HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:40. Pogledaj neodgovorene postove
/*/ FRAMAški susreti \*\
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
SiGmA

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 22:30
PostNaslov : /*/ FRAMAški susreti \*\
Citiraj i odgovori

......FRAMAški susreti......
...kada...gdje...tko...zašto...

* O BOŽE, TI SI BOG MOJ,GORLJIVO TEBE TRAŽIM;
TEBE ŽEĐA DUŠA MOJA, TEBE ŽELI TIJELO MOJE,
KAO ZEMLJA SUHA, ŽEDNA BEZVODNA.
U SVETIŠTU SAM TEBE MOTRIO GLEDAJUĆ TI MOĆ I SLAVU.
LJUBAV JE TVOJA BOLJA OD ŽIVOTA, MOJE ĆE TE USNE SLAVIT. *
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

al nisi li ovak nest vec otvorio? Confused jel ciljas da tu pisemo obavijesti kad je koji susret ili...? Na razini provincije?

Dakle, ak mislis na obavijesti, onda ja odmah bacam jednu... Dakle, iducu subotu je Susret na Dravi... Organiziraju Varazdinci, a mi cemo se svi odazvat u velikom broju, zar ne? Wink Dakle, kolko ja znam, tj. kak je izgledalo svih ovih godina... susret pocinje rano ujutro misom u Varazdinu (valjda franjevacka crkva), a onda se selimo autima na Dravu i tamo slijedi nastavak programa... Dorucak... predavanje... rad po grupama... rucak... "igre bez granica"... i onda popodne svi polako doma... Uglavnom, ovogodisnji susret ce biti posebno atraktivan i ostat ce definitivno zabiljezen svima u sjecanju... Naime, na Dravi ce se odrzat i povijesna bitka izmedju sile dobra (KAPTOL) i sile zla (trsat)... Bitka za prevlast i vlast u provinciji... nema milosrdja... borit cemo se svim snagama i pomocnim sredstvima (pistolji na vodu, vodene bombe, kante s vodom i sl...)... jaci pobijedjuje... Kaptol, Kaptol!!! pljesak Wink Cool
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: uto 15 lip 2004, 10:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

subota 19.6. u 18 sati obecanja Frame Klostar Ivanic

make love, no war
spavanko

PostanoPostano: čet 05 kol 2004, 17:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znaci 11. franjevacki hod od 25.7. do 4.8. ilaca-zupanja-asiz s mnogo komaraca, svinjetine, kulena, kiflica i naravno sestrice nam kise

bilo 120 framasa, i puno sjecanja ostaje...

make love, no war
wind

PostanoPostano: čet 05 kol 2004, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde spavanko prepricaj malo detaljnije nama smrtnicima koji nismo bili.
spavanko

PostanoPostano: pet 06 kol 2004, 15:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

okej, pocet cu pisat pa dokle stignem, pa me ostali slobodno nadopune:

franjevacki hod ove godine je poceo u ilaci, to vam je ca. 5 sati vlakom od zagreba prema slavoniju. krenuli smo iz zg-a cijeli vagon (pa si sad mislite kak nam je bilo) i dodjosmo tamo u neku slavonsku zabit, nit nema perona samo zeljeznicki kamen. i put pod noge sa svim stvarima (koje trebaju izdrzat 10 dana vrucine, sunca i slicnog). i tako mi u ilacu kad tamo kirvaj. za one koje ne znaju sto je to nek pitaju slavonce koji su im pri ruci, uglavnom velika festa i puno djindji-mindji na standovima. smjestivsi se u obliznju skolu krenuli smo u tamosnje svetiste Majci Bozjoj uz jedan cudom nastalim izvorom. smjestivsi se u kapelicu po meni fenomenalan pocetak: nas 130, puna kapela i odzvanja glasno, jasno i najezujuca pjesma "kao kosuta sto za nvodom zudi..." nakon nagovora slijedi upoznavanje po grupama, ruse se prve barijere (one interpersolnalne). slijedi misa i nesto sto ce nas pratiti iduci tjedan: svinjetina, lubenice i komarci.

zasad dosta...

make love, no war
spavanko

PostanoPostano: pet 06 kol 2004, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

poslije toga spavanac. ujutro budjenje u 6 i za dorucak svinjetina. pocinje hod prema djeletovcima i nijemcima i pocinje s radom i radio mars-frama. u djeletovcima se susrecemo s slavonskim specijalitetom kiflice, a u nijemcima s kinderjajima. oboje su nas pratile dugo.nakon 20ak kilometara hoda i prekrasne simulacije utakmice hrvati-nijemci 98. u francuskoj naziru se prvi oblaci kise, kao i svadba i lovacka vecera...

make love, no war
spavanko

PostanoPostano: ned 08 kol 2004, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a sta je onda s ostalima ??

uglavnom sljedeca dionica od nijemaca (e sad otok ili vrbanja, eci peci pec) je bila kisna: autobus i auta su nas prevozila umjesto nasih noga zbog kisice. e ipak je bio otok, one tamburase navecer namremo zaboravit. i taj dan je i u suvari tj. mlinu na suhom bila organizirana nagradna igra. osvojio sam mali rucnik. jupiiii. na putu otok -vrbanja po prvi put puca antena razglasa, ali to nas ne sprecava u emitiranju najnovijeg hita dr. stefan frank i pcelica maja u izvedbi naseg profesora emeitusa mladenusa. e tu smo malo pjesacili i zauzeli most i morali ga opet predati veeelikom kamionu....

make love, no war
wind

PostanoPostano: ned 08 kol 2004, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan ma ja se malo salim, nemoj se ljutiti. nego daj ono najvaznije, najljepse, ono sto te diglo, sto ti se urezalo u sjećanje...
kako je bilo u asissiu?
dado-kozari bok

PostanoPostano: ned 08 kol 2004, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

spavanko ispričavam se kaj ću se malo ubaciti da udovoljim windu ali po redu.nakon što smo na mostu završili s molitvom mile je dao na znanje da oni koji ne mogu više hodati neka stanu kraj auta da ih on preveze.to je bila druga najduža etapa od kojih 22 km.bili smo na pola puta.nekima je očito prisjela vožnja do otoka pa su je htjeli nastaviti.spavanko nastavi.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: pon 09 kol 2004, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a cesta je bila vijugava: sve cekas kad ce iza iduceg zavoja zeljeni cilj, a ono nista. kad smo napokon dosli (i antenu popravili), imali smo misu u crkvi kojoj se toranj pravi (ono kao nema tornja, unisten, za dana su radnici odozgo jos nesto bacali, mislim cigle i slicno), a poslije toga show: igre bez granica. nakon uvodnih igara busenje balona sjedenjem, nosenjem pinceka lonceka dok ovaj dole ima zavezane oci, ples s jabukama i preskakanjem ovcica slijedio je spektakl: interpretacija napose poznatih hitova: pobjednika eurovizije od 1981. do 1996. e da vidite framaske maste i tecnog norveskog izgovora, mnoge su zvijezde rodjene te veceri. pogotovo kad su fratri izveli "rock me babe", bejo s losim engleskim, a josip sostaric kao pravi roker. mozda se zveki sjeti stavit slike na galeriju da vidite. ako ne tako braca iz beca su sve snimila na kameru pa ce ubrzo i taj materijal biti ubrzo distribuiran i predstavljen siroj publici na FRAFIFE-u

make love, no war
spavanko

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i tako dan novi i put pod noge prema gunji. istina vozili su nas traktori zadnjih par kilometara, a dotad smo slagali kisnu kolekciju 2004/2005 iz crnih vreca za smece. nakon svetista u sumanovcima i smjestaju u skoli 1 km od granice , dobri ljudi su nam pustili da se napokon operemo toplom vodom. zahvala opet mjestanima na slavonskom gostoprimstvu. zaboravih: fra Ratko je vodio taj dan i vrlo nam lijepo objasnio kako cemo svi u raj nakon ovog marsa, jer vise nece biti svadje ni bilo cega slicnog nakon ovog marsa medju i po framasima. i veliki pozdrav fra Iveku. mi znamo tko si.

drugi dan cetverodnevnice je prosao lagano uz prisjecanja, pice i prsut (PPP za neupucene)

make love, no war
cvjetkus

PostanoPostano: sri 11 kol 2004, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

spavanko napisa:
dobri ljudi su nam pustili da se napokon operemo toplom vodom.

sve je bilo dobro kad je bilo vode...naime, kad nema struje, nema ni vode,...dobro smo prosli koji smo se isli tusirati prije rucka,...rucak je kasnio zbog poteskoca oko prijevoza,...a oni koji su prvo punili svoje trbuhe, nasli su se u prekrasnim kupaonicama, neki cak i nasapunati jako sretan a bez vode da sapunicu i isperu Laughing Laughing - jos jedan novi dozivljaj za starijeg marchatora Laughing Laughing

mislim da su se uz taj spavankov, vec spomenuti PPP, bar u mojoj grupi, od tada iznimno poceli cjeniti oni fini keksici (polucokolani jako sretan ) - tek tolko da se presjece s PPP-om jako sretan
wind

PostanoPostano: sri 11 kol 2004, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo spavanko, pomoć stiže sa svih strana!
jeste razmišljali vi framaši sa obečanjima, da onako zajednički sastavite neku marš-biografiju, pa da ju tiskate? ne zezam se uopće.
mislim onako, radi privlačenja, novih mladih u zajednicu, možda nekoga ovo zajedništvo potakne?!
spavanko

PostanoPostano: sri 11 kol 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa neka to bude ovaj forum... inace izvjesca s prvih marseva ima, knjigica se zove susreti kolko ja znam i vrlo ju je tesko nabavit. a mars kao takav je duhovna obnova (sad kad bi bio lokalpatriot rekao bi da su drugi ideju marsa samo kopirali) a to je najboljse u zajednici u kojoj jesi

dan tri cetverodnevnice obiljezen je original coca-colom, igrama i wassermelonenparty-em na lokaciji broj dva. sutra zavrsni dan i na lokaciji broj tri biti ce ogromni spektakl u zupnoj crkvi. svi ste dobrodosli

make love, no war
spavanko

PostanoPostano: čet 12 kol 2004, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iz gunje krenuli smo ka bosnjacima. tamo smo po 2. put popravili antenu razglasa za duplo vecu cijenu, al smo zato dobili i zicu ukoliko nam i 3. put pukne antena. u bosnjacima smo imali pokornicko slavlje i mogucnost za ispovijed poslije. posebnost: pri pristupanju ispovijedi odlagali smo kamen kao znak nase gresnosti kod ispovjedaonika (po biblijskoj prici o nevjernoj zeni i farizejima koji je nisu kamenovali zato sto su bili gresni). vecer: misa i klanjanje. ujutro smo s traktorima otisli u virove (nes sam zbrko al nema veze) na kunice i bas je tamo super. moje preporuke (super priroda). i nekak smo dosli i do zupanje tamo blagoslovili (zaboravih kak se kaze) i nedjelju popodne krenuli ka italiji. putovali cijelu noc, misa na carcerima (s biskupom serdjom) ulazak u purcijunkulu. valjda ce se nac neki marsovac da ovo u italiji malo podrobnije opise.

i tako je zavrsila cetverodnevnica, predaja tomislava klostranima. naravno sve to uz palacinke, kokice, bananko-kolace, lubenicu, pecene kukuruze i mineralnu vodu uz pratnju laptopa i gitare (laptop je inace koristio kao pjesmarica), 2 digitalna fotica i 6 auta. to su nasi ljetni kapaciteti, da je bila jesen ili proljece...zelimo fra Tomislavu sve naj a pogotovo onima kojima ide siriti radosnu vijest

make love, no war
zoki

PostanoPostano: pet 13 kol 2004, 7:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znači, došli smo u italiju, točnije u mjesto St. Maria degli Angeli ili poznatije Porcijunkulu, i to rano ujutro, oko 6h kad Talijani još uvijek tvrdo spavaju. najveći problem je bio naći wc jer ništa ne radi, a u domus pacis nisu nas pustili. no, sve naš mile sredi pa i to. doručkovali smo i krenuli u carcere na misu ( koju je već spavanko spomenuo ). put do carcera neću lako zaboraviti jer sam tek tada dobila prve prave žuljeve. možda zato što cesta nije bila ravna, već je bila cijelo vrijeme uzbrdo prema gore, a nizbrdo prema dolje. poslije carcera bio je povratak u porcijunkulu na ručak i potom put na mjesto našeg noćenja. taj predivan ˝hotel˝ zvan Dvorana imao je ono što mu je dalo bar 4 zvjezdice, a po nekima i 5! To su tuševi i TOPLA VODA! popdne ponovno put u porcijunkulu na onaj glavni susret koji smo svi željno iščekivali! e, to vam je trenutak i doživljaj za pamćenje, nešto neopisivo. kao što mi je rekao jedan framaš kad smo bili u porcijunkuli u bazilici, to ne možete zapisati ili fotografirati da bi se toga kasnije sjećali ili imati neke suveniriće kao uspomenu, to jednostavno nosite u svom srcu i mislima gdje ostaje trajno zapisano.
poslije tog velikog susreta gdje smo se svi izgrlili i čestitali što smo došli na svoje odredište krenuli smo u ˝četveroredu˝ prema bazilici gdje smo dobili potpuni oprost. kasnije je bila večera i bdijenje sa ostalim framama, također u bazilici. Bdijenje je bilo jako zanimljivo jer jedino što sam razumijela bilo je ˝Carlo˝, no da, bila je tu i pjesma...
hoće sad netko drugi nastavit?

lotr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
cvjetkus

PostanoPostano: pet 13 kol 2004, 21:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

posto je glavni moto, geslo iliti tema Hoda bila "Ljubiti kao Isus" Gifra (Frama u Italiji) iz Romagne su nam na tom bdjenju podjelili i ko male kozne privjescice u obliku mjeseca, sunca, zvijezde, stopala,... na njima je pisalo s prednje strane "Ljubiti kao..." a otraga u slobodnom prijevodu "ljubite kao što sam Ja ljubio vas i bit cete ljubljeni",...meni je to savrsena uspomena koja zapravo sa svojom porukom cist jednostavno objedinjuje sve teme koje smo razradivali tijekom Hoda.... jako sretan

poslije tog bdijenja smo malo sa ostalim Gifra-ma cagali(malo vise) i pjevali(malo manje-zbog jezicnih barijera), pa se okupismo i krenusmo u Dvoranu vrlo rano, jer nas je sutradan cekalo rano budenje, naporan dan,...Bozic ... jako sretan jako sretan
spavanko

PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TRSAT

dana jucerasnjeg, na Vel(ik)u Gospu nas par hrabrih smo se upustili u depilaciju voskom...

make love, no war
zoki

PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...naime valjalo je palit, spalit i reciklirat svijeće marijanskog svetista na trsatu...

lotr
Sanders

Spol: muško
PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...nakon super promotivne akcije fra Emanuela Hoška na svakoj misi, hodočasnici su marljivo kupovali i palili svijeće...

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...koje su dodavali isto tako marljivim framasima u spalionicu...

make love, no war
zoki

PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...nakon spaljotke su ostaci krenuli karijolama u WC...

lotr
Sanders

Spol: muško
PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...na kojem je pisalo WC not in use!....

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: ned 15 kol 2004, 23:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...za to vrijeme bila je presudna druga stepenica u framaskoj prostoriji...

make love, no war
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.