HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 23 ruj 2017, 16:20. Pogledaj neodgovorene postove
TAIZÉ - Hodočašće povjerenja na zemlji (za Novu godinu)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 01 kol 2003, 9:35
PostNaslov : TAIZÉ - Hodočašće povjerenja na zemlji (za Novu godinu)
Citiraj i odgovori

Kako je to svake godine u drugoj zemlji kad se skupi nekoliko tisuća mladih iz raznih zemalja i zajedno moli, razgovara, slavi....
Što je to uopće a i za vas osobno... podijelite s nama.
Didi
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jele

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 08 lis 2003, 9:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je li susret svaki put u Francuskoj?
Ljuda Baba

PostanoPostano: sri 08 lis 2003, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga Jele, susret ti je ove godine u Hamburgu...ako si zainteresirana javi se svom povjereniku za mlade da te uputi na pripreme za put.
Pozdrav
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: ned 12 lis 2003, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didi.
Još nigdje nema obavijeti o ovome.
Kada će biti objavljeno?
Znam mnoge koji bi išli.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: pon 17 svi 2004, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovaj novogodisnji put je ok, ali ne mogu se totalno udubiti i sabrati.. tesko je na tom novogodisnjem susretu totalno se prepustiti bogu. ima puno ljudi tamo koji su samo zbog turizma, i to je jako lose.

mislim da ti novogodisnji susreti su dobri, i trebaju i dalje postojati, ali mislim da nisu toliko efikasni kao neki drugi. mozda taize preko ljeta, ili bilo koji drugi susret mladih, pa naravno i svjetski dan mladih...

nekako mi je mnogo ljepse bilo u rimu, u osijeku i sibeniku, negoli u parizu, pesti i hamburgu. naravno, to sto se tice duhovnog dijela, a gradovi u koje se ide za novu godinu su svakako prelijepi...
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 23 lis 2004, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moja frendica iz razreda (sad je na skolovanju u norveskoj) je bila prije 2 godine tamo i kaze da je bilo fenomenalno... a ja joj vjerujem na rijec...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 31 lis 2004, 22:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didi, ako može stavi raspored susreta za Lisabon ako postoji.
Usput bi se moglo staviti i koje župe misle ići.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 01 stu 2004, 13:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za vašu informaciju, u Rijeci su počeli susreti za Lisabon, za one koji misle ići,pa im je bolje da se svakog utorka nacrtaju u župi uznesenja Marijina, Kosi toranj, jer sve vlč. Božić provjerava!
Zveki

PostanoPostano: uto 02 stu 2004, 9:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Davore, to već imaš na stranici: Taize -> Hodočašće povjerenja -> Mjesta za pripravu, a neka su već popunjena pa se požiri!
davorseljan

PostanoPostano: čet 04 stu 2004, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala.
Ako uspijem dobiti godišnji idem mada sumnjam.

U radu je spas.
sike

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko ide za Novu godinu u Milano?
Nije da idem ali eto,zanima me..
igor

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam mislio ici, i sad ne idem jer postoje odredjeni problemi u organizaciji kod nas...
i stvarno mi je jako zao sto ne idem , jer ne znam gdje cu ici sad... a doma ostati, pa recimo da to bas nije najbolje...
zvoncica

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja idem......i ici cu i za tebe, kad vec ti ne mozes......!!!!!

i napisat cu vam kako nam je bilo kad se vratimo ................okejcek??

Wink

Imam jednu sasvim svoju sobu...Mjesto iznad svake vlasti i zakona...
U njoj sam potpuno slobodan...Zove se priroda...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
petrica

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 20:08
PostNaslov : TAIZÉ susret 2006/07 u Zagrebu !!!
Citiraj i odgovori

za one koji jos nisu culi - u Milanu je objavljeno da ce se slijedece Hodocasce povjerenja na zemlji u organizaciji brace iz Taize-a odrzati u Zagrebu!!!

vise na www.taize.fr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj konentar je da sada odmah trebamo krenut s radom, da se svi koji žele prihvate u ispomoć a ne da se biraju.
Nadam se da smo svjesni u što se upuštamo, jer mnogi segmenti u gradovima u kojima se održavao susret je štimao, dok sada neki segmenti u Zagrebu i okolici (prijevoz je totalka u kolapsu, a kad počne susret ne želim ni pomišljati).
Toliko od mene za sada.

U radu je spas.
mathe

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 3:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Davore samo bez straha..... znam da će u Zagrebu bit super... sve što je do sada u Hrvatskoj organizirano dobro je organizirano tako da će tako bit i s Taizeom jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

Jedva čekam hop hop hop hop hop

E da kako Davor kaže uključite se svi Exclamation Exclamation Exclamation Wink Wink Wink

Bit će to divno iskustvo za svih jako sretan jako sretan jako sretan

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega čuvam najljepše riječi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
ema

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pljesak pljesak pljesak i ja jedva čekam pljesak pljesak pljesak

... uz Božju pomoć vjerujem da će sve biti ok, baš kao i uvijek!

Nema potrebe da trošimo vrijeme na razmišljanje kakvih bi komplikacija moglo biti već treba u svoje molitve uključiti sve one koji će biti u organizaciji anđeo anđeo (možda je baš iz tog razloga ovako rano objavljeno gdje će biti slijedeći susret - molitva čuda čini, a tek godina dana molitve...) Wink Wink

LJUBI I KAŽI TO SVOJIM ŽIVOTOM!
davorseljan

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, sve je super ali iz iskustva znam da svi koji će željeti raditi na neke načine će biti onemogučeni.
Je tako Petrica Evil or Very Mad

U radu je spas.
petrica

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije, jer ce sve zagrebacke zupe biti ukljucene i svatko se moze angazirati u svojoj zupi, kao i naravno, primiti mlade u svoju obitelj - necemo valjda dopustiti da neki moraju spavati u skolama?!
davorseljan

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

petrica napisa:
nije, jer ce sve zagrebacke zupe biti ukljucene i svatko se moze angazirati u svojoj zupi, kao i naravno, primiti mlade u svoju obitelj - necemo valjda dopustiti da neki moraju spavati u skolama?!

Ne znam. Ja imam dobra iskustva u vezi prometa. Znaš ZET, HŽ, svi prijevoznici u gradu i županiji. Svako malo sam u kontaktu s njima. Htio bi se u tom dijelu akrivirati. Može?

U radu je spas.
ivančica

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 15:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mi smo na većini takvih susreta spavale baš u školama i bilo nam je baš lijepo! ništa nam nije falilo, dapače, mnogi su rađe spavali u školama kako se ne bi razdvajali od grupe. No, ja uopće ne sumnjam da ćemo se pokazati kao pravi domaćini Laughing
A glede organizacije, ne treba puno pametovati, nego raditi i moliti!

Ljubav je kao pet kruhova i dvije ribice- uvijek premalo dok ne počneš davati... Smile
petrica

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan2 napisa:
Ne znam. Ja imam dobra iskustva u vezi prometa. Znaš ZET, HŽ, svi prijevoznici u gradu i županiji. Svako malo sam u kontaktu s njima. Htio bi se u tom dijelu akrivirati. Može?

koliko ja znam taj dio odradjuju i dogovaraju braca iz Taize-a, a ne lokalni ljudi, ali kad oni dodju u Zagreb i pocnu s tim dijelom priprema u rujnu, sigurno im mozes ponuditi pomoc
davorseljan

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 22:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ono što bi se sada već trebalo napravit reći ZET-ovcima da s obzirom da se ide u obnovu voznog parka t.j. sa novim tramajima i busevima da ovaj susuret već sada imaju u vidu.
Radi se o tome da se prošle godine išlo u rashod starih buseva a da novi uopće nisu došli pa sada dnevno u prometu fali cca 20 buseva. Isto tako se išlo i sa tramavajima ali to se sada malo manje osjeća.
Treba im se reći da tempiraju kapacitete i da sve ovo uvrste u plan. Zagreb je mali, za većih događanja u gradu promet nam je u kolapsu (sjetimo se Sljemena i kapaciteta na nekim linijama koji su bili nikakvi i koji su izazivali kolaps). Na nekin busnim linijama jer se primjenjivao subotnji red vožnje u buseve se nije moglo ući, ljudi su kasnili na posao.
Zagreb je prema Milanu, Beću i ostalim gradovima mali. Siguran sam da ćemo imati barem 100.000 mladih.
Ovo je doslovce iskustvo. Inaće mi je promet struka samo što sada na žalost ne radim u struci.
Znam ZET, HŽ, i sve ostale prijevoznike u dušu.
Poznajem ljude u ZET-u, HŽ-u, i u ostalim autobusnim poduzećima koje prometuju na područiju Grada Zagreba i Županije i šire. Mislim da tu mogu pomoć.

U radu je spas.
petrica

PostanoPostano: pet 06 sij 2006, 11:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa super ako mozes pomoci, ali kao sto sam ti rekla - taj dio posla nije na nama nego na braci iz Taize-a i pocet ce tek u rujnu, pa se onda ukljuci.
Zet i HZ za susret znaju vec od proslog ljeta i sigurno ce pronaci dovoljno kapaciteta.
brojka od 100 000 je definitivno pretjerana, prije ce biti pola od toga, ali svejedno se slazem da prijevoz treba jako dobro organizirati
Amistad

PostanoPostano: pet 06 sij 2006, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam pročitao na naslovnoj stranici da je slijedeće Hodočašće povjernja u Zagrebu.

Kanite li pomoć u organizaciji, u cijelom gradu ili barem u svojim župama? Hoćete li primit nekoga u svoju kuću/stan? Koliko? Gdje ćete ih smjestit?

Zna netko kome se može javit za pomoć?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.