HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 17:26. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovno i ostalo štivo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 20:03
PostNaslov : Duhovna literatura
Citiraj i odgovori

Na ovu temu me navela knjiga koju sam nedavno procitala i koja me odusevila. Radi se o 'Posljednja vremena' Michaela D. O'Briena. Rijec je o borbi Crkve protiv antikrista u danasnje, moderno vrijeme. Pravi jedan triler koji govori o vjeri, poniznosti, slabostima malog covjeka i velikoj ljubavi prema Bogu. Taj antikrist je interesantna faca jer je vrlo omiljen medju ljudima, 'uspjesan', sposoban i sl. Knjiga se cita u jednom dahu.

Ako niste, preporucujem citanje.

Ocekujem i vase preporuke... jako sretan

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 15:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato,sad si me stvarno natjerala da vec jednom procitam tu knjigu jer mi se vec dugo vrti u blizini,kod prijatelja,a ja nikako da je uzmem u ruke i prozvacem.
Nato,tvoj post je neki znak da krecem u akciju!
Svima bih preporucio zivotopis sv.Franje Asiskog(nemojte misliti da kao framas guram samo svoje),jer na tome sam se nadahnuo i nastojim zivjeti zadnji 7-8 godina.zadnjih godina sam bio zatrpan literaturom s faxa,pa ako vas zanimaju teoloske knjige..mozete mene pitat ili Jo
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 16:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno njih u mojoj blizini je procitalo tu knjigu, cak ju i u Uredu imamo, al ja nikako da ju procitam! Isto kao i Sike, citam previse strucne literature da sam nekako zapostavila ostalu. Ali ima jedna zbirka prica koja je meni osobno najdraza a ta je od Stjepana Lice: Putovanje kroz nebo! Davno sam si ju kupila i procitala, ali stvarno mi je super!
Citat:
pa ako vas zanimaju teoloske knjige..mozete mene pitat ili Jo

slazem se! Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
jedna od ludih

PostanoPostano: čet 04 ožu 2004, 6:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Posljednja vremena" je zaista odlična knjiga, pročitala sam je dvaput, preporučam svima. Zanimljiva je posebno utoliko što je to prvenstveno beletristika. Kako svi mi obično čitamo kršćansku literaturu posvećenu teologiji ili duhovnosti ovaj je roman pravo osvježenje.
Druga koju vam preporučam je "Pisma starijeg đavla mlađem", vrlo zamimljivo također, ne želim otkrivati o čemu se radi. Obje su izašle u nakladi Verbum.

Lude svijeta izabra Bog..
Jo

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena ju je vec spomenula u duhovnom a. a ja sam ju isto htjela navesti:Oprosti mi nataša se zove knjiga i meni je zaista super! Poticajna i bogata!

Lav je u zraku
nata

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 18:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A tko je autor? jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

Jo

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sergej Kourdakov: "Oprosti mi Nataša" Super je knjiga i lagano se cita!

Lav je u zraku
Jo

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Preporucam za duhovno stivo zivotopise svetaca. Osobno najdrazi su mi: Ukrali ste mi srce (o don Boscu), zivotopis sv. Ivana Marije Vianneya, sv. Franje Asiskog, sv. Dominik Savio, ma ima ih ali mislim da mi je ovo top 4

Puno se dobije kroz njihovo iskustvo!

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram se svima pohvaliti da mi se ostvarila dugogodisnja zelja: priustio sam si Bozanski casoslov kojeg npreporucam svima!Nabavite i molite!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 15:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se sa Sikeom, jer Psalmi su jedna od najljepsih molitava! Ako nemate časoslov sigurno imate Bibliju pa navalite... Laughing
Inace ja sam svoj primjerak Časoslova za laike dobila na poklon i bas sam sretna zbog toga! Laughing

Lav je u zraku
nata

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo čitam o sv. Franji Asiškom, moram priznati da me privukao (bar dosad) najviše od svih svetaca.
Kourdakova nisam za sad uspjela nabaviti jer je jedini primjerak knjižnice stalno vani, znači da se ljudima stvarno sviđa..

Uzela sam također ona 'pisma' (strica đavla nećaku mladom đavlu) koji preporučuje Jedna od ludih - zanimljivo, duhovito i poučno.

Daniel

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 22:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pročitao sam knjigu posljednja vremena i stvarno je odlična, iako je roman u njemu su sadržani mnogi događaji iz našeg vremena koji nam mogu poslužiti u prepoznavanju djelovcanja Sotone. Ja bih vam svima preporučio knjigu Archibalda Cronina "Ključevi kraljevstva", u njoj piše o jednom katoličkom svečeniku Škotu koji je bio misionar u Kini. Knjiga je također roman i mogu vam reći da je fantastičan, ja sam ga više puta pročitao i svaki put sam u njemu otkrio nešto novo.
Sanders

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 9:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moja preporuka "Svecenik krvave haljine" od UPT (Knjiznica U Pravi Trenutak), jedan spanjolac je napisao tu knjigu, odlicna je..Radnja se odvija u Irskoj i radi se o jednoj ispovijedi, vrlo potresnoj isp. tajni koju svecenik mora cuvati, procitajte!

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Ukradeni blagoslov" dobiva moj glas,iako knjigu nisam procitao,ali sam puno o njoj cuo.Mozda ce vise o tome moci reci Sanders i Daniel.
radi se uglavnom o ispovijestima zena koje su izvrsile abortus,a knjigu je napisao redovnik-pavlin iz Sb.Petra u sumi
Jo

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima jos jedna slicna ("Svecenik krvave haljine") koja se zove Zrtva ispovjedne tajne, isto od UPT-a i ta mi je isto super!

Lav je u zraku
Daniel

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pridružujem se Siketu u preporuci knjige "Ukradeni blagoslov", čuo sam puno o njoj, pa čak i neke dijelove iz knjige i mogu vam reći da me malo stvari u životu potreslo kao ta knjiga, pogotovo svjedočanstva iz te knjige.
Mislim da će svatko pametan tko pročita tu knjigu biti još više protiv abortusa.
nata

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je netko procitao knjigu 'Novi svjetski poredak' R. Eppersona (nije direktno duhovna ali dosta govori o krscanstvu) jako me zanima vase misljenje.

Daniel

PostanoPostano: čet 08 tra 2004, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost nisam pročitao tu knjigu Nato ali po naslovu predpostavljam dase radi o slobodnim zidarima i tajnim društvima koja pokušavaju kontrolirati svijet???
Dali je tko pročitao knjigu od Tome Kempenca "Nasljedovati Krista" ("De devotione Christi"), knjiga je napisana prije više od pet stotina godina i danas je vrlo aktuelna, u srednjem vijeku i kasnije bila je svojevrsni bestseller. Uglavnom sadrži mnoga vrijedna pravila za dobar i pavilan kršćanski život. Preporučam je svima.
Jo

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ljudi moji, ja vam čitam Misli sv. Franje Saleškog i tako sam oduševljena, pa ako vam to dospije u ruke ili potrazite pa procitajte! Zaista je jako poticajna knjiga! Msilim da je najbolje da se cita malo pomalo!

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo dolje je od male Trube,pa kako ima veze i s ovom temom, steta bi bilo ne staviti.

"Usput da vam preporučim neke knjige koje progutah, prva je Prava ljubav, izdaje je VERBUM i u njoj možete pronaći puno izravnih pitanja i odgovora jedne teologinje iz SAD-a, a druga je ovaj tjedan izišla knjiga mog prijatelja vlč. Pavla Primorca. Zove se Dim sotone i govori današnjem vremenu i prilikama (homoseksualni brakovi, "demokratizacija" Crkve, new age,...) Samo da vam kažem čovjek ima veliku hrabrost bez dlake na jeziku obračunati se sa mnogima, a tek mu je 30 godina. Tople preporuke za obje knjige!"
Mash

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pročitala sam "Posljednja vremena" , knjiga je prije kojih godinu dana sasvim slučajno došla u moje ruke i to je savršena knjiga, baš je planiram pročitati ponovno! Sjećam se da sam je pročitala u dahu za 5 dana... Inače, svi koji je čitate prvi put samo da znate da nije fikcija ili izmišljena priča, ona prikazuje stvarnost koja je stavljena u priču, ali još jednom naglašavam-stvarnost je sadašnjeg vremena!
A pročitala sam nedavno i onu "Pisma starijeg đavla mlađem" i isto mi se čini jako poučna, treba znati čitati između redaka....
Knjiga koja me definitivno oduševila je knjiga Marije Valtorte iz njene zbirke knjiga Spjev o Bogo-čovjeku , a zove se "Muka" , sada baš čitam "Uskrsnuće"... Da li netko zna za nju i da li je već nešto čitao od nje?! ako nekoga zanima , reći ću vam o čemu se radi i tko je ona...
Naime , njene se knjige prodaju u roku odmah, pa ih je potrebno naručiti prije i to se naručuje isto u Verbumu, ja ih zaista toplo preporučujem!
Veliki su plodovi...
BVB

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Mash

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i još malo pitanje Mr. Green :
Sike i Jo, jeste li čitali od B.Dude:"U svjetlu Božje riječi" i od Stanka Jambreka " New age i kršćanstvo" ? I što mislite o Adalbertu Rebiću i njegovim djelima "Isusovo Uskrsnuće" (ako ste što od njega čitali) ? nešto je i stručne literature od toga... Rolling Eyes
I isto preporučam životopis Sv.Franje i Klare jako sretan , pričaju ti ravno u srce i dušu jako sretan !
BVB

"Iskustvo nas uči

nata

PostanoPostano: pet 28 svi 2004, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv franjo me oduševio u ovo malo literature što sam o njemu pročitala, toliko da imam neopisivu želju otići u asiz! jako sretan

Jo

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash Dudinu knjigu nisam citala, ali Jambrekovu jesam! Jer sam proucavala New age na seminaru i pisala radove o njemu! Prije 5 godina to je bila jedna od boljih knjiga o New agu, iako je on protestant (mislim) knjiga je jako dobro napisana, pogotovo razlike koje cak donosi i u tabeli na kraju knjige! Sada isto imas dobrih knjiga o New agu tipa: od kardinala Godfried Danneelsa: Krist ili Vodenjak? Ima jos par njih koje su mi dobre al ne znam tocno njihova imena, moram pogledat doma od patera Mije Nikica i Blazevica!

Rebiceva knjiga Isusovo uskrsnuce je strucna literatura, ali nije teska za citanje! Meni su njegove knjige ok jer dobro analizira i nije kompliciran u govoru ni riječi! Inace ako te zanima jako dobro objasnjava Stari zavjet pa ima i tu literature...

Lav je u zraku
Mash

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pročitala sam Jambrekovu još davno, to je bila prva knjiga o new ageu koju sam pročitala i moram priznati da je jako dobra, kasnije sam pročitala još neke, a među njima i tu "Krist ili Vodenjak"....
Dudinu sam počela, ali sam daleko od završetka, a Rebićeve sam samo prelistala, to sam vas sve pitala, jer sam htjela čuti vaše mišljenje, hvala. jako sretan
Zanima me stručna literatura, pa ću te možda nešto i tražiti Embarassed jako sretan da mi posudiš...
BTB

"Iskustvo nas uči

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.