HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:55. Pogledaj neodgovorene postove
Čuda se događaju!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije glupavo,zašto bi bilo?

To je pravo čudo. Nismo ni svjesni koliko čuda priroda skriva.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 21 sij 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je !... i neki dan u novinama kako su u vrtu jedne žene kod nas niknule ruže za temperatura ispod nule mjesto za ljeta !
a to nam govori da je sve moguće, ako je tom cvijeću moguće, dakle Bogu koji upravlja svakom travkom kako kaže bl.Merz, onda je i nama ljudima moguće da smrznuti u svom grijehu i grijehu društva ljubavlju i vjerom procvatemo unatoć tome što nam se čini kao nemoguće....sve je u vjeri, sve, Bogu ništa nije nemoguće...ako se odlučimo za Nj !

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zahvaljujući jednoj osobi,današnji dan će uvijek biti čudesan,ma da i bio najgori od svih..
I sad razmišljam kako neki put mislimo da trebamo činiti velika čuda u životu a svaki naš koraj je malo čudo u očima Gospodnjih. Toliko je svetaca živjelo na jednostavan način,poput Marije,ali su od svog života napravili - čudo za ljudsku povijest.

Znamo li dosita prepoznavati čuda u svom životu, u životima drugih oko nas,u ovome svijetu?

Što je zapravo čudo za nas?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedna osoba je dovoljna da učini od jednog
"običnog" dana , trenutka, godine- Vječnost andjelcic andjelcic

Molimo Gospodina da znamo prepoznati kolika je Blaga poslao u
naš život!

sunce moje malo

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

sike

PostanoPostano: pon 13 ožu 2006, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čudo današnjega dana mi je spoznaja koliko nas Bog ljubi da nam je dao svoga Sina a oko Njega smo se ujedinili..i shvaćam na koliko ljudi mogu biti zahvalan u životu..Da počnem samo nabrajat osobe iz današnjeg dana,potrajalo bi..

Ovo gore može ispast kao mudrovanje ili obična fraza kad s ečita al kad to čovjek opet iznova u srcu osjeti,shvaćajući da mu je ovaj dan darovan,a u tom danu i toliko ljudi..pa kad nam se isisu još daruje na oltaru u tom danu i taj dar učini najvećim..a reći će netko,još jedna obična misa,još jedan običan susret s ljudima,još jedan običan dan..

Al je zato neponovljivo..nešto što daje snagu za dalje..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo čudo mi je jučer bilo što me jedna žena pitala da joj unesem i iznesem vreću krumpira iz autobusa jer sama nije mogla,a imala je još jednu torbu.
Kad tako što učiniš,osjećaš se predivno.

little_angel

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 16:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Večeras mi se dogodilo jedno čudo, koje se vama možda neće kao takvo činiti, ali meni je bilo čudo Wink Imam jednog prijatelja koji stvarno rijetko posluša moje prijedloge, savjete... Vjerojatno uvijek misli da su njegovi planovi najbolji za njega. I večeras sam mu savjetovala nešto, tj. predložila nešto, i prihvatio je moj savjet brzo. Baš sam bila radosna zbog toga jako sretan

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Večeras mi se dogodilo jedno čudo, koje se vama možda neće kao takvo činiti, ali meni je bilo čudo Wink

zato to i jesu istinska,velika čuda koja ljudi neće kao takva gledati-to ti je potvrda da se čudo u tvom životu doista i dogodilo! jako sretan

A i ja sam danas čuo za čudo u jednoj meni toliko dragoj obitelji.Kod ključne osobe te obitelji Bog je počeo lomiti zidove,koji su se do sada činili neprobojnima. To daje veliku nadu i vjeru za ostale članove jer to pokazuje da njihove molitve,patnje i suze nisu uzaludne i da trebaju na tom putu ustrajati i dalje jer ovo je tek početak pada "Berlinskog zida"

sike

PostanoPostano: čet 06 tra 2006, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predivno mi je svjedočanstvo ispričala jedna osoba:
Kao patronažna sestra posjećuje jednu ženu,koja živi sama,nije vjerovala u Boga i nikog osim liječnika nije puštala u kuću.I onda joj je nedavno ta osoba poklonila knjigu od Bosmansa. Sad mi kaže da je prije koji dan ta žena tražila svećenika koji ju je posjetio a nedavno je tražila da joj da krunicu koju sad ne ispušta iz ruku

Eto,ljubavlju i malim znakovima pažnje možemo brda pokretati.U ovom slučaju riječi nisu bile potrebne!

banana

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm...ne znam dali bih ovo nazvala ćudom. Sve ovisi s kojeg gledišta gledam. Moglo bi se reći da smo stvarno imali sreće. hm hm

Sinoć sam do 22.30 h imala trening. Kako je to prilićno kasno za vraćati se iz Kostrene uvijek netko dođe po nas. Ovaj petak red je bio na baki od N.. U 23. 00 h nas 4 smo krenule iz Kostrene. N. baka se prilićno ljutila jer nam je trebalo tako dugo dok se spremimo, a ona je ipak žena u godinama pa joj se i spavalo.
...i tako smo došli do zavoja s kojeg smo se trebali pridružiti glavnij cesti. Auti su jurili... U jednom trenutku N. baka je krenula vozi se . S druge strane dolazio je autu koji je stvarno brzo išao Shocked . Ona još nije stigla smotati. Vozać auta koji nam je dolazio u susret poćeo je luđacki kočiti Shocked . Gume su mu se počele dimiti. Više ni ne znam što mi je u tom trenutku prošlo glavom. Vidiš auto koji ide prema tebi,a ne može se zaustaviti. Iako se to događa u dijeliću sekunde izgleda koda traje čitavu minutu.
Hvala Bogu, auto se zaustavio nekih pola metra od nas jako sretan . Vozać koji nas je skoro ''pokupio'' isto sav u strahu izišao je i počeo vikati na N. baku govoreći joj da je luda na što je žena rekla da možda i je te nastavila voziti.Poslije tijekom cijele vožnje nismo ni riječ rekle jedna drugoj. Samo smo si pokušavale dati znakove da nam je skoro srce stalo, te da smo se jako prepale...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Divno čudo Božje ljubavi i odlično obavljen posao vaših anđela čuvara! jako sretan
Sjetimo va se u Asizu kod Gospe od Anđela

sike

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se već Mash neće pohvaliti s čudom iz vlastitog života onda se nadam da mi neće zamjeriti kad kažem da s eu njenoj obitelji dogodilo čudo jučer kad je njen tata prvi put bio na misi u životu!

Zamislite kakav to mora biti osjećaj za odraslu osobu kojoj je do sada sve to bilo nekako strano a onda dopusti Bogu da On zarobi njegovo srce ljubavlju..

Natty

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To jest čudo !!!

I čudo je kad te netko daruje iz čiste ljubavi prema Kristu, a nisi to ničim zaslužio. Tako je Krist darovao sebe nama... Nismo to ničim zaslužili.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako još niste,obavezno si pogledajte intervju u zadnjem "Pogledu" s jednom djevojkom,koja je kao nevjernica doživjela obiteljsku tragediju što ju je toliko udaljilo od Boga da si je obećala ako postoji da će ga uništiti te s eodala prostituciji,ovisnostima..Na kraju je kao na tanjuru bila savršena žrtva sotonistima,dogurala čak do sotonističke svećenice(možete zamislit kroz što ej sve morala proći do toga)te dobila vrhovnu inicijacijsku misiju - ubiti časnu sestru.I u trenucima kad je pokucala na vrata samostana s oružjem u rukama i namjerom da ubije časnu,ta časna joj je otvorila i rekla da ju je čekala,da je ljubljena kći i te riječi i taj susret "razoružalo" je tu djevojku,pala je na koljena i počela je gorko plakati..Bog je doprio do njenog zatvorenog srca,pobjedila je Božja ljubav!
Nakon toga,potražila je duhovnu pomoć kod samog Pape,onda kardinala Ratzingera koji ju je 3 godine duhovno vodio is avjetovao a vrhunac je bilo kad je primila sakramente i pričest. Primila je Boga u sebe,a hrtjela ga je prije ubiti!

Kakvo čudo,ljudi moji!

Srki

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas sam ulovio preplašenu ptičicu u ruku,nije uopće bježala.
Mlada,valjda je pala,a roditelji su je tražili.
Pomogao sam joj da se vrati k svojima. jako sretan

sneni
isključen

PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eeeeeeeeeeee ljudi evo čudo!

Iz kipa majke Božje na pročelju župne crkve u Škripu (oko 6 m iznad zemlje) curi katran, joj sad ćemo asvaltirati sve bračke staze.
Biskupa sam jutrros obavijestio on kaže pazi da to ne bude neko čudo!
Policiju sam obavijestio u 8. 15 usmeno rekli su mi ćemo sve fotografirati, istražiti
Konzervatore sam obavijestio, oni su rekli kad policija izvrši uvid mi ćemo konstatirati štetu koja je nastala . Evo ja sada idem opet tamo sad će cijedit još više jer sunce upire u kameni kip, koji je do jučer bio sasvim čist uredan kameni kip majke Božje sa djetetom.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
sneni
isključen

PostanoPostano: pet 30 lip 2006, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Policijski očevid ustvrdio da se je taj bitumen ustavio kad se obnavljala crkva.
A kakva glupost uopće se bitumen nije upotrebljavao, a najmanje tu gdje se sada našao na kamenom pročelju crkve. policija očito nešto želi zataškati.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
sike

PostanoPostano: uto 31 lis 2006, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem da se i nakon 4 mjeseca posta ovdje i dalje čuda događaju u našim životima! Wink

logica

PostanoPostano: sri 01 stu 2006, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je, sike, događaju se čuda.

Nekidan su nam stigli računi za platit, nekakve razlike
i to je uglavnom dosta novaca...
Novaca od turističke sezone više nema, utapa se
brat je u kreditima a ja isto ne stojim baš super.
Tatina mirovina se potroši za hranu. njam

Bog nam je uvijek proviđao. Ja sam vjerovala da će i opet.
Tu večer su nam došli gosti za prespavat, sutradan drugi, danas treći...
Inače nemamo gužvu u posezoni.
Moji su imali i za otić na put u Bosnu.
Hvala Bogu! Divan je! miiir

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
little_angel

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, čuda se svakako događaju... Laughing Laughing
Meni su se u četvrtak dogodila tri. Prvo čudo je bilo da sam odjednom ugledala osobu koju već dugo nisam vidjela, i koju sam već neko vrijeme jako htjela vidjeti... jako sretan Drugo je bilo da sam odjednom ugledala puno dragih ljudi na jednome mjestu, skroz neočekivano Wink A treće je bilo da mi se odjednom u rukama stvorio jedan predmet koji si već dugo želim...
Možda je to netko planirao, ali unatoč svemu tome, za mene su to bila jedna od većih čuda u mom životu... Cool

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Da, čuda se svakako događaju... Laughing Laughing
Meni su se u četvrtak dogodila tri.

taj četvrtak je zaista bio "čudan" dan ... Wink Laughing Laughing Laughing
zaista, Bog ti daruje čudo - ne kad mu se najmanje nadaš,
već kada ni ne pomišljaš da bi se neke stvari mogle dogoditi,
jer po svim "pravilima" znaš da nema šanse da se dogode ...
tog dana su mi se dogodila dva prekrasna čuda,
potpuno iznenada i totalno neočekivano ... hm hm
zbog kojih ostatak dana (večeri) i nisam baš bila suvisla Embarassed ajme meni ...
al što bi reko zveki: "a inače kao jesi?" Laughing

i Bogu hvala na tim prekrasnim darovima i milostima ...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
little_angel

PostanoPostano: čet 23 stu 2006, 15:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer ujutro kad sam išla na faks, premišljala sam se dal da uzmem kišobran ili ne... I tipično za mene, nisam ga uzela Embarassed Embarassed I tako izađem iz tramvaja, a kiša baš pljušti ko ljuda, i stanem na semaforu (na kojem se inače duugooo čeka zeleno), a kraj mene stoji neka žena sa vejikim kišobranom I kak sam ja već bila dobrano otuširana Laughing počela sam pogledavati prema toj ženi kraj mene, i odjednom u sebi počnem pjevati one stihove Kraj tebe stoji brat tvoj, a ti ga ne vidiš... Laughing Laughing Wink I u taj čas ta žena pogleda mene, stane se bliže i kaže nešto u stilu da stanem i ja ispod kišobrana... Cool I tako smo kratko samo išle, ali to mi je bilo tako super. Možda ne zvuči ko neko čudo, ali ja sam nakon toga stalno pjevušila u sebi nastavak onih stihova Tko ljubi brata svoga, tom prijatelj je Bog... Da! Wink

prvi znaci su pobjedi
banana

PostanoPostano: sri 13 pro 2006, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, čudo Wink !?
Pa možda i nije al eto..
Sestra je jutros nešto bila sebi peglala i očito zaboravila isključiti peglu.. Confused
Kada je mama tek popodne ušla u tu sobu osjetila je smradić te vidjela upaljenu peglu naslonjenu na tatinu košulju..
Heh, pa čud(n)o bi trebalo biti to što se sve nije zapalilo Laughing Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: sri 13 pro 2006, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuda vidimo svakog dana, u malim stvarima, ljudima...
Ovog tjedna jedan meni jako drag prijatelj me povrijedio;
baš kad sam mislila da je našem prijateljstvu kraj,
nazvao me i priznao koliko mu je žao zbog toga.
Zatražio je oprost od mene,
a ja mu nisam imala srca ne oprostit... jupi
Koliko je Božje milosti koje možemo doživjeti
u jednom malom oprostu...
.bubamara.

PostanoPostano: čet 14 pro 2006, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh da divna mala čuda... jako sretan ma kak nam dragi Bog pokazuje svoju prisutnost i dobrotu kroz njih, prekrasno...
kad se malo bolje pogleda, svatko od nas svakodnevno doživi bar neko čudo, možda veće, možda manje... jučer su se evo meni malena čudesa redala jedno za drugim srce srce napokon vidjela ljude koje već duugo nisam, čula posve iznenada neke koje nikak nisam očekivala... i tak...
al ima jedno koje me se uvijek ponovno i ponovno tak jaaaako dojmi da neprekidno mogu samo zahvaljivati Bogu koliko brine o nama jako sretan sve češće mi se događa da baš onda kad me neki problem muči i ne da mi mira i odem na Misu, čujem upravo one riječi koje direktno govore o baš tom problemu kojeg nosim... i uvijek djeluju stvarno oslobađajuće i smirujuće, a osobito su snažne i kad je nekaj velikoh i teškog u pitanju... ma Bože HVALA Ti! jako sretan ne moram ništa objašnjavati

... s Tobom želim poć ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.