HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 23 ruj 2017, 16:31. Pogledaj neodgovorene postove
TAIZÉ - Hodočašće povjerenja na zemlji (za Novu godinu)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
vjernik

Spol: muško
PostanoPostano: sri 07 sij 2009, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ejjj ljudi...
Ma bilo je fenomenalno...
Inače, prvi puta da uopće sudjelujem na Taizeu i dojmovi su odlični!
Ovak... bili smo u osnovnoj grupi nas osmero i smjestili su nas van grada.
Trebalo nam je sat vremena da dođemo tramvajem do Expo-a Laughing
Bili smo u župi st. Marc - sv.Marko i dočekali su nas kao kraljeve.
Toliko ljubaznosti, topline i srdačnosti još nisam doživio...
Večernja molitva me se posebno dojmila... onoliko mladih ljudi sjedeći mole i meditiraju,
ma prekrasno.
Najteže mi se bilo priviknut na vremenske prilike, bilo mi je zima.

Domaćini su nas dočekali kao sinove koje nisu vidjeli 10 god.
Inače su iz Mauricijusa jugo zapad Afrike i stvarno su nas ugodno iznenadili
svojim pristupom, ponašanjem i svime.
Još bi ja pisao...

Uglavnom jako lijepo iskustvo.

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, Felicita
Specijalac

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 1:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ahoj!

Evo i mene napokon. (malo sam zalutao ovih dana Rolling Eyes )

Sve je počelo sa misom u župi u Sesvetskom kraljevcu. Tamo smo se skupili, potrpali u bus i krenuli preko: Slovenije, Austrije i Njemačke u Brisel. Uspjeli smo krivo skrenuti vozi se pa smo prošli i kroz Nizuzemsku (sad mogu reći da sam bio i tamo veseo ). Put je prošao u polaganom upoznavanju društva (koga se nije znalo, a vremena je bio napretek 20 i nekaj dosta sati).

Kad smo napokon došli na odredište (ispred jedne škole u Bris..) juhuu
počela je naša avantura. Tamo smo saznali sve važno, dobili sve kaj smo trebali i podjelili se u grupe. Ja sam završio sa PREDOBROM ekipom (sa njima i na kraj svjeta ).

Onda sa kartom u ruci krenuli prema našoj župi (sv. Ambrozija). Tamo smo nekako došli (tramvaj, metro i bus). Prvi dojam o Bris. je bio jako loš ("malo" je prljav), ali kad smo došli u Dilbeek i upoznali glavne župne animatore (kasnije i ostale ljude), shvatili smo koliko smo pogriješili u našem prvom dojmu (a nismo vidjeli ni jedan papirić na podu).
Nas trojica bili smo smješteni kod župnika u župnu kuću. Tamo smo bili sa 3 Poljaka i troje Taljana (dobra ekipa).

Ostale dane smo sudjelovali u programu u župi, program na velesajmu te u radionicama u gradu. Nemojte misliti da nisam kupovao čokoladu i pivu Embarassed. Ipak je Beligija najpoznatija po tome (na tome sam iskrcao finu količinu eura). Kad sam malo upoznao Brisel shvati sam da i nije tako prljav a i da ima poprilično lijepih zgrada i da se ima šta vidjeti (a i dosta toga sam i vidio). Bio sam u jednoj od zgrada europske unije, u prekrasnoj katedrali, a također prošao i pored puno znamenitosti u Bris. (ko bi to sve mogao pobrojiti, a i ko zna kako se koja zove Smile ).

Vraćam se malo na župu. Koliko su se ljudi dali u organizaciju ovog susreta ne mogu opisati riječima. Ljudi su bili prekrasni thank you thank you thank you

Novu godinu smo dočekali sa susjednom župom. Išli smo do njih i to sa bakljama (svako je dobi svoju). Bilo je prekrasno a još nije ništa ni počelo. Zadnje dane nove godine smo dočekali u pjesmi i molitvi i to je bil nešto preljepo (da je barem tako svaka). Kad je nova nastupila i nakon što smo se svi izljubili i zaželjeli sve naj, preselili smo se u školu. Tamo smo imali festival naroda (svaki narod nešto izvede), hranu i pokoju pivu(ali vočnu, to su lagan) hehe.
Kad su se vi moji cimeri i cimerica vratili doma nazdravili smo i popričali sa našim domačinima (oko 3-4 sam bio u krevetu).

Novu godinu smo započeli sa jutarnjom molitvom sa domačinima. Bilo je neobično slušati misu na Nizuzemskom (to je jedan od dva jezika u Belgii).

Ostatak dana smo proveli na ručku i zadnjoj molitvi.
Iduči dan smo krenuli sa velesajma (moj bus je otišao među zadnjima zato kaj su neki zakasnili samo 1 sat i sitno, nikaj strašno luda baba ).
Na putu do zagreba stali smo svega par puta (ali doslovno). U zagreb smo stigli oko pola 8h (nekih 17) sati voženj - u prijevodu jako brzo)!

Mislim da treba napomenuti da je nas Hrvata bilo skoro 2000 ta da smo bili jedna od največih grupa (mislim odmah iza Poljaka).

A sad bih nešto o onome najvažnijem (kako kopiram nekoga Very Happy )!

Taize molitve su nešto predivno! A meni tu ljepotu čini (pojačavaju) zajedništvo tisuće različitih ljudi iz cijeloga svjeta! Kad čovjek doživi da ljudi koji žive 1000-ma kilometara jedni od drugih i da su se svi zajedno okupili na molitvi pred Bogom, te da Njemu svi ti ljudi pjevaju na najrazličitijim jezicima... To je nešto što je teško opisati riječima, to se može samo doživiti (mislim da će se mnogi složiti samnom). andjelcic

nakraju svima pozdrav i nadam se da je izvještaj koliko toliko potpun!

P.S. nemojte se ljutiti kaj je puno grešaka i gramatički netočno ipak je sada 2 sata i 58 min ujutro

P.P.S. ako vas još što zanima samo javite pa ću još pisati veseo

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, vjernik, davorseljan
Felicita

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 09 sij 2009, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pljesak

E, samo jedno pitanje, jeste bili u atomu? ( ona građevina(ne znam kako da drugačije nazovem) ispred expo-a)

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
vjernik

PostanoPostano: pet 09 sij 2009, 17:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Felicita napisa:
pljesak

E, samo jedno pitanje, jeste bili u atomu? ( ona građevina(ne znam kako da drugačije nazovem) ispred expo-a)

Da išli smo stepenicama umjesto liftom, još me bole mišići na nogama Laughing
Niš posebno mislio sam da je bolje Confused

Ljudi meni je bilo možda najbolje na regionalnom susretu - Hrvatska i BiH.
Kad su prozivali tko je iz Zagreba i okolice više od pol dvorane je zaorilo i diglo ruku Shocked
Posebno sam se osjećao tijekom tog susreta... jako dobro!!

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pet 09 sij 2009, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IŠLI STEPENICAMA? Shocked Ja sam se i liftom umorila Laughing
Da, stvarno ništa posebno taj atom, samo vidiš koliko smoga ima u tom gradu...al dobro.

Nakon regionalnog susreta i svjedočanstava razmišljam da odem volontirati u Taize ovog lita (ako riješim ispite do tad Very Happy ). posebni su mi bili i ona cura i dečko što su volontirali u Africi... E to je stvarno hrabro i za svaku pohvalu Smile

Specijalac

PostanoPostano: pet 09 sij 2009, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja nisam bio u atomu. Došao sam do njega i skužio da je red pre dugačak pa sam se samo slikao. A sad mi je još manje žao.

Meni na regionalnom nije bilo tako dobro. Bili smo druga ili treća najveća grupa u Taizeu a oni nas smjeste u prostor koji ne može primiti niti 500 ljudi (a nas skoro 2000!).

Ali to mi nije promjenilo mišljenje o ovom hodočašću. Pozdrav

BVB
vjernik

PostanoPostano: sub 10 sij 2009, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Felicita napisa:
Nakon regionalnog susreta i svjedočanstava razmišljam da odem volontirati u Taize ovog lita (ako riješim ispite do tad Very Happy ). posebni su mi bili i ona cura i dečko što su volontirali u Africi... E to je stvarno hrabro i za svaku pohvalu Smile

Idi idi ako možeš! Ja sam se naježio kad su svjedočili ona cura i dečko o volontiranju i iskustvu u Africi molitva
To je zasigurno posebno iskustvo Wink

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Srki

PostanoPostano: čet 15 sij 2009, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da i ja ostavim koji post nakon dugo vremena. Bio sam sa grupicom iz Rijeke od nas 15 (među njima i Korny Very Happy ) u gradiću Tervurenu pokraj Bruxellesa. Organizatori su nas lijepo dočekali u župi,pružili nam ugodnu dobrodošlicu i tada smo se smjestili po obiteljima. Bio sam smješten sa frendicom kod jednog bračnog para sa dvoje djece. Ma ti ljudi su toliko super! Brinuli su se o nama kao da smo njihovi. Bili nam na usluzi svih pet dana,pričali s nama o svemu i svačemu,upoznavali nas sa Belgijom i na kraju su nam darovali svakome knjigu,jedna o Belgiji,druga o Bruxellesu.

Grad me se lijepo dojmio,ima toga za vidjeti,od poznatog Atomiuma i Grand-Placea do slavoluka pobjede Cinquantenaire,kraljevske palače,itd. Nezaobilazna je bila i degustacija belgijske čokolade i belgijskih piva,kao i ukusnih vaflova,koje smo jeli svaki dan. Very Happy
Jedan dan sam išao sa dvojicom prijatelja u Antwerpen,jer smo htjeli pogledati i taj grad,isto pun raznih znamenitosti.

Na dočeku Nove godine je bilo presmiješno,pa stoga i zabavno. Wink Laughing
Na večernjoj molitvi uvijek je lijepo osjetiti to zajedništvo u velikoj dvorani sa mladima iz različitih naroda i to nas uvijek mora povezivati.
Drago mi je i da smo na povratku išli u Luksemburg i makar se malo prošetali po mraku gradom.
Sve je bilo lijepo,onako kako je trebalo biti,na ovom hodočašću. Jedino što ću loše pamtiti,jesu gužve u metrou,s onim silnim koferima,gdje jedva do zraka dolaziš,ali i to je dio svega toga.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
jagodica bobica

PostanoPostano: ned 25 sij 2009, 23:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Felicita napisa:
pljesak

Da išli smo stepenicama umjesto liftom, još me bole mišići na nogama Laughing
Niš posebno mislio sam da je bolje Confused

Ljudi meni je bilo možda najbolje na regionalnom susretu - Hrvatska i BiH.
Kad su prozivali tko je iz Zagreba i okolice više od pol dvorane je zaorilo i diglo ruku Shocked
Posebno sam se osjećao tijekom tog susreta... jako dobro!!

lool ja i ekipa isto napravili, vidjamo tamo gužva prid liftom pa amo mi lipo skalama, na kraju se izmorili do predzadnjeg i nemamo di (nb zadnji-najviši atom je glavni, s pogledom i sve) i kaže nam čovik da se moramo vratit nazad i da je na dnu lift majko mila fiju koi debili rofl pljesak
inače bili smješteni u Rhode Saint Genese-u, mistu blizu Waterloo-a, odlično bilo
p.s. i mene je razočara regionalni skroz, puno je bolje u Ženevi bilo

If the cow says "mu", does the Mu says "cow"??
arkandeo

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 5:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi jel tko od vas bio u Mechelenu to je gradić 25 km udaljen od Bruxellesa prema Antwerpenu.
Sutra idem u Mechelen na neki skup.
Idem avionom do Brisela pa onda dalje ni sam ne znam vjerojatno ću vlakom do Brisela pa dalje vlakom do Mechelena.
Što se ima pametno za vidjeti u Briselu?
U petak bi se prošetao po Briselu pa ako ima tko kakav prijedlog.
Ujutro bi iz Mechelena došao vlakom do Brisela, pa bi malo prošvrljao do polaska na avion.

Tko je kao Bog?
Specijalac

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u bris.. odi svakako vidjeti katedralu (super je), također samo središte je jako ljepo. To bu ti oduzelo dobar dio vremena. ako buš još stigla odi sa metroom od expoa (heizel) tamo ti je atom to ti je najveća atrakcija bris.. ali do tamo ti treba nekih 20min od centra metroom. U centru ti je puno čokoladernica pa to moraš posjetiti. nemoj odmah kupiti sve u prvoj, ako imaš vremena malo se prošeći razlika je u cjenama (ja sam se zeznuo Embarassed ). Za pive se isto prošeči jer je i tu velika razlika.
To ti je u grubo.

Ljepi provod

BVB
arkandeo

PostanoPostano: sri 13 svi 2009, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno hvala. Very Happy
E moj Specijalče nisam ti ja žensko. Wink
Pozdrav iz Belgije. anđeo

Tko je kao Bog?
vjernik

PostanoPostano: sri 02 ruj 2009, 17:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav
Zna neko neke detalje o susretu na Filipinima u veljači sljedeće godine?
Hvala

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 03 ruj 2009, 19:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Pozdrav
Hvala

Sumnjam da zna netko više od onoga što piše na službenoj stranici (pripreme za susret, o susretu) Wink

Nego, tema je novogodišnji susret pa me zanima - razmišlja li tko ozbiljno o Poznanju (Poljska) sad za Novu godinu, od 29.12.2009. do 2.1.2010.? jako sretan Na službenoj stranici mogu se naći program susreta i praktične informacije Smile Mislim da će uskoro krenut i prijave veseo

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, vjernik
Korny

PostanoPostano: pet 04 ruj 2009, 11:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja razmišljam ozbiljno Laughing
Ali obzirom na to da planiram preseljenje u Zg, još ništa ne znam....tko zna kakvo će biti stanje u 12. mj. ... Rolling Eyes
Ali išla bih... Smile

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja razmišljam o poljskoj od kad sam se vratio sa prošlogodišnjeg dočeka.
Kod mene u župi se već nekaj dogovaramo pa tako da mislim da bum išao.

BVB
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 15:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uuuu, to obavezno idem ako ću bit u ikakvom stanju! Smile
Zadnje dvije godine stjecajem okolnosti nisam mogao ić i ove godine će me spriječit ako me kamion zgazi! jako sretan

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bi najradije u Poljsku i na Filipine al naravno nije moguće.
Zato ću ako Bog da najvjerojatnije u Poland.
Tu negdje je udaljenost Poznanj s Briselom, jelda?
Negdje 20-ak sati vožnje busom - Teška situacija za dvometraša
Laughing
Dobro, ak budem išao volio bi vas vidjet na regionalnom susretu Very Happy

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
davorseljan

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni svaki puta nešto upadne.
Ili bolnica ili dežurstvo.
I ove godine će mi u tom terminu kako sada stvari stoje uletit dežurstvo, tako da ću biti u mislima s vama.

U radu je spas.
Felicita

PostanoPostano: sub 26 ruj 2009, 17:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:

Zato ću ako Bog da najvjerojatnije u Poland.
Tu negdje je udaljenost Poznanj s Briselom, jelda?
Negdje 20-ak sati vožnje busom

I ja se mislim zaputit u Poljsku krajem godine... Dok god mogu ići ću na te susrete...
Jel stvarno ima toliko do Poznan.? Ti to otprilike kažeš ili baš znaš? Ako je tako onda ajme majko, to je stvarno najgori dio cile ove priče.. A baš san se bila ponadala da ćemo se ove godine vozit dosta kraće Confused

Specijalac

PostanoPostano: sub 26 ruj 2009, 19:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ima 20-ak sati (u poljskoj gotovo da i ne postoji autoput). Postoji opcija vak. Znam da ide iz zagreba preko beča te da mu teba oko 20h skuplji je ali ako se ide u grupi od 5 (10,15,20...) nije puno više (oko 950kn). To sa vlakom sam saznao iz HŽ-a.

BVB
Ja idem

PostanoPostano: čet 22 lis 2009, 19:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Pozdrav
Hvala

i mene zanima, gledala sam sad link ali nisam našla kolika će otprilike biti cijena
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: ned 15 stu 2009, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, javio mi prijatelj da ovu srijedu navečer počinju polako pripreme za Taize.
Kako je kod vas, jeste počeli s pripremama ??

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
ioannes corvus

PostanoPostano: sub 21 stu 2009, 18:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da i ja ostavim svoju mrlju Smile
Bijah na tri novogodišnja Taize susreta.
Nakon susreta u Zagrebu, mislio sam da ne može biti bolje.
Uvidio sam u Genevi da bolje uvijek postoji.
Nakon Bruxellessa sam shvatio da je na Taize susretima uvijek najbolje te da svaki susret donosi nešto neočekivano Very Happy Nažalost, ove godine ne mogu ići.

Ali vi koji idete ili namjeravate ići (ako ste još slučajno u nedoumici - prestanite s tim i spremite stvari za Poznan Smile ) počnite se već pripremati. Doći će i brže nego što mislite.

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Pavao VI (Evangeli Nuntiandi)
davorseljan

PostanoPostano: pon 23 stu 2009, 9:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teze je moja tiha patnja jer prvo kada sam mogao sam radio, a sada kada bih možda i mogao preko ljeta otić na tjedan dana sam prestar.
Kada je bio u Zagrebu badnjak prije dobio sam napad i završio u bolnici. Sam dan prije početka susreta i u stezaljki tako da sva moja nada da ću biti propalo je. Zato sam svaki dan imao goste u bolnici naših forumaša HBK.
Uspomenu na to još čuvam.
Vjerujem da ću uskoro otić na koji susret barem kao voditelj grupe.
Moja preporuka svima je da odete ako možete.
Bit će Vam ne zaboravno i ne čete požalit.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.