HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:40. Pogledaj neodgovorene postove
TAIZÉ - Hodočašće povjerenja na zemlji (za Novu godinu)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
inek

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 16:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima!
Ja cu s prijateljima i ovu novu godinu docekati u bdijenju za mir u svijetu... molitva
jedva cekam Brisel--- Very Happy
ako ima jos nekoga da ne zna s kime ce ici, moze se pridruziti nama,mladima iz Klostar Ivanica...jos imamo mjesta
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 10 stu 2008, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

inek napisa:
Pozdrav svima!
Ja cu s prijateljima i ovu novu godinu docekati u bdijenju za mir u svijetu... molitva
jedva cekam Brisel--- Very Happy
ako ima jos nekoga da ne zna s kime ce ici, moze se pridruziti nama,mladima iz Klostar Ivanica...jos imamo mjesta

Ako imaš detalje o ovom događaju podjeli s nama.
Sigurno bi išlo još mladih sa ovog foruma.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
inek

PostanoPostano: uto 18 stu 2008, 16:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav! evo nas plan puta u Brisel:
Krecemo 28.12. iz Klostar Ivanica oko 14h,a 29. ujutro stizemo u Brisel kada cemo se podijelit u grupe i ici u zupe i obitelji kod kojih cemo biti ovih 5 dana...
svaki dan zapocinje doruckom u obitelji u kojoj ste smjesteni a zatim svi idemo na zajednicku molitvu u zupi... molitva
nakon toga idemo na brojne radionice po svom izboru koje ce biti po cijelom gradu...
meni je jako zanimljivo sto dobijemo kartu grada i onda onako turisticko-avanturisticki trazimo gdje cemo i razgledavamo- ne bojte se, ne mozemo se izgubiti,idemo u manjim grupicama.... veseo

Rucak i vecera je u paviljonima velesajma... tolike tisuce ljudi na istom mjestu Shocked

Zajednicka molitva u paviljonima velesajma----e to je poseban dozivljaj alelujaa

morate to iskusiti ako jos niste...
navecer povratak u obitelji gdje se druzite malo,razgovarate i na spavanje,jer ujutro opet ceka puuuno novih dogodovstina...

Ajde s nama!! Cijena busa je 650kn i 50 eura se placa tamo sto pokriva smjestaj,hranu,javni prijevoz....

Javite nam se !!!
Nezaboravno je!!

A i cijena je jako povoljna za 5 dana u Briselu....
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 18 stu 2008, 17:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam čuila da je 800 kn prijevoz do tamo(mislim da u oragnizaciji VŽ biskupije) i to mi je maloo puuuno previše..ak nađem kakv jeftini let(što zbilja mora bit Božja porvidnost,jer sam se malo kasno sjetila),onda svakak idem...

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
inek

PostanoPostano: uto 18 stu 2008, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa odi s nama!! 650 kn!!
Laughing A Klostar Ivanic nije na kraj svijeta! No postoji i mogicnost da cemo neke ljude pokupit usput,u Zg Razz
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 18 stu 2008, 19:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znam da nije..ali ako idem,voljela bih ići sa svojom biskupijom..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
vjernik

PostanoPostano: čet 04 pro 2008, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Onda... kakva je situacija kod vas.
Iz Istre ide dva busa.Slušao sam u ponedjeljak na HKR-u emisiju za mlade i kažu da ide 10 autobusa tj. 500 osoba iz cijele Hrvatske.Nije li to malo ili mi se čini?
Kakva je situacija u Zg, St i drugdje ?

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: čet 04 pro 2008, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja idem sa svojim dekanatom (skupili smo jedan bus). Mislim da 500 ljudi nije ni toliko mali broj. Ipak to košta, a i mnogi će rađe ostati doma (otiči nekamo na jedan dan) nego putovati na kraj Europe Laughing
Koliko nas ide iz zagreba nemam pojma ail siguran sam da barem pola od 500 ide iz zagreba (znam da neke župe idu same ili sa još jednom). Vi idete samo ko župa ili...?

Ko još ide u Brisel?

Pozdrav svima

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: pon 08 pro 2008, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Vi idete samo ko župa ili...?

Ne, iz cijele biskupije nas ima.Čuo sam da će nam se pridružit i neki riječani da idu s nama, al nisam siguran.
However, radujem se svom prvom susretu veseo belji se

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Felicita

PostanoPostano: pon 08 pro 2008, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja idem u brisel... jeeeee.... iz zadra koliko mi je poznato ide jedan bus, jedva čekam, al opet nije mi svejedno, dalek je to put i sve to, i nepoznati ljudi.. al zato i jeste hodošašće povjerenja. mislim da još imamo mjesta pa se javite ko je u zd

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Lux

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vožnja će svima proći brzo i lijepo, samo razgovarajte s drugim ljudima u busu i družite se. Meni je jadno kada ljudi nabe slušalice na uši. Meni je žao što ne mogu ići. Posebno bih volio ići sam, da nikoga ne poznam jer tada uvijek imam nevjerojatna iskustva. Nadam se da ću ići sljedeće godine u... Ah da, to ne smijem odati Wink

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
vjernik

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, bit će odlično.
Znati samo da idu uglavnom "dobri" mladi s pozitivnim namjerama i da ćemo dočekati novu sa Gospodinom, odlično zvuči Wink
Putovanje će trajat nama iz Istre oko 21 sat.
Namjeravamo stat u Munchenu, ne znam zašto al nema veze.
To je isto kao do Lurda...putovali smo 21 i pol sata!
Razz

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 23:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:

Namjeravamo stat u Munchenu, ne znam zašto al nema veze.

Mi isto stajem u Munchenu. Koliko mi je poznato nakon Munchena slijedi cijelonočna vožnja do Brisela. Daj zamisli da cijelim putem staješ samo na benziskama pa poludio bi.
hehe Very Happy

BVB
Felicita

PostanoPostano: sub 20 pro 2008, 7:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e vi koji ste već išli po Europi na ovakve susrete.... pročitala sam da treba neko zdravstveno osiguranje za inozemstvo, da provjerimo to itd... Nemam pojma o tom, di se to može srediti pa ako netko zna

Specijalac

PostanoPostano: sub 20 pro 2008, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Felicita napisa:
e vi koji ste već išli po Europi na ovakve susrete.... pročitala sam da treba neko zdravstveno osiguranje za inozemstvo, da provjerimo to itd... Nemam pojma o tom, di se to može srediti pa ako netko zna

Koliko ja znam to bi trebao napraviti voditelj puta (ili neka druga odgovorna osoba) sa kojom ideš. To ti se obično radi za cijelu grupu odjednom, a pojedinačno nemam pojma (niasm to sam nikad radio). Shocked

BVB
Korny

PostanoPostano: pet 26 pro 2008, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osiguranje je napravljeno od strane vođe puta. Bitno da ste dali pare i ispunili prijavnice. Laughing

Ja idem sa Riječanima, napunila su se 2 busa, al punila su se do zadnjeg časa jer ispočetka nije bilo zainteresiranih. Sumnjam da ide samo 500 mladih iz cijele Hrvatske jer sam čula da iz Zg-a idu 4 busa samo preko Cvjetnog naselja, a kolko ih još onda ide iz ostalih župa i dijelova Zg-a...

Ponesite toplu odjeću, čula sam se s ljudima koji žive gore i kažu da prognoziraju suho, ali hladno vrijeme (a i sama sam na netu vidjela da se temperature vrte oko nule).

Nadam se da se negdje gore i vidimo... Wink

Sretan put!

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Felicita

PostanoPostano: sub 27 pro 2008, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sritan put svima koji idu. Valjda ćemo se mi iz Zadra probit kroz Velebit, gotovo sve ceste su zatvorene... molitva

Specijalac

PostanoPostano: sub 27 pro 2008, 16:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Felicita napisa:
Sritan put svima koji idu. Valjda ćemo se mi iz Zadra probit kroz Velebit, gotovo sve ceste su zatvorene... molitva

ma nema toga što malo molitve nemože riješiti. pozdrav i sretan put! Smile

BVB
vjernik

PostanoPostano: sub 27 pro 2008, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi sretan vam put!
Volio bih nekog upoznat gore ali kako razmislja
Anyway, bit će nam odlično vjerujem Wink

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: ned 28 pro 2008, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdravljam sve i javit ću vam se kad se vrati sa Taizea.
Pozdrav i cujemo se!

pozdrav

BVB
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 01 sij 2009, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bubnja Tijekom zajedničke večernje molitve na Europskom susretu mladih u srijedu, 31. prosinca brat Alois je najavio kako će se slijedeći 32. Europski susret mladih u organizaciji Zajednice iz Taizea održati od 28. prosinca 2009. do 1. siječnja 2010. godine u poljskom gradu Poznanu. veseo

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Specijalac

PostanoPostano: sub 03 sij 2009, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej! Pozdrav svima ja se vrati iz Brisela. Bilo mi je genijalno. io sam u ptrkrasnoj župi i sa prekrasnim ljudima. Pun sam prepozitivnih dojmova. Još ču vam se javiti. pozdrav

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Felicita

PostanoPostano: sub 03 sij 2009, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji, vratila se i ja sa svojim Zadranima iz Belgije... Ako zanemarimo spavanje u busu u sjedećem položaju 20 sati, onda nam je bilo predobro Laughing Bili smo u župi Mechelenu ako to ime ikome išta znači sa Poljacima, Rumunjima, Englezima... Novu dočekali u plesanju rumunjskog plesa, ispijanju belgijskih pića, igranju engleskih baseva i pjevanju naše neizostavne "Lijepa li si" plesi plesi alelujaa bubnja zivio

Kad smo tek došli onako izgubljeni primili nas u jednoj školi u Briselu, dali nam karte grada i adrese obitelji u drugom gradu - i snalazite se sami u svom tom pustom prometu tramvaja, vlakova, metroa- podzemnog prijevoza. Sve bi to nekako i lako prošlo da nismo imali u rukama puste kofere, deke, jastuke, vriće za spavanje... uz to i gužva u svakom prijevoznom sredstvu do kojeg se uspiješ ugurati. No opet smo se nekako snašli i stigli do mjesta obitelji i smještaja... Moja obitelj je na sreću pričala engl., stvarno krasni ljudi, bili su oduševljeni nama i mi njima, dali nam sve iz svoje kuće na raspolaganje te dane; dolazili po nas navečer na vlak... Svi smo se siti isplakali kad smo se rastajali usamljen tužan

A sad ono najbitnije u svemu ovome: moli andjeo Molitve u taizeu stvarno moraš doživjeti, teško je to sve ispričati. Najdirljiviji u molitvi su mi bili trenuci tišine... nekoliko tisuća mladih poklonjenih pred Isusom u potpunom muku. Samo se u zraku osjeća taj poseban osjećaj, više nije bitno ni koje smo nacionalnosti, ni na kojem jeziku su pjesme - jednostavno se svi razumijemo u toj tišini...

Ručkovi i večere njam njam njam opet jedna posebna priča. Inače ne volim baš hranu iz konzerve al tamo sve dobro dođe, još kad jedeš sjedeći na podu... ma super

Možda sam i vidila nekog od vas na regionalnom susretu Hrvata, bilo nas je puno tamo juhuu jupi

Uglavnom bilo je to tjedan dana smjeha juhuu, molitve moli, druženja zivio , pješačenja sport po raznim djelovima grada,... ma svega. Svi vi koji niste bili idite u Poljsku dogodine i znat ćete o čemu pričam... A vi koji ste bili ispričajte kako je vama bilo, u kojoj ste župi bili smješteni.. Susrela sam ljudi iz Zagreba i Hrvatske, možda upravo nekog od vas... pozdrav

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, sv.Franjo legenda, Jopica, davorseljan
Felicita

PostanoPostano: sub 03 sij 2009, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjernik? Specijalac? Di su dojmovi? Ajde, valjda ste se naspavali do sad.... i ostali... Slike nas iz zadra bit će ovih dana na našoj stranici www.mladi-zadar.com

Korny

PostanoPostano: pon 05 sij 2009, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da se i ja javim Wink

I moje iskustvo slično je kao i Felicitino, ali ono što ću uzeti kao pouku za idući put je da se stvarno treba dobro raspitati o gradu u koji ideš ako se misliš imalo snaći Laughing
Nisam znala da ćemo biti tako prepušteni samo sebi, tako da smo se ispočetka svi dosta gubili pa smo uzalud izgubili i dosta vremena prva 2 dana, al ok...

Ostalo je stvarno sve bilo predivno, ma ne može se to riječima opisati! Od naše prekrasne župe Tervuren do još boljih domaćina, preko klopice, večernjih molitvi pa do samog grada Brisela...jedno predivno iskustvo koje neću tako brzo zaboraviti, a ono što me još više oduševljava u cijeloj toj priči je da se već 3. dan za redom konstantno dopisujem sa raznoraznim Poljacima, Rumunjima, Talijanima, Nizozemcima......i svi mi neopisivo fale!!!!

Jedva čekam Poljsku iduće godine Very Happy veseo

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan, Magali, Felicita
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.