju, pisanju zadaća i svemu sličnome. I vjerojatno znaš da su oni ti koji imaju veliki problem. Osobno se u takvim situacijama sjetim Isusa, kako su na njega pljuvali oni obični vojnici. I znam da u svim sličnim trenucima On nosi taj križ sa mnom. Nemoj se brinuti, jednom će i oni shvatiti kakvo je njihovo ponašanje bilo. Možda kad se budeš prošetala sa diplomom ispred njih, a oni će stagnirati na nekoj nižoj godini Laughing Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: čet 15 stu 2007, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Nemoj se brinuti, jednom će i oni shvatiti kakvo je njihovo ponašanje bilo. Možda kad se budeš prošetala sa diplomom ispred njih, a oni će stagnirati na nekoj nižoj godini Laughing Wink

Laughing Laughing Laughing

HVALA ti na lijepim riječima, LA pusa

a znam ja sve to što si napisala, al ono......živciraju me takvi ljudovi Neutral

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
little_angel

PostanoPostano: sri 02 sij 2008, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"u meni je više ona prijateljska ljubav bliža jednom poznaniku koji te jako dobro i dugo poznaje, a ne onoj osobi koja će bezuvjetno i besprjekorno sve učiniti za prijateljstvo..."

što mislite o ovoj rečenici koju je prijatelj rekao prijatelju?
što reći o takvom prijateljstvu..?

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 02 sij 2008, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
"u meni je više ona prijateljska ljubav bliža jednom poznaniku koji te jako dobro i dugo poznaje, a ne onoj osobi koja će bezuvjetno i besprjekorno sve učiniti za prijateljstvo..."

Nekako se ne bih složio,jer mi s eonda čini da od prijateljstva stvaramo tradiciju prijateljevanja,nešto nalik na ono što u nekom iskrivljenom smislu mislimo na tradicionalnom katoličanstvu koje se bazira eventualno na povremenim odlascima na misu, kićenju bora i sl..
Tako i ovo s prijateljstvom: po gore napisanom je prijateljstvo više kao poznantsvo u kojem možda nema dubine,nego površinsko prijateljevanje..
A ovo drugo je možda kraće prijateljstvo ali dublje,spremno na žrtvu za drugoga..pod svaku cijenu..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
I LOVE YOU!!!

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 02 sij 2008, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PRIJATELJSTVO JE NEŠTA NAJLJEPŠE NA SVIJETU!!! Very Happy
M-o-S

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:

ja se također ne slažem s onim prvim. jer meni je bitnije da imam prijatelja, koji će mi bezuvjetno pomoć i uvijek bit uz mene, kad mi je potrebno, a ja ću mu onda tu njegovu bezuvjetnost vratit na pravi način.. poštovat ga i znat da mi je pravi prijatelj, pa mu pomoć ako se i on nađe u situaciji da mu je potrebna neka moja lijepa riječ il pomoć Wink

s prvim se ne bih složio, jer može mene prijatelj dugo poznavat, al to nije uvijet povjerenja, i pravog prijateljstva.. imam prijatelja više koje znam već dugo godina al neke im stvari ne bih jednostavno povjerio, a niti bih tražio pomoć, nit mislim da bi bili spremni pomoć.. čak su u nekim situacijama, reko bi tak, prijateljstvo iskorištavali..

što mislite o iskorištavanju prijateljstva? o čemu ono ovisi. o karakterima osoba, o toleranciji?

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 13:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ja se ne slažem s ovim prvim,nego svakako s drugim,jer prijatelji dolaze u trenutku kada ih najviše trebamo,a ne moraju se znati oduvijek.
Onaj koji te upoznao kasnije,više zna o tebi,nego onaj koji te upoznao ranije.
Bar je u mom slučaju tako.
Govoreći o frami,ima tamo ljudi koje sam upoznao i prije frame,kao dječak,a s njima mogu osjetiti isto neku povezanost,mada mi ne moraju biti prijatelji.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
pahuljica

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, dužina prijateljstva svakako ne ovisi o povezanosti dvoje ljudi. Mnoge ljude poznajemo gotovo cijeli život, pa nam ne ostavljaju dublji trag od samog tog poznanstva. Ali ako je neko prijateljstvo zaista pravi blagoslov za naš život, mislim da će biti još dublje što je duži period poznavanja. Iako, mi ljudi tu često znamo zakazati, pa mislimo da nam je prijateljstvo samo sebi dovoljno jer traje već godinama. Prijateljstvo uvijek treba izgrađivati, u njega se uvijek treba ulagati, s njim se uvijek treba ići naprijed. Jedino tako će sa godinama postati dublje i bit će nam još veće bogatstvo.
M-o-S

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a šta mislite koja je "kombinacija" prijateljstva dublja.. i stvara veću povezanost i povjerenje?

muško ženska prijateljstva ili ženska ili muška??

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 23:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovisi. Nije uvijek isto.

pahuljica

PostanoPostano: ned 06 sij 2008, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
a šta mislite koja je "kombinacija" prijateljstva dublja.. i stvara veću povezanost i povjerenje?

Ovisi od osobe do osobe. Mislim da nema zacrtanog pravila.
Poznajem puno ljudi koji uopće ne vjeruju u muško ženska prijateljstva, a poznajem puno cura koji za prijatelje imaju većinom dečke, i puno dečkiju koji za prijatelje imaju većinom cure Wink Vjerujem da u svim kombinacijama prijateljstvo može biti zaista povezano i puno povjerenja. Uostalom, povjerenje je temelj svakog prijateljstva. Ali sve zavisi o tipu osobnosti.
little_angel

PostanoPostano: sri 23 tra 2008, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjeran prijatelj, pouzdana je zaštita; i tko ga je stekao, našao je blago.
Pravom prijatelju nema cijene niti se može izmjeriti njegova vrijednost.
Pravi je prijatelj balzam života, nalazi ga onaj tko se Gospoda boji. jako sretan
(Sir 6, 14-16)

prvi znaci su pobjedi
little_angel

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:

Obe kombinacije imaju svojih prednosti i nedostataka. I mislim da obe mogu napredovati kad se stekne neko iskustvo tog prijateljstva. Možda ću kod prijateljice naići na neko veće razumijevanje, neku veću osjećajnost za neke stvari, jer muški prijatelji će teže shvatiti da nama puno znače neke stvari, itd. Ali to ne znači da veću povezanost i povjerenje ne mogu imati baš sa prijateljem. Jer, on možda neće razumjeti savršeno koliko meni neke stvari znače, ali ako se on trudi mene prihvatiti s tim, i ja njega kao takvog da mi želi najbolje i da se trudi, iako katkad neće moći pokazati onu osjećajnost kao prijateljica, onda se tu može stvoriti velika povezanost i dubina prijateljstva. Mislim da je najbitnije prihvaćanje, strpljivost i... ljubav Wink Treba ustrajati u nekim stvarima, ali i biti strpljiv da bi se brali istinski plodovi prijateljstva jako sretan

Tako da po mom mišljenju nema pravila koje bi prijateljstvo moglo ostvariti veću povezanost i povjerenje.

prvi znaci su pobjedi
Srki

PostanoPostano: sri 17 lip 2009, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Šteta što je ova tema zamrla.

Još jedna čar prijateljstva je kad sa prijateljem sjedneš negdje vani i onako pričate,a vrijeme proleti tako brzo u razgovoru i već ne skužiš da je prošlo sat vremena od kad ste sjeli.

U prijateljstvu nema žurbe,već sve treba ići polako i sa razumijevanjem.

Cordelia

PostanoPostano: pon 22 lip 2009, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ostvarenje i kvaliteta prijateljstva ne ovisi o spolu - to je sposobnost svakoga čovjeka kao osobe. Meni je žalosno uopće i slušati rasprave o tome je li moguće muško-žensko prijateljstvo, i je li tobože kvalitetnije i dublje prijateljstvo među muškarcima ili prijateljstvo među ženama. To je notorni biologizam.

To mi je isto kao da se dovodi u pitanje ljudskost i osobnost bilo muškarca, bilo žene. Samim time što si osoba, sposoban/na si biti prijatelj drugoj osobi. Dobar ili loš, to ovisi o nečijem karakteru i iskrenosti, a ne o xx ili xy kromosomima ili o posjedovanju muških ili ženskih genitalija, ili o prevladavajućem utjecaju testosterona ili estrogena. Čovjek može biti prijatelj zato što je osoba. Pa makar po spolu bio i hermafrodit. I točka.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Patrisha, davorseljan, little_angel
Anny

PostanoPostano: pon 22 lip 2009, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

- Prijatelj je onaj tko te sluša i kada ti šutiš,
- koji će ti pomoć i kada pomoć ne tražiš,
- prijatelj će potrebu za razgovorom prepoznati u najjednostavnijoj riječi
- prijatelj je onaj tko je blizu iako je fizički kilometrima daleko
- prijatelj nije onaj što s tobom planira osvetu nego onaj koji te nagovara na oprost
- prijatelj nije onaj koji traži nego onaj koji moli i daje
- prijatelj neće s tobom plakati nego će te nasmijati
- prijatelj ti neće otvoriti vrata svoje kuće nego vrata svoga srca
- prijatelj ti neće pružiti ruku kad se "utapaš" nego će te uhvatiti prije "pada"
- prijatelj ti neće pokloniti materijalna dobra nego SEBE

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, Felicita, Magali
Deja

PostanoPostano: čet 20 kol 2009, 18:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.... ja sam tako sretna na prijateljima koji me okružuju... oni su samo jedan od dokaza da me Bog neizmjerno voli...Hvala Ti na njima, neizmjerno!!! Smile
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Dubravko

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 6:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:

Definitivno samo muška ili samo ženska. Muško-ženska prijateljstva, koliko god dobra, kad-tad moraju završiti ili popustiti čim druga strana nađe curu/dečka, a pogotovo nakon ženidbe...ne kažem da nema iznimki, ali svakako se to čest događa.
davorseljan

PostanoPostano: sri 26 kol 2009, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje iskustvo je da su muško - ženska prijateljstva puno bolja.
Ne znam dali valjda se krećem u takvim krugovima.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sri 26 kol 2009, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

također. Smile
jest da koji puta ne razumijem neke stvari, ali aj..prođe to Smile

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
dora

PostanoPostano: pet 28 kol 2009, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo jednog lijepog tekstića Very Happy

Reći ću ti tko je pravi prijatelj.
To je čovjek pred kojim možeš biti onakav
Kakav jesi,možeš mu razotkriti dušu.
On ne zahtijeva da budeš drugačiji nego te prihvaća
Kakav jesi. Kad si s njim osjećaš se kao zatvorenik
Kojeg su proglasili nedužnim.Njega se ne moraš
Čuvati,kažeš mu iskreno sve što misliš.
Tvoje nelogičnosti i sve ono što drugi osuđuju on
Razumije.
Kad si s njim slobodnije dišeš.
Možeš mu povjeriti svoje male ispraznosti,zavisti,
Mržnje,sitne zlobe i besmislice.
Sve to nestaje u bijelom oceanu njegovog razumijevanja.
Njega možeš izgrditi,zapostaviti,uvrijediti i što je
Najljepše ostati miran,jer to ništa ne mijenja na stvari,
On te jednako voli.
On je kao vatra koja pročišćava do srži.
Kad si s njim možeš pogriješiti,zaplakati,moliti
I nasmijati se,on sve to vidi,zna i voli te.
Tko je pravi prijatelj? Ponovit ću ti još jednom.
To je čovjek pred kojim možeš biti ono što jesi!

C.Rajmond Beran

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: lucija, mateja_p
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.